Naczynka- prosze o rade - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2004-05-01, 22:51   #31
Butterfly
Raczkowanie

Re: Naczynka- prosze o rade

Witaj, ja używam serii Farmony DermaCos. Polecam krem na dzień bo nie jest tłusty oraz maseczkę (w saszetce cena ok. 1,30)świetnie łagodzi podrażnienia i zaczerwienienia oraz wycisza naczynkową skórę. Ponadto pod krem stosuję żel Arnikowy Flos Leku o którym była już tu mowa. Jest też żel-maseczka Flos Leku dla cery naczynkowej, oto link z KW:
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ls&itemid=4564
Wiem też że Eris w nowej serii Lirene ma krem nawilżający SPF8 dla cery naczynkowej. I można by tak wymieniać, wymieniać ...
Pozdrawiam
Butterfly jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-02, 09:48   #32
Martinaf
Rozeznanie

GG do Martinaf

Dziekuje Pluszaku. Mam ta maseczke z Farmony DermaCos. Kiedys przyslali mi probeczke. A raczej duza probke 10 ml. Hmm no i wlasnie nie wiem co mam o niej myslec. Tylko minimalnie redukuje zaczerwienienia. myslalam wlasnie o tym kremiku z Flos leku arnikowym. Wybiore sie dzisiaj do jakiegos marketu i moze go znajde. Przynajmniej mam taka nadzieje. Aa zapomnialabym. Mialam tez probeczke DermaCos kremiku na dzien ale nie wiem co z nim zrobilam Dziekuje Wam za pomoc i pozdrawiam.

"Mężczyźni pragną być zawsze pierwszą miłością kobiety. Kobiety mają subtelniejszy instynkt — wolą być zawsze ostatnią miłością mężczyzny".
Oscar Wilde
Martinaf jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-02, 13:46   #33
Martinaf
Rozeznanie

GG do Martinaf

Buu szukalam tego zeliku z Flos Leku Arnikowego jak na razie bez rezultatow. Czy mozecie mi powiedziec gdzie go kupilyscie? W normalnym sklepiku czy w aptece? Thx

"Mężczyźni pragną być zawsze pierwszą miłością kobiety. Kobiety mają subtelniejszy instynkt — wolą być zawsze ostatnią miłością mężczyzny".
Oscar Wilde
Martinaf jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-02, 17:25   #34
Justy
Zakorzenienie

chyba najszybciej znajdziesz w aptece. a jak nie, to zawsze mozesz poprosić o zamówienie go.
Justy jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-02, 21:45   #35
Yolla
Rozeznanie

Hej!
Ja swój żel arnikowy kupowałam w aptece i chyba tylko tam znajdziesz produkty Flos Leku, ale za to nie ręczę. I tak jak napisala Justy, po prostu zamów, jak nie będzie. W wielu aptekach mają te produkty, ale nie zawsze pełny asortyment
Pozdrawiam
Yolla jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-31, 16:13   #36
pannaM
Rozeznanie

naczynka czy jeszcze nie??

Od jakiś 3 miesięcy stosuję antybiotyki zewn na trądzik, od kilku tygodni cera a zwłaszcza nos strasznie zaczęły mi się czerwienić przy jedzeniu np ciepłych potraw, i nie wiem, czy to są pierwsze objawy naczynek, czy tylko moja cera zaczęła być bardziej wrażliwa?? moze umie mi ktoś powiedzieć co to jest i co z tym zrobić, czy nie ma sposobu an ten nos ????
pannaM jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-01, 14:41   #37
pannaM
Rozeznanie

Re: naczynka czy jeszcze nie??

podbijam wątek
pannaM jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-05, 12:20   #38
Lilka19***
Raczkowanie

Naczynka...?

Dziewczyny czy pekajace naczynka objawiaja sie tym,ze skora w tym miejscu jest zaczerwieniona? Czy jak to poznac? Wiem,wiem pytanie dziwne,ale do tej pory nie mialam zbyt duzych problemow z cera ...i zbieram informacje
Lilka19*** jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-05, 14:09   #39
fox
Raczkowanie

Re: Naczynka...?

nie jest zaczerwieniona tylko poprostu na cerze ukazuja sie czerwone zylki male i drobne -pajaczki i nie schodza moga najwyzej zblednac po stosowaniu specjalnych kremow a co do skory zaczerwienionej to chyba skora wrazliwa w sumie nie napisalas gdzie zaczerwiniona i po czym jest to zaczerwienienie
fox jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-05, 14:40   #40
E
Zakorzenienie

U mnie to wygląda (tzn. naczynka) jak "zdrowe rumieńce", a to, że są to pękające naczynka widać dopiero, gdy się baaardzo dokładnie (tj. z baaardzo małej odległości) przyjrzeć.
E jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-05, 15:11   #41
Lilka19***
Raczkowanie

Chodzi mi o to,ze jak np wyjde na dwor w wietrzny dzien to skora na nosku staje sie zaczerwieniona...no,o to chodzi powinnam stosowac jakies specjalne kremy czy jak? Do tej pory nie mialam takiego problemu ,dlatego taka "zielona"jestem
Stary 2004-10-05, 15:18   #42
E
Zakorzenienie

Moim zdaniem to oznacza, że Twoja skóra się uwrażliwiła i możesz mieć w przyszłości problem z naczynkami (u mnie też się tak zaczęło, ale niestety nie ratowałam buzi w odpowiednim momencie).
Profilaktycznie używaj kremów do cery naczynkowej (poszukaj na KWC), możesz też łykać preparaty z rutyną (jest ich sporo). Zawsze lepiej zapobiegać...
E jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-05, 23:20   #43
Lilka19***
Raczkowanie

Dzieki za odpowiedz,poszukam a moze ktos ma jeszcze jakas rade?
Stary 2004-10-06, 14:11   #44
Orka
Rozeznanie

GG do Orka

Koniecznie zacznij używać kosmetyków z filtrami (nie tylko latem), dobrze jest też łykać codziennie Rutimoscorbin.
Orka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-06, 14:21   #45
Lilka19***
Raczkowanie

Kremu z filtrami tak? Znasz jakis sprawdzony?
Stary 2004-10-06, 14:52   #46
Orka
Rozeznanie

GG do Orka

Dokładnie to teraz nie pamiętam, ale dobry krem do cery naczynkowej powinien mieć filtry, na pewno większość kremów z Avonu ma filtry, ale nie ma tam niestety typowo naczynkowego. Przypomniało mi się jeszcze że przy problemach z naczynkami odpadają:
-gorące kąpiele
-alkohol
-ostre przyprawy
-opalanie i solarium
-kawa i fajki chyba też
krótko mówiąc przerąbane, ale wiadomo że i tak nie da rady stosować tych wszystkich zakazów. A jak sprawdzę jeszcze te kremy to dam znać, zresztą na opakowaniach powinno pisać SPF i wysokość filtra.
Stary 2004-10-07, 08:50   #47
Orka
Rozeznanie

GG do Orka

Sprawdziłam jeszcze kremy które mam w domu (DaxCosmetics i Oriflame) i też mają filtry, ale myślę że nie będziesz miała z tym problemu, jeśli krem ma filtry to na pewno będzie to na opakowaniu napisane w widocznym miejscu. Pozdrawiam.
Stary 2005-05-08, 11:50   #48
ciacho200
Przyczajenie

Naczynka!!!!!!!!!!

Dzis własnie wyskoczyło mi kolejne naczynko pod okiem (!!!!!!!!) Jak złagodzic skóre naczynkową?Próbowałam juz różnych kremów i nic!Miałam Erisa na naczynka itp.itd (firm nie do spamietania ....)I nic.Znacie może jakiś krem lub maskę która na serio pomaga?JUŻ MAM TEGO DOŚC!
ciacho200 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-08, 12:38   #49
oliczka
Raczkowanie

Dot.: Naczynka!!!!!!!!!!

Spróbuj jonoforezy.Zabieg wykonywany jest w każdym niemalże salonie kosmetycznym. Jest bardzo skuteczny. Pozdrawiam
oliczka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-08, 15:19   #50
maja_s
Rozeznanie

GG do maja_s Wyślij wiadomość przez MSN do maja_s Send a message via Skype™ to maja_s

Hej! Ciacho tez mam naczynkowa skore wiec wiem na czym polega problem i jak moze dokuczac. To co napisala oliczka jest trafnym spostrzezeniem, ale na zabiegach swiat sie nie konczy. Mam pytanko czy uzywasz jakichkolwiek blokerow?? Jezeli tak i nadal Ci pekaja naczynka to powinnas kupic z wiekszym filtrem. Pozdrawiam i polecam zaywanie cerutinu.
maja_s jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-09, 13:57   #51
ciacho200
Przyczajenie

Dzieki!Skożystam z waszych rad
ciacho200 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-01, 08:21   #52
kaskarok
Przyczajenie

Exclamation naczynka..a raczej naczynko

mam pytanie otoz od nie dawna jestem na tej stronie...chcialbym sie wiecej dowiedziec na temat usuwania laserowego naczyniek krwionosnych dokladnie mam jedno na nosie pozostalosci po martretowniu pryszcza slyszalam o kilku metodach....ale tez o powiklaniach czyli np. po usunieciu moze wystapic wylew innego naczynka..slyszlam ze najczesciej to wystepuje podczas gdy kosmetyczka usuwa metoda elektrokoagulacji(nie jestem pewna czy tak sie ta metoda nazywa)wiem ze poprzez wprowadzenie igielki..tak ponoc ten zabieg wyglada ..czy jest jakis pewniejszy sposob???prosze o pomoc..z gory dziekuje
kaskarok jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-08, 12:06   #53
Chantalle
Raczkowanie

naczynka...

mam na twarzy popekane naczynka juz od paru lat,brzydko to wyglada, zwlaszcza po wysilku-wtedy juz jestem cala czerwona... chciala bym je usunac,ile taki zabieg kosztuje u profesjonalnej kosmetyczki?
Chantalle jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-08, 19:27   #54
coc9
Wtajemniczenie

GG do coc9
Dot.: naczynka...

Też mam ten problem... operacja pewnie będzie droga i nie wiem czy całkowicie da się je zniszczyć bo ciągel powstaja nowe, jednak bardzo przydatne sa kremy na rozszerzone naczynka w aptece jest pelno takich... a pozatym moja kosmetyczka mi mowila ze mam ograniczyc ostre potrawy, oraz unikac papierosów i alkoholu ale tak si.e nie da z rozszeroznymi naczynkami mozna zyc lecz nieukrywam ze wolalabym je zniszczyc !
Jednej rzeczy wam brakuje-wszystkim bez wyjątku: odwagi. Nie mówię o jakimś popisyaniu się czymś przed kimś.Chodzi mi o odwagę przeżycia siebie aż do końca.Wszytko jedno gdzie: dożywtnie więzienie, klaztor, ferma wśród bushu czy wyokie stanwsko w jakimś ohydnym wielkim mieście
Bogini Sportu

coc9 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-08, 20:50   #55
Milka19
Zakorzenienie

Wink Dot.: naczynka...

Cytat:
Napisane przez Chantalle
mam na twarzy popekane naczynka juz od paru lat,brzydko to wyglada, zwlaszcza po wysilku-wtedy juz jestem cala czerwona... chciala bym je usunac,ile taki zabieg kosztuje u profesjonalnej kosmetyczki?
Ja też planuje w przyszłości zabieg laserowy i byłabym wdzięczna gdyby wypowiedziały się wizażanki, które już mają jakieś doświadczenia z laserami
Milka19 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-08, 21:06   #56
Erato
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Milka19
Ja też planuje w przyszłości zabieg laserowy i byłabym wdzięczna gdyby wypowiedziały się wizażanki, które już mają jakieś doświadczenia z laserami
Proszę bardzo Zaznaczam, że zamykałam "pająki" na nogach, a nie na twarzy. Robiłam to w gabinecie DerMed w Krakowie (www.dermed.pl) Jeden zabieg na obie nogi kosztował chyba 200 zł. Zrobiłam tylko raz, powinno się powtórzyć, a ja nie powtórzyłam, bo nie miałam po drodze do Krakowa Ale do rzeczy: byłam BARDZO zadowolona, tzn. jestem nadal i wciąż sobie mówię, że muszę się zmobilizować żeby pojechac jeszcze raz i dokończyć. Zabieg - na nogach - jest krótki, praktycznie bezbolesny, nie było żadnego znieczulenia i tylko parę razy mnie zaszczypało. Przez dwa - trzy tygodnie w miejscach zamkniętych naczyń są czerwone wybroczyny, potem robi się cienki strupek na powierzchni skóry, a potem już jest pięknie Efekt był naprawdę lepszy, niż się spodziewałam. Jak się skóra wygoi, to nie ma żadnego śladu. Tylko w miejscach, gdzie jest naprawdę duże zagęszczenie pajączków, mogą zostać białawe ślady - ja miałam na jednej nodze takie małe "kłębowisko" pajączków, ale to była pozostałosć po kontuzji narciarskiej. Uważam, że jak za dokładne oględziny i "wylaserowanie" obu nóg te 2 stówki to nie było dużo. Dermatolożka uprzedziła mnie, że zazwyczaj trzeba zabieg powtórzyć 2 razy, czasami trzy. Niestety, nie pamiętam, jakiego rodzaju był to laser. Trzeba uważać, bo dla porównania byłam w innym gabinecie w swoim mieście i tam była masakra - drogo, bolało, a zamiast zamkniętych naczynek miałam siniaki, które zostały! (na szczęście znikły po zabiegu w DerMedzie).
Erato jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-08, 21:10   #57
Milka19
Zakorzenienie

Smile Dot.: naczynka...

Dziękuje Ciesze się, że jesteś zadowolona z zabiegu. Teraz to się napaliłam na ten zabieg Ciekawe na ile wycenią zamykanie naczynek na twarzy. Jak będę obok DerMedu przechodzić, to na pewno wpadnę dowiedzieć się czegoś więcej
Milka19 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-08, 21:18   #58
Erato
Wtajemniczenie

Ha! Nie zauważyłam, że jesteś z Krakowa! No to przypasowałam :-D Gabinet jest na ul. Św. Tomasza.
Stary 2006-03-09, 10:32   #59
Chantalle
Raczkowanie

po takim zabiegu przez pare tygodni twarz nie wyglada atrakcyjnie pewnie, a mozna na taka twarz po zabiegu nakladac makijaz zeby nie wygladac jak upior? wiem ze to chwilowe,ale z tego co piszesz to niezbyt pieknie sie wtedy bedzie wygladac...
Chantalle jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-09, 10:39   #60
Erato
Wtajemniczenie

Hm, nie chcę się wypowiadać co do twarzy, bo nie wiem. Wydaje mi się, że na twarzy efekt "zaraz po" będzie mniej drastyczny , bo zazwyczaj te naczynka na twarzy są bardzo drobniutkie, a na nogach to takie grubsze, wyraźne "żyłki". Myślę, że nie ma przeszkód do nakładania makijażu, tj. podkładu albo korektora na zaczerwienione miejsca. No i superważny jest filtr słoneczny - nawet skóry na nogach nie wolno opalać po zabiegu przez co najmniej miesiąc, no a twarz jest ciągle wystawiona na promieniowanie.
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości