Mieszanie Farb-zbiorczy - Strona 3 - Forum Wizaz.pl

Administratorem danych osobowych jest Edipresse Polska SA z siedzib przy ul. Wiejskiej 19 w Warszawie. Dane b璠 przetwarzane w celu 鈍iadczenia us逝g za pomoc portalu oraz w celach marketingowych zgodnie z zakresem udzielonych powy瞠j zg鏚.

Osoba podaj帷a dane ma prawo dost瘼u do tre軼i swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych osobowych oraz wyra瞠nie zgody na ich przetwarzanie jest dobrowolne. Dane mog by udost瘼nione innym podmiotom z grupy kapita這wej Edipresse Polska SA.

Rejestracja. Prosz czeka
Nie mo瞠sz si zalogowa? Przypomnij has這
Masz ju konto? Zaloguj si!
Odzyskiwanie utraconego has豉
Odzyskiwanie utraconego has豉. Prosz czeka
Nie posiadasz jeszcze konta? Zarejestruj si!
Masz ju konto? Zaloguj si!

Wr鵵   Forum Wizaz.pl > Uroda > W這sy i fryzury

Notka

W這sy i fryzury Podyskutuj na temat piel璕nacji, farbowania oraz stylizacji w這s闚. Fryzury damskie, 郵ubne, na studni闚k, fryzury krok po kroku i zdj璚ia fryzur.

Odpowiedz

Narz璠zia
Stary 2008-11-22, 11:03   #61
gaga
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 6 305
GG do gaga
Dot.: zna si kto na mieszaniu farb???

hmmm....
to jednak tylko dowodzi ze Majirell nie nalezy do delikatnej koloryzacji....
kiedys ..masz racje kiedys...
teraz jednak liczace sie firmy produkujace farby ,staraja sie aby produkty ..tzw chemia fryzjerska( pielgnacja i stylizacja nie zastapi delikatnego oddzialywania chemii na wlos, nie wspomne oczywiscie i tu o wiedzy fryzjera) dzialaly na wlos jak naj mniej agresywnie...oczywiscie w niektorych wypadkch ,tj koloryzacja siwych wlosow, nieuniknione jest uzycie oxydantu 6%
ale nie tym mowa jest w tym watku...
teraz jednak jest na rynku kilka delikatniejszych firm o czym zreszta juz kiedys pisalam
no i ne wszyscy pracuja na Majirell
Stary 2008-11-22, 21:34   #62
Zafirah
Rozeznanie

Wiadomo軼i: 717

wlasnie, w tym w徠ku zawarte jest pytanie czy w opisywanym przypadku uzycie wody 6% jest wlasciwe. i odpowiedz brzmi: tak (poniewaz nie ma wskazania na producenta farby ).

a co do delikatnosci "firm" to L'Oreal ma przeciez najlagodniejsza koloryzacj Richesse i raczej trudno nie nazwa go licz帷a si firm produkuj帷 chemi fryzjersk...

Edytowane przez Zafirah
Czas edycji: 2008-11-22 o 21:38
Zafirah jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2008-11-22, 23:30   #63
gaga
Zakorzenienie

GG do gaga

Zafirah pytanie brzmi:
"篡czeniem klientki jest 5,14 + jasne pasemka (11,0) Naturalny kolor w這s闚 5,0 ktory ma na ca這軼i. Co z czym pomiesza zeby uzyska to co klientka sobie zyczy??? Wedlug mojej kolezanki powinno to wygladac w ten sposob:
rozjasniasz + 6% woda (na pasemka ) a pomiedzy (na ca這嗆) 5,14 + 6% woda???"
nic tu nie pisze "w opisywanym przypadku" ze wlasnie chodzi firme na ktorej Ty pracujesz...
nie wiem co chcesz podkreslic albo moze udowodnic mi? skoro ja tylko nawiazalam do tego ze sa inne firmy , ktore posiadaja (tez z wysokiej polki)delikatna koloryzacje, a tylko wtedy KOLORYZACJA TRWALA.. podkreslam , bo o taka jest pytanie , jest delikatna, jezeli ma mozliwosci pracy na slabym oxydancie rowniez, szczegolnie jezeli chodzi o koloryzacje trwala ton w ton lub o jeden ton wyzej
farby o nr 11i 12 maja nie tylko Goldwel, ale rowniez Wella, Matrix i to w roznej tonacji najjasniejszego blondu ,a to tez pierwszy raz slyszysz...pewnie dlatego wlasnie ,ze tak bardzo preferujesz Loreala, do czego masz oczywiscei prawo...
i rowniez te firmy pracuja na oxydantach nizszych niz 6%,
nie bylo wiec w pytaniu o koloryzacji konkretnej farby-firmy...

wiesz ,czasem warto poznac produkty innych firm , chociazby dlatego , zeby miec porownanie...
mysle, ze wszytko juz wytlumaczylam i i wyjasnilysmy...na tym zakonczymy , bo rozmowa chyba zboczyla troche z toru

Edytowane przez gaga
Czas edycji: 2008-11-22 o 23:33
gaga jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2008-11-23, 09:11   #64
vikusna
Przyczajenie

Wiadomo軼i: 19

gaga: wielkie dzieki za pomoc Teraz juz(po waszej zarliwej dyskusji czyt. wymiany zdan hehe) mniej wi璚ej orientuje si na czym to wszystko polega Zdaje sobie sprawe, ze to co wiem to kropla w morzu ale nie odrazu cz這wiek osi庵a sukces...ma造mi kroczkami z pomoc forum mo瞠 dojde do perfekcji
Zafirah: moje niewiedza nie wynika z tego, ze nie uwazalam na lekcjach bo uwazalam jak nikt inny. Tylko nie wszystko jest oczywiste na pierwszy rzut oka. Swoja droga niewymadrzalbys sie skoro masz ukierunkowan wiedze tylko na jedn firme. Pozdrawiam.
vikusna jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2008-11-23, 13:40   #65
Zafirah
Rozeznanie

Wiadomo軼i: 717

gaga: masz racj, zako鎍zmy t dyskusj ja nic Ci nie probuje udowodni, za to Ty probujesz udowodni, 瞠 Twoje zdanie jest jedynym s逝sznym. nie pierwszy raz zreszt.

vikusna: 瞠by moc choc troch si "wym康rza" trzeba mie wiedz. przed Toba jeszcze d逝ga droga ale 篡cz powodzenia i troche to niemile, ze dyskredytujesz osob, kt鏎a probuje Ci pomoc w rozwi您aniu zadania.

pozdrawiam wszystkie wszystkowiedz帷e
Zafirah jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2009-02-22, 17:12   #66
I_hate_you
Zadomowienie

Wiadomo軼i: 1 147
Dot.: Jak miesza farby???

mieszaj帷 farby trzeba je najpierw rozrobic a pozniej po豉czy? czy jak? mysla豉m nad zmieszaniem karmelu z ciemnym blondem
I_hate_you jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2009-02-22, 17:29   #67
viki1988
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 8 847

napewno nie nale篡 miesza popieli (pigment niebieski) z kolorami z這cistymi (pigment 鄴速y) bo to si r闚na zielony (niebieski+鄴速y= zielony)
a tak na ch這pski rozum to ja bym najpierw pomiesza豉 farby a potem oksydant
Stary 2009-02-25, 11:44   #68
kapsel
Rozeznanie

Wiadomo軼i: 926
GG do kapsel

ale jak sie miesza te farby w koncu? tzn najpierw rozrobic i dopiero pozniej mieszac czy najpierw po陰czy kremy koloryzujace (czy tam pigmenty, nie znam sie na tym) i dopiero pozniej mleczko utleniaj帷e? Planuje pomieszac farby z serii feria (foto z wiza簑, niestety nie pami皻am czyje) maj帷 nadzieje 瞠 wyjdzie mi "co pomiedzy" tymi kolorami
Za陰czone zdj璚ia
Rodzaj pliku: jpg %7B90FD1820-7B85-49C6-A6DC-6C85CFE706BF%7D.jpg (13,7 KB, 101 za豉dowa)
Stary 2009-02-25, 19:47   #69
bumkyckyc
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 39

hehe, ja si do陰czam do pytania: te mi to przysz這 do g這wy, aby pomiesza 2 farby z tej samej linii, ale bardziej ni strasznego koloru boj si, 瞠 wymieszanie "ze穋e" mi w這sy

PS: Kapsel, te chcia豉m wymiesza te 2 kolory, ale w nier闚nych proporcjach
bumkyckyc jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2009-02-25, 20:58   #70
madziunia80
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 6 467
GG do madziunia80 Send a message via Skype™ to madziunia80

Miesza farby nale篡 dok豉dnie w takiej kolejno軼i, jak mieszanie kremu koloryzuj帷ego w jednym odcieniu z utleniaczem, tzn. najpierw farba potem utleniacz lub odwrotnie utleniacz, potem farba i dopiero potem mieszanie do uzyskania g豉dkiej masy. Co do kolorystyki, mo積a mieszac, r騜ne poziomy kolorystyczne, jak i refleksy. Nale篡 jednak uwa瘸, co na g這w si nak豉da, poniewa czasami refleks naszego koloru z po陰czeniem refleksu farb mo瞠 da niepo膨dany efekt, np. w postaci pi瘯nej zieleni, itp.
Dwa zmieszane odcienie nie spowoduj wi瘯szych zniszcze ni pojedynczy odcie z tym samym utleniaczem, tutaj nie ma si czego obawia.
Stary 2009-03-04, 20:55   #71
misiaczeklbn
Przyczajenie

Wiadomo軼i: 5

Czyli jeszcze raz najpierw rozrabiamy osobno farby tak jak przy jednym kolorze, a p騧niej je mieszamy? I jeszcze jedno, czy mo瞠,kt鏎a z was ju miesza豉, aby uzyska kolor karmelowy taki br您owy ale jednocze郾ie karmelowy je郵i tak by豉bym wdzi璚zna za propozycje farb ;p
misiaczeklbn jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2009-03-25, 09:59   #72
thabaka
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 174
moje w這sy nie 豉pi r闚nomiernie farby/jakie farby miesza?

Witajcie,

od jakiego czasu borykam si z nast瘼uj帷ym problemem:
moje w這sy podczas farbowania nie 豉pi r闚nomiernie farby.
Mimo, 瞠 dbam o nie i wcieram od篡wki, w這sy od po這wy g這wy w d馧 豉pi mniej intensywny olor, natomiast na czubku g這wy s ciemniejsze, bardziej wyraziste. To spora przeszkoda w uzyskaniu 豉dnego wygl康u - bo farbuje si na rudo. I przyznam, 瞠 ten wyblak造, 豉dniejszy delikatny kolor na dole w這s闚 bardziej mi pasuje. Dodam, 瞠 w這sy by造 rozja郾iane (軼i庵anie koloru) i wydawa這by si, 瞠 przed farbowaniem docelowym mia造 jednakowy odcie.

Druga sprawa- chcia豉bym uzyska naturalny rudy- bez pomara鎍zu, w軼iek貫j mandarynki czy podbicia czerwonym pigmentem. Wyczyta豉m na wizazu, 瞠 bardzo 豉dny efekt daje Alcantara zmieszana w proporcji 3/4 +1/4 ciemna mied z carmelem. Pytanie - czy Alcantara z豉pie r闚nomiernie moje biedne w這sy? A mo瞠 powinnam poszuka innej farby, innego producenta ? S造sza豉m, 瞠 s profesjonalne farby, kt鏎e potrafi pokry w這sy r闚nomiern warstw koloru. Poradzcie mi prosz ak uzyska r闚nomierny, delikatny, naturalny rudy?
Stary 2009-03-25, 20:01   #73
Sinobroda
BAN sta造

Wiadomo軼i: 403
Dot.: moje w這sy nie 豉pi r闚nomiernie farby/jakie farby miesza?

Ja u篡wam Alcantary z oxydantem 9% i musz powiedzie, 瞠 豉dnie 豉pie, w這sy s rude i do嗆 jasne.
Na dole Twoje w這sy wychodz ja郾iejsze, poniewa s podniszczone 軼i庵aniem koloru i farby s豉biej na nich chwytaj i szybciej si wyp逝kuj. Je郵i zastosujesz odpowiednio mocny oxydant problem powinien znikn望, bo g鏎 te troch si rozja郾i. Pozdrawiam!
Sinobroda jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2009-03-25, 20:17   #74
thabaka
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 174
Dot.: moje w這sy nie 豉pi r闚nomiernie farby/jakie farby miesza?

Cytat:
Napisane przez Sinobroda Poka wiadomo嗆
Je郵i zastosujesz odpowiednio mocny oxydant problem powinien znikn望, bo g鏎 te troch si rozja郾i. Pozdrawiam!
A czy przy tak mocnym oxydancie w這sy si nie "Skrusz" w tej s豉bszej cz窷ci?
Stary 2009-05-23, 11:25   #75
insomnieux
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 494
mieszanie farb

czy jesli wymieszam dwie farby z tej samej firmy, z tej samej seriii ale o innych odcieniach to stanie sie cos?
chodzi o to, ze mam sredni blond-jest to kolor zimny, i ciemny blond-kolor ciep造(przynajmniej tak wyglada na opakowaniu) z palette. farbuje w domu, potrzebuje dwoch opakowan bo mam dlugie i geste w這sy. i teraz nie wiem czy ryzykowac i zmieszac je czy lepiej poczekac i dokupic w豉sciwy kolor?
Stary 2009-05-23, 15:14   #76
nacka
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 152
Dot.: mieszanie farb

Ja tydzien temu zmiesza豉m Lorea'l Casting Creme bursztynowy blond i orzech w這ski - kolor zbli穎ny, jedynie blond troch jasniejszy by. Zrobi豉m to z tego wzgl璠u, 瞠 r闚nie mam g瘰te w這sy i potrzbowalam dw鏂h farb a nigdzie we Wroc豉wiu nie mog豉m znale潭 drugiego opakowania orzecha w這skiego (sic!). Nic si nie sta這 - jestem zadowolona bo ten blond rozja郾i troch orzecha i wyszed mi bardzo 豉dny rudy kolor My郵 wi璚, 瞠 mo瞠sz zaryzykowa

nacka jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2009-05-23, 21:29   #77
untouchable
Wtajemniczenie

Wiadomo軼i: 2 354

zwykle miesza sie farby o tej samej tonacji. nie bylabym za mieszaniem chlodnej i cieplej farby, mozliwe ze wyjdzie ci zielony
Stary 2009-10-11, 22:29   #78
gaga
Zakorzenienie

GG do gaga
Dot.: czy mo積a miesza farby ?

na pewno mozna mieszac farby profesjonalne,, ale czy te sklepowe...nie wiem....
Stary 2009-10-12, 17:41   #79
ineska1986
Rozeznanie

Wiadomo軼i: 648
GG do ineska1986
Dot.: czy mo積a miesza farby ?

czyli np. schwarzkopf palette 10 min color ciemnty blond z schwarzkopf natural & easy migdalowy jasny braz mozna mieszac czy nie??
Stary 2009-11-05, 13:37   #80
carolicious
Przyczajenie

Wiadomo軼i: 3
mieszanie farb?

Witam ; ) Chcia豉m zapyta o mieszanie farb do w這s闚. Zamierzam pofarbowa w這sy ( do tej pory nak豉da豉m tylko szampony koloryzuj帷e i szamponetki ). Chc zmiesza farby : kasztanowy br您 i maho. Czy mog to zrobi? Jaki kolor mo瞠 mi wyj嗆? Czy mog wyj嗆 jakie nie porz康ane skutki? I jakie farby sa najlepsze? Jakich same uzywacie?

Edytowane przez carolicious
Czas edycji: 2009-11-05 o 14:02
carolicious jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2009-11-07, 22:21   #81
quench
Are you talking to me?!

Wiadomo軼i: 5 251
Dot.: mieszanie farb?

Jasne, 瞠 mo瞠sz ze sob miesza kolory. Ja i moja fryzjerka cz瘰to to robimy (ona miesza popielate blondy Majirel, ja - Excellence L'Oreala). Wa積e by farby by造 tej samej firmy i serii (tzn. aby nie miesza豉 np. "klasycznej" Londy z Lond Naturals). Zalecam te ostro積o嗆 w przypadku ekstremalnego 陰czenia ze sob odcieni ciep造ch i zimnych.
W Twoim przypadku (kasztanowy br您 + maho) zapewne wyjdzie intensywny, g喚boki, o czerwonawym po造sku kasztan lub co zbli穎nego...
quench jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2010-01-26, 20:14   #82
Ewolin
Raczkowanie

Wiadomo軼i: 74
mieszanie farb profesjonalnych

Witam, mam pytanie odno郾ie mieszania farb profesjonalnych. Zale篡 mi na ciemnorudym kolorze, tyle 瞠 u篡waj帷 farb mniej wi璚ej zbli穎nych do mojego wymarzonego koloru, odrost wychodzi czerwony - mam naturalne jasne blond w這sy, farbowane na powiedzmy ciemniejszy 鈔edni br您, wi璚 r騜nica jest diametralna.
I tak sobie pomy郵a豉m, co by si sta這 gdybym odcie podstawowy, np. Marijel 4.0 - g喚boki br您, pomiesza豉 z np. 5.64 - jasny br您 czerwono-miedziany...? Wysz這by co na kszta速 rudobr您owego koloru? Czy mo瞠 do odcienia podstawowego doda co bardziej intensywnie miedzianego lub czerwonego?
I jeszcze drugie pytanie... jakiego utleniacza u篡? Bo na odrostach nawet 3% wychodzi za jasny, a reszty nie chc mie jakiej strasznie ciemnej...

A no i pytanie najwa積iejsze: czy kolory podstawowe mo積a miesza i z zimnymi odcieniami i z ciep造mi?

Edytowane przez Ewolin
Czas edycji: 2010-01-26 o 20:49 Pow鏚: ...
Ewolin jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2010-01-26, 21:32   #83
Ewolin
Raczkowanie

Czy kt鏎a z Was miesza豉 mo瞠 kt鏎y odcie majicontrast z podstawowym marijel 4,0 g喚boki br您? Pr鏏owa造軼ie w og鏊e majicontrast? Co z tego mo瞠 wyj嗆 ?
Stary 2010-02-03, 10:34   #84
stellla
Rozeznanie

Wiadomo軼i: 721
Mieszanie roznowych kolorow farb

Chce uzyskac rudy kolor, wlosy mam brazowe. Czytalam, ze w takiej sytuacji dobrze jest zmieszac farbe blond - ktora rozjasni wlosy z klorem, ktory sie chce uzyskac, cyzli np. rudym. Macie takie doswiadczenia?
stellla jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2010-02-03, 20:28   #85
kmb1
Zakorzenienie

Wiadomo軼i: 5 417
Dot.: Mieszanie roznowych kolorow farb

podbijam

WYMIANA

WISHLISTA

jest : 75kg ---razem z Ew Chodakowsk--- b璠zie : 55kg
kmb1 jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2010-03-13, 16:30   #86
Meadow
Wtajemniczenie

Wiadomo軼i: 2 277
GG do Meadow Send a message via Skype™ to Meadow
czy mo積a miesza farby?

czy mog zmiesza farb palette intensive color creme 鈔edni br您 z tak sam farb jasny br您 lub ciemny blond?
Meadow jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2010-03-13, 17:56   #87
Ewolin
Raczkowanie

Dot.: czy mo積a miesza farby?

Jasne, je郵i farby s z tej samej firmy i linii to nie ma problemu. Ja robi豉m tak z farbami profesjonalnymi, nie wiem jak b璠zie z palette, bo z tego co wiem nie s najlepsze...
Stary 2010-03-13, 21:21   #88
Meadow
Wtajemniczenie

Wiadomo軼i: 2 277
GG do Meadow Send a message via Skype™ to Meadow

obawiam si tego, 瞠 w niekt鏎ych miejscach np. zrobi mi si w這sy jednego koloru a w innych drugiego, 瞠 kolor nie b璠zie r闚nomiernie roz這穎ny, czy mo瞠 si tak sta?
Meadow jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2010-03-14, 00:20   #89
Your_satisfaction
Rozeznanie

Wiadomo軼i: 651

Cytat:
Napisane przez Meadow Poka wiadomo嗆
obawiam si tego, 瞠 w niekt鏎ych miejscach np. zrobi mi si w這sy jednego koloru a w innych drugiego, 瞠 kolor nie b璠zie r闚nomiernie roz這穎ny, czy mo瞠 si tak sta?
Je郵i dobrze pomieszasz farby to nie powinno si tak sta ale pewna nie jestem
Your_satisfaction jest offline   Odpowiedz cytuj帷
Stary 2010-03-14, 09:29   #90
untouchable
Wtajemniczenie

Wiadomo軼i: 2 354

mozesz pomieszac. najlepiej wybieraj odcienie w tej samej tonacji.
aha no ale jesli chcesz wymieszac sredni braz z jasnym brazem to nie widze sensu bo obie farby wychodza dosc ciemno. to juz lepiej z tym blondem

Tagi
farba, farba do w這s闚, farba garnier palette, farba w piance, farbowanie, farbowanie blond br您, farby, farby w這sy szamponetki, kolor, koloryzacja, loreal, mieszanie, mieszanie farb, naturia, pomocy farba wlosy, rozjasnianie, rudy na br您, wellaton, w這sy

Nowe w徠ki na forum W這sy i fryzury

Ten w徠ek obecnie przegl康aj: 1 (0 u篡tkownik闚 i 1 go軼i)

Narz璠zia

Zasady wysy豉nia wiadomo軼i
Nie mo瞠sz zak豉da nowych w徠k闚
Nie mo瞠sz pisa odpowiedzi
Nie mo瞠sz dodawa zdj耩 i plik闚
Nie mo瞠sz edytowa swoich post闚

BB code is W陰czono
Emotikonki: W陰czono
Kod [IMG]: Wy陰czono
Kod HTML: Wy陰czono

Gor帷e linki

Data ostatniego posta: 2016-10-12 17:43:45

Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:07.