peeling kawowy - rewelacja - Strona 82 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2012-01-27, 13:07   #2431
Apsik13
Zakorzenienie

Dot.: peeling kawowy - rewelacja

Cytat:
Napisane przez kejtiryba Pokaż wiadomość
Ja zaraz po wypeelingowaniu się, zmywam wszystko i myję się żelem pod prysznic, dzięki temu po kąpieli ledwo czuć zapach kawy, a na nastepny dzień już nic a nic
A ja właśnie robię na odwrót - najpierw kąpiel i szorowanie, a na koniec peeling
Ostatnio do peelingu dodałam oliwkę i to był strzał w 10
Skóra była super miękka i nie trzeba było wklepywać balsamu zwłaszcza, że się spieszyłam.
Zmycie tego cudnego efektu byłoby zbrodnią
Stary 2012-01-27, 16:15   #2432
partytura
Zadomowienie

Kurczę ja przez genetyczny 'spadek' i leki, które muszę łykać mam lekką (?) tendencję do żylaków chyba i teraz kontempluję czy aby nie powinnam przerzucić się na coś innego.. tylko.. co? :/ Aby było równie tanie i w podobnym stopniu skuteczne, ale nie było problematyczne przy żylakach... Są tu może jakieś kobitki co mogły by coś doradzić w tej kwestii?

Jesteśmy tu m.in. po to by pomagać sobie nawzajem

partytura jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-27, 18:06   #2433
Apsik13
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez partytura Pokaż wiadomość
Kurczę ja przez genetyczny 'spadek' i leki, które muszę łykać mam lekką (?) tendencję do żylaków chyba i teraz kontempluję czy aby nie powinnam przerzucić się na coś innego.. tylko.. co? :/ Aby było równie tanie i w podobnym stopniu skuteczne, ale nie było problematyczne przy żylakach... Są tu może jakieś kobitki co mogły by coś doradzić w tej kwestii?
Tendencję do żylaków, czyli już żylaki czy popękane naczynka?
Bo to drugie na nogach to i ja mam, ale jak od czasu do czasu wykonam peeling, to raczej nie zrobię sobie kuku.
Nie wiem jak to wygląda przy większych problemach, ale mocno i długo trzeć się narażonej skóry nie powinno, fakt I nie spłukiwać bardzo ciepłą wodą.
Stary 2012-01-27, 18:19   #2434
partytura
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Apsik13 Pokaż wiadomość
Tendencję do żylaków, czyli już żylaki czy popękane naczynka?
Bo to drugie na nogach to i ja mam, ale jak od czasu do czasu wykonam peeling, to raczej nie zrobię sobie kuku.
Nie wiem jak to wygląda przy większych problemach, ale mocno i długo trzeć się narażonej skóry nie powinno, fakt I nie spłukiwać bardzo ciepłą wodą.
Hm, kurczę nie znam się, ale zaryzykuję stwierdzenie, że też naczynka popękane, a nie żylaki jeszcze. Raczej "nie zrobisz sobie kuku"? A co, że jak kobita ma żylaki i robi peeling kawą to niby aż krew może lecieć Eee, no co Ty, to każdy chyba peeling tak samo ryzykowny, że skórę w miejscu żylaka natnie. Ja nie tego się bym obawiała, raczej, że więcej się pojawi "pajęczynek" a tego bym nie chciała i dlatego pytam czy może nie powinnam używać innego peelingu

Stary 2012-01-27, 18:54   #2435
Apsik13
Zakorzenienie

Cytat:
Raczej "nie zrobisz sobie kuku"? A co, że jak kobita ma żylaki i robi peeling kawą to niby aż krew może lecieć Eee, no co Ty, to każdy chyba peeling tak samo ryzykowny, że skórę w miejscu żylaka natnie. Ja nie tego się bym obawiała, raczej, że więcej się pojawi "pajęczynek" a tego bym nie chciała i dlatego pytam czy może nie powinnam używać innego peelingu
Mhm, należy uważnie czytać słowa i nie dopowiadać czegoś, czego ktoś nie napisał
Pisałam o sobie, że raczej nie zrobię sobie kuku wykonując peeling i mając widoczne naczynka (nie żylaki).
Więc jaka krew
Stary 2012-01-27, 19:36   #2436
partytura
Zadomowienie

Cytat:
Mhm, należy uważnie czytać słowa i nie dopowiadać czegoś, czego ktoś nie napisał
Pisałam o sobie, że raczej nie zrobię sobie kuku wykonując peeling i mając widoczne naczynka (nie żylaki).
Więc jaka krew
Ekhm.. nie twierdzę, że pisałaś o krwi , ale dla mnie "zrobić sobie kuku" oznacza mieć rankę, np. się rozciąć - i to mnie zdziwiło.. Pisząc, że nie robisz sobie kuku zaskoczyłaś mnie, bo wg mnie chyba nikt sobie nie zrobi i zaczęłam się zastanawiać czy sugerujesz, że mając żylaki byłoby to groźne hehehe...

Edytowane przez partytura
Czas edycji: 2012-01-27 o 19:38
Stary 2012-01-28, 15:46   #2437
Apsik13
Zakorzenienie

Cytat:
Ekhm.. nie twierdzę, że pisałaś o krwi , ale dla mnie "zrobić sobie kuku" oznacza mieć rankę, np. się rozciąć - i to mnie zdziwiło.. Pisząc, że nie robisz sobie kuku zaskoczyłaś mnie, bo wg mnie chyba nikt sobie nie zrobi i zaczęłam się zastanawiać czy sugerujesz, że mając żylaki byłoby to groźne hehehe...
Ok, zostawmy zabawę w znaczenia i rozumienie słów bo Ty rozumiesz je inaczej niż ja - dla mnie to, co napisałam, czyli kuku nie oznacza rozlewu krwi, rozcinania, ranek i tym podobnych rzeczy. Chodziło mi o to, że jeśli ktoś ma żylaki, może (ale nie musi) sobie zaszkodzić robiąc taki peeling i trąc te zmiany - z nimi trzeba obchodzić się delikatnie, a peeling kawowy jest dość agresywny.
Nic nie sugeruję, po prostu JA, gdybym miała większe problemy niż pajączki zalecałabym zwyczajną ostrożność.
Stary 2012-01-28, 16:57   #2438
partytura
Zadomowienie

Cytat:
Ok, zostawmy zabawę w znaczenia i rozumienie słów bo Ty rozumiesz je inaczej niż ja - dla mnie to, co napisałam, czyli kuku nie oznacza rozlewu krwi, rozcinania, ranek i tym podobnych rzeczy. Chodziło mi o to, że jeśli ktoś ma żylaki, może (ale nie musi) sobie zaszkodzić robiąc taki peeling i trąc te zmiany - z nimi trzeba obchodzić się delikatnie, a peeling kawowy jest dość agresywny.
Nic nie sugeruję, po prostu JA, gdybym miała większe problemy niż pajączki zalecałabym zwyczajną ostrożność.
No i ok, o nic ponad to mi nie chodziło, a najwyżej o to by kobiety mające ewentualną 'wprawę' i doświadczenie co służy im nogom najlepiej pomimo żylaków podzieliły się swoimi uwagami i obserwacjami ;-) Są jeszcze inne wątki dot. peelingu więc zapewne skrobnę tam i może się lepiej doinformuję Pozdrawiam

Stary 2012-02-01, 13:03   #2439
kejtiryba
Wtajemniczenie

Mam cerę naczynkową, pajączki są i na nogach, ale przy stosowaniu tego peelingu (w formie z cukrem, sól odradzam) nie zauważyłam powiększenia pajęczynki, pogłębienia ich koloru etc. Więc jeśli chodzi o moje doswiadczenia, to ja bym polecała
kejtiryba jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-05, 11:14   #2440
mila1195
Raczkowanie

GG do mila1195

Słuchajcie. Czytałam o nim już wcześniej, ale jakoś to zbagatelizowałam. Wolałam gotowe, drogeryjne peelingi. Wczoraj jednak coś mnie tknęło żeby ukraśc tacie fusy z wypitej kawy. Dolałam do nich trochę aromatycznego żelu pod prysznic i łyżeczkę miodu. Dodam, że wcześniej byłam "gułą" i nie wiedziałam, że fusy z kawy są takie ostre! Wyglądały w szklance jak gładka masa, no a po co niby miałam pchac do niej paluchy żeby sprawdzic ?! Nie piję kawy, ale uwielbiam jej zapach
Moja pierwsza kąpiel wyglądałam cudownie. Scrub kawowy okazał się genialny ! i o wiele skuteczniejszy od gotowców. Drapał cudownie, zapach kawy unosił się dookoła mnie, a ciało było zrelaksowane, pewnie działa on też trochę antycelulitowo , bo ma mnóstwo kofeiny. Natłuścił, napiął i wygładził też moją skórę.
Ubrudził co prawda wannę na czarno, ale łatwo było to spłukac.
Później zafundowałam sobie kąpiel z podgrzanym mlekiem, miodem i sodą oczyszczoną. A także masaż olejkiem ambrowo-bursztynowym.
"Sanitas per aquam" we własnym domu
Polecam, taki tani - takiiii skuteczny specyfik !

mila1195 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-05, 16:43   #2441
Kachulec
Zakorzenienie

Ja dziś dodałam do kawy żel o zapachu brzoskwini - nie polecam Zapach brzoskwini i kawy doprowadził mnie do mdłości

Nieprzyzwoicie uparta i troszkę złośliwa

Kachulec jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-06, 07:31   #2442
Susanna
Zakorzenienie

Send a message via Skype™ to Susanna

Cytat:
Mam cerę naczynkową, pajączki są i na nogach, ale przy stosowaniu tego peelingu (w formie z cukrem, sól odradzam) nie zauważyłam powiększenia pajęczynki, pogłębienia ich koloru etc. Więc jeśli chodzi o moje doswiadczenia, to ja bym polecała
A możesz zdradzić czego używasz na pajączki na nogach? Bo też takowe mam i brzydko to wygląda. Jeśli używasz jakiś specyfików to proszę napisz co takiego

---------- Dopisano o 07:31 ---------- Poprzedni post napisano o 07:30 ----------

Cytat:
Napisane przez Kachulec Pokaż wiadomość
Ja dziś dodałam do kawy żel o zapachu brzoskwini - nie polecam Zapach brzoskwini i kawy doprowadził mnie do mdłości
Oj nie dziwię się - to musiało być straszne.... Sama bym tego zapachu nie wytrzymała

M&M

Staś

Susanna szyje - mój krawiecki blog
Susanna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-06, 15:26   #2443
mila1195
Raczkowanie

GG do mila1195

Brzoskwinia, hm to może rzeczywiście się trochę gryzło. Ja dodawałam ambrowo-bursztynowy olejek i było w porządelku

Stary 2012-02-06, 19:47   #2444
Kachulec
Zakorzenienie

Próbowałam wielu i nigdy jeszcze tak mnie nie odrzuciło jak właśnie po brzoskwini

Stary 2012-02-07, 09:21   #2445
kejtiryba
Wtajemniczenie

[QUOTE=Susanna;32098489]A możesz zdradzić czego używasz na pajączki na nogach? Bo też takowe mam i brzydko to wygląda. Jeśli używasz jakiś specyfików to proszę napisz co takiego

---------- Dopisano o 07:31 ---------- Poprzedni post napisano o 07:30 ----------

Niestety obecnie nic nie stosuję, bo jestem w ciąży i naczytałam się tyyyyle, że wolę nie ryzykować A niestety Antoś mi powybijał naczynka, i to nie tylko na nogach, ale i na brzuchu, piersiach... Są apteczne żele na nogi (np z kasztanowca), ale tak naprawdę to chyba najskuteczniejsze są laserowe zabiegi zamykania naczynek. Korci mnie żeby sobie coś takiego fundnąć...
kejtiryba jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-08, 20:38   #2446
mila1195
Raczkowanie

GG do mila1195

Hehe mój tata od kiedy powiedziałam mu, żeby nie wyrzucał fusów po kawie, bo to dobry i tani peeling, teraz chodzi za mną i po każdej kawie pyta czy chce fusy. Mam ich już tyle, że mogłabym słonia wypeelingowac

Stary 2012-02-10, 11:19   #2447
Susanna
Zakorzenienie

Send a message via Skype™ to Susanna

Cytat:

Niestety obecnie nic nie stosuję, bo jestem w ciąży i naczytałam się tyyyyle, że wolę nie ryzykować A niestety Antoś mi powybijał naczynka, i to nie tylko na nogach, ale i na brzuchu, piersiach... Są apteczne żele na nogi (np z kasztanowca), ale tak naprawdę to chyba najskuteczniejsze są laserowe zabiegi zamykania naczynek. Korci mnie żeby sobie coś takiego fundnąć...
Tak, te żele z kasztanowcem tez widziałam w aptece. pewnie się skuszę i pewnie nic to nie da ale co robić. Laser może kiedyś

Cytat:
Napisane przez mila1195 Pokaż wiadomość
Hehe mój tata od kiedy powiedziałam mu, żeby nie wyrzucał fusów po kawie, bo to dobry i tani peeling, teraz chodzi za mną i po każdej kawie pyta czy chce fusy. Mam ich już tyle, że mogłabym słonia wypeelingowac
hahahaha

M&M

Staś

Susanna szyje - mój krawiecki blog
Susanna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-10, 18:09   #2448
Laura2112
Raróg

Wpisy w blogu: 141
Send a message via Skype™ to Laura2112

Cytat:
A ja właśnie robię na odwrót - najpierw kąpiel i szorowanie, a na koniec peeling
Ostatnio do peelingu dodałam oliwkę i to był strzał w 10
Skóra była super miękka i nie trzeba było wklepywać balsamu zwłaszcza, że się spieszyłam.
Zmycie tego cudnego efektu byłoby zbrodnią
Ja tam zmywam, po pierwsze zapach jest już mniejszy, po drugie - widze co na wannie zostaje, szczególnie przy oliwce, nie chce tego mieć na sobie ; P Potem jeszcze kapka oliwki na mokrą skórę i jest git : )
Cytat:
Buehehe, wyobraziłam sobie
pe pe pe pe pe pe bla bla bla i *uj wie o co jej chodzi.

🌹14 lat z Wizaż.pl

Nie mogę chodzic, ale nie wolno mi prosic o pomoc...

Laura2112 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-13, 02:48   #2449
Kachulec
Zakorzenienie

Cytat:
Zyczliwy tata

Stary 2012-02-13, 09:20   #2450
Muertil
Raczkowanie

GG do Muertil

ja wczoraj po raz pierwszy zrobiłam sobie peeling kawowy (czekałam, aż wykończę kupny).Dodałam do niego łyżkę cynamonu. Pysznie pachnie połączenie kawy i cynamonu, dałam oliwkę i żel pod prysznic. Rezultat świetny, byłam zachwycona, żaden kupny mi tak nie zrobił. Trochę pochlapało kawą pod prysznicem, ale zmyło się bez problemu. Mam taką małą miseczkę, trzymam w lodówce i zamierzam go używać
Muertil jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-13, 21:55   #2451
xxchemicznaxx
Zakorzenienie

GG do xxchemicznaxx

Czy peeling mam zrobić przed depilacją? ;> Nie przeszkadzają "owłosione" nogi?
Stary 2012-02-13, 22:14   #2452
Kachulec
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez xxchemicznaxx Pokaż wiadomość
Czy peeling mam zrobić przed depilacją? ;> Nie przeszkadzają "owłosione" nogi?
Jasne, że nie przeszkadzają. Pamiętaj tylko, że jest to dość porządny peeling i ja bym odczekała z depilacją za pierwszym razem.

Stary 2012-02-14, 17:08   #2453
mila1195
Raczkowanie

GG do mila1195

Najlepiej peeling robic przed depilacją, bo wtedy złuszcza się martwy naskórek i skóra staje się cieńsza, a wtedy depilacja jest o wiele skuteczniejsza i włoski łatwiej "odrywają się" od ciała.
A w masażu maszek nie przeszkadza w żadnym wypadku.

Stary 2012-02-14, 21:45   #2454
xxchemicznaxx
Zakorzenienie

GG do xxchemicznaxx

Zrobiłam wczoraj i jestem zachwycona
Stary 2012-02-15, 09:29   #2455
Nelkomama
Rozeznanie

Ja wczoraj zrobiłam sobie peeling kawowy z dodatkiem oliwki (tak zawsze robię) i dodatkowo żelu kokosowego (bo jest okrutnie gęsty i w samodzielnej formie nie lubię za bardzo go używać) i mmmm zapach cudny! wyszorowałam się i po spłukaniu wyszorowałam się jeszcze szorstką stroną gąbki z olejkiem do kąpieli nivea (nigdy tak nie robię, zawsze spłukuję peeling i tyle) i efekt był niesamowity! Skóra milutka, gładziutka mmm tylko dotykać i miziać
Nelkomama jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-22, 23:23   #2456
Apsik13
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Laura2112 Pokaż wiadomość
Ja tam zmywam, po pierwsze zapach jest już mniejszy, po drugie - widze co na wannie zostaje, szczególnie przy oliwce, nie chce tego mieć na sobie ; P Potem jeszcze kapka oliwki na mokrą skórę i jest git : )
Mi osobiście zapach nie przeszkadza, a to co zostaje w wannie, to już nie mój problem - niech spływa - dosłownie
Ja oliwki dodałam tylko raz, ale efekt tak mi się spodobał, że cieszę się, że mam ich aż 3 - na pewno się przydadzą
Stary 2012-02-27, 08:49   #2457
AnulkaKami
Przyczajenie

Tak czytam i czytam ten wątek i chyba dzisiaj skuszę się na taki peeling. Wcześniej o nim słyszałam ale nie wierzyłam że działa
Jak wypróbuję to i ja dam znać
AnulkaKami jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-27, 14:42   #2458
NIVEA POLSKA
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez _cherry_ Pokaż wiadomość
W szoku jestem, kiedyś jak sprawdzałam nie było ich w firmie która testuje na zwierzaczkach. Dzięki za info, dobrze że mam aktualnie tylko jeden ich kosmetyk, który już jest na wykończeniu.
Drogie forumowiczki,

W imieniu firmy NIVEA Polska pragnę sprostować:
Nasza Firma nie wykorzystuje zwierząt do testowania produktów kosmetycznych. Politykę tę przyjęliśmy na długo przed wejściem w życie w Unii Europejskiej dyrektyw regulujących testowanie kosmetyków na zwierzętach w 2004 r. Jesteśmy przekonani, że wykorzystywanie zwierząt do testowania produktów kosmetycznych w celu potwierdzenia ich bezpieczeństwa i skuteczności nie jest konieczne.

Dla pogłębienia lektury tematu odsyłam Państwa do linku:
http://www.niveapolska.pl/Brands_Inn...4%99tach_.html
NIVEA POLSKA jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-11, 14:07   #2459
Martka72
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez AnulkaKami Pokaż wiadomość
Tak czytam i czytam ten wątek i chyba dzisiaj skuszę się na taki peeling. Wcześniej o nim słyszałam ale nie wierzyłam że działa
Jak wypróbuję to i ja dam znać
..a to i ja się dołączę...o peelingu wiem z wizażu..zrobiłam ten z kawą, solą i cynamonem i mmmm!!!..rewelacja. ..wydawało mi się, że peeling z eveline zdaje się z pomarańczą był fajny ale ten domowy kawowy jest prze ..!..mam cerę naczynkową ..nic mnie nie podrażnił..super delikatnie złuszczył..skóra jak u niemowlaka..i ten cynamonkowy aromacikświetna sprawa..tania..naturalna. ..ja mam młynek do kawki..także będę kombinować z różnymi mmm...wielkościami ziarenek...i domieszkami...typu imbir

Rudzielec o farbowaniu i pielęgnacji skóry wrażliwej...

Początkująca włosomaniaczka

www.red-head-rules.blogspot.com
Martka72 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-22, 22:12   #2460
kropeeczka
Zadomowienie

jutro muszę koniecznie przeszukać wątek : ) w poszukiwaniu przepisu na peeling : D

59kg
168cm
55kg!
kropeeczka jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
kawowy, peeling

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości