peeling kawowy - rewelacja - Strona 79 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2011-11-03, 10:40   #2341
Apsik13
Zakorzenienie

Dot.: peeling kawowy - rewelacja

Cytat:
Napisane przez kasieni887 Pokaż wiadomość
hej stosuje ten peeling od baardzo dawna, uwielbiam zapach w lazience po jego zastosowaniu, szczegolnie jesli dodam do niego cynamonu
co do cellulitu to wydaje mi sie ze w sumie kazda forma masazu sprzyja jego redukcji po tym peelingu przynajmniej moja skora jest taka gladka i napieta wiec zastanawialam sie czy nie zostawic go tak na pare minut jako takiej :maski" do ciala i w tym czasie poogarniac cos w lazience:P co o tym myslicie??;>
Myślę, że można Mnie cynamon nigdy nie podrażnił, jedynie rozgrzał skórę podczas wcierania kawy. Według mnie spokojnie możesz sobie zostawić "maskę" na jakiś czas i niech sobie działa
Osobiście uwielbiam peeling kawowy, póki co, nie ma sobie równych, tylko z lenistwa i braku czasu robię go rzadziej niż kiedyś

Edytowane przez Apsik13
Czas edycji: 2011-11-03 o 10:47
Apsik13 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-03, 13:08   #2342
karateczka000
Zakorzenienie

ja już od ładnych 2/3 lat stosuję peeling kawowy do twarzy, raz w tygodniu myję buzię w ten sposób i uważam, że jest to bardzo dobry sposób na oczyszczanie mechaniczne. Zalewam łyzeczkę kawy wrzatkiem, gorącą wodą i juzWiem, ze dla wrażliwej i delikatnej cery taki peeling jest zdecydowanie za ostry, ale mi odpowiada. Skóra jest gładka, ożywiona i oczyszczona.
Do ciała również polecam

karateczka000 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-03, 13:57   #2343
Apsik13
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez karateczka000 Pokaż wiadomość
ja już od ładnych 2/3 lat stosuję peeling kawowy do twarzy, raz w tygodniu myję buzię w ten sposób i uważam, że jest to bardzo dobry sposób na oczyszczanie mechaniczne. Zalewam łyzeczkę kawy wrzatkiem, gorącą wodą i juzWiem, ze dla wrażliwej i delikatnej cery taki peeling jest zdecydowanie za ostry, ale mi odpowiada. Skóra jest gładka, ożywiona i oczyszczona.
Do ciała również polecam
Jaką masz cerę?
Ja peeling kawowy na twarz zrobiłam raz, ale nie byłam pewna czy to jest odpowiednie działanie, więc sobie podarowałam.
Stary 2011-11-03, 18:21   #2344
karateczka000
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Apsik13 Pokaż wiadomość
Jaką masz cerę?
Ja peeling kawowy na twarz zrobiłam raz, ale nie byłam pewna czy to jest odpowiednie działanie, więc sobie podarowałam.
mieszana w kierunku normalnej
myję buzię tymi fusami dośc delikatnie (nie trę jak głupia) ale jednocześnie zdecydowanie, po peelingu buzia jest minimalnie czerwona, ale nie podrazniona, przyjemnie gładka, także myślę, ze ten sposób peelingowania jest dla mojej cery w porzadku

Edytowane przez karateczka000
Czas edycji: 2011-11-03 o 18:22
Stary 2011-11-04, 00:43   #2345
Kachulec
Zakorzenienie

Cytat:
Osobiście uwielbiam peeling kawowy, póki co, nie ma sobie równych, tylko z lenistwa i braku czasu robię go rzadziej niż kiedyś
U mnie z lenistwa ze względu na to, że po peelingu trzeba sprzątać całą łazienkę

Nieprzyzwoicie uparta i troszkę złośliwa

Kachulec jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-04, 09:37   #2346
celka2000
Zakorzenienie

doberek. Poczytalam wczoraj dosc sporo na tym watku o pilingu i zastosowalam wieczorem.
Kawa, oliwa z oliwek, cukier, cynamon, troche zelu czekoladowego z sephory.
No i musze przyznac - efekt fajny. Skora mieciutka, gladka.
Ale ten smrod...fee. Jakos mi tak strasznie smierdzi ta oliwa z oliwek, ze zabila caly zapach kawy, nie wspominajac o cynamonie. I na koniec zamiast tylko splukac cialo, to wyszorowalam kilkukrotnie zelem pod prysznic.
Musze nastepnym razem uzyc jakiejs normalnej oliwki lub sprobowac na zwyklym oleju (bo mysle, ze dla mojej suchej skory ten olej to chyba potrzebny - bo pozniej nie lubie sie balsamowac).
celka2000 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-04, 09:52   #2347
Apsik13
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez karateczka000 Pokaż wiadomość
mieszana w kierunku normalnej
myję buzię tymi fusami dośc delikatnie (nie trę jak głupia) ale jednocześnie zdecydowanie, po peelingu buzia jest minimalnie czerwona, ale nie podrazniona, przyjemnie gładka, także myślę, ze ten sposób peelingowania jest dla mojej cery w porzadku
Dla mojej skóry najlepszy peeling to taki a la papier ścierny i zawsze to powtarzam Czyli kawa się nada

Cytat:
Napisane przez Kachulec Pokaż wiadomość
U mnie z lenistwa ze względu na to, że po peelingu trzeba sprzątać całą łazienkę
Fakt, chlewik wszędzie, łącznie ze ścianami - do dziś nie wiem jak ja to robię
Stary 2011-11-04, 11:05   #2348
Emilcia_1616
Zakorzenienie

ja dodaje oliwki do peelingu a pozniej jeszcze raz oliwka na mokre cialo

a wogole to slyszalam ze do peelingu trzeba dodawac sol badz cukier bo maja wlasciwosci zluszczajace, a tak to kawa tylko trze skore ale nie zluszcza jej wiec dodaje cukier

Edytowane przez Emilcia_1616
Czas edycji: 2011-11-04 o 12:28
Emilcia_1616 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-04, 12:16   #2349
zosiaaa
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Emilcia_1616 Pokaż wiadomość

a wogole to slyszalam ze do peelingu trzeba dodawac sol badz cukier bo maja wlasciwosci zluszczajace, a tak to to kawa tylko trze skore ale nie zluszcza jej wiec dodaje cukier
, jak dla mnie lepsza jest sól i jej używam (w zasadzie używałam bo ostatnio strasznie zaniedbałam to cudo ) kawa nie ma właściwości złuszczjących - przynajmniej ja o takowych nie wiem, myślę że ona ma jakieś dobroczynne działanie poprzez kofeinę - wspomaga redukcję cellulitu? no i zapach działa na zmysły

zosiaaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-04, 12:29   #2350
Emilcia_1616
Zakorzenienie

sol kuchenna?
Stary 2011-11-04, 12:30   #2351
bozka53
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez Caramel1 Pokaż wiadomość
czy ktoś używa wersji z oliwką? mam w planach kupno oliwki dla dzieci właśnie do tego peelingu

no i czy naprawdę cellulit się redukuje ?
Ja używam tego peelingu z kawą,dodaję oliwy z oliwek,ale takiej dla dzieci też można dodać.Czuje się po tym rewelacyjnie choc moja skóra ma już blisko 60 lat
bozka53 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-04, 12:37   #2352
karateczka000
Zakorzenienie

Cytat:
Dla mojej skóry najlepszy peeling to taki a la papier ścierny i zawsze to powtarzam Czyli kawa się nada
oo, no jezeli papier scierny to kawa rzeczywiście jak najbardziej

Cytat:

a wogole to slyszalam ze do peelingu trzeba dodawac sol badz cukier bo maja wlasciwosci zluszczajace, a tak to kawa tylko trze skore ale nie zluszcza jej wiec dodaje cukier
żeby sól miała właściwosci złuszczające to rozumiem, ale cukier
Cytat:
Napisane przez zosiaaa Pokaż wiadomość
, jak dla mnie lepsza jest sól i jej używam (w zasadzie używałam bo ostatnio strasznie zaniedbałam to cudo ) kawa nie ma właściwości złuszczjących - przynajmniej ja o takowych nie wiem, myślę że ona ma jakieś dobroczynne działanie poprzez kofeinę - wspomaga redukcję cellulitu? no i zapach działa na zmysły
tez słyszałam, ze ten peeling stosowany na całe ciało ma własnie dzięki kofenie działanie antycellulitowe, ale trzeba chyba go baardzo regularnie i długo stosować, zeby to zauważyc
Cytat:
sol kuchenna?

Stary 2011-11-04, 12:40   #2353
Apsik13
Zakorzenienie

Cytat:
a wogole to slyszalam ze do peelingu trzeba dodawac sol badz cukier bo maja wlasciwosci zluszczajace, a tak to to kawa tylko trze skore ale nie zluszcza jej wiec dodaje cukier
Nie powiedziałabym, że trzeba dodawać, to zależy od upodobań.
Ja sól dodałam raz i dziękuję Podrażniła mi skórę i tyle, piekło jak cholera, koszmar
Nie wiem... jak dla mnie i kawa i cukier i sól trą skórę, a ona i tak się będzie złuszczać, więc w moim przypdku sama kawa wystarczy

Edytowane przez Apsik13
Czas edycji: 2011-11-04 o 14:40
Apsik13 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-05, 01:36   #2354
Kachulec
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez celka2000 Pokaż wiadomość
doberek. Poczytalam wczoraj dosc sporo na tym watku o pilingu i zastosowalam wieczorem.
Kawa, oliwa z oliwek, cukier, cynamon, troche zelu czekoladowego z sephory.
No i musze przyznac - efekt fajny. Skora mieciutka, gladka.
Ale ten smrod...fee. Jakos mi tak strasznie smierdzi ta oliwa z oliwek, ze zabila caly zapach kawy, nie wspominajac o cynamonie. I na koniec zamiast tylko splukac cialo, to wyszorowalam kilkukrotnie zelem pod prysznic.
Musze nastepnym razem uzyc jakiejs normalnej oliwki lub sprobowac na zwyklym oleju (bo mysle, ze dla mojej suchej skory ten olej to chyba potrzebny - bo pozniej nie lubie sie balsamowac).
Polecam zel pod prysznic z Oliwka - chyba bombino. Bardzo dobrze natluszcza.
Ja osobiscie uzywam z duza iloscia peelingu, albo zelu podmprysznic. Dual kawy i dużo zelu. Wtedy mniej sie sypie naokoło i można sie dobrze rozsmarowac.
Cytat:

Fakt, chlewik wszędzie, łącznie ze ścianami - do dziś nie wiem jak ja to robię
Najgorsze jest to, ze wyglada to mało apetycznie zwłaszcza na ręczniku
Cytat:
Nie powiedziałabym, że trzeba dodawać, to zależy od upodobań.
Ja sól dodałam raz i dziękuję Podrażniła mi skórę i tyle, piekło jak cholera, koszmar
Nie wiem... jak dla mnie i kawa i cukier i sól trą skórę, a ona i tak się będzie złuszczać, więc w moim przypdku sama kawa wystarczy
sól pare razy uzylam, ale u mnie rownież skończyło sie to na wielkim podraznieniu. Brr nigdy wiecej

Stary 2011-11-05, 02:30   #2355
Laura2112
Raróg

Wpisy w blogu: 141
Send a message via Skype™ to Laura2112

Po czym macie ten niby syf w lazience?
Ja kawe do peelingu na ogol parze najpierw, czasem mieszam od razu z zelem i oliwka, czasem dopiero na rece, ale zeby jakos strasznie nabrudzic? Jak sie nawet i suchą tak zmiesza, to nie chlapie jakos strasznie. Ale parzenie troche zabija zapach kawy ; )
Kawa + sol to raczej nie na cale cialo, ew. jeszcze do stop sie nada, poza tym to zbyt mocno podraznia. Cukier tak czy siak sie zaraz rozpusci, wiec po co. Jak juz, to osobno. Zwyczajna oliwka dla dzieci + zel i po zmyciu jeszcze raz zel, splukanie swieza woda, potem balsam (opcjonalnie zmieszany z odrobina perfum) lub oliwka na mokra skore, ot i najlepsze wyjcie jak dla mnie gdzies od 15 lat ; P
pe pe pe pe pe pe bla bla bla i *uj wie o co jej chodzi.

🌹14 lat z Wizaż.pl

Nie mogę chodzic, ale nie wolno mi prosic o pomoc...

Laura2112 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-05, 02:40   #2356
Kachulec
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Laura2112 Pokaż wiadomość
Ja kawe do peelingu na ogol parze najpierw, czasem mieszam od razu z zelem i oliwka, czasem dopiero na rece, ale zeby jakos strasznie nabrudzic? Jak sie nawet i suchą tak zmiesza, to nie chlapie jakos strasznie. Ale parzenie troche zabija zapach kawy ; )
Kawa + sol to raczej nie na cale cialo, ew. jeszcze do stop sie nada, poza tym to zbyt mocno podraznia. Cukier tak czy siak sie zaraz rozpusci, wiec po co. Jak juz, to osobno. Zwyczajna oliwka dla dzieci + zel i po zmyciu jeszcze raz zel, splukanie swieza woda, potem balsam (opcjonalnie zmieszany z odrobina perfum) lub oliwka na mokra skore, ot i najlepsze wyjcie jak dla mnie gdzies od 15 lat ; P
Ze mnie zawsze chlapie. Czy ja sparze czy tez nie to jednak wszędzie jest ta kawa. Dodam, ze nigdy sie sucha nie peelinguje, a kawę mieszam w plastikowej miseczce wraz z zelem. Zelu daje naprawdę dużo i dopiero wymieszana papke mak dam na siebie.

Stary 2011-11-05, 02:52   #2357
Laura2112
Raróg

To ja nie wiem, mi moze jakas tam kropka sie wymsknie, ale niezbyt czesto. Za duzo dodatkow (zel, oliwka) albo za duzo wody na sobie, ze tak powiem, wtedy to chlapnie ; ) Moze wlasnie za duzo tego zelu dajesz, powinno to byc jednak dosc zwarte, nie przelewac sie. Tyle, zeby sie pienilo.
A, kombinowanie z olejkami zapachowymi do ciast tez bywa bardzo przyjemne : ) Tylko z migdalowym trzeba uwazac, jesli ktos ma sklonnosc do podraznien.

🌹14 lat z Wizaż.pl

Stary 2011-11-05, 04:42   #2358
Kachulec
Zakorzenienie

W sumie to nawet nie podczas samego peelingowania, a zmywania brudze. Może dlatego, ze uwielbiam ciepły/gorący prysznic bardzo intensywny. I jak splukuje prysznicem to kawa jest wszędzie.

Stary 2011-11-05, 12:22   #2359
Śnieżka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez zosiaaa Pokaż wiadomość

czyli peelinguje sie kawa juz jakis czas a tusie okazuje ze nie złuszcza? czyli nie dziala tak jak powinien dzialac peeling?
a peeling z soli kuchennej robicie?ale takiej morskiej gruboziarnistej czy tej drobnej?
Śnieżka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-05, 13:29   #2360
_cherry_
Rozeznanie

Oczywiście ze kawa złuszcza, nieraz stosuje samą kawę na wilgotną skórę jak chce zrobić peeling na szybko i mam mega gładką skórę, suche skórki i drobne przebarwienia też zlikwidowane, więc jednak działa.

Ja stosuje sól kuchenną, ale dobry pomysł żeby zastosować tą gruboziarnistą, pewnie efekt będzie lepszy.
_cherry_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-05, 13:38   #2361
Laura2112
Raróg

Cytat:
Napisane przez _cherry_ Pokaż wiadomość
Oczywiście ze kawa złuszcza, nieraz stosuje samą kawę na wilgotną skórę jak chce zrobić peeling na szybko i mam mega gładką skórę, suche skórki i drobne przebarwienia też zlikwidowane, więc jednak działa.

Ja stosuje sól kuchenną, ale dobry pomysł żeby zastosować tą gruboziarnistą, pewnie efekt będzie lepszy.
No bo jak cos tak konkretnego, jak kawa moze niby nie zluszczac? Lepszego zamiennika nie znalazlam od lat, cala drogeria i apteka moga sie schowac ; )
X lat temu wyczytalam, ze sol warto zmieszac z tlusta smietanka.

🌹14 lat z Wizaż.pl

Stary 2011-11-05, 15:53   #2362
kasieni887
Wtajemniczenie

Cytat:
ja tez zawsze wszystko zachlape, nawet kiedy staram sie uwazac to i tak cala lazienka w kawie ale nie wiem jak to sie dzieje:P

kasieni887 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-05, 15:58   #2363
Laura2112
Raróg

Ech, wazne sa efekty, a i posprzatana przy okazji lazienka tez nie zaszkodzi przeciez ; )

🌹14 lat z Wizaż.pl

Stary 2011-11-05, 16:00   #2364
Mademoiselle_Pauline
Wtajemniczenie

Cytat:
No bo jak cos tak konkretnego, jak kawa moze niby nie zluszczac? Lepszego zamiennika nie znalazlam od lat, cala drogeria i apteka moga sie schowac ; )
X lat temu wyczytalam, ze sol warto zmieszac z tlusta smietanka.
możesz napisać coś więcej na ten temat ?
karmimy psiaki
Insta
8tracks
Mademoiselle_Pauline jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-05, 16:53   #2365
zosiaaa
Zadomowienie

Cytat:
sol kuchenna?

Cytat:
Napisane przez Śnieżka Pokaż wiadomość
czyli peelinguje sie kawa juz jakis czas a tusie okazuje ze nie złuszcza? czyli nie dziala tak jak powinien dzialac peeling?
a peeling z soli kuchennej robicie?ale takiej morskiej gruboziarnistej czy tej drobnej?
ja nie wiem czy kawa złuszcza, może i złuszcza napisałam że ja nie słyszałam, ale ekspertem nie jestem

zawsze używałam tego peelingu z solą kuchenną, tak więc nie wiem jak jest bez , mnie nigdy sól nie podrażniła (nie stosowałam na twarz), ale ja jestem gruboskórna , sama kawa mogłaby sobie nie poradzić

co do czystości , nachlapie pod prysznicem, ale kabinę mam zamknięta, tak więc nie ma prawa ani kropka wyjść poza , no a po peelingu dalsza cześć kąpieli spłukuje rozchlapaną kawę

zosiaaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-05, 16:58   #2366
Laura2112
Raróg

Cytat:
Napisane przez Mademoiselle_Pauline Pokaż wiadomość
możesz napisać coś więcej na ten temat ?
W jakiejs gazecie dla pań to chyba bylo, o ile dobrze pamietam, polecane jako dobry peeling na dekolt (rownie dobrze mozna to sobie pewnie zapodac gdziekolwiek, ale wiadomo, jakie te gazetki sa ). Nie pamietam, jaka dokladnie sol, smietanka tlusta - zeby niby odzywic nia skore.

🌹14 lat z Wizaż.pl

Stary 2011-11-05, 17:57   #2367
karateczka000
Zakorzenienie

Całkiem możliwe z tą smietaną, ja ostatnio robiłam sobie maseczki na twarz ze śmietany i faktycznie skóra była bardziej odżywiona.
A co do peelingu z solą i śmietaną to zapewne tłusta smietana ma neutralizować to, że sól wysusza skórę

Stary 2011-11-05, 19:31   #2368
Mademoiselle_Pauline
Wtajemniczenie

Cytat:
W jakiejs gazecie dla pań to chyba bylo, o ile dobrze pamietam, polecane jako dobry peeling na dekolt (rownie dobrze mozna to sobie pewnie zapodac gdziekolwiek, ale wiadomo, jakie te gazetki sa ). Nie pamietam, jaka dokladnie sol, smietanka tlusta - zeby niby odzywic nia skore.

W takim razie będę musiała wypróbować.
karmimy psiaki
Insta
8tracks
Mademoiselle_Pauline jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-06, 21:23   #2369
Apsik13
Zakorzenienie

Cytat:
Po kawce bo my energiczne dziewczyny jesteśmy, więc się zabrudzi tu i ówdzie
Stary 2011-11-06, 22:04   #2370
_cherry_
Rozeznanie

Ja wykonuje tą operacje pod prysznicem ale na boki nie zauważyłam zebym chlapała, bo na dół to owszem leci. Ale co to za problem, spłukuje po wszystkim i jest git
_cherry_ jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
kawowy, peeling

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości