Depilacja twarzy woskiem!-pomocy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2007-08-30, 19:33   #1
Nadia:]
Przyczajenie

Depilacja twarzy woskiem!-pomocy

Czesc Poszukuje natychmiastowych informacji dotyczacych depilacji twarzy(wąsow nie cierpie tego słowa) woskiem w plastrach. Chcialabym wiedziec czy:

1. Czy mozliwe jest to ze niektore włoski sie pourywaja i beda przez to bardziej widoczne?
2. Czy wrastanie wlosow na twarzy jest czesto spotykane? Zdazyło sie ktorejs z Was? A jak tak to jak to wyglada? Włosy sa bardziej widoczne wtedy? I czy mozna cos na to poradzic i przed zabiegiem i po? Czesty peeling pomoze?

3. Czy i jak długo skora jest podrazniona? Wystarcza 2 dni zeby zaczerwienienie zeszło? Ja kiedys jak wyrwalam zwyklym plastrem to mialam ze 3 dni czerwone ale to moze dlatego że ze 2-3 razy powtorzylam w jednym miejscu taki "zabieg"
4. Czytalam tez ze moga pojawiac sie opryszczki, krostki itp. Czesto to sie zdarza?
5. Jak zapezpieczyc skore przed depilacja? Tzn. zeby nie pojawilo sie zaczerwienienie i te wszyskie efekty uboczne. Czytalam ze mozna uzyc talku (moze byc zwykly puder dla dzieci?), masci alantan (akurat mam w domu) i czego jeszcze uzyc? A co po depilacji? Uzyc tego samego?
6. Czy macie jakies sprawdzone plastry? Znalazlam tylko takie ktore wydaja sie byc w miare dobre http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=18566 ale wiadomo ze moze ich akurat nie byc

Bardzo prosze o pomoc bo jestem juz zdesperowana. Chcialabym juz przestac wygladac jak małpa I zalezy mi zeby pozbyc sie tego okropienstwa (i zaczerwienienia) do poniedzialku.

PS: czytalam juz duzo i nadal szukam ale i tak prosze o pomoc bo nie wiem czy znajde szybko wszystkie odpowiedzi a chcialabym juz jutro kupic plasterki

Pozdrawiam,
Nadia
Nadia:] jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-30, 19:34   #2
phdwao
Zakorzenienie

Dot.: Depilacja twarzy woskiem!-pomocy

są plastry joanna do depilacji twarzy
phdwao jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-30, 19:36   #3
agatka-a
Zakorzenienie

uważaj z woskiem na twarzy, kuzynka kiedys chciała usunać sobie wąsik woskiem i faktycznie usunęła go, ale w taki sposób, ze potem zamiast wasikow miała rany i strupy, nieciekawie to wyglądało
agatka-a jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-30, 20:21   #4
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez agatka-a Pokaż wiadomość
uważaj z woskiem na twarzy, kuzynka kiedys chciała usunać sobie wąsik woskiem i faktycznie usunęła go, ale w taki sposób, ze potem zamiast wasikow miała rany i strupy, nieciekawie to wyglądało
A nie wiesz jakie miala plastry czy wosk? Ale moze powtarzala to np. drugi raz jak za pierwszym nie wszystkie wloski sie wyrwały?

A czy po depilacji trzeba uzyc jakiegos balsamu/kremu "po depilacji" zeby szybciej zeszło zaczerwienienie czy mozna uzyc np. ten "alantan plus"? Bo jak tak to musze tez jutro kupic i poszukac czegos dobrego w KWC tylko ze moge zuzyc na twarz takiego balsamu ktory jest do np.nog?
Stary 2007-08-30, 20:32   #5
californication
Przyczajenie

nie wiem jak z resztą ale nie radzę golić brwi woskiem
californication jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-30, 20:52   #6
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez californication Pokaż wiadomość
nie wiem jak z resztą ale nie radzę golić brwi woskiem
Mam zrozumiec ze tak zrobilas? I co sie stało? Mi tez taka mysl przeszla przez glowe bo mam strasznie zarosniete brwi tzn wydłubuje je ale za kazdym razem wlosow jest coraz wiecej i normalnie za 2-3 dni bo wydepilowaniu wygladam jak chlop Nadodatek mam czarne brwi wiec juz wogole

phdwao: masz na mysli takie plastry z aloesem? Oceny ma nie zabardzo a pozatym moja mama miala kiedys taki krem do depilacji i był chyba badziewny o ile dobrze pamietam.

A co myslicie o tym http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=6566? Tylko ze jak sie zrobia biale te wlosy to nie bedzie ich jeszcze bardziej widac? Zwłaszcza jak sie przypudruje?

A to http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produk...produkt=10369? Jak myslicie po jakim czasie wloski odrastaja? W recenzji jest ze juz na drugi dzien widac czubki wlosow...
Stary 2007-08-30, 21:13   #7
Przyczajenie

To jak jest z tym balamem po depilacji? Trzeba uzywac? Sorry ze jestem taka upierdliwa ale musze jeszcze dzis wiedziec I to jak najszybciej
Stary 2007-08-31, 14:30   #8
Przyczajenie

Kupilam dzis jakies palstry nie wiem jaka firma (jakas małoznana) i uzyje ich dzisiaj tylko nie wiem co musze zrobic przed depilacja? Peeling, oczyscic i odtłuscic skore, posypac tym takiem, posmarowac czyms? A potem? Wystarczy ta masc alantan?Prosze o pomoc
Stary 2007-08-31, 19:26   #9
rudenka
Raczkowanie

Nic nie rób przed, po prostu umyj buzię i osusz. A co potem to nie wiem, ja jak raz kombinowałam z plastrami joanny, to przez 2 tygodnie chodziłam kolejno z rankami, strupkami, bliznami. Tylko, że ja to samo miejsce kilka razy tym plasterkiem traktowałam, bo część włosków za choinkę nie chciało wyjść. Aha i na drugi dzień miałam pełno małych krosteczek, takich z białym czubkiem. A najgorsze jest to, że to wszystko przed Wielkanocą się stało, bo chciałam się zrobić na bóstwo Teraz czasem się wyskubię pęsetą, a najczęściej nic nie robię - jakoś mi te wąsiki specjalnie nie przeszkadzają.
rudenka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-31, 19:31   #10
jo@śka
Rozeznanie

Hmmm... może lepiej oddać się w ręce dobrej kosmetyczki. Moja znajoma jak pociągnęła plaster, to przerwała wargę i sprawa miała swój koniec na pogotowiu... Auććććććć...
jo@śka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-01, 13:27   #11
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez rudenka Pokaż wiadomość
Nic nie rób przed, po prostu umyj buzię i osusz. A co potem to nie wiem, ja jak raz kombinowałam z plastrami joanny, to przez 2 tygodnie chodziłam kolejno z rankami, strupkami, bliznami. Tylko, że ja to samo miejsce kilka razy tym plasterkiem traktowałam, bo część włosków za choinkę nie chciało wyjść. Aha i na drugi dzień miałam pełno małych krosteczek, takich z białym czubkiem. A najgorsze jest to, że to wszystko przed Wielkanocą się stało, bo chciałam się zrobić na bóstwo Teraz czasem się wyskubię pęsetą, a najczęściej nic nie robię - jakoś mi te wąsiki specjalnie nie przeszkadzają.
Ja juz wczoraj to zrobilam i wyszla mi tylko jaks polowa wloskow Wydaje mi sie ze jakbym nabrala wprawy to by wyszly wszystki tylko ze ja w jednym miejscu bardzije przycisnelam itd. Zaczerwienienie po jednej stronie juz prawie zeszlo ale za to po drugiej jeszcze jest mocno czerwone (moze za mocno tam pociagnelam) Mi tez sie pojawily czerwone krostki ale bez czubkow Teraz smaruje alantanem plus i zasypuje puderm dla dzieci (tez alantan) i smaruje tez panthenolem w piance...mam nadzieje ze nie zaszkodzi. Oby tylko przeszlo do poniedzialku a to co pozostalo to tez musze wyskubac...troche roboty bedzie

Cytat:
Napisane przez jo@śka Pokaż wiadomość
Hmmm... może lepiej oddać się w ręce dobrej kosmetyczki. Moja znajoma jak pociągnęła plaster, to przerwała wargę i sprawa miała swój koniec na pogotowiu... Auććććććć...
Wiem bo ja kiedys tez tak zrobilam (zwyklym plastrem) ale napewno nie tak jak ta kolezanka Zreszta wczoraj tez sie troche skaleczylam ale to chyba skora a nie warga. A do kosmetyczki jakos sie wstydze isc zwlaszcza w tym wieku (15)
Stary 2007-09-01, 14:14   #12
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie

a jakie plastry kupilas? ja kiedys miałam joanne i miałam jedna wielka rane okropne! a z daxa to jaki kamien nic tego nie rozgrzewa:/
In_ThE_ShAdOwS jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-01, 15:42   #13
Lillyann
Raczkowanie

najlepiej idz do kosmetyczki
zapłacisz ok 12 zł za depilacje wąsika i masz go z głowy na ok 1,5 miesiąca
pesety nie polecam- włoski szybko odrastają
Lillyann jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-01, 15:51   #14
rowan berry
Raczkowanie

Ja używam plastrów do twarzy Veet, a potem smaruję alantanem i jest dobrze,następnego dnia nie widać już żadnych podrażnień
Stary 2007-09-01, 15:58   #15
_SyLwUsKa_
Raczkowanie

GG do _SyLwUsKa_

Ja używam plastrów z woskiem Joanny (wersja z aloesem). Co prawda przy depilacji sporo wosku zostaje na ciele , ale plastry wyrywają wszystkie włoski (oczywiście to tez kwestia wprawy). Załączona tubka z olejkiem idealnie i natychmiastowo usuwa zaschnięty wosk. Plastry są wydajne I co najfajniejsze nie mam po nich żadnych zaczerwień (a po innych miałam i to nawet cały dzień) Polecam
Stary 2007-09-01, 17:45   #16
rudenka
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Lillyann Pokaż wiadomość
najlepiej idz do kosmetyczki
zapłacisz ok 12 zł za depilacje wąsika i masz go z głowy na ok 1,5 miesiąca
pesety nie polecam- włoski szybko odrastają
Dziewczyny a jak to jest z tym odrastaniem, dlaczego panuje pogląd, że po wosku włoski odrastają wolniej niż po pęsecie, przecież i w jednym i drugim przypadku włoski są wyrywane z cebulkami?
rudenka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-01, 18:33   #17
niunia77
Przyczajenie

ja również kupiłam plastry Joanny tez aloesem cały "zabieg" przeprowadziłam wieczorem, troszkę bolało, ale to zrzumiałe. Co prawda wosk został, ale dało go się szybko usunąć. Rano nie było śladu po zaczerwienieniu, więc jak dla mnie są ok pozdrawiam
niunia77 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-01, 18:59   #18
Celebre
Raczkowanie

W plastrach do twarzy sa dodawane olejki Pomagają usunąć resztki wosku i ogólnie działaja na podrażniona skórę. Jak zaczerwnienienie sie utrzymuje można użyc kostki lodu i "pojezdzic" po miejscu, które depilowałaś
Celebre jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-02, 19:19   #19
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez In_ThE_ShAdOwS Pokaż wiadomość
a jakie plastry kupilas? ja kiedys miałam joanne i miałam jedna wielka rane okropne! a z daxa to jaki kamien nic tego nie rozgrzewa:/
Plastry "Satine" firma Delia Cosmetics dostepne napewno w rossmanie ok.7,5zł 2x6 sztuk (rozowo-zielone opakowanie) Nie wiem co o nich sadzic ale chyba sa w miare dobre Jesli ma sie wprawe to dobrze usuna wloski. Trzeba tylko dokladnie! przykleic plaster (omijajac wargi...) i oderwac zdecydowanym ruchem. Dziwne ale ja po jednej stronie mialam wieksze zaczerwienienie przez ok 2 dni i nawet malutkie ranki a po drugiej zaczerwienienie przeszlo po nocy i obylo sie bez strupkow I nad jedna warga wloski usunely sie blizej srodka a nad druga blizej...nie wiem czego wkazdym razie dalej od srodka Czyli w dwoch roznych miejscach Wiec jak widac mozna usunac prawie wszystkie wloski bez podraznienien tylko ze trzeba dokladnosci i wprawy Generalnie mozna wyprobowac. No i łatwo sie rozgrzewaja tylko ta chusteczka...pare kropelek oliwki a reszta sucha PS. to ty pisalas w recenzji (KWC) ze te plastry z daxa sa jak kamien?

Cytat:
Napisane przez rowan berry Pokaż wiadomość
Ja używam plastrów do twarzy Veet, a potem smaruję alantanem i jest dobrze,następnego dnia nie widać już żadnych podrażnień
Ja tez smaruje alantanem i jeszcze panthenolem w piance i podraznienia szybko znikaja

Cytat:
Napisane przez _SyLwUsKa_ Pokaż wiadomość
Ja używam plastrów z woskiem Joanny (wersja z aloesem). Co prawda przy depilacji sporo wosku zostaje na ciele , ale plastry wyrywają wszystkie włoski (oczywiście to tez kwestia wprawy). Załączona tubka z olejkiem idealnie i natychmiastowo usuwa zaschnięty wosk. Plastry są wydajne I co najfajniejsze nie mam po nich żadnych zaczerwień (a po innych miałam i to nawet cały dzień) Polecam
Widac kazdemu co innego pasuje

Cytat:
Napisane przez rudenka Pokaż wiadomość
Dziewczyny a jak to jest z tym odrastaniem, dlaczego panuje pogląd, że po wosku włoski odrastają wolniej niż po pęsecie, przecież i w jednym i drugim przypadku włoski są wyrywane z cebulkami?
Tez sie wlasnie nad tym zastanawialam I dziwi mnie jeszcze tez to ze jak sie wyrwie brwi to rosnie 2x wiecej wloskow Moze mi ktos to wytłumaczyc?
Stary 2007-09-02, 19:39   #20
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie

Dzięki za odpowiedz sie rozejrze za nimi..a duze miałas te ranki? Bo ja to sie tak zalatwiłamz e miałam skorupę:/ na sczescie pantheneol i sudocrem jakos to uratowały w 4 dni. Nie, to nie aj ale zamierzam napisac probowałam rozgrzac z 7 plastrów i nic :/
In_ThE_ShAdOwS jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-02, 20:53   #21
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez In_ThE_ShAdOwS Pokaż wiadomość
Dzięki za odpowiedz sie rozejrze za nimi..a duze miałas te ranki? Bo ja to sie tak zalatwiłamz e miałam skorupę:/ na sczescie pantheneol i sudocrem jakos to uratowały w 4 dni. Nie, to nie aj ale zamierzam napisac probowałam rozgrzac z 7 plastrów i nic :/

Nie malutkie Prawie ich nie widac no chyba ze sie naprezy skore i popatrzy z bliska Zreszta zlewaja sie z wargami bo i to czerwone i to
Stary 2007-09-03, 09:13   #22
Maxsia_
Rozeznanie

Idz do kosmetyczki dasz dyche i bedziesz miec gwarancje, wloski sie nie urywają, nie wrastają ( na twarzy??) i ogólnie sprawa załatwiona w minutke.... Wiem bo sama to robie ( tzn nie sobie tylko innym )
Stary 2007-09-03, 12:34   #23
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez Maxsia_ Pokaż wiadomość
Idz do kosmetyczki dasz dyche i bedziesz miec gwarancje, wloski sie nie urywają, nie wrastają ( na twarzy??) i ogólnie sprawa załatwiona w minutke.... Wiem bo sama to robie ( tzn nie sobie tylko innym )
Jakos tak mi glupio isc w moim wieku
Stary 2007-09-03, 12:39   #24
Tancerka Pl
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Nadia:] Pokaż wiadomość
Jakos tak mi glupio isc w moim wieku
Taaak masz rację w pewnym wieku po prostu nie wypada z czymś takim chodzić do kosmetyczki, bo i mogłaby cię pogonić jak kilka lat temu moją koleżankę. No, ale z drugiej strony to po co jest ta kosmetyczka?
Ja wolę wydać dychę na plastry, których mam chyba 6 w opakowaniu, pociąć na małe kawałki i sprawę sama załatwić.
Stary 2007-09-03, 13:05   #25
hihi
Zakorzenienie

Ja depiluję tylko Veetem, Tanita to była porażka i jedno wielkie podrażnienie...
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=10096 - takie plasterki.
Zabieg wygląda tak:
1. Myję buzię żelem
2. Odtłuszczam talkiem/pudrem do dzieci - opruszam pędzlem w pudrze, zsypuję
3. Nakładam plasterek, przyciskam, naciągam skórę policzna i szyyyybkim ruchem poziomym (absolutnie nie pionowo) pod włos zrywam plasterek
4. Ścieram resztki wosku z twarzy, smaruję alantanem plus
5. zero zaczerwień i podrażnien, stosuję od lat - mam 22 lata, meszek, bo nie wąsy usuwam w ten sposób od 16 r.z.
hihi jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-03, 18:08   #26
water
Raczkowanie

GG do water

a co ile ok. trzeba powtarzac ten zabieg???
Stary 2007-09-03, 18:12   #27
water
Raczkowanie

GG do water

kurcze bo juz sama nie wiem depilowac czy nie, mam meszek który mnie strasznie krepuje
niby nie zaduzy ale czuje sie z nim dziwnie. gadalam z mamą o tym i mowila zeby nie depilowac bo bede szybko odrastac dłuzsze i ciemniejsze i wkoncu nie wiem jak z tym jest,
po jakim czasie odrastają i czy sa wtedy ciemniejsze i grubsze??????
Stary 2007-09-03, 18:40   #28
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez Tancerka Pl Pokaż wiadomość
Taaak masz rację w pewnym wieku po prostu nie wypada z czymś takim chodzić do kosmetyczki, bo i mogłaby cię pogonić jak kilka lat temu moją koleżankę. No, ale z drugiej strony to po co jest ta kosmetyczka?
Ja wolę wydać dychę na plastry, których mam chyba 6 w opakowaniu, pociąć na małe kawałki i sprawę sama załatwić.
A czemu ja pogoniła?

Cytat:
Napisane przez hihi Pokaż wiadomość
Ja depiluję tylko Veetem, Tanita to była porażka i jedno wielkie podrażnienie...
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=10096 - takie plasterki.
Zabieg wygląda tak:
1. Myję buzię żelem
2. Odtłuszczam talkiem/pudrem do dzieci - opruszam pędzlem w pudrze, zsypuję
3. Nakładam plasterek, przyciskam, naciągam skórę policzna i szyyyybkim ruchem poziomym (absolutnie nie pionowo) pod włos zrywam plasterek
4. Ścieram resztki wosku z twarzy, smaruję alantanem plus
5. zero zaczerwień i podrażnien, stosuję od lat - mam 22 lata, meszek, bo nie wąsy usuwam w ten sposób od 16 r.z.
To dobrze ze nie kupilam tych z tanity bo sie nad nimi zastanawialam A jak usuwasz "to" juz od tylu lat to zauwazylas ze wloski robia sie slabsze i mniej widoczne?

Cytat:
Napisane przez water Pokaż wiadomość
a co ile ok. trzeba powtarzac ten zabieg???
Średnio co 3-4 tyg, a jesli masz slabe i wolno rosnace wloski to moze bedziesz szczesciara i bedziesz mogla powtarzac co 1,5 miesiaca

Cytat:
Napisane przez water Pokaż wiadomość
kurcze bo juz sama nie wiem depilowac czy nie, mam meszek który mnie strasznie krepuje
niby nie zaduzy ale czuje sie z nim dziwnie. gadalam z mamą o tym i mowila zeby nie depilowac bo bede szybko odrastac dłuzsze i ciemniejsze i wkoncu nie wiem jak z tym jest,
po jakim czasie odrastają i czy sa wtedy ciemniejsze i grubsze??????
TAK Ja tez sie wachalam to znaczy wczesniej a wlasciwie to nie wiedzialam jak sie za to zabrac itd. Ale teraz jak juz usunelam to cholerstwo (troche woskiem, a troche penseta) wreszcie nie czuje sie jak zarosnieta malpa i moge odslonic i pokazac twarz jak np.z kims rozmawiam. No i w koncu moge pomalowac usta bo wczesniej wydawalo mi sie ze blyszczyk jeszcze bardziej uwydatnia wloski. Teraz sobie pouzywam do woli Mysle ze wloski nie beda mocniejsze, grubsze itp. jesli dobrze sie za to zabierzesz. Absolutnie odpada maszynka do golenia i nieradze tez uzywac pensety (ja musialam bo nie wyrwalam wszystkiego woskiem i troche dziwnie wygladalam...). Najlepiej woskiem albo kremem ale w tym drugim przypadku wloski chyba szybciej odrastaja Acha i jakbys chciala wydepilowac ten meszek woskiem np. przed jakims wielkim wyjsciem to zrob to troche wczesniej bo najpierw trzeba zrobic 24h probe uczuleniowa i za pierwszym razem jak nie ma sie wprawy mozna podraznic i skaleczyc troche skore
Stary 2007-09-03, 20:19   #29
kwiatuszek1803
Raczkowanie

Mam 17 lat. Ja też mam meszek nad górną wargą. Jest to dla mnie bardzo krępujące, a w czwartek jestem umówiona za zabieg oczyszczenia twarzy u kosmetyczki. Także przy okazji pozbędę się tego "czegoś". Mam nadzieję, że nie będę żałować
kwiatuszek1803 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-04, 09:17   #30
hihi
Zakorzenienie

Cytat:
To dobrze ze nie kupilam tych z tanity bo sie nad nimi zastanawialam
To już lepiej kupić takie do ciała Veeta i ciąć je na kawałeczki - i tak są delikatniejsze, takie z wyciągiem z mięty chyba...
Cytat:
A jak usuwasz "to" juz od tylu lat to zauwazylas ze wloski robia sie slabsze i mniej widoczne?
Są mniej widoczne, gdzieniegdzie już nie rosną w ogóle, ale przez to bardziej widać te, które odrastają Zdecydowanie lepiej teraz się wyrywają - podejrzewam, że nigdy nie przestaną rosnąć, w końcu wosk to ani laser ani elektroliza...
Cytat:
Średnio co 3-4 tyg, a jesli masz slabe i wolno rosnace wloski to moze bedziesz szczesciara i bedziesz mogla powtarzac co 1,5 miesiaca
Ja, ciemna brunetka mówię, że musiałam co 3 tygodnie, teraz, z czasem są jaśniejsze i słabsze, więc co 54-6tygodni wystarcza.
hihi jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości