Rewolucja w pielęgnacji trzydziestolatki. - Strona 22 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2010-08-18, 18:39   #631
Sicilia
Zadomowienie

Dot.: Rewolucja w pielęgnacji trzydziestolatki.

Cytat:
Napisane przez kropeczka27 Pokaż wiadomość
Witam serdecznie
Jestem nowa na tym forum,od kilku dni czytam o pielęgnacji cery około 30 roku życia,filtrach, kwasach...chciałambym prosić o pomoc w doborze odpowienich dla mnie kosmetyków.
Mam 28 lat, skóra mieszana,rozszerzone pory i zaskórniki głównie na nosie,czasem pojawi sie jakis proszcz. Do tej pory używałam kremu Dermiki nawilżająco-matującego na dzien i Retinol 2010 Dermiki na noc.Do tego mleczko do demakiażu i tonik.
Po przeczytaniu forum widze,ze to niewiele...dlatego prosze o pomoc
Myślę żeby zacząć stosować:
Rano Activ C lub Redermic
A na noc myślę o Effaclar K i do tego 2,3 x tygodniu Ystheal+ lub diroseal.\Czy mogę łączyć kwasy(Effaclar K ) z Ystheal+ lub dirosealem?
Będę bardzo wdzięczna za podpowidz
Pozdrawia Ania
Ja też jak widać jestem nowa na forum, ale czytam je już dość długo. Nikt Ci raczej nie odpowie wprost: stosuj ten krem, a tamtego nie. Każda skóra inaczej reaguje. Ja też zmieniłam swoją pielęgnację po lekturze forum, ale nie kilkudniowej, a kilkumiesięcznej. Moje wnioski w wielkim skrócie: rano serum z wit. C pod krem z filtrem mineralnym, wieczorem diacneal (nie stosuję w czasie upałów), czytam składniki przed zakupem każdego kosmetyku i nie kupuję tych, których skład mi nie odpowiada. Effaklar K próbowałam, ale miałam po nim drobe krostki wyczuwalne pod palcami, które usunął dopiero Diacneal. Gdybym miała problem z naczynkami zamiast Diacnealu wybrałabym Diroseal. Mleczka do demakijażu zamieniłam na płyny micelarne (nie zapychają). Musisz sama próbować i jeszcze trochę poczytać o doświadczeniach innych. Ustalenie nowej pielęgnacji zajęło mi rok. W tym czasie zrezygnowałam prawie ze wszystkich używanych dotychczas kosmetyków i powoli zastępowałam je nowymi, także odkrytymi przez wizaż. Proponuję po kolei wymieniać i dodawać nowe produkty. Z czasem dobierzesz odpowiednie dla siebie.

Edytowane przez Sicilia
Czas edycji: 2010-08-18 o 18:46
Sicilia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-23, 21:29   #632
kropeczka27
Raczkowanie

Bardzo dziękuje za odpowiedz Cały czas czytam forum i układam sobie wszystko w głowie. Zaczełam stosować na noc Effaclar a za kilka dni zaczynam Acitiv c xl na dzień. Wiem,że każda ceraz jest inna,każda reaguje inaczej i każdemu służy co innego dlatego metodą prób i błędów bede szukała odpowiednich dla siebie kosmetyków
Pozdrawiam!
kropeczka27 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-24, 13:13   #633
lemka
Zakorzenienie

Cytat:
Bardzo dziękuje za odpowiedz Cały czas czytam forum i układam sobie wszystko w głowie. Zaczełam stosować na noc Effaclar a za kilka dni zaczynam Acitiv c xl na dzień. Wiem,że każda ceraz jest inna,każda reaguje inaczej i każdemu służy co innego dlatego metodą prób i błędów bede szukała odpowiednich dla siebie kosmetyków
Pozdrawiam!
Pamiętaj, że jeżeli zdecydujesz się na używanie kwasów = Effaclaru, Diacnealu czy podobnych produktów, powinnaś używać filtrów i to najlepiej tych z wysoką ochroną przed UV czyli 50+.
Stary 2010-08-30, 21:10   #634
kropeczka27
Raczkowanie

Pamiętam o filtrach W tej chwili używam Activ C XL na dzień a on ma filtry, niewielkie ale ma. Jak go wysmaruje to kupie zwykły Activ C i filtry osobno
Chciałam jeszcze zapytać tylko o jedną rzecz: co stosować pod oczy???
Bo Effaclar ani Activ C nie można smarować pod oczami(tak mi sie rzynajmniej wydaje). Diacnealu jeszcze nie zaczełam stosować w wyczytałam,ze on siepod oczy nadaje ale i tak planuje uzywac go tak 2,3x w tyg, nie codziennie. Tak wiec co w pozostałe dni nakładać po oczy?
Bede bardzo wdzięczna za odpowiedz
kropeczka27 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-31, 10:03   #635
Sicilia
Zadomowienie

Cytat:
Chciałam jeszcze zapytać tylko o jedną rzecz: co stosować pod oczy???
Bo Effaclar ani Activ C nie można smarować pod oczami(tak mi sie rzynajmniej wydaje). Diacnealu jeszcze nie zaczełam stosować w wyczytałam,ze on siepod oczy nadaje ale i tak planuje uzywac go tak 2,3x w tyg, nie codziennie. Tak wiec co w pozostałe dni nakładać po oczy?
Bede bardzo wdzięczna za odpowiedz
Kremy typu effaclar i diacneal rzeczywiście mogą być za ostre pod oczy. Sama poszukuję ideału. Obecnie używam krem pod oczy The Body Shop z certyfikatem ecocert (jest tylko jeden taki w ofercie TBS). Jestem zadowolona, bo dobrze nawilża, ma lekka konsystencję, szybko się wchłania, ma delikatny zapach, no i składniki w porządku. Ale na jesień chciałabym coś bardziej treściwego. Jak na taki trafię, to dam znać

naturalnie proste
Stary 2010-09-02, 12:56   #636
piekło
Raczkowanie

Witajcie
przez przypadek natknęłąm się na ten wątek i w ogóle pierwszy raz zetknęłam się z Biochemią.Jestem zachwycona naturalnymi olejami etc.
Tylko jako że jestem laikiem i niestety bardzo zaniedbałam swoją cerę to bardzo proszę o wskazówki dotyczące pielęgnacji mojej:
naczynkowej
przebarwionej
mieszanej(policzki suche linia T tłusta)
naznaczonej zmarszczami mimicznymi(czoło i koło nosa)
cery.Mam 26 lat i jestem matką 2 dzieci więc zmęczenie również odbija się na mojej twarzy.
Co robię:
do demakijarzu używam mleczka i hydrolatów-ostatni kocanka
oleje połączone w żelem hialuronowym
maseczka algowa z BU świetnie koi moje zaczerwienienia i przebarwienia
peelingi enzymatyczne
aspirynówka
i ostatnio serum flavo z wit C ale mnie zapycha i wyglądam jak nastolatka z wielkimi pryszczami
Chciałąbym coś mocniejszego na moje zmarszczki ale jako laik nie wiem co,jak i gdzie
piekło jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-02, 18:06   #637
pokrzywa
Zadomowienie

dziewczyny jestem załamna
podobnie jak Sicilia przestudiowałam wizaż, zmieniłam całą pielęgnację... pod wpływem tego właśnie forum...
rano używam serum z wit c i e , potem redermica (lub inny krem jeśli chcę użyć podkładu) , matuję się pudrem bambusowym,
na noc używam ysthealu tak jak trzeba
ale nie mam już siły do filtrów koleżanka dała mi resztkę op filtra żebym sobie przetestowała (bo ja mam chyba uczulenie na filtry) używałam go 3 dni i jak ja wyglądam... same małe krostki i zaczerwienienia... nie rozumiem już- przecież to apteczny filtr wstydzę się wyjść z domu- i nie wychodzę. może te filtry mnie aż tak zapychają? nie mam aparatu żeby wam pokazać- mam normalnie krostki na policzkach.
moja cera jest b skłonna do zapychania ale przy mojej pielęgnacji nigdy nigdy nigdy nie miałam krost. wprawdzie przetłuszcza mi się cera w strefie t- ale nie nigdy to nie spowodowało krosty. to o co chodzi?
może to kwestia zapychania nie uczulenia i muszę sobie kupić taki filtr:
http://www.aptekaslonik.pl/prod_info...owej-50ml.html ja naprawdę uparłam się na te filtry
przepraszam za tę histerię i że tak nieskładnie piszę ale po prostu już płaczę z tego powodu wstydzę się wyjść na dwór. ystheal mnie nie zapchał ani nie uczulił a też jest od avenki a ja chciałam używać diacnealu nic z tego cała się pomarszczę i tak się to skończy

edit
i jak można cały dzień z taką lepką mazią chodzić.. ja nie wiem

---------- Dopisano o 18:06 ---------- Poprzedni post napisano o 16:25 ----------

Cytat:
Napisane przez piekło Pokaż wiadomość
Witajcie
przez przypadek natknęłąm się na ten wątek i w ogóle pierwszy raz zetknęłam się z Biochemią.Jestem zachwycona naturalnymi olejami etc.
Tylko jako że jestem laikiem i niestety bardzo zaniedbałam swoją cerę to bardzo proszę o wskazówki dotyczące pielęgnacji mojej:
naczynkowej
przebarwionej
mieszanej(policzki suche linia T tłusta)
naznaczonej zmarszczami mimicznymi(czoło i koło nosa)
cery.Mam 26 lat i jestem matką 2 dzieci więc zmęczenie również odbija się na mojej twarzy.
Co robię:
do demakijarzu używam mleczka i hydrolatów-ostatni kocanka
oleje połączone w żelem hialuronowym
maseczka algowa z BU świetnie koi moje zaczerwienienia i przebarwienia
peelingi enzymatyczne
aspirynówka
i ostatnio serum flavo z wit C ale mnie zapycha i wyglądam jak nastolatka z wielkimi pryszczami
Chciałąbym coś mocniejszego na moje zmarszczki ale jako laik nie wiem co,jak i gdzie
na zmarszczki dla cery naczynkowej polecany jest (tu na wizazu) diroseal.
nie piszę już nic o tym kremie bo wpisów nt są miliony.

a twoje serum jest robione czy gotowe? ja zamawiam na bu 15% serum z wit c i nie dodaję do niego całej kapsułki z wit e tylko dosłownie kilka kropli- bo wiadomo wit e b zapycha cerę (może ta wit e tak źle na ciebie wpływa?)
przy dirosalu konieczne są filtry
ale poczekaj na wypowiedź specjalisty.

Edytowane przez pokrzywa
Czas edycji: 2010-09-02 o 18:10
pokrzywa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-02, 21:54   #638
piekło
Raczkowanie

Pokrzywa dziękuję że się odezwałaś
Serum mam robione i jako że jestem laikiem to nie żałowałam wit e więc pewnie to to.Następnym razem daruje ją sobie.Ogólnie to serum jest świetne i cera żeczywiście jest taka promienna tylko te pryszcze
Chociaż jak czytam twoją wypowiedź to to może filtr który kupiłam i ostatnio nakładam?
No nic czytam dalej co zrobić żeby być piękną i młodą
Pozdrawiam wszystkie biochemiczki
piekło jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-02, 22:37   #639
pokrzywa
Zadomowienie

myślę że to może być ta wit e- mnie np bardzo zapycha.

a co do filtrów to ja mam teraz nie tylko krostki ale i ''takie opuchnięcia''
nie wyjdę z domu dopóki to nie zniknie
proszę nie mówcie tylko że jestem próżna i podkład to załatwi bo nie załatwi
to moje przedostatnie podejście do filtra . przetestuję jeszcze jakiś na trądzik może nie będzie zapychał
pokrzywa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-02, 23:06   #640
Sicilia
Zadomowienie

pokrzywa to może być uczulenie, może jakiś składnik filtru Cię zapchał? Spróbuj przejśc na filtry mineralne (chemiczne, nawet z apteki mogą niestety uczulać). Poza tym skład tego filtra Avene wcale mi się nie podoba, zakonserwowany niczym cheeseburger z McDonalda Co do samych filtrów, to też nie jestem rygorystyczna i nie nakładam codziennie. Mnie z kolei zapchało chyba ostatnio serum z wit. C domowej roboty (kwas askorbinowy, woda oczyszczona, tokovit jako wit. E i kilka kropli alkoholu). Więc chyba wrócę do tego z BU, bo było świetne. A chciałam mieć takie z jak najmniejszą ilością składników Nadgorliwość gorsza od wszystkiego

naturalnie proste
Stary 2010-09-03, 07:46   #641
mentha
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez pokrzywa Pokaż wiadomość
(...)
rano używam serum z wit c i e , potem redermica (lub inny krem jeśli chcę użyć podkładu) , matuję się pudrem bambusowym,
na noc używam ysthealu tak jak trzeba
(...) ([COLOR=Silver]
Używasz serum z witaminą C, a potem Redermica, który też ją zawiera?

Nie wiem, co powoduje Twoje problemy z cerą, czy kremy z filtrem, czy całokształt, ale do schematów pielęgnacyjnych warto podchodzić krytycznie.
Model pielęgnacji: antyoksydant, filtr (często oddzielny do okolic oczu), retinoid i jeszcze kilka innych kosmetyków, daleki jest od minimalizmu kosmetycznego, z którego ma niby wynikać. Warto też zwrócić uwagę, że użytkowniczki zachwycające się konkretnymi filtrami, często zarzucają ich stosowanie w ogóle.

Edytowane przez mentha
Czas edycji: 2010-09-11 o 19:20 Powód: dopisek
mentha jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-03, 10:20   #642
201608040942
Konto usunięte

Dziewcvzyny Avene juz nie produkuje filtrow SPF 40, jest SPF 30 i potem juz 50-tki i nowe sklady nie zawieraja filtra przenikajacego, a takze parabenow
201608040942 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-26, 13:05   #643
201608040942
Konto usunięte

ipospiech, a co dokladnie z lacury uzywasz. ja bardzo lubie mleczko do demakijazu, toniku do cery wrazliwej nie moge uzywac, podraznia mnie. Z kremow mialam na noc z Q10, ale stara wersje i byl mi za lekki, z serum mialam to anti age ( jeszcze starej okraglej butelce) ale bylo mi zbyt silikonowe, pory mi sie po nim bardzo rozpulchnialy i cera tluscila. nawet jak uzywalam same, jako krem. zastanawialam sie nad wersje Aqua, jest mniej silikonowa patrzac na sklad, ale jakos jeszcze nie mialam odwagi kupic, bo na koncu cala lista parabenow.
Jak rzucili kiedys kremy pod oczy to kupilam wersje sensitive, ale dlugo nie pouzywalam. za lekki i wkoncu zaczal szczypac. Pozniej rzucili kosmetyki für reife Haut i wzielam krem pod oczy na noc. Myslalam ze bedzie to cos o konsystencji Nivea Creme , ale okazal sie bardzo lekki, dla mnie za lekki i tez po kilku dniach zaczal szczypac. Innych rzeczy ktore sa w stalym sortymecie nie uzywalam, bo maja byc to tez lekkie kremy. Moze na lato byly by dla mnie dobre, ale nie na zime.
Z cielesnych ksometykow ze stalego sortymentu to milo wspominam balsam do skory suchej i Allzweckcreme do skory suchej( ten nawet mam jeszcze pol puszki). Z Lacura mialam jeszcze krem nawilzajacy do rak i chodz mial cala liste parabenow postanowilam go wyporbowac. za lekki byl, zalowalam ze nie wzielam wersji do suchej skory. To wszystko (chyba) co mialam z lacura.
Dodajmy jeszcze ze Lacura to kosmetyki z Aldi Süd. Oni maja jeszcze serie Ombia i tutaj tez mozna znalesc fajne rzeczy np serie z mocznikiem, chodz kremy twarzowe mi nie pasuja.
Napisz co dokladnie masz/uzywalas z lacura, bo moze czegos nie probowalam, a jednak warto. zwalszcza to Aqua Serum mnie ciekawi. Na niemieckim forum sporo dziewczyn wlasnie chwalilo to niebieskie serum, to czarowne co ja mialam sporo narzekalo na zbyt duzo silikonow. Nie zebym nie lubila, a owszem troche silikonow jest dobrze, ale jednak moja cera nie lubi ich w wiekszej ilosci.

Aaaa z Lacura polecam pedzelkowy korektor pod oczy ;o)

edit:
zapomnialam dodac, pod koniec zimy rzucili Lacura Gesichtsöl i wzielam wersja sensitive. fajny olejek do twarzy, ale za duzo sobie nie pouzywalam, bo sie chlody skonczyly i jest to dosc ciezki olej, wiec teraz stoi, a ledwo co napoczelam flaszke. zastanawiam sie czy nie zuzyc go na cialo. Szkoda zeby stal do kolejnej zimy i sie marnowal

Edytowane przez 201608040942
Czas edycji: 2012-03-26 o 13:15
Stary 2012-03-27, 13:06   #644
isska25
Raczkowanie

Send a message via Skype™ to isska25

mam pytanie o krem lpr redermic- zakupiłam go po raz kolejny i wydawało mi się że mi pasuje aczkolwiek ta nowa zakupiona tubka mimo że data ważności do 2013 roluje mi się strasznie na buzi. Nakładam go więc na 15min na zasadzie maseczki i zmywam o innej opcjii nie ma. Czy komuś też siętak roluje? czy to wina mojej cery czy jakiś trefny ten krem. Wcześniej używałam go to pamiętam że ważył mi sie podkład- dlatego rzadko go używałm mimo że lubiłam buzie po nim. Dodam że kupiłam redermica za około 50zł w aptece na allegro, kupiłam go również mamie i jej też się roluje masakrycznie. Mogą produkować podróby?sama nie wiem co o tym myślę. Wczoraj zakupiłam flavo c a apteki internetowej melissa kosztował 49,9 gdzie ceny tego specyfiku wahają się od 68-98zł teraz się obawiam że skończy sie jak z redermickiem, no ciekawe czekam na dostawę. Co o tym sądzicie?
isska25 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-12, 07:37   #645
Martula_F
Raczkowanie

Cześć Dziewczyny

piszę do was bo staram się złożyć jakiś plan pielęgnacji cery 30 letniej bo mam mało czasu a z planem powinno iść sprawniej a więc wygladało by to tak:

cera sucha z pierwszymi oznakami drobnych zmarszczek delikatna wrazliwa

rano: hydrolat z oczaru BU, krem anty uv-bu na to filtr svr barwiony 50

na noc mycie zelem rozanym alterra psik wody termalnej avene i mieszanina ha z olejem arganowym

we wtorek, czwartek i sobote dodam donocnej pielegnacji pelling ze skaly wulkanicznej ZSK i maseczke z alg z zurawina oraz po niej eliksir winogronowy.

w niedziele chce klasc (i teraz nie wiem co kupic?)retin ox lub eluage do suchej skory

a na noc na bruzdy przyklejam frownies
Stary 2012-10-12, 08:38   #646
ijabluszko
Raczkowanie

MARULA_F-jaką masz skórę? chcę cię zapytać o filtr SVR fajnie nawilża? Na podrażnienia ok?
ijabluszko jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-12, 10:31   #647
Martula_F
Raczkowanie

mam skórę suchą delikatną. do tej pory jest to mój najlepszy filtr choć kolor mógłby być trochę bardziej neutralny,ale daje radę. czy nawilża?ja muszę dodatkowo pod to dać coś teraz padło na krem anty uv z BU ale np kładłam filtr dziś o szóstej rano i teraz muszę chyba jeszcze raz posmarować kremem bo czuje dyskomfort. ale przy innych filtrach od razu czułam że mam suchą skórę i szczypały mnie a próbowałam avene soraya lpr vichy.
Stary 2012-10-13, 12:20   #648
MariaFrancesca
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez Martula_F Pokaż wiadomość
a na noc na bruzdy przyklejam frownies
Jak to działa, za ile i gdzie kupiłaś?
Stary 2012-10-13, 18:24   #649
Martula_F
Raczkowanie

kupiłam na alegro chyba za 70 zł ale do chyba 2 lata temu było są to plasterki nasączone jakąs żywicą moczy sie je i przykleja tam gdzie sa zmarszczki i je prasuje przez noc. w sumie ja to tak zapobiegawczo zeby od spania sie mi zmarszczki nie poglebialy bo chyba plasterki je nie zlikwiduja le uzywam je dopiero 2 tydzien to moje 3 podejscie do nich bo jednak spanie z plasterkami wygodne nie jest(przynajmniej mi jest niewygodnie).
Stary 2012-10-13, 21:08   #650
Cremonka
Raczkowanie

Fajny wątek.Dołączę się, jeśli pozwolicie.Jestem fanką naturalnej pielęgnacji od kilku miesięcy, dla 30+ same oleje to trochę za mało.Same oleje i hydrolaty uspokoiły moją zamęczona trądzikiem różowatym cerę. Filtry stosuję od kiedy zorientowałam się,że słońce = piękna opalenizna i nowe krosty na buzi. Po olejach i hydrolacie z kocanki uspokoiła mi się twarz. Ale zmarszczki mimiczne to inna bajka- peptydy, kwas hialuronowy, kwas migdałowy ,ceramidy -to jest to . W pewnym wieku potrzebujemy mocniejszych dopalaczy i dopiero jest efekt .
Cremonka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-14, 11:13   #651
201608040942
Konto usunięte

Ceremonka czyli co? Wprowadzasz zwykla pielegnacje do tej naturalnej? Czy bedziesz sama HA, ceramidy , peptydy itp mieszac?

Ja wlasnie mam kolejna faze na nature. Poki co jest dobrze. Wrocilam do hydrolatu rozanego, od kilku dni testuje mydlo solne. Najpierw zmywam makijaz zwyklym myjadlem i dla pielegnacji namydlam krotko buzie mydlem solnym( mam takie co sie lekko pieni, bo normalnie takie mydla sie nie piania), od chyba czerwca robie wlasne serum na HA. Mieszam hydrolat rozany z mocznikiem, panthenolem, ectoin, gliceryna roslinna, niacinamide, i ekstrakt z lukrecji ,na koniec dodaje HA w proszku i potrzasajac co jakis czas czekam az sie ropzpusci. Jak mi za wodniste wychodzi dosypuje jeszcze HA, na koniec konserwuje, bo ja 30ml robie, wiec wole zakonserwowac niz ma mi sie to zaraz popsuc. Sam HA mi kiedys nie pasowal, wysuszal mi cere. Nie umialam znalesc odpowiedniej mieszanki z olejem tak zeby HA nie bylo za malo, ani za duzo, bo albo bylam dobrze nawilzona, ale nie natluszczona i wilgoc znow parowala i bylam jeszcze suchsza. Teraz jestem zadowolona, latem jak moja cera byla bardzo mieszana to uzywalam na noc same to serum i nic mnie nie wysuszalo, bylo idealnie. Moje male przebarwienia sie rozjasnily. Poki co calkiem nie zrezygnowalam ze zwyklych kosmetykow, ale rozmyslam zakup oleju arganowego.
Zwykle kosmetyki z peptydami jakos mi nie pasowaly, wiec nie ciagnie mnie zeby sobie cos samemu ukrecic z tym skladnikiem. Byl moment ze na dzien znow robilam sobie zwykle wodniste serum C&E, ale po 3 tygodniach jakos nie chcialo mi sie kolejnej swiezej porcji merdac. Cos sie leniwa zrobilam ;o)
Stary 2012-10-14, 11:58   #652
kokokox2
Raczkowanie

To ja tez się przyłączę i zapytam jak Monika o peptydy i ceramidy. Cremonka - masz zamiar dodawać do swoich samorobnych czy stawiasz na gotowe i dodatkowo coś kręcisz sama bez tych dodatków?
Ja mam 35 lat - od jakiegoś dłuższego czasu jestem fanką natury (około 5 lat) i muszę powiedzieć, że raz jest lepiej a raz mniej dobrze... jak zaczynam kombinować, to skóra mi wariuje. Najgorsze co mam to rozszerzone pory - i chciałabym z tym jakoś skutecznie powalczyć.
Przyznam, że dopiero w tym roku odważyłam się na kwas migdałowy robiony w domu. Kiedyś (jeszcze jako nastolatka) miałam serię zabiegów AHA eksfoliacja z Dermiki robioną w gabinecie (bo miałam koszmarny trądzik) i efekty były rewelacyjne.
Teraz postanowiłam spróbować własnych sił w kwaszeniu. Położyłam stężenie ok. 20% we wtorek - wczoraj miałam łuszczenie i dzisiaj dalszy ciąg. Mam zamiar zrobić serię 10-12 zabiegów przez zimę. Potem pomyślę o retinoidach. Generalnie maziam się BU - rano przemywam twarz hydrolatem, potem serum rozjaśniające i filtr. Na to puder perłowy/diamentowy i maluję oko. Czasem kładę róż. Wieczorem myję olejkiem z BU, tonik AHA 10% i nakładam eliksir winogronowy. Czasem dokładam olej (argan, malina, ryżowy).
Monika - polecam Ci argan - ale z nim musiałam się ułożyć. Sam jest za ciężki. Nakładam go na lekko wilgotną twarz po eliksirze i jest wówczas ok. Trochę śmierdzi... ale to nic.
Jak walczycie z szerokimi porami po 30tce? Kładę maseczkę aspirynową z jogurtem dwa razy w tygodniu - ale ona nie ściąga mi tego tak jak bym chciała... Macie jakieś patenty?
pozdrawiam
kokokox2 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-14, 13:31   #653
201608040942
Konto usunięte

Tak, tak, jak zaczelam klasc oleje na wilgotna skore to czasami mam wrazenie ze az za dobrze sie to wchlania, wiec pewnie jak cos takiego bedze chciala uzywac w zimie to moze bede nakladac na sucha. Zobaczymy. Poki co mam jeszcze konwencjonalne kremy.

Ja zaczelam na wieczor przymwac twarz tonikiem zrobionym z aspiryny i pory sie zmniejszyly, a od kilku dni testuje mydlo solne i pory jeszcze bardziej sciagniete. Moze nie mam tak gladkiej cery bez porow jak za czasow przed 30-tkowych, ale jest spora roznica i pory tez czysciejsze. Jak przyloze nos do lustra to je widze, ale jak patrze normalnie to juz sie tak nie rzucaja w oczy jak wczesniej. Boje sie tylko, ze jak bedzie coraz chlodniej na dworze a w domu kaloryfery beda grzac na potege, ze mi sie cera przesuszy, wiec bede musiala na nowo zmodernizowac pielegnacje. Moze wystarczy wtedy na wieczor po demakijazu przemyc twarz mydlem solnym, a rano tylko zwilzona szmatka z mikrofazy. Wogole od kiedy uzywam do mycia szmatki z mikrofazy( mam od Tchibo) to buzia sie tez poprawila. Na wieczor zmywalam jeszcze zelem makijaz ale sciagalam go wlasnie ta szmatka, a rano tylko sama szmatka nasaczona woda i latem widzialam duza poprawe. Teraz wzielam mleczko olwikowe Ziaji( dostalam od wizazowej psiapsolki na prezent na wielkanoc), trzeba je zuzyc i tez splukuje sie lepiej woda jesli pomoge mu szmatka, potem przemycie mydlem z sola morska. Zero rumienia, pory ... jakie pory? ;o) i na to tonik z aspiryny i narazie testuje Eucerin na przebarwienia, ale probki mi sie skonczyly( zostala jeszcze probka serum), wiec wracam do bi-oil ( wiem, wiem na olejach minaralnych jest, ale poki sie sprawdza to bede uzywac, ma tez miec dobre dzialanie na nierowny koloryt).

Wogole powoli i troche najezona podchodze do przestawienia sie calkowicie na nature, bo przez te 8 poprzednich lat, roznie to bywalo. Im wiecej mialam z natury bym moja cera gorzej reagowala. Jednak najlepiej bylo jak mieszalam nature i chemie. Teraz sobie mysle, ze ja wtedy uzywalam gotowych naturalnych kosmetykow, wiec moze cera buntowala sie przez olejkami eterycznymi? Moze to one mi nie sluzyly. Co za duzo to nie zdrowo, bo to co mam teraz to w wiekszosci natura ale nieperfumowana, zaro olejkow eterycznych i poki co jest swietnie.
Stary 2012-10-14, 15:39   #654
Cremonka
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
Ceremonka czyli co? Wprowadzasz zwykla pielegnacje do tej naturalnej? Czy bedziesz sama HA, ceramidy , peptydy itp mieszac?

Ja wlasnie mam kolejna faze na nature. Poki co jest dobrze. Wrocilam do hydrolatu rozanego, od kilku dni testuje mydlo solne. Najpierw zmywam makijaz zwyklym myjadlem i dla pielegnacji namydlam krotko buzie mydlem solnym( mam takie co sie lekko pieni, bo normalnie takie mydla sie nie piania), od chyba czerwca robie wlasne serum na HA. Mieszam hydrolat rozany z mocznikiem, panthenolem, ectoin, gliceryna roslinna, niacinamide, i ekstrakt z lukrecji ,na koniec dodaje HA w proszku i potrzasajac co jakis czas czekam az sie ropzpusci. Jak mi za wodniste wychodzi dosypuje jeszcze HA, na koniec konserwuje, bo ja 30ml robie, wiec wole zakonserwowac niz ma mi sie to zaraz popsuc. Sam HA mi kiedys nie pasowal, wysuszal mi cere. Nie umialam znalesc odpowiedniej mieszanki z olejem tak zeby HA nie bylo za malo, ani za duzo, bo albo bylam dobrze nawilzona, ale nie natluszczona i wilgoc znow parowala i bylam jeszcze suchsza. Teraz jestem zadowolona, latem jak moja cera byla bardzo mieszana to uzywalam na noc same to serum i nic mnie nie wysuszalo, bylo idealnie. Moje male przebarwienia sie rozjasnily. Poki co calkiem nie zrezygnowalam ze zwyklych kosmetykow, ale rozmyslam zakup oleju arganowego.
Zwykle kosmetyki z peptydami jakos mi nie pasowaly, wiec nie ciagnie mnie zeby sobie cos samemu ukrecic z tym skladnikiem. Byl moment ze na dzien znow robilam sobie zwykle wodniste serum C&E, ale po 3 tygodniach jakos nie chcialo mi sie kolejnej swiezej porcji merdac. Cos sie leniwa zrobilam ;o)
Moniko i kokokox2 nie lubię się zarzekać ale do kosmetyków drogeryjnych już nie wrócę. Ciągle mam problem z wykończeniem resztek wcześniej zakupionych a w desperacji kupowałam naprawdę drogie specyfiki. Jedyne kremy jakich aktualnie używam to "składaki "z bu lub kremy robione na bazie z zsk . Czasem je wzbogacam według aktualnej potrzeby właśnie tymi dopalaczami. Polecam serum pod oczy z bu z peptydami, mi skasowało cienie pod oczami i wygładziło zagniecenia. Poza tym niacynamid, wit.C i powolutku wprowadzam kwasy.
Stary 2012-10-16, 00:09   #655
Fuxia83
Zadomowienie

Witam ku mojemu zaskoczeniu odkrylam watek dla siebie juz myslalam ze wizaz to glownie forum dla mlodszych dziewczyn a tu jednak sa 30-tki. Ja skoncze 30 w przyszlym roku ale postanowilam dolaczyc bo moja cera wyglada bardziej na 30 niz 20 lat

Nie znalazlam jeszcze kosmetykow dla siebie, jestem w fazie testowania - mam zel z Hada Labo z kwasem hialurynowym - ogolnie super nawilzajacy, no i krem przeciwzmarszczowy Lancome na pierwsze oznaki starzenia, na dzien uzywam kremu z filterem tez hada labo z kwasem hialurynowym - ogolnie jestem zakochana w Hada Labo chce kupic cala serie ...

Ostatnio pojawilo mi sie dosc sporo wypryskow wiem ze to wyniki testowania moich nowych kosmetykow (nigdy nie uzywalam tylu kosmetykow nawilzajacych i peelingow co teraz) w koncu doszlo do tego ze kosemtyki przeciw zmarszczkowe uzywam tylko na zmarszczki a tam gdzie wypryski to przeciwtradzikowe poki co cera sie poprawia ale nadal musi zniknac to co wyskoczylo

Cytologia - raz w roku

USG ginekologiczne - co 3 lata
Fuxia83 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-16, 13:22   #656
kokokox2
Raczkowanie

hada labo - fajna strona dla wzrokowców! nei znam jednak tych kosmetyków - skoro jednak Ci służą - to bez sensu szukać czegoś innego. Jestem zdania, że to co jest dobre powinno zostać z nami. szkoda czasu (i urody) na poszukiwania.
Tydzień temu położyłąm migdałowy peeling - dziś spokojnie mogę powiedzieć, że mi służy. myślałam o tych moich porach na polikach - może spróbuję lha? ale sama nie wiem - on podrażnia tak "buraczano" podobno - a tego chce uniknąć, bo zawsze mi ciężko opanować zaczerwienienia
cremonka, a które składaki z bu masz? ja preferuję postacie serum - nie mam kremów w ogóle. generalnie mam tłustą cerę, więc każdy krem mi ją jeszcze dodatkowo przeciąża. i tak, że daję radę z filtrami - ale muszę przyznać, że coraz trudniej mi je znieść. mam wrażenie, że to one mi tak rozpulchniają pory. Niby nie zapycha i po przypudrowaniu jest ok, to jednak ta świecąca jak żarówa twarz z filtrem mnie dobija...
Dziewczyny, używacie filtrów regularnie? znaczy codziennie? nie mogę ich porzucić, bo przebarwienia jak nic. Ale.... rozmyślam po prostu
kokokox2 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-16, 13:41   #657
chimay
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1

Cytat:
Napisane przez kokokox2 Pokaż wiadomość
hada labo - fajna strona dla wzrokowców! nei znam jednak tych kosmetyków - skoro jednak Ci służą - to bez sensu szukać czegoś innego. Jestem zdania, że to co jest dobre powinno zostać z nami. szkoda czasu (i urody) na poszukiwania.
Tydzień temu położyłąm migdałowy peeling - dziś spokojnie mogę powiedzieć, że mi służy. myślałam o tych moich porach na polikach - może spróbuję lha? ale sama nie wiem - on podrażnia tak "buraczano" podobno - a tego chce uniknąć, bo zawsze mi ciężko opanować zaczerwienienia
cremonka, a które składaki z bu masz? ja preferuję postacie serum - nie mam kremów w ogóle. generalnie mam tłustą cerę, więc każdy krem mi ją jeszcze dodatkowo przeciąża. i tak, że daję radę z filtrami - ale muszę przyznać, że coraz trudniej mi je znieść. mam wrażenie, że to one mi tak rozpulchniają pory. Niby nie zapycha i po przypudrowaniu jest ok, to jednak ta świecąca jak żarówa twarz z filtrem mnie dobija...
Dziewczyny, używacie filtrów regularnie? znaczy codziennie? nie mogę ich porzucić, bo przebarwienia jak nic. Ale.... rozmyślam po prostu
Ja znowu wzięłam się za kwasy(Triacneal), ale muszę przyznać, że podchodzę do mojej skóry bardziej przez pryzmat "zanieczyszczona" niż "trzydziestoletnia" i oczekuję głównie oczyszczenia a nie usunięcia zmarszczek mimicznych (głównie wokół ust).
Filtrów nie stosuję i nie będę, to katorga dla mojej skóry i psychiki
chimay jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-16, 16:28   #658
Cremonka
Raczkowanie

Talking Dot.: Rewolucja w pielęgnacji trzydziestolatki.

Cytat:
Napisane przez kokokox2 Pokaż wiadomość
Ja z BU preferuję sera ,tylko dwa kremy BU próbowałam :sojowy i antyoksydacyjny. Po prostu po serach krem wydawał mi się hmm...mało komfortowy w użyciu?Tylko,że ja jadę na biochemicznych rarytasach od marca 2012 więc wiadomo letnie pory roku sprzyjają lżejszym preparatom.W zimie chyba kremy lepsze niż sera?Jak wy robicie?Zresztą oba kremy w trakcie użytkowania wyrwała mi mama, zwłaszcza sojowy jej podpasował wiec nie miałam okazji się do nich przyzwyczaić. Robiłam też kremy na gotowych bazach bo mogłam sobie dopasować krem do potrzeb a umiejętności specjalnych do tego nie trzeba.Filtry ,filtry ,filtry -temat rzeka.Z nimi jak z facetami raz lepiej , raz gorzej ale bez nich cała ta zabawa nie ma sensu
Stary 2012-10-16, 18:07   #659
201605090958
Konto usunięte

Cytat:
Napisane przez Cremonka Pokaż wiadomość
Ja z BU preferuję sera ,tylko dwa kremy BU próbowałam :sojowy i antyoksydacyjny. Po prostu po serach krem wydawał mi się hmm...mało komfortowy w użyciu?Tylko,że ja jadę na biochemicznych rarytasach od marca 2012 więc wiadomo letnie pory roku sprzyjają lżejszym preparatom.W zimie chyba kremy lepsze niż sera?Jak wy robicie?Zresztą oba kremy w trakcie użytkowania wyrwała mi mama, zwłaszcza sojowy jej podpasował wiec nie miałam okazji się do nich przyzwyczaić. Robiłam też kremy na gotowych bazach bo mogłam sobie dopasować krem do potrzeb a umiejętności specjalnych do tego nie trzeba.Filtry ,filtry ,filtry -temat rzeka.Z nimi jak z facetami raz lepiej , raz gorzej ale bez nich cała ta zabawa nie ma sensu
Ale przecież serum to nie kosmetyk zamiast kremu. Dobre serum stosowane jest pod krem i zazwyczaj raz dziennie, a krem nakładamy jednak 2 razy dziennie. Serum zamiast kremu dwa razy dziennie może przesuszyć skórę.
Co do Biochemii Urody-stestowałam więc się wypowiem /miałam serum z retinolem i z witaminą C/-kiepsko. Bardzo podrażniają wręcz miałam eksplozję alergii, wolę serum z witaminą C z receptury Basi, olejki i savon noirchoć ostatnio kuszą mnie rosyjskie produkty ze względu na bardzo naturalne składy.
201605090958 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-16, 18:29   #660
chimay
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1

Cytat:
Napisane przez danusiaes Pokaż wiadomość
choć ostatnio kuszą mnie rosyjskie produkty ze względu na bardzo naturalne składy.
Mnie już skusiły i zamówiłam dwa kremy Baikal Herbals i jeden Natura Siberica, wszystko do cery mieszanej. Niestety trudno mi je ocenić obiektywnie, bo chyba przez Triacneal moja skóra zaczęła błyszczeć i takie tam i niestety nie wiem, co jest teraz skutkiem ubocznym kwasów a co reakcja skóry na rosyjskie kremy.
Ale w użyciu, nie powiem, bardzo miłe, aksamitne, lekkie, szybko się wchłaniają, zapychania chyba brak.
chimay jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości