Witamina A+E stosowana na twarz - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-03-24, 15:46   #31
emagi
Rozeznanie
 
Avatar emagi
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 686
Dot.: Witamina A+E stosowana na twarz

Są kapsułki Dermogal wit A i E "Doskonały kosmetyk do codziennej pielęgnacji skóry, zwłaszcza skóry wrażliwej z problemami (trądzik pospolity, trądzik różowaty, atopowe zapalenie skóry, łojotokowe zapalenie skóry, nadmierne złuszczania skóry, nadwrażliwość na różne czynniki).
Działanie

Preparat stanowi uzupełnienie pielęgnacji specjalistycznej, wpływając na poprawę nawilżenia, elastyczności i jędrności skóry. Kosmetyk doskonały pod makijaż.
Dawkowanie

Po ukręceniu "ogonka" kapsułki wycisnąć na skórę i delikatnie rozetrzeć w miejscu stosowania. Używać na oczyszczoną powierzchnię skóry"
emagi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-26, 00:00   #32
Lui1234
Zadomowienie
 
Avatar Lui1234
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 119
Dot.: Witamina A+E stosowana na twarz

Cytat:
Napisane przez emagi Pokaż wiadomość
Są kapsułki Dermogal wit A i E "Doskonały kosmetyk do codziennej pielęgnacji skóry, zwłaszcza skóry wrażliwej z problemami (trądzik pospolity, trądzik różowaty, atopowe zapalenie skóry, łojotokowe zapalenie skóry, nadmierne złuszczania skóry, nadwrażliwość na różne czynniki).
Działanie

Preparat stanowi uzupełnienie pielęgnacji specjalistycznej, wpływając na poprawę nawilżenia, elastyczności i jędrności skóry. Kosmetyk doskonały pod makijaż.
Dawkowanie

Po ukręceniu "ogonka" kapsułki wycisnąć na skórę i delikatnie rozetrzeć w miejscu stosowania. Używać na oczyszczoną powierzchnię skóry"
A czy te witaminki apteczne działaja troche jak retinol, czy nalezy stosowac filtry?
Lui1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-26, 06:18   #33
apows
Zadomowienie
 
Avatar apows
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 1 168
Dot.: Witamina A+E stosowana na twarz

Cytat:
Napisane przez AniaGO Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam pytanie, czy mogę bez obaw stosować witaminę A+E na twarz zamiast kremu? Zastanawiam się czy można tak robić codziennie czy tylko raz na jakiś czas. I właściwie czy są jakieś przeciwskazania.
Interesuje mnie to bo babcia mojego męża robi tak od czasów młodości i wygląda na 20 lat młodziej, ma piękną cerę,zadbaną nie jest to twarz pomarszczona i zwiotczała a babcia w przyszłym roku kończy 80 lat. A może ma tak dobre geny?
Proszę napiszcie co o tym sądzicie.
Ania
Witaj, owszem na pewno poprawisz sobie cerę, tzn witamina A na pewno doskonale działa przeciwzmarszczkowo. Sama się o tym przekonałam ale co do witaminy E nie mam pojęcia.
__________________
Zapraszam na mój blog http://podwierzba.blogspot.com/
apows jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-26, 17:56   #34
emagi
Rozeznanie
 
Avatar emagi
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 686
Dot.: Witamina A+E stosowana na twarz

Z filtrami to nie wiem na KWC jest recenzja tych kapsułek i dużo dziewczyn stosuje je na noc zamiast kremu. Też mam to w planch ale na razie musze wykończyć obecny krem żeby mieć czyste sumienie Z tego co wyczytałam w związku z wit A, która jest w postaci palmitynianu retinylu w skórze zachodzą reakcje i wydziela sie retinol.
emagi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-27, 01:03   #35
Lui1234
Zadomowienie
 
Avatar Lui1234
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 119
Dot.: Witamina A+E stosowana na twarz

Cytat:
Napisane przez emagi Pokaż wiadomość
Z filtrami to nie wiem na KWC jest recenzja tych kapsułek i dużo dziewczyn stosuje je na noc zamiast kremu. Też mam to w planch ale na razie musze wykończyć obecny krem żeby mieć czyste sumienie Z tego co wyczytałam w związku z wit A, która jest w postaci palmitynianu retinylu w skórze zachodzą reakcje i wydziela sie retinol.
nie mam pojęcia za bardzo ale czytałam ze ten palmitynian retinylu to najsłabsza forma wit A, ze nie dziala przeciwzmarszczkowo ale jedynie wygładza... Moze ktos cos wie jak to z tym jest?
( dzis ogladałam krem loreala z retinolem gdzie skladzie był własnie ten składnik, krem 71 zł w Rossmanie, na BU jest w srerum inna forma wit A).
A czy stosując te tabletki wit A+E nalezy stosować filtry czy nie?
Edytuję bo mnie chodzi o witaminy doustne ktore moznaby zastosować na skorę twarzy..., nie wiem czy dobrze zrozumiałam tresc wątku.?

---------- Dopisano o 01:03 ---------- Poprzedni post napisano o 00:46 ----------

Cytat:
Napisane przez godessa Pokaż wiadomość
Stosuję Capivit Forte A+E, a kosztuje on ok. 10 zł i starcza na długo. Wyciskam z kapsułki zawarty olejek i wcieram delikatnie. Faktycznie jak napisała Beata nadaje się on najbardziej do suchej cery, gdyż dla tłustej będzie zbyt ciężki. Jeśli nakładam witaminki na noc to nie stosuję już kremu, bo nie ma takiej potrzeby. A rano jaśli nakładam to po kilku minutach od nałożenia przecieram twarz tonikiem i wówczas nakładam krem. Ale to naprawdę działa
i pomimo, ze to kapsułki doustne, nic się nie dzieje przy stosowaniu ich na skorę??
na internecie znalazłam opis:

Substancje czynne:
octan retynolu 2 500 j.m.
octan D,L-Îą-tokoferolu 150 mg

Substancje pomocnicze:
galusan oktylowy,
olej arachidowy
Skład otoczki (taki sam dla obu dawek):
żelatyna, gliceryna, etylu hydroksybenzoesan, woda
OPIS DZIAŁANIA
CapivitŸ A+E jest lekiem złożonym, zawierającym w swoim składzie witaminę A oraz witaminę E.
Witamina A (retynol) jest niezbędna do reprodukcji, wzrostu, regeneracji i różnicowania czynności nabłonków, a także do wzrostu i rozwoju kości oraz dla prawidłowej funkcji narządów wzroku. W siatkówce retynol ulega przemianie tworząc barwnik wzrokowy - rodopsynę - konieczną do adaptacji wzroku w ciemności.
Niedobór witaminy A prowadzi do ślepoty zmierzchowej, wysychania spojówek, rozmiękania rogówki a w ciężkich przypadkach do trwałego uszkodzenia oczu i ślepoty.
Ponadto jej niedobór może być powodem zmian skórnych: nadmiernego rogowacenia skóry oraz metaplazji nabłonka błon śluzowych. "

Edytowane przez Lui1234
Czas edycji: 2013-03-27 o 00:53
Lui1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-27, 05:59   #36
apows
Zadomowienie
 
Avatar apows
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 1 168
Dot.: Witamina A+E stosowana na twarz

Cytat:
Napisane przez madziuniaaaaa Pokaż wiadomość
a ja mam pytanko, mam nie wielka blizne na ręce ... i zastanawiem sie czy witamina e byla by dobra czy pomoze ?
Witaj, tutaj nie pomogą witaminy A i E, a raczej C gdyż działa rozświetlająco. Jednakże nie sądzę, by zadziałała aż tak dobrze, by pozbyc sie blizny. Zalezy też jakich rozmiarów jest ta blizna.
__________________
Zapraszam na mój blog http://podwierzba.blogspot.com/
apows jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-27, 17:52   #37
emagi
Rozeznanie
 
Avatar emagi
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 686
Ten Dermogal jest do stowania zewnętrznego nie do łykania. Ta forma wit A jest rzeczywiście najsłabsza i dlatego najmniej podrażniająca, im mocniejsza forma tym większe ryzyko podrażnień skóry, niektórzy są uczuleni nawet na retinol zawarty w kremach.

Zaczełam na sobie testować wit A i E przy smarowaniu na noc żadnych filtrów nie trzeba, żadne przebarwienia od słońca w ciągu dnia się nie pojawiają.

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2013-03-29 o 01:07 Powód: Post pod postem
emagi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-05-21, 21:30   #38
Lui1234
Zadomowienie
 
Avatar Lui1234
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 119
Dot.: Witamina A+E stosowana na twarz

Cytat:
Napisane przez emagi Pokaż wiadomość
Ten Dermogal jest do stowania zewnętrznego nie do łykania. Ta forma wit A jest rzeczywiście najsłabsza i dlatego najmniej podrażniająca, im mocniejsza forma tym większe ryzyko podrażnień skóry, niektórzy są uczuleni nawet na retinol zawarty w kremach.

Zaczełam na sobie testować wit A i E przy smarowaniu na noc żadnych filtrów nie trzeba, żadne przebarwienia od słońca w ciągu dnia się nie pojawiają.
A czy kapsułki apteczne
Vitaminum A+E firmy MEDANA sa ok???

Skład:
Retinoli palmitas+int-rac-L-Tocopherylis acetas (L- to alfa ale znaku nie moge znalesc)
2500j.m+200mg.
(kapsułki sa elastyczne, mozna je przekłuć)

Posmarowałam sobie na rece, tłuste i zbite to jest.
Lui1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-27, 14:11   #39
anetak
Wtajemniczenie
 
Avatar anetak
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 141
Dot.: Witamina A+E stosowana na twarz

Hej
Czy witamine A (palmitynian retinylu) zakupiona w sklepie Zrob Sobie Krem moge dodawc do kremu na noc?
anetak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-28, 15:59   #40
ninolo
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 24
Dot.: Witamina A+E stosowana na twarz

raczej na noc nie ze względów praktycznych, najlepiej w dzień na kilka godzin
ninolo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-05, 23:28   #41
malenkaa94
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 15
Dot.: Witamina A+E stosowana na twarz

Hej dziewczyny. Kupilam sobie ostatnio kapsulki wit. A+E na twarz i niestety jestem zawiedziona. Wiem, ze witamina moze uczulac i niestety taksie wlasnie stalo... mam cala czerwona buzie Witaminy szybko zmyte i teraz tylko mam nadzieje, ze szybko plami zejda
malenkaa94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-12-09, 13:39   #42
Mo_niczka
Raczkowanie
 
Avatar Mo_niczka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: mazowsze
Wiadomości: 238
Dot.: Witamina A+E stosowana na twarz

Cytat:
Napisane przez emagi Pokaż wiadomość
Są kapsułki Dermogal wit A i E "Doskonały kosmetyk do codziennej pielęgnacji skóry, zwłaszcza skóry wrażliwej z problemami (trądzik pospolity, trądzik różowaty, atopowe zapalenie skóry, łojotokowe zapalenie skóry, nadmierne złuszczania skóry, nadwrażliwość na różne czynniki).
Działanie

Preparat stanowi uzupełnienie pielęgnacji specjalistycznej, wpływając na poprawę nawilżenia, elastyczności i jędrności skóry. Kosmetyk doskonały pod makijaż.
Dawkowanie

Po ukręceniu "ogonka" kapsułki wycisnąć na skórę i delikatnie rozetrzeć w miejscu stosowania. Używać na oczyszczoną powierzchnię skóry"
Zgadzam się ze wszystkim, oprócz tego, że nadaje się pod makijaż Na pewno nie dla wszystkich - dla mnie nie, ponieważ przez cały czas po nałożeniu na twarzy mam tłustą warstwę. Może dla skóry suchej jest idealny i dobrze się wchłania Dermogal A+ E stosuję w ciągu dnia, kiedy zostaję w domu - bardzo odpowiadają mi jego właściwości nawilżające.
__________________
blogbezzapachu.blogspot.c om
idealneczterdziestoletnie .blogspot.com
Mo_niczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-09, 16:25   #43
emagi
Rozeznanie
 
Avatar emagi
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 686
Dot.: Witamina A+E stosowana na twarz

Też nie stosuję go pod makijaż, tylko jak większośc dziewczyn na noc zamiast kremu
emagi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-18, 21:45   #44
mandragona
Marudziara
 
Avatar mandragona
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Z Krainy Kota ...
Wiadomości: 9 061
Dot.: Witamina A+E stosowana na twarz

Ja właśnie zakupiłam Capivit A+ E i jestem ciekawa jego działania. Wcześniej stosowałam dermogal - rybki na twarz, ale mało pomagało na atopowe zapalenie skóry ...
__________________


mandragona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-18, 21:54   #45
emagi
Rozeznanie
 
Avatar emagi
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 686
Dot.: Witamina A+E stosowana na twarz

na atopowe zapalenie skóry może lepsza byłaby jakaś emulsja albo spcejalny krem z apteki?
emagi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-18, 22:24   #46
mandragona
Marudziara
 
Avatar mandragona
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Z Krainy Kota ...
Wiadomości: 9 061
Dot.: Witamina A+E stosowana na twarz

Miałam, ale moja skóra szybko się przyzwyczaiła i muszę zmieniać co jakiś czas . Ostatnio pomagał mi decubal, ale po 3 miesiącach musiałam zmienić na inny. Myślę jeszcze o Cetaphilu kiedyś mi pomagał, chyba do niego wrócę.
__________________


mandragona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-04, 14:44   #47
boobuska
Przyczajenie
 
Avatar boobuska
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 7
Dot.: Witamina A+E stosowana na twarz

hej dziewczyny, raatunku! otóż .. miałam (i mam) skłonność do różnych niewielkich zmian na policzkach - jakies wypryski, zaskórniki, te sprawy. zastosowałam kapsułki A+E - po peelingu, rozcielam kapsułke, nałożyłam, i cacy. przeczytalam o stosowaniu jej pod oczy, więc zajechałam też tam. zdązyłam to zastosowac dwa razy na wieczór, a trzeciego dnia jakas masakra.. policzki ok, wygładzone, nie widze negatywów.. ale pod oczami, pod zewnętrzymi kącikami po obu stronach mam czerwone, piekące plamy. smaruję je niveą, nie wiem jak sobie z tym poradzić. ledwo zakrywam to makijażem, wygląda jakbym naprawde mocno plakała po nocach... co mi sie stało? czy któraś z Was moze doradzic, co mam zrobic, zeby zniwelowac te skutki?
boobuska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-12, 07:50   #48
Yeneefer
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 3
GG do Yeneefer
Dot.: Witamina A+E stosowana na twarz

Cytat:
Napisane przez boobuska Pokaż wiadomość
hej dziewczyny, raatunku! otóż .. miałam (i mam) skłonność do różnych niewielkich zmian na policzkach - jakies wypryski, zaskórniki, te sprawy. zastosowałam kapsułki A+E - po peelingu, rozcielam kapsułke, nałożyłam, i cacy. przeczytalam o stosowaniu jej pod oczy, więc zajechałam też tam. zdązyłam to zastosowac dwa razy na wieczór, a trzeciego dnia jakas masakra.. policzki ok, wygładzone, nie widze negatywów.. ale pod oczami, pod zewnętrzymi kącikami po obu stronach mam czerwone, piekące plamy. smaruję je niveą, nie wiem jak sobie z tym poradzić. ledwo zakrywam to makijażem, wygląda jakbym naprawde mocno plakała po nocach... co mi sie stało? czy któraś z Was moze doradzic, co mam zrobic, zeby zniwelowac te skutki?
posmaruj na noc pantenolem, powinno pomóc
Yeneefer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-05, 06:52   #49
evayak
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-04
Wiadomości: 3
Dot.: Witamina A+E stosowana na twarz

ja kupuje zawsze w https://allegro.pl

Edytowane przez evayak
Czas edycji: 2022-08-27 o 13:32
evayak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-04-24, 17:09   #50
malgorzatafurmanczyk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-04
Wiadomości: 17
Dot.: Witamina A+E stosowana na twarz

ja też tak robię. przebijam kapsułkę i mam ją na dwa razy. uważam, że lepsze to, niż kremy, które muszą przetrwać na półce w sklepie rok, albo i więcej. jeżeli trzeba natłuszczać to tylko tym. poza tym, kremy mnie szczypią. muszą mieć konserwanty, alkohol denat., albo coś innego. nie wnikam, ale lista składników jest baaaardzo długa. koleżanka mi mówiła ( a to było 10 lat temu), że jej babcia tak robiła. miała śliczną cerę. być może to ta sama babcia.....
a jeżeli skończy mi się a+e to pod oczy wsmarowuję olej z oliwek, wszystko co znajdę w kuchni..... (a+e jest gęstsza i nie spływa)
malgorzatafurmanczyk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-04-24 17:09:48


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:30.