Jak to naprawde jest? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2007-09-07, 13:21   #1
Soft
Wtajemniczenie

Jak to naprawde jest?

W ostatnim numerze URODY był temat na temat kosmetyków na których warto i nie warto oszczędzać. Zaciekawiło mnie to, ze szampon do wlosów znalazła się w kategori " na tym warto zaoszczędzić". Jest napisane ze szampon to środek myjący i im prostszy tym lepszy i i tak nie zastąpi odżywki czy maski.Więc nie warto wydawać na niego więcej niż 10zł. Już kiedyś gdzieś słyszałam takie stwierdzenie. I sie zastanawiam jak to naprawde jest? Czy warto wydawac pieniądze na profesjonalne droge szampony po 80zł?? Nie używam innych szamponów jak te drogie i tak sie zastanwaim ze jesli to prawda to po co wydaje pieniadze Moze ktos mnie oświeci jak to jest? czy jednak warto kupować np szampony L'oreala czy Kerastase , Well sp itd czy moze lepiej naprawde wybierac te zwykłe?

Wymiana
http://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=43332094 #post43332094
Soft jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-07, 13:46   #2
izia17
Zadomowienie

GG do izia17
Dot.: Jak to naprawde jest?

Ponoć najlesze szampony to te ziołowe np. barwy. Są taniutkie a wiele osób sobie chwali. Prosty skład, wyciągi roślinne i mało chemii.

Ja osobiście nie kupuję drogich szamponów, wolę rozglądnąć się za dobra maską
izia17 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-07, 13:48   #3
lolala
Raczkowanie

zgadzam sie z twierdzeniem z URODY, sama jak i zreszta koleżanki stosowałysmy takie i taki kosmetyki do włosów i różnicy własciwie nie było poza ceną, uzywam tych "zwykłych' szamponów i odzywek np loreala i jestem naprawde zadowolona
lolala jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-07, 13:56   #4
kilianna
Zakorzenienie

Ja uważam, że na szamponie faktycznie można zaoszczędzić. Włosy myję od zawsze szamponami za ok. 10 zł. Zawsze staram się jakoś na nich zaoszczędzić. Za to na odżywki, maski nie żałuję pieniędzy. W te wolę zainwestować. Nie narzekam na stan swoich włosów, są zdrowe i ładne, ośmielę się nawet zauważyć, że mam włosy w o wiele lepszym stanie i kondycji niż moja siostra, która używa drogich szamponów.
kilianna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-07, 15:16   #5
kaja_1985r
Rozeznanie

Ja też zgadzam się z tym, że nie warto inwestować w drogie szampony. Używałam i Kerastase i l'oreal proffessionel i nie widziałam różnicy między nimi, a tymi za 10zł. Teraz używam zwykłych marketowych szamponów, ale inwestuje w profesjonalne i apteczne maski i odżywki
kaja_1985r jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-07, 15:28   #6
Aggie125
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 2
GG do Aggie125

Z szamponami to zależy. Miałam i droższe, i tańsze. W obu półkach cenowych znalazły się i gorsze, i lepsze produkty. Chociaż trzeba pamiętać, że szampon po pierwsze ma kontakt z włosami przez krótka chwilę, w przeciwieństwie do maski czy odżywki, a poza tym powinien być dobrany do stanu skóry głowy, a nie włosów.

Wymiana -lakiery do paznokci (OPI, MySecret, LA Colors, Sinful Colors, Revlon, Essence) oraz perfumy (Voile d'Ambre YR, Cedre SL)
http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=229655
Aggie125 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-07, 15:52   #7
L_V
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Soft Pokaż wiadomość
W ostatnim numerze URODY był temat na temat kosmetyków na których warto i nie warto oszczędzać. Zaciekawiło mnie to, ze szampon do wlosów znalazła się w kategori " na tym warto zaoszczędzić". Jest napisane ze szampon to środek myjący i im prostszy tym lepszy i i tak nie zastąpi odżywki czy maski.Więc nie warto wydawać na niego więcej niż 10zł. Już kiedyś gdzieś słyszałam takie stwierdzenie. I sie zastanawiam jak to naprawde jest? Czy warto wydawac pieniądze na profesjonalne droge szampony po 80zł?? Nie używam innych szamponów jak te drogie i tak sie zastanwaim ze jesli to prawda to po co wydaje pieniadze Moze ktos mnie oświeci jak to jest? czy jednak warto kupować np szampony L'oreala czy Kerastase , Well sp itd czy moze lepiej naprawde wybierac te zwykłe?
Nie warto wydawać połowy wypłaty na szampon z salonu. Analizując składy, nawet laik potrafi dostrzec że powtarzają sie w ni te same skłądniki co w szamponie z drogerii.

Inna bajka to szampony specjalistyczne, dermatologiczne z aptek - jesli derm zaleci nam szampon z kwasem LHA na łojotok, to raczej w drogerii takiego nie kupimy
L_V jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-07, 21:36   #8
benito_mruffkolini
BAN stały

Wpisy w blogu: 1

Cytat:
Napisane przez izia17 Pokaż wiadomość
Ponoć najlesze szampony to te ziołowe np. barwy. Są taniutkie a wiele osób sobie chwali. Prosty skład, wyciągi roślinne i mało chemii.
taaa, najlepsze jeśli chce się mieć spektakularny łupież do połowy czoła i wiechcie siana zamiast włosów
brak chemii?? to co tam robi chorek sodu bodaj na 3 miejscu...
ogólnie po raz kolejny - stanowczo nie polecam

Cytat:
Napisane przez Aggie125 Pokaż wiadomość
Z szamponami to zależy. Miałam i droższe, i tańsze. W obu półkach cenowych znalazły się i gorsze, i lepsze produkty. Chociaż trzeba pamiętać, że szampon po pierwsze ma kontakt z włosami przez krótka chwilę, w przeciwieństwie do maski czy odżywki, a poza tym powinien być dobrany do stanu skóry głowy, a nie włosów.
ja mam podobne doświadczenia nauczyłam się już kupować kosmetyki po prostu DOBRE, a nie tanie czy drogie mam swoich sprawdzonych ulubieńców i z salonów i z drogerii
i podobnie jak L_V - polecam analizę składu
benito_mruffkolini jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-07, 22:33   #9
lea88
Zakorzenienie

Ja zawiodlam sie bardzo na drogich, profesjonalnych odzywkach i aptecznych szamponach. Szampony i odzywki za 4-6 zl okazaly sie o wiele lepsze niz te drozsze. W wiekszosci i tak placi sie tylko za firme,a nie za jakosc. Mysle, ze nie ma co przeplacac.
lea88 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-07, 23:02   #10
Doris1981
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1

Zgadzam się z tym artykułem, bo im droższych szamponów używałam, w tym gorszym stanie były moje włosy oraz - przede wszystkim - skóra głowy. Przez te wszystkie "cudowne" silikony, składniki odpowiedzialne za "super" kolor i zapach zaczęły mi wypadać włosy, skóra głowy niemiłosiernie swędziała. Teraz używam taniego szamponu Barwa tartaro-chmielowa i jestem mega zadowolona. Ale oczywiście jeśli tani szampon, to znanej, sprawdzonej marki (np. Pollena-Malwa), bo zdarzają się buble - szampony takie same jak np. płyn do mycia naczyć szemranych producentów.
Doris1981 jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-07, 23:14   #11
evangeline
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez benito_mruffkolini Pokaż wiadomość
nauczyłam się już kupować kosmetyki po prostu DOBRE, a nie tanie czy drogie mam swoich sprawdzonych ulubieńców i z salonów i z drogerii
O to to , to jest podstawa.

Niemniej jednak muszę przyznać, że w moim przypadku poruszana kwestia właśnie tak wygląda- z profesjonalnych kosmetyków kupuję maski i odżywki, natomiast na szampon wydaję jakieś 10, max. 20 zł. Mam swoje sprawdzone, zaufane szampony w tym przedziale cenowym i nie widzę sensu na tej płaszczyźnie przepłacać.

WYMIANKA
evangeline jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-08, 00:07   #12
Mysiaczek
Rozeznanie

Ja również uważam, że nie opłaca się kupować drogich szamponów. Kiedyś kupowałam drogie szampony, ale musze przyznać, że często nie były one lepsze od tych tanich, a wręcz często gorsze. Odżywki kupuje już raczej droższe, ale myślę że średnia półka cenowa w zupełności wystarczy- ja używam np. salonowego L'Oreal (odżywka), a na szampon nie wydaje obecnie więcej niż 20 zł, a w sumie najbardziej mi służy Schauma, która jest za pare zł.
Mysiaczek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-08, 00:18   #13
Alien :*
Zakorzenienie

Ja też przekonałam się,że tanie ziołowe szampony są lepsze niż te z reklam.Kiedyś jak używałam tylko tych zwykłych,nie miałam żadnych problemów z włosami,ale pojawiły się,gdy zaczęłam eksperymentować z tymi typu Elseve czy Pantene.Fakt,jak się ich używało to włosy nie były złe,ale jak tylko odstawiałam,zaczynały wypadać i nie wyglądały za ciekawie,szczególnie właśnie po Pantene to zauważyłam.Teraz używam brzozowego za 1,80 i jestem jak na razie bardzo zadowolona
Alien :* jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości