Usunięcie trwałej - możliwe? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2007-08-26, 13:03   #1
kamkna
Przyczajenie

Exclamation

Usunięcie trwałej - możliwe?

Cześć.

Mam nadzieje, że ktoś mi pomoże. Byłam u fryzjera zrobić sobie trwałą. Pokazałam na zdjęciu jak to ma mniej więcej wyglądać, ale pani fryzjerka sie nie postarała i wyglądam jak pudel Szlag mnie trafia jak patrze w lustro. Pani fryzjerka oczywiście za swoje nieudacznictwo nie dostała zapłaty, ale włosy zostały takie jak zrobiła, Pytanie teraz moje brzmi: czy jest możliwość usunięcia trwałej, albo jej poprawienia? Oczywiście nie wchodzi w rachubę obcinanie sie na łyso :P Nieważne ile to będzie mnie kosztować. Chcę wyglądać jak człowiek. Proszę o odpowiedź.
Pozdrawiam.
kamkna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-26, 14:11   #2
akisia
Zakorzenienie

Dot.: Usunięcie trwałej - możliwe?

Nigdy nie mialam trwalej, ale wydaje mi sie, ze zostaje Ci pielegnacja wlosow silnie regenerujacymi kosmetykami,zeby w miare wygladaly, zmudne ukladanie i czekanie az odrosna...Przynajmniej tak robila moja kuzynka...jak byly w miare dlugie to sciela zeby pozbyc sie tych wlosow z trwala.
Stary 2007-08-26, 14:27   #3
kosmita77
Zakorzenienie

oj nie wiem czy takie sposoby istnieja... ja tez mialam nieudana trwala... zaplacilam fryzjerce za wyglad beyonce na takim napuszonym teledysku... scielam najpierw z 10 cm (bo wlosy byly dlugie) i je pielegnowalam. nie ma sposobu zeby odzyskac naturalny wlos, bo plyn do trwalej niszczy strukture wlosa ""na trwale" i nie da sie jej odbudowac, mozna tylko troche zmniejszyc skutki... poprzez regeneracje wlasnie. i regularnie scinac. odrosty w koncu beda, nawet sie nie obejrzysz jak bedziesz miala nowe wloski u mnie minelo 2,5 roku i mam cale, nowe wlosy, o ktore bardzo dbam o doceniam ich "prostote" glowa do gory zainwestuj w dobre srodki, olejki, odzywki, maski i jakiej tabletki na wspomaganie od wewnatrz jest kilka watkow dotyczacych przyspieszenia wzrostu, wypadania czy walki o zdrowe i piekne wlosy. poczytaj, na pewno znajdziesz cos dla siebie
kosmita77 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-26, 23:07   #4
kamkna
Przyczajenie

Tego się właśnie spodziewałam... że będę musiała poczekać aż odrosną :/ Zostaje mi tylko, za Waszą radą, zainwestować w kosmetyki do włosów i cierpliwie czekać.
Dzięki
Pozdrawiam.

Jeśli ktoś ma ochotę to niech napisze jakie najlepiej stosować kosmetyki, takie, które dają jakieś efekty.
Stary 2007-08-26, 23:48   #5
akisia
Zakorzenienie

Ja polecam Ci odzywke Wax i doustnie Vitapil, przyspieszaja wzrost wlosow (stosuje na sobie, bo---->patrz moj podpis)
Stary 2007-08-27, 08:36   #6
kamkna
Przyczajenie

Dzięki. Z pewnością zastosuję. Wiem, że może troche przesadzam z tym polecaniem kosmetyków, ale czy znacie jakiś cudowny środek na przesuszone, na maxa, włosy. Taki żeby im dodać troche balsku?

Jak nic nie napiszecie to nie szkodzi. Będę sobie sukcesywnie czytac o polecanych kosmetykach. Tylko chciałabym jak najszybciej sobie coś kupić i zacząć używać

Pozdrawiam i życze miłego tygodnia
Stary 2007-08-27, 11:08   #7
kamkna
Przyczajenie

Jedna dziewczyna mi napisała, że po nieudanej trwałej kupiła sobie płyn, zmoczyła włosy i przez 10 minut rozczesywała i trwała jej zeszła? Co o tym myślicie? Wydaje mi sie, ze mozna sobie czyms takim tylko krzywde zrobić.
Tonący brzytwy sie chwyta, weic napiszcie cos o tym, bo jeszcze mi przyjdzie do glowy taki durny pomysł
Stary 2007-08-27, 11:53   #8
akisia
Zakorzenienie

Jak teraz masz suche wlosy na maxa to pomysl jakie beda po kolejnym nalozeniu plynu do trwalej...Siano w porownaniu z nimi bedzie nawilzone no nie rob tego, nos spiete wlosy itd i nawilzaj , odzywiaj, niech rosna a Ty regularnie scinaj konce. Wyprobuj jakis polecany kosmetyk na watku o walce o zdrowe wlosy. Ze swojej strony moge Ci polecic ta odzywke-Wella System Professional Power Mask, uzywalam jedno opakowanie njak spalilam sobie wlosy rojasnianiem pasemek(znaczy fryzjerka mi spalila) oraz Itercosmo Ekinos Research, Idratante Doppia Fase (Nawilżająca odżywka dwufazowa) kytory jest moim KWC, tylko od paru lat znalesc nie moge...Ale moze Ty znajdziesz
Stary 2007-08-27, 12:21   #9
kamkna
Przyczajenie

Dzięki. Poczytałam trochę o tym kosmetyku Wax i chyba sie na niego zdecyduję. Wszyscy wyrażają się o nim bardzo pozytywnie.

Wish me luck z moimi pudelkowatymi włosami

Edytowane przez kamkna
Czas edycji: 2007-08-27 o 13:14
Stary 2007-08-27, 12:56   #10
figg
Rozeznanie

GG do figg

jesli nie szkoda ci ich troche obciac to polecam (ale dopiero po kuracji odzywiajacej) podcieniowac brzytwa, beda sie lepiej ukladac a i rozprostuja sie troche. przynajmniej w moim wypadku to pomoglo.
figg jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-27, 13:08   #11
Angi74
Wtajemniczenie

Spróbuj uzyć kosmetyków rozluźniających skręt (nie pamiętam z jakiej to serii ale na pewno z tych profesjonalnych)Ponadto proponowałabym Ci serum do włosów,takie nawilzające prostujące na bazie silikonów (koniecznie bez alkohol denat.w składzie) -powinno tez rozluźnić skręt.Poszukam linków to Ci wkleję
Angi74 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-27, 13:09   #12
kamkna
Przyczajenie

Problem w tym, ze juz mam dość krótkie(do ramion) i nie che bardziej obcinać, bo wtedy to nawet ich nie zepne (a w rozpuszczonych nie mam zamiaru chodzić). Szkoda gadać. Chciałm ładnie wyglądać, a tu taki ZONK Trzeba poczekać az odrosną i, co ważniejsze, nigdy więcej ni robic sobie trwałej.
Stary 2007-08-27, 13:12   #13
kamkna
Przyczajenie

Angi74. Będę wdzięczna

Dzięki za wszystkie rady. Z pewnością z nich skorzystam. Niemniej czekam na następne. Może i ja kiedys będę mogła komuś pomóc jak uda mi się coś z tym zrobić
Stary 2007-08-27, 23:56   #14
Ver
Przyczajenie

Witaj,
No ja niestety wiem co przezywasz, bo pare lat temu mialam identyczna sytuacje. Nie dosc, ze fryzjerka zrobila mi pudla, to jeszcze tak wycieniowala wlosy, ze mialam stylizacje na lata '80. Ja robilam sobie codziennie na noc odzywke z Fructisa przez parenascie pierwszych dni, a rano mylam wlosy. Potem nakladalam jakis lotion dla ladniejszego skretu, chyba z Sunsilka byl ten lotion. Skret sie lekko rozluznil, wlosy sie wzmocnily i po miesiacu bylam juz zadowolona z efektu, bo po pudlu zostaly mi nawet ladne fale. Ja niestety wtedy zaplacilam za ten badziew ale bylam tak zszokowana ze robilam wszystko automatycznie. Cala droge do domu przeplakalam, bo akurat mialam wazny wyjazd i zalezalo mi na super wygladzie, a tu niestety...
Mysle, ze dobra opcja sa tez kosmetyki rozluzniajace skret, jak to juz podawala Angi74.
I nie przejmuj sie tak bardzo, nie panikuj i nie scinaj czasem wlosow bo bedziesz zalowac (wiem, bo tez mnie kusilo Za miesiac po takiej kuracji na pewno bedzie duzo, duzo lepiej.

Pozdrawiam Cie serdecznie i zycze powodzenia
Ver jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-28, 08:29   #15
kamkna
Przyczajenie

Dzięki. Zobaczymy co z uzywania jakichkolwiek kosmetyków wyjdzie, Mam nadzieje, że mi pomogą i długo nie będę sie męczyć.
3majcie kciuk :p
Stary 2007-09-24, 20:56   #16
Asienka_
Przyczajenie

Ja mam problem inne trochę pytanie, ale wiąże sie z tematem więc nie zakładałam nowego, a nic innego nie znalazłam. Mam trwałą już prawie 2 i pół miesiąca. Włosy już nie są tak ładne jak na początku, po umyciu są ładne, ale dzień, góra dwa (tył pod spodem już prawie prosty) i mam siano, albo roztrzepane, bez względu na to co robie z nimi, ale w sumie wiedziałam na co się pisze (włosy mają tendencje do puszenia się, szczególnie po wysuszeniu). Chciałam tylko zapytać, czy w tej sytuacji prostowanie ich, od czasu do czasu oczywiście nie będzie bardzo szkodliwe, i czy dalej po umyciu będę mi się normalnie kręcić?

dziękuje z góry za odpowiedz

pozdrawiam
Asienka_ jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości