Uczulenie na metalowe kolczyki - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2007-08-27, 17:14   #31
Yaza
Rozeznanie

Dot.: Uczulenie na metalowe kolczyki

Cytat:
Napisane przez truskawkowawiosna Pokaż wiadomość
na stronie Colibry jest tylko taka informacja

"Biżuteria nasza pokryta jest srebrem oraz 24-karatowym złotem z wykorzystaniem kamieni firmy Swarovski. Obecnie stosujemy profesjonalną technologię zabezpieczającą powłoki przed ścieraniem. Tak zabezpieczona biżuteria zachowuje wysoką jakość powierzchni niezależnie od czasu jej użytkowania.
Do produkcji naszych wyrobów stosujemy kompozyty metali, które nie zawierają niklu. Dzięki temu produkowana biżuteria nie uczula, nawet ludzi o bardzo delikatnej skórze. Oferta nasza jest skierowana do osób, które szukają na rynku biżuterii oryginalnej, a jednocześnie atrakcyjnej cenowo."
czytalam to wczesniej i nic mi to nie mowi. nie podaja zadnych konkretów.

jezeli ich bizu RZECZYWISCIE jest pokryta 24-karatowym zlotem, wtedy ma prawo nieuczulac.

swego czasu moj ojciec interesowal sie wyrobem bulatu, wiec mialam okazje przypatrzec sie jak teraz wytwarza sie roznego rodzaju stopy metali. prawda jest taka, ze hut nikt nie pilnuje, wiec wrzuca sie do kotla to, co wpadnie w lapy. stad biara sie chinskie stale chirurgiczne, kolczyki do pepka 'nieuczulajace' za 12 zl itd. dlatego, raz jeszcze powtarzam, srebro nie jest zadnym, podkreslam, ZADNYM wyjsciem z sytuacji. to samo tyczy sie zlota, najczesniej dostepne na polskim rynku ma 14 karatow, czyli 0,415 g na 1,000 g to domieszki innych metali, w tym niklu.
"When you loved the one who was killing you, it left you no options. How could you run, how could you fight, when doing so would hurt that beloved one? If your life was all you had to give your beloved, how could you not give it?

If it was someone you truly loved?"
Yaza jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-27, 17:19   #32
jennifer777
Wtajemniczenie

http://www.allegro.pl/item225863845_..._promocja.html ja znalazlam takie posrebrzane, ale wczesniej jak szukalam to takie haczyki kosztowaly ok 5 zl wiec warto
Stary 2007-08-27, 17:20   #33
truskawkowawiosna
Moderator

Cytat:
Napisane przez Yaza Pokaż wiadomość
czytalam to wczesniej i nic mi to nie mowi. nie podaja zadnych konkretów.

jezeli ich bizu RZECZYWISCIE jest pokryta 24-karatowym zlotem, wtedy ma prawo nieuczulac.

swego czasu moj ojciec interesowal sie wyrobem bulatu, wiec mialam okazje przypatrzec sie jak teraz wytwarza sie roznego rodzaju stopy metali. prawda jest taka, ze hut nikt nie pilnuje, wiec wrzuca sie do kotla to, co wpadnie w lapy. stad biara sie chinskie stale chirurgiczne, kolczyki do pepka 'nieuczulajace' za 12 zl itd. dlatego, raz jeszcze powtarzam, srebro nie jest zadnym, podkreslam, ZADNYM wyjsciem z sytuacji.

w przypadku takiego uczulenia jak autorka watku to racja, mialam kiedys klientkę, ktora mowila, ze po srebrze tez jej ropieja uszy...

ale Colibre chwala, nie kosztuje duzo, mozna sprobowac, a niektore kolczyki maja naprawde ladne
mikroREKLAMA
MAMOTOTO Tkaniny, dzianiny, haft, handmade WROCŁAW
Sprzedajemy dzianiny, tkaniny, dresówki bawełniane. Zajmujemy się haftem komputerowym. Szyjemy dla małych i dużych:)

Ta reklama pokazywana jest pod 9 815 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
truskawkowawiosna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-27, 17:37   #34
Yaza
Rozeznanie

no ja jestem uczuleniowcem, srebra nosic nie moge, zlota tez, stal chirurg odpada. tyle tylko, ze mi to nie przeszkadza, nie nosze i tyle - i tak mam dosc ciekawie wygladajace uszy.

wbrew pozorom, to uczulenia tego typu nie sa rzadkoscia, wiele moich znajomych skarzy sie na bóle uszu przy noszeniu kolczykow. ogromny procent spoleczenstwa ma taki problem.
"When you loved the one who was killing you, it left you no options. How could you run, how could you fight, when doing so would hurt that beloved one? If your life was all you had to give your beloved, how could you not give it?

If it was someone you truly loved?"
Yaza jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-27, 17:49   #35
RosesAreRed
Moderatorka z pazurem

ja nosilam kolczyki od 3 roku zycia, az pewnego dnia wlozylam metalowe...i kaplica...od jakis 2 lat nie mialam juz kolczykow w uszach, pamietam ze po tamtym incydencie nawet zlota nie moglam nosci wiec dalam sie na spokoj. Ale teraz naszla mnie ogromna ochota na kolczyki wiec zaloze i zobacze czy nie skonczy sie to tragedia (zaloze zlote )
RosesAreRed jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-08, 19:19   #36
lola1988lola
Przyczajenie

hej ja też mam do was pytanie! Dawniej nosiłam wszystkie kolczyki srebne, złote i sztuczne, nic mi się nie działo! Kiedyś pożyczyła się szwagierka kolczyków, ja ich nie wyczyściłam i ubrałam, ona nie wiem czy czyściła?! :/ i od tego czasu uszy ropieją już założyłam nawet kolczyki lecznicze które kupiłam w salonie kosmetycznym ale i w nich uszy ropiały, więc teraz już żadnych nie mogę ani srebra, a o sztucznych już nie wspomnę!
Ale to nie jedyny problem również od łańcuszków mam uczulenie, krostki i zaczerwieniona skóra, też z tym nie miałam nigdy problemu?!
Przy obrączce i pierścionku zaręczynowym nie mam czerwone ale bardzo suchą skórę?! Czy to alergia?! Dlaczego dopiero teraz?!
Jak wiecie coś na ten temat to piszcie!
Z góry dzięki
lola1988lola jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-08, 20:01   #37
Falabella
Zakorzenienie

Skoro masz uczulenie na metalowe kolczyki (szczerze mówiąc to nigdy nie rozumiałam, jak można sobie wkładać w ciało zwykły, "niezbadany" metal) to pewnie jesteś uczulona. Osobiście nie mogę nosić ani metalowych, ani srebrnych kolczyków.

Dla takich osób wyjściem jest biżuteria ze stali chirurgicznej albo tytanu. Ja noszę i z tego i z tego. Mam w obu uszach tunele 8mm, oprócz tego w lewym tragusa i jeszcze 3 kolczyki, w prawym 2.

Ani stal chirurgiczna ani tytan mi nie szkodzą i w końcu nie mam w uszach ran, ropy, opuchlizny i guzów. Bo tak było.

A i jeszcze coś dodam, bo może ktoś jest brudaskiem i nie wie? Uszy i kolczyki się myje. Ja przemywam swoje "wszystko" solą fizjologiczną codziennie, co parę dni odkażam.

Edytowane przez Falabella
Czas edycji: 2012-12-08 o 20:03
Falabella jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-30, 15:44   #38
Niedopowiedzenia
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez FK Pokaż wiadomość
Ale to uczulenie objawiałoby się też w przypadku bransoletek, łańcuszków, pierścionków, prawda? A u mnie nic - tylko kolczyki mnie uczulają.
Chciałabym odświeżyć wątek

Mam zestaw biżuterii-kolczyki,zawieszka,branso letka.
Uczulają mnie tylko kolczyki,chociaż to bransoletka ma największy kontakt ze skórą

Moje uczulenie na nikel jest dość duże-guziki,paski-od razu wysypka,mam nawet wysypkę w miejscach,w których ten nikiel nie ma kontaktu ze skórą,nabyta jest poprzez jedzenie rzeczy z foliowych opakowań,puszek,itp. Tego nie uniknę.

Za to srebro i złoto mnie nie uczula.

Kiedyś nie miałam z żadnymi kolczykami problemu,tak samo z paskami,guzikami.
Jest jakaś możliwość,żeby chociaż te kolczyki nie uczulały?

Nie dbaj o markę ołówka, sprawdź czy jest zatemperowany.

Porozmawiaj z nami o Bułgarii

Od dupy strony, zapraszamy
Niedopowiedzenia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-01, 13:59   #39
Parisela
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez MaryTheBloodiest Pokaż wiadomość
Mam nadzieję, że wcisnęłam ten wątek w dobre miejsce, ponieważ uznałam je za najbardziej odpowiadające problemowi. Kupiłam sobie ostatnio 2 pary super kolczyków, niestety ze zwykłego metalu, więc już po kilku godzinach zaczęły mnie uszy boleć, a pod jednym - przy zrośnięciu ze skórą zrobił mi się bolący wrzodek. Mam pytanie - czy jest jakiś sposób kosmetyczny aby temu zapobiec? Coś do smarowania dziurek w uszach, a może do maczania metalu... Bo chyba zwykła dezynfekcja nic nie da, eh ;(. Błagam o pomoc!!!
Też sam dokładnie ten sam problem i w końcu zrezygnowałam z noszenia tego typu kolczyków. Zwracam uwagę na to, aby było srebrne.
Parisela jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-16, 13:19   #40
Aliceeeeee
Przyczajenie

Niestety, też znam ten ból ale może warto rozejrzeć się za kolczykami z czystego tytanu medycznego lub jakiegoś plastiku medycznego. Ja osobiście poradziłam sobie z tym problemem kupując te drugie. Wiem, że na pewno firma blomdahl takie posiada, możesz ich znaleźć na fb itd.
Aliceeeeee jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-18, 00:40   #41
klaudia_stefa
Raczkowanie

Też mam ten sam problem, moja siostra też... Dlatego przestawiłam się i noszę tylko złote lub srebrne kolczyki, po innych paprzą mi się dziurki w uszach... Muszę wypróbować jeszcze takie z jakiegoś antyalergicznego metalu/tworzywa
klaudia_stefa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-18, 11:55   #42
jbak
BAN stały

Ja rowniez mam taki problem, moge nosic tylko zlote badz srebrne kolczyki.
jbak jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości