peeling kawowy - rewelacja - Strona 25 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2006-04-28, 13:26   #721
Gosieńka25
Raczkowanie

GG do Gosieńka25
Dot.: peeling kawowy - re we la cja

Witam!!!
Ja też stosuję peeling kawowy i to już troszkę czasu i nadal twierdzę że przebija wszyskie kosmetyczne cuda.
A co do zapychania rur, to wiem że kawa jest do tego najlepsza, przekonałam sie, ale w kuchni, teraz natomiast bardzo dbam o te rurki w kuchni, jak i w łazience, czekam aż woda spłynie i jeszcze chwilę płuczę, natomiast w łazience pod prysznicem woda nabieżąco spływa i pewnie dlatego nie mam problemu. No i raz na miesiac Kret

Pozdrawiam!!
Stary 2006-04-29, 11:46   #722
młodaa
Wtajemniczenie

Jej, pierwsze slysze, ja zazwyczaj robie pod prysznicem, wiec nie splywa wszystko od razu, zawsze musze pozniej wyszorowac brodzik bo juz nie swieci biela, ale z rurami nigdy nie bylo u mnie problemu... choc moja zanim zacznie puchnac juz chyba przeleci bo robie z nieparzonej
młodaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-29, 23:17   #723
maartha
Raczkowanie

Zrobiłam sobie dzisiaj peeling kawowy i jestem po prostu zachwycona!! Żaden peeling ze sklepu nie dał mi takiego efektu jak ten kawowy Rzeczywiście skóra jest gładziutka jak pupcia niemowlaczka Najlepsze jest to, że zanim zrobiłam ten peeling miałam takie malutkie krostki na udach (nie wiem od czego). A teraz ich nie ma Dodam jeszcze, że zrobiłam kilka dni temu peeling cukrowy, ale nie byłam tak zachwycona jak po kawowym

maartha jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-30, 12:39   #724
agatka-a
Zakorzenienie

dzięki za odpowiedź,
ja to w sumie do buraczkowej skóry i zwykle jak długo mi sie chce, ale najwięcej uwagi poświecam pupci
agatka-a jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-30, 16:27   #725
kasia_kasia
Raczkowanie

Send a message via Skype™ to kasia_kasia

Buahaha, ale naszła mnie myśl

Pracuję w barze, gdzie klientom robi się w ekspresie ciśnieniowym kawę po 40 zeta za kilogram Świeżo mieloną!!

Więc zrobię sobie kurację kawą z biedronki, a póżniej dla porównania kawą z knajpy

Buahaha, szalony naukowiec

A tak na poważnie, to ten peeling przebija wszystko. Zwłaszcza jak się dosypie cukru waniliowego...
Stary 2006-04-30, 16:39   #726
maartha
Raczkowanie

To do tego można jeszcze cukru waniliowego dodać? A co to daje?

maartha jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-30, 17:09   #727
mentha
Zadomowienie

Wanilia jest podobno afrodyzjakiem, jej zapach relaksuje, poza tym ma właściwości nawilżające i tonizujące.

Jeśli użyjesz cukru waniliowego z prawdziwą wanilią albo sproszkowanej laski wanilii jest szansa, że wykorzystasz w JAKIMŚ stopniu jej właściwości (najprawdopodobniej głównie aromaterapeutyczne ). Jeżeli wybierzesz "cukier waniliowy" aromatyzowany etylowaniliną, da ci on tylko zapach.

Jestem ciekawa jakie efekty dałby peeling z kawy, wiórków kokosowych i żelu pod prysznic kokosowego (ewentualnie oleju kokosowego, mleczka kosmetycznego albo balsamu o takim zapachu).
mentha jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-30, 17:23   #728
karolayna
BAN stały

GG do karolayna

Cytat:
kazdy jest tak samo dobryu wiec ktory wybierzesz, badz skomponujesz sama bedzie dobrze.
Arrakis dziękuję Ci za pomoc którą uzyskałam od Ciebie na GG
kupiłam, zrobiłam i jestem ZACHWYCONA
od teraz jestem fanką tego właśnie peelingu może macie jeszcze jakieś cudowne przepisy?
karolayna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-01, 12:43   #729
kafeina
Raczkowanie

Dzięki Wizażankom ja również stałam się wyznawczynią tego kawowego cudeńka.
Stosuję peeling mniej lub bardziej regularnie, w zależności od nastroju i chęci, ale zawsze jest to peeling kawowy, do sklepowych już nie wrócę, no way.
Przepisów na niego mam tyle, ile razy go robiłam... Zawsze wrzucam surową, mieloną kawę, troszkę oliwki dla dzieci lub oliwy jadalnej, cukier/sól i śmietankę. A oprócz tego dodaję to, co mam pod ręką i co mi pasuje 'na oko' Ostatnio był to np. koktajl truskawkowy i muszę przyznać, że wyszło pysznie.
Dziś wypróbuję ten cukier waniliowy i może pokuszę się o dodanie kokosu..
Wrażenia opiszę, a jakże
Stary 2006-05-01, 12:52   #730
EfA21
Raczkowanie

Ja również nie zamienię tego peelingu na żaden inny, jest rewelacyjny i jaki przyjemny, też stosuje różnych kombinacji ale zawsze obecna jest kawa i miód
EfA21 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-01, 17:13   #731
@Agulka@
Raczkowanie

Peeling kawowy jest świetny...Robię go tak: cukier, kawa ze słoiczka taka z granulkami i oliwka z oliwek..Skóra jest po tym gładziutka(jak pupcia niemowlaczka)..Jednakże zastanawia mnie jeden fakt: co daje ten peeling prócz tego, że skóra jest milusia w dotyku??Jestem ciekawa czy jest dobry np na cellulitis bądź na rozstępy..Czy ktoś może wie?
@Agulka@ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-01, 17:32   #732
maszka4
Zadomowienie

GG do maszka4

Była mowa o tym, że kofeina zawarta w kawie zwalcza celulitis, zajrzyj na pierwszą stronę tego postu, tam jest napisane
http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=93829

Różowy
maszka4 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-01, 18:46   #733
Elwirka16
Przyczajenie

Cool Dot.: peeling kawowy - re we la cja

Ja zrobiłam sobie ostatnio peeling z kawy i soli... Ale to nie wszystko bo wcześniej z około połowy szklanki mączki ziemniaczanej zrobiłam zawiesine z ciupką wody (zimnej) i mieszajac jak kisiel zalałam gorącą wodą... Powinna wyjść taka przeźroczysta papka z wygladu przypominająca kisiel :P.
No i jak ta papka wystygła dodałam te fusy od kawy i sól... Bardzo fajny kosmetyk ponieważ skrobia również ma działanie złuszczające...

Pozdrówka!
Elwirka16 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-01, 20:29   #734
kasia_kasia
Raczkowanie

Send a message via Skype™ to kasia_kasia

Cytat:
Napisane przez mentha
Wanilia jest podobno afrodyzjakiem, jej zapach relaksuje, poza tym ma właściwości nawilżające i tonizujące.

Jeśli użyjesz cukru waniliowego z prawdziwą wanilią albo sproszkowanej laski wanilii jest szansa, że wykorzystasz w JAKIMŚ stopniu jej właściwości (najprawdopodobniej głównie aromaterapeutyczne ). Jeżeli wybierzesz "cukier waniliowy" aromatyzowany etylowaniliną, da ci on tylko zapach.

Jestem ciekawa jakie efekty dałby peeling z kawy, wiórków kokosowych i żelu pod prysznic kokosowego (ewentualnie oleju kokosowego, mleczka kosmetycznego albo balsamu o takim zapachu).
No i to właśnie napisac chciałam, ale refleksiku mi brak Cukier tylko z prawdziwa wanilią. Mam taki zapas z jakiegoś chyba Makro, że nie wiem, co z nim zrobić. No to w pupcię zaczęłam wklepywać

pzdr
Stary 2006-05-02, 16:55   #735
Zará
Raczkowanie

Czekajcie, czekajcie... bo ja nadal nie wiem, jaka to ma być kawa Fusiasta, rozpuszczalna, czy jakaś tam, czy może obojętnie
Można wiedziec
I jeszcze (bo gdzieś się pojawiło takie pytanie) - czy nie zapycha wanny, bo nie chciałabym mieć później problemów

Zará jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-02, 17:14   #736
kafeina
Raczkowanie

Do tej pory zawsze stosowałam kawę nieparzoną i nie zauważyłam żadnych problemów z zatykaniem wanny bądź prysznica.
Co do dodatków... Polecam również cynamon. Skóra potem pięknie pachnie...
Stary 2006-05-02, 18:21   #737
Zará
Raczkowanie

Dzięki... Ale nieparzona to jaka jest?
Nie znam się, nie piję kawy I nie wiem czy kupić jakąś, czy te co w domu mam wystarczą

Stary 2006-05-03, 11:43   #738
kafeina
Raczkowanie

Moja definicja 'nieparzonej' kawy to taka kawka, która jest zmielona (żadne rozpuszczalne, cappuccino itp.), ale nie zalana gorącą wodą (kawa niezaparzana wcześniej). Sypię po prostu kawę taką prosto z puszki. Niektóre Dziewczyny robią peeling z fusów.
Stary 2006-05-03, 13:38   #739
Zará
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez kafeina
Moja definicja 'nieparzonej' kawy to taka kawka, która jest zmielona (żadne rozpuszczalne, cappuccino itp.), ale nie zalana gorącą wodą (kawa niezaparzana wcześniej). Sypię po prostu kawę taką prosto z puszki. Niektóre Dziewczyny robią peeling z fusów.
Aaaa... dzięki
Taka kawa jest idealna, bo taką w domu akurat posiadam, więce dzięki, dzięki
Stary 2006-05-03, 15:55   #740
patrycjap
Raczkowanie

Jeju nie wiedziałam że zwykła kawa może dać takie efekty <wow> Coraz bardziej przekonuję się do naturalnych i domowych kosmetyków bo nie dość że dają super efekty to nie zanieczyszczają środowiska ani naszych organizmów oprócz tego niektóre zapachy powodują że odpływam nie to co syntetyczne śmierdzidła :P
Natura górą
patrycjap jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-04, 11:31   #741
girl.of.glass
Raczkowanie

a czy ta oliwa z oliwek to nie zatyka porów na całej skórze???bo jak sie kiedyś nacieralam oliwką dziecięcą to potem bylo nieprzyjemnie....
girl.of.glass jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-04, 12:59   #742
mentha
Zadomowienie

Ciało po peelingowaniu trzeba przecież spłukać.
Oliwa z oliwek jest bardzo tłusta, dlatego poleca się ją do cer suchych. Jeśli chcesz używać jakiegoś oleju roślinnego do nawilżania i natłuszczania ciała, a nie masz przesuszonej skóry, to chyba rzeczywiście lepiej wybrać inny olej, np. winogronowy, czy z orzechów laskowych.
Nie wiem, czy można porównywać oliwki dla dzieci z olejami roślinnymi - te pierwsze są oparte na pochodnych ropy naftowej. Niektórzy twierdzą, że oleje naturalne nie zapychają, bo wchłaniają się do naskórka. Oleje mineralne pozostają na skórze i jeśli warstwa jest zbyt duża, skóra zaczyna się dusić. Z drugiej strony mówi się o tym, że na zatykanie ma wpływ stopień oczyszczenia substancji ropopochodnych. Tyle teoria...

Wszystko wyjdzie w praniu
mentha jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-04, 18:23   #743
Elwirka16
Przyczajenie

Talking Dot.: peeling kawowy - re we la cja

Cytat:
Napisane przez kasia_kasia
No i to właśnie napisac chciałam, ale refleksiku mi brak Cukier tylko z prawdziwa wanilią. Mam taki zapas z jakiegoś chyba Makro, że nie wiem, co z nim zrobić. No to w pupcię zaczęłam wklepywać

pzdr
Nawet bardzo dobry pomysł Kasiu Musze też coś takiego podobnego zakupić... :P Acha taki brązowy cukier dodatkowo ujędrnia

Pozdrówka!
Elwirka16 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-04, 21:45   #744
sloncee
Wtajemniczenie

GG do sloncee Wyślij wiadomość przez MSN do sloncee Send a message via Skype™ to sloncee

Ojj, naczytałam się dziś o różnych peelingach i chyba sobie jakiś zrobię Ale nie dzisiaj ..późno już Jutro wezmę się za ten z kawą i żelem

''Dreszcz najsłodszy, że pragnę i razem się boję! ''

L.Staff
sloncee jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-06, 18:14   #745
jowisia
Wtajemniczenie

Send a message via Skype™ to jowisia

Dziewczyny, wlasnie z filtromaniaczek odeslano mnie na watek o kawie, i wlasnie skonczylam go czytac. Oczywiscie strasznie sie napalilam i zaraz ide sobie zrobic swoja miksture (wielu rzeczy nie mam, wiec bedzie to duza ilosc kawy rozpuszczalnej zalana odrobina wrzzatku, cukier i jakis zel, do higieny intymnej najprawdopodobniej pojdzie).
ALe mam pytanie:

Peeling to ja rozumiem, ale
na jakiej zasadzie niby ta kofeina ma przenikac do skory i dzialac??

Ktos kilka postow nizej pytal, na jakiej zasadzie ma to dzialac
antycellulitowo, nie uzyskal odpowiedzi.

Kilka stron wczesniej ktos pytal o ciaze, czy nie przenika taka ilosc kofeiny z obiegiem do krwi - nie uzysklal odpowiedzi.

Froggie pisala, ze kofeina przenika do organizmu i dziala pobudzajaco, jak filizanka kawy.

Znam sie troche na biologii i na medycynie dlatego wlasnie chcialbym wiedziec, na jakiej zasadzie ta kofeina, papka kawy zmieszana z zelem miala by przedostac sie do krwi?? Pijac kawe to ja rozumiem, ale na ciele? Taka zwykla kawa? mialaby wypuscic kofeina i ta kofeina mialaby z obiegem do krwi pojsc...?? Cos mi sie wierzyc nie cche.. niech mnie ktos oswieci.

jowisia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-06, 18:56   #746
Maripossa
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez jowisia
Dziewczyny, wlasnie z filtromaniaczek odeslano mnie na watek o kawie, i wlasnie skonczylam go czytac. Oczywiscie strasznie sie napalilam i zaraz ide sobie zrobic swoja miksture (wielu rzeczy nie mam, wiec bedzie to duza ilosc kawy rozpuszczalnej zalana odrobina wrzzatku, cukier i jakis zel, do higieny intymnej najprawdopodobniej pojdzie).
ALe mam pytanie:

Peeling to ja rozumiem, ale
na jakiej zasadzie niby ta kofeina ma przenikac do skory i dzialac??

Ktos kilka postow nizej pytal, na jakiej zasadzie ma to dzialac
antycellulitowo, nie uzyskal odpowiedzi.

Kilka stron wczesniej ktos pytal o ciaze, czy nie przenika taka ilosc kofeiny z obiegiem do krwi - nie uzysklal odpowiedzi.

Froggie pisala, ze kofeina przenika do organizmu i dziala pobudzajaco, jak filizanka kawy.

Znam sie troche na biologii i na medycynie dlatego wlasnie chcialbym wiedziec, na jakiej zasadzie ta kofeina, papka kawy zmieszana z zelem miala by przedostac sie do krwi?? Pijac kawe to ja rozumiem, ale na ciele? Taka zwykla kawa? mialaby wypuscic kofeina i ta kofeina mialaby z obiegem do krwi pojsc...?? Cos mi sie wierzyc nie cche.. niech mnie ktos oswieci.
Ja moze troche nie na temat (postu): kawe ROZPUSZCZALNA?Przeciez to ma byc kawa zmielona parzona lub nie, ale mielona
Maripossa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-06, 18:59   #747
sloncee
Wtajemniczenie

GG do sloncee Wyślij wiadomość przez MSN do sloncee Send a message via Skype™ to sloncee

Albo mi się wydaje, albo przez ten kilkominutowy peeling z kawy mielonej i żelu migdałowego nie mogłam zasnąć Nigdy nie mam z tym problemu ale chyba ta kawa przenika do środka i pobudza Tak na mnie podziałało, a poza tym to skóra jest na prawdę gładka i mięciutka po takim peelingu

''Dreszcz najsłodszy, że pragnę i razem się boję! ''

L.Staff
sloncee jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-06, 19:03   #748
jowisia
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Maripossa
Ja moze troche nie na temat (postu): kawe ROZPUSZCZALNA?Przeciez to ma byc kawa zmielona parzona lub nie, ale mielona
NO wlasnie z tych wszystkich postow tu wyczytalam, ze wszystko jedno jaka. Nie mam kawy parzonej, tu nie ma biedronek wiec pomyslalam, ze zuzyje rozpuszczalna. Ktos pisal, zeby duza, bardzo duza ilosc kawy rozpuszczalnej zalac odrobina wrzatku.
Tylko czy wtedy bedzie to mialo w ogole wlasciwosci peelingu, czy sama papka wyjdzie, a nic nie bedzie skory scierac??

Stary 2006-05-06, 19:17   #749
Maripossa
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez jowisia
NO wlasnie z tych wszystkich postow tu wyczytalam, ze wszystko jedno jaka. Nie mam kawy parzonej, tu nie ma biedronek wiec pomyslalam, ze zuzyje rozpuszczalna. Ktos pisal, zeby duza, bardzo duza ilosc kawy rozpuszczalnej zalac odrobina wrzatku.
Tylko czy wtedy bedzie to mialo w ogole wlasciwosci peelingu, czy sama papka wyjdzie, a nic nie bedzie skory scierac??
No wlasnie sek w tym, za ja nie abrdzo widze sens w takim peelingu przeciez sama nazwa mowi ROZPUSZCZALNA, wiec nawet jak dodasz troche wody to sie rozpusci jak nie w filizance czy czyms to na twojej skorze...Wiec gdzie tu drobinki ktore maja scierac naskorek? Radze kupic obojetnie jaka kawe mieloną (przeciez nie tylko w biedronkach taka jest ) i dopiero dzialac
Maripossa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-06, 19:25   #750
jowisia
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Maripossa
No wlasnie sek w tym, za ja nie abrdzo widze sens w takim peelingu przeciez sama nazwa mowi ROZPUSZCZALNA, wiec nawet jak dodasz troche wody to sie rozpusci jak nie w filizance czy czyms to na twojej skorze...Wiec gdzie tu drobinki ktore maja scierac naskorek? Radze kupic obojetnie jaka kawe mieloną (przeciez nie tylko w biedronkach taka jest ) i dopiero dzialac
Wiesz, moj problem polega chyba na tym, ze nie znam sie na nazewnictwie kaw Wlasnie zrobilam sobie taka papke : kawa TAKA DO EKSPRESU, zalana odrobina wody, do tego cukier i troche cynamonu, do tego jakas resztka balsamu do opalania, ktorego chce sie pozbyc. No i wlasnie sobie zaaplikowalam na lydke. Prawa. I co? Nie widze zadnej roznicy miedzy ta lewa (niepeelingowana). A to co scieralo, to chyba predzej byl cukier niz kawa, wiec dlaczego peeling kawowy?

Odpowiedz

Tagi
kawowy, peeling

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości