Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o perfumach, ale baliście się zapytać.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2007-08-22, 09:13   #1
MoniaK
Zakorzenienie

Mira Bai Chopard - banalny słodziak?

Chyba nie ma osobnego wątku o jednym z moich ulubionych zapachów
Czy uważacie Mirę za banalnego słodziaka, czy jednak ma w sobie to coś? Co sądzicie o tym zapachu?
Ja myślę, że Mira obok Wisha to najbardziej udane propozycje Choparda i chyba się zaryczę, gdy nie będą już w ogóle dostępne Oczywiście teraz, mimo wycofania zapachu, można go dostać na allegro i truskawie ale ile to potrwa.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Mira Bai.jpg (5,9 KB, 5 załadowań)
MoniaK jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-22, 09:22   #2
SpanishMyszka
Zakorzenienie

Dot.: Mira Bai Chopard - banalny słodziak?

Cytat:
Napisane przez MoniaK Pokaż wiadomość
Ja myślę, że Mira obok Wisha to najbardziej udane propozycje
Owszem obok Wisha i zapomniałaś jeszcze dodać, że obok Casmir
Mira Bai na pewno nie jest zwykłym, banalnym słodziakiem, to śliczny zapach
Kojarzy mi się z owocowa galaretką, z słodyczami, z przyjemnością, szkoda,że go wycofali...
I can feel it tearing me apart..."

SpanishMyszka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-22, 09:28   #3
Ondine
Rozeznanie

Nie znam Mira Bai , naczytałam sie tylko o nim . Chetnie bym potestowala, ale jest niedostepny. Dla mnie jedynym zapachem Choparda , jaki bym chciala miec, jest Casmir. Mocny, wyrazisty i bardzo ciepły. Poza tym bardzo trwały. Może jesienia skusze sie na ponowny zakup?
Ondine jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-22, 09:32   #4
lady-dark
Zadomowienie

wstyd się przyznać - ale ja też nie znam Oczywiście pewnie podobałby mi się - bo uwielbiam Wish Boję się że niedługo wycofają wiekszość zapachów, których jeszcze nie testowałam Ale za to co testowałam - to moje . Tak było np. ze znaną tu i legendarną OI - naczytałam się, dorwałam próbkę, w końcu mi się spodobała, no i zakupiłam miniaturkę

lady-dark jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-22, 09:33   #5
kropka75
Zakorzenienie

Słodziak, owszem, ale czy banalny? Wielce charakterny to on nie jest ale też banalnym bym go nie nazwała.
Osobiście lubię, aczkolwiek nie mam, bo gdy był odstawiłam go na dalsze poz. a teraz nie mogę dostać.
Zaskoczyłaś mnie tym, że jest na truskawie. Szkoda, że tylko 30tki. Ale lepsze to niż nic.

A co do allegro to już bym to miejsce skreśliła, przez ostatnie pół roku była chyba jedna pełna flaszka, rozpoczęta.

"Ty masz prawo mieć swoje zdanie. Ja mam prawo mieć je w d..."

"Masz świra to go hoduj." "Twój pies - Twoje gówno"

W świecie Daniela

mikroREKLAMA
Pomoc dla Danielka !
Pięcioletni chłopczyk z Zespołem Aspergera prosi o pomoc.

Ta reklama pokazywana jest pod 27 505 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
kropka75 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-22, 09:48   #6
Ondine
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez lady-dark Pokaż wiadomość
wstyd się przyznać - ale ja też nie znam Oczywiście pewnie podobałby mi się - bo uwielbiam Wish Boję się że niedługo wycofają wiekszość zapachów, których jeszcze nie testowałam Ale za to co testowałam - to moje . Tak było np. ze znaną tu i legendarną OI - naczytałam się, dorwałam próbkę, w końcu mi się spodobała, no i zakupiłam miniaturkę
Myslę,że nie wstyd przyznac sie,ze nie testowało się jakiegoś zapachu. Jest ich tyyyle!! Szkoda tylko,że nie zdąży się niektórych poznac, bo z niezrozumialych wzgledów są wycofywane. Ja i tak przeżywam ciagly stres , bo lubie stare zapachy, klasyki i ciagle slysze ,ze maja cos wycofać. Testowalam też wiele, ale - na szczeście dla mojej kieszeni- wiele z nich nie bylo w moim stylu. Ja z kolei dosć duzo negatuwnych opinii pzreczytalam o Moschino Couture , ale że przekorna jestem ( no i zapach róznie "leży" na kazdym z nas), kupiłam w ciemno.
I są jednym z moich ulubionych zapachow.
Ondine jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-22, 09:50   #7
MoniaK
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez SpanishMyszka Pokaż wiadomość
Owszem obok Wisha i zapomniałaś jeszcze dodać, że obok Casmir
Kurczę, na mnie Casmir pachnie tylko i wyłącznie waniliowym aromatem do ciasta więc trochę to męczące Fakt, piekielnie trwały i to mu się chwali

Cytat:
Napisane przez kropka75 Pokaż wiadomość
Zaskoczyłaś mnie tym, że jest na truskawie. Szkoda, że tylko 30tki. Ale lepsze to niż nic.
A co do allegro to już bym to miejsce skreśliła, przez ostatnie pół roku była chyba jedna pełna flaszka, rozpoczęta.
Taka 30-tka jest w sam raz akuratna dla kogoś kto lubi czasami słodycze. Mira jest bardzo słodka i w nadmiarze może zemdlić (przekonałam się o tym na własnej skórze) ale ma w sobie taką nutkę (trochę orientalną, kadzidlaną nie wiem co to dokładnie ), że nie mogę oderwać nosa od nadgarstka.
Na Truskawie była przez długi czas w bardzo korzystnej cenie, coś ok. 60 zł. aż muszę sprawdzić jak jest teraz
Stary 2007-08-22, 09:54   #8
kropka75
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez MoniaK Pokaż wiadomość
Kurczę, na mnie Casmir pachnie tylko i wyłącznie waniliowym aromatem do ciasta więc trochę to męczące Fakt, piekielnie trwały i to mu się chwali

Taka 30-tka jest w sam raz akuratna dla kogoś kto lubi czasami słodycze. Mira jest bardzo słodka i w nadmiarze może zemdlić (przekonałam się o tym na własnej skórze) ale ma w sobie taką nutkę (trochę orientalną, kadzidlaną nie wiem co to dokładnie ), że nie mogę oderwać nosa od nadgarstka.
Na Truskawie była przez długi czas w bardzo korzystnej cenie, coś ok. 60 zł. aż muszę sprawdzić jak jest teraz
56zł Obłęd w ciapki. Wpisuję na listę i będę żebrać i kupujących na strawberry.

Mnie ona nie mdli nigdy, wcale nie uważam jej też za ulepek. Słodka owszem, ale znam słodsze zapachy. Nie przeszkadza mi w niej nic i chętnie się nią zlewam. Tzn. zlewałam, bo już nie mam czym.
Nutek orientalnych też nie czuję. To dla mnie brzoskwiniowa galaretka z innymi dodatkami i dużą ilością cukru.

W świecie Daniela

mikroREKLAMA
Pomoc dla Danielka !

Ta reklama pokazywana jest pod 27 505 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Stary 2007-08-22, 10:00   #9
MoniaK
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez kropka75 Pokaż wiadomość
56zł Obłęd w ciapki. Wpisuję na listę i będę żebrać i kupujących na strawberry.
aaa rzeczywiście obłęd w ciapki zrobiłabym zapasik, ale ja tak wolno zużywam perfumy, że szkoda mi jak stoją na półce nieużywane
Stary 2007-08-22, 10:05   #10
groszek75
Zakorzenienie

GG do groszek75

sliczny zapach i mi przypomina stare Burberry, tez mam juz 2 butelczeczki, ale nie całę :-(, tylko za rzadko go nosze

Dom bez psa jest jak ogród bez kwiatów

Tyle lat z kochaniem
http://www.zapytajpolozna.pl/compone....php?sid=73956

córcia
http://www.suwaczki.com/tickers/relguay3wgg00zeg.png
groszek75 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-22, 10:11   #11
maja79
Wtajemniczenie

Uważam, że Mira Bai jest śliczne . Słodziutkie, ale niebanalne. Gdybym miała wybierać pomiędzy Casmirem i Mira Bai - zdecydowanie wolę Mirę. Casmir wprost nie znoszę. Nie cierpię 'ciasteczek' w perfumach. Mira jest pralinkowo-owocowa . Miałam ją jakiś czas, używałam z ochotą i wydałam, ale nie obraziłabym się na małą 30-stkę
maja79 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-22, 10:14   #12
kropka75
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez maja79 Pokaż wiadomość
Uważam, że Mira Bai jest śliczne . Słodziutkie, ale niebanalne. Gdybym miała wybierać pomiędzy Casmirem i Mira Bai - zdecydowanie wolę Mirę. Casmir wprost nie znoszę. Nie cierpię 'ciasteczek' w perfumach. Mira jest pralinkowo-owocowa . Miałam ją jakiś czas, używałam z ochotą i wydałam, ale nie obraziłabym się na małą 30-stkę
Ja do Casmir nic nie mam, ale mnie jakoś nie zachwyca. Szybko zostaje na mnie sama wanilia. I mimo zapewnień o super trwałości, znika dość szybko z mojej skóry.

W świecie Daniela

mikroREKLAMA
Pomoc dla Danielka !

Stary 2007-08-22, 11:24   #13
Basia39
Zakorzenienie

Miałam obydwa zapachy swojego czasu

Casmir to dla mnie takie wspomnienie z dzieciństwa. Wspomnienie zapachu powietrza przesyconego smakowitym typowo spożywczym waniliowym aromatem powstającym podczas wypieku wyrobów cukierniczych w pobliskim Wedlu. Nie wyczuwam w nim żadnych owocowych nutek, natomiast bardzo wyraźnie korzenne aromaty. Apetyczny i ciepły. W sam raz na zimowe wieczory. Gdyby nie to, że kiepsko trzyma się na mojej skórze pewnie bym się nigdy go nie pozbyła. Hehe nawet nabrałam właśnie na niego ochoty ponownie

Natomiast Mira Bai nie przywodzi mi na myśl pralinek. Owszem zapach jest bardzo przyjemny, z pewnością jadalny, ale bez konkretnych skojarzeń. Niestety jest jeszcze bardziej ulotny niż Casmir.

Generalnie wolę więc Casmir
Basia39 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-22, 13:41   #14
rachela
Zakorzenienie

Niedawno oceniałam Mira-Bai w KWC Ale niestety radość z noszenia tego cukierkowego raju szybko minęła, coś w zapachu zaczęło mnie mocno drażnić... Pozbyłam się bez bólu.

Oscar Wilde
rachela jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Perfumy

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości