Wróć   Forum Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Forum z poradami lekarza ginekologa.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2007-09-07, 14:34   #1
Ruda1414
Przyczajenie

Unhappy Sikanie krwią

mam na imię Paulina i mam 14 lat miałam juz okres , od 2 dni jak sie załatwiam i na koniec bardzo pali mnie pochwa i po chwili leci krew !
wstydze sie iść do ginekologa i jeszcze nigdy nie byłam ! Blagam pomozcie mi bo sie boje !! czy przez to moge nie mieć dzieci?

Edytowane przez Ruda1414
Czas edycji: 2007-09-07 o 15:02
Ruda1414 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-07, 15:04   #2
SzpiegZKrainyDeszczowców
Zakorzenienie

Dot.: Sikanie krwią

Jest wiele przyczyn takiego stanu, ale bez badan i oceny sytuacji lekarskim okiem nikt ci nic nie poradzi. Jesli wstydzisz sie wizyty u ginekologa, to powiedz mi co poczniesz jak bedziesz rodzic? Tyle osob wokol twojej waginy...
Idz z mama chociaz... ALE IDZ.

-A ty kto?
-Dobra wróżka.
-Z siekierą?
-A widzisz jak ty mało wiesz o dobrych wróżkach?

SzpiegZKrainyDeszczowców jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-07, 15:12   #3
Marwari
Moderator

GG do Marwari

do ginekologa biegiem marsz!!!

Marwari jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-07, 15:51   #4
dolare
BAN stały

GG do dolare

mysle ze zle diagnozujesz miejsce bolu. pewnie pali Cie cewka moczowa i masz zapalenie drog moczowych.
jak sikasz czujesz potworny bol? swędzi Cie- kicia czy cos w tym stylu?
ciagle chce Ci sie siusiu?
jesli tak idz do normalnego lekarza i powiedz ze masz krwiomocz.
a jesli to nie to- to faktycznie powiedz mamie i idz do ginekologa.
osobiscie obstawiam za wariantem nr 1.
zdrówka!
dolare jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-07, 15:53   #5
żurawinka
Zakorzenienie

Jeśli leci krew gdy siusiasz to zapalenie pęcherza - idź do internisty, nie musi to być ginekolog, ale iść musisz, dla własnego dobra.
żurawinka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-07, 17:04   #6
Evrena
Przyczajenie

Dokładnie, to pewnie sprawa układu moczowego, miałam bardzo podobne objawy i było to zapalenie dróg moczowych. Nie wstydź się, idź najpierw do zwykłego internisty. A potem i tak lepiej odwiedzić gina, na wszelki wypadek.
Jeśli chcesz mieć dzieci, to musisz zadbać o swoje zdrowie, to żaden wstyd
i w myśli zapiszę...
Evrena jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-07, 20:05   #7
srubka
Zakorzenienie

dziewczyny maja racje, to moze byc jakies zapalenie drog moczowych i stad takie objawy. Nie boj sie nic, idz do lekarza, powiesz co i jak i dostaniesz jakies leki. A do ginekologa mozesz sie wybrac dodatkowo

Cytat:
Napisane przez Marwari Pokaż wiadomość
do ginekologa biegiem marsz!!!
hmm, zdziwilo mnie szczerze mowiaz Twoje zalecenie
podejrzewam ze autorka postu jest madra dziewczyna i zapewne wybierze sie do jakiegos lekarza ze swoim problemem, a takie stwierdzenie "do ginekologa biegiem marsz!!!" sa moim zdaniem smieszne. Wystarczy jak pojdzie do lekarza, nie musi biec, a po drugie to nie koniecznie musi byc ginekolog
Stary 2007-09-07, 22:29   #8
Taverney
Zakorzenienie

na 100 % zapalenie pęcherza, ale jak w moczu pojawia się krew, to już znak, że cierpią nerki i sprawa jest poważna. Lekarz przepisze antybiotyk. Poza tym warto przyjmować urosept (bez recepty), podjadać suszoną żurawinę i dużo pić kwaśnych, nie słodzonych płynów, np. wodę z cytryną.
Ale lekarz jest tu niezbędny.
Zobacz tutaj:
http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=91326
Taverney jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-08, 19:33   #9
chilligirl
Rozeznanie

ja tez mialam krew w moczu i to nie pochwa Cię pewnie w takim wypadku piecze tylko cewka moczowa w której zebralo sie zbyt duzo dosc groznych bakterii i ginekolog raczej nie wiele zdziala...radzialabym udac sie do urologa...krew w moczu to albo konkretne zapalnie pecherza, co bylo w moim przypadku, i bez antybiotykow sie nie obejdzie...albo jakis problem z nerkami...
Rada dla Ciebie:
po:1 - Do Urologa MARSZ!!
2 - nie wstrzymuj moczu w pecherzu mimo tego ze bardzo Cie boli bo tylko pogorszysz sytuacje
3 - zacznij pic CONAJMNIEJ 3 LITRY dziennie wody wzbogaconej w mineraly i przede wszystkim nie gazowanej(to ważne), zeby wszystko wyplukać...
po kuracji lekami ktora musisz niezwlocznie przeprowadzic powinno byc ok ale to nie znaczy ze cos takiego nie powroci...musisz teraz naprawde uwazac bo to jest naprawde wielka zmora jak to powraca,a pewnie powroci jesli nie bedziesz dbac o siebie ze zdwojona sila i ostroznoscią..
A dla forumowiczek ktore współzyją, a tez nekaja je czasem takie problemy-wazne jest to zebyscie zaraz po skonzonym stosunku biegusiem szly do wc sie wysiusiac!!!!!szybko pozbedziecie sie nagromadzonych bakterii..no i oczywiscie podczas kuracji antybiotykowej itp. nie nalezy współzyc bo bedzie tragedia...
chilligirl jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-09, 14:35   #10
Ruda1414
Przyczajenie

Wiecie co macie racje muszę wybrac sie do gin. Powiedziałam rodzicą i moja mama miała to samo, dała mi leki i przeszło mi! tylko nie wiem czemu mnie swedzi pochwa lub coś w okolicy
Ruda1414 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-09, 20:20   #11
dolare
BAN stały

GG do dolare

Idz Słonce bo zapalenia pecherza czesto chodza w parze z infekcja drog rodnych... ot taki z nich duecik..
dolare jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-19, 16:22   #12
galax
Przyczajenie

Witam.
Chciałabym się dowiedzieć czy problem z pęcherzem może być wynikiem bolesnych stosunków? Miałam taką sytuacje, że moje stosunki były bolesne, ale bolesne sikanie, następnie sikanie z krwią pojawiło się dwa dni później.
galax jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-19, 20:08   #13
agusiamyszka
BAN stały

tego typu problemy urologiczne mozna miec nie tyle przez sam stosunek co przez bakterie podczas stosunku jak i inne sytuacje.

Cytat:
Charakterystyczną cechą zapalenia pęcherza moczowego jest uczucie parcia na pęcherz, przy czym najczęściej wydalane są jedynie małe ilości moczu. Często oddawaniu moczu towarzyszy piekący lub kłujący ból w cewce moczowej. Mocz może być mętny lub nawet krwisty i mieć nieprzyjemny zapach. Czasami zapaleniu pęcherza moczowego towarzyszy gorączka i złe samopoczucie.

Przyczyny
Najczęściej zapalenie pęcherza moczowego występuje u kobiet. Cewka moczowa kobiety jest o wiele krótsza i szersza niż mężczyzny, dlatego czynniki chorobotwórcze mają łatwiejszą drogę do przebycia. Niektóre kobiety często zapadają na zapalenie pęcherza moczowego. U mężczyzn częstą przyczyną zapalenia pęcherza moczowego jest powiększenie prostaty. Ryzyko zachorowania na zapalenie pęcherza moczowego zwiększa się w niektórych chorobach, np. w wadach układu moczowego, kamieniach nerkowych, cukrzycy oraz u pacjentów, którzy są cewnikowani tj. mają założony cewnik, umożliwiający swobodny odpływ moczu.

Co możesz zrobić

• Pij tak dużo płynów, jak to tylko jest możliwe. Poprzez częste oddawanie dużych ilości moczu wypłukuje się czynniki chorobotwórcze z dróg moczowych.
  • Specjalne mieszanki herbatek ziołowych, przeznaczone do stosowania w chorobach nerek i pęcherza moczowego, mogą wspomóc leczenie.
  • Przyjmuj witaminę C i pij płyny zakwaszające mocz, np. kompot lub sok z żurawin.

Kiedy należy udać się do lekarza

• Gdy zapaleniu pęcherza moczowego towarzyszy wysoka gorączka (zwykle poprzedzona dreszczami), wymioty, bóle w okolicach nerek lub ból głowy.
  • Gdy zapalenie pęcherza moczowego występuje w ciąży.
  • Gdy mocz zawiera krew.
  • Gdy zapalenie pęcherza moczowego występuje u mężczyzn lub dzieci.
  • Gdy zapalenie pęcherza moczowego nie ustąpi lub stan chorego nie poprawi się po kilku dniach samodzielnego leczenia.
  • Gdy dochodzi do nawrotów zapalenia pęcherza moczowego.
Co zrobi lekarz
Lekarz - poza wywiadem i badaniem - zleci wykonanie analizy bakteriologicznej moczu. Dzięki temu będzie można stwierdzić, jakie czynniki chorobotwórcze spowodowały zapalenie pęcherza moczowego i jakie leki należy przepisać.

Zapobieganie

• Picie dużej ilości płynów sprawia, że drogi moczowe są regularnie ''przepłukiwane'', co zmniejsza ryzyko przedostania się do nich czynników chorobotwórczych.
  • Nie należy zbyt długo zwlekać z oddaniem moczu, jeśli odczuwa się parcie na pęcherz. Rzadkie opróżnianie pęcherza przyczynia się do zwiększenia liczby bakterii.
  • Okolice intymne powinny być utrzymywane w czystości. Jednak przesadna higiena przy pomocy specjalnie do tego celu przeznaczonych intymnych dezodorantów lub intensywne użycie mydła może podrażnić wrażliwą śluzówkę i ułatwić wnikanie czynników chorobotwórczych do cewki moczowej.
  • U niektórych kobiet dochodzi do zapalenia pęcherza moczowego w wyniku współżycia seksualnego. W tym przypadku kobieta powinna przed stosunkiem płciowym pić możliwie dużo płynów, a po stosunku tak szybko, jak to jest możliwe oddać mocz, żeby pozbyć się bakterii z cewki moczowej.
  • Kobiety po oddaniu moczu lub kału powinny wycierać miejsca intymne w kierunku odbytu, a nie na odwrót.
agusiamyszka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-23, 05:31   #14
galax
Przyczajenie

chciałabym jeszcze wiedzieć, czy facet nie powinien brać jakiś tabletek czy czegokolwiek, żeby mnie tak ciągle nie zarażać tymi bakteriami?
galax jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-23, 08:50   #15
flybird
BAN stały

często jest tak, że partnerzy się nadkażają, dlatego najlepiej byłoby gdyby Twój partner wykonal posiew moczu i posiew nasienia lub spod napletka. jeżeli wyjdą bakterie, to też powinien się przeleczyć. i zawsze trzeba pamiętac o higienie przed i po stosunku, zwłaszcza po trzeba oddać mocz i podmyc się, najlepiej jakimś plynem zawierającym kwas mlekowy. profilaktycznie dobrze jest stosować środki moczopędne i utrudniające adhezję bakterii do nabłonka pęcherza i cewki moczowej typu prouro, urosept itp.
a że stosunki wpływają na zakażenia to fakt: podrażnia się cewkę, przekazuje bakterie, uderza się o cewke - to wszystko niestety stanowi czynnik sprzyjający infekcjom.
flybird jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-09, 15:09   #16
agata11335
Przyczajenie

Ja mam to samo tylko że mnie cały czas boli a przy oddawaniu moczu szczególnie . Mam jakby mocz pomieszany z odrobiną krwi . Strasznie mnie boli i nie wiem co zrobić furaginum mi już nie pomaga biorę duomox ale też niie jest za cudownie,miałam to już nie raz ale teraz objawy sie nasiliły co mam zrobić ?
agata11335 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości