Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury > Fryzury i styling

Notka

Fryzury i styling Jak zrobić interesującą fryzurę? Jakich kosmetyków i akcesoriów do stylizacji włosów użyć? Podziel się swoim doświadczeniem ze stylizacji fryzur!

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2007-09-21, 08:24   #1
positive rebel
Rozeznanie

Unhappy

Z włosków jasnych na ciemne i teraz znów na jasne !!

Mam nadzieję że nie powtarzam jakiegoś wątku Przeszukałam to forum ale żadna wizażanka nie ma takiego problemu jak ja
Otóż mam włosy w naturalnym kolorze ciemny blond. Od dłuższego czasu je jednak rozjaśniam, najczęściej balejażem. Jakieś 3 miesiące temu zachciało mi się zniwelować ciemniejsze pasemka, tzn rozjaśnić większą partię włosów. Zależało mi na czasie, fryzjerka była na urlopie więc zgodziłam się, żeby włosy rozjaśniła mi koleżanka (profesjonalny proszek do rozjaśniania + woda utleniona 6 %) Efekt był taki że z tyłu głowy podczas farbowania zagrzały się sreberka i zjarało mi włosy Myślałam że umrę. Przez 3 dni chodziłam z odżywką na głowie i jakoś przeżyłam. Ale jak zaczęły pojawiać się odrosty powiedziałam że dość rozjaśniania. Natrafiłam na szampon Casting z L'oreala (chciałam wrócic do naturalnego koloru ale czyms w miare delikatnym) i ufarbowałam je na "jasny brąz" (w efekcie prawie czarny). Jestem wściekła. Kolor moze nie najgorszy ale do opalonej cery!! Zbliża się zima, już zbladłam i wyglądam jak z rodziny Adamsów! Chcę teraz się ufarbować ale...
- czy 3 tyg od poprzedniego farbowania to nie za krótki okres czasu? włosy nadal są mocno zniszczone
-i czy na tym asfalcie który mam na głowie wyjdzie kolor hmmm... jakiś naprawdę jasny brąz, może karmel?
- i jaką farbę polecacie, żebym po 5 dniach nie była ruda

Wiem że długo ale PROSZE POMÓŻcie
positive rebel jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-21, 09:43   #2
lilianaX
Rozeznanie

Dot.: Z włosków jasnych na ciemne i teraz znów na jasne !!

Cytat:
Napisane przez positive rebel Pokaż wiadomość
Mam nadzieję że nie powtarzam jakiegoś wątku Przeszukałam to forum ale żadna wizażanka nie ma takiego problemu jak ja
Otóż mam włosy w naturalnym kolorze ciemny blond. Od dłuższego czasu je jednak rozjaśniam, najczęściej balejażem. Jakieś 3 miesiące temu zachciało mi się zniwelować ciemniejsze pasemka, tzn rozjaśnić większą partię włosów. Zależało mi na czasie, fryzjerka była na urlopie więc zgodziłam się, żeby włosy rozjaśniła mi koleżanka (profesjonalny proszek do rozjaśniania + woda utleniona 6 %) Efekt był taki że z tyłu głowy podczas farbowania zagrzały się sreberka i zjarało mi włosy Myślałam że umrę. Przez 3 dni chodziłam z odżywką na głowie i jakoś przeżyłam. Ale jak zaczęły pojawiać się odrosty powiedziałam że dość rozjaśniania. Natrafiłam na szampon Casting z L'oreala (chciałam wrócic do naturalnego koloru ale czyms w miare delikatnym) i ufarbowałam je na "jasny brąz" (w efekcie prawie czarny). Jestem wściekła. Kolor moze nie najgorszy ale do opalonej cery!! Zbliża się zima, już zbladłam i wyglądam jak z rodziny Adamsów! Chcę teraz się ufarbować ale...
- czy 3 tyg od poprzedniego farbowania to nie za krótki okres czasu? włosy nadal są mocno zniszczone
-i czy na tym asfalcie który mam na głowie wyjdzie kolor hmmm... jakiś naprawdę jasny brąz, może karmel?
- i jaką farbę polecacie, żebym po 5 dniach nie była ruda

Wiem że długo ale PROSZE POMÓŻcie
Miała być porada, no więc radzę: idź do fryzjera. Odpuść sobie i swoim włosom domowe eksperymenty z farbami. Rozjaśnianie jest zawsze zabiegiem trudnym, a w Twoim przypadku mówimy dodatkowo o rozjaśnianiu włosów b. zniszczonych. Jeśli zabierzesz się teraz za to sama, najprawdopodobniej będziesz mieć na głowie "gumowe" włosy w kilku odcieniach z przewagą pomarańczowego. Radzę Ci iść do dobrego fryzjera, koniecznie opowiedz mu/jej co wcześniej z włosami robiłaś. Pozdrawiam!
Stary 2007-09-21, 09:49   #3
wampirek6
Raczkowanie

A ja bym radziła się przemeczyc z tym co masz na głowie , przynajmniej nie są pomarańczowe czy coś...a że za ciemne , no trudno , myj szamponem przeciwłupieżowym i kolor się wypłucze bo z Castinga to takie trwałe farby nie są ,a teraz włosów lepiej nie dotykać, weź się za ich intensywną pielęgnację , jeśli są spalone. Za jakis czas dopiero pomyśl o zmianie koloru , zresztą teraz to i tak zadne fryzjer z tak ciemnego koloru włosów Ci nie rozjaśni, chyba ,że rzeźnik jakiś. Głowa do góry ja też się kiedyś tak machnełam ale kolor się sprał szybko.

wampirek6 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-21, 10:08   #4
positive rebel
Rozeznanie

Ale ja mam wesele za 2 tyg i nie chce isc z ta mysią kupą na głowie
BUUUUuuuuuu
Stary 2007-09-21, 10:18   #5
wampirek6
Raczkowanie

To idź na solarium ze dwa razy i bedzie okia jak fryzjer machnie Ci ładną fryzurkę to wcale nie kolor będzie najwazniejszy

Stary 2007-09-21, 10:35   #6
positive rebel
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez wampirek6 Pokaż wiadomość
To idź na solarium ze dwa razy i bedzie okia jak fryzjer machnie Ci ładną fryzurkę to wcale nie kolor będzie najwazniejszy

No pewnie tak A mam jeszcze pytanie... Bo pisząc że mam zniszczone włosy chodziło mi że rozdwajają się (na "normalnych" końcówkach i tych co się przypaliły) Tak poza tym są gładkie i całkiem miłe w dotyku, ale na ciemnych włosach widać mocno te białe końcówki... Czy to najgorsze co moze byc?? :P Tzn po spaleniu włosów??

Kurcze szukam potwierdzenia, że nie jest tak źle i moge iść do fryzjera na farbowanie
Stary 2007-09-21, 11:19   #7
wampirek6
Raczkowanie

Nie wiem czy najgorsze bo tego przewidzieć nie można , najgorsze jest chyba wypadnięcie włosów nie no żaruję ,ale farbowanie serio odradzam , bo z takich ciemnych włosów to i tak na jaśniejszy się nie zafarbujesz chyba ,że rozjaśniaczem , może potem jak kolor sie wypłucze to jakiś jaśniejszy wchodzi w grę ,ale na razie to tylko rozjaśniacz albo dekoloryzacja przynajmniej tak mi się wydaje

Stary 2007-09-21, 11:20   #8
jelonek27
Raczkowanie

GG do jelonek27

wmpairek dobrze radzi wez sie za odzywianie wloskow, maseczki typu 2 zoltka, oliawa z oliwek, cytryna, na 1 godzine i codziennie jakas maske kosmetyczna pod recznikiem trzymac..jak masz za 2 tyg slub to tak przez 1,5 tyg odzywiaj potem idz do fryzjera niech ci podetnie te wlosy i polozy jakis jasny braz lub cos co bedzie lepszy niz to co masz na wlosach...te odzywki z lotka i cytryny rozjasnia ci troche te wlosy...masz fote tych wloskow?

kochana pamietaj ciemna farba nie niszczy tak wloskow jak jasna..dlatgeo jak pojdziesz za 1,5 tyg do fryzjera na podciecie tych rozdwojonych koncowek i jesli kolor nadal bedzie beee to popros cos delikatnego bez amoniaku by doradzila fryzjerka i bedzie oki ja 10 lat sama farbuje wlosy a przezylam juz nei jedno
Stary 2007-09-21, 11:26   #9
wampirek6
Raczkowanie

Ja włoski farbuje 4 lata i teraz chciała się na jasny machnąc to fryzjerka mi nie chciała tego zrobić , a sama mam już jasny braż , wyjatkowo sprany aż pod złotawy podchodzi , tak więc myślę ,że dopóki masz taki ciemny kolorem to i tak nic nie wskórasz , a zreszta lepiej wesele przemęczyć w ciemnych włoskach , niż potem kilka dobrych miesięcy z sianem na głowie

Stary 2007-09-21, 13:39   #10
positive rebel
Rozeznanie

Do fryzjerki napewno pójde bo ryzykowac "zabiegiem domowym" już nie chce oj nie Od niedawna stosuje tez WAX, wlosy zrobily sie fajniejsze ale nie wiem czy pomoze to cos na moje rozdwojone końcówki Obawiam się że tylko cięcie
A najgorsze jest to, że nie jestem jakąś nowicjuszką kurcze wrrrr.... od lat farbuje włosy, tyle że zawsze u fryzjera... kurza twarz co mnie podkusiło z tym cholernym rozjaśnianiem w domu !!!
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fryzury i styling

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości