Rewolucja w pielęgnacji trzydziestolatki. - Strona 20 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2010-02-11, 21:45   #571
azure
Zadomowienie

GG do azure
Dot.: Rewolucja w pielęgnacji trzydziestolatki.

Cytat:
Napisane przez aggie82 Pokaż wiadomość
Czy ktoś mógłby mi proszę wytłumaczyć różnicę pomiędzy działaniem maści z wit. A a retinoidami??? Wiem, że to podstawowe pytanie, ale z chemii noga jestem
maść z wit. a zawiera pochodną witaminy, czyli bardzo słabą wersję. Retinoidy mają zdecydowanie silniejsze działanie.
azure jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-27, 22:04   #572
angellina
Raczkowanie

GG do angellina

Drogie Wizażanki, doradźcie, bo się pogubiłam, a więc
mam cerę tłustą, rozszerzone pory, trochę wągrów, czasami coś mi wyskoczy, pierwsze zmarszczki i karmię jeszcze dziecko piersią.

Teraz mam pytanie dotyczącej nowej pielęgnacji :
rano: mycie buźki żelem, tonik z octem jabłkowym lub cytrynowym, serum z wit. c (czy może lepiej bez tego serum, nie za dużo tej witaminy), filtr;
wieczorem: mycie żelem, tonik jak rano i na to jaki krem? effeclar k może być? czy lepiej diacnel lub diroseal, ale te są raczej przeciwskazaniem dla karmiących matek, a może jakiś inny polecacie krem, który na pory i na zmarszczki dobrze służył?
coś by się przydało nawilżającego, tylko kiedy się nim smarować?

czytam i czytam, chyba już ze dwa tygodnie, wiem co w trawie piszczy, hehehe, ale obawiam się, że nie zdążę przeczytać wszystkiego, a jestem niecierpliwa i chcę wprowadzać pierwsze dobre zmiany dla mojej skóry.

wielkie dzięki za rady

---------- Dopisano o 21:57 ---------- Poprzedni post napisano o 21:53 ----------

coś tam przeczytałam o kwasie hialuronowym, mogę go dodać do toniku czy lepiej do kremu? powiem, że patrzałam na BU i mazidła, ale ciężko mi tam coś wybrać, za mało wiem

---------- Dopisano o 22:04 ---------- Poprzedni post napisano o 21:57 ----------

właśnie przeczytałam, że tonik octowy, serum i filtr to dobre zestawienie oraz tonik i effeclar k.
to jak możecie to napiszcie co z tym nawilżaniem może jakieś serum z wit c i kwasem hialuronowym zrobić. i czym sie różnią diacnel i dirosel, z tego co wyczytałam, to karmiące matki nie mogą. powoli odstawiam małego od piersi, więc w najbliższej przyszłości wypróbować chcę, któryś z tych kremów.
angellina jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-28, 10:50   #573
201608040942
Konto usunięte

Diacnelam ma oporcz wyzszego stezenie retinalu tez kwasy AHA, a Diroseal zawiera retinal. ja ostatnie 2 m-ce karmilam malego raz dziennie i wtedy wlasnie wprowadzilam retinal do pielegnacji.

bardzo ladnie dedukujesz i to co napisalas mozesz uzywac( z retinalem musisz sama podjac decyzje, ale lekkie kwasy BHA sa juz ok, no chyba ze cera zareaguje zle, to odstawiasz). Tak sobie mysle ze jesli HA lubi kwasne pH( nie wiem bo dawno nie uzywalam, zapomnialam co i jak) to mozesz diodac do twojego toniku, albo umerdac HA z nacinamide czy mocznikiem. Ja kiedys robilam takie serum dalam panthenol, gliceryne roslinna, mocznik mialam resztki nacinamide. zrobilam wieksza ilosc i zakonserwowalam parabenem k.
201608040942 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-28, 13:24   #574
magtru
Rozeznanie

Witam! Jeżeli mam 33 lata to mogę uzywać np Diacnealu ? Moja pielegnacja wyglada nastepująco:
( cera mieszana, świecę się w strefie T, zaskórniki, kaszka na brodzie, jeszcze bez zmarszczek, od czasu do czasu ropne wypryski)
rano:
tonik matujacy Avonu,
krem-fluid z oriflame na twarz
krem pod oczy a Avonu
makijaż

wieczorem ( albo po pracy )
demakijaż
tonik ww
krem na noc Nivea Visage
krem pod oczy z Avonu
2-3 x w tyg. peeling enzymatyczny Ziai, płyn złuszczajacy kanebo, maseczka oczyszczajaca Collistar, na to nawilzajaca Sorai

Zrobiłam juz zamówienie na BU na olejek myjacy, serum lemon, maseczka z winogron, powoli chcę zmianic pielegnacę, mam w planach kupiś kerm z filtrem Avene 50+ no i jakiś krem z pochodna vit. A
magtru jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-01, 10:00   #575
angellina
Raczkowanie

GG do angellina

Dziękuję MonikoP., lecę po effeclar k do apteki , jak się skończy to wprowadzę diacnel albo diroseal. a w przyszłym miesiącu coś z mazideł sie zaopatrzę. człowiek by chciał wszystko na raz wprowadzic i jak najszybciej , ale muszę się powstrzymać i stopniowo zmieniać swoją pielęgnacje.
angellina jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-05, 22:44   #576
joda
Raczkowanie

Wiekowo kwalifikuję się do wątku Mam ochotę coś zmienić w pielęgnacji, ale jak to zwykle u mnie bywa - i chciałabym, i się boję
Mam dwie stówki, które spadły mi tak trochę z nieba , przydałoby się zrobić z nich dobry użytek dla przemijającej urody. Cera z grubsza bezproblemowa, strefa T lekko zanieczyszczona (ciągły powrót zaskórników), rozszerzone pory, trochę jakbym straciła jędrność , zmarszczki mimiczne pod oczami i znienawidzone szczerze worki. Jestem w tej chwili na lekkim kremie i toniku BHA na noc, który świetnie mi służy. No, ale przydałoby się coś konkretnego. Myślę o Vichy Liftactiv CxP na dzień i Liftactiv Retinol HA na noc. Czy to zda egzamin?
joda jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-11, 22:34   #577
pokrzywa
Zadomowienie

Witam,
chcę używać (w ramach prewencji przeciwzmarszczkowej) ystheal +. W związku z tym mam pytanie: co konkretnie może spotkać moją buzię jeżeli nie włączę do codziennej pielęgnacji filtrów? Zadałam to pytanie już chyba wszędzie Rezygnuję z filtrów ponieważ moja cera ich nie toleruje. Na całej twarzy mam po nich krostki (uczulenie?) .
czy lepiej dla cery jest:
- używać rano active c + ew serum BU z wit c oraz ysheal na noc (czyli bez porannych filtrów
- zrezygnować z ystheal z powodu alergii (?) na filtry

Czy używając ystheal bez filtrów zintensyfikuję produkcję zmarszczek?

przepraszam jeżeli te pytania są hmmm... niezbyt mądre ale gubię się w gąszczu ysthealowych rad. Dlatego bardzo proszę o konkretną i prostą odp jak dla moronka
pokrzywa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-26, 00:01   #578
201605090958
Konto usunięte

Cytat:
Napisane przez pokrzywa Pokaż wiadomość
Witam,
chcę używać (w ramach prewencji przeciwzmarszczkowej) ystheal +. W związku z tym mam pytanie: co konkretnie może spotkać moją buzię jeżeli nie włączę do codziennej pielęgnacji filtrów? Zadałam to pytanie już chyba wszędzie Rezygnuję z filtrów ponieważ moja cera ich nie toleruje. Na całej twarzy mam po nich krostki (uczulenie?) .
czy lepiej dla cery jest:
- używać rano active c + ew serum BU z wit c oraz ysheal na noc (czyli bez porannych filtrów
- zrezygnować z ystheal z powodu alergii (?) na filtry

Czy używając ystheal bez filtrów zintensyfikuję produkcję zmarszczek?

przepraszam jeżeli te pytania są hmmm... niezbyt mądre ale gubię się w gąszczu ysthealowych rad. Dlatego bardzo proszę o konkretną i prostą odp jak dla moronka
Prosta odpowiedź-krem, który wybrałaś zawiera retinol /czyli witaminę A/ Witamina A+słońce=plamy posłoneczne, przebarwienia skóry, etc+oczywiście zmarszczki. Jest w Rossmanie w serii Babydream krem z filtrem 50, sprawdza się nawet u mnie, a jestem max alergiczką. Kolejna rzecz do dużej dawki retinolu skórę trzeba przygotować+nie stosować ich w temperaturach na powietrzu powyżej 20stopni. Moim zdaniem kup Aretinę Ziai kosztuje koło 13 zł i od połowy września zużywaj, jak skończysz opakowanie wklepuj ysthenal.
201605090958 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-26, 10:01   #579
pokrzywa
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez danusiaes Pokaż wiadomość
Prosta odpowiedź-krem, który wybrałaś zawiera retinol /czyli witaminę A/ Witamina A+słońce=plamy posłoneczne, przebarwienia skóry, etc+oczywiście zmarszczki. Jest w Rossmanie w serii Babydream krem z filtrem 50, sprawdza się nawet u mnie, a jestem max alergiczką. Kolejna rzecz do dużej dawki retinolu skórę trzeba przygotować+nie stosować ich w temperaturach na powietrzu powyżej 20stopni. Moim zdaniem kup Aretinę Ziai kosztuje koło 13 zł i od połowy września zużywaj, jak skończysz opakowanie wklepuj ysthenal.
dziękuję Ci bardzo za odpowiedź.
Zaczęłam używać już ystheal (co drugą noc)- moja cera nie jest podrażniona. Na dzień dalej używam active c ale xl z filtrami albo redermic xl.
Ja nie mam alergicznej skóry- mam problem tylko z filtrami i kremami ziaji niestety - po ziaji totalny wysyp krostek .
Jak skończę op redermicu xl to przetestuję babydream- mam nadzieję, że mnie nie zapcha bo moja cera ma do tego duuuuże skłonności.
A czy wiesz jak to jest z tym filtrem w active c / redermicu? czy on jest odpowiedni? muszę Cię tu wykorzystać skoro ktoś zdecydował się mi powtórzyć zdawałoby się oczywiste sprawy nt wit a
i moim większym problemem jest zapychanie cery nie uczulenie (uczulają mnie tylko filtry -nawet z apteki !!!) a po redermic/ active c moja cera jest poprostu idealna- dlatego tak kurczowo się trzymam tego kremu. Ystheal do taki mój pielęgnacyjny kaprys

Edytowane przez pokrzywa
Czas edycji: 2010-07-26 o 10:03
Stary 2010-07-26, 17:08   #580
201605090958
Konto usunięte

pokrzywa
odwazna jestes, za duzo naogladalam sie twarzy znajomych, zeby uzywac tak silnych retinolow w takiej temperaturze, maskowanie plam poslonecznych to wyzwanie i niestetz obowiazek dla osob je posiadajacych*dodaj jakis mocny natluszczajacz krem -wiem, wiem zazwyczaj nieprzyzwyczajonym wydaje sie ze krem jest za tlusty i ich zapycha, ale Ysthenal* ma sklonnosc do mocnego wysuszania
Stary 2010-07-26, 19:11   #581
Iwonalodz
Zakorzenienie

GG do Iwonalodz

Danusiaes - a czy ten krem na jesień wersja na noc z Ziaji Aretina może stosowac osoba z naczynkami? dotychczas na dzień stosuje wit.C plus filtry, a na noc różnie, ale co jakiś czas wracam do kuracji Dirosealem, ponieważ sie nudze to szukam treściwych kremów wszelakich na noc, ale nie wiem czy w tym kremie Ziaji z tej serii te kwasy sa dla mojej buzi?

---------- Dopisano o 19:11 ---------- Poprzedni post napisano o 19:09 ----------

Cytat:
.
A czy wiesz jak to jest z tym filtrem w active c / redermicu? czy on jest odpowiedni?
Jesli w kremach sa filtry to zazwyczaj sa to jednak sladowe ilości. Krem z filtrem, jako osobny krem zawiera opowiednią dawkę 30 albo 50 spf. W innych, tak samo podkładach to taki troszke chwyt marketingowy

NA PEWNO piszemy NA PEWNO oddzielnie!
NAPRAWDĘ piszemy NAPRAWDĘ łącznie!
Iwonalodz jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-26, 21:36   #582
201605090958
Konto usunięte

[QUOTE=Iwonalodz;20941183]Danusiaes - a czy ten krem na jesień wersja na noc z Ziaji Aretina może stosowac osoba z naczynkami? dotychczas na dzień stosuje wit.C plus filtry, a na noc różnie, ale co jakiś czas wracam do kuracji Dirosealem, ponieważ sie nudze to szukam treściwych kremów wszelakich na noc, ale nie wiem czy w tym kremie Ziaji z tej serii te kwasy sa dla mojej buzi?

---------- Dopisano o 19:11 ---------- Poprzedni post napisano o 19:09 ----------
Krem Ziai Substancje aktywne :Fitohormony, Koenzym Q10, Prowitamina B5 (D-panthenol), Retinol, Witamina E a w reszcie cytata ze sprawdzonego kompedium
http://www.biochemiaurody.fora.pl/re...-wiek,448.html
"Witamina A to słabsze działanie, od retinolu, dlatego krem z witaminą A niejako przygotowuje skórę na retinol
Produkty z retinoidami sa odradzane przy duzych problemach naczynkowych, jednak nie sa zupelnie zakazane. Mozesz ostroznie poeksperymentowac z np. kremem Retin-A (szkoda, ze w Polsce najnizsze stezenie to 0,05%, w innych krajach jest bowiem jeszcze 0,025%) Stosowanie retinaldehydu nie jest az takie krzywdzace, wiele osob nie toleruje retinoidow i to nie tylko te osoby, ktore maja problemy naczynkowe i wtedy maja zawsze retinaldehyd jako opcje, ktory jest skuteczniejszy od retinolu.
Po zastosowaniu Retin-A skore mozna nawilzyc, ale nie jest to koniecznoscia, jedni czuja taka potrzebe jedni nie, jedni czuje, ze skora wymaga nawilzenia na calej twarzy, jedni np tylko na policzkach, okolicach oczu.
Ystheal i Diroseal zawieraja Retinaldehyd, wiec nie ma sensu stosowac po silnej tretinoinie retinaldehydu. Powinnas najpierw zakonczyc stosowanie retinaldehydu, przyzwyczaic skore do witaminy A w pewnym stopniu i dopiero potem pomyslec o silniejszej formie witaminy A.
Masz na mysli stosowac Ystheal lub Diroseal pod krem z filtrami? Jesli Diroseal nie jest zbyt ciezki moglabys go nakladac cienka warstwa, odczekac minimum 15 minut i potem nalozyc krem z filtrami"
Stary 2010-07-26, 22:34   #583
pokrzywa
Zadomowienie

danusiaes dziękuje jeszcze raz za odpowiedź,
posłucham rady os mądrzejszej i na letni czas odstawię ten krem.
wrócę do niego na jesień używając na dzień redermic xl a na noc w ramach intensywnego nawilżania sięgnę po 5% xarial- kiedyś go miałam i mnie nie zapychał (a taki ciężki!). Będę oczywiście obserwować swoją skórę co tam z nią się dzieje.
Moje koleżanki bardzo chwalą sobie ystheal- no ale one używają filtrów.
Jest mi bardzo przykro, że moja skóra tak reaguje na filtry. Przypomniało mi się jeszcze, że kiedyś użyłam takiej maści od siostry -benzakne (albo podobna nazwa) i miałam po niej tak samo podrażnioną i ''napuchniętą'' skórę jak po filtrze. (ale po filtrze mam jeszcze bonus- krosty).
filtry:
Active C XL SPF 12/PPD

zastanawiam się także czy nie będzie szczytem próżniactwa udanie się do dermatologa tylko po to , żeby mi doradził jak chronić skórę przed promieniowaniem, skoro filtry robią mi masakrę na twarzy... wstydzę się iść trochę z takim problemem bo ludzie mają poważniejsze a moja cera nie ma żadnych problemów...

---------- Dopisano o 22:34 ---------- Poprzedni post napisano o 22:31 ----------

Cytat:
Napisane przez Iwonalodz Pokaż wiadomość
Danusiaes - a czy ten krem na jesień wersja na noc z Ziaji Aretina może stosowac osoba z naczynkami? dotychczas na dzień stosuje wit.C plus filtry, a na noc różnie, ale co jakiś czas wracam do kuracji Dirosealem, ponieważ sie nudze to szukam treściwych kremów wszelakich na noc, ale nie wiem czy w tym kremie Ziaji z tej serii te kwasy sa dla mojej buzi?

Jesli w kremach sa filtry to zazwyczaj sa to jednak sladowe ilości. Krem z filtrem, jako osobny krem zawiera opowiednią dawkę 30 albo 50 spf. W innych, tak samo podkładach to taki troszke chwyt marketingowy
właśnie widzę active c ma niższe spf.... szkoda troszkę... ale mimo to ja się nigdy z tym kremem nie rozstanę
Stary 2010-07-26, 23:18   #584
Iwonalodz
Zakorzenienie

GG do Iwonalodz

[QUOTE=danusiaes;20944989]
Cytat:
Napisane przez Iwonalodz Pokaż wiadomość

Krem Ziai Substancje aktywne :Fitohormony, Koenzym Q10, Prowitamina B5 (D-panthenol), Retinol, Witamina E a w reszcie cytata ze sprawdzonego kompedium
http://www.biochemiaurody.fora.pl/re...-wiek,448.html
"Witamina A to słabsze działanie, od retinolu, dlatego krem z witaminą A niejako przygotowuje skórę na retinol
Produkty z retinoidami sa odradzane przy duzych problemach naczynkowych, jednak nie sa zupelnie zakazane. Mozesz ostroznie poeksperymentowac z np. kremem Retin-A (szkoda, ze w Polsce najnizsze stezenie to 0,05%, w innych krajach jest bowiem jeszcze 0,025%) Stosowanie retinaldehydu nie jest az takie krzywdzace, wiele osob nie toleruje retinoidow i to nie tylko te osoby, ktore maja problemy naczynkowe i wtedy maja zawsze retinaldehyd jako opcje, ktory jest skuteczniejszy od retinolu.
Po zastosowaniu Retin-A skore mozna nawilzyc, ale nie jest to koniecznoscia, jedni czuja taka potrzebe jedni nie, jedni czuje, ze skora wymaga nawilzenia na calej twarzy, jedni np tylko na policzkach, okolicach oczu.
Ystheal i Diroseal zawieraja Retinaldehyd, wiec nie ma sensu stosowac po silnej tretinoinie retinaldehydu. Powinnas najpierw zakonczyc stosowanie retinaldehydu, przyzwyczaic skore do witaminy A w pewnym stopniu i dopiero potem pomyslec o silniejszej formie witaminy A.
Masz na mysli stosowac Ystheal lub Diroseal pod krem z filtrami? Jesli Diroseal nie jest zbyt ciezki moglabys go nakladac cienka warstwa, odczekac minimum 15 minut i potem nalozyc krem z filtrami"
Danusiaes dziękuję

Na dzień stosuję serum z wit.C z biochemii plus filtr i wit.C kocham i wielbie ogromnie i uwielbiam jej wpływ na moja naczynkową/rumianą skórę.
Kwasów unikam, jedynie BHA, no i te w Dirosealu toleruję. Diroseal stosuję całą jesień/zimę na noc tylko, nie lubie go i stosuje w celach leczniczych. Na dzień w ogóle odpada, bo świecę sie po nim i nie lubię wyglądu twarzy w dotyku tez nie, po nim. Stąd toleruje go na noc
Dlatego nie wiem, czy ta Ziaja Aretina nie mogłaby być na jesień na noc, a na zimę nocą Diroseal? czy to jest bez sensu?

Cytat:
filtry:
Active C XL SPF 12/PPD

zastanawiam się także czy nie będzie szczytem próżniactwa udanie się do dermatologa tylko po to , żeby mi doradził jak chronić skórę przed promieniowaniem, skoro filtry robią mi masakrę na twarzy... wstydzę się iść trochę z takim problemem bo ludzie mają poważniejsze a moja cera nie ma żadnych problemów...

---------- Dopisano o 22:34 ---------- Poprzedni post napisano o 22:31 ----------

właśnie widzę active c ma niższe spf.... szkoda troszkę... ale mimo to ja się nigdy z tym kremem nie rozstanę
SPF 12 to opis i ich tam jest na pewno mniej. A Spf 12 to okropna słabizna

Stary 2010-07-27, 14:05   #585
201605090958
Konto usunięte

Iwonałódź
Dlatego nie wiem, czy ta Ziaja Aretina nie mogłaby być na jesień na noc, a na zimę nocą Diroseal? czy to jest bez sensu?
Fajne połączenie diorseal zawiera retinal, Aretina przygotuje skórę. Tylko po Aretinie też się człowiek świeciwięc jak najbardziej wersja na noc. Sama odkryłam Aretinę w tamtym roku, szukałam czegoś, co przygotuje mi skórę na Zorac, ale to już lek na receptę, a nie kosmetyk
Stary 2010-07-27, 14:44   #586
201608040942
Konto usunięte

Cytat:
nie retinol tylko retinal czyli retinaldehyd, a ten podobno nie uwrazliwa na slonce.

Iwonalodz wyprobuj Ziaje to sie dowiesz czy ci posluzy. ja bardzo lubie ziaje olwikowa nawet wersje tlusta, ale wiadomo nie teraz latem, . Niestety nasze cery sa takie, ze trzeba testowac. Jednych podrazni , a nam moze sluzyc. Mialam kiedys z tej serii maseczke. Ehhh byla fajna, chcialam ja ponownie zakupic i doopa, wycofano ja.

Edytowane przez 201608040942
Czas edycji: 2010-07-27 o 14:46
Stary 2010-07-27, 15:03   #587
pokrzywa
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
nie retinol tylko retinal czyli retinaldehyd, a ten podobno nie uwrazliwa na slonce.

.
ja już nic nie rozumiem... czyli teoretycznie może się nic nie wydarzyć stosując ystheal+ redermic xl/ active c xl.... bo ma retinaldehyd

używam tego ystheal, wcześniej miałam 2 próbki eulage po 5 ml i nic... nie mam ani przesuszonej cery ani podrażnionej...
Czy to prawda (opinia mojej znajomej) , że używając ystheal bez wysokiego filra (50) ''naprodukuję'' sobie więcej zmarszczek niż jakbym ysheal nie stosowała?
Udzielając się na tym forum czuję się taka głupia
Stary 2010-07-27, 15:18   #588
201608040942
Konto usunięte

Jak zaczelysmy poznawac retinoidy to krazylo ze filtry bo przebariwienia. ze nie moza ich uzywac w okresie karmienia itp . Po czasie wyszly nowe badania i wyszlo ze retinol w drogeryjnych kremach takich jak Ziaja jest za slaby, jest go za malo i opakowanie jest nieodpowiednie, wiec sie szybko utlenia, a co za tym idzie mozna sobie pozwolic na uzywanie w okresie karmienia itp.

O tym ze retinaldehyd nie uwrazliwa jednak na slonce wyczytalam z ulotki Diroseala tego samego producenta od Ystheal i Eluage. Gdziesz pozniej tez mi sie w interenecie o oczy obilo, ze ta forma jest skuteczniejsza od retinolu, ale mimo to delikatniejsza, dlatego wrazlicy moga jej uzywac gdy wielu z nich nie toleruje czystego retinolu i nie uwrazliwa na slonce. Ja napisalam podobno, bo nie wiem czy wiezyc czy nie. Producent tak pisze na ulotce, ale mysle ze nie ma sie co sprzeczac jaka jest prawda. Kazdy musi sam wiedziec czy cos uzywa czy nie.

Wedlug mnie nie ma roznicy czy stosujesz Ystheal z filtrem czy nie. To co retinaldehyd naprawi to UV popsuje i wychodzi na zero. jedno jest pewnie, gdyby nie UV to pierwsze zmarszczki dopadly by nas na starosc, wiec logicznie myslac filtry sa wazne w prewencji przeciwzmarszczkowej.
Kolejny aspekt przebarwien, to i bez retinoidow i kwasow ktore uwrazliwaja na slonce mozna nabawic sie przebarwien gdy skory sie nie chroni.
Chcesz ograniczyc powstawanie zmarszczek, chcesz je opoznic, to podstawa sa filtry.
Stary 2010-07-27, 20:27   #589
Iwonalodz
Zakorzenienie

GG do Iwonalodz

Cytat:
Iwonałódź
Fajne połączenie diorseal zawiera retinal, Aretina przygotuje skórę. Tylko po Aretinie też się człowiek świeciwięc jak najbardziej wersja na noc. Sama odkryłam Aretinę w tamtym roku, szukałam czegoś, co przygotuje mi skórę na Zorac, ale to już lek na receptę, a nie kosmetyk
Cytat:
Iwonalodz wyprobuj Ziaje to sie dowiesz czy ci posluzy. ja bardzo lubie ziaje olwikowa nawet wersje tlusta, ale wiadomo nie teraz latem, . Niestety nasze cery sa takie, ze trzeba testowac. Jednych podrazni , a nam moze sluzyc. Mialam kiedys z tej serii maseczke. Ehhh byla fajna, chcialam ja ponownie zakupic i doopa, wycofano ja.
Dziewczynki dziękuję

Lubię kosmetyki Ziaji do włosów i do twarzy oliwke zieloną znam i lubię w okresie zimowym, bo to tłuścioch, więc myślę, że mógłby mi ten krem Aretina na noc przypasować zakupię na jesieni i zdam relację
Mimo iz mam wrazliwą, mieszaną cere to mało, co mnie zapycha, więc mam nadzieje, że i ten krem tego nie zrobi świecić się moge bo w nocy to mi wszystko jedno

Stary 2010-07-28, 15:36   #590
bogotta
Raczkowanie

mam pytanie do Moniki od jakiegos czsu uzywam kremu REXSOL AHA15 to koncentrat 15%kwasu glikolowego w ulotce jest napisne ze tego kremu mozna uzywac codziennie rano i wieczorem --jakos nie moge sie przemoc zeby tak robic nie dltego ze moja skora jakos zle reguje ale dlatego ze troche sie boje czy to nie za wiele ,,,juz pytlm dziewczyny w innym watku co z tym fantem zrobic ale moje pytanie jakos umknelo --prosze o jakies wskazowki co do kwasow z tak duzym stezeniem --czy to prawda ze niskie stezenia dzialaja nawilzajaco a wyzsze zluszczajaco ..tzn ze jak mam 15% to bedzie to dzialanie zluszczajace czy nawilzajace tez???mnie sie nic nie luszczy!!!
bogotta jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-28, 16:52   #591
201605090958
Konto usunięte

[QUOTE=MonikaPogrzeba;2096 0369]nie retinol tylko retinal czyli retinaldehyd, a ten podobno nie uwrazliwa na slonce.

Monika, Avene jest jedyna firma obecnie, ktora stosuje retinaldehyd, nie istnieje zadna inna firma stosujaca ten zwiazek, prawdopodobnie ze względu na prawa patentowe. Jeśli mam rację, to i tak chodzi o witaminę A i de facto nie wiadomo nic o rzeczywistym działaniu owej witaminy na skórę z wyjątkiem prac firmy produkującej takie kosmetyki. Nawet lepiej łatwiej by było gdyby chodziło o jakiś duży koncern, np taki L'oreal ma w swej stajni Helenę Rubinstein, Vichy i Garniera, więc z dużym prawdopodobieństwem jeśli uczula mnie Vichy to Helenki nie kupuję, a przy Avene nie ma punktu odniesienia
Stary 2010-07-28, 19:44   #592
201608040942
Konto usunięte

bogotta nie znam tego produktu, dla mojej skory to on nawet by byl smiertelny , bo ja naczynkowiec i mnie AHA masakruja. Skoro polecaja tez na dzien to moze pH jest wyzsze i przez to produkt dziala delikatniej. Jednak kwasy uwrazliwiaja na slonce to lepiej na dzien nie stosowac a uzywac filtrow.

danusia a o jakie ci odniesienie chodzi o to porownanie ze jak uczula mnie Vichy to i helenka moze? Koncern Avene to tez firma Ducray i jeszcze cos, juz nie pamietam. natknelam sie na kilka ich produktow tu u mnie ,a jak przysylaja mi probki Avene to jest ulotka z wszystkimi firmami od nich, ale jak to ja wywalilam ulotke i wszystkich ci nie wypisze bo nie pamietam.
Kojarze Ducray, Elastyl czy cos w tym stylu, filtry Daylong, Excipial, lipoderm, Kerasal, Balmandol, babybasic, Imazol, Solco Kerasal i rozne leki. jest sporo tych rzeczy z koncernu Avene
Stary 2010-07-28, 20:39   #593
201605090958
Konto usunięte

Cytat:

danusia a o jakie ci odniesienie chodzi o to porownanie ze jak uczula mnie Vichy to i helenka moze? Koncern Avene to tez firma Ducray i jeszcze cos, juz nie pamietam. natknelam sie na kilka ich produktow tu u mnie ,a jak przysylaja mi probki Avene to jest ulotka z wszystkimi firmami od nich, ale jak to ja wywalilam ulotke i wszystkich ci nie wypisze bo nie pamietam.
Kojarze Ducray, Elastyl czy cos w tym stylu, filtry Daylong, Excipial, lipoderm, Kerasal, Balmandol, babybasic, Imazol, Solco Kerasal i rozne leki. jest sporo tych rzeczy z koncernu Avene
Monika, jeśli używają pochodnej witaminy A to tej samej formy,choć niekoniecznie w tym samym stężeniu używają jej w innych kremach tego samego koncernu.
Zwróć uwagę na zbieżności między produktami z Lancoma i L'Oreal , np. Vinefit i Activfitur, Re-surface i Effaceur Rides ,choć można też znaleźć podobieństwo między produktami Biothermu i L'Oreal np Hydrafresh i Aquasource. Produkty te nie mają identycznych składów, ale podobne przeznaczenie i skadniki aktywne. Wiele substancji chemicznych zawartych w kosmetykach jest produkowana w odrębnych zakładach chemicznych, a potem kupowana przez daną firmę kosmetyczną w dużych opakowaniach i wykorzystywana do produkcji, tak więc np retinol w re-surface i Effaceur Rides to prawdopodobnie ta sama substancja o takich samych właściwościach, zastosowana w takim samym stężeniu.
A aldehydowa odmiana witaminy A jest zastrzeżona patentem dla kosmetyków Avene. I tylko w ramach jednej marki wykorzystywana...A propos sama witamina A w ludzkiej skórze to właśnie retinal. Badania wykazały, że 3% retinaldehydu jest przekształcane do kwasu retinowego w naskórku i 21% w skórze właściwej, gdzie odgrywa największą rolę. zwiekszajacym penetracje alkoholem.
Stary 2010-07-29, 09:46   #594
201608040942
Konto usunięte

A to masz na mysli, zgadzam sie tak jest. Mozna wiele podobienstwa w tych wszystkich firmalch zanlesc ktore sa z tego smaego koncernu. tak samo jak Nivea i Eucerin. patrzac na apteczny Eucerin mozna znalesc odpowiedniki w drogeryjnym Nivea . Swoja droga tanszy Nivea mi bardzij pasuje niz drogi Eucerin.
Stary 2010-07-29, 11:55   #595
pokrzywa
Zadomowienie

avene nie jest koncernem
avene jest marka duzego koncernu pierre fabre. naleza do niego takze wspomniany ducray, rene furterer, klorane, a derma, galenic i inne. i nie wiem czy to nie jest koncern wiekszy od loreala.
Stary 2010-07-29, 19:04   #596
Elfia4
Moderator DOMator

Wpisy w blogu: 2

Przypadkowo stałam się posiadaczką dwóch 5 ml próbek dirosealu i chyba go wypróbuje na początku jesieni.
Z retinoidami jestem oswojona, ystheal mi odpowiadał, więc mam nadzieję, ze diroseal też polubię. Do magicznej granicy 30 lat mam już bliżej niż dalej, więc powoli rozglądam się za czymś co zapobiegnie zmarszczkom.
Najgorsze jest to, że pod oczami zarysowują się coraz wyraźniejsze kreseczki. Nie znalazłam jeszcze kremu, który by sobie z nimi radził. Większość kremów jest za lekka, redermic jest silikonowy i rano mam podpuchnięte oczy, ale ten mankament szybko znika, więc dam mu szansę.
Przydałby się żel hialuronowy. Miałam go kiedyś i pamiętam, że skóra go bardzo polubiła Z zamówieniem z mazideł poczekam aż troszkę spadnie temperatura, bo nie chcę żeby przesyłka gotowała się w upale.
Elfia4 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-29, 19:33   #597
pokrzywa
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Elfia4 Pokaż wiadomość
Przypadkowo stałam się posiadaczką dwóch 5 ml próbek dirosealu i chyba go wypróbuje na początku jesieni.
Z retinoidami jestem oswojona, ystheal mi odpowiadał, więc mam nadzieję, ze diroseal też polubię. Do magicznej granicy 30 lat mam już bliżej niż dalej, więc powoli rozglądam się za czymś co zapobiegnie zmarszczkom.
Najgorsze jest to, że pod oczami zarysowują się coraz wyraźniejsze kreseczki. Nie znalazłam jeszcze kremu, który by sobie z nimi radził. Większość kremów jest za lekka, redermic jest silikonowy i rano mam podpuchnięte oczy, ale ten mankament szybko znika, więc dam mu szansę.
Przydałby się żel hialuronowy. Miałam go kiedyś i pamiętam, że skóra go bardzo polubiła Z zamówieniem z mazideł poczekam aż troszkę spadnie temperatura, bo nie chcę żeby przesyłka gotowała się w upale.
Elfia 4 a jakich używałaś filtrów w trakcie stosowania ystheal? jeśli to nie tajemnica
Stary 2010-07-30, 15:43   #598
201605090958
Konto usunięte

Cytat:
avene nie jest koncernem
avene jest marka duzego koncernu pierre fabre. naleza do niego takze wspomniany ducray, rene furterer, klorane, a derma, galenic i inne. i nie wiem czy to nie jest koncern wiekszy od loreala.
pokrzywa, rację masz, ale jak zwykle polityka koncernu...w konkretnym przypadku marka avene ma patenty dla niej zarezerwowane, a już taki l'oreal stricte wykorzystuje to samo w wielu swych markach. I to jest różnica. Poza tym jako wielbicielka Francji pamiętam wręcz atencję Francuzek zachwycających się Avene i prawie w ogóle nie stosujących Vichy. I pamiętam uzdrowisko Avene i te zabiegiI chyba czas się przyznać, mam żal do L'oreala za wyeliminowanie marki Jade i wprowadzenie w jej miejsce Maybeline w Euopie. Wiem, osoboiste to
Stary 2010-07-30, 19:34   #599
Elfia4
Moderator DOMator

Wpisy w blogu: 2

Cytat:
Elfia 4 a jakich używałaś filtrów w trakcie stosowania ystheal? jeśli to nie tajemnica
Samego ysthealu używałam tylko kilka ml w próbkach, aczkolwiek z retinoidami mam do czynienia. Używałam atrederm, differin, isotrexin.
Podczas kuracji stosowałam filtry 50 i 50+ iwostin, vichy, La roche posay, lirene, babydream, svr, avene, więc trudno opisywać wszystkie. Ogólnie najbardziej służy mi LRP anthelios spray 50+ i lirene do cery wrażliwej 50+ ze względu na lekkość konsystencji. Avenka się klei, iwostin zostawia biały osad na styku brwi i przy linii włosów, vichy mleczko żelowe jest mocno silikonowe, nadaje się pod makijaż, który ma być trwały imprezowy, na codzień jest dość ciężki.
Dzisiaj debiutowały próbki filtra ducray i narazie dostały plusika
Elfia4 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-02, 12:37   #600
kami5
Raczkowanie

Witam. Może i mi ktoś poradzi. Zaczęłam czytać ten wątek ale przy małym dziecku nie mam za dużo czasu.
Mam 30 na karku, zmarszczki mimiczne wokół oczu i ust. Moją zmorą są zaskórniki i od czasu do czasu pryszcze które tkwią pod skórą. Cerę mam mieszaną ze skłonnością do przesuszenia.
Myję buzię rano i wieczorem żelem LRP Effaclar, na noc mam krem LRP Hydraphase riche. Rano avene cleanance albo oxtopirox. Stosuję też wodę termalną. Chciałabym pozbyć się tych zaskórników, szczególnie na nosie i brodzie. Zastanawiam się czy nie zacząć już przeciwdziałać zmarszczkom. Doradzcie coś bo już nie wiem co stosować
kami5 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości