zbyt czesty okres - Forum Wizaz.pl

Administratorem danych osobowych jest Edipresse Polska SA z siedzibą przy ul. Wiejskiej 19 w Warszawie. Dane będą przetwarzane w celu świadczenia usług za pomocą portalu oraz w celach marketingowych zgodnie z zakresem udzielonych powyżej zgód.

Osoba podająca dane ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych osobowych oraz wyrażenie zgody na ich przetwarzanie jest dobrowolne. Dane mogą być udostępnione innym podmiotom z grupy kapitałowej Edipresse Polska SA.

Rejestracja. Proszę czekać
Nie możesz się zalogować? Przypomnij hasło
Masz już konto? Zaloguj się!
Odzyskiwanie utraconego hasła
Odzyskiwanie utraconego hasła. Proszę czekać
Nie posiadasz jeszcze konta? Zarejestruj się!
Masz już konto? Zaloguj się!

Wróć   Forum Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia porady i dyskusje związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Uzyskasz tu informacje na temat antykoncepcji, problemów z miesiączkowaniem oraz na temat schorzeń ginekologicznych.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2007-08-27, 23:08   #1
mundziolek
Zadomowienie

GG do mundziolek
zbyt czesty okres

miesiaczkuje od 4 lat wiec powinnam miec regularne miesiaczki-mimo ze pierwszy okres dostlam w wieku 10 lat czyli dosyc wczesnie.... a wiec 23 lipca skonczyl mi sie okres....7 sierpnia znow dostalam (trwal 7 dni)....dzisiaj(27 sierpnia) znowu dostalam okres....co moze byc tego przyczyna ze ostatnie krwawienia nastepuja w tak szybkim czasie?

Edytowane przez mundziolek
Czas edycji: 2007-08-27 o 23:09 Powód: blad
mundziolek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-28, 06:53   #2
edit23
Zakorzenienie

Dot.: zbyt czesty okres

No powiem Ci że to w porządku nie jest. Przyczyny nie znam, ale już gołym okiem widać, że dobrze nie jest. Moja rada jest taka: zmykaj do ginekologa i to szybko.
Stary 2007-08-28, 08:46   #3
ciasteczkowy potwór
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez mundziolek Pokaż wiadomość
miesiaczkuje od 4 lat wiec powinnam miec regularne miesiaczki-mimo ze pierwszy okres dostlam w wieku 10 lat czyli dosyc wczesnie.... a wiec 23 lipca skonczyl mi sie okres....7 sierpnia znow dostalam (trwal 7 dni)....dzisiaj(27 sierpnia) znowu dostalam okres....co moze byc tego przyczyna ze ostatnie krwawienia nastepuja w tak szybkim czasie?

Szkoda, że nie wiemy ile twój cykl trwał w lipcu, bo to kiedy się okres skończył nie ma nic do rzeczy. Hmmm nie wiem tylko czy poniżej 21 dni to już jakaś anomalia. W każdym razie przydałyby się informacje o zmianach klimatów, bo to również ma wpływ na długość cykli. Ja miesiączkuje już dużo dużo dłużej i też nie mam regularnych i dość często bo zdarza się, że właśnie co te 21 dni. Ja na twoim miejscu martwiłabym się bardziej o zdrowie, bo długie krwawienia (zakładam że obfite )i częste mogą prowadzić do anemii.
ciasteczkowy potwór jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-28, 09:54   #4
Cathas
Wtajemniczenie

GG do Cathas

To mogą być nerwy, zmiana klimatu, pogoda. Ja miesiączkowałam co dwa tygodnie [!], kiedy zaczęłam studia - w miarę regularny cykl oszalał kompletnie z racji nerwów, nowego trybu życia, etc. Pomogły mi dopiero pigułki, bo na szczęscie badania nie wykryły żadnej choroby, więc zrzucono to na karb stresu.

Moja wymiana - Parfumerie Generale, L'Artisan, ETRO i inne!
Cathas jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-28, 10:25   #5
ola_108
Rozeznanie

tez miałam podobnie, ale po jakis 2 miesiącach sie unormowało. przypuszczam, ze to wina stresu. w sumie nie musisz się jakoś specjalnie martwić, ale oczywiscie wizyta u ginekologa uspokoi Cię.
ola_108 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-28, 13:48   #6
mundziolek
Zadomowienie

GG do mundziolek

hmmm byc moze wina klimatu....stres ostatnio mi rowniez towarzyszyl....ale dziwne to i tak bo wychodzi ze mam okres 14 dni w miesiacu....nie powinno tak byc....
Stary 2007-08-28, 17:44   #7
kitosa
Zadomowienie

Ja teraz mam identycznie. Tyle, że ja miesiączkuję od 10 lat. Cykle mam zwykle 30-33, lecz ze dwa trzy razy w roku zdarzają mi się dość poważne opóżnienia, nawet dwutygodniowe. A teraz co nigdy mi się nie zdarzyło dostałam go za wcześnie o wiele za wcześnie. 6 lipca i teraz 27. Również się zaniepokoiłam i nie wiem co o tym myśleć.. Choć z drugiej strony..zmiana klimatu, otoczenia?

Edytowane przez kitosa
Czas edycji: 2007-08-28 o 17:45 Powód: dopisek
kitosa jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości