Nie warto! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2007-08-27, 10:13   #1
pakosta
Wtajemniczenie

Nie warto!

Jest masa kosmetyków które kupujemy, używamy z przyjemnością, dajemy 4 gwiazdki w KWC, przy czym w głębi wiemy doskonale, że ten kosmetyk wcale nie jest wart kupienia.

Dlaczego? Bo:
- efekty nie są wcale spektakularne
- za niższą cenę można mieć lepszy
- po tygodniu zasycha / gęstneje / zbryla się
- starcza na 5 użyć

Itd....

Na pewno macie takie kosmetyki, które lubicie mniej lub bardziej, ale wcale nie warto ich kupować, bo wiecie że można je zastąpić czymś lepszym.

W dużych zbiorczych wątkach (np. róże...) pojawia się masa nazw produktów, śliczne kuszące nowości, limitowanki itp. Jeśli kupiłyście i wiecie, że szkoda sensu - podzielcie się z nami
pakosta jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-07, 00:59   #2
rzyrafka
Zakorzenienie

Dot.: Nie warto!

http://www.wizaz.pl/forum/showthread...jpaskudniejsze
o to chodzi? Bo nie zrozumiałam
rzyrafka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-07, 09:51   #3
pakosta
Wtajemniczenie

Hehe rzyrafka wyciągnełas mój wątek A on się chyba troszke nie przyjął

Troszke coś innego miałam na myśli, ale też zapoznałam się z tamtym wątkiem. Ja na przykładzie wyjaśnie, o co mi chodzi.

Meteoryty (IMO) - może i łądnie wyglądają na buzi (nie mojej niestety), może pięknie pachną, ale... ale jest dużo innych kuleczek które relatywnie sa więcej warte niż meteoryty,a sa dużo tańsze, mają lepszy efekt itp.

Tusze Lancome - no nieźle malują rzęsy, ale... ale są tusze Pupy, które dają bardzo bardzo podobny efekt , (Flextencils = FlexUp) a są jakieś 50 zł tańsze.

Tolerancja moja nie obejmuje: proana, homofobii, rozmnażania nierasowych zwierząt, troli, agresji, postawy roszczeniowej, plucia, śmiecenia, pseudopatriotyzmu i marchewki w rosole.

Wymiana
pakosta jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-08, 20:44   #4
magda785
Rozeznanie

GG do magda785

Cytat:
Napisane przez pakosta Pokaż wiadomość

Troszke coś innego miałam na myśli, ale też zapoznałam się z tamtym wątkiem. Ja na przykładzie wyjaśnie, o co mi chodzi.

Meteoryty (IMO) - może i łądnie wyglądają na buzi (nie mojej niestety), może pięknie pachną, ale... ale jest dużo innych kuleczek które relatywnie sa więcej warte niż meteoryty,a sa dużo tańsze, mają lepszy efekt itp.

Tusze Lancome - no nieźle malują rzęsy, ale... ale są tusze Pupy, które dają bardzo bardzo podobny efekt , (Flextencils = FlexUp) a są jakieś 50 zł tańsze.

Ja już jakiś czas temu (moze 3 lata) skusiłam się na tanie cienie i błyszczyki firmy Vollare i Cantare, od tamtej pory przyżekłam sobie takiego bublu więcej nie kupować. Cienie sa twarde, osypują sie i mało je widać za to błyszczyki bardzo szybko się scieraja. Myślę że to był mój najgorszy zakup, wole wiecej zapłacić ale mieć kosmetyki dobrej jakości, bo nasza buzia to nie śmietnik na który można wszystko ładować.
magda785 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-08, 21:22   #5
Soft
Wtajemniczenie

oj takich kosmetyków jest cała masa:
- tusze do zrzęs - wszelkie lancomy i diore wdg mnie chowają sie przy MaxFactor
- balsamy do ciała np Biotherm i Vichy kosztuja 10razy więcej niz tak samo dobre mleczka i
fluidy do ciała jak np Dove czy Nivea

Wymiana
http://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=43332094 #post43332094
Soft jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-08, 22:13   #6
Maxsia_
Rozeznanie

Ja kupiłam puder chanel, poudre carrese, powdrelights, niestety ani nie kryje a efekt rozswietlenia jest znikomy mozna go uzyskac puderkiem np z sensique który jest z 40 razy tańszy... a do tego myślalam ze pędzelek który wieńczy góre pudełka jest przytwierdzony i puder sie przez niego przesypuje - nic pardziej mylnego! trzeba tego wypierdka odkręcać... i sypac na niego z nieporęcznego opakowania..
Stary 2007-10-08, 23:20   #7
monkawiz
Raczkowanie

GG do monkawiz Send a message via Skype™ to monkawiz

Dlatego nie koniecznie drogie musi być dobre!!!
Stary 2007-10-09, 01:20   #8
chooomik
Rozeznanie

GG do chooomik

Cytat:
Pakosta - podaj jakiś przykład plisss.

The water's dark and deep inside this ancient heart
You'll always be a part of me...
chooomik jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-09, 06:28   #9
kasiasiar
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 64

Ja bardzo lubię i cenię kosmetyki IsaDora.Jednak ich tusze do rzęs są słabą stroną firmy. Nawet Wonderfull Mascara daje tylko naturalny efekt.Uważam więc że dużo lepsze (i tańsze) są tusze Maybelline

No i ostatnio zawiodłam się na eyelinerze YSL
Dużo lepszy jest Joko( jednak wolałam starą wersję w granatowym opakowaniu)
kasiasiar jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-09, 10:18   #10
almera
Raczkowanie

Send a message via Skype™ to almera

Ja zawiodłam sie bardzo na tuszach Diora. Za o wiele mniej pieniędzy można kupić tusze o niebo lepsze (jak dla mnie np. L'oreala), które się nie osypują, są trwałe i rzeczywiście robią coś z rzęsami.
almera jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-09, 10:27   #11
Zuziunia
BAN stały

Ja zawiodłam sie na tuszu Clinique, za to super jest nowosc Meybellina (ten zielony)
Zuziunia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-09, 10:57   #12
L_V
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Soft Pokaż wiadomość
oj takich kosmetyków jest cała masa:
- tusze do zrzęs - wszelkie lancomy i diore wdg mnie chowają sie przy MaxFactor
- balsamy do ciała np Biotherm i Vichy kosztuja 10razy więcej niz tak samo dobre mleczka i
fluidy do ciała jak np Dove czy Nivea

A ja z kolei odwrotnie. Na moich rzęsach tusze Max factora wygądają po prostu naturalnie - a ja takiego efektu nie lubię. Dlatego wolę dołozyc te 40 zł i kupic YSL czy Lancome. Na tych sie nigdy nie zawiodłam, rowniez pod wzgledem trwalosci.

Co do balsamów/ mleczek - niestety, tanie Dove i Nivea nie radzą sobie z moją suchą i alergiczna skórą - tylko specjalistyczne balsamy apteczne, koszt powyzej 50 zł za butelke

Natomiast nie warte złamanego grosza są wg mnie tusze Rimmel, Manhattan i Sephora, lakiery L'oreal Jet Set, płyn do demakijazu oczu Sephora, róż Diora.
L_V jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-09, 12:29   #13
magdaSEM
Rozeznanie

Mam Mase Cieni Gosh, Prawie Wszystkie Możliwe Kolory A Gdy Pierwszy Raz Użylam Ruby Rose.....szok, O Niebo Lepsze I Ladniejsze...
magdaSEM jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-09, 15:23   #14
bieta
Zadomowienie

Również uważam, że cena tuszów z górnej półki niekoniecznie jest uzasadniona. Największy zawód - Diorshow - robił ze mnie misia pandę w tempie ekspresowym. Lubię L'Extreme, ale w sumie podobny efekt uzyskuję MF czy L'Orealem (acz czasem kupuję jeszcze Lancome'a, po prostu go lubię ).

Mój dotychczasowy bubel wszechczasów to pryzmy Givenchy i kredka IsaDory.
bieta jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-09, 21:19   #15
Ajsun
Rozeznanie

Ja nie kupie ponownie na pewno cieni Bourjois pojedynczych. Kosztuja jakies 40zl. O wiele tansze, trwalsze, i z wieksza iloscia kolorkow sa cienie Inglota.
Ajsun jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-25, 19:56   #16
Dark_Kicia_Miau!
Zakorzenienie

Dla mnie jedno wielkie nie warto należy się
- paletce 4 cieni Chanel Spodziewałam się czegoś niesamowitego za TAKĄ cenę.. lecz niestety (chyba, że ktoś ma większe zasoby finansowe )
- szmince Clinique color surge butter shine.. Szkoda 80zł na (co prawda) ładny efekt, który szybko znika
Stary 2007-10-25, 20:32   #17
entero-kinaza
Raczkowanie

GG do entero-kinaza

dla mnie strasznym bublem okazał się tusz gosha, pogrubiający czy jakiśtam, nie pamiętam już, za to cenię sobie najnowszy maybelline (ten zielony ) jest po prostu boski i najlepszy ze wszystkich za cene 25zł
poza tym zawiodlam sie bardzo na balsamie garniera tym takim ktory ma opalac, chociaz przyznam ze pozostale są kochane, radze jednak zainwestowac w polskie firmy, np. lirene, balsamy maja naprawde super

entero-kinaza jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-25, 21:22   #18
olik04
Zakorzenienie

Cytat:

jeśli chodzi o meteoryty, to ja próbowałam wielu innych kulek, które dają podobny efekt.
Efekt nigdy nie był taki sam, jak już było ok, to albo miały za ostry zapach, albo odpychający, lub też miałam po nich uczulenie
Ale nie wszyscy są tacy wrażliwi
Stary 2007-10-25, 21:41   #19
_magdzia_
BAN stały

A ja myślę że my podświadomie wmawiamy sobie że to co drogie oznacza że MUSI być dobre. NIe łatwo przyznać się przed samym sobą że krem apteczny który kosztuje 60 zł jest gorszy od tego z drogerii za 20 zł. Myślę że gdyby zrobił ktoś eksperyment, tzn dał kobietom do testowania kilka kremów bez podawania ich marki wszystko wyszłoby czarno na białym jak to jest naprawdę Osobiście uważam że kosmetyki z górnej połki (chodzi mi tu np o cienie, pudry brązujące czy tusze do rzęs-oczywiście nie będę generalizować że wszystkie) mają swoje odpowiedniki wśród tych ze średniej półki np loreal czy max factor.
_magdzia_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-26, 05:23   #20
CzarnyElf
Zakorzenienie

Meteoryty-wysoka cena,pozatym uczulaja mnie i efekt nie jest jakis spektakularny(nie mam zamiennika bo raczej nie uzywam rozswietlaczy na cala twarz)(ps podobny efekt mysle ze dalyby rozswietlacze Physicians Formula-duzo tansze sa i tez maja roznokolorowe kulki w ofercie) np te:

http://www.physiciansformula.com/Pro...ers/01811.html

Blyszczyki Maca(drogie,kleiste,nie warte ceny moim zdaniem)-zamiennik Loreal Colour juice-duzo tansze i duzo lepsze.

Cienie Lancome (czworki)-drogie-lepszy efekt albo podobny daja cienie np Milani(duzo tansze)

Podklad Kevyn Aucoin(mial byc hitem a wogole go nie uzywam,ciezki woskowaty,zapychajacy no i drogi)zamiennika nie mam bo wogole teraz nie uzywam podkladow.

Blyszczyk Diora Diorkiss(drozyzna i zapach chemiczny)sa lepsze np wyzej wymieniony Loreala.

Juicy Tubes Lancome(to jest to samo co Loreal Colour Juice- z tym ze Loreal dluzej sie trzymaja i sa tansze)
Stary 2007-10-26, 07:31   #21
imp18
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez _magdzia_ Pokaż wiadomość
A ja myślę że my podświadomie wmawiamy sobie że to co drogie oznacza że MUSI być dobre. NIe łatwo przyznać się przed samym sobą że krem apteczny który kosztuje 60 zł jest gorszy od tego z drogerii za 20 zł. Myślę że gdyby zrobił ktoś eksperyment, tzn dał kobietom do testowania kilka kremów bez podawania ich marki wszystko wyszłoby czarno na białym jak to jest naprawdę Osobiście uważam że kosmetyki z górnej połki (chodzi mi tu np o cienie, pudry brązujące czy tusze do rzęs-oczywiście nie będę generalizować że wszystkie) mają swoje odpowiedniki wśród tych ze średniej półki np loreal czy max factor.
a ja widziałam w tv że tak zrobili z kremami na cellulitis i faktycznie wyszło że najtańszy najbardziej sie spodobał
imp18 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-26, 16:06   #22
Linka25
Zakorzenienie

Ja już raczej nie zainwestuję w tusze do rzęs z wyższej półki np. rozczarowały mnie IIlusionist i Lash XL Estee Lauder, dobre ale bez przesady, nie są warte by zapłacić z nie ponad 100 zł. Lubię tusze MF.
Myślę ze pudry brązujące też warto kupować raczej tańsze niż droższe, to kwestia odpowiedniego odcienia i nałożenia (pędzel).
A cienie? Mam doskonałą paletkę Next, która była tania-cienie nie wymagają bazy, bo świetnie się trzymają i kolor na powiece jest taki jak w opakowaniu. Czy ma sens kupowanie np. Guerlain, Divinora, Ombre Eclat Fard a Paupieres Mono, które są świetne, ale drogie.

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości