Szampony koloryzuj帷e, szamponetki - pytania, problemy - w徠ek zbiorczy - Strona 114 - Wizaz.pl

Wr鵵   Wizaz.pl > Uroda > W這sy i fryzury

Notka

W這sy i fryzury Podyskutuj na temat piel璕nacji, farbowania oraz stylizacji w這s闚. Fryzury damskie, 郵ubne, na studni闚k, fryzury krok po kroku i zdj璚ia fryzur.

Odpowiedz

Narz璠zia
Stary 2013-04-22, 19:51   #3391
olive_you
Przyczajenie

Wiadomo軼i: 2
Dot.: 3 miesi帷e po szamponetce

A na czym polega dekoloryzacja i czy dam rad wykona j sama w domu? I ile mnie to wyniesie?
Stary 2013-04-22, 20:07   #3392
SceneQueene
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 19 415

jeste w stanie, na spokojnie. szukasz na allegro np. dekoloryzatora- np. Elgon i on wyp逝kuje farby z Twoich w這s闚 do naturalnego- nie niszczy w這sk闚. jest na Wiza簑 ca造 w徠ek o tym, zajrzyj

Okiem Julii
Facebook
Instagram
FAQ- dekoloryzacja, k徙iel rozja郾iaj帷a, %, przed逝瘸nie, piel璕nacja, likwidacja odcieni, oleje, numery farb
SceneQueene jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2013-04-22, 21:46   #3393
201605021613
Konto usuni皻e

Wiadomo軼i: 3 630
Wpisy w blogu: 1

Moja mama w m這do軼i zafarbowa豉 w這sy, co posz這 nie taki wysz造 jej r騜nokolorowe pasma od zieleni, przez niebieski po fiolet.

Polecia豉 do fryzjerki i ta poleci豉 jej by my豉 w這sy zwyczajnie szamponem i suszy豉 je na s這鎍u, jak tylko wyschn, zn闚 my i zn闚 suszy na s這鎍u. Mama zrobi豉 tak kilka razy i kolor zszed.

Mo瞠sz tak spr鏏owa, ALE NA WxSN ODPOWIEDZIALNO汎, bo nie wiem czy to nie zaszkodzi w這som, cho mo瞠 lepsze to ni farba.
201605021613 jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2013-04-23, 14:34   #3394
SceneQueene
Zakorzenienie

to chyba nie jest najlepsza metoda, s這nko wysusza nie tylko tak, 瞠 w這sy schn, ale i odno郾i stanu. przecie wsz璠zie ka膨 chroni w這sy przed d逝gim kontaktem ze s這鎍em.

Okiem Julii
Facebook
Instagram
FAQ- dekoloryzacja, k徙iel rozja郾iaj帷a, %, przed逝瘸nie, piel璕nacja, likwidacja odcieni, oleje, numery farb
Stary 2013-04-25, 13:09   #3395
wernicola
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 127
Czy d逝gotrwa造 szampon koloryzacyjny niszczy w這sy?

Nigdy nie farbowa豉m w這s闚, ale od czasu do czasu u篡wa豉m 20-dniowego szamponu koloryzuj帷ego Palette. Kiedy rozmawia豉m z dziewczyn, kt鏎a uczy si na fryzjerk i powiedzia豉 mi, 瞠 takie szampony s tak samo szkodliwe jak farby. Czy to prawda?
wernicola jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2013-04-25, 14:27   #3396
Lisbeth
☠ ☢ ☠

Wiadomo軼i: 12 033
Dot.: Czy d逝gotrwa造 szampon koloryzacyjny niszczy w這sy?

Cytat:
Napisane przez wernicola Poka wiadomo嗆
Nigdy nie farbowa豉m w這s闚, ale od czasu do czasu u篡wa豉m 20-dniowego szamponu koloryzuj帷ego Palette. Kiedy rozmawia豉m z dziewczyn, kt鏎a uczy si na fryzjerk i powiedzia豉 mi, 瞠 takie szampony s tak samo szkodliwe jak farby. Czy to prawda?
Tak. Tutaj nazwa farba/szampon nie ma wi瘯szego znaczenia. Normalnie jest utleniacz + sk豉dnik o dzia豉niu analogicznym do amoniaku. No ale mo積a napisa na pude趾u, 瞠 jest "bez amoniaku" Oczywi軼ie po tych 20paru dniach kolor wcale nie znika.
Lisbeth jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2013-04-25, 15:38   #3397
Fram
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 257

Cytat:
Napisane przez wernicola Poka wiadomo嗆
Moim zdaniem s o wieeeele mniej szkodliwe, w豉軼iwie wcale nieszkodliwe
Fram jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2013-04-25, 17:47   #3398
nutusia16
Rozeznanie

Wiadomo軼i: 970

Cytat:
Napisane przez Fram Poka wiadomo嗆
Moim zdaniem s o wieeeele mniej szkodliwe, w豉軼iwie wcale nieszkodliwe
Zgadzam si z Tob
Ja te ucz瘰zczam na fryzjerstwo i s造sza豉m, 瞠 szampony i farby dzia豉j tak samo. Niestety nie w moim przypadku.

Moja mi這嗆:
- kosmetyki kolorowe i o cudownych zapachach,
- modne ubrania pasuj帷e do mojego stylu,
- muzyka w klubowych brzmieniach.

Zapuszczam w這sy od 25.10.2012r.
nutusia16 jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2013-04-26, 08:39   #3399
ally5
Wtajemniczenie

Wiadomo軼i: 2 605

a ja z kolei wol farby... po szamponach mam bardziej sztywne i suche w這sy,no i wypadaj zdecydowanie mocniej ni po normalnych farbach nie wiem czemu
ally5 jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2013-04-26, 11:36   #3400
201607040946
Konto usuni皻e

Wiadomo軼i: 21 731

Cytat:
Napisane przez ally5 Poka wiadomo嗆
a ja z kolei wol farby... po szamponach mam bardziej sztywne i suche w這sy,no i wypadaj zdecydowanie mocniej ni po normalnych farbach nie wiem czemu
mam to samo
201607040946 jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2013-04-26, 16:20   #3401
alex1383
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 189

Cytat:
Napisane przez kaguya Poka wiadomo嗆
mam to samo
hej
mam mnie wiecej taki kolor w這sow tylko u mnie sa mega jasniutkie .chcia豉bym troche przyciemnic
kobiety mam do was pytanie nigdy nie farbowa豉m w這s闚 szamponem wiec chcia豉m zapytac jak iefekt wyjdzie mi po szamponie joanny p這mienny rudy ????? prosze o porade
alex1383 jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2013-04-26, 23:12   #3402
Fuzukatsu
Zadomowienie

Wiadomo軼i: 1 478

Cytat:
Napisane przez alex1383 Poka wiadomo嗆
hej
mam mnie wiecej taki kolor w這sow tylko u mnie sa mega jasniutkie .chcia豉bym troche przyciemnic
kobiety mam do was pytanie nigdy nie farbowa豉m w這s闚 szamponem wiec chcia豉m zapytac jak iefekt wyjdzie mi po szamponie joanny p這mienny rudy ????? prosze o porade
To zalezy jaki ma oksydant, ale znajac Joann to 9%, wi璚 tylko odswierzy kolor bez jaki szczeg鏊nych zmian w jasno嗆i.

Uda si!

"Ko軼i馧 to korporacja, a krzy to tylko logo"

Fuzukatsu jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2013-05-05, 12:52   #3403
alex1383
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Fuzukatsu Poka wiadomo嗆
To zalezy jaki ma oksydant, ale znajac Joann to 9%, wi璚 tylko odswierzy kolor bez jaki szczeg鏊nych zmian w jasno嗆i.
dzi瘯i ja chcia豉bym troszk przyciemnic na takie
Stary 2013-05-09, 08:55   #3404
afrodytek
Rozeznanie

Wiadomo軼i: 965
Czy data wa積o軼i bardzo wp造wa na szampony koloryzuj帷e?

Kupi豉m szamponetk z Marion'a. Odcie winna czerwie. Podczas nak豉dania zauwa篡豉m na opakowaniu, 瞠 jest przeterminowana... data wa積o軼i up造n窸a 10.2012, no ale ju po這w na這篡豉m wiec zostawi豉m. Zmy豉m jak pisa這 po 45 min.... i nie mam nic koloru, mam naturalnie br您owe w這sy ze z這tymi odblaskami .... i nic mnie nie z豉pa這. Nie oczekiwa豉m jakiej zmiany koloru, no ale jednak powinno byc cokolwiek wida, jak捷 r騜nic... ( robi豉m ju raz inny kolor i wychodzi lekko inny odcie) ale teraz po prostu nic.

Nie wiem co zrobi... Bo chc troch zmieni kolor potrzebuj zmiany po prostu

I nie wiem czy brak jakiegokolwiek efektu by spowodowany , 瞠 by豉 p馧 roku przeterminowana?? Czy po prostu akurat ten odcie mnie nie "chwyci".. My郵icie, 瞠 jak wczoraj to robi豉m, to czy mog dzisiaj spr鏏owa z inna?? ( pisze na opakowaniach 瞠by nie robi cz窷ciej ni co 2 tyg, no ale ta w sumie mnie nie :chwyci豉")

Czy mo瞠 zrobi tak na bazie henny? ( bezpieczniejsza??)

Chcia豉bym zmieni co ale nie kosztem moich w這s闚 do po這wy plec闚... tak瞠 prosz o rad.
afrodytek jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2013-05-09, 09:12   #3405
truskawkowawiosna
Moderator

Wiadomo軼i: 9 815
Dot.: Czy data wa積o軼i bardzo wp造wa na szampony koloryzuj帷e?

Taka "chemia" tak 豉two jak np. nabia si nie psuje, o ile taki szampon nie by nara穎ny na skrajne warunki, powinno by ok.

Na naturalnych w這sach, szczeg鏊nie g豉dkich, w dobrej kondycji, takie szamponetki zwykle nie 豉pi wcale.

Je瞠li chodzi o henn, to mo瞠sz spr鏏owa, ale co takiego http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,48...m-z-henny.html to zmywalny szampon koloryzuj帷y z dodatkiem henny jako sk豉dnikiem piel璕nuj帷ym a nie barwi帷ym.

Zerknij sobie do tego w徠ku http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=622375 tu dziewczyny farbuj "prawdziw" henn
mikroREKLAMA
MAMOTOTO Tkaniny, dzianiny, haft, handmade WROCxW
Sprzedajemy dzianiny, tkaniny, dres闚ki bawe軟iane. Zajmujemy si haftem komputerowym. Szyjemy dla ma造ch i du篡ch:)

Ta reklama pokazywana jest pod 9 815 postami tego u篡tkownika na forum. Jak za這篡 tak reklam? (klik!)
truskawkowawiosna jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2013-05-09, 11:00   #3406
afrodytek
Rozeznanie

Wiadomo軼i: 965

W豉郾ie o to chodzi, 瞠 nie mam g豉dkich w這s闚 ( chyba, 瞠 na這瞠 callosa na godzin, ale i tak nie jest to taka tafla jak u niekt鏎ych, nie lubie nawet tego efektu bo mam wra瞠nie , 瞠 mam przet逝szczone w這sy ;( ) moje w這sy s raczej 鈔ednio porowate.. i ko鎍闚ki troch podniszczone, bia貫 kropeczki na ko鎍u w這sa. dlatego nie wiem dlaczego kompletnie nic mnie nie chwyci這

Nie chce spowodowa wypadania, i nie wiem czy jak np zastosuj drugi raz ale np z Joanny to czy to nie b璠zie za mocne
afrodytek jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2013-05-09, 12:02   #3407
alex1383
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez truskawkowawiosna Poka wiadomo嗆
Taka "chemia" tak 豉two jak np. nabia si nie psuje, o ile taki szampon nie by nara穎ny na skrajne warunki, powinno by ok.

Na naturalnych w這sach, szczeg鏊nie g豉dkich, w dobrej kondycji, takie szamponetki zwykle nie 豉pi wcale.

Je瞠li chodzi o henn, to mo瞠sz spr鏏owa, ale co takiego http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,48...m-z-henny.html to zmywalny szampon koloryzuj帷y z dodatkiem henny jako sk豉dnikiem piel璕nuj帷ym a nie barwi帷ym.

Zerknij sobie do tego w徠ku http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=622375 tu dziewczyny farbuj "prawdziw" henn
hej a czy henn osi庵n taki kolor http://i.pinger.pl/pgr60/d01ebe8d0022811c4e2d96c8 ????
Stary 2013-05-09, 12:54   #3408
guacamole
Wtajemniczenie

Wiadomo軼i: 2 006
Dot.: Szampony koloryzuj帷e - pytania, problemy - w徠ek zbiorczy

Nie rozumiem tego potwoernego demonizowania farb. Nie rozumiem tego, ze ktos chce miec ciastko i zjesc ciastko: miec trwaly kolor nie uzywajac farby.

Sa farby i sa detergenty - taka prawda. Ja uzywam wylacznie fryzjerskich, na drogeryjne nawet nie spojrzalabym. Jak ktos chce miec duza zmiane koloru (z ciemnych na jasne czy na odrot), bez farby nie da rady.

Jak ktos chce uzyskac kolor najblizszy swojemu lub go poglebic, zwlaszcza lekko przyciemnic, nie ma obaw o zniszczenie. Wtedy bierze sie tonery, co miesza sie w woda utleniona 2 proc. Nie ma tam amoniaku, wlosy blyszcza sie bardziej niz przed tonowaniem, kolor jest zywszy i sie trzyma dlugo, choc stopniowo sie wyplukujac. Ni tworzy takich ostrych granic na linii odrostow.

Jak ktos ma wlosy zdrowe, grube lub normalne, przy odpowiedniej pielegnacji, masce raz na tydzien i ograniczeniu tapirowania/intensywnego prostowania/krecenia nawet nie zauwazy roznicy w strukturze wlosa na gorsze. Ja powiem, ze gdy tonowalam wlosy w odcieniach cienego brazu czy sredniego, wlosy staly sie bardziej podatne na ukladanie, wystarczyla kropla jedwabiu za cala stylizacje.

Mozna tez uzyc henny, ale wiadomo, paleta kolorow nie gwarantuje identycznosci koloru na wlosach z 'probnikiem'.

Ps. Ja obecnie farbuje wlosy farbami rozjasniajacymi i przy dobrej pielegnacji nie odczuwam wiekszego obciazenia chemia. Wlosy olejuje, nakladam maske 2 razy w tygodniu na kilka minut po myciu, do suszenia suszarka uzywam kremu ochronnego, co dodatkowo ma funkcje prostowania, wlosy tez nawilzam kwasem hialuronowym z Mazidel/Zrob sobie krem, w koncowki daje jedwab i jest cool. Nie mam rozdwojencow, a jestem w fazie zapuszczania i nie moge sobie pozwalac na czeste podcinanie.

Edytowane przez guacamole
Czas edycji: 2013-05-09 o 12:55
guacamole jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2013-05-09, 15:35   #3409
SceneQueene
Zakorzenienie

guacamole, jak zwykle masz racj podpisuj si obiema 豉pkami pod ka盥ym s這wem.

Okiem Julii
Facebook
Instagram
Stary 2013-05-09, 16:52   #3410
guacamole
Wtajemniczenie

Dzieki Queene
Moze nie zawsze mam racje, ale czasem zwyczajnie nie moge przejsc obojetnie, gdy sie mowi, ze farby niszcza i sa samym zlem. Gdyby tak bylo, powinny sie nazywac 'detergentem niszczacym wlosy', a nie 'farba'. Kazda zmiana we wlosach wymaga dostosowanej do nich pielegnacji. Moje 'chemiczne' wlosy zawsze byly ladniejsze od naturalnych..... bo farbowanie wymusilo na mnie konkretna pielegnacje. Wczesniej mialam przetluszczajace i 'lupiezowe' wlosy, obecnie mam czysciutkie, normalne, skora znormalizowana, a jedynie dlugosc wymaga natluszczenia i nawilzenia oraz pielegnacji koloru, a blond do najlatwiejszych nie nalezy. Olejowanie i wcierki ziolowe pieknie wyleczyly mnie z lupiezu i swedzenia skory

Zreszta, sama wiesz, w koncu buszujesz po watkach pielegnacyjnych )))
Stary 2013-05-09, 17:06   #3411
truskawkowawiosna
Moderator

Cytat:
Napisane przez alex1383 Poka wiadomo嗆
hej a czy henn osi庵n taki kolor http://i.pinger.pl/pgr60/d01ebe8d0022811c4e2d96c8 ????
Nie.

Cytat:
Napisane przez SceneQueene Poka wiadomo嗆
guacamole, jak zwykle masz racj podpisuj si obiema 豉pkami pod ka盥ym s這wem.
Ja r闚nie

---------- Dopisano o 17:06 ---------- Poprzedni post napisano o 17:04 ----------

Cytat:
Napisane przez guacamole Poka wiadomo嗆
Dzieki Queene
Moze nie zawsze mam racje, ale czasem zwyczajnie nie moge przejsc obojetnie, gdy sie mowi, ze farby niszcza i sa samym zlem. Gdyby tak bylo, powinny sie nazywac 'detergentem niszczacym wlosy', a nie 'farba'. Kazda zmiana we wlosach wymaga dostosowanej do nich pielegnacji. Moje 'chemiczne' wlosy zawsze byly ladniejsze od naturalnych..... bo farbowanie wymusilo na mnie konkretna pielegnacje. Wczesniej mialam przetluszczajace i 'lupiezowe' wlosy, obecnie mam czysciutkie, normalne, skora znormalizowana, a jedynie dlugosc wymaga natluszczenia i nawilzenia oraz pielegnacji koloru, a blond do najlatwiejszych nie nalezy. Olejowanie i wcierki ziolowe pieknie wyleczyly mnie z lupiezu i swedzenia skory

Zreszta, sama wiesz, w koncu buszujesz po watkach pielegnacyjnych )))
A ja troch z innej strony: niskoporowate, ale rzadkie i cienkie po farbowaniu cz瘰to zyskuj, staj si bardziej odbite u nasady, l瞠jsze, lepiej si uk豉daj. Przynajmniej u mnie tak by這
mikroREKLAMA
Sprzedajemy dzianiny, tkaniny, dres闚ki bawe軟iane. Zajmujemy si haftem komputerowym. Szyjemy dla ma造ch i du篡ch:)

Ta reklama pokazywana jest pod 9 815 postami tego u篡tkownika na forum. Jak za這篡 tak reklam? (klik!)
Stary 2013-05-09, 17:21   #3412
guacamole
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez truskawkowawiosna Poka wiadomo嗆
Nie.

A ja troch z innej strony: niskoporowate, ale rzadkie i cienkie po farbowaniu cz瘰to zyskuj, staj si bardziej odbite u nasady, l瞠jsze, lepiej si uk豉daj. Przynajmniej u mnie tak by這
No wlasnie . Farbowanie, choc nie bez wad, ale jednak poprawia 'ukladalnosc' wlosow i zwalcza przyskalpowy oklap Jak farbowanie 6 proc woda maks to i zniszczenia nie ma, a zyskac mozna sporo.
Ja mam wlasnie naturalnie baaaardzo sliskie wlosy - czyli te niskoporowate, i one 'pieknie' mi klaply jeszcze tego samego dnia po umyciu.
Stary 2013-05-09, 17:32   #3413
truskawkowawiosna
Moderator

Cytat:
No wlasnie . Farbowanie, choc nie bez wad, ale jednak poprawia 'ukladalnosc' wlosow i zwalcza przyskalpowy oklap Jak farbowanie 6 proc woda maks to i zniszczenia nie ma, a zyskac mozna sporo.
Ja mam wlasnie naturalnie baaaardzo sliskie wlosy - czyli te niskoporowate, i one 'pieknie' mi klaply jeszcze tego samego dnia po umyciu.
Na wiza簑 jest kult niskoporowatych, nawet je郵i to oklapusy

Ja te nie wierz po prostu, 瞠 zwyczajne farbowanie (dobr farb) zniszczy w這sy, pomijam rozja郾ianie o kilka poziom闚, bo to jednak 軼ie鎍za w這s.
Takie zwyczajne farbowanie wygl康a mniej wi璚ej tak
-逝ski si rozchylaj pod wp造wem amoniaku
-wnikaj barwniki, ale te dobre sk豉dniki zawarte w farbie, kt鏎e normalnie nie maj szansy dzia豉
-w這sy zakwaszamy mask/od篡wk i g豉dko嗆 przywr鏂ona.

Jak si robi tylko odrosty, a d逝go嗆 od鈍ie瘸 co jaki czas, to zmiana o poziom czy dwa szk鏚 nie wyrz康zi
mikroREKLAMA

Stary 2013-05-09, 18:32   #3414
SceneQueene
Zakorzenienie

prawda, jestem ju uzale積iona od tego portalu nikt nie ma zawsze racji, ale z t wypowiedzi zdecydowaaanie si zgadzam

Okiem Julii
Facebook
Instagram
Stary 2013-05-10, 23:06   #3415
luboczka
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 312

Cytat:
Nie rozumiem tego potwoernego demonizowania farb. Nie rozumiem tego, ze ktos chce miec ciastko i zjesc ciastko: miec trwaly kolor nie uzywajac farby.

Sa farby i sa detergenty - taka prawda. Ja uzywam wylacznie fryzjerskich, na drogeryjne nawet nie spojrzalabym. Jak ktos chce miec duza zmiane koloru (z ciemnych na jasne czy na odrot), bez farby nie da rady.

Jak ktos chce uzyskac kolor najblizszy swojemu lub go poglebic, zwlaszcza lekko przyciemnic, nie ma obaw o zniszczenie. Wtedy bierze sie tonery, co miesza sie w woda utleniona 2 proc. Nie ma tam amoniaku, wlosy blyszcza sie bardziej niz przed tonowaniem, kolor jest zywszy i sie trzyma dlugo, choc stopniowo sie wyplukujac. Ni tworzy takich ostrych granic na linii odrostow.

Jak ktos ma wlosy zdrowe, grube lub normalne, przy odpowiedniej pielegnacji, masce raz na tydzien i ograniczeniu tapirowania/intensywnego prostowania/krecenia nawet nie zauwazy roznicy w strukturze wlosa na gorsze. Ja powiem, ze gdy tonowalam wlosy w odcieniach cienego brazu czy sredniego, wlosy staly sie bardziej podatne na ukladanie, wystarczyla kropla jedwabiu za cala stylizacje.

Mozna tez uzyc henny, ale wiadomo, paleta kolorow nie gwarantuje identycznosci koloru na wlosach z 'probnikiem'.

Ps. Ja obecnie farbuje wlosy farbami rozjasniajacymi i przy dobrej pielegnacji nie odczuwam wiekszego obciazenia chemia. Wlosy olejuje, nakladam maske 2 razy w tygodniu na kilka minut po myciu, do suszenia suszarka uzywam kremu ochronnego, co dodatkowo ma funkcje prostowania, wlosy tez nawilzam kwasem hialuronowym z Mazidel/Zrob sobie krem, w koncowki daje jedwab i jest cool. Nie mam rozdwojencow, a jestem w fazie zapuszczania i nie moge sobie pozwalac na czeste podcinanie.
no w豉郾ie, i ja chcia豉m podzieli si tak refleksj po trosze zgodn z tym co piszesz,
ot騜 ja ze wzgl璠u na alergi przez d逝gie lata u篡wa豉m szamponetek, niby 豉godniejsze od farb ale... ale trzeba ich u篡wa cz瘰to, na moich odrostach co 3-4 dni i przez to mimo intensywnej piel璕nacji moje w這sy by造 wiecznie suche, a kole瘸nki, kt鏎e farbuj dobrymi farbami z za陰czonymi od篡wkami, bogatymi sk豉dowo w olejki i inne cuda maj b造szcz帷e, zdrowo wygl康aj帷e w這sy...
u mnie dopiero henna poprawi豉 kondycj w這s闚, no ale ja jestem z natury brunetk, u blondynek to raczej henna si nie sprawdzi je郵i chc blond闚

gdyby nie ta cholerka alergia, to ja bym tylko z farbami szala豉, oj szala豉

Edytowane przez luboczka
Czas edycji: 2013-05-10 o 23:08
luboczka jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2013-05-11, 13:44   #3416
guacamole
Wtajemniczenie

No wlasnie, tak jest z tymi szamponetkami uzywanymi regularnie. One maja w skladzie SLS i jak ktos unikaka mocnych detergentow, niestety -wtopa.
Farby tez maja SLS i inne paskudztwa, ale kladzie sie je raz w miesiacu i nie na cale wlosy, a na odrosty z malym przeciagnieciem. ta chemia pomaga wlasnie wszelkim olejom/proteinom/nawilazaczom wejsc w strukture wlosa i potem mamy piekny polysk Ktory warto pielegnowac delikatnymi szamponami, co nie zdzieraja pylu, tluszczu i miejskiego brudu wraz z wlosem.
Tak, niestety, jak jestes uczulona to nie ma co sie ludzic Dobrze, ze masz henne Na tonery tez jestes wrazliwa, Luboczka? Colour Touch uzywalam cale wieki, a mialam wrazliwa skore i jakos mi nie dodawal cierpienia. Nie wiem, kazdy inaczej odczuwa dyskomfort i alergie, dla mnie byla to zdecydowanie lagodna mieszanka.

Truskawkowa, trudno sie z Toba nie zgodzic. Tez lubie ladne, zdrowe i lejace wlosy, ale.... odbite u nasady, zadnego oklapu gimnazjalnego. I jesli mialabym wybrac miedzy plaskimi wlosami Hinduski a Big Hair - z festiwalu country, wybralabym chyba to drugie tyle, ze z mniejsza iloscia lakieru i mniejszym tapirem na czubku. Prawda, Dolly Parton i Nashville nie w moim guscie, ale wychodze z zalozenia, ze wlosy maja nas zdobic i nam sluzyc, a nie my mamy poddawac cale swoje zycie wlosom i wygladac jak..... rekordzistki z ksiegi Guinessa .

Edytowane przez guacamole
Czas edycji: 2013-05-11 o 13:45
Stary 2013-05-11, 16:19   #3417
Lady_Caroline
Zadomowienie

Wiadomo軼i: 1 575

Mo瞠 k豉d豉 ktora z Was szamponetk czerwon na rozja郾iane w這sy? Kusi mnie i nie wiem, czy w razie czego pozb璠 si czerwieni bez wi瘯szych zniszcze...
Stary 2013-05-11, 19:34   #3418
truskawkowawiosna
Moderator

Propo tych ca造ch szamponetek... Teoretycznie to powinno by co powlekaj帷ego w這s z zewn徠rz, zupe軟ie nieszkodliwego i w 100% nietrwa貫go. Zerkn窸am sobie niedawno na sk豉dy kilku szamponetek, nie s takie zupe軟ie fajne....

W klasycznych farbach jest amoniak, czasem jeszcze jego pochodne. W tych niby bezamoniakowych typu Casting s pochodne amoniaku. Dzia豉nie jest podobne: rozchylone zostaj 逝ski w這sa, aby barwnik m鏬 wnikn望.

Szamponetki typu do kilku zmy bez pochodnych amoniaku ma Venita i Delia
http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,28...-saszetce.html
http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,46...oryzujacy.html
http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,38...oryzujacy.html

Marion, Palette, Verona, Joanna z tego co widzia豉m maja typowe sk豉dniki rozchylaj帷e 逝sk na bazie pochodnych amoniaku np. ethanolamine. To mo瞠 by jeden z powod闚 nieca趾owitego zmywania si koloru i w這s闚 w gorszej kondycji. Szczeg鏊nie tyczy si to w這s闚 podniszczonych wcze郾iej farbowanych. Ja bym uwa瘸豉 z szamponami, a ju na pewno z rudymi/czerwonymi na rozja郾iony blond, mo瞠 si nie spra w og鏊e
mikroREKLAMA

Stary 2013-05-11, 19:45   #3419
Lady_Caroline
Zadomowienie

Wiadomo軼i: 1 575

Chyba tylko waln na kosmyk pod spodem i zobacze jak si zachowa
Stary 2013-05-11, 20:23   #3420
guacamole
Wtajemniczenie

No wlasnie, te szampony maja w sobie cos wzerajacego sie i nie ma co myslec, ze sa lagodne, eco itd. A mysle, ze sa jeszcze gorsze od farb, bo czlowiekowi sie wydaje, ze to czysta lagodnosc, a uzywanie tego regularnie tylko wysusza i czesto odbarwia wlosy na stale. To jaj juz wole toner czy farbe, przynajmniej sie utrzyma jakis miesiac dwa, i bez oszukiwania sie.

Lady, widze, ze tez probujesz wyciagnac wlosy na dlugosc . Ja tez. 3 lata prob zapuszczania z krotkiego boba i.... jedna wielka porazka, bo chcac wyrownac koncowki, caly czas fryzjerzy robia dziury, znowu jakies wciecia po drugiej stronie i... walcze o kucyk, z ktorego nie wylaza kosmyki. Pal licho, ze kucyk bedzie postrzepiony i zygzakowaty .
Poki co kupilam sobie przezroczyste malutkie gumeczki, ktorymi zbieram 3 kucyki, a potem je zbieram taka spinka-motylkiem zebatka, ze nic mi nie wylazi. Ale miesiac- dwa bede musiala sie tak ponosic, jesli nie klikne w 'doczepki' - wszystko po to, by wlosy wyprowadzic na dlugosc do karku, gdy to sama juz sobie je moge rowniutko przyciac w boba Historia wlosowa niczym thriller.
Odpowiedz

Tagi
24 mycia, bak豉瘸n, blond, blond farba br您 w這sy, blondynka, br您, br您 farba, brunetka, ciemne w這sy, co ile, color shampoo, cytryna, czarne w這sy, czekoladowy br您, czer, czerwone refleksy, d逝gie w這sy, farba, farba do w這s闚, farbonetki, farbowanie, farbowanie na br您, farbowanie w這s闚, farobowanie, fryzura, fryzura saszetka kolor, fryzura steeling, fryzury, g瘰te w這sy, hebanowa czer, henna w這sy farbowanie, jaka farba, jaki kolor w這s闚, joanna, joanna multi soft color, kolor, kolor czerwony, kolor w這s闚, koloryzacja, koloryzacja br您 na rudy, koloryzacja w這s闚, koloryzajcja, koloryzuj帷y, marion, ober篡na, odrosty, ombre, palette, pasemka, piel璕nacja, pomocy, pomocy farba wlosy, pomy趾a, przyciemnianie w這s闚, rabarbar, rozjasnianie wlosow, rozja郾iacz, rude, rude w這sy, rudy, studniowka, szampon, szampon koloryzuj帷y, szamponetka, szamponetka czerwie, szamponetka farba, szamponetka rudy, szamponetki, szampony koloryzuj帷e, wi郾ia, wlosy, w這sy, w這sy blond, w這sy ciemne, w這sy farba saszetka, w這sy szamponetka br您, wypadanie w這s闚, z blondu na br您

Nowe w徠ki na forum W這sy i fryzury

Ten w徠ek obecnie przegl康aj: 1 (0 u篡tkownik闚 i 1 go軼i)

Narz璠zia

Zasady wysy豉nia wiadomo軼i
Nie mo瞠sz zak豉da nowych w徠k闚
Nie mo瞠sz pisa odpowiedzi
Nie mo瞠sz dodawa zdj耩 i plik闚
Nie mo瞠sz edytowa swoich post闚

BB code is W陰czono
Emotikonki: W陰czono
Kod [IMG]: W陰czono
Kod HTML: Wy陰czono

Gor帷e linki

Data ostatniego posta: 2017-05-18 13:10:32

Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:07.