Czy krem może powodować pryszcze? (nie chodzi mi o zaskórniki) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2004-05-12, 22:17   #1
kamilak
Zadomowienie

Czy krem może powodować pryszcze? (nie chodzi mi o zaskórniki)

Hej dziewczyny
Od kilku dni używam kremu Oceanic z olejkiem avocado i wit. A i E. W recenzji jedna z wizażanek napisała, że stosuje ten krem i ma więcej pryszczy, ale pomyślałam, że to niemożliwe i go kupiłam. I moja cera nie wygląda najlepiej
Jak to możliwe, żeby krem mógł powodować wyskakiwanie czerwonych gulek?
Poza tym reaguję na niego dobrze, nie podrażnia ani nic. Tylko cera brzydsza się zrobiła i nie wiem, czy go odstawić...

Pomóżcie proszę... Pozdrawiam, Kamila

kamilak jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-12, 22:26   #2
Justy
Zakorzenienie

Re: Czy krem może powodować pryszcze? (nie chodzi mi o zaskórniki)

klasyczny pryszcz powstaje z zaskórnika.
co do pytania- źle dobrane kremy moga pogorszyć stan skóry (i nie chodzi tylko o zaskórniki), a olej z awokado może byc zbyt "ciężki" dla wielu cer.
Justy jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-13, 09:26   #3
Ami
Zakorzenienie

Odstaw i zobacz czy będzie lepiej. Może być tak, że to zwykły zbieg okoliczności. Ale ja też ma taki problem po wielu kremach- właśnie czerwone, bardzo bolesne gule pod skórą. Robi mi się tak wtedy, kiedy krem jest za ciężki dla mnie. Właściwie jedyne jakie toleruję to te Miraculum Young. A podobno je wycofują.
Ami jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-13, 09:43   #4
KasiulkaS
Raczkowanie

GG do KasiulkaS Send a message via Skype™ to KasiulkaS

Cześć kobietki.
Chciałam dodać, że wierzę w to że kremy mogą powodować pryszcze. Na Firmę Oceanic jestem wyjątkowo przeczulona - są to przeważnie produkty właśnie dla cery wrażliwej i dla alergików a ja - chociaż raczej nie jestem alergiczką dostaję po nich przysczy i uczulenia.
Dodam, że jest to moje prywatne zdanie i nie u wszystkich musi być tak samo.
Buziaczki.

booo...booo...
KasiulkaS jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-13, 10:13   #5
monika_t
Rozeznanie

milka napisał(a):
> Hej dziewczyny
> Od kilku dni używam kremu Oceanic z olejkiem avocado i wit. A i E. W recenzji jedna z wizażanek napisała, że stosuje ten krem i ma więcej pryszczy, ale pomyślałam, że to niemożliwe i go kupiłam. I moja cera nie wygląda najlepiej
> Jak to możliwe, żeby krem mógł powodować wyskakiwanie czerwonych gulek?
> Poza tym reaguję na niego dobrze, nie podrażnia ani nic. Tylko cera brzydsza się zrobiła i nie wiem, czy go odstawić...
>
> Pomóżcie proszę... Pozdrawiam, Kamila
>
>

Twoj krem z pewnoscia ma tez inne skladniki niz olej awokado czy wit.A i E. Jeszcze nie slyszalam, zeby olej awokado powodowal pryszcze, a wierz mi jego ilosc w tym kremie jest znikoma, biorac pod uwage kremy sklepowe. Faza tluszczowa w kremie to nie tylko sam jeden olej, a mieszanina roznych innych olejow (np. syntetycznych), woskow i emulgatorow.
Mam cere mieszana tak jak Ty i czesto uzywam oleju awokado (w mieszaninie z innymi) jako olejek na twarz lub sam w okolicach oczu. Olej z awokado wcale nie jest ciezkim olejem (jak np. olej z kielkow pszenicy) i nie ma problemu z jego wchlanianiem. Jesli Twoj krem jest odpowiednio dobrany do Twojej cery, a mimo to wyskakuja niespodzianki, to moze to byc za sprawa jakiegos innego skladnika, ktory Twoja skora nie za bardzo lubi.
monika_t jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-13, 12:32   #6
kamilak
Zadomowienie

Ja nie oskarżam oleju z avocado o pogorszenie stanu mojej cery, chciałam po prostu określić, który dokładnie krem mam
Ten krem bardzo mi się podoba, jest leciutki, absolutnie nie przeciąża mojej cery, błyskawicznie się wchłania, skóra wygląda po prostu ładnie. Przy innych kremach robiła mi się różowa i świecąca, co chyba jest właśnie objawem przeciążenia.

Byłam nim zachwycona, do czasu tych paru krostek. No nic, poczekam, popróbuję, czy pomoże rozstanie i zaszkodzi powrót ponowny

Dzięki dziewczyny

Kamila
kamilak jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-13, 13:03   #7
monika_t
Rozeznanie

milka napisał(a):
> Ja nie oskarżam oleju z avocado o pogorszenie stanu mojej cery, chciałam po prostu określić, który dokładnie krem mam

nie odebralam tego z Twojej strony jako oskarzenie oleju o wypryski , chcialam tylko podkreslic, ze to nie od niego sa Twoje pryszcze, bo padla jedna wypowiedz, ze olej z awokado moze obciazac skore

monika_t jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-31, 10:30   #8
Mary Army
Przyczajenie

Dot.: Re: Czy krem może powodować pryszcze? (nie chodzi mi o zaskórniki)

Znalazłam ostatnio w szafie krem nawilżający BeBeauty AQUA LIFT na dzień i na noc (nie ma go prawie w Internecie, bo dziś okazało się, że jest z Biedronki....). Mam 17 lat, nigdy nie używałam kremów nawilżających, bo nie było potrzeby. W tym roku jednak mam bardzo suchą skórę, wysmarowałam się więc w.w kremem. Minęły 3 dni od regularnego stosowania. Patrzę dzisiaj w lustro- pełno drobnych krostek! Najgorzej jest na czole (dobrze, że mam grzywkę)...
Zależy mi bardzo, by do jutra w miarę wszystko zeszło. Macie propozycje, co zrobić? Jakaś naturalna maseczka? Parówka z sodą? Cokolwiek! Bambino już poszedł w ruch

Nie wiem też, czy to nie od nowego podkładu (Rimmel stay matte), chociaż akurat podkładu nigdy nie ładuję na czoło, więc to raczej od kremu... Sama nie wiem.

Pomóżcie, proszę!
Mary Army
Mary Army jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości