zapomniana ostatnia tabletka z opakowania - Forum Wizaz.pl

Administratorem danych osobowych jest Edipresse Polska SA z siedzibą przy ul. Wiejskiej 19 w Warszawie. Dane będą przetwarzane w celu świadczenia usług za pomocą portalu oraz w celach marketingowych zgodnie z zakresem udzielonych powyżej zgód.

Osoba podająca dane ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych osobowych oraz wyrażenie zgody na ich przetwarzanie jest dobrowolne. Dane mogą być udostępnione innym podmiotom z grupy kapitałowej Edipresse Polska SA.

Rejestracja. Proszę czekać
Nie możesz się zalogować? Przypomnij hasło
Masz już konto? Zaloguj się!
Odzyskiwanie utraconego hasła
Odzyskiwanie utraconego hasła. Proszę czekać
Nie posiadasz jeszcze konta? Zarejestruj się!
Masz już konto? Zaloguj się!

Wróć   Forum Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia porady i dyskusje związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Uzyskasz tu informacje na temat antykoncepcji, problemów z miesiączkowaniem oraz na temat schorzeń ginekologicznych.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2007-09-06, 17:16   #1
natural-love
Zakorzenienie

zapomniana ostatnia tabletka z opakowania

Zapomniałam ostatniej tabletki z opakowania, było to we wtorek 4.09, w tej chwili mam 7 dniową przerwe. Pierwszy raz zdarzylo mi sie zapomniec Przed godzina dopiero zorientowalam sie o zapomnianej tabletce, niezwlocznie ja przyjełam... z pewnosci za pozno. Jak mam zaczac nowe opakowanie, czy normalnie tak jak zawsze zaczynajac od srody czyli 12.09 ?? Przez jaki okres czasu nie jestem zabezpieczona w 100%?
Bardzo prosze o szybka odpowiedz, orientujacego sie kogos w tych sprawach.

Zaufanie to piękny dar - buduje się je latami, traci w ciągu sekundy...

Edytowane przez natural-love
Czas edycji: 2007-09-06 o 17:58
natural-love jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-06, 17:54   #2
efelineczka
Raczkowanie

Dot.: zapomniana ostatnia tabletka z opakowania

mogłaś wogóle nie brać tej tabletki, nic by się nie stało - i np. nie robić teraz 7-mio dniowej przerwy, tylko od razu zacząć nowe opakowanie.. teraz już nic Ci nie pozostało.. troszkę za pózno ją wziełas - bo już w trakcie przerwy.. najlepiej następną weź w planowanym terminie, czyli nie od tej dzisiejszrej tabletki, ale od wtorku policz 7 dni.. i na wszelki wypadek się zabezpieczaj
efelineczka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-06, 18:01   #3
natural-love
Zakorzenienie

Miesiac temu bralam jedno opakowanie po drugim, zeby nie miec okresu sierpien... nie wiem czy mozna robic tak 2 razy z rzedu... dlatego dzisiaj niewiele myslac wzielam ta wtorkowa. Czy uwazasz ze jesli wezme 1 tabletke z opakowania w srode czyli tak jak biore ja zawsze to bedzie dobrze?
Dzieki wielkie za odpowiedz, bo juz sie wystraszylam ze namotalam bardzo.

Stary 2007-09-06, 18:09   #4
efelineczka
Raczkowanie

to jest z uniwersalnej ulotki:
Pominięta 1 tabletka w trzecim tygodniu
Możne Pani wybrać jedną z następujących możliwości, bez potrzeby stosowania dodatkowych metod antykoncepcyjnych:1. przyjąć pominiętą tabletkę jak najszybciej (nawet jeśli oznacza to jednoczesne przyjęcie dwóch tabletek), a kolejne o zwykłej porze. Rozpocząć przyjmowanie tabletek z następnego opakowania od razu po dokończeniu aktualnego, czyli bez 7-dniowej przerwy między opakowaniami. Krwawienie z odstawienia wystąpi u Pani po dokończeniu drugiego opakowania, ale w dniach przyjmowania tabletek może pojawić się plamienie lub krwawienie,lub2. można również nie przyjmować już tabletek z aktualnego opakowania, zrobić 7-dniową lub krótszą przerwę (trzeba również wliczyć dzień, w którym pominięto tabletkę), po której należy kontynuować zażywanie tabletek z następnego opakowania. Jeżeli wybierze Pani ten sposób postępowania, będzie Pani zawsze rozpoczynała kolejne opakowanie w tym samym dniu tygodnia.

więc mi się wydaje, że powinnaś wziąc tabletkę dzień wczesniej niż zazwyczaj brałas.. tzn. taj jakbyś wybrała tylko 20tabletek z opakowania i zrobiła 7-mio dniową przerwe. Trochę źle zrobiłaś, że wzięłaś dzisiaj tą tabletke.. możesz sobie rozregulować "tabletkowy cykl", alę bądzmy dobrej myśli

aha, i ja bym się zabezpieczała chyba przez tydzień... na wszelki wypadek
efelineczka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-06, 18:14   #5
natural-love
Zakorzenienie

mam teraz straszny dylemat, czy brac w srode jak zawsze czy dzien wczesniej. Ale zrobie tak jak mowisz, dzien wczesniej i zawsze bede zaczynac we wtorki tym razem, nie potrzebnie wzielam wiem ale zmylila mnie pewna wypowiedz na innym forum, ze nalezy wziasc jak najszybciej tabletke, fakt bylo juz za pozno a po drugie mialam juz przerwe, wiec zrobilam glupote... Dziekuje bardzo za Twoje odpowiedzi

Stary 2010-03-26, 19:49   #6
Olala28
Przyczajenie

Mam podobny problem bo kiedy brałam ostatnią - 21 tabletke (yasminelle) to po jakichś 2 godzinach miałam sensacje żołądkową i mogła się nie wchłonąć tabletka. Teraz nie wiem czy liczyc ten ostatni dzień jako pierwszy dzień przerwy i tak jakby skrócić ta przerwę o 1 dzień, czy normalnie policzyć jakby była przyjęta tabletka i przerwę liczyć od następnego dnia... wiem że zagmatwałam, ale może zrozumiecie o co chodzi...
Olala28 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości