Z długich na krótkie-która się odważyła? - Strona 24 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2009-04-14, 10:18   #691
Papiszynka
Zakorzenienie

Dot.: KTO SIE ODWAżYł sciąć długie włosy na KRóTKO????

Cytat:
Napisane przez mi.a Pokaż wiadomość
osobiście właśnie noszę się z zamiarem ścięcia włosów na krótko (półdługo wg. niektórych z Was), ale troszkę brakuje mi odwagi.
zdarzają mi się takie zmiany co dobre kilka lat. najpierw gdzieś w podstawówce, z długich na 'chłopaka' - wyglądałam strasznie, ale ściełyśmy się tak wszystkie z koleżankami
później w gimnazjum - również z długich na takie 'za ucho' i chyba wyglądałam bardzo korzystnie...dlatego też podobny pomysł teraz, bo włosy już za dużo urosły i zaczęłam eksperymenty z kolorem (nie do końca zadowalające :P)

powiedzcie, że odrosną
bo mimo, iż decyzję już w sumie podjęłam, moja przedwczorajsza wizyta u fryzjera skończyła się na podcięciu następny termin wyznaczyłam sobie na za miesiąc :P, jak podrośnie mi trochę grzywka
Masz piekne wlosy, ale ja mowie - scinaj Ja ostatnio scielam wlosy prawie do pasa na wlosy do ramion, zastanawialam sie nad tym dobre 3 miesiace, wszyscy mowili, zebym nie scinala, nawet fryzjerka ale ja sie uparlam i jestem zachwycona nowa fryzura za jakis miesiac ide podciac jeszcze bardziej, poki co eksperymentuje z kolorem i nie mam ochoty wracac do dlugich wlosow

No tylko przykro mi, bo jak dowiedzialam sie z tego watku, ze przez to ze nie scielam sie na zapalke, jestem nikim
Papiszynka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-14, 11:12   #692
weegirl
Zakorzenienie

Dot.: Z długich na krótkie-która się odważyła?

Papiszynko, to pewnie wszystko przez te straszne Wizażanki, które, po serii wirtualnych tortur, wymusiły na Tobie przysięgę, iż nie zetniesz swych włosów na krótko (chodzi mi o takie jedynie prawdziwe "na krótko", a nie o jakąś długość do ramion). Naprawdę, jak niebezpieczny jest ten cały wizaż.

(a tak w ogóle, zadziwiają mnie osoby, które widzą problem tam, gdzie go nie ma. jak ktoś naprawdę chce obciąć włosy na krótko, to zamiast wchodzić na wizaż, by zapytać się innych, czy ściąć, czy nie, idzie prosto do fryzjera i prosi o krótką fryzurkę. jak się martwisz o te niezdecydowane, które pytają na forum, czy im lepiej będzie w długich czy w krótkich włosach i słyszą różne opinie, także i takie, by wlłosów broń Boże nie ścinać - no cóż, chciałabym mieć tylko takie powody do zmartwienia)
weegirl jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-14, 11:23   #693
dag_mar
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Papiszynka Pokaż wiadomość
No tylko przykro mi, bo jak dowiedzialam sie z tego watku, ze przez to ze nie scielam sie na zapalke, jestem nikim

W którym miejscu ktoś tak napisał?
....
Nie znalazłam. Jakaś dziwna nadwrażliwość.

Ale skoro się domagasz, to postaram się nazwać tę przypadłość.

Na myśl przychodzi mi raczej osoba, która wszędzie chce dojechać autobusem 522, osoba która wszystko doprawia ćwikłą, osoba która zawsze zakłada zielone sandałki, do każdego zwraca się "Wojtek" i każdego świętuje wolną sobotę.

Bo to wszystko jedno. Kto mi zabroni?

Tak właśnie. Długie włosy? Krótkie włosy? To samo

Wątek o skarpetkach? O homeopatii? O wózkach dla bliźniaków?
- "Nie ścinaj, będziesz żałować".

Ale z byciem nikim nic to nie ma wspólnego. To kwestia samooceny, nic więcej. Zatem nie przypisuj mi proszę obrażania kogokolwiek. Mam swoje zdanie na temat ultra-zachowawczości, na temat tego że tu na wizażu na hasło "ścinam na krótko" pada zawsze odpowiedź "nie rób tego".

Zresztą, zaczynam się powtarzać. Jeśli interesuje Cię moja opinia, zapraszam:

http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=327846

Pozdrawiam
Dagmar

Edytowane przez dag_mar
Czas edycji: 2009-04-14 o 11:29 Powód: takie tam...
dag_mar jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-14, 12:18   #694
88Ekaterina88
Zakorzenienie

a ja tam lubie krótkie fryzurki- mimo, ze podobno mi nie pasują
ciagle jak byłam mała ścinałam włoski na boba, a jak miałam już dłuzsze to mamuśka mi podcinała a ja tylko krzycząłm:krócej! krócej

ostatnio z rok temu z długich wlosków za ramiona obciełam je na króciuteńko wygladałam super potem odrosły mi aż do hm... za piersi i ścielam je do ramion - fryz mi ściął chociaż ja chciałam tylko podciać
a dzis ide do fryza znowu, mam włoski do piersi i nie wiem co zrobić z nimi teraz widziałam siebie juz w każdej fryzurce i pomysły mi się skonczyły

na metamorfozach dziewczyny radza, abym zrobiła sobie grubą grzywę, albo grzywę na bok , a ja teraz mam cieniutką w skos i nie wiem ale za 3 godzinki bedzie po dylemacie

Włosy nie zęby- odrosną

Razem już 10 lat
1.07.2012 Willkommen in Deutschland
29.09.2012 Ślub Cywilny
7.09.2013 Ślub Kościelny
25.08.2014 Marika Nasze szczescie

88Ekaterina88 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-14, 16:02   #695
Papiszynka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez dag_mar Pokaż wiadomość
A może warto założyć wątek o tym, żeby wydać dużo forsy na fryzjera i stać się idealnym nikim?
Takie wnioski mozna wyciagnac
Zreszta daruj sobie juz te swoje monologi.
Papiszynka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-14, 16:28   #696
dag_mar
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Papiszynka Pokaż wiadomość
Takie wnioski mozna wyciagnac
Zreszta daruj sobie juz te swoje monologi.
Można również wyciągnąć inne, jeśli dorzucić kontekst.
Już na pierwszym roku dowolnych studiów kulturowych tłumaczą, że kontekst jest najistotniejszy

Nie zmienia to faktu, że jest część osób, które za radą, nota bene identyczną dla każdej pytającej, ma szansę wydać mnóstwo pieniędzy na metamorfozę, po której zniknie w tłumie.

Darować sobie monologi?
Jest dialog, dzięki Tobie droga Wizażanko.

Cieplutko pozdrawiam
Dagmar
Stary 2009-04-14, 23:36   #697
milla1984
Przyczajenie

A ja drugi raz w życiu ściełam włoski na króciutko znowu na 3mm ścinane z długości prawie do ramion. Jest super zwłaszcza że coraz cieplej się robi i znowu czuję ten cudowny wiaterek na głowie i mam odsłoniety kark

Włoski zgoliłam przed świętami w sobotę. Prawie już zamykałam salon, usiadłam na fotelu i stwierdziłam, że muszę cos radykalnego zrobić z włosami. Nie było juz ani jednej kolezanki więc sama chwyciłam za nożyczki i ścięłam na krótko, potem zabrałam się za golenie i tu przyszła mi z pomocą szefowa (tak jakbym sama sobie nie poradziła ). Szefowa zabrała mi maszynkę i powiedziała "nie wierć się Milka" i równiutko na 3mm mnie zgoliła. Czułam się jak mała dziewczynka, której scinaja loki. Wprawną reka szefowej mam zapałeczke na głowie. Szefowa mi wyznała, ze pierwszy raz w 30 letniej karierze fryzjerki damskiej goliła dziewczynie głowę a niech się cieszy

Zamieszczam fotkę. Fotke robił TŻ, gdy przyjechał odebrać mnie z pracy
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg mill2.jpg (58,1 KB, 725 załadowań)

Edytowane przez milla1984
Czas edycji: 2009-04-14 o 23:40
milla1984 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-15, 01:55   #698
mi.a
Zakorzenienie

Milla masz piękną twarz i kształt głowy - super, gratuluję odwagi, wyglądasz kwitnąco!

Papiszynko - właśnie mam bardzo podobnie do Ciebie. widziałam zresztą Twoją metamorfozę chyba na 'msd' i tym bardziej się przekonuję wiem, że jak nie spróbuję teraz na wiosnę, to już nie wiem kiedy

Orenda - dziękuję za komplement odnośnie włosów. nie zamierzam ukrywać, że również je sobie dosyć mocno cenię stąd te dylematy, ale chyba warto spróbować, w końcu jednak odrosną; )

April007, Cfaniaras - właśnie zastanawiam się nad lekkim bobem lub artystycznym nieładem długości 'do ucha', mam nadzieję, że będę zadowolona

dag_mar - nie znalazłam wątku "z długich na półdługie", więc postanowiłam się wypowiedzieć tutaj. chyba nie masz mi tego za złe?
rozumiem Twoje zirytowanie niektórymi wątkami i w pewnym sensie popieram, choć do głowy by mi nie przyszło 'ratowanie świata' w ten sposób pamiętaj, że każda z nas uważa się za wyjątkową i w takiż sposób chciałaby być traktowana - indywidualnie. inaczej istnienie forum nie miałoby sensu, można by było wszystkie porady ująć w 5 artykułach.
i tak w moim przypadku - ścięcie moich włosów 'do pasa' na długość 'do ucha' jest dla mnie 'z długich na krótkie' i raczej nic mojego przekonania nie zmieni
Pozdrawiam

HAPPINESS ONLY REAL WHEN SHARED

"Wierzę w styl, a nie modę" RL
mi.a jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-15, 07:45   #699
dag_mar
Raczkowanie

Pewnie, podobnie jak nic nie zmieni przekonania mojego sąsiada, że ma limunzynę
- jeździ Matizem.

Wszystko jest względne - jak kiedyś powiedział klasyk filozofii Więc miejmy limuzyny.

---------- Dopisano o 07:45 ---------- Poprzedni post napisano o 07:38 ----------

Cytat:
Napisane przez milla1984 Pokaż wiadomość
A ja drugi raz w życiu ściełam włoski na króciutko znowu na 3mm ścinane z długości prawie do ramion. Jest super zwłaszcza że coraz cieplej się robi i znowu czuję ten cudowny wiaterek na głowie i mam odsłoniety kark

Włoski zgoliłam przed świętami w sobotę. Prawie już zamykałam salon, usiadłam na fotelu i stwierdziłam, że muszę cos radykalnego zrobić z włosami. Nie było juz ani jednej kolezanki więc sama chwyciłam za nożyczki i ścięłam na krótko, potem zabrałam się za golenie i tu przyszła mi z pomocą szefowa (tak jakbym sama sobie nie poradziła ). Szefowa zabrała mi maszynkę i powiedziała "nie wierć się Milka" i równiutko na 3mm mnie zgoliła. Czułam się jak mała dziewczynka, której scinaja loki. Wprawną reka szefowej mam zapałeczke na głowie. Szefowa mi wyznała, ze pierwszy raz w 30 letniej karierze fryzjerki damskiej goliła dziewczynie głowę a niech się cieszy

Zamieszczam fotkę. Fotke robił TŻ, gdy przyjechał odebrać mnie z pracy
Mr Haircutter vel Adam Morton?
Cóż za zaszczyt dla nas i jaka konsekwencja w stylu pisania. Nasza-klasa, Wizaż.pl, forum gazety - i jak tu znaleźć czas na spotkania ze znajomymi

A do tego te wszystkie nicki, hasła i loginy. To się nazywa pamięć

Stał się Pan już ikoną, jakże rozpoznawalną, wielkie ukłony
Stary 2009-04-15, 09:31   #700
baldissima
Raczkowanie

dag_mar
tez o nim pomyslalam czytajac ten wpis...
baldissima jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-15, 09:56   #701
dag_mar
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez baldissima Pokaż wiadomość
dag_mar
tez o nim pomyslalam czytajac ten wpis...
Hhhhmmmm taaaaaaak....

Na myśl przychodzi mi zdanie, które często wypowiada kierownik mojego wydziału.

Bo to czasem tak jest, że wszyscy widzą na czyjejś głowie czapkę clowna, a on myśli, że to nierówny przedziałek...

Zresztą na tej podstronie tego wątku MrH alias AM wypowiedział się też pod innym nickiem. Kamuflatorem to on nie jest, PRAWDA?

A co do tego rozdwojenia, czy powielokrotnienia jaźni, to trzeba to zrozumieć. Wiadomo.

Edytowane przez dag_mar
Czas edycji: 2009-04-15 o 10:01 Powód: ktoś tu głupa nieźle pali ;)
Stary 2009-04-22, 22:12   #702
renata00
Raczkowanie

Już od jakiegoś czasu zastanawiałam się czy obciąć włosy na krótko i końcu się odważyłam. Od dawna nie mogłam dobrać koloru a po nie udanym cieniowaniu postanowiłam że obetnę
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 100_0644.jpg (34,6 KB, 205 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 100_0746.jpg (33,4 KB, 282 załadowań)
Stary 2009-04-22, 23:08   #703
LadyAnne
Raczkowanie

No to ja zabiore glos Zawsze mialam dlugie wlosy, ktore byly bardzo geste i piekne.Zawsze byly dla mnie waze, a kiedy mialam w nocy koszmary to dotyczyly one tego, ze mam obciete wlosy.Tak wiec dla mnie wlosy byly swietoscia i znakiem rozpoznawczym.

Jednak ... z czasem zaczelam sie nudzic dlugimi wlosami.Powiedzialam sobie - dosc.I tak dosc dlugo wahalam sie - obciac czy nie? Bardzo podobala mi sie fryzura na boba, kusila mnie i necila.Az w koncu sie zdecydowalam i poszlam do fryzjera.Obcial mi fajnie.Moj TZ byl zachwycoy, mowil ze mi strasznie pasuje.Poza tym wczesniej zawsze mowil ze 'Tobie pasuja krotkie wlosy bo masz wyrazne rysy twarzy' i ze 'wlosy to wlosy, odrastaja przeciez'.

Na poczatku fajnie,zadowolona.Ale nastepego dnia rozbeczalam sie w najlepsze pytajac siebie - cos Ty narobila?

I od tamtej pory trwa obsesja Raz mi sie wydaje ze dobrze wygladam a raz ze do kitu.Moje wlosy juz nieco urosly, siegaja do ramion.

Kocham dlugie wlosy, ale nie zaluje eksperymentu.I wiem ze mega dlugich nie chce, no bo po co.Takie do lopatek mi wystarcza
LadyAnne jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-23, 10:12   #704
baldissima
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez renata00 Pokaż wiadomość
Już od jakiegoś czasu zastanawiałam się czy obciąć włosy na krótko i końcu się odważyłam. Od dawna nie mogłam dobrać koloru a po nie udanym cieniowaniu postanowiłam że obetnę
Renata, fajnie wygladasz - tak swiezo, wiosennie...
Stary 2009-04-23, 11:47   #705
renata00
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez baldissima Pokaż wiadomość
Renata, fajnie wygladasz - tak swiezo, wiosennie...
Dziękuję
Stary 2009-04-23, 14:50   #706
cfaniaras
Raczkowanie

GG do cfaniaras

Cytat:
świetnie , jak najbardziej pozytywnie

DIETĘ DIABLI WZIELI !

cfaniaras jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-24, 21:14   #707
renata00
Raczkowanie

Dziękuję Wszyscy mówią że teraz starzej wyglądam. Trochę nie jestem zadowolona z tej fryzury. Następnym razem zetnę krócej
Stary 2009-04-24, 22:34   #708
April007
Zadomowienie

GG do April007

Cytat:
Dziękuję Wszyscy mówią że teraz starzej wyglądam. Trochę nie jestem zadowolona z tej fryzury. Następnym razem zetnę krócej
Wg mnie bardzo fajnie wyglądasz Taka drobniutka buzia Ci się zrobiła i nabrała wyrazu
April007 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-25, 07:51   #709
201607211724
Konto usunięte

renata - mi też się bardzo podobasz w krótkich, ale też podejrzewam, że w jeszcze krótszych mogłoby Ci być nawet ładniej.
Buzia nabrała wyrazu i jak dla mnie wcale nie wyglądasz starzej tylko własnie ... wyraźniej
201607211724 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-25, 08:37   #710
lollipop.ania
Zadomowienie

Jeszcze przedwczoraj moje włosy sięgały talii, dziś są do brody i choć czuję się dziwnie w takich krótkich, tak jakby mniej dziewczęco :p to pozostaje mi chyba jedynie się do nich przyzwyczaić.
lollipop.ania jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-25, 11:47   #711
cfaniaras
Raczkowanie

GG do cfaniaras

Cytat:
Napisane przez lollipop.ania Pokaż wiadomość
Jeszcze przedwczoraj moje włosy sięgały talii, dziś są do brody i choć czuję się dziwnie w takich krótkich, tak jakby mniej dziewczęco :p to pozostaje mi chyba jedynie się do nich przyzwyczaić.

pokaż zdjęcia !

DIETĘ DIABLI WZIELI !

Stary 2009-04-25, 13:09   #712
Costynuuna
Zadomowienie

Cytat:
na moje oko zmiana na +
w krókich wyglądasz kwitnąco, i wcale nie starzej ;P
Stary 2009-04-25, 17:13   #713
201706190936
Konto usunięte

Ja też odważyłam się ściąć z włosów prawie do pasa na króciutkie, takie 3 cm. Czuję się o niebo lepiej, choć parę razy chciałam zapuścić, ale zrobiłam sobie symulacje komputerową i najlepiej wyglądam we wszelkiech odmianach krótkich włosów. I tak jest mi wygodnie.
Moje włosy widziały chyba wszystkie kolory, od blondu do czerni, poprzez czerwone, miodowe, fiolety itd. I teraz nie widzę się w długich włosach.
201706190936 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-25, 19:20   #714
soniamala
Przyczajenie

Krótka historia. Szykując się na studia obcięłam włosy długie (takie sięgające za zapięcie stanika), gdyż denerwowały mnie uwagi typu 'weź te swoje kłaki, latają ci wszędzie". No to wzięłam i poszłam do fryzjera męskiego i obcięłam się na zero. Facet pytał mnie kilkanaście razy czy na pewno, poopowiadał kilka historii tego typu po czym związał mi włosy w warkocz, odciął ten warkocz, zapakował i mi oddał. A dalej normalnie - nożyczki a potem brzytwa (bo to taki fryzjer z zasadami był, powiedział, że nie będzie mi maszynką niszczył włosów). Darował sobie tylko wodę kolońską :-D Generalnie w domu szok, w szkole szok, no ale co mieli zrobić? Potem chodziłam tylko do niego lub prosiłam tatę aż mi się odwidziało i teraz znów mam długie. Jak tak teraz o tym myślę to strasznie szybko mi odrosły.

Bardzo dziwne uczucie po pozbyciu się tak dużej ilości włosów. Głowa jest strasznie lekka, mała i taka... zimna ;-)
soniamala jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-25, 20:15   #715
psychodramma
Przyczajenie

Super, dziewczyny! Zdecydowanie bardziej podobają mi się krótkie wersje fryzurek. Są bardziej twarzowe niż topielice
psychodramma jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-26, 10:39   #716
lollipop.ania
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez cfaniaras Pokaż wiadomość
pokaż zdjęcia !
pierwsze zdjęcie jest chyba z grudnia i nie widać całych włosów, ale nie mam lepszego;p a drugie jest z teraz, robione kamerką z laptopu więc kiepskiej jakości.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg ja1.jpg (58,5 KB, 188 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg ja.jpg (30,0 KB, 256 załadowań)
lollipop.ania jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-26, 19:33   #717
cfaniaras
Raczkowanie

GG do cfaniaras

Cytat:
Napisane przez lollipop.ania Pokaż wiadomość
pierwsze zdjęcie jest chyba z grudnia i nie widać całych włosów, ale nie mam lepszego;p a drugie jest z teraz, robione kamerką z laptopu więc kiepskiej jakości.
od razu widać że zdrowsze i takie żywe , no i kolorek zmieniałaś pozytywnie

DIETĘ DIABLI WZIELI !

Stary 2009-04-26, 19:47   #718
N4TI
Zakorzenienie

Send a message via Skype™ to N4TI

przypomne moją metamorfoze
ostatnie zdjecie najbardziej aktualne chociaz wloski juz troche odrosły czas isc do fryzjera
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg l_77ae51be80b38352babe5f92a08ec2a0.jpg (60,2 KB, 449 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 0373576114a.jpg (76,8 KB, 339 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_7334a.jpg (54,0 KB, 450 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg e5887481da.jpg (59,4 KB, 308 załadowań)
Stary 2009-04-26, 20:36   #719
sylwucha2102
Raczkowanie

echh ja niestety wkrótce musze obciąć i wcale mnie to nie cieszy. Zawsze miałam długie włosy- bardzo się do nich przyzwyczaiłam, ale ostatnio strasznie mi się rozdwajają, ogólnie zrobiły się bardzo słabe. W tym momencie mierzą ok 75cm a obciąć będę musiała sporo, martwi mnie to a moj TŻ jest wręcz wniebowzięty
sylwucha2102 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-27, 09:35   #720
baldissima
Raczkowanie

Cytat:
Krocej?
to jakas ekstrema chyba bedzie
ale powinno byc fajnie, polecam bardzo krotkie wlosy
A przy Twojej buzi szczegolnie
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości