dziwne przebarwienie-co zrobic ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2004-05-20, 00:19   #1
mary_lou
Raczkowanie

dziwne przebarwienie-co zrobic ?

witajcie!Od dawien dawna mam dziwne przebarwienie (?) na lini laczacej skrzydelka nosa z kacikiem ust oraz pod dolna warga.Jest ono takie brazowane.Szczegolnie staje sie widoczne po nalozeniu kremu tlustego.Nie wiem czy on moze nie podraznia-ale nawet po nivei to wystepuje.Z bliska nie wyglada na to zeby to byly jakies naczynka.Zazwyczja stosuje korektor pod podklad i jest ok.Tyle ze bez niego ani rusz Zauwazylam tez ze w czasie robienia parówki jak w domu i u kosmetyczki te przbarwione obszary sa BIALE !! w porownaniu do zaczerwienionej twarzy.Balam sie sama stosowac jakies kwasy czy kremy do wybielenia tego ale ostatnio kosmetyzna proponowala mi zluszczanie kwasem glikolowym (?).Teraz na pewno sie nie zdecyduje, bo narazie moge z tym jakos zyc a nie mam do niej az takiego zaufania tym bardziej ze juz bardzo swieci slonce, ale naprawde przeszkadzaja mi te plamy.Co to moze być i co robic?? Kosmetyczna zasugerowala ze moga to być efekty problemow z watroba,ale zadnych lekow nie bralam i nie biore.
pomożcie!
mary_lou jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-20, 18:21   #2
mary_lou
Raczkowanie

Re: dziwne przebarwienie-co zrobic ?

up
mary_lou jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-20, 22:17   #3
Beata
Przyjaciółka Wizażu

Re: dziwne przebarwienie-co zrobic ?

Bardzo trudno jest ocenić co dzieje się z Twoją skórą bez obejrzenia jej. Kosmetyczka może mieć rację - może to być plama wątrobowa ,może to być ostuda(bardzo trudno zwalczyć tego typu przebarwienia),może to być także przebarwienie ,które powstało w wyniku reakcji fotochemicznej - nałożyłaś jakiś kosmetyk (krem ,podkład) i pozwoliłaś aby słoneczko "chwyciło" skórę. Za nim zdecydujesz się na zabiegi złuszczania lepiej aby dermatolog obejrzał Twoją skórę (najlepiej pod lampą Wooda) i ocenił jakiego typu jest to przebarwienie. Samo złuszczenie nie przyniesie rewelacyjnych efektów, w wielu przypadkach trzeba także zachamować melanogenezę (czyli nadmierną produkcję melaniny ).Na pewno musisz chronić twarz przed słońcem i nie możesz opalać się w solarium.

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości