podkład + puder?? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2007-08-25, 20:58   #1
marciucha
Przyczajenie

podkład + puder??

Witam
Od dawna walczę z uciążliwym trądzikiem. Stosowałam wiele: kiepskie kosmetyki z młodzieżowych serii, drogi krem z Dermiki (nic nie pomógł), maści 'robione' przepisywane przez dermatologów, które tez w niczym nie pomogły a wręcz przeciwnie. Teraz jestem na etapie leczenia 'od wewnątrz' - zaliczyłam wizytę u irydologa, zmieniłam dietę i zajadam dość drogie witaminy, np chloremax zawierający algi morskie, co ma podobno pomóc. Muszę przyznać że jest jakby trochę lepiej.. Trochę.
W związku z tym chciałabym używać odpowiednich kosmetyków, żeby ta droga kuracja nie poszła na marne. Od dłuższego czasu stosuję podkład Maybelline Pure Makeup, ale zastanawiam się czy to przypadkiem nie z jego powodu mam problemy. Mimo że nie jest idealny, nie zmieniam go bo nie mam pomysłu na jaki? Ten po prostu odpowiada mi cenowo i dość dobrze kryje mój trądzik. Chcę dokupić puder też z tej serii Maybelline, bo bardzo się błyszczę, "przypudrowana" czuję się po prostu lepiej. Czy to dobra seria dla mojej cery?? Co jeszcze możecie mi polecić, ale żeby nie było za drogo? Wiadomo, gdybym mogła to kupiłabym kosmetyki Vichy, ale nie stać mnie W ostateczności skusiłabym się na podkład L'oreal True Match albo Infallible, czy nadają się??

Będę bardzo wdzięczna za wszelkie podpowiedzi, chcę zainwestować kasę w coś porządnego..
marciucha jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-25, 22:23   #2
falkka
Raczkowanie

Dot.: podkład + puder??

Hej,

Ja też mam trądzik i to bardzo mocny, więc wiem z czym sie borykasz. Przetestowała, juz wiele podkładów, ale albo mnie zapychały albo nic nie kryły.
Piszesz ze nie masz pieniazkow na podklady vichy... Ja tez jestem tylko biedną studentką ale powiem ci szczerze ze warto nazbierać i kupic takowy podkład. Dla mnie najlepszy jest vichy dermablend lub normateint.

Przemyśl sprawe, bo jak chcesz dobry podkład to lepiej juz kupic taki apteczny, zeby nie pogorszyc stanu skory. Dodam jeszcze ze np vichy normateint starczyl mi na ponad pol roku!! Więc na prawde warto.

Życzesukcesow w walce z trądzikiem!

http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=474228
falkka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-29, 10:24   #3
marciucha
Przyczajenie

ok, postanowiłam kupić podkład vichy. Mam w związku z tym pytanie: jak dobrać odpowiedni odcień?? Przy zamawianiu przez internet to będzie skomplikowane, a w aptece raczej testera nie znajdę.
marciucha jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-29, 15:02   #4
metafora
Rozeznanie

Mogę Ci szczerze polecić:
Kolastyna, Satin Make-up ; link do KWC --> http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=13898
jako jeden z niewielu, który mnie nie zapchał, a dzięki jego aksamitnej konsystencji nie muszę już po nim się pudrować Cena ok. 13zł
oraz
Max Factor, Lasting Performance; link do KWC --> http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=2101
bardzo dobry; dobrze kryje, nie zapycha; po nim jednak lekko osypuję się sypkim pudrem
Cena ok. 50zł

*Szczęście nie jest celem... jest sposobem podróżowania*

metafora jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-29, 15:43   #5
falkka
Raczkowanie

jeśli masz jasną cere to wybierz 15 a jeśli taką normalną, lekko opaloną to 25

ja używam 25 dermablendu i normateit.

możesz zobaczyć na stronie vichy lub jakiejś apteki jak te kolorki wyglądają.

http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=474228
falkka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-11, 22:43   #6
jaononaono
Raczkowanie

GG do jaononaono
Podkład czy puder czy coś innego.... HELP. :>

A więc.
Mam cerę mieszaną (strefa T świeci się po kilku h jak choinka xd) Czasem wyskakują jakieś pojedyncze krosty (najczęściej przy co miesięcznej dolegliwości kobiecej) i te okropne wągry.
Ale jedyne co mnie z równowagi wyprowadza to fakt, że gdy przychodzi zima moja cera robi się SZARA. Taka nie ładna, chora i bez wyrazu. Chcę zakupić to:http://www.allegro.pl/item736314958_...iem_20_ml.html i do tego puder matujący. Albo matujący podkład i puder rozświetlający. Nie wiem które rozwiązanie jest lepsze przy mojej cerze :<
Dodam, że nie lubię być opalona i nie lubię NADMIERNIE się błyszczeć.
Chciałam się jeszcze spytać czy pudry transparentne dobrze kryją i czy się nadają do mojej cery
Pozdrawiam
jaononaono jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-14, 22:31   #7
cristilla
Raczkowanie

Dot.: Podkład czy puder czy coś innego.... HELP. :>

Pudry transparentne nie kryja, matuja tylko sa czesto bialawe lub bezbarwne. Trudno ocenic co bedzie lepsze chyba bez rozswietlania. Moja cera tez sie swieci mam chyba podobna do Ciebie. Pod podklad miziam sie pudrem bambusowym z bu a potem recover rimmel jest rozswietlajacy. To oczywiscie wersja nosna bez filtrow z filtrami troche wiecje babrania
cristilla jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
matujący, podkład, puder, rozświetlacze

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości