peeling kawowy - rewelacja - Strona 41 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2007-03-30, 07:55   #1201
kawucha
Przyczajenie

GG do kawucha
Dot.: peeling kawowy - re we la cja

Cytat:
Napisane przez anetka_m Pokaż wiadomość
Powiedzcie tylko z czym mogę wymieszać kawę aby zrobiła się taka bardziej "zbita" czy tez płynna, bo sama zaparzona jest taka piaszczysta i obsypuje sie za bardzo na brodzik.
do świezo zrobionej, odcedzonej kawy dodaje imbir i cynamon w proszku (przyprawy) to powoduje że konsystenncja jest żelowa, lepiej wiąże i ładnie peelinguje sie po ciele
Stary 2007-03-30, 18:55   #1202
szi
Rozeznanie

A bardzo brudzi łazienke ten peeling

szi jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-30, 19:54   #1203
ilo16na
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 4

Cytat:
Napisane przez szi Pokaż wiadomość

U mnie brudzi bardzo,
Ja ten peeling stosuje czasem tylko na twarz.Bardzo skuteczny

• "Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą"

ilo16na jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-30, 19:58   #1204
Sathi
Zakorzenienie

Właśnie wadą jest że brudzi dlatego ja sie przerzuiłam na peeling z oliwy i soli

MIŁEGO DNIA
Sathi jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-31, 12:14   #1205
kosmita77
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez kawucha Pokaż wiadomość
do świezo zrobionej, odcedzonej kawy dodaje imbir i cynamon w proszku (przyprawy) to powoduje że konsystenncja jest żelowa, lepiej wiąże i ładnie peelinguje sie po ciele
ja dodaje kawe (wczesniej zaparzona i wypita przez moja mame) do zelu antycellulitowego i tym sie smaruje brudzi jak cholera to fakt, ale latwo sie zmywa z glazury
kosmita77 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-03, 11:06   #1206
talus
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez kosmita77 Pokaż wiadomość
ja dodaje kawe (wczesniej zaparzona i wypita przez moja mame) do zelu antycellulitowego i tym sie smaruje brudzi jak cholera to fakt, ale latwo sie zmywa z glazury

też tak robie, dodaje do żelu
talus jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-03, 21:40   #1207
nia.r
Raczkowanie

GG do nia.r
Talking Dot.: peeling kawowy - re we la cja

Hej kobitki Własnie wyszłam a raczej wyfrunęłam zspod prysznica.Ten peeling to ósmy cud świata. Nigdy nie miałam tak gładkiej skóry.Dobrze że u mnie w domciu kawkę się popija Zatem tak,zrobiłam jak pisałyście wymieszałam fusy z zaparzonej kawki z żelem pod prysznic i masowałam masowałam masowałam...To było tak przyjemne że aż nie chciałam kończyć,potem spłukanie i nabalsamowanie Teraz czuję się jak nowonarodzona.Następnym razem zrobię bogatszą miksturę i wzbogacę ją o śmietankę i cynamon,zobaczymy co wyjdzie Byle nie wybuchło,hihi.Całuję gorąco!!!
nia.r jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-11, 09:55   #1208
Hosenka*
Moderator KWC

Cytat:
Napisane przez szi Pokaż wiadomość
wczoraj zrobiłam ten peeling po baaaardzo długiej przerwie. lazienki nie pobrudził - trzeba ostroznie się nim obchodzić.

Do miseczki z peelingiem dodaję olejek z jojoby, czsaem tez sól.

Wczoraj zrobiłam inaczej niż zwykle (biorąc natchnienie od asicki która w watku o avonie pisała jak sie powinno stosować maskę do ciała z minerałami z serii Palnet Spa). Nałożyłam grubą warstwę na uda, pośladki i brzuch i trzymałam 5 minut i dopiero potem rozmasowywałam jak peeling. Efekt Jeszcze lepszy niż od razu masując. Skóra tak mi sie zabarwiła ze cięzko było ją domyć

mikroREKLAMA
Kosmetyki nowe i używane
24.11 - ostatni dzień darmowej dostawy do paczkomatów na Allegro - sprawdź aukcje i skorzystaj!

Ta reklama pokazywana jest pod 46 840 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Hosenka* jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-11, 17:40   #1209
Soft
Wtajemniczenie

czy do tego peelingu koniecznie musze miec cynamon? bo niestety nie mam w domku

Wymiana
http://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=43332094 #post43332094
Soft jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-11, 17:52   #1210
Hosenka*
Moderator KWC

Cytat:
Napisane przez Soft Pokaż wiadomość
czy do tego peelingu koniecznie musze miec cynamon? bo niestety nie mam w domku
jasne ze zmielona musi być - nie rozpuszczalna
cynamonu wcale nie trzeba - on nadaje tylko zapach (chyba tylko to)
smietany ja nie uzywam

mikroREKLAMA
Kosmetyki nowe i używane
24.11 - ostatni dzień darmowej dostawy do paczkomatów na Allegro - sprawdź aukcje i skorzystaj!

Ta reklama pokazywana jest pod 46 840 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Stary 2007-04-11, 17:57   #1211
Soft
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Hosenka* Pokaż wiadomość
jasne ze zmielona musi być - nie rozpuszczalna
cynamonu wcale nie trzeba - on nadaje tylko zapach (chyba tylko to)
smietany ja nie uzywam
dzieki serdeczne za odp a czy zamiast soli ( bo bedzie szczypac ) mge np uzyć sobie cukru?

Wymiana
Stary 2007-04-11, 17:58   #1212
Hosenka*
Moderator KWC

Cytat:
dzieki serdeczne za odp a czy zamiast soli ( bo bedzie szczypac ) mge np uzyć sobie cukru?
sól nie szczypie - przynajmniej mnie ona dodatkowo wygładza ale nie peelinguje tak jak kawa bo sie rozpuszcza w wodzie

mikroREKLAMA
Kosmetyki nowe i używane

Stary 2007-04-11, 18:09   #1213
Soft
Wtajemniczenie

Cytat:
sól nie szczypie - przynajmniej mnie ona dodatkowo wygładza ale nie peelinguje tak jak kawa bo sie rozpuszcza w wodzie
oj mnie chyyba bedzie szczypac bo ja zawsze gdzies sie zatne przy goleniu cukier w sumie tez sie rozpuszcza w wodzie;-) zrobie peeling kawowo-cukrowy kawa, cukier oliwa z oliwek i moze miodzik :P zobaczymy czy nadal bede miala skore;-)

Wymiana
Stary 2007-04-11, 18:12   #1214
Hosenka*
Moderator KWC

Cytat:
oj mnie chyyba bedzie szczypac bo ja zawsze gdzies sie zatne przy goleniu cukier w sumie tez sie rozpuszcza w wodzie;-) zrobie peeling kawowo-cukrowy kawa, cukier oliwa z oliwek i moze miodzik :P zobaczymy czy nadal bede miala skore;-)
sól sie chyba bardziej rozpuszcza niż cukier bo jest drobniejsza... No ale podstawa to KAWA - dalej to już można ekperymentować Ja lubię dodać olejek jojoba - wtedy skóra jest fajnie nawilżona i natłuszczona

EDYCJA: działanie peelingu takiego jak piszesz napewno bedzie super, ale ja bym sie obawiała o zapach - bo tak kawa z miodem no ale ja nienawidze miodu. PO miodzie skóra może się lepić... No ale spróbuj sama

mikroREKLAMA
Kosmetyki nowe i używane

Stary 2007-04-11, 18:20   #1215
Soft
Wtajemniczenie

Cytat:
sól sie chyba bardziej rozpuszcza niż cukier bo jest drobniejsza... No ale podstawa to KAWA - dalej to już można ekperymentować Ja lubię dodać olejek jojoba - wtedy skóra jest fajnie nawilżona i natłuszczona

EDYCJA: działanie peelingu takiego jak piszesz napewno bedzie super, ale ja bym sie obawiała o zapach - bo tak kawa z miodem no ale ja nienawidze miodu. PO miodzie skóra może się lepić... No ale spróbuj sama
a zapach mi nie przeszkadza bo i tak zrobie to wieczorekim a rano zawsze i tak sie kapie ja bardzo sobie chwale miodzik a raczej jego wlasciwosci , robilam nie raz peeling z cukru plus miodzik plus smietana i po niczym innym jak po tym gladnkiej i jedrnej skory nie mialami sam miod leisty na dekold i usta nakladałam na 15 min miodzik jest super

Wymiana
Stary 2007-04-15, 13:36   #1216
lemonka
Zakorzenienie

kurcze..zrobilam ten peeling kilka razy..
na ciele sprawuje sie swietnie..gladka jak pupka niemowlaka skora..
ale..czy uzywacie tez go na twarzy?

...tylko oczy podkrążone i zgubiłam gdzieś koronę

nie lubię: zimnej herbaty, nijakich potraw, letnich uczuć
lemonka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-15, 19:07   #1217
coolerka
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez lemonka Pokaż wiadomość
kurcze..zrobilam ten peeling kilka razy..
na ciele sprawuje sie swietnie..gladka jak pupka niemowlaka skora..
ale..czy uzywacie tez go na twarzy?
ja uzywam nie jest zbyt hardcorowy jak dla mnie a buzka jest po nim boska zreszta jak reszta ciala

http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=172117
coolerka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-15, 19:24   #1218
blaque
Zakorzenienie

O jak dobrze, ze znowu trafilam na ten watek

Kiedys robilam peeling kawowy ale pozniej jakos przestalam
Dzisiaj sobie zrobie
Tylko, ze ja do tego daje kawe ale 'surowa' (oczywiscie mielona), no ale nie zaparzona tylko od razu ze sloiczka.
Myslicie, ze jest jakas roznica miedzy surowa a zaparzona?

PS. Widzicie juz jakas poprawe na ciele? Mniejszy cellulit itp?
Stary 2007-04-15, 19:51   #1219
coolerka
Raczkowanie

blaque ja uzywam nie parzonej bo nie pijam takiej kawy ( tylko rozpuszczalna :P ) i roznicy nie zauwazylam a jak mieszkalam z mama to uzywalam takiej zaparzonej juz
ja dzis dodalam do swojego peelingu olej z orzecha wloskiego
niestety efektow antycellulitowych nie zauwazylam ale nie dziwie sie bo moj jadlospis przez ostatnie pare miesiecy to w wiekszosci fast foody a i pocwiczyc rzadko mam kiedy

http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=172117
coolerka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-15, 20:10   #1220
carolinascotties
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez coolerka Pokaż wiadomość
blaque ja uzywam nie parzonej bo nie pijam takiej kawy ( tylko rozpuszczalna :P ) i roznicy nie zauwazylam a jak mieszkalam z mama to uzywalam takiej zaparzonej juz
ja dzis dodalam do swojego peelingu olej z orzecha wloskiego
niestety efektow antycellulitowych nie zauwazylam ale nie dziwie sie bo moj jadlospis przez ostatnie pare miesiecy to w wiekszosci fast foody a i pocwiczyc rzadko mam kiedy
stosujesz kawę rozpuszczalną do peelingu??? jak u licha ma ona zadziałać peelingująco - skoro się rozpuszcza???
Stary 2007-04-15, 21:51   #1221
blaque
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez carolinascotties Pokaż wiadomość
stosujesz kawę rozpuszczalną do peelingu??? jak u licha ma ona zadziałać peelingująco - skoro się rozpuszcza???
coolerka napisala, ze pije kawe rozpuszczalna a nie, ze ja stosuje jako peeling!
Stary 2007-04-15, 22:17   #1222
carolinascotties
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez blaque Pokaż wiadomość
coolerka napisala, ze pije kawe rozpuszczalna a nie, ze ja stosuje jako peeling!
haha- o rany... chyba czas na mnie...
Stary 2007-04-16, 09:00   #1223
dominikinha
Raczkowanie

GG do dominikinha
Dot.: kawowy peeling

Cytat:
Napisane przez _Bjeata_ Pokaż wiadomość
przepis na peeling nr 1:

-wymieszaj w miseczce dwie garści soli (preferuję drobną, lecz jeżeli ktoś woli może użyć gruboziarnistej), garść świeżo zmielonej kawy i cynamonu. Następnie dodaj bezzapachowy żel (polecam żel do mycia twarzy dla skóry wrażliwej Clean & Clear)- dodaj go tyle, by w naczyniu powstała dosyć gęsta masa

przepis na peeling nr 2:

-parz przez kilka minut małą paczkę zmielonej kawy, dodaj do niej (pamiętaj, aby była już schłodzona) olejek lub oliwkę (przykładowo Johnson's Baby) oraz sól kuchenną. Taką papką wykonaj masaż (koliste ruchy) całego ciała.

przepis na peeling nr 3:

-zmieszaj dwie garści soli w miseczce, a następnie dodaj do niej oliwę, tak, aby powstała dosyć gęsta masa. Wyszoruj papką całe ciało, nie zapominając o kolistych ruchach (sól stosowana tylko w peelingach lub w kąpieli ma działania ujędrniające).

teraz chyba już wszystkie będziemy miały
pozdrawiam i życzę przyjemnego stosowania
matko boska przekopalam sie przez 15 stron postow w stylu: i ja prosze i ja prosze ale bylo warto :p w koncu ten przepis. wyprobuje dzisiaj
dominikinha jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-28, 12:17   #1224
yassue
Raczkowanie

Dot.: kawowy peeling

dzis sprobowalam po raz pierwszy i rzeczywiscie, jak w tytule REWELACJA
po wyjsciu spod prysznica zbieralam szczene z podlogi, moja skora jest tak gladka jak nigdy jeszcze nie byla
uzylam kawy niezaparzonej, soli, cynamonu, oleju z winogron i zelu pod prysznic.. czuje sie bossssko
yassue jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-01, 21:30   #1225
eda22
Przyczajenie

No tak - naczytałam się, naczytałam i oczywiście muszę wypróbować
Niestety mam dziś w domu tylko resztkę kawy - nie wiem czy mi starczy i chyba będę musiała poczekać do jutra :-(

Przeczytałam CAŁY wątek i chociaż zajeło mi to ponad 4 godz. (tylko!!!) to super że takowy wogóle się pojawił.

Zastanawiam się tylko nad dodawaniem jako jednego ze składników CYNAMONU... hmmm kiedyś dodałam kilka kropel olejku cynamonowego do oliwki, którą się samowałam po kąpieli i.... mało nie spłonęłam. Czerwone piekące place wszędzie tam gdzie skóra miała kontakt z tym specyfikiem. Dlatego ja jestem ostrożna po tym eksperymencie i chyba na rzie z niego zrezygnuję...ale to oczywiście tylko moje wywody...
Niemniej jednak zalecam ostrożność, tym bardziej że kilka Wizażystek również mówiło o takich reakcjach na skórze.

Mimo wszystko nie mogę się już doczekać peelingowej aromaterapii
eda22 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-01, 21:39   #1226
Hosenka*
Moderator KWC

Cytat:
Napisane przez eda22 Pokaż wiadomość
Zastanawiam się tylko nad dodawaniem jako jednego ze składników CYNAMONU... hmmm kiedyś dodałam kilka kropel olejku cynamonowego do oliwki, którą się samowałam po kąpieli i.... mało nie spłonęłam. Czerwone piekące place wszędzie tam gdzie skóra miała kontakt z tym specyfikiem. Dlatego ja jestem ostrożna po tym eksperymencie i chyba na rzie z niego zrezygnuję...ale to oczywiście tylko moje wywody...
Niemniej jednak zalecam ostrożność, tym bardziej że kilka Wizażystek również mówiło o takich reakcjach na skórze.

Mimo wszystko nie mogę się już doczekać peelingowej aromaterapii
olejek może rzeczywiście tak działać - olejki takie nei sa przeznaczone do stosowania na skóre!! Robiłam kilkakrotnie z cynamonem i nic sie nie działo (nawet po depilacji)

mikroREKLAMA
Kosmetyki nowe i używane

Stary 2007-05-02, 19:32   #1227
eda22
Przyczajenie

No i oczywiście peeling kawowy uwiódł także i mnie !!!!

Oczywiście wczoraj miałam tylko łyżkę kawy sypanej w domu, ale się napaliłam, więc dopełniłam wszystko cukrem i oliwką w żelu J&J i starając się jak najmniej napaskudzić w łazience zrobiłam mój pierwszy peeling "minikawowy". Efekt jak już tu nie raz stwierdzono - rewelacyjny. Pozatym że skórka się wygładza to faktycznie jakoś mnioe tak rozgrzało wewnętrznie (pewnie się zmachałam tym peelingowwaniem ale to się chwali ). Dziś poleciałam po cała pczkę kawy mielonej i wieczorem zamierzam wykonać już porządny prawidłowy KAWOWY . Zamierzam praktykować co jakieś 3-4 dni.

Co do olejków to faktycznie nauczkę przeszłam na własnej skórze a co się tyczy cynamonu to pewnie kiedyś się odważe dosypać do mazidła - zobaczymy jakie będą efekty.

Wszystkim jeszcze niewypeelingowanym serdecznie polecam.
eda22 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-02, 22:45   #1228
*nulka*
Zakorzenienie

Talking Dot.: kawowy peeling

Cytat:
Napisane przez dominikinha Pokaż wiadomość
matko boska przekopalam sie przez 15 stron postow w stylu: i ja prosze i ja prosze ale bylo warto :p w koncu ten przepis. wyprobuje dzisiaj
ooo dzieki Ci Dominikinha ja wczoraj dokopalam sie do 10 strony w nadziei ze znajde te przepisy o ktore wszyscy blagaja i w koncu zrezygnowalam myslac ze chyba jednak nie zostaly podane dobrze ze sa wytrwalsze Wizazanki ode mnie hihih dzisiaj lub jutro sprobuje i tez dam znac jak tam pierwsze wrazenia po tym cudzie

*nulka* jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-03, 08:49   #1229
Nenah
Rozeznanie

GG do Nenah

Kurcze, normalnie zaraz sobie sparzę kawkę na pobudkę i potem lecę do łazienki się poeelingować troszkę Same przyjemności
Nenah jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-03, 09:13   #1230
Merlin^^
Przyczajenie

Hej, tez potwierdzam zdanie wizażanek: ten peeling jest extra

Stosuje go juz od...łoh jakos 2 lat, więc doszłam jeśli chodzi o wykonanie do perfekcji

Zawsze do fusow dodaje jakąś baze czyli najczęściej oliwe z oliwek...a jak nie ma to oliwke dla dzieci....ale wole oliwe z oliwek bo ma więcej witamin

Do tego zależnie od humoru... cynamon...cytryna....lub sok z ogorka...troche soku ze startej marchewki itp... itd...rożnie, do wyboru do koloru...
Na twarz zawsze dodaje tez troche przegotowanych płatkw owsianych lub otrębow

To jest świetna rzecz....po tym peelingu w znacznym stopniu zredukował mi sie cellulitis(oczywiście + mała dietka i troszke ruchu)...
skora jest gładka, nawilżona, odzywiona poprostu CUDOO

POLECAM WSZYSTKIM
Merlin^^ jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
kawowy, peeling

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości