blizny po oczyszczaniu twarzy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2007-08-31, 20:54   #1
aneczka_krak
Przyczajenie

blizny po oczyszczaniu twarzy

witam serdecznie. Mam duży problem opisze wszystko od początku. udałam się kilka dni temu na oczyszczanie twarzy u kosmetyczki. Z reguły sama w domu też wygniatam krostki i pryszcze- wiem że to niedobrze ale nie mogę sie czasem opanować. poszłam oczyścić buzię - miałam na niej dosłownie 3 pryszcze i jakąś krostę. Pani kosmetyczka strasznie mnie ''pogniotła'' wygniotła mi wszystkie krostki nawet tam gdzie ja ich gołym okiem nie widziałam. Powiedziała że to są źle wygniecione przeze mnie wcześniej a siedzą pod skórą. Jak to pierwszy dzień po oczyszczaniu buzia cała czerwona zapuchnięta i obrzmiałam. Ale minęły już 4 dni a buzia się nie goi całkiem. strupki odpadły ale zostały mi brzydkie przebarwienia- czerwone, różowe. No wygląda to paskudnie i bardzo nieładnie wygląda. Co mam zrobić? czy czekać dalej aż zejdą? o ile w ogóle zejdą. czy może kupić maść lub krem na przebarwienia lub blizny? czy któraś z Was miała podobny problem? Szczerze mówiąc to ładniejszą buźkę miałam PRZED zabiegiem i zła jestem że na niego poszłam bo gdybym wiedziała że będę tak wyglądać to bym nie poszła- gorzej jest po niż przed jestem załamana. Czy mogę się chociaż delikatnie pomalować podkładem żeby nie było widać tym przebarwień? czekam na szybkie odpowiedzi. błagam pomóżcie
aneczka_krak jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-31, 21:20   #2
Angi74
Wtajemniczenie

Dot.: blizny po oczyszczaniu twarzy

Posmaruj buzie maścią cynkową ,albo kremem Bepathen-ładnie goi i koi zaczerwienienia.Niestety oczyszczanie mechaniczne odchodzi juz do lamusa,teraz są znacznie lepsze i skuteczniejsze metody,np.kwasy BHA (wpisz w wyszukiwarkę maseczka aspirynowa lub tonik aspirynowy) BLizny z czasem zejda,ale na przyszłość odradzam Ci oczyszczanie u kosmetyczki.
Angi74 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-31, 21:35   #3
anieszka1983
Raczkowanie

hej,
sama byłam na oczyszczaniu twarzy nie raz. Tak bardzo jeszcze bym się na Twoim miejscu nie martwiła, bo kosmetyczka zawsze mi mówiła, że gojenie się skóry może potrwać nawet tydzień. Mi akurat twarz szybko się goi, ale to kwestia indywidualna. Smarowanie twarzy maścią powinno tylko pomóc, tak przynajmniej myślę.
Pozdrawiam.
Stary 2007-08-31, 21:36   #4
anieszka1983
Raczkowanie

aa i co do podkładu. . . czemu nie? Byle nie mieć go na twarzy zbyt długo i oczyścić później dokładnie twarz.
Głowa do góry!
Stary 2007-09-01, 16:06   #5
surykatka87
Przyczajenie

Witajcie. ja od roku chodze na ocyszczanie twarzy, ogolnie mialam bardzo duzo krost na buzi, ciagle je wygniatam i tez nie moge sie pwstrzymac i to bardzo czesto, moja kosmetyczka do oczyszczania stosowala takze kwasy owocowe. Bardzo mi pomogla koniec koncow ale i tak mam codzienne utarczki z porannym kryciem malych zanieczyszczen. Pozdrawiam
surykatka87 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-01, 16:12   #6
Maxsia_
Rozeznanie

Ja oczyszczalam się w czwartek jednak w piątek miałam buźke jak Kleopatra :P
Ale to zalezy od szybkosci gojenia sie skóry, zostosowanych kosmetyków, zabiegów, wyciszenia twarzy po zabiegu itp, itd. głównie też od ilości zaskórniaków bo mimo ze ich nie widać to sobie gdzieś tam są, jeśli nie jesteś zadowolona z zabiegu wybierz się do tej kosmetyczki, moze ci pomoze zastosowac odpowiednią profilaktykę, lub zmieni przy następnym razie kosmetyki by dostosować indywidualny tryb oczyszczania do twojej cery..

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości