Dziennik zadbanej wizażanki! - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2005-07-02, 12:23   #31
PaniKota
Raczkowanie

Dot.: Dziennik zadbanej wizażanki!

trochę obok tematu, ale fragment Bridget mi o tym przypomniał - mało czasu, a trzeba jakoś wyglądać (hehe, a redaktorka nie chciała mi uwierzyć, że jest coś takiego jak baza pod cienie)
"Śmieję się, wchodzę pod prysznic i zaczynam długi dziewczyński proces zamieniania się w istotę seksowną. Wiesz, co mam na myśli, nie udawaj, że nie. Golisz się, myjesz, robisz peeling, znowu się golisz, wychodzisz, wycierasz się, smarujesz balsamem, golisz ten przeoczony kawałek na lewej kostce i udajesz, że zacięcie wcale nie boli. Smarujesz się wszędzie dezodorantem. Spryskujesz się perfumami. Wtłaczasz w aksamitny stanik podnoszący biust, wytrzymujesz wrzynające się stringi. Szukasz w szafie czegoś dwuznacznego, czegoś, w czym broń boże nie będziesz wyglądać grubo. Najlepiej coś czarnego. Legginsy i sweter z Limited. Żeby nie wyglądać, jakbyś się zanadto starała. Włożyć. Och, ale nie, jeszcze nie koniec. Nadal coś trzeba zrobić z głową. To znaczy, na zewnątrz, nie w środku. (To niewykonalne.) Włosy zawijasz w ręcznik, żeby nie przeszkadzały, wklepujesz krem przeciwdziałający zmarszczkom, choć jesteś żywym dowodem, że to kłamstwo. (Dlaczego nikt mi nie powiedział, że mając dwadzieścia parę lat zaczyna się wyglądać staro?) Potem nakładasz podkład, róż, bazę pod cienie, cień rozświetlający, cień modelujący oko , regulujesz brwi, poprawiasz ich rysunek ciemnym pudrem, rozcierasz kredkę do oczu, tusz do rzęs, o tak, z otwartymi ustami. Spróbuj wytuszować rzęsy z zamkniętymi ustami. Nie da rady. Potem usta. Konturówka, szminka, cmokasz, odciskasz nadmiar na chusteczce. Potem pudrujesz ten cały wielki bałagan, żeby, jak to się mówi, utrwalić makijaż. Ręcznik z włosów, przeciągasz grzebieniem, podsuszasz suszarką przez pięć minut, bierzesz dużą okrągłą szczotkę i kosmyk po kosmyku, setki kosmyków, pozbywasz się skrętu, włosy mają być proste, lśniące i mają wyglądać „naturalnie”. Moje są takie portugalsko kędzierzawe. To jak dbanie o wiktoriański ogród na superskutecznych nawozach, to bycie dziewczyną."
Valdes-Rodriguez, Klub towarzyski niegrzecznych dziewczynek
PaniKota jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-02, 12:28   #32
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...

Wpisy w blogu: 5
GG do agabil1

PaniKota pasuje tu jak ulał

agabil1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-02, 12:33   #33
gusia2120
Raczkowanie

codziennie nie mam czasu na pielegnacje (szkola, praca...) ale codziennie wieczorem, obojetnie ktora jest godzina, znajde czas na porzadny demakijaz i wmasowanie balsamu ujedrniajacego w uda i posladki i balsamu nawilzajacego w cale cialo

Poza tym przed samym snem kremik na raczki i na stopki

Rano oczywiscie makijaz i prysznic po przyjsciu ze szkoly czy z pracy
gusia2120 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-02, 13:28   #34
PaniKota
Raczkowanie

Dzięki Aguś, wahałam się, bo tu mowa o pielęgnacji, a tekst bardziej o hm... ukrywaniu mankamentów Nawiasem mówiąc bohaterka prędko się poryczała rozmazując tusz i we wszystkim, co tak pracowicie na siebie nałozyła, została utulona spać.

a co do mnie -
codziennie - tonizacje i kremy poranne, oczyszczanie i kremy wieczorne (zmarszczki, wyskakujące paskudztwa, nawilżanie etc) + ząbki + prysznic + krem na łapki
2-3 razy w tygodniu - balsam, peeling twarzy, maseczka, mycie kudełków, pedicure, regulowanie brwi
raz w tygodniu - maska na włosy, peeling, manicure, depilator

nigdy nie położyłam się spać bez zmycia makijażu, ale nie mogę się zmobilizować, by codziennie smarować stopy kremem i choć raz dziennie wsmarowywać olejek w skórki - to jedyny minus zepsutego telewizora, teraz zawsze w czymś łapkami grzebię (głownie po klawiaturze). Podobnie codziennie powinnam robic okłady ze swietlika, ale z zamkniętymi oczyma wytrzymuję góra pięć minut. No chyba, że TŻ ma czas mi coś poczytać
PaniKota jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-02, 13:48   #35
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...

Wpisy w blogu: 5
GG do agabil1

czytałam z zapartym tchem obie części

* każdego ranka myję się przecieram tonikiem skórę,nakładam krem z filtrem na twarz,jeśli nie wychodzę -zwykły nawilżający,krem pod oczy ,pomadka ochronna na usta (kilkanaście razy w ciągu dnia)
*wieczorem przede wszystkim zmywam makijaż (jeśli takowy mam na twarzy)-nie zasnę z niezmytym make-upem (gdy jestem bardzo zmęczona,albo wracam z imprezy lekko na cyku-rzaadko,mąż bierze mleczko i wszystko zmywa ),myję twarz lekką pianką do mycia niemowląt,tonizuję i nakładam treściwy krem,serum na oczy i okolice ust,zaś na usta-gruba warstwa tłustego kremu
zęby myję kilka razy dziennie
dłonie...czasami zapominam ,ale staram się choć dwa razy dziennie je nakremować.
Stopami zajmuję się dwa razy w tygodniu,codziennie je tylko kremuję
Maseczki (oczyszczające,mocno nawilżające) nakładam 2x w tygodniu,raz w tygodniu robię peeling enzymatyczny twarzy.
Paznokcie-co kilka dni
Ciało...dwa razy w tygodniu kąpiel na przemian:w leczniczej soli lub natłuszczającym olejku,codziennie prysznic.Raz dziennie nakładam krem do ciała,preparat ujędrniający na pupę i uda,peeling mechaniczny wykonuję 3 razy w tygodniu.Co 4 dni nakładam balsam brązujący.
Co 2,3 dni używam Antidralu.
Włosy myję co dwa,trzy dni szamponami przeciw wypadaniu.Codziennie wcieram w skórę głowy na zmianę:lotion Seboradin oraz tonik GARNIER NERIL.
Po umyciu włosów nakładam serum krystaliczne Renee Blanche,na końce zaś podgrzany olejek SKARBY INDII Avon SPA.Co 5 dni robię kompres odżywczy (WAX,maska Welli lub Rigenol) ,owijam głowę folią i ręcznikiem,zmywam po 2-3 godzinach.
Od środka: łykam codziennie beta-karoten oraz zielony HUMAVIT

agabil1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-02, 14:29   #36
szczesciarka
Raczkowanie

Ojejku jak czytam co wy wizazanki ze sobą wyprawiacie to się zastanawiam gdzie czas znaleźć na to wszystko .I z tego wynika ,że ja mogę tylko napisać dziennik zaniedbanej wizażanki . No ale ok :

Codziennie rano i wieczorem myję twarz żelem ew.kostką pilingującą Dove później nakładam krem nawilżający.Czasem bawię się mleczkiem J&J 3w1 ale raczej sporadycznie.Balsam ochronny lub pomadka na usta średnio co godzine.
Codziennie rano biorę prysznic i smaruję ciało (od szyi do stóp) balsamem( do skóry suchej lub brązującym), później antyperspirant i perfumy.Co 3 dni depilacja, chyba że używam wosku .
Włosy myję co 2-3 dni szamponem ,który wpadnie mi pod rękę .
Paznokcie - tak z raz w tyg.chyba ,że mam chęci to częściej .Dłonie kremuję raczej na noc .U stóp natomiast 1-2 razy w miesiącu (wcale nie rosną ).
Maseczki robię rzadko jak mnie coś naleci albo mam kupioną nową .
szczesciarka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-02, 15:43   #37
burn-it-up
Zakorzenienie

GG do burn-it-up
Wink Dot.: Dziennik zadbanej wizażanki!

Ja opisze mój najbardziej "pracowity" dzień a jest to zazwyczaj niedziela wieczorem-szykuję sie wtedy na nowy tydzień
A więc:
Koniecznie napuszczam sobie kąpiel z czymś pachnącym,ostatnio wybieram olejek do kąpieli Bielenda.W czasie kiedy woda sie napuszcza nakładam krem do depilacji bikini(veet).Potem czas zmyć makijaż,w ruch idze płyn do zmywania oczy i mleczko.Potem jeszcze żel do twarzy,peeling,tonik i nakładam maseczkę peel-off(na strefę T).Po ściągnięciu nakładam już na cała twarz maseczkę z glinki.W międzyczasie woda zdąrzyła już nalecieć,więc uzbrojona w maszynkę i piankę do golenia wskakuję do wody.Leżę troszkę,żeby namoczyć skórę potem robię peeling całego ciała a następnie golę nogi(kazdą 2 razy-musi być perfekcyjnie a przy jednorazowym golonku nigdy tak nie jest).Potem myję ciało żelem,ewent mydłem anybaktryjnym na dekold i plecy.Zmywam maseczkę glinkową.Myję włosy 2 razy nakładając szampon i nakładam maskę do włosów(ostatni nabytek za ciężkie pieniądze kupiłam maskę do grubych i bardzo suchych włosów-jest super)a w międzyczasie zajmuję sie goleniem paszek lub innymi drobnymi "pracami".Zmywam maskę i rozmoczona wyłażę z wanny,wycieram się i zawijam włosy w ręcznik.Smaruję twarz kremem,nakładam żel aloesowy pod oczy.Potem nakładam balsam brązujący lub jak mam jeszcze siłę to samoopalacz.Rozczesuję włosy i związuje je.Przebieram się w piżamę i myję zęby.Heh no a potem padam na łóżko jak martwa.Codzienne zabiegi trwają kurcej,tylko demakijaż,mycie,kremowani e buzi i ciała a do tego ząbki.
Cuż wyszstkie jesteśmy bardzo zapracowane,nieprawdarz ?
Stary 2005-07-02, 18:10   #38
CzarnyElf
Zakorzenienie

Moja kolej

Prysznic codziennie
Odzywka na wlosy codziennie
spray wygladzajaco nablyszczajacy na wlosy-codziennie

Peeling kawowy do ciala-1 lub 2 razy w tygodniu

Peeling twarzy-1 lub 2 razy w tygodniu

Maseczki nawilzajace do twarzy-tu mam prawdziwa manie nakladalabym codziennie-staram sie ograniczac co 2 dni

Maseczka oczyszczajaca-1 w tygodniu

Krem z filtrem codziennie pod makijaz

Krem na noc-codziennie gruba warstwa

Krem do rak-staram sie codziennie

Stopy-peelinguje peelingiem kawowym

Czasami stosuje oliwke pod prysznicem zeby natluscic cialo

Na syfki-maseczka oczyszcajac,platki oczyszczajace

Aaa no i gole nogi i inne czesci ciala co 2 dni
Stary 2005-07-03, 13:09   #39
gosiq
Raczkowanie

Ja też się staram... Z braku czasu i z powodu niesystematyczności różnie to wychodzi, ale się staram...
Rano myję buźkę żelem, tonizuję, nakładam kremik nawilżający a na to bloker i puder sypki. Po powrocie z pracy myję buźkę, tonizuję i nakładam grubą warstwę kremu silnie nawilżającego. Jeśli jeszcze muszę wyjść to przecieram twarz tonikiem i lekko pudruję. Rzadko robię sobie pełny makijaż, ale jeśli już jest to wówczas usuwam go najpierw mleczkiem kosmetycznym a następnie żel myjący i woda, tonik, krem nawilżający. Na noc oczywiście mycie, tonizowanie buźki, w razie potrzeby delikatne kwasiki na nos i brodę a na resztę porządny nawilżacz. Codziennie wieczorem po prysznicu balsamik do ciałka. Co drugi dzień myję włosy delikatnym szaponem i nakładam balsamik do spłukiwania. Dwa razy w tygodniu peeling, dwa razy maseczka, raz w tygodniu manicure i pedicure. Dwa, trzy razy w tygodniu depilacja brwi. Depilacja innych części ciała wedle potrzeby.
Stary 2005-07-03, 15:10   #40
destiny666
Wtajemniczenie

GG do destiny666

Ja codziennie rano przecieram buzie tonikiem, potem nakladam krem nawilzajacy.Pod prysznicem traktuje cialo rekawicami sizalowymi ( czy jakimis takimi ostrymi ), 2-3 razy w tygodniu peeling calego ciala.Potem krem do cialka i gotowe
Wieczorem demakijaz oka osobno i buzi osobno.Potem przemywam buzie wacikiem nasaczonym zelem antybakteryjnym Garnier ( tak mi polecila kosmetyczka ) i klade cos na ewentualne syfki, kremu na noc nie uzywam
Stopy kremuje zawsze wieczorem, albo kremem zmienkczajacym Avonu albo nawilzajacym z cynamonkiem ( tez Avonu ).Co 3 dni scieram stopki kremem z pumeksem.
Raczki kremuje codziennie, kilka razy.Na noc zawsze nakladam grubsza warstwe kremu.
Manicure i pedicure to zalezy od humoru i trwalosci lakieru
Co do golenia to uzywam depilatora elektrycznego do nozek i zwyklej maszynki do pach.
Peeling enzymatyczny raz w tygodniu.
Maseczka oczyszczajaca 2-3 razy w tygodniu, nawilzajaco odzywcza ze 2 razy w tyg.
Do wloskow uzywam olejku do wlosow Skarby Indii, szamponu z henna Timotej i odzywki ( tylko na same konce ) Loreal Elseve taka zolta albo ATW z ziolami aztekow.Teraz planuje kupic odzywke do wlosow brazowych Avonu
Czasem jak mi sie przypomni to biore skrzyp polny
destiny666 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-04, 12:15   #41
mar_go
Rozeznanie

GG do mar_go

A u mnie wygląda to tak...
Codziennie:
- kilka razy dziennie krem do rąk, balsam do ust
- Skrzypowita, Neoglandyna - olej z ogórecznika, ewentualnie Humavit z drożdży.
- rano - myje twarz żelem + tonik, ostatnio tylko tonik, żel ze świetlika, na to serum z wit.C, filtry i skrobia ziemniaczana. Potem makijaż, mycie ząbków, żel na cellulit, szampon i odżywka. Fluid do włosów, ostatnio bez suszarki i układanaia, związuję i daje im odpocząć.
- wieczorem - demakijaż (obowiązkowo, niezależnie od zmęczenia innych czynników, soczewki kontaktowe świetnie wyrabiają nawyki) żelem, w razie potrzeby mydłem siarkowym, tonizowanie, krem pod oczy i krem na noc. Przed prysznicem masaż szorstką szczotką z naturalnego włosia, potem prysznic, potem serum anty-cell, masaż tym przyrządem z wypustkami, balsam na całe ciało - brązujący teraz + krem do stóp. Lotion Seboradin, ale już zawieszam używanie do jesieni.

1-2 x w tygodniu
- maseczka oczyszczająca (glinka lub peel-off) i 2 razy w tygodniu nawilżająca.
- peeling (kiedyś ze sklepu, teraz kawowy),
- dokładniejszy pedicure i malowanie paznokci i manicure. Odżywka do paznokci.
- samoopalacz.
- długa kąpiel, w trakcie maseczka na włosy, coś na twarz i gazeta w łapkę do poczytania. Po kąpieli standard ale ze wzmocnioną uwagą
- depilacja nóżek depilatorem.

Wosk u kosmetyczki co 4-5 tygodni.
Fryzjer co 2 miesiące, farbowanie co 3 mniej więcej...

Uff, kiedy ja znajduję czas na prace i sen?
mar_go jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-04, 19:21   #42
mezatka86
BAN stały

GG do mezatka86

kolej na mnie
rano oczywiście oczyszczanie twarzy czyli tonik i krem do cety mieszanej, wieczorem to samo ale poprzedzone peelingiem jakimś delikatnym. Dogłębnie oczyszczajacy peeling raz w tygodniu, rraz lub dwa razy w tygodniu maseczka, codziennie mycie włosków i nakładanie odżywki. poza tym oczywiście wklepywanie balsamików rano i wieczorem, najpierw na cellulit pó.źniej ujędrnaijący a później wygładzający, wiec trochę tego jest. Na stópki też rano i wieczorem kremik na zrogowaciały naskórek, peeling stópek robię kilka razy w tygodniu. Delipacja pach, bikini i nóg kilka razy w tygodniu, bo robię to maszynką (po depilatorze włoski mi wrastają

i jakieś uczulenie wyskakuje ) Kilka razy w cią

gu dnia kremuję łapki, mysie oczywiście częste tych łapek, ale u mnie to już chyba jakaś obsesja jest Paznokietki raz do dwóch razy w tygodniu odsówanie skórek, piłowanie, malowanie, u stópek również. Nie wiem czy wspomniałam o wszystkim ale przy dwójce dzieci to chyba by mi i tak na więcej czasu nie starczy ło
mezatka86 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-04, 20:55   #43
mloda71
Zadomowienie

GG do mloda71

No dobra to traz ja:
po pierwsze jestem troszke za leniwa zeby uzywac osobno tonik, mleczko do demakijazu itp (kiedys tak robilam), wiec odkrylam dawno juz odkryte chusteczki do demakijazu z bebe, ale musze powiedziec ze sa bardzo dobre. Uzywam je rano i wieczorem, na to krem nawilzajacy, a co 2 dni krem brazujaco nawilzajacy- soraya (za***isty).
1 do 2 razy w tygodniu peeling oczyszczajacy oraz maseczka nawilzajaca.
Jezeli chodzi o reszte ciala to raz dziennie je smaruje balsamem nawilzajacym, peeling ciala robie raz w tygodniu.
Wlosy to moja najwieksza udreka . Sa strasznie suche i sianowate. Co 2 lub 3 dzien je myje szamponen oczywiscie do wlosow sianowatych, potem odzywka na 20 min, potem maseczka na kolejne 20-30 min, a potem nakladam jedwab na wlosy.
Depilacja- jak wlosy zaczynaja odrastac czyli mniej wiecej co 2-3 dni (jestem bladynka). O stopy martwie sie jak mi sie przypomni. Latem zdarza sie to czesciej niz zima z oczywistych powodow.
Jezeli chodzi o dlonie to pielegnuje je 2 razy w tygodniu- tak mniej wiecej.
Ok, nie chce mi sie wiecej rozpisywac,i kazdy szczegol pisac tego co robie, zreszta to i tak b.duzo jak na mnie.
mloda71 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-05, 23:39   #44
Neni1984
Zakorzenienie

Codziennie:
-prysznic po przebudzeniu połączony z dokładną depilacją całego ciała (muszę być idealnie gładka, jakąś manię chyba mam ). Pod prysznicem zawsze delikatnie moczę włosy i nakładam mleczko prostujące Garniera - "układa" mi to trochę poplątane po śnie kręcone włosy
-balsam na całe ciało, na strefę bikini Clotrimazolum żeby nie było podrażnień,
-buzię tylko przecieram tonikiem, nakładam krem, później podkład, eyeliner, trochę czarnej kredki, czasem tusz
-wieczorem dokładny demikajaż + mycie buzi wodą z jakimś żelem, mydłem siarkowym bądź płatkami owsianymi (zależnie od humoru), krem pod oczy
-balsam lub oliwka dla dzieci na mokre ciało, krem na buzię
Co drugi dzień:
- myję włosy, obowiązkowo odżywka bez spłukiwania, czasem mieszam ją z Wax`em, jak nie mam co robić z czasem to nakładam Waxa i chodzę w zrywce i czapce, swoją drogą mój TŻ ma niezły ubaw, zawsze proponuje mi również rękawiczki i szalik co by cały zestaw był Potem nakładam odżywkę bez spłukiwania, włosy zawsze schna mi same jak śpię
-samoopalacz (obecnie testuje Dax`a w piance, już mi się podoba )
Zależnie od humoru:
-peeling kawowy
-maseczki oczyszczające
-maseczki nawilżające
-niestety kremowanie rąk
-piłowanie pazurków, sprawdzanie lakieru u nóżek (u rąk nie maluję)
-no i nieszczęsne farbowanie odrostów mnie czeka teraz co miesiąc, cudownie było o tym nie pamiętać

Czasem mam ochotę poprostu wskoczyć do łóżka, ale moje wieczorne zajęcia to już chyba uzależnienie, czasem mój TŻ mi zmywa makijaż (bardzo czasem, po bardzo "udanej" imprezie ) Nie wyjdę z domu nie wyprysznicowana i nie wybalsamowana ani bez eyelinera na oczach
Neni1984 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-07, 00:10   #45
indianka84
Raczkowanie

GG do indianka84
Dot.: Re: Dziennik zadbanej wizażanki!

u mnie to jest roznie sa takie okresy ze az przesadzam z tymi maseczkami, manicure i innymi rzeczami a czasem moja chec do tych "rzeczy" opada

ale zazwyczaj raz lub dwa razy w tygodniu maseczki jakies (rozne)
codziennie tonik, mleczko oczyszczajace

peelingi raz na jakis czas

oczyszczanie twarzy raz na tydzien lub dwa

co jakis czas masaz tawzry (na zajeciach w pracowni:P)

prawi codziennie skubie brwi:P

manicure- kiedsy potrafialm co 3 dni robic teraz rzadziej raz na tydzien lub poltora

hmm co jeszcze
no tak pedicure tez z podoban czestotliwoscia

henna - nie
chyab ze na zajeciach w raamch cwiczen:P

hmm co jeszcze no a pro po o czyszczania- maseczka rozpulchniajaca lub rogrzewajaca, tonizacja, oczyszczanie, maseczka lagodzaca, sciagajaca

a takie tam "pierdloly"

no i jeszcze od czasu do czasu skubie wasiki:P:P , bo na zajeciach woskowania jeszcze nie bylo:P
żyjesz nie tylko dla siebie
indianka84 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-07, 00:12   #46
indianka84
Raczkowanie

GG do indianka84

no tak i zapomnialam o tym ze kremuje sie codzienie i balsamuje cialko

kiedsy krem matujacy bo mam tlusta cere
a teraz diprobasa niestety po kuracji sterydami i z powodu atopii
a balsami to rozne
zreszat "marze" buzke wszytskim co nawilza badz natluszcza bo mimo tlustej cery czasem gdzieniedzie sie pzresusza pzrez ta atopie
żyjesz nie tylko dla siebie
indianka84 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-07, 02:06   #47
sonja1
Rozeznanie

GG do sonja1

Ostatnio dzięki Wizażowi mam okres wzmożonej pielęgnacji. A więc prysznic rano i wieczorem, obowiązkowo zakończony zimną wodą, po prysznicu żel ujędrniający na pupę i uda, na resztę ciała balsam. Nogi golę co dwa dni, pachy latem codziennie. Dwa razy w tygodniu peeling z kawy, po peelingu maska z błota Avonu. Stopami staram się zajmować codziennie ale często zapominam i traktuję je trochę po macoszemu, czas to zmienić. Twarz myję mydłem w płynie, na to tonik, krem , pod oczy żel ze świetlikiem. Dwa razy w tygodniu peeling ziarnisty i maseczka oczyszczająca, na przykre niespodzianki uzywam wieczorem żel punktowy z Avonu. Ręce kremuję kilka razy dziennie, w pracy to prawie non stop, paznokcie maluję rzadko, ostatnio bezbarwnym lakierem, odsuwam tylko skórki i wmasowuję w nie Bepanthen w kremie, podobno wzmacnia pazury i zmiekcza skórki, zobaczymy. Raz w tygodniu depilacja brwi, no i to by było na tyle.
sonja1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-07, 02:09   #48
sonja1
Rozeznanie

GG do sonja1

Aha i włosy myję codziennie, a po myciu odżywka ze spłukiwaniem, tak co drugi dzien mniej więcej. Nie stosuję środków do stylizacji ale to też trzeba zmienić bo mam ostatnio coraz więcej problemów z ułożeniem włosów.
sonja1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-07, 13:21   #49
Ami
Zakorzenienie

Ja chyba nic nie robię regularnie. No poza myciem zębów, włosów i siebie. Nawet dezodorantu nie używam regularnie- z racji tego, że nie pocę się mocno, a często mnie podrażniają.
Ami jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-07, 14:42   #50
Editaphx
Zadomowienie

rano- mydło siarkowe, żel do mycia twarzy, mleczko do oczyszczania, lekki krem nawiżajacy lub nawilżajaco-matujący
wieczorem- mydlo, żel, mleczko, mleczko do demakijazu, gruba warstwa tłustego kremu [hmm, nie wiem czy dobrze robię męcząc moją problematyczną cerę tą metodą ] a na pryszcze brevoxyl lub maść cynkowa.
twarz- peeling raz w tygodniu + maseczka odżywcza
włosy- co drugi dzien mycie + odżywka na 20 min. na noc na suche końcówki znowu ta sama odżywka, spłukuję rano, albo przy nastepnym myciu.
ciało- czasem balsamik - tu porażka na całej linii, nie chce mi się w ogole...
ząbki- mycie w ciągu dnia, pasta wybielająca + nici + orbity
stopy- co jakiś czas peeling, moczenie w wodzie z solą, gruba warstwa kremu na noc co 4-5 dni.
dłonie- codziennie na noc gruba warstwa kremu
pazurki- 2-3 w tygodniu malowanie, odżywka, piłowanie.
brwi- obecnie zapuszczam ale nie chcą odrastać
depilacja- 2, 3 razy w tygodniu.
gorąca kąpiel- codziennie wieczorem, chłodne prysznice w ciągu dnia.
od środka - witaminy, skrzyp, lecytyna

Editaphx jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-22, 23:07   #51
prowokacja17
Zadomowienie

GG do prowokacja17

buzka-raz w tyg staram sie zrobic peeling, rano przecieram twarz tonikiem nivea visage young,wieczorem mleczkiem zmywam makijaz (jezeli takowy mam) i przecieram twarz tonikiem -woda nie myje bo moja skora tego nie lubi wieczorem kremik nivea visage young
cialo-raz w tyg robie peeling malinowym kislem z dax cosmetics , codziennie wklepuje balsam ujedrniajacy na przemian z brazujacym, no i oczywiscie co 2 dni depiluje nozki
zęby-myje 3 razy dziennie
włosy-myje codziennie lub co drugi dzien, nakladam odzywke 3 minutowa, raz w tyg wax lub odzywiajaco kolor
panokcie-u rąk zmywam lakier raz w tyg i odsuwam skorki, pilniczek i te sprawy, nozki raz dziennie smaruje kremem.raz w tyg peeling,maluje raz na 3 tyg
prowokacja17 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-23, 10:08   #52
hybris
Zadomowienie

Hehe, tak to czytam i czytam i powoli klaruje mi się obraz ideału samodyscypliny, do którego dążę i dążę i dążę

Na razie wygląda to tak:

Codziennie:
2 razy dziennie mycie twarzy żelem i tonozowanie, do tego odpowiedni krem (dzienny lub nocny), krem pod oczy, rano filtry.
raz dziennie: mycie włosów i odżywka.
raz dziennie prysznic a potem smarowanie ciała (a przynajmniej łydek) czymś bardzo mocno nawilżającym. Ujędrniacze i antycellulity niestety tylko jak sobie przypomnę, albo jak mi się chce.
kilka razy dziennie - krem do rąk.

co drugi dzień
golenie nóg, pach i wszystkiego, co tego wymaga (gdzie te czasy, kiedy mogłam używac depilatora, teraz się naczynka zbuntowały i buuu )
pumeksowanie stóp.

2 razy w tygodniu
maseczki: nawilżająca na policzki i oczyszczająca na strefę T
pelling całego ciała.

raz w tygodniu
peeling twarzy
manicure i pedicure (ale paznokci nie maluję, bo mi się nie chce)
regulacja brwi

I jak to wszystko przeczytałam, to sama nie mogę uwieżyć, jak ja na to wszystko czas znajduję...
hybris jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-23, 14:02   #53
mimbi
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Neni1984
-balsam na całe ciało, na strefę bikini Clotrimazolum żeby nie było podrażnień,
Z tego, co sie orientuje Clotrimazolum to nie jest masc przeciwko podraznieniom, tylko przeciwko roznym grzybicznym zyjatkom i innym tego typu sprawom.
mimbi jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-23, 16:33   #54
miiee
Rozeznanie

A ja mało co stawiam na pielęgnację, nie licząc cery to fakt tu trochę przed lustrem stoję... ale tak to ważniejsze jest dla mnie fitness i ćwiczenia... Uważam, że zgrabna sylwetka jest cenniejsza.... I nawet z poobgryzanymi paznokciami czy nie zrobionym pedicurem czuję się i wyglądam dobrze....
miiee jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-24, 11:38   #55
mezatka86
BAN stały

GG do mezatka86

Cytat:
Napisane przez miiee
A ja mało co stawiam na pielęgnację, nie licząc cery to fakt tu trochę przed lustrem stoję... ale tak to ważniejsze jest dla mnie fitness i ćwiczenia... Uważam, że zgrabna sylwetka jest cenniejsza.... I nawet z poobgryzanymi paznokciami czy nie zrobionym pedicurem czuję się i wyglądam dobrze....
ja bym nie wytrzymała z poobgryzanymi paznokciami czy bez pedicuru. Czuję się wtedy jak niekompletnie ubrana. Ostatnio brałam kąpiel baaardzo późno, bo byliśmy z mężem na imprezie. On później smacznie spał, a ja jeszcze musiałam wklepać w siebie wszystkie balsamy, kremy, toniki, od stóp do głów skończywszy na przemalowaniu paznokci na bardziej naturalny kolor (nie lubię mocnych kolorów na paznokciach, jedynie na wieczorowe wyjścia) i troszke mi zeszło. Choć byłam padnięta poszłam spać zadbana i wypielęgnowana. A jeszcze tak mam, że jak czegoś zapomnę zrobić w swojej toalecie to nawet złóżka wyskoczę i to zrobię chocby nie wiem jak późno było i bym sobie przypomniała. Jakaś taka jestem, że dziwnie sie czuje jak nie wykonam tych wszystkich zabiegów kosmetycznych. Cóż, pochwalę sie tylko, że może to jakieś skrzywienie jeszcze przedzawodowe, bo niedługo dumnie będę mówić, ze jestem kosmetyczką
mezatka86 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-25, 19:41   #56
Rena
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 6

Cytat:
Napisane przez monissia
Kiedyś parę lat temu ,gdy byłam jeszcze nastolatką, znalazłam w jednej z gazet „Dziennik zadbanej dziewczyny”. Były tam wymienione zabiegi jakie należy robić codziennie ,co tydzień i co miesiąc. Jak jest u Was? Jakie zabiegi wykonujecie i jak często? Może stworzymy „Dzienni zadbanej wizażanki”
U mnie to różnie bywa w różnym okresie czasu: pielęgnacja i czas jej poświecony zależy od ilości czasu, motywacji, pory roku, sposobu spędzania wolnego czasu (np. na wycieczce w górach absolutny minimalizm, przy plażowaniu zwiększona ilość balsamów nawilżających, na super ważną imprezę kosmetyczny maksymalizm ).
Dlatego opiszę Wam typowy tydzień roboczy: włosy myję codzienne rano (tak się jakoś nauczyłam ponad pół roku temu i mi to pasuje mieć zawsze ładnie wymodelowane włosy) - właściwie to jest pierwsza rzecz jaką robię zaraz po wstaniu myję włosy raz szamponem tak aby zdążyły wyschnąć (wstaje godzinę przed wyjściem). Gdy włosy są już zawinięte ręcznikiem i są na etapie schnięcia myję zęby, zmywam twarz mleczkiem kosmetycznym smaruje lekkim kremem ostatnio jest to happy derm l’oreala, wykonuje pozostałe czynności poranne (nie kosmetyczne) typu zrobienie sobie herbaty, puszczam radio i słuchając porannych wiadomości robię makijaż zazwyczaj tylko oczy. Między czasie ściągam ręcznik z głowy - tzn jeszcze przed wiadomościami/makijażem - rozczesuję włosy wklepuję piankę i jak są już wilgotne modeluję je na lokówkosuszarce. Potem używam dezodorantu i w zależności od humoru wody toaletowej, ubieram się i wychodzę. Wieczorem jest druga część pielęgnacji: zmywam makijaż tym samym mleczkiem co rano, smaruje twarz kremem - wieczorem preferuje bardziej tłuste, myje zęby, biorę prysznic i często używam też drewnianego masażera antycelulitis, smaruje się balsamem (jeżeli jest to brązujący, to biorę też prysznic rano, żeby pozbyć się zapachu), dosyć często nakładam na całą noc odżywkę do spłukiwania - na suche włosy. Przeczytałam o tym gdzieś na wizażu i jestem zadowolona z efektów - a jaka to oszczędność czasu. Depilację a właściwie golenie nóg i innych partii ciała odbywa się u mnie co 2, 3 dni pod prysznicem, paznokcie maluję co kilka dni - zawsze popołudniu - jak mam czas, to robię francuski manicure, jak jestem bardzo zabiegana to tylko bezbarwną odżywkę. Peelingów nie robię, bo nie odczuwam takiej potrzeby - tzn raz kupiłam peeling (podobno dość dobry) dobrych kilka miesięcy temu i nie mogę go skończyć. Raz w tygodniu robię święto dobroci dla stóp - moczę je 10 min w wodzie, potem nakładam krem złuszczający avonu (już nie długo się kończy), którym wcale nie robię peelingu za to doskonale odświeża, następnie namydlam je i używam tarki (jakoś nie wyobrażam sobie używania jej na suche, albo tylko mokre stopy). Kremów do rąk używam rzadko, ale ostatnio nawet kupiłam krem do rąk, bo od czegoś mi się przesuszyły (szukam winowajcy ). Oczywiście opisałam stan bieżący i wersję dzień powszedni.
Rena jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-27, 12:24   #57
justa79
Zakorzenienie

GG do justa79

codziennie rano i wieczorem oczyszczanie twarzy - żel, później tonik i krem (albo 2, np. na naczynka i nawilżający albo nawilżający i bloker), rano pełny makijaż
2 razy w tygodniu peeling twarzy i ciała, później samoopalacz (jeśli mam krem/balsam brązujący, to częściej), 2 razy w tyg. maseczka nawilżająca/odżywcza i 2 razy oczyszczająca;
codziennie po prysznicu balsam do ciała, krem do stóp, balsam antycellulitowy;
od czasu do czasu tarka do stóp;
rano krem modelujący nogi, talk do ciała, krem do biustu;
krem do rąk przed każdym wyjściem z domu i wieczorem;
po każdym myciu włosów odżywka (inaczej bym ich nie rozczesała), czasami maseczka, jakieś kuracje do skóry głowy, kapsułki renegerujące itp.
od czasu do czasu inne ekstrawagancje, typu jakaś maska czy odżywka do ciała, np. seria zabiegów z zawijaniem się w folię;
więcej czasu chciałabym poświęcać swoim paznokciom, bo na razie dbanie o nie niestety jakoś mi nie weszło do repertuaru regularnych zabiegów, czasami smaruję je odżywką, codziennie kremem do rąk, ale chciałabym jeszcze zadbać o skórki. ale tyle już tych zabiegów, że o tym zapominam
justa79 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-28, 01:09   #58
Puniax
Rozeznanie

Twarz
codziennie rano myję żelem, przemywam tonikiem i robię makijaż,
codziennie wieczorem zmywam makijaż żelem, tonizuję tonikiem
co 2 - 3 dzień peeling enzymatyczny i maseczka oczyszczająca
Włosy
codziennie lub co drugi dzień myję, nakładam balsam i lotion (cała seria Seboradin)
co 4 - 7 dni maseczka WAX
1 raz w tygodniu maseczka z żółtka jajka, olejku rycynowego, nafty i cytryny
Ciało
codziennie prysznic + balsam
2-3 razy w tygodniu peeling (z soli lub z kawy)
depilacja w zależności od potrzeb
pedicure w miarę potrzeb
Dłonie
codziennie krem do rąk,
manicure w zależności od potrzeb

CODZIENNIE ĆWICZĘ w zależności od czasu, raz trening trwa 10 min, innym razem - 90 minut Staram się robić ten dłuższy trening 2 razy w tygodniu
CODZIENNIE łykam tabletki z wyciągiem ze skrzypu polnego
Puniax jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-28, 12:22   #59
justa79
Zakorzenienie

GG do justa79

Cytat:
Napisane przez Puniax
Twarz
codziennie rano myję żelem, przemywam tonikiem i robię makijaż,
codziennie wieczorem zmywam makijaż żelem, tonizuję tonikiem
nie używasz żadnego kremu do twarzy?
justa79 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-29, 00:10   #60
Puniax
Rozeznanie

Nie, mam tak tłustą cerę, że nawet bez kremu się świeci
Puniax jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości