Rozstępy - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2002-09-05, 18:06   #31
guest
Zakorzenienie

Re: moje sposoby na rozstepy (skuteczne) !!!!!!

hmmmmm... treaz juz sama zaczelam sie zastanawiac. Byly to takie sine pioziome pregi. Masz wiec jakis pomysl, cio to moglo byc ????
guest jest offline  
Stary 2002-09-05, 23:07   #32
guest
Zakorzenienie

Brzmi jak rozstepy, ale one raczej nie znikają tylko z czasem zmieniaja postac i wygladają jak białe blizny.
Jesli były płytkie to po takich zabiegach mogą faktycznie byc mniej widoczne,ale calkowicie nigdy nie znikają
guest jest offline  
Stary 2002-09-06, 17:52   #33
guest
Zakorzenienie

No, zaczelam nad nimi pracowac zaraz jak sie pojawily, wiec byly bardzo plytkie. A jak teraz patrze na to, i przy naturalnym swiatleku i przy sztucznym, to nic nie widac, i tyle. Nie wiem cio to bylo, ale dopsze ze zniknelo [img]icons/icon7.gif[/img].
guest jest offline  
Stary 2002-09-06, 20:40   #34
Proxima
Raczkowanie

Zastanawiam sie czy te"male poziome sine pregi"mogą się pogłębiać czy tez powiększać,bo właśnie zauwazyłam kilka drobnych na wewnętrznej stronie uda.Jeśli tak to jak najlepiej się za nie wziąć?
Proxima jest offline  
Stary 2002-09-06, 21:27   #35
guest
Zakorzenienie

Mialam dokladnie to samo i po tych moich zabiegac to cos zniknelo. Sprobuj tego, albo moze jakiejs bardziej profesjnalnej metody. Powodzenia [img]icons/icon7.gif[/img].
guest jest offline  
Stary 2002-09-17, 17:41   #36
guest
Zakorzenienie

Re: rozstępy

Przez ostatni rok schudłam prawie 15 kilo ( z 70 do 55) i chyba nie muszę nikomu tłumaczyć co stało się z moim biustem. Zmniejszył się, stracił jędrność no i te rozstępy. Wiem że mój biust już nigdy nie będzie taki jak wcześniej ( mówiąc o wielkości przede wszystkim) ale muszę zacząć walczyć: chodzę po różnych sklepach kosmetycznych i mam jedno pytanie: żelów ujędrniających biust jest mnóstwo. Różne są także ich ceny. Czym najlepiej się kierować wybierając taki żel? co powinien zawierać? czy żele renomowanych światowych firm z tych najdroższych półek są naprawdę skuteczne? ( jestem gotowa dużo zainwestować. Nie wiem tylko czy warto.. ) Serdecznie proszę o radę!!
guest jest offline  
Stary 2002-11-09, 22:40   #37
guest
Zakorzenienie

Rozstępy

W czasie ciąży pojawiły mi się rozstępy w okolicy brzucha i piersi.Zdaję sobie sprawę,że nie mam szans,żeby pozbyć się ich całkowicie,ale może znacie jakiś sposób,żeby zredukować je choćby częściowo...Jeżeli orientujecie się,czy w gabinetach kosmetycznych wykonywane są zabiegi na redukcję rozstępów to byłabym wdzięczna za każdą informację (interesują mnie gabinety z okolic Małopolski).
Z góry dzięki za wszelkie informacje.
Aha.Obecnie używam kremu GALENIC ELANCYL,REDUCTEUR VERGETURES.
guest jest offline  
Stary 2002-11-09, 22:52   #38
guest
Zakorzenienie

Re: Rozstępy

guest jest offline  
Stary 2002-11-09, 23:03   #39
guest
Zakorzenienie

Re: Rozstępy

A jak długo ich juz używasz, i czy regularnie ?
Z tego co wiem o zabiegach w gabinetach, likwidacja (zmniejszenie) rozstępów przebiega podobnie do likwidacji blizn. Czyli nie ma znaczenia, czy zabieg odbędzie się od razu, czy za kilka miesięcy.
W "moim" gabinecie kosmetycznym bardzo polecają mikrodermabrazję - ma być świetna na wszysto, od oczyszczania cery po .. rozstępy.
Ale z mojego doświadczenia wynika, że systematyczne stosowanie preparatów, które wymieniłaś, przez jakieś pół roku, daje naprawdę zauważalne efekty. No i taniej kosztuje niż zabiegi w gabinecie.

Nie poddawaj się, i powodzenia !
guest jest offline  
Stary 2002-11-25, 15:12   #40
nsea
Przyczajenie

GG do nsea
Rozstępy

Mam 21 lat i rostępy na pośladkach, które zaczynają się przenosić na uda. Nie odchudzam się i nie zmieniam swojej wagi. Nie wiem czym są spowodowane, ale chciałabym sie ich pozbyć póki jeszcze jest jesień. Co robić?
nsea jest offline  
Stary 2002-11-25, 15:25   #41
guest
Zakorzenienie

nsea, nie chcę cię smucić, nie jestem expertem, ale z tego co wiem, w grę wchodzi jedynie kilkakrotna dermabrazja, czyli ścieranie naskórka do "mięska" i po zabliźnieniu ponownie i ponownie. no i nie ma gwarancji, że nie zostaną blizny.. a lepiej kupić sobie dobry balsam i wcierać go regularnie, to się spłycą, rozjaśnią, stopią z kolorem skóry i będą mniej widoczne
guest jest offline  
Stary 2002-11-25, 16:27   #42
guest
Zakorzenienie

Poczytaj tez watek na temat rozstepow w dziale Medycyna estetyczna. Poki jeszcze sa swieze kremy i dobry masaz moga pomoc, skuteczna jest tez kuracja tretinoina w polaczeniu z kwasami AHA. Powstawanie rozstepow ma takze podloze hormonalne, tak wiec nie zawsze mamy na to wplyw,czasem jest to po prostu wynik skonnosci genetycznych, nawet szczuple osoby, ktore nie mialy problemow z waga,w przypadku kobiet nie byly jeszcze w ciazy moga miec z nimi problem. Okresem sprzyjajacym tworzeniu sie rozstepow jest okres dojrzewania, ciaza, menopauza oraz wahania wagi, zwlaszcza w gore. Dochodzi wtedy do zwiekszonej produkcji kortyzolu hormonu produkowanego przez kore nadnerczy, ktory uposledza fukcje fibroblastow, a to z kolei ma wplyw na produkcje kolagenu, efektem sa wlasnie rozstepy.
guest jest offline  
Stary 2002-11-26, 23:48   #43
Beata
Przyjaciółka Wizażu

Jeden z pierwszych postów na tym forum dotyczył tego tematu , poszukaj (wyszukiwarka) a na pewno znajdziesz rady. Najskuteczniejsze zabiegi polegają na złuszczaniu naskórka (jaka metoda to już zależy od Twoich możliwości finansowych i stanu skóry)

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline  
Stary 2002-12-29, 20:58   #44
guest
Zakorzenienie

Nic się niemartw! Ja mam 15 lat i mam ja na pośladkach i na wew. stronie kolan. Nie wiem czy te wszystkie kremy pomagają.
nsea napisał(a):
> Mam 21 lat i rostępy na pośladkach, które zaczynają się przenosić na uda. Nie odchudzam się i nie zmieniam swojej wagi. Nie wiem czym są spowodowane, ale chciałabym sie ich pozbyć póki jeszcze jest jesień. Co robić?
guest jest offline  
Stary 2003-05-04, 12:33   #45
kasia23
Przyczajenie

rozstępy

Poporodzie zostały Mi rozstępy,co mam zrobić aby się ich pozbyć.Czy jest możliwość aby pozbyć się ich całkowicie.Mam ich sporo na brzuchu i mniej na piersiach.Proszę o pomoc!!!
kasia23 jest offline  
Stary 2003-05-04, 12:50   #46
palomino
Zakorzenienie

Na początek wrzuć to haslo w wyszukiwarke [img]icons/icon7.gif[/img] Już ten temat byl poruszany - wiec troche lektury na temat jest [img]icons/1ehem.gif[/img]

cmoki [img]icons/icon7.gif[/img]
Stary 2003-05-04, 13:45   #47
maly
Raczkowanie

Wyślij wiadomość przez ICQ do maly GG do maly Wyślij wiadomość przez Yahoo do maly

z mila checiaz tez sie dowiem czegos od ekspertow co na ten temat sadza :-D
maly jest offline  
Stary 2003-06-12, 10:36   #48
Szarada
Wtajemniczenie

Rozstępy i peeling

Mam pytanie. Czy mogę peelingować miejsca, gdzie mam rozstępy, czy to im szkodzi ? Peelinguję, bo uważam, że oczyszcza to skrórę z martwych komórek i przygotowuje ją do wchłonięcia kremu (przeciw rozstępom), mogę się jednak mylić. Jak to z tym jest ? Dzięki za jakąkolwiek odpowiedź.
Szarada jest offline  
Stary 2003-06-13, 21:43   #49
alinab
Zadomowienie

Re: Rozstępy i peeling

no właśnie czy tak można? Podłączam się do pytanka
alinab jest offline  
Stary 2003-06-18, 10:03   #50
lola^
Raczkowanie

przypominam wątek... też bym chciała wiedzieć jak to jest.
lola^ jest offline  
Stary 2003-06-18, 22:31   #51
Justy
Zakorzenienie

można pilingować.
PS. rozstępy "usuwa się" przeciez przy pomocy głębokich pilingów
Justy jest offline  
Stary 2003-09-18, 20:55   #52
Natalia-Kosana
Raczkowanie

Wyślij wiadomość przez ICQ do Natalia-Kosana GG do Natalia-Kosana
Rozstępy

Mam straszliwy problem. Rozstępy. Na udach i pośladkach. Wielkie czerwone, ale niektóre już w fazie zaniku. Męczyłam je dotychczas kremem CEPAN - ładnie schodzą, ale niestety pojawiają sie nowe. I jest ich coraz więcej. Wygląda to okropnie . Muszę się ich pozbyć... Jeśli ktoś mi może pomóc to bardzo, bardzo proszę...
Stary 2003-09-18, 21:50   #53
KARINCIA
Raczkowanie

GG do KARINCIA
Re: Ratunku!!! Rozstępy!!!

Natalko
Na rozstępy polecam Ci preparaty firmy Galenic.
Są dwa rodzaje specyfików na rozstępy:
1.Specyfic Vergetours - żeby zapobiec powstaniu rozstępów
2.Reductor Vergetours - aby zlikwidować powstałe już rozstępy.
Oba są naprawde bardzo skuteczne, kosztują ok.80zł

Pozdrawiam
KARINCIA jest offline  
Stary 2003-09-18, 23:24   #54
palomino
Zakorzenienie

Ale Cepan jest chyba na blizny a nie na rozstępy? Czy to wszystko jedno?
Stary 2003-09-19, 00:11   #55
Iwonalodz
Zakorzenienie

GG do Iwonalodz

Jak są duże i czerwone to Cepan pomaga, niezaleznie czy blizny czy rozstepy bo struktura chyba podobna. Ja stosowałam na bliznę i wyblakła i jakby się wchłoneła, ale zapach cebulowy lekko mnie dobijał

NA PEWNO piszemy NA PEWNO oddzielnie!
NAPRAWDĘ piszemy NAPRAWDĘ łącznie!
Iwonalodz jest offline  
Stary 2003-09-19, 00:17   #56
joannea
Zadomowienie

Natalko, wiem, że rozstępy można usunąć, podobnie jak blizny potrądzikowe, w specjalistycznych gabinetach. Zabieg jest dość drogi (cena zależy od obszaru) ale podobno skuteczny.
Niestety, nie wiem na jego temat zbyt dużo - ja interesowałam się usuwaniem blizn, moja koleżanka rozstępów na udach, była nawet w kliknice w Łodzi (mogę Ci opisać, jak i gdzie) na pierwszej wizycie lekarskiej, i 'wycenili' ją na kilkaset zł.
joannea jest offline  
Stary 2003-09-19, 11:50   #57
Natalia-Kosana
Raczkowanie

Wyślij wiadomość przez ICQ do Natalia-Kosana GG do Natalia-Kosana

Rozstępy zaczęły mi się robić jak miałam dziesieć lat i od tamtego czasu nie przestały. Dermatolog mi poleciła właśnie Cepan (działa i na blizny i na rozstępy) oraz anty-rozstępowy krem Vichy, który ma je likwidowac i zapobiegać. Vichy jeszcze nie kupiłam i zastanowię się nad kremami Galenic ( dzieki Karinciu Moje rozstępy czasem "wyskakiwały" w jeden dzień - rano miałam odrobinkę na pośladkach, a wieczorem miałam "spękane" także uda.

Mam jeszcze pytanie:
joannea napisał(a):
> Natalko, wiem, że rozstępy można usunąć, podobnie jak blizny potrądzikowe, w specjalistycznych gabinetach. Zabieg jest dość drogi (cena zależy od obszaru) ale podobno skuteczny.
Czy w gabinetach usuwają wszystkie roztępy, czy tylko te zanikające? Ja mam głównie "zapalne", choć niestety pojawiło sie kilka zanikających... Czy są tez zabiegi zapobiegające tworzeniu sie rozstępów?
Stary 2003-12-02, 21:10   #58
amelis
Przyczajenie

ratujcie rozstepy!!!!!!!

po urodzeniu mojej uroczej coreczki zostalo mi 10 kilo nadwagi i z tym sie pogodzilam lecz zostaly mi rowniez rozstepy z czym pogodzic sie nie moge. jestem obecnie na pierwszym roku studium kosmetycznego i zapewne bede miec dostep do roznych srodkow profesjonalnych i chcialabym zabytac jakie zabiegi moge wykonac sama w domu aby je zmniejszyc lub zlikwidowac???? prosze o pomoc
amelis jest offline  
Stary 2003-12-03, 12:50   #59
LiliBlue
Raczkowanie

Re: ratujcie rozstepy!!!!!!!

Pewnie wiesz,że są różne domowe sposoby, kuracje w gabinetach kosmetycznych itd. Ale na szokujący efekt bym nie liczyła. Sądze, że najlepszy jest zabieg w gabinecie dermochirurgicznym. Sprawdź np. klinikę dr Jankowiaka (forum medycyny estetycznej), trochę kasy i po krzyku. Małe ślady zostaną, ale jak najbardziej do zaakceptowania.
LiliBlue jest offline  
Stary 2003-12-03, 21:50   #60
Beata
Przyjaciółka Wizażu

Re: ratujcie rozstepy!!!!!!!

Nie licz na cudowne zabiegi , trochę mogą pomóc zabiegi złuszczania naskórka (ziołami, kwasami) - ale nie będą to efekty 100%.O rozstępach pisałyśmy wiele razy- przeszukaj forum ,jest też artykuł Basi Kwiatkowskiej

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości