Wróć   Forum Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Wymiana doświadczeń, porady

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2007-08-27, 13:23   #1
m_adzia
Raczkowanie

Question Napięcie przedmiesiączkowe

hej ;* ja mam dopiero 15 lat, a symptomy pms mialam juz przy 1 miesiaczce :/
W sumie to moze lepiej, bo jak mam tzw dola to poprostu wiem ze bd miec miesiaczke i staram sie nie stresowac ani nie martwic glupotami... Jednak to czasem jest silniejsze ode mnie

A Wy jak sobie radzicie?
Stary 2007-08-27, 14:08   #2
Larisa9
Raczkowanie

Dot.: Napięcie przedmiesiączkowe

wlasnie chcialabym ale ja sobie z tym nie radze a juz najgorzej w szkole, jak mam tego dola przedniesiaczkowego to wszystko mnie drazni i nie moge sie na niczym skupic uwazam ze to faceci powinni miec okres hehe
Larisa9 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-27, 15:13   #3
pani_smith
Wtajemniczenie

zanim zaczęłam brać tabletki pmsy były straszne - 2 dni przed + kolejne 4 były po prostu makabrą fizyczno-psychiczną kończącą się parokrotnie kroplówkami przeciwbólowymi

a jak sobie radziłam? nospa + nurofen ultrafast w dobowej dawce + wielka czekolada milka (taka zupełnie największa na świecie z orzechami ). nikomu nie wolno jej było tknąć, a ja przez niemal cały tydzień miałam choć 1 powód do radości

wróciłam
pani_smith jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-27, 19:09   #4
w_isienka
Zadomowienie

Może warto brać magnez?
w_isienka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-27, 23:28   #5
~butterfly*
Przyczajenie

ja już 2 tyg przed jestem tak potwornie złośliwa, upierdliwa i wstrętna, że radzę omijać mnie dalekim łukiem. a powody dla których się złoszczę są straszliwie idiotyczne i mi później z tego powodu wstyd za samą siebie, a najgorsze jest to, że mimo tego, że wiem dlaczego taka jestem to i tak zachowuje się jak furiatka:/
poza tym przez 2 tygodnia poprzedzające nadejście okresu bolą mnie plecy (!), brzuch pobolewa z coraz to większą częstotliwością, no i te piersi, które muszę trzymać, żeby przypadkiem nie odpadły podczas schodzenia po schodach
no a co do samego okresu to pierwszego dnia nie wychodzę sama z domu, gdyż już kilka razu udało mi się zemdleć z bólu, tabletki nie pomagają (łykam po 6-7) i najlepiej to cały dzień przeleżeć w łóżku (gorzej, gdy akurat nie mogę:/)
poza tym dokłądnie nie wiem, kiedy te dni nastąpią, ponieważ cykl waha mi się międzi 24 a nawet 83 dniami:/
a co najciekawsze podobno wszystko ze mną w porządku. dodam jeszcze, że miesiączkuję już od ok. 6 lat...
~butterfly* jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-28, 07:21   #6
m_adzia
Raczkowanie

hmmm to ja mam troszke slabiej... boli mnie brzuch, ale staram sie nie brac tabletek... najgorzej jest z humorami, plakaniem i zloscia :/:/:/
niedawno takie cos zaczynalo mi sie 1, 2 dni przed okresem... teraz mam tak ponad tydzien a okresu brak ;|
Stary 2008-07-14, 14:40   #7
Fiolka81
Przyczajenie

Polecam olej z wiesiołka. można kupić go w sklepie. Można też stosowac Omega 3. Stosuje od jakiegoś roku i objamy przedmiesiączkowe zmniejszyły się. Ponadto mój okres jest reguralny i śluz "książkowy"
Fiolka81 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-14, 14:46   #8
byliczka
Zakorzenienie

A ja polecam szklanki lub coś kruchego i walić w co popadnie mnie zawsze pomaga. A na bóle to tradycyjnie nospa + nurofen forte.
Stary 2008-07-15, 00:16   #9
nisiulek
Raczkowanie

Ja na około tydzień przed okresem zaczynam mieć baaardzo zmienne nastroje i wzmożony apetyt Najlepiej mnie wtedy zostawić w spokoju i broń boże nie denerwować, bo wściekam się natychmiast i dochodzi do kłótni Natomiast jak już okres się pojawi, to wszystko wraca do normy

68-67-66-65-64-63-62-61-60-59-58-57-56-55-54-53-52
nisiulek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-15, 12:55   #10
mysza007
Zadomowienie

Mnie się właśnie zbliża okres, ale jak na razie jest ze mną dobrze! Jednak napięcie pojawia się u mnie na tydzień przez miesiączką i jest różne, raz mniejsze, raz większe! Jednak z reguły tak mnie nosi, że bez kija lepiej do mnie nie podchodzić! Z reguły żeby jakoś sobie z nim radzić, odstawiam kawę, bo wypłukuje magnez, a to sprawia, że jest się jeszcze bardziej drażliwym i nerwowym. Przechodzę wtedy na herbatki ziołowe i jem duuuuuużo czekolady, mniam! No i te bolące piersi - masakra, całe szczęście mam kilka większych staników, które muszę nosić w tych dniach przedmiesiączkowych, bo dosłownie są tak bolące i obrzmiałe, że wyglądam jak bomba!
mysza007 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-10, 10:27   #11
Misiata
Raczkowanie

macie jakieś najnowsze sposobu na pms bo ja jestem straszna , z niczego potrafie zrobić wielki problem i nawet nie takie spojrzenie jakbym chciała potrafi mnie zdenerwować. o płaczu już nie wspomnę bo drobnostka potrafi mnie doprowadzić do stanu płaczliwości czasami zdarza mi się nawet wpadać w furije... ratuje się tonikiem z melisy, ale skutki są wątpliwe. pomocy
Misiata jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-10, 10:52   #12
juchaa
Raczkowanie

ojej dziewczyny ale my się musimy nacierpieć przy tym..Też miałam takie problemy brałam nospę ale niepomagała.Od jakiegoś czasu zaczęłam brać tabletki Ketonal które są naprawdę skuteczne, zażywam także nimesil.Podobnie jak niektóre z Was mdlałam z bólu.Zawsze mój tata wiedział kiedy mam okres bo musiał po mnie przyjśc do szkoły aby mnie odebrać bo tak cholernie mnie bolało.Ale na szczęście skończyły się te bóle dzięki tabletkom o którym wyżej pisałam.Dodam tylko że te tabletki są bardzo silne i czytałam kiedyś że niszczą wątrobę..
Czytałam także tu na forum że tabletki antykoncepcyjne pomagają na PMS
pozdrawiam
juchaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-10, 17:32   #13
elizabeth06
Przyczajenie

No Ketonal jest bardzo mocny i niestety niszczy wątrobę. Ja zawsze wiem kiedy będę miała okres bo co miesiąc zrywam z moim Heh ale on już zawsze wie co jest grane i nie przejmuje się moimi humorami. Tez czasem nie mogę sobie z tym poradzić choćbym chciała
elizabeth06 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-11, 09:57   #14
Deede
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 2

Cytat:
Napisane przez m_adzia Pokaż wiadomość
hej ;* ja mam dopiero 15 lat, a symptomy pms mialam juz przy 1 miesiaczce :/
W sumie to moze lepiej, bo jak mam tzw dola to poprostu wiem ze bd miec miesiaczke i staram sie nie stresowac ani nie martwic glupotami... Jednak to czasem jest silniejsze ode mnie

A Wy jak sobie radzicie?
Ja sobie w ogóle nie radziłam.. Zmiana diety, magnez - nic. A odwalało mi naprawdę zdrowo. Zaczęłam chyba bardziej rozumieć kobiety z menopauzą
Pomogły mi dopiero pigułki antywłamaniowe, ale to wcale nie jest reguła, bo niektóre dziewczyny na pigułkach czują się przez cały czas jak podczas PMSu.

Deede jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości