Rewolucja w pielęgnacji trzydziestolatki. - Strona 18 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2009-06-05, 13:18   #511
Iwonalodz
Zakorzenienie

GG do Iwonalodz
Dot.: Rewolucja w pielęgnacji trzydziestolatki.

Żeby skóra była grubsza polecam Diroseal i dla naczynkowców jest idealny, choc niektórych też zapycha. Diroseal głównie jednak na noc, serum na dzień. Serum z wit.C najlepsze jest na dzień, bo wit.C dobrze działa żeby zmarszczek nie było od słońca i innych takich mówiąc w skrócie a może po prostu w następne serum nie wciskaj wit.E? i zobaczysz co będzie?
A do twarzy możesz smarować się kremem tonującym albo samoopalaczem, żeby być opaloną

Iwonalodz jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-05, 16:42   #512
201608040942
Konto usunięte

Cytat:
Napisane przez SzatAnka71 Pokaż wiadomość
Dzięki za odpowiedźWiem ze każda skóra jest inna dlatego trudno określić dokładnie co mi zaszkodzi aco nie ale czy wg Ciebie mogłabym zacząć na jesień od Retin-ox-a firmy ROC?Mam niestety problem z naczynkami,wielkie zmarchy wokół oczu(mimiczne)i skórę mieszana czyli świecące się Ta jak nie Retin-ox to co?Diroseal?
Ja mialam krem na noc z tej serii i do konca zachwycona nie bylam. Roc ma retinol w skladzie. Po kilku nocach uzywania co wieczor jakos cere mialam lekko czerwona. owszem silikony w skladzie powodowaly ze buzia byla jak aksamit, ale retinol jest podobno bardzij drazniacy od retinalu i moj krem zawieral tez kwasy, wiec tak sobie mysle ze to pewnie dlatego.No i cena Roca u mnie jest duzo wyzsza. Diroseal mnie bardzij pasuje, ale wyprobuj Roc. Jesli masz go w domu to szkoda wywalic, moze bedzie ci pasowal. Jesli jeszcze nie zakupilas moze sprobuj z probka najpierw.
201608040942 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-05, 17:44   #513
JaAgathaKa
Rozeznanie

GG do JaAgathaKa

Cytat:
Napisane przez Iwonalodz Pokaż wiadomość
Żeby skóra była grubsza polecam Diroseal i dla naczynkowców jest idealny, choc niektórych też zapycha. Diroseal głównie jednak na noc, serum na dzień. Serum z wit.C najlepsze jest na dzień, bo wit.C dobrze działa żeby zmarszczek nie było od słońca i innych takich mówiąc w skrócie a może po prostu w następne serum nie wciskaj wit.E? i zobaczysz co będzie?
A do twarzy możesz smarować się kremem tonującym albo samoopalaczem, żeby być opaloną

Dzięki za radę Właśnie czytałam troche o Dirosealu i zamierzam go przetestować w zimę, bo teraz(lato) nie chcę filtrów stosować na całą twarz-za bogate jak dla mnie. W sumie mi wyskakują pryszcze na czole jak je tam stosuję(probowałam juz wszystkich ).

A na dzień nie stosuję serum bo moje-lekko nawilżające się troche klei , z resztą to też chyba spowodowane przez witaminę E A poza tym witamina C sie kumuluje w skórze tak więc myślę ze mnie chroni przed słońcem takze w dzień. Ponad to po prostu troche obawiam sie używac tego serum na dzien bo jak juz pisałam nie używam filtra na całą twarz, a dokladnie nie wiem (nie znam sie na tyle)czy samo to serum mozna stosowac na słonce jakie jest teraz. wiem ze pod filtr wzmacnia jego ochronę, ale samo moze nie byc korzystne , bo na poczatku podszczypuje co oznacza ze lekko ją drażni aby wniknąć głęboko.

Zamierzam właśnie zmniejszyć ilość wit E ale trzeba chyba (wg mnie ) zamiast tego co się odejmnie, dodać coś w zamian.W przeciwnym razie stężenie wit C będzie większe,a według przepisu na mazidłach jest to 15 % wszystkich skladników. Wyższe stężenia nie są stosowane na twarz ...podobno mogą podrażnić. Ja wolę nie ryzykować ze swoją wrażliwą twarzą.

Wiecie co...zaczynam żałować, że nie poszłam na chemie

Edytowane przez JaAgathaKa
Czas edycji: 2009-06-05 o 20:08
JaAgathaKa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-05, 17:50   #514
Iwonalodz
Zakorzenienie

GG do Iwonalodz

Jesli masz wrażliwą skóre to spróbuj Diroseala koniecznie. Na noc możesz go stosować nawet, jak na dzień nie używasz filtrów, choć te też powinnaś, bo jakby nie patrzeć kremy w filtrami są gęste, więc zawsze to jakas dodatkowa, oprócz filtrów, ochrona dla delikatnej skóry.
Ja używam serum z wit.C z biochemii, może spróbuj zamiast tej z mazideł?
http://www.biochemiaurody.com/sklep/serumferulicCE.html jest idealne na dzień. Wit.C zawsze pomaga niezależnie od słonńca, bo właśnie jest potrzeba by walczyć z nim, ale nie bardzo rozumiem czemu przy wrazliwej i cienkiej skórze nie używasz filtrów?
Stary 2009-06-05, 20:01   #515
JaAgathaKa
Rozeznanie

GG do JaAgathaKa

Cytat:
Jesli masz wrażliwą skóre to spróbuj Diroseala koniecznie. Na noc możesz go stosować nawet, jak na dzień nie używasz filtrów, choć te też powinnaś, bo jakby nie patrzeć kremy w filtrami są gęste, więc zawsze to jakas dodatkowa, oprócz filtrów, ochrona dla delikatnej skóry.
Ja używam serum z wit.C z biochemii, może spróbuj zamiast tej z mazideł?
http://www.biochemiaurody.com/sklep/serumferulicCE.html jest idealne na dzień. Wit.C zawsze pomaga niezależnie od słonńca, bo właśnie jest potrzeba by walczyć z nim, ale nie bardzo rozumiem czemu przy wrazliwej i cienkiej skórze nie używasz filtrów?
Używam, ale tylko na poliki, które się czerwienią i są w miarę nietłuste, Próbowałam juz oczywiście na całą twarz filtrów, ale było gorzej. Za bardzo się błyszczałam mimo przypudrowania dry flo(na poczatku czoło bylo za suche potem za tłuste), po drugie na czole, przy linii włosów wyskakiwały mi wielkie gule-pryszcze. Nie lubie mieć za dużo na twarzy. Przerzuciłam się od tej zimy na minimalną ilość kosmetyków i jest o wiele lepiej. jeszcze niedawno nie wyobrażałam sobie jak mozna nie stasować kremu na noc(używałam avene hydance legere , a i tak na czole mialam krostki i sie świeciłam rano niemiłosiernie ) i na dzień. I własnie po to chcę pogrubić skórę, żeby tym bardziej nie potrzebować filtra. bo jak go stosuję to muszę stosować także skinoren na pryszcze i wągry, a skinoren raczej nie pogrubia skóry-raczej odwrotnie , staje sie taka blada, wrażliwa na wszystko. I takie błędne koło. Dlatego zrezygnowałam i ze skinorenu i z filtra, a to serum mialo byc antidotum na wszystko-na naczynka, ochraniac przed uv , na zmarszczki mimiczne pod oczami, lekko nawilżyć

Dzięki za linka do serum -zainteresuję się nim
JaAgathaKa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-06, 00:10   #516
Iwonalodz
Zakorzenienie

GG do Iwonalodz

No fakt, widocznie mam skórę bardzo skłonna do zapychania, ja mam mieszana z małą ilością, zreszta małych porów i poza tym, że naczynkowa i wrażliwa to ok. W takim razie polecam Ci raz jeszcze serum z biochemii, może niekoniecznie to, które wkleiłam, jak poczytasz dobierzesz sobie sama najlepiej do swojej twarzy.

Stary 2009-06-09, 12:53   #517
marta301
Zadomowienie

Witajcie
Dopiero niedawno znalazłam ten wątek, trochę poczytałam i zdałam sobie sprawę jak niewłaściwie dbam o swoją cerę .
Kilka słów o mnie: 34 lata, cera mieszana- świecąca strefa T i normalne, skłonne do czerwienienia policzki. Strefa T trochę zanieczyszczona, drobne zaskórniki.
Pojawiające się zmarszczki mimiczne, głównie w okolicach oczu, między brwiami i na czole niestety .

Proszę o ocenę programu pielęgnacji
Rano - tonik dla cery naczynkowej Pharmaceris, serum z wit C i filtr 40 lub 50, makijaż
Wieczór- demakijaż dwufazowym płynem Garniera, tonik odświeżający Ziaja Pro, Effeclar K na przemian z Iwostinem na noc z wit C+E.

I teraz mam kilka pytań: czy na poczatek taka pielęgnacja może byc? Następnym krokiem będzie wprowadzenie na wieczór retinoidów z Avene ( Diroseal bo rozumiem że z powodu naczynek na policzkach Diacnel nie dla mnie?). Planuję to zrobic jesienią, kiedy ekspozycja na słońce już będzie mniejsza, bo niestey mam skłonnośc do przebarwień. I jeśli Diroseal to Effeclar też naprzemian czy już go sobie odpuścic?
Przy powyższych kremach peeling nie jest potrzebny? Mam peeling Ziaja Pro z mikrogranulkami bardzo mocny, przy moich naczynkach na polikach to chyba zły wybór ?

Kolejna kwestia- położyłam niedawno rano na twarz juvit- tłuste to i po 2 godz po aplikacji byłam jeszcze baaardzo świecąca, dałam na to filtr tonujący Biodermy 50+ ale świecenie tak duże że nawet puder sypki sobie nie poradził .
Czy Active C LRP lub Redermic albo serum z BU nie są tak tłuste i po położeniu na nie filtra matującego Biodermy SPF 40 da się wytrzymac?
Jaki zestaw u Was najlepiej się sprawdza? Dodam że robię normalny makijaż, czyli fluid, tusz i błyszczyk, więc chyba filtry mogą się destabilizowac...:rolleye s:

Dziewczyny, jestem czarna masa z tej całej biochemii i nie wiem co z czym. Jeśli macie cierpliwośc to proszę o jakąś instrukcję krok po kroku..
Stary 2009-06-10, 00:49   #518
Iwonalodz
Zakorzenienie

GG do Iwonalodz

Cytat:
Napisane przez marta301 Pokaż wiadomość
Witajcie
Dopiero niedawno znalazłam ten wątek, trochę poczytałam i zdałam sobie sprawę jak niewłaściwie dbam o swoją cerę .
Kilka słów o mnie: 34 lata, cera mieszana- świecąca strefa T i normalne, skłonne do czerwienienia policzki. Strefa T trochę zanieczyszczona, drobne zaskórniki.
Pojawiające się zmarszczki mimiczne, głównie w okolicach oczu, między brwiami i na czole niestety .

Proszę o ocenę programu pielęgnacji
Rano - tonik dla cery naczynkowej Pharmaceris, serum z wit C i filtr 40 lub 50, makijaż
Wieczór- demakijaż dwufazowym płynem Garniera, tonik odświeżający Ziaja Pro, Effeclar K na przemian z Iwostinem na noc z wit C+E.

I teraz mam kilka pytań: czy na poczatek taka pielęgnacja może byc? Następnym krokiem będzie wprowadzenie na wieczór retinoidów z Avene ( Diroseal bo rozumiem że z powodu naczynek na policzkach Diacnel nie dla mnie?). Planuję to zrobic jesienią, kiedy ekspozycja na słońce już będzie mniejsza, bo niestey mam skłonnośc do przebarwień. I jeśli Diroseal to Effeclar też naprzemian czy już go sobie odpuścic?
Przy powyższych kremach peeling nie jest potrzebny? Mam peeling Ziaja Pro z mikrogranulkami bardzo mocny, przy moich naczynkach na polikach to chyba zły wybór ?

Kolejna kwestia- położyłam niedawno rano na twarz juvit- tłuste to i po 2 godz po aplikacji byłam jeszcze baaardzo świecąca, dałam na to filtr tonujący Biodermy 50+ ale świecenie tak duże że nawet puder sypki sobie nie poradził .
Czy Active C LRP lub Redermic albo serum z BU nie są tak tłuste i po położeniu na nie filtra matującego Biodermy SPF 40 da się wytrzymac?
Jaki zestaw u Was najlepiej się sprawdza? Dodam że robię normalny makijaż, czyli fluid, tusz i błyszczyk, więc chyba filtry mogą się destabilizowac...:rolleye s:

Dziewczyny, jestem czarna masa z tej całej biochemii i nie wiem co z czym. Jeśli macie cierpliwośc to proszę o jakąś instrukcję krok po kroku..
Może być taka pielęgnacja
Ja używam Diroseala cały rok na noc. Co drugi dzień na noc robię sobie tonik aspirynowy zamiast Effaclaru K, na to Diroseal.
Piling tylko i wyłącznie enzymatyczny. Jesli masz naczynka nic, co je rozgrzewa ani, co szoruje po twarzy choćby to były mikrogranulki.
Odnośnie filtrów, błysku itd. to niestety jest to sprawa bardzo indywidualna i każdy musi na sobie wypróbować dlatego najlepiej poproś w aptece/drogerii o próbki i dopiero potem zakup. ja używam Vichy filtrów, ale wczesniej używałam bardzo różnych. Z tym, że ja nie jestem bardzo ortodoksyjna w zachowywaniu wszelkich filtrowych proporcji, więc moja opinia o ich destabilizacji nie byłaby taka jakiej oczekujesz
Juvit jest bardzo specyficzną mazią i tłustą, w życiu nie wyszłabym z czymś takim na twarzy na ulicę mam cerę mieszaną i po nim świecę się, jak posmarowana olejem stosowałam go czasem na noc, bo lubiłam skórę po nim i lubię. Serum z Biochemii nie ma nic wspólnego z Juvitem jeśli o wygląd i konsystencję chodzi. To jest serum i się wchłania, oczywiście, jak wszystko z wit.C powoduje rozjaśnienie, a więc i wizualnie lekkie świecenie się skóry. Jest delikatne, nie odczuwalne, ja zima czasem musiałam się nawilżyć czymś na to serum.
Do demakijażu możesz spróbować miceli.
Odnośnie zestawów nie ma gotowych recept. U jednego taki zestaw, u innego inny. To jak z szamponem i odżywką

Edytowane przez Iwonalodz
Czas edycji: 2009-06-10 o 00:52
Stary 2009-06-10, 08:16   #519
Heroldin
Zakorzenienie

Cytat:
Piling tylko i wyłącznie enzymatyczny.
Jeśli można - jakiego pilingu używasz ? Jam mam z firmy DERMIKA i jakoś mi nie służy. Czas na coś lepszego.
Heroldin jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-10, 08:50   #520
marta301
Zadomowienie

Cytat:
Może być taka pielęgnacja
Ja używam Diroseala cały rok na noc. Co drugi dzień na noc robię sobie tonik aspirynowy zamiast Effaclaru K, na to Diroseal.
Piling tylko i wyłącznie enzymatyczny. Jesli masz naczynka nic, co je rozgrzewa ani, co szoruje po twarzy choćby to były mikrogranulki.
Odnośnie filtrów, błysku itd. to niestety jest to sprawa bardzo indywidualna i każdy musi na sobie wypróbować dlatego najlepiej poproś w aptece/drogerii o próbki i dopiero potem zakup. ja używam Vichy filtrów, ale wczesniej używałam bardzo różnych. Z tym, że ja nie jestem bardzo ortodoksyjna w zachowywaniu wszelkich filtrowych proporcji, więc moja opinia o ich destabilizacji nie byłaby taka jakiej oczekujesz
Juvit jest bardzo specyficzną mazią i tłustą, w życiu nie wyszłabym z czymś takim na twarzy na ulicę mam cerę mieszaną i po nim świecę się, jak posmarowana olejem stosowałam go czasem na noc, bo lubiłam skórę po nim i lubię. Serum z Biochemii nie ma nic wspólnego z Juvitem jeśli o wygląd i konsystencję chodzi. To jest serum i się wchłania, oczywiście, jak wszystko z wit.C powoduje rozjaśnienie, a więc i wizualnie lekkie świecenie się skóry. Jest delikatne, nie odczuwalne, ja zima czasem musiałam się nawilżyć czymś na to serum.
Do demakijażu możesz spróbować miceli.
Odnośnie zestawów nie ma gotowych recept. U jednego taki zestaw, u innego inny. To jak z szamponem i odżywką

Bardzo Ci dziękuję za odpowiedź .
Kupiłam już Effaclar K na noc i Redermic na dzień. Na Redermic pójdzie oczywiście filtr. Będę próbowała rożnych aż znajdę optymalny dla siebie zestaw.
Piszesz że na noc kładziesz Diroseal i tonik aspirynowy... czy takie połączenie jest ok, tonik aspirynowy jest z BHA czy mi się pomieszało
Czy jeśli stosuję regularnie Effaclar K to peeling jest konieczny? Czy może E pełni rolę delikatnego peelingu .
Czy mając wrażliwą na słońce skórę mogę bez obaw kłaśc na noc Diroseal także w lecie, czy bezpieczniej będzie właczyc go jesienią?
Ojj dużo znowu tych pytań , mam nadzieję że z czasem jakoś wszystko to sobie poukładam .
Stary 2009-06-10, 12:57   #521
Iwonalodz
Zakorzenienie

GG do Iwonalodz

Cytat:
Napisane przez Heroldin Pokaż wiadomość
Jeśli można - jakiego pilingu używasz ? Jam mam z firmy DERMIKA i jakoś mi nie służy. Czas na coś lepszego.
Używam, jaki mi wpadnie w rękę. Często na targach kupuję, bo te profesjonalne są zdecydowanie lepsze mimo iz droższe na dłużej starczaja i jakoś lepiej oczyszczają.
Z tym, że ja raz na jakis czas robię sobie maseczke peel off i używam zwykłego, ale delikatnego peelingu, bo po enzymatycznym czuję sie "nie doczyszczona". Ale, jak mówiłam nie jestem zbyt ortodoksyjna, no i znam już swoją twarz na tyle, że mogę czasem zaszaleć

Cytat:
Napisane przez marta301 Pokaż wiadomość
Piszesz że na noc kładziesz Diroseal i tonik aspirynowy... czy takie połączenie jest ok, tonik aspirynowy jest z BHA czy mi się pomieszało
Czy jeśli stosuję regularnie Effaclar K to peeling jest konieczny? Czy może E pełni rolę delikatnego peelingu .
Czy mając wrażliwą na słońce skórę mogę bez obaw kłaśc na noc Diroseal także w lecie, czy bezpieczniej będzie właczyc go jesienią?
Toniku aspirynowego nie można łączyć z wit.C. Często jest tak, że Diroseal stosuję, co drugi dzień, a w dni pomiędzy czegos innego, bo lubię nowości i kiedyś musze je wypróbować, a że Diroseal używam od ponad 6,7 lat to myślę, że u mnie on już działa, więc sobie eksperymentuje i wtedy zazwyczaj robię tonik aspirynowy, ale nie zauwazyłam, by cos się na twarzy robiło, gdy nałożę Diroseal. Jak mówiłam tonik aspirynowy i tego typu kwasy nie lubią się z wit.C.
Effaclar K oczyszcza, zamyka pory, zwęża. Ale to, czy ktoś potrzebuje pilingu to sprawa indywidualna. Ja lubię mieć czysta twarz i lubię czuć tę czystość, no nie wiem, jak to napisać. Poobserwuj działanie i sama zdecyduj czego potrzebujesz
Może na poczatek spróbuj na jesieni z tym Dirosealem jeśli się boisz

Stary 2009-06-10, 13:27   #522
marta301
Zadomowienie

Cytat:
Toniku aspirynowego nie można łączyć z wit.C. Często jest tak, że Diroseal stosuję, co drugi dzień, a w dni pomiędzy czegos innego, bo lubię nowości i kiedyś musze je wypróbować, a że Diroseal używam od ponad 6,7 lat to myślę, że u mnie on już działa, więc sobie eksperymentuje i wtedy zazwyczaj robię tonik aspirynowy, ale nie zauwazyłam, by cos się na twarzy robiło, gdy nałożę Diroseal. Jak mówiłam tonik aspirynowy i tego typu kwasy nie lubią się z wit.C.
Effaclar K oczyszcza, zamyka pory, zwęża. Ale to, czy ktoś potrzebuje pilingu to sprawa indywidualna. Ja lubię mieć czysta twarz i lubię czuć tę czystość, no nie wiem, jak to napisać. Poobserwuj działanie i sama zdecyduj czego potrzebujesz
Może na poczatek spróbuj na jesieni z tym Dirosealem jeśli się boisz

Dzięki Ci o dobra kobieto za cenne uwagi . Teraz już mogę zacząc się odmładzac .
Stary 2009-06-11, 09:26   #523
Heroldin
Zakorzenienie

Cytat:
te profesjonalne są zdecydowanie lepsze mimo iz droższe
Przepraszam, jeśli okażę się natrętna ... Możesz mi podpowiedzieć parę nazw ?!
"Zwykłego" - nawet najdelikatniejszego, niestety - używać nie mogę.
Stary 2009-06-11, 10:13   #524
ddaaiissyy
Zakorzenienie

GG do ddaaiissyy

Ja bym chciała zasięgnąć opinii nt. Effaclar K

Czytam o jego właściwościach i widzę, że ten krem przeznaczony jest do cery tłustej.
Czy jeżeli moja buzia jest mieszana? Błyszczę się w strefie T to także bezkarnie mogę tego kremiku np. co drugi dzień używać??

Bardzo dziękuję za pomoc

Gabrysia 27.05.2011, godz. 3.10
Twój pierwszy krzyk...

ddaaiissyy jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-11, 14:27   #525
Iwonalodz
Zakorzenienie

GG do Iwonalodz

Cytat:
Przepraszam, jeśli okażę się natrętna ... Możesz mi podpowiedzieć parę nazw ?!
"Zwykłego" - nawet najdelikatniejszego, niestety - używać nie mogę.
Używałam np. firmy Norel. O reszcie możesz sama poczytać w KWC.

Stary 2009-06-23, 19:02   #526
annagrazyna
Przyczajenie

cześć dziewczyny!
na początku wielkie wielkie dzięki !! mam 34 lata , mnóstwo zmarszczek ,a że jestem osobą z pozytywnym nastawieniem do życia to najgorsze są te mimiczne od uśmiechania oprócz tego mam ślady po trądziku,lekkie przebarwienia , rozszerzone pory,zaskórniki,cerę mieszaną, pojawiają się też często "niespodzianki " co wydaje mi się ,że w tym wieku powinno być już historią. ogólnie....... tragedia ! po przeczytaniu waszych porad postanowiłam z nich skorzystać i tak : po pierwsze zrobiłam zakupy na BU (serum amla , tonik bha i żel hialuronowy ) - od pierwszego zastosowania jestem nimi zachwycona! po drugie -zaopatrzyłam się w filtry, których nigdy wcześniej nie używałam ,wpajano mi zawsze,że słonko jest zdrowe i buzia opalona wygląda zdrowiej i ładniej.... niestety to tylko mit teraz przymierzam się do zakupu Diacnealu Avene, widziałam też reklamy produktów z serii PHARMACERIS NEOSCOPE -co o nich sądzicie, chciałabym jakiś krem który mogłabym stosować wymiennie(co drugi dzień) z diacnealem. podobno neoskope jest rewelacyjny - ale to opinia Pani farmaceutki ciekawa jestem Waszej opinii
pozdrawiam serdecznie i czekam na odp.
annagrazyna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-30, 15:47   #527
Plexi
Zadomowienie

Hej dziewczyny pomożecie mi? Czytam sobie forum poniewaz od jakiegos czasu poszukuje jakiegos aptecznego kremu, o ile z nawilzajacym na dzien juz nie mam problemu bo chyba kupię cos z LRP to z jakimś odżywczym czy regenerującym na noc mam dylemat bo nie wiem co wybrać. Mam 30-stke juz niestety ale nie mam cery problemowej nic mi nie wyskakuje, nie mam zmarszczek dletego nie chciala bym mocnego kremu, tylko cos co odzywi mi buźke i stopniowo bedzie zapobiegal starzeniu:/.
Część z Was uzywa kremów z kwasami i chcialam sie zapytac czy dla kogos bez problemow skornych tez jest to potrzebne czy szkoda stosowac?
I mam jeszcze jedno pytanie czy ktoraś z Was wie gdzie moge w Krakowie zbadać swoją\skóre? chodzi mi o takią bezpłatna analize pod względem nawilżenia itp. A moze wiecie czy taki objaw jak ściągnięcie a jednoczesnie lekka tłustość buźki to objaw braku nawilżenia czy odwodnienie? Czasem tak mi sie zdarza ale nie zawsze, czuje jak by tylko powierzchnia skóry była natłuszczona a dalej w głąb sucho.
Do tej pory nie uzywalam specjalnych kremów, od poł roku mam loreal z kolagenem i duo C z Eris. Acha i powiedzcie mi czy silikony zawarte w kremach szkodza w jakiś sposób?

Edytowane przez Plexi
Czas edycji: 2009-06-30 o 15:49
Plexi jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-30, 17:25   #528
lenka07661
Zadomowienie

Ja bym ci poleciła jakis krem z witaminą c, może active c albo coś ten z iwostinu z wit c i e. Dobre są też sera, np. flavo c albo zamawiane z BU - wychodzą taniej. Witamina c ładnie rozświetla buzię, działa tez trochę na zmarszczki, poza tym jest doskonała w połączeniu z filtrami, które nawiasem mówiąc też są wskazane jako ochrona przed słońcem i fotostarzeniem się skóry, poza tym filtry są odżywczymi kremami. Ja polecam avene, ale to trzeba wypróbować na sobie. Dobór filtra to niełatwa sprawa. Poczytaj na wątkach filtrowych. Cos z wit.. c + filtr to moim zdaniem najlepszy zestaw na rano. Sama mam 30 lat i taką pielęgnację stosuję. Nie odczuwam potrzeby używania kwasów, bo tez mam cerę raczej bezproblemową jeśli chodzi o wypryski, przebarwienia itp.
I jeszcze jedno, jeśli zdecydujesz się na kwasy, to FILTRY OBOWIAZKOWO.

** Kiedy się czegoś pragnie, wtedy cały wszechświat sprzysięga się, byśmy mogli spełnić nasze marzenie. *

Edytowane przez lenka07661
Czas edycji: 2009-06-30 o 17:26
lenka07661 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-30, 21:21   #529
Plexi
Zadomowienie

dzieki Lenka, ja do tej pory nie stosowalam filtrów tak na codzien, jedynie na wakacjach na plaży. Chciałam kupic taki filtr z LRP tylko nie wiem czy taki krem z filtrem mam stosowac jako zwykły krem czy pod filtr jeszcze krem nawilzający? Moze glupie ze nie wiem ale ja taka ciemna jestem w tej kwestii:/ No i czy jezeli nie mam problemow skornych to powinnam stosowac kwasy?
Stary 2009-06-30, 23:18   #530
lenka07661
Zadomowienie

Z tymi filtrami to musisz popróbować, ja np. nie stosuje pod nie nic, bo te kremy są dość treściwe, u mnie się to sprawdza, zauważyłam poprawę, szczególnie jeśli chodzi o naczynka. Czasem stosuje pod filtr serum z witaminą c, ale nie codziennie, bo ta witamina kumuluje sie w skórze. Innego kremu pod filtr już nie nakładam, bo nie czuję takiej potrzeby, ale niektóre dziewczyny stosują. Musisz po prostu sama zobaczyć, co ci słuźy, żeby nie zrobic sobie maski na twarzy Jak zdecydujesz sie na filtr, pamiętaj, żeby go nie destabilizować nieodpwiednim podkładem. Jeśli chodzi o kwasy, to nie mam z nimi doświadczenia, bo nie stosowałam, ponieważ podobnie jak ty nie mam żadnych wyprysków ani przebarwień, na twoim miejscu wstrzymałabym się z nim przynajmniej latem.

** Kiedy się czegoś pragnie, wtedy cały wszechświat sprzysięga się, byśmy mogli spełnić nasze marzenie. *

Edytowane przez lenka07661
Czas edycji: 2009-07-22 o 20:51
Stary 2009-07-02, 21:58   #531
Plexi
Zadomowienie

Dziewczyny tak na marginiesie zapytam czy u was w mieście tez macie problemy z dostaniem w aptece próbki kremików z La Roche? Ja dzisiaj obeszłam z 5 aptek i nigdzie nie mieli:/
Stary 2009-07-03, 00:47   #532
lenka07661
Zadomowienie

No z próbkami jest problem, najlepiej mieć jakąś "zaprzyjaźnioną" aptekę. Ja mam taką jedną, zawsze tam dostaję próbki, ale też nie zawsze mają to, co chcę

Stary 2009-07-03, 12:54   #533
Plexi
Zadomowienie

heh... jak wczoraj szukałam po aptekach próbek z LRP to czułam sie chwilami jak bym conajmniej chciała krem dostac za darmo od nich, tak na mnie patrzyły te panie aptekarki:/ Jedynie co udalo mi sie dostac to probke kremiku Flavo C i dzisiaj kupiłam cały krem po zastosowaniu wczoraj na noc, fakt faktem że przynajmniej w moim przypadku świeci sie dosyć mocno i po pierwszym wsmarowaniu po 30 minutach musiałam dosmarowac sie bo buzia tego chciała to bardzo fajny kremik i na noc jest ok i poki co przy nim pozostane.
Stary 2009-07-22, 01:26   #534
Decyzja
Przyczajenie

Question Dot.: Rewolucja w pielęgnacji trzydziestolatki.

Witajcie,

Od razu proszę o wyrozumiałość, jestem całkiem nowa
Właśnie się zalogowałam, przeczytałam sporą część tego wątku i jestem pod wrażeniem Waszej wiedzy. Wiem już że filtry, wit C i wit A , ale mimo wszystko proszę o poradę, co robię nie tak i co zmienić w mojej pielęgnacji.

Mam skórę mieszaną -policzki i wokół nosa rozszerzone naczynka; strefa T ,mega tłuste czoło (szczególnie przed okresem) ze zmarszczkami mimicznymi, rozszerzone pory, często zaskórniki, pęłno grudek na brodzie i żuchwie, worki pod oczami, zmarszczki i początki kurzych łapek, zmarszczki na szyji...

wieczorem:
Makijaż zmywam płynem micellarnym Eco care Bielenda
i mimo tego, potem twarz myję żelem Effaclar
na to tonic Effaclar (omijając policzki)
na całą twarz Estee Lauder Idealist refinisher
na policzki Diroseal
na resztę twarzy, w zależności od sytuacji Effaclar K, albo Active C
pod oczy niedawno Dior Capture r60/80 czy jakoś tak, bo Active C wogóle na mnie nie działał

rano;

znów żel Effaclar, tonik Effaclar, Idealist, i
na policzki Rosaliac
na resztę twarzy różnie, Effaclar M , Active C, lub Effaclar K

1-2 razy w tygodniu stosuje peeling Lirene i na to maseczki, najczęściej z Dermaglin lub Eco care zieloną,

Poradzcie co zmienić co dodać, żeby wyglądać lepiej

pozdrawiam serdecznie
Decyzja jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-22, 17:58   #535
LAPIEL
Zakorzenienie

annagrazyna

PHARMACERIS NEOSCOPE -co o nich sądzicie, chciałabym jakiś krem który mogłabym stosować wymiennie(co drugi dzień) z diacnealem. podobno neoskope jest rewelacyjny - ale to opinia Pani farmaceutki ciekawa jestem Waszej opinii
pozdrawiam serdecznie i czekam na odp.
......................

witam na tym forum po raz pierwszy , ja z tych plamistych i dzialam na forum cosmelan ale tak z ciekawosci tu dzis zajrzalam

mam probke Neoscope pod oczka i powiem ,ze rewelacja , uzywam jej od tyg , bardzo wydajny , swietnie liftingujacy-wygladzajacy kremik , mam ta wersje do skory suchej ....
do tej pory uzywalam tylko wysokopolkowych kremow -obecnie uzywam Givenchy Drink Skin eye i w porowaniu z neoscope wypada gorzej ...rano oczka po Neoscope sa bardziej wygladzone ...no ale Givenchy Drink skin to typowo nawilzajacy zel byc moze stad ta roznica - kupilam ten kremik bo latem lubie nawilzac ile sie da ...takze od kilku dni uzywam go rano ,natomiast na noc lepszy jest Neoscope

naprawde jestem pod wrazeniem i kupie opak. pelnowymiarowe tego kremiku ...
jak dobrze ,ze w jakies aptece dano mi ta probke polecam !

pozdrawiam i mam nadzieje ,ze pomoglam swoja opinia
aaa i latek 32 mnie stuknelo

Edytowane przez LAPIEL
Czas edycji: 2009-07-22 o 20:44
LAPIEL jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-25, 21:31   #536
karinkaa
Zadomowienie

Skonczylam 25 lat i zamierzam zaczac zapobiegac prosesowi starzenia,mam cere mieszana,tlusta, rozszerzone pory. Jakich kremow powinnam kremow, serum powinnam uzywac? Jakich witamin szukac w skladzie?A,C,E , kwas hialuronowy?? jakie krem na dzien ,a jakie na noc?? prosze o pomoc
karinkaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-26, 08:54   #537
lenka07661
Zadomowienie

Wszystkie odpowiedzi na twoje pytania są już w tym wątku, wystarczy poszukać, a jeśli będziesz miała jakieś wątpliwości, wtedy pytaj

Stary 2009-09-26, 11:36   #538
karinkaa
Zadomowienie

Prosze o pomoc,bo jestem dosc zielona w pielegnacji.. czy dobrych kremow powinnam szukac w aptece? czy w drogerii? czego szukac w skladzie? krem nawilzajacy czy odzywczy? jak powinien wygladac rutynowy poranek i wieczor,jakich kremow uzywac rano ,a jakich wieczorem? Dodam ,ze skonczylam 25 lat i mieszana cere,w kierunku tlustej. z gory dziekuje !

---------- Dopisano o 10:36 ---------- Poprzedni post napisano o 10:36 ----------

Cytat:
Napisane przez lenka07661 Pokaż wiadomość
Wszystkie odpowiedzi na twoje pytania są już w tym wątku, wystarczy poszukać, a jeśli będziesz miała jakieś wątpliwości, wtedy pytaj
przeczytalam watek ,ale zglupialam
Stary 2009-09-26, 12:25   #539
Heroldin
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez karinkaa Pokaż wiadomość
przeczytalam watek ,ale zglupialam
Prawie każdy to przeżywa ! Przynajmniej : ja . I jak się okazuje polecana przez Dziewczyny metoda prób i błędów sprawdza się w stu procentach. Nikt Ci konkretnie nie doradzi, z tego powodu, że każdy jest inny i jego skóra ma inne wymagania i potrzeby. Przed Tobą sporo długich jesiennych wieczorów przy studiowaniu Wizażu. Też to przerabiałam.
Dla przykładu : na mnie wszystkie tzw. bogate kosmetyki bardzo źle działają.
Przerobiłam w tym temacie wszystkie półki; te wysokie, niższe i najniższe.
Teraz z namiętnością oddaję się naturalnej pielęgnacji, a krem - od pięciu lat ten sam. Innego moja skóra nie trawi.
Sukcesów życzę.
Stary 2009-09-26, 15:32   #540
karinkaa
Zadomowienie

Cytat:
Prawie każdy to przeżywa ! Przynajmniej : ja . I jak się okazuje polecana przez Dziewczyny metoda prób i błędów sprawdza się w stu procentach. Nikt Ci konkretnie nie doradzi, z tego powodu, że każdy jest inny i jego skóra ma inne wymagania i potrzeby. Przed Tobą sporo długich jesiennych wieczorów przy studiowaniu Wizażu. Też to przerabiałam.
Dla przykładu : na mnie wszystkie tzw. bogate kosmetyki bardzo źle działają.
Przerobiłam w tym temacie wszystkie półki; te wysokie, niższe i najniższe.
Teraz z namiętnością oddaję się naturalnej pielęgnacji, a krem - od pięciu lat ten sam. Innego moja skóra nie trawi.
Sukcesów życzę.
Wczoraj spedzila pol dnia czytajac ten watek i dzis mnie glowa boli,no ale faktycznie bede musiala wyprobowac sporo produktow zanim znajde odpowiednie kosmetyki dla mojej cery. Jedno wiem na pewno ,ze pierwsze co musze sie wybrac do do apteki w poszukiwaniu odpowiedniego kremu z filtrem,bo dotychczas kremow z filtrem unikalam jak ognia
dziekuje i pozdrawiam
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości