Rewolucja w pielęgnacji trzydziestolatki. - Strona 15 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2008-12-16, 19:24   #421
isska25
Raczkowanie

Send a message via Skype™ to isska25
Dot.: Rewolucja w pielęgnacji trzydziestolatki.

moja mama ma 53 lata i używa takich samych kremów jak ja 29 latka czyli: dzień: Flawo c, redermik LPR Filtr +50LPR, Noc: 2razy tygodniu zorac, codziennie ystheal Avene i jak trzeba nawilżacz z tanich np: ziaja aretina czy ava mustela extra tłusta. Czy moja mama ma używać tych samych kremów, nie za słabe na jej 53letnią skórę a jak nie to samo co ja to co? I czy po zoracu jej skóra wkońcu odzyska gładkość( może ten zorac się nie nadaje do starszych osób?) pomóżcie bo nie chce jej żle doradzić a to ja zaraziłam ją filtrami zorackiem i wit c. Prosze o odp
isska25 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-16, 19:26   #422
isska25
Raczkowanie

dodam że zoracujemy się filtrujemy ponad miesiąc.
Stary 2008-12-17, 10:59   #423
201608040942
Konto usunięte

Mama robi wszystko jak trzeba.
201608040942 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-18, 15:52   #424
rita77
Raczkowanie

Dziewczyny pozwole sobie podlaczyc sie pod ten watek, przeczytalam caly i chyle czola przed Wasza wiedza.Mam wielka prosba czy moglybyscie mi pomoc w doborze pielegnacji, bo sie pogubilam po przeczytaniu tylu madrych rzeczy. Mam 32 lata, cere mieszana w kierunku do tlustej, sklonnosc do rozszerzonych naczynek na policzkach i skrzydelkach nosa,zanieczyszczenia i rozszerzone pory na nosie,tradziku nigdy nie mialam,jednak na jednym policzku mam od niedawna takie dziwne nierownosci, ktore wygladaja jak pozostlosci po tradziku(musze przyznac, ze cera po 30 tce zrobila mi sie jakas kaprysna).Na koncie mym posiadam rowniez gruba zmarche na brwia i pomiedzy nimi oraz drobne zmarszczki pod oczami, ktore nabylam po LRP hydraphase notabene, ktory mial byc lekiem na moja opuchlizne pod oczami.I... jeszcze od wrzesnia walcze za pomoca kremu na przebarwienia iwostinu z zaciemnieniem nad ustami"jakby wasikiem"(jest coraz lepiej ale b.dlugo to trwa).Jak to wszystko strasznie brzmi.Bede Wam bardzo wdzieczna za pomoc w doborze kosmetykow,dodam tylko ze mieszkam w niemczech wiec nie wszystkie firmy sa tutaj do kupienia.
Narazie wymyslilam sobie taki duet:
na dzien:krem LRPActive C XL ( z filtrami, moze na ta pore roku beda wystarczajace)
na noc:peel night lieraca lub druga opcja emulsja avene ystheal
a co z oczami?
o rany ja juz nic nie wiem
prosze o pomoc

Edytowane przez rita77
Czas edycji: 2009-01-19 o 10:22
rita77 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-19, 13:27   #425
Iwonalodz
Zakorzenienie

GG do Iwonalodz

W kremie który podałas filtry są znikome więc na to najlepiej jeszcze jakiś filtr. Drugiego kosmetyku na noc nie znam, ale może spróbuj maseczke albo tonik aspirynowy? ja na noc stosuje Diroseal.

Iwonalodz jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-19, 13:56   #426
rita77
Raczkowanie

Dziekuje Ci serdecznie za odpowiedz. Wlasnie wrocilam z apteki z probkami active c, bede testowac jak moja skora zareaguje na wit. c.Masz racje ochrona przeciwsloneczna w tym kremie jest mala (spf 12- uva 7 ppd)dosmaruje sie jeszcze filtrami albo nie, lepiej kupie ten bez zadnych filtrow, bo te to jakby ich nie bylo
Night peel to fajny produkt http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=8966, ladnie oczyscil mi nos, ale stosowalam go jako kuracje i troche sie go juz boje bo wydaje mi sie, ze na nosie wlasnie podraznil mi naczynka.Moze zamiast niego sprobuje diroseal, ktory mi polecasz, czy on dziala troszke oczyszczajaco i przeciwzmarszczkowo:confu sed:, przepraszam za pytanie, ale ja raczkujaca jestem.Dziekuje i pozdrawiam
Stary 2009-01-19, 16:12   #427
45ulka
Raczkowanie

Może tutaj ktoś pomoże starszej koleżance???

Proszę o poradę znające się na rzeczy Panie, czy ten krem będzie miał dobre działanie przeciwzmarszczkowe: Retises 0,50%
- regenerujący krem przeciwzmarszczkowy forte

Skład:

• 0.50% retinol
  • 0.22% propionian retinylu
  • 3% roztwór oligopeptydu palmitylu
  • 1% glukozyd askorbylu
  • 1% glikoproteiny z Oceanu Antarktycznego
  • 1% kwas bosweliowy
  • ph 6,5
czy tez lepsze będzie Avene, Eluage Creme. Przepraszam , że jestem namolna.
45ulka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-19, 17:12   #428
201608040942
Konto usunięte

Cytat:
Napisane przez rita77 Pokaż wiadomość
Dziekuje Ci serdecznie za odpowiedz. Wlasnie wrocilam z apteki z probkami active c, bede testowac jak moja skora zareaguje na wit. c.Masz racje ochrona przeciwsloneczna w tym kremie jest mala (spf 12- uva 7 ppd)dosmaruje sie jeszcze filtrami albo nie, lepiej kupie ten bez zadnych filtrow, bo te to jakby ich nie bylo
Night peel to fajny produkt http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=8966, ladnie oczyscil mi nos, ale stosowalam go jako kuracje i troche sie go juz boje bo wydaje mi sie, ze na nosie wlasnie podraznil mi naczynka.Moze zamiast niego sprobuje diroseal, ktory mi polecasz, czy on dziala troszke oczyszczajaco i przeciwzmarszczkowo:confu sed:, przepraszam za pytanie, ale ja raczkujaca jestem.Dziekuje i pozdrawiam
Ten Lierac zawiera kwasy AHA i moze tak byc ze podraznil ci naczynka. Podobno ma byc delikatny, ale przy kwasach AHA i naczynkach trzeba ostroznie.
Diroseal jest ok. zawiera retinal jest delikatny dla naczynek, dziala przeciwzmarszczkowo i pogrubiajaco na skore. Jesli chcesz cos oczyszczajaco to moze Effaclar K z kwasami LHA, to pochodne kwasow BHA. Dla mnie bardzo fajny, delikatny krem , tkry robi to co powienien. tansza odmiana tutaj
http://www.ccbparis.de/_de/_de/skincare/index_prod.aspx?prdcode=P 10515&CatCode=G0_01^G1_01 _60^G2_01_60_10&

tylko zaznaczam ze ja posiadam jeszcze stara wersje. Jak mocno zmienili ten krem nie wiem. Niektorzy pisza ze woleli ten stary( przeczytaj bewerungen). ja czasami podkrecam sobie tym kremem Diroseal. najpierw klade ten od CCB i na niego Diroseal.

Cytat:
Napisane przez 45ulka Pokaż wiadomość
Może tutaj ktoś pomoże starszej koleżance???

Proszę o poradę znające się na rzeczy Panie, czy ten krem będzie miał dobre działanie przeciwzmarszczkowe: Retises 0,50%
- regenerujący krem przeciwzmarszczkowy forte

Skład:

• 0.50% retinol
  • 0.22% propionian retinylu
  • 3% roztwór oligopeptydu palmitylu
  • 1% glukozyd askorbylu
  • 1% glikoproteiny z Oceanu Antarktycznego
  • 1% kwas bosweliowy
  • ph 6,5
czy tez lepsze będzie Avene, Eluage Creme. Przepraszam , że jestem namolna.
Zawiera retinol wiec juz przeciwzmarszczkowy skladnik jest. Podobno retinal w produktach Avene jest delikatniejszy ale skuteczniejszy. Jesli ten twoj krem majatku nie kosztuje to mozesz sprobowac.
Stary 2009-01-19, 17:40   #429
45ulka
Raczkowanie

Dziękuję za pomoc. Zdecyduję się w takim razie na Avene, bo ten krem kosztuje ok.190zł za 30 ml.
45ulka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-19, 18:04   #430
rita77
Raczkowanie

Moniko dziekuje Ci kochana bardzo Mam prosbe: czy moglabys mi podac nazwe tego kremu od CCB, bo gapa jestem i nie umiem go znalezc.Dziekuje
Stary 2009-01-20, 10:25   #431
albin_ek
Zakorzenienie

GG do albin_ek

Dziewczyny! Witam Was serdecznie! Czytam wątek i przeraziłam sie już na drugiej stronie. Mam 30 i nigdy żadnych filtrów.

Własnie zafascynowana stroną Biochemia Urody i pierszym zamówieniem trafiłam na Wasz wątek i stwiedziłam, że kompletnie zielona jestem w kwestii pielęgnacji a wydawało mi si, ze daje radę....

No przeczytam cały i pozwole sobie później się Was podpytać
albin_ek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-21, 10:45   #432
201608040942
Konto usunięte

Cytat:
Napisane przez rita77 Pokaż wiadomość
Moniko dziekuje Ci kochana bardzo Mam prosbe: czy moglabys mi podac nazwe tego kremu od CCB, bo gapa jestem i nie umiem go znalezc.Dziekuje
A z linka nic ci sie nie wyswietla?

http://www.ccbparis.de/_de/_de/skincare/index_prod.aspx?prdcode=P 10515&CatCode=G0_01^G1_01 _60^G2_01_60_10&

Jak by dalej nie dalo to krem nazywa sie Mission Perfection Pro
Stary 2009-01-21, 11:29   #433
rita77
Raczkowanie

Z linka wyswietla mi sie strona glowna, dziekuje za nazwe kremu juz znalazlam, dziekuje i pozdrawiam
Stary 2009-01-22, 05:38   #434
efusia
Przyczajenie

Red face Dot.: Rewolucja w pielęgnacji trzydziestolatki.

Hej dziewczyny! Ja sobie dzis kupilam serum z wit C 10% ANEW a AVONu , nie wiem czy nie zamocne bedzie bo to moj 1 kosmetyk z wit C. I sie zmartwilam bo ktos tu napisal ze wit C z kwasami sie nie lubia:-(. A ja jestem w trakcie kuracji kwasem glikolowym 12%(AHA), dolkadnie glico-a, i niedlugo przejde na 15%. Co noc klade kwasy na buzke, a to serum z kolei planowalam na dzien uzywac, pomimo ze ekspedientka mowila ze w dzien nie mozna uzywac, ze wzg na slonce.....
Przypomnialo mi sie ze na opakowaniu pisze zeby unikac okolicy oczu, a ja oczywiscie planowalam uzywac pod oczy wygladzic zmarszczki:-(. Tak to jest jak sie zakupy w biegu robi i nie przeczyta co sie kupuje:-(.
Czy ktos mial to serum?

A tak na marginesie kupilam serum i poszlam do innej apteki i zobaczylam cala serie kosmetykow z wic C firmy LUMENE, i bardzo zalowalam ze kupilam to moje.... Bylo tam serum pod oczy, serum na buzke, krem na noc, krem na dzien z filtrem 15, i cos tam jeszcze.... w cenach ok 20$ za kazdy. Na ktoryms z pudelek przeczytalam ze przeznaczone do buzki z pierwszymi oznakami starzenia. Czy uzywalyscie kosmetykow z tej firmy? Bo mi strasznie w oko wpadly?????????????
efusia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-22, 08:58   #435
albin_ek
Zakorzenienie

GG do albin_ek

Cytat:
Napisane przez efusia Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny! Ja sobie dzis kupilam serum z wit C 10% ANEW a AVONu , nie wiem czy nie zamocne bedzie bo to moj 1 kosmetyk z wit C. I sie zmartwilam bo ktos tu napisal ze wit C z kwasami sie nie lubia:-(. A ja jestem w trakcie kuracji kwasem glikolowym 12%(AHA), dolkadnie glico-a, i niedlugo przejde na 15%. Co noc klade kwasy na buzke, a to serum z kolei planowalam na dzien uzywac, pomimo ze ekspedientka mowila ze w dzien nie mozna uzywac, ze wzg na slonce.....
Przypomnialo mi sie ze na opakowaniu pisze zeby unikac okolicy oczu, a ja oczywiscie planowalam uzywac pod oczy wygladzic zmarszczki:-(. Tak to jest jak sie zakupy w biegu robi i nie przeczyta co sie kupuje:-(.
Czy ktos mial to serum?

A tak na marginesie kupilam serum i poszlam do innej apteki i zobaczylam cala serie kosmetykow z wic C firmy LUMENE, i bardzo zalowalam ze kupilam to moje.... Bylo tam serum pod oczy, serum na buzke, krem na noc, krem na dzien z filtrem 15, i cos tam jeszcze.... w cenach ok 20$ za kazdy. Na ktoryms z pudelek przeczytalam ze przeznaczone do buzki z pierwszymi oznakami starzenia. Czy uzywalyscie kosmetykow z tej firmy? Bo mi strasznie w oko wpadly?????????????

U nas jakoś Lumene nie jest za bardzo popularna. Widziałam trochę kolorówki ale z pielęgnacja się nie spotkałam. A szkoda, bo kolorówka była ok.

Ja sie szykuje do kwasów ale cały czas mam stracha no i czekam na serum z BU
albin_ek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-22, 22:14   #436
efusia
Przyczajenie

Ja sie szykuje do kwasów ale cały czas mam stracha no i czekam na serum z BU [/quote]

Ja tez sie balam kwasow, ale na mnie jakos nie dzialaja, codziennie sie smaruje gruba warstwa 12% glikolowego i prawie sie nie luszcze:-(.

A odnosnie tego serum z AVONU to wczoraj na noc sie nim posmarowalam+ krem nawilzajacy na to, a dzis fajna swieza buzke mam Ale od dzis wracam do kwasow, tak na 1 dzien sobie przerwe od nich zrobilam, zeby serum wyprubowac. Pomimo, ze to serum jest na noc, ja je bede na dzien uzywac + jakis krem z filtrem, mam nadzieje ze filtr 3o wystarczy bo tylko taki mam

Edytowane przez efusia
Czas edycji: 2009-01-22 o 22:19
efusia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-24, 12:05   #437
isska25
Raczkowanie

mam pytanie do dziewczyn bardziej wtajemniczonych. Otóż zużyłam już tubkę Ystheal + i pozwoliłam sobie zakupić diacenal jako, że działa silniej na zmarszczki poprzez większą ilość retinaldechydu - po pierwszym użyciu diacenalu moja twarz rano okazała się "za mała" dla mnie, czyli sucha i za mało nawilżona. I teraz moje pytanie : Czy mogę na diacenal położyć powiedzmy po godzinie balsam do ciała z 10% mocznika SVR? Czy takie stężenie mocznika można kłaść na buzie i jaki ewentualny skutek to przyniesie. Szkoda mi troszke pieniążków na jakiś nawilżacz , kiedy w łazience stoi 0,5l balsamu zakupionego kilka dni wcześniej. Dodam że mam skóre suchą, walczę ze zmarszczkami i mam 29latek. Pozdrawiam i wyczekuje odpowiedzi.
Stary 2009-01-24, 14:37   #438
Goosberry
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez isska25 Pokaż wiadomość
Czy mogę na diacenal położyć powiedzmy po godzinie balsam do ciała z 10% mocznika SVR? Czy takie stężenie mocznika można kłaść na buzie i jaki ewentualny skutek to przyniesie. Szkoda mi troszke pieniążków na jakiś nawilżacz , kiedy w łazience stoi 0,5l balsamu zakupionego kilka dni wcześniej. Dodam że mam skóre suchą, walczę ze zmarszczkami i mam 29latek. Pozdrawiam i wyczekuje odpowiedzi.
Zazwyczaj położenie czegokolwiek na retinaldehyd powoduje osłabienie działanie retinaldehydu. A tobie chodzi przede wszystkim o działanie przeciwzmarszczkowe, więc po co osłabiać zawarty składnik przeciwzmarszckowy? Ale, jeśli 30-40 min po aplikacji diroseala nałożysz kwas hialuronowy (HA) z odrobiną jakiegoś oleju do sera (ja używam olej na bazie płatków rózy) to nie tylko, że zwiększysz działanie retinolu (bo HA ma taką właściwość) to jeszcze świetnie dowiżysz buzię. Ja stosuję właśnie taką miszankę na Retin-A i jest bardzo ładnie l
Goosberry jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-24, 17:01   #439
201608040942
Konto usunięte

Nie raz bylo pisane na BU ze mozna po 30 min-1h polozyc cos na buzie. Krem bedzie mial czas na zadzialanie, a potem jesli jest taka potrzeb amozna sie nawilzyc/natluscic. Czy ci 10% mocznika nie zaszkodzi na buzie to musisz sama sprawdzic.
Stary 2009-01-27, 05:58   #440
DeszczowaPanienka
Raczkowanie

witam serdecznie,
Zaczelam wlasnie kuracje Retinem-A 0.025. Czy moge wciaz uzywac maseczek oczyszczajacych i nawilzajacych w domu i czy moge nadal raz w miesiacu chodzic na porzadne oczyszczanie do kosmetyczki ( bez wyciskania ale sa maseczki z kwasami, aktywnym srebrem itd ). Staram sie nie uzywac za duzo kosmetykow teraz, w tej chwili zostawilam tylko: zmywacz avene, oczywiscie filtr, i na noc olejek clarins lotusowy. czy powinnam cos dodac ,ujac?
pozdrawiam
DeszczowaPanienka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-27, 10:05   #441
201608040942
Konto usunięte

Obserwuj swoja skore. Ona ci powie czy jej cos pasuje czy tez nie.
Stary 2009-01-27, 11:53   #442
cwos
Raczkowanie

Witajcie !
ja właśnie rozpoczęłam przemianę dzięki wizażowym wątkom. Chcę powalczyć z początkowym stadium mimicznych ( 33 lata ) no i przy okazji może uda sie zmniejszyć odrobinę kilka blizn po ospie z młodości. Stąd w planie retinoidy - chciałabym za kilka miesięcy sprbować retinu lub zoracu - więc na razie zakupiłam diacneal ( retinal + kwasy ) i uzywam co drugi dzień na noc . Oprócz tego zamisat toniku hydrolat z kocanki rano i wieczór oraz zamiennie krem z kwasem liponowym oraz serum z 3 róż z żelem hialuronowym. Na dzień ekran mineralny 50 SVR ( karmię ). Po jakim czasie bez podrażnień stosować diacneal co noc i za jaki czas uderzyć czymś mocniejszym ?? I czy ogólnie kombinacja prawidłowa ???
Pozdrawiam
cwos jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-27, 18:51   #443
201608040942
Konto usunięte

Jak karmiasz to odstaw Diacneal!
Stary 2009-01-27, 20:37   #444
cwos
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
Jak karmiasz to odstaw Diacneal!
http://www.biochemiaurody.fora.pl/re...ersia,506.html

używam od 4 dni na razie a przekopałam wszystko żeby sprawdzić i w przypadku karmienia jest to dozwolone zwłaszcza w małych ilościach ( twarz ) . Zamierzam na dodatek smarować tuż po karmieniu biorąc pod uwagę maksymalne stężenie we krwi po mniej więcej 90 min.
Monia a jak reszta wg Ciebie ???
Stary 2009-01-27, 20:57   #445
201608040942
Konto usunięte

No nie wiem czy temu zrodlowi mozna wierzyc. Nie mam nic do Basi K i nie wiem od kogo to wyszlo, ale nie raz pisane bylo ze nie wolno mocnych retinoidow stosowac tez podczas karmienia, bo moge przeniknac do mleka.
ja sie przyznam sama stosowalam Diroseal, ale to jakos 2 m-ce przed odstaieniem dziecka . Moj maluch mial wtedy 8 m-cy i karmilam go tylko raz dziennie, rano zaraz po przebudzieniu. reszte posialkow mial juz zastapionych normalnym jedzeniem.
Przyznam sie, ja bym sie bala stosowac mocny srodek( Diacneal jest mocniejszy od Diroseala) gdybym karmila czesciej niz tylko raz dziennie.
Ale ty wiesz najlepiej co robisz, ja negowac nie chce.
A co z reszta? jak ci taka pielgnacja sluzy to jest ok. A SVR mineralny ci pasuje? Gdy karmisz mozesz tez uzywac chemicznych filtorw . Mam ten SVR ale jak kiedys nawet mi sie podobal( cienka warstwa na filtr niebarwiony), tak teraz jakos sie z nim zaprzyjaznic nie umie. Tubka w polowie zuzyta i zaraz straci waznosc. Kiedys mialam w zoltej tubce a teraz mam nowy w bielej. wydaje mi sie ze jest taki sam jak stary ale jednak moja cera jakos inaczej go przyjmuje.
Stary 2009-01-27, 21:16   #446
cwos
Raczkowanie

zastanowię się jeszcze.
a co do SVR to faktycznie - przy przepisowej ilości makabra. W domu się sprawdzi cieńszą warstwą ale chyba na zewnątrz kupię zwykły. Czy mogę spróbować niższy 30 -40????
Stary 2009-01-28, 10:23   #447
201608040942
Konto usunięte

Im jest nizszy faktor UVB tym mamy nizszy faktor UVA. SPF 30 czy 40 to nie jest duza roznica w filtrowanych promieniach, ale zwarzywszy na fakt, ze kazdy produkt z filtrem ma znacznie nizsze UVA ( jeszcze nie potrafimy uzyskac tak duzej ochrony w zakresie UVA jak to ma miejsce w przypadku promieni UVB), wiec obnizajac SPF obnizamy tez PPD czyli UVA.
na zime jeszcze SPF 30 ... no niech bedzie, jednak SPF 40 daje mnie osobiscie , wieksze poczucie ochrony.
Stary 2009-02-02, 16:04   #448
isska25
Raczkowanie

Mam pytanko, Są gdzieś zamieszczone zdjęcia dotyczace kuracji retinoidami na zmarszczki czyli zdjęcia przed i po kuracji? zna ktoś adres stronki? szukam i szukam i nic nie znajduje
Stary 2009-03-01, 21:02   #449
ruda3d
Zakorzenienie

GG do ruda3d

witam,

próbuję przebrnąć przez cały wątek, zanim zacznę zawracać komuś głowę - ale nie ogarniam trochę tego wszystkiego, więc postanowiłam, zadać pytanie wprost

mam 30 lat, i cerę mieszaną z tendencją do wyprysków zwłaszcza na brodzie,
moim celem do tej pory było głównie unikanie pryszczy - i głównie pod ten cel układałam sobie pielęgnację, do tej pory stosowałam nawilżająco humectan i physogel na zmianę, co którąś noc brewoksyl na brodę i effaclar a.i. na brodę , do tego co jakiś czas maseczka aspirynowa... no to chyba takie główne rzeczy których używam
acha, jeszcze krem pod oczy aa (załączam zdjęcie specyfików)

ale zaczynam myśleć o tym, że powinnam włączyć coś bardziej aktywnego aby uchronić moją skórę przez zmarszczkami, utratą elastyczności, a jednocześnie nie dopuścić do pryszczy... co mogłabym zastosować? czytałam o serum z wit C (czy o kroplach), o retinie, i w głowie mam coraz większy mętlik, nie wiem jakimi zasadami powinnam się kierować modyfikując dotychczasową pielęgnację
dodam, że zmarszczek jeszcze nie zauważam (a może to zbytni optymizm...?) ale nie chcę się w nie zbyt szybko wkopać dzięki moim "antytrądzikowym" działaniom

mądre głowy, poradźcie coś... proszę - bo sama chyba nie dam rady
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_0483.jpg (43,9 KB, 54 załadowań)

ruda3d jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-02, 17:48   #450
201608040942
Konto usunięte

tak czytajac twojego posta odrau sobie pomyslalam, ze retinoidy to cos dla ciebie.
Odrazu sobie pomyslalam o Atredermie, to retinoid do cer z tradzikiem, jesli to u ciebie problem to mze on bedzie dobry. jest najtanszy i najwiekszy z obecnych na rynku produktow. to roztwor alkoholowy. Moze wysuszyc, ale widze ze ty masz w prawe w nawilzaniu itp. Moze odstaw kwasy i sprobuj z Atredermem? Moja mama kupila bez recepty, moze i tobie sie uda dostac bez recepty. Kwasy mozesz uzywac nadal, ale tak sobie pomyslalam, ze skoro pielegnacje chcesz zmienic, to zrob to powoli. wyprobuj Atrederm raz na tydzien i zwiekszaj czestotliwosc , jesli twoja cera ci an to pozwoli. Uprzedzam, bedziesz sie luszczyc, mozesz sie wysuszyc, wiec trzeba dbac o dobre nawilzanie cery. Przy tym jednym preperacie bedziesz miala i Anti-Age i porfilaktyke antypryszczowa. Da mnie Atrederm byl za mocny, ja mam wrazliwa naczynkowa cere i po pol roku uzywania raz na tydzien odstawilam. Uwrazliwil mi cere, ale jesli twoja cera nie jest taka delikatn ajak moja , to mysle ze mozesz sprobowac. Zorac tez ma lekkie podloze i bedzie mocniej dzialac niz np Retin A
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości