ulubione matujące na lato - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2004-04-22, 14:01   #1
kasssandra
Raczkowanie

ulubione matujące na lato

Zbliża sie lato, słoneczko przygrzewa więc rodzi cię pytanie o kremiki matujące.Jakich uzywacie i jakie są wasze ulubione?buziaki
kasssandra jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-22, 14:10   #2
Kamilanet
BAN stały

GG do Kamilanet Send a message via Skype™ to Kamilanet
Re: ulubione matujące na lato

Moim ulubionym jest Biodermine firmy Biocodex (leczniczy), kiedyś zastanawiałam sie na Matującym z Sorai, ale on nie posiada filtrów. Używam więc Biodermine i krem z filtrem a na to lekki transparentny zazwyczaj sypki puder.

Pozdrawiam
Kamilanet jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-22, 15:35   #3
frostis
Raczkowanie

GG do frostis

nie wierzylam,ze znajde naprawde dobry krem matujacy.mialam ich juz bardzo wiele i myslalam,ze takie cudo po prostu nie istnieje.uzywalam tych srednich cenowo i tych drogich,zawsze jednaj bylo jakies ale.
zadowolona jestem z mojego ostatniego odkrycia.jest to najlepszy krem matujacy jaki mialam.jest toMATT MOISTURE FLUID isa dory.jest to hypo alergiczny krem ,ktory momentalnie wsiaka w skore.matuje na dlugo.zawiera wit a,c,e,phospholipidy(nie wiem ,co to jest) i UV filtry.na opakowaniu jest napisane,ze poleca sie go uzywac dla cer mieszanych i tlustych rowniez jako baza pod make up. ja tak robie i jest super.nie perfumowany.
frostis jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-22, 16:01   #4
sarenka
Zakorzenienie

Jedyny który matuje mnie na długo to preparat Garniera "Czysta skóra - nawilżająco-matujący". Smaruję nim tylko świecące partie twarzy, bo już dawno zauważyłam, że kiedy kładę takowy specyfik [tj. krem matujący] na całą twarz to mi się skóra przesusza.

Z Garnierem latem mogę się nie pudrować [i nie błyszczę się]. Lubię ten krem, bo mogę go kłaść nawet na makijaż i ten drugi nie jest naruszony a buzia się ładnie matuje.

WESOŁYCH ŚWIĄT!
sarenka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-22, 17:15   #5
Teri
Raczkowanie

Bio-regulator Yves Rocher (krem, nie zel taki z zielonej serii), mam cere mieszana.

Teri jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-22, 18:23   #6
Marjorie
Raczkowanie

Ja polecam nową emulsję matującą Iwostin z serii Purritin. Niestety nie ma filtrów, ale ja i tak nakładam na nią podkład z filtrem. Na początku trochę brzydko pachnie, później już jej w ogóle nie czuć.
Marjorie jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-22, 22:03   #7
kasssandra
Raczkowanie

Heh dopiero teraz kończe posta bo musiałam popołudniu na tramwajke lecieć...jak narazie mój ulubiony to eris dla cery mieszanej choc nie matuje superowo to jednak jest przyjemny w użyciu i w połączeniu z puderkiem buzka jest całkiem ok.Nadal jednak poszukuje tego najlepszego.
kasssandra jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-22, 22:51   #8
Smoczyca
Zakorzenienie

GG do Smoczyca

Nie uzywam kremów matujących, podrażniają albo mocno przesuszają mi skórę, uzywam raczej nawilżających za to mam maniakalną ilość matowaczy roznej maści - począwszy od matujących toników (choć wcale nie matują) po takie mazidła co można pod czy na podkład - faworyt to sztyft matujący Bourjois oraz Issimat Guerlaina, za to nie znoszę kelistych żeli w typie T Controle LAncome. No i bibulki - ostatnio kupuję Artdeco, nie są idealne, ale w swej kategorii cenowej najlepsze

Smoczyca jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-04-22, 22:53   #9
Ami
Zakorzenienie

Ja też Biodermine uzywam. Jak na mój gust, to matuje mnie nawet za mocno. Widać, że czymś się wysmarowałam. Przynajmniej na początku. Po godzinie czy dwóch zaczyna wyglądać naturalnie.
Prawdę mówiąc, to nie lubię kremów matujących. Po większości dostaję wysypu pryszczy. Zdecydowanie bardziej wolę zmatowić się fluidem matującym i sypkim pudrem.
Ami jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-02, 07:40   #10
bluegirl
Zakorzenienie

GG do bluegirl Send a message via Skype™ to bluegirl
Dot.: ulubione matujące na lato

ja tez polecam krem Biodermine, nie używam go zawsze, ale wtedy gdy wychodzę na dłużej i nie wysuszył bardzo mojej skóry przy takim stosowaniu
a i podkład Maybelline Dream Matte Mousse w połączeniu z nim matuje mnie nawet na imprezach do samego rana
więc ten duet jest dobry, a na tym kremie podkłąd dobrze się rozprowadza
a krem kosztuję w aptece ok. 21zł szkoda tylko że tak trudno go upolowac, bo ja musiałam jechać po niego 50km bo w moim miescie w żadnej hurtowni nie można go było zamówić

http://bluegirl-ewa.blogspot.com/
bluegirl jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-02, 08:58   #11
Laura2112
Raróg

Wpisy w blogu: 141
Send a message via Skype™ to Laura2112

Dołączę się do wielbicielek Biodermine
Laura2112 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-02, 10:33   #12
jessy
Zakorzenienie

Ja lubię żel z Yves rocher, albo jego lżejszą formę krem. Stosuję go zamiennie z Nivea Vusage Young, który też jest niezły, bo dobrze nawilża przy okazji. Mogę równiez polecić Terapię witaminowa Matującą z Sorayi zdaje się. Jest ok
jessy jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-02, 11:24   #13
neysa
Raczkowanie

GG do neysa
Smile Dot.: ulubione matujące na lato

U mnie na lato sprawdza się Clinique Pore Minimizer T-zone shine control. Bardzo go lubię. Dobry był też dla mnie Biotherm Aquasource dla cery mieszanej. Kilka dni temu kupiłam Skin Pure Lancaster i jak na razie spisuje się dobrze. Ma lekką formułę, matuje skórę na dosyć długi czas i dobrze ją nawilża. Polecam też bazę pod makijaż Sephory base de Teint.

When I'm in your arms, nothing seems to matter!
neysa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-02, 11:35   #14
agnieszka26a
Rozeznanie

Red face Dot.: ulubione matujące na lato

Witajcie!
Moim ulubionym kremem matującym jest krem z zieloną herbatą firmy Bielenda. Jest to krem przeznaczony do cery tłustej i mieszanej. Nie zatyka on porów.

Ostatnio bardzo podpasowała mi ta firma i mam wiele kosmetyków z tej firmy.

Polecam również pudrowy żel matujący z firmy Bielenda. Załączam krótką charakterystykę tego produktu:
PUDROWY ŻEL MATUJĄCY
Ekspresowy, strefa T

Preparat o unikalnej żelowo - pudrowej konsystencji zapewnia natychmiastowy i długotrwały efekt zmatowienia najbardziej przetłuszczających się partii twarzy: czoła, nosa i brody. Intensywnie absorbuje sebum, pozwalając zachować świeży wygląd przez cały dzień, nie wysuszając skóry.
Normalizuje wydzielanie sebum.
Idealny dla skóry tłustej i mieszanej. Można go stosować na makijaż.

agnieszka26a jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-02, 16:38   #15
joasiak1
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1
GG do joasiak1

a ja jakoś przez te filtry co rano odzwyczaiłam się od kremów matujących i szczerze powiedziawszy nie widzę wielkiej różnicy, kiedy posmaruję się takim kremem, a kiedy sobie odpuszczę. mam na sytuacje awaryjne i wyjścia wieczorne Biodermine, ale w sumie mnie to prawie wszystko matuje, nawet Happyderm... za to fatalnie pod tym względem wspominam krem Czysta skóra matujący...koszmar, nie krem. ściągał jak piorun i tapety nie dało się na to położyć. AA w białym słoiczku z pomarańczową nakrętką też działał fatalnie: sciągał i wałkował się potwornie...
joasiak1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-02, 16:39   #16
Ivvonka
Zadomowienie

Smile Dot.: ulubione matujące na lato

A ja lubie swoj Cleanance Avene - emulsja regulujaco-matujaca, ktora na mojej tlustej skorze naprawde dziala.
Ivvonka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-02, 18:16   #17
Noor
Przecudnej urody hrabina Von Mi Stąd

Ja preferuję Clear Difference EL. To od lat moje ulubione emulsje matujące (pierwsza wersja była lepsza niż obecna). Poza tym czasem na nos, czoło i brodę jakiś preparat do zadań specjalnych (wodny puder Iod Diora, sztyft Et Mat Bourjois lub Issimat Guerlaina - ale ten ma złodziejska cenę w stosunku do ilości i "mocy" i nie polecę go nikomu z czystym sumieniem). No i bibułki matujące.

Dobry był też fluid matujący Payot, ale nie mogłam zdzierżyć jego zapachu.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: gif x_smrod.gif (2,1 KB, 200 załadowań)
Noor jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-02, 20:06   #18
Kasiaczek22
Raczkowanie

Ja polecam Nivea Visage Matujący i nawilżający.Jest leciutki, przyjemnie pachnie, wspaniale nadaje się pod makijaż i co najważniejsze (przynajmniej u mnie) w ogóle nie zatyka porów, co było moją zmorą przy każdym kremie tego typuNiby chroni przed słonkiem ale jakoś niedowierzam Ogólnie świetny krem no i kupiony w promocji za 14,99
Kasiaczek22 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości