Kremy koloryzujace z filtrami - porownanie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2007-09-01, 22:55   #1
stellla
Rozeznanie

Kremy koloryzujace z filtrami - porownanie

Jesli sie dobrze, orientuje, z aptecznych kremow koloryzujacych jest obecnie 5 glownych: Avene, Bioderma, Bioderma na rozszerzone naczynka, LPR, SVR. Jesli znacie inne, prosze dopiszcie. Chodzi mi o to, zeby opisac krotko cechy kazdego nich:
- konsystencja
- latwosc rozsmarowywania
- stopien natluszczenia i nablyszczenia
- kolor (napiszcie, czy obiektywnie to naturalny = przecietny kolor wiekszosci Polek, czy jest zdecydowanie jasny, czy moze nadaje sie tylko dla sniadolicych)
- stopien krycia i ogolny efekt (uwaga! zakladajac, ze stosuje sie krem w umiarkowanej ilosci - ilosc polecana dla calkowitej ochrrony anty UVA jest za duza, zeby ja stosowac do jakby nie bylo koloryzujacego preparatu).
Bedzie to dla nie i innych bardzo pomocne, nie zawsze mozna zdobyc probki w aptekach, a nikt chyba nie chce wydac 50 zl, zeby sie mialo okazac, ze krem jest dla niego np. za ciemny.
PS Nie znalazlam odpowiedzi na moje pytania na forum i KWC - kazda osoba tam pisze o subiektywnych wrazeniach, widac to szczegolnie na rpzykladzie koloru - czesc pisze, ze za asny, czesc, ze ciemny nie podajac przy tym swojej karnacji, wiec ciezko ocenic i porownac do siebe.
stellla jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-02, 01:21   #2
Hexxana
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 20
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Kremy koloryzujace z filtrami - porownanie

http://www.wizaz.pl/forum/showthread...iltry+tonujace

http://www.wizaz.pl/forum/showthread...light=barwiony

http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=113228

http://www.wizaz.pl/forum/showthread...ighlight=avene

To przykladowe watki w ktorych znajdziesz odpowiedzi na swoje pytania i beda one zawsze subiektywne dlatego,ze kazda z Nas ma inna karnacje,cere oraz nawyki makijazowe

Pozdrawiam
Stary 2007-09-02, 11:20   #3
stellla
Rozeznanie

Ehh, widze, ze chyba nie mam wyboru, jak tylko poszukac apteki z probkami. :P Kilka z tych watkow czytalam. Chyba najbardziej odpowiadalby mi SVR, bo ponoc jest kryjacy. Moze bede dzis w SuperPharmie, moze beda miecli tester lub probke. Dziekuje za odpowiedz.
Stary 2007-09-02, 11:58   #4
Hexxana
Zakorzenienie

Poczytaj dokladnie watek o SVR 50 bo tam wiele z Nas dokladnie opisalo wrazenia z zastosowania
Osobiscie uwielbiam go w okresie jesienno-zimowym jednak przepisowej ilosci nie sposob nalozyc

Pozdrawiam
Stary 2007-09-02, 12:39   #5
stellla
Rozeznanie

Ja chce uzywc w ilosci takiej, jak standardowe kremy. Caly czas mysle nad kolorem. Czytajac recenzje podkladow wychodzi na to, ze mam dokladnie taka karnacje, jak zdecydowana wiekszosc Wizazanek, srednia, ale w strone jasnej. Jesli podklady maja dosc game kolorystyczna ok. 4-6 odcieni, przewaznie wybieram z polowy tych jasniejszych, ok. nr 2. Takie odcienie przewaznie maja w nazwie "natural", "medium" lub "beige","ivory" albo "light" stanowia rzadkie wyjatki, nigdy nie trafilo mi sie miec nic brzoskwiniowego, morelowego czy opalonego.
Stary 2008-05-30, 06:46   #6
fascinata
Raczkowanie

filtr apteczny - szukam

Jestem właśnie na etapie szukania specyfiku (w postaci kremu) na lato, który musi spełniać kilka wymagań:
- musi mieć filtr powyżej 50
- musi dobrze nawilżać
- jako że jestem w trakcie leczenia dermatologiczneg (delikatny trądzik
na brodzie) chcialabym by specyfik wyrównywał koloryt

Do tej pory stosowałam nawilzający krem Nivea a na to SVR Ecran Teinte, ale szukam czegoś bardziej uniwersalnego. Nie wiem tylko czy da się coś takiego znaleźć
Stary 2008-05-30, 08:37   #7
Justy
Zakorzenienie

Dot.: filtr apteczny - szukam

zapoznaj się z filtrami Biodermy.
Justy jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-31, 12:34   #8
Surmina
Raczkowanie

GG do Surmina

Stella - ja wypróbowałam wszystkie z wyjątkiem LRP, niestety żaden kolor nie jest odpowiedni do mojej karnacji ( mam średnio-jasną cerę, podobnie, jak Ty)
Mój patent to łączenie: mieszam więc Krem koloryzujący Biodermy (brąz) z mleczkiem tej samej firmy. Oba produkty oczywiście mają filtr 50+, efekt niezły ( sama mogę stopniować, jaką ilość kremy koloryzującego dodać, aby uzyskać, jak najbardziej zbliżony odcień do mojej karnacji)
Raczej nie polecam kremu tonującego z Avene (taki odcień pomarańczowo-łososiowy) Nawet po wymieszaniu z emulsją powstały kolor nie był naturalny.
Surmina jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-31, 22:41   #9
rmiecia
Raczkowanie

Stello - mogę ci opowiedziec o antku barwionym LRP - używam go cały czas, ale zmieszany na dłoni ze zwykłym antkiem i ta mieszanka daje bardzo ładny efekt. Sam barwiony po paru minutach robi sie bardzo ciemny na twarzy, przy czym nie kryje jeak podkład, raczej jest transparentny i łatwo tworzyły mi sie smugi. W ilosci przepisowej - nie wyobrażam sobie. Miałam też SVR barwiony 50 i póki nakładałam go małą ilośc, to jeszcze jakos wyglądał, natomiast przepisowa-tragedia! Istna maska, szybko sie pożegnalismy. Pozdrawiam
Stary 2008-06-01, 11:48   #10
oOCiapeKOo
Raczkowanie

Witamm :P niedługo wakaCje a słoneczko coraz moCniejsze więc chce kupić jakiś doby filtr tonujący żeby lekko matowił krył twarz taki który mogłabym uzywac bez podkładu na basenik, plaze . a i mam cere mieszana ze skłonnościa do wyprysków w strefie T ale na policzkach normalną i chciałam własnie tez kupić krem z Clareny, GLyco Frut jest to krem z kwasami i sobie tak mysle teraz ze mogłabym go stosować codziennie na noc a na dzien w upalne dni [w tym z wyjsciami na basen] tlyo ten filtr tonujący ? hmm sama juz niewiem ale sie tez zastanawiam czy taki filtr sie tez stosuje np. w dni bardziej pochmurne ? nie mam zadnego doświadczenia z filtrami. doradźCie coś
tylko zeby nie było ze zakładam koleny wątek o filtrach ale nie mam czasu przeglądać tyle wątków, postów

nikt nie jest mi wstanie pomóc ???????

Edytowane przez Hexxana
Czas edycji: 2008-06-01 o 14:51 Powód: Post pod postem
oOCiapeKOo jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-01, 14:54   #11
Hexxana
Zakorzenienie

Dot.: Filtry UVA i UVB tonujące :)

Cytat:
Napisane przez oOCiapeKOo Pokaż wiadomość
tylko zeby nie było ze zakładam koleny wątek o filtrach ale nie mam czasu przeglądać tyle wątków, postów

nikt nie jest mi wstanie pomóc ???????
To nie jest zaden argument ktory tlumaczy powody tego dlaczego zalozylas nowy watek.
Prosze zapoznac sie z Regulaminem watki lacze a na przyszlosc wyszukiwarka nie gryzie

Pozdrawiam

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości