Wróć   Forum Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Wymiana doświadczeń, porady

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2007-09-06, 17:16   #1
natural-love
Zakorzenienie

zapomniana ostatnia tabletka z opakowania

Zapomniałam ostatniej tabletki z opakowania, było to we wtorek 4.09, w tej chwili mam 7 dniową przerwe. Pierwszy raz zdarzylo mi sie zapomniec Przed godzina dopiero zorientowalam sie o zapomnianej tabletce, niezwlocznie ja przyjełam... z pewnosci za pozno. Jak mam zaczac nowe opakowanie, czy normalnie tak jak zawsze zaczynajac od srody czyli 12.09 ?? Przez jaki okres czasu nie jestem zabezpieczona w 100%?
Bardzo prosze o szybka odpowiedz, orientujacego sie kogos w tych sprawach.

Zaufanie to piękny dar - buduje się je latami, traci w ciągu sekundy...

Edytowane przez natural-love
Czas edycji: 2007-09-06 o 17:58
natural-love jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-06, 17:54   #2
efelineczka
Raczkowanie

Dot.: zapomniana ostatnia tabletka z opakowania

mogłaś wogóle nie brać tej tabletki, nic by się nie stało - i np. nie robić teraz 7-mio dniowej przerwy, tylko od razu zacząć nowe opakowanie.. teraz już nic Ci nie pozostało.. troszkę za pózno ją wziełas - bo już w trakcie przerwy.. najlepiej następną weź w planowanym terminie, czyli nie od tej dzisiejszrej tabletki, ale od wtorku policz 7 dni.. i na wszelki wypadek się zabezpieczaj
efelineczka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-06, 18:01   #3
natural-love
Zakorzenienie

Miesiac temu bralam jedno opakowanie po drugim, zeby nie miec okresu sierpien... nie wiem czy mozna robic tak 2 razy z rzedu... dlatego dzisiaj niewiele myslac wzielam ta wtorkowa. Czy uwazasz ze jesli wezme 1 tabletke z opakowania w srode czyli tak jak biore ja zawsze to bedzie dobrze?
Dzieki wielkie za odpowiedz, bo juz sie wystraszylam ze namotalam bardzo.

Stary 2007-09-06, 18:09   #4
efelineczka
Raczkowanie

to jest z uniwersalnej ulotki:
Pominięta 1 tabletka w trzecim tygodniu
Możne Pani wybrać jedną z następujących możliwości, bez potrzeby stosowania dodatkowych metod antykoncepcyjnych:1. przyjąć pominiętą tabletkę jak najszybciej (nawet jeśli oznacza to jednoczesne przyjęcie dwóch tabletek), a kolejne o zwykłej porze. Rozpocząć przyjmowanie tabletek z następnego opakowania od razu po dokończeniu aktualnego, czyli bez 7-dniowej przerwy między opakowaniami. Krwawienie z odstawienia wystąpi u Pani po dokończeniu drugiego opakowania, ale w dniach przyjmowania tabletek może pojawić się plamienie lub krwawienie,lub2. można również nie przyjmować już tabletek z aktualnego opakowania, zrobić 7-dniową lub krótszą przerwę (trzeba również wliczyć dzień, w którym pominięto tabletkę), po której należy kontynuować zażywanie tabletek z następnego opakowania. Jeżeli wybierze Pani ten sposób postępowania, będzie Pani zawsze rozpoczynała kolejne opakowanie w tym samym dniu tygodnia.

więc mi się wydaje, że powinnaś wziąc tabletkę dzień wczesniej niż zazwyczaj brałas.. tzn. taj jakbyś wybrała tylko 20tabletek z opakowania i zrobiła 7-mio dniową przerwe. Trochę źle zrobiłaś, że wzięłaś dzisiaj tą tabletke.. możesz sobie rozregulować "tabletkowy cykl", alę bądzmy dobrej myśli

aha, i ja bym się zabezpieczała chyba przez tydzień... na wszelki wypadek
efelineczka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-06, 18:14   #5
natural-love
Zakorzenienie

mam teraz straszny dylemat, czy brac w srode jak zawsze czy dzien wczesniej. Ale zrobie tak jak mowisz, dzien wczesniej i zawsze bede zaczynac we wtorki tym razem, nie potrzebnie wzielam wiem ale zmylila mnie pewna wypowiedz na innym forum, ze nalezy wziasc jak najszybciej tabletke, fakt bylo juz za pozno a po drugie mialam juz przerwe, wiec zrobilam glupote... Dziekuje bardzo za Twoje odpowiedzi

Stary 2010-03-26, 19:49   #6
Olala28
Przyczajenie

Mam podobny problem bo kiedy brałam ostatnią - 21 tabletke (yasminelle) to po jakichś 2 godzinach miałam sensacje żołądkową i mogła się nie wchłonąć tabletka. Teraz nie wiem czy liczyc ten ostatni dzień jako pierwszy dzień przerwy i tak jakby skrócić ta przerwę o 1 dzień, czy normalnie policzyć jakby była przyjęta tabletka i przerwę liczyć od następnego dnia... wiem że zagmatwałam, ale może zrozumiecie o co chodzi...
Olala28 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości