Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury > Fryzury i styling

Notka

Fryzury i styling Jak zrobić interesującą fryzurę? Jakich kosmetyków i akcesoriów do stylizacji włosów użyć? Podziel się swoim doświadczeniem ze stylizacji fryzur!

Pokaż wyniki sondy:
0 0%
Głosujący: 0. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2008-09-14, 22:01   #5281
ycnan
Zadomowienie

Dot.: Prostownica czy suszarka?

Podłączę się, bo mam dość podobne pytanie:
Co bardziej niszczy włosy: dobra profesjonalna prostownica, czy też suszarka prostująca?
Mam "starą" Rowenta Lissima, ale zastanawiam się nad Brush Activ i dlatego pytam. Dodam, że mam cienkie włosy i duuuużo lepiej wyglądają po suszarce, bo unoszą się u nasady i wydaje się, że jest ich więcej. Kiedy same wyschną są przyklapnięte, jakieś takie "ulizane" :/

Prostownica równa się wysoka temperatura, ale suszarka też nie wieje "lodowatym" powietrzem, a scuchym na pewno tak. Czy zatem nie wysusza ona włosów bardziej niż prostownica?
ycnan jest offline  
Stary 2008-09-15, 14:35   #5282
Muiee
Rozeznanie

Dot.: Najlepsze Prostownice PART II

Ja jeszcze nie natrafiłam na prostownicę, która 'zabezpieczałaby' włosy przed puszeniem. Jeżeli jest wilgoć to się puszą chyba, że zastosuje się dobre kosmetyki.

Dużo dziewczyn stosuje prostownice Remington.. upatrzyłam sobie dwie, ale chyba bedę musiała z nich zrezygnować, bo są turmalinowo-teflonowe a wyczytałam, że teflon niszczy włosy.
A co sądzicie o prostownicy camry ? http://www.allegro.pl/item436534163_...buj_30dni.html

"Budząc się rano, pomyśl
jaki to wspaniały skarb żyć,
oddychać i móc się radować"

Marek Aureliusz
Muiee jest offline  
Stary 2008-09-15, 16:10   #5283
nefernefer35
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1
GG do nefernefer35

Cytat:
Napisane przez moonisiaa07 Pokaż wiadomość
Ja mam prostownice z jonizacją , a dokładniej tą http://www.allegro.pl/item429546972_...ma_okazja.html . Naprawde polecam ją każdemu
Własnie zastanawiam sie nad ta prostownicą.powiedz czy ona nadaje sie do gestych, grubych włosów?Czy włsy serio sa miekkie, błyszczące itp?
zastanawiałam sie jeszcze nad tymi
http://www.allegro.pl/item437677644_..._24mm_hit.html
http://www.allegro.pl/item432572654_...l_i_lokow.html

prosze doradz
nefernefer35 jest offline  
Stary 2008-09-15, 18:54   #5284
moonisiaa07
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez nefernefer35 Pokaż wiadomość
Własnie zastanawiam sie nad ta prostownicą.powiedz czy ona nadaje sie do gestych, grubych włosów?Czy włsy serio sa miekkie, błyszczące itp?
zastanawiałam sie jeszcze nad tymi
http://www.allegro.pl/item437677644_..._24mm_hit.html
http://www.allegro.pl/item432572654_...l_i_lokow.html

prosze doradz
Przyznam szczerze że nie mam pojęcia jak może działać ta prostownica http://www.allegro.pl/item432572654_...l_i_lokow.html . Pierwszy raz widzę taką . Pisze że unosi ona włosy więc pewnie będzie się robić lekki efekt push up .
Co do pierwszej prostownicy to myślę że będzie dobra , sama zastanawiałam się nad jej kupnem .
Niestey wiele ci nie pomogłam , ale możesz na temat tych prostownic poczytać jeszcze gdzieś w necie xD
Stary 2008-09-15, 20:14   #5285
Karmelka87
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez iwona200 Pokaż wiadomość
dzieki

a dluzej tzn ile?
Przy normalnej pogodzie trzymaja sie przez caly dzien, po przespanej nocy koncowki sa troszeczke powywijane wiec trzeba podprostowac
Karmelka87 jest offline  
Stary 2008-09-16, 19:18   #5286
bebe18
BAN stały

Dzisiaj dostalam prostownice tondeo active cerion, dalam za nia razem z przesylka 290 zl. Dotad prostowalam wlosy prostownica za 20 zl przez 2 lata.
Prownujac je obie ta active cerion nie wyrywa w ogole wlosow, gladko przesuwa sie po wlosach, szybko porstuje, wytsarczy raz przejechac po paśmie i sa proste, ogolnie sa gladkie , porste i sypkie, wiec jest super
bebe18 jest offline  
Stary 2008-09-17, 06:16   #5287
mosutatsu
Rozeznanie

Witajcie.
Od roku prostuję włosy prostownicą za 40zł... postanawiam to zmienić

Mam krótkie włosy - tzn. ok. 7 - 9 cm (pół ucha, dotykają barków)

Zastanawiam się nad cienką prostownicą... najwęższą jaką znalazłem to GA.MA 10mm.
Niestety nie znalazłem o niej żadnych opinii.

http://allegro.pl/item431876169_pros...najtaniej.html

Chciałbym zamówić dziś, chyba, że macie jakieś inne propozycje?
mosutatsu jest offline  
Stary 2008-09-17, 09:37   #5288
iwona200
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez mosutatsu Pokaż wiadomość
Witajcie.
Od roku prostuję włosy prostownicą za 40zł... postanawiam to zmienić

Mam krótkie włosy - tzn. ok. 7 - 9 cm (pół ucha, dotykają barków)

Zastanawiam się nad cienką prostownicą... najwęższą jaką znalazłem to GA.MA 10mm.
Niestety nie znalazłem o niej żadnych opinii.

http://allegro.pl/item431876169_pros...najtaniej.html

Chciałbym zamówić dziś, chyba, że macie jakieś inne propozycje?
ga.my i tondeo (chyba ten sam producent) to bardzo dobre prostownice, ja radzilabym wziasc jesli zalezy ci na cienkiej
iwona200 jest offline  
Stary 2008-09-17, 10:45   #5289
nefernefer35
Zakorzenienie

GG do nefernefer35

Czytam, czytam i nic juz nie wiem.Czy jesli prostownica ma max tem 200stopni C to jest mocna?Mam grube włosy i prostownica, która teraz uzywam jest za słaba.
Rozmyslam nad tymi teraz;
http://www.allegro.pl/item433256481_...temp_wawa.html
lub
http://www.allegro.pl/item437674538_...ma_okazja.html przy tej drugiej nie ma jednak podanej temperatury.
Poradzcie dziewczyny co kupic?
Stary 2008-09-17, 10:55   #5290
iwona200
Zakorzenienie

Cytat:
Czytam, czytam i nic juz nie wiem.Czy jesli prostownica ma max tem 200stopni C to jest mocna?Mam grube włosy i prostownica, która teraz uzywam jest za słaba.
Rozmyslam nad tymi teraz;
http://www.allegro.pl/item433256481_...temp_wawa.html
lub
http://www.allegro.pl/item437674538_...ma_okazja.html przy tej drugiej nie ma jednak podanej temperatury.
Poradzcie dziewczyny co kupic?
temperatura nie az takiego znaczenia zreszta co to znaczy mocna? chyba ma dobrze prostowac, nie ?

Ja przykladowo mialam kiedys prostownice efalock ktora nagrzewala sie do chyba ponad 200 stopni albo do 200, a teraz mam tondeo ktora sie nagrzewa do 190 stopni i plytki sa bardziej gorące niz w tej efalock rozgrzanej na maxa
iwona200 jest offline  
Stary 2008-09-17, 11:36   #5291
nefernefer35
Zakorzenienie

GG do nefernefer35

Cytat:
Napisane przez iwona200 Pokaż wiadomość
temperatura nie az takiego znaczenia zreszta co to znaczy mocna? chyba ma dobrze prostowac, nie ?

Ja przykladowo mialam kiedys prostownice efalock ktora nagrzewala sie do chyba ponad 200 stopni albo do 200, a teraz mam tondeo ktora sie nagrzewa do 190 stopni i plytki sa bardziej gorące niz w tej efalock rozgrzanej na maxa

No własnie ma dobrze prostowacCo kupic?
Stary 2008-09-17, 11:37   #5292
PaulinKaTyChy
Przyczajenie

Question MOSER vs. GA.MA- Prostownice= problem? :P

Czy miał ktoś do czynienia z prostownicami firmy MOSER? Bo mi poleca ją moja fryzjerka, która pracuje na Wahl Cutek'u. A ja już prawie zdecydowałam się na kupno GA.MA'y i teraz nie wiem co zrobić. Na temat Gamy słyszałam/ czytałam sporo pochelbych opini, natomiast o Moserze niewiele można znależć w internecie. I szukam teraz opinii na temat Mosera.. Może wy mnie poratujecie drogie Wizażystki? :P
Z góry dziekuję za pomoc
PaulinKaTyChy jest offline  
Stary 2008-09-17, 11:40   #5293
iwona200
Zakorzenienie

Cytat:
No własnie ma dobrze prostowacCo kupic?
mysle ze obie sa dobre bo dziewczyny farouka tez chwalily nie wiem czy akurat tego ale na tym watku kroluje ga.ma wiec raczej jest godna polecenia
iwona200 jest offline  
Stary 2008-09-18, 13:40   #5294
aleksandra8210
Przyczajenie

Question Jaka szerokość płytek prostownicy?

Hej Wizażanki!

Właśnie przymierzam się do zamówienia sobie na urodzinki prostownicy. Będzie to druga z kolei - Panasonic był fatalny. Najbardziej interesują mnie ceramiczno-turmalinowe, lub turmalinowe z aktywną jonizacją. Mam tylko jeden problem - jaką szerokość płytek wybrać? Mam włosy do ramion lecz często je podcinam, są cienkie i trochę zniszczone rozjaśnianiem. Czy 25 mm to akurat, czy za dużo? Może lepiej 10-15mm?
Będę wdzięczna za pomoc!
aleksandra8210 jest offline  
Stary 2008-09-18, 14:18   #5295
mosutatsu
Rozeznanie

Prostownica zamówiona - 10mm.
Jutro będzie, to zdam wstępną relacje

Pozdrawiam.
mosutatsu jest offline  
Stary 2008-09-18, 15:22   #5296
lovellyhippo
Zakorzenienie

GG do lovellyhippo
Dot.: Jaka szerokość płytek prostownicy?

Cytat:
Napisane przez aleksandra8210 Pokaż wiadomość
Hej Wizażanki!

Właśnie przymierzam się do zamówienia sobie na urodzinki prostownicy. Będzie to druga z kolei - Panasonic był fatalny. Najbardziej interesują mnie ceramiczno-turmalinowe, lub turmalinowe z aktywną jonizacją. Mam tylko jeden problem - jaką szerokość płytek wybrać? Mam włosy do ramion lecz często je podcinam, są cienkie i trochę zniszczone rozjaśnianiem. Czy 25 mm to akurat, czy za dużo? Może lepiej 10-15mm?
Będę wdzięczna za pomoc!
25mm to w sam raz
lovellyhippo jest offline  
Stary 2008-09-18, 17:41   #5297
justynaaag
Przyczajenie

witam ja dzisiaj zamówiłam sobie "BaByliss PRO Sleek Expert, prostownica nano-tytanowa, BAB2072E" z tej strony: http://www.hairstore.pl/BaByliss_PRO...2072E-126.html zobaczymy co z tego będzie jak będziecie zainteresowane to napisze później jakie włoski po niej są
justynaaag jest offline  
Stary 2008-09-19, 15:12   #5298
ustinka22
Przyczajenie

GG do ustinka22

hej
chce kupić prostownice firmy GAMA, podobno warto, ale nie wiem który model? jeśli możecie pomóc będę wdzięczna
pozdrawiam
ustinka22 jest offline  
Stary 2008-09-19, 19:12   #5299
Titson
Przyczajenie

Dot.: Prostownica czy suszarka?

Hey!
Mam takie pytanie czy moglybyscie polecic mi jakas suszarko -lokowke ?
Mam wlosy do ramion ktore sie niesfornie pusza nie chodzi mi o efekt taki jak po uzyciu prostownicy ale zeby byly ladnie wymodelowane i gladkie.
Zastanawiam sie nad kupnem Susz.-lokówka ROWENTA CF 9000?
Prosze o pomoc.
Titson jest offline  
Stary 2008-09-19, 19:12   #5300
Nicollaa
Przyczajenie

Smile Nowoczesne prostownice.

Witajcie. Nie posiadam wiedzy jezeli chodzi o prostownice a chciała bym nabyć teraz jakaś. Mam dość zniszczone wlosy poniewaz są farbowane na jasny blond i ich kondycja nie jest za dobra dlatego poszukauje prostowicy o jak najmniejszych skótkach szkodzących włosom, wiem że to cięzko osiągalne. Ale czy może już technologia nam coś nowego dostarczyła? Co same polecacie? Naprawde nie chce już za mocno katować włosów a czasami niektóre pasma mam tak niesforne, że aż się proszą o przeciągniecie prostownica więc szukam najmniejszego zła. Z góry dziekuje za porady
Nicollaa jest offline  
Stary 2008-09-19, 22:30   #5301
j-kredka
Przyczajenie

Krótko:

Prostownica Remington S2002

czy lepiej

Prostownica Remington S1031 (lub S1041-wersja angielska identyczna z S1041)??

Czy może w ogóle coś innego w cenie do 150zł??

Ślinka cieknie na widok GA.MY, ale jednak byłby to już większy wydatek...
j-kredka jest offline  
Stary 2008-09-20, 11:04   #5302
truskawkowawiosna
Moderator

Dot.: Nowoczesne prostownice.

Cytat:
Napisane przez Nicollaa Pokaż wiadomość
Witajcie. Nie posiadam wiedzy jezeli chodzi o prostownice a chciała bym nabyć teraz jakaś. Mam dość zniszczone wlosy poniewaz są farbowane na jasny blond i ich kondycja nie jest za dobra dlatego poszukauje prostowicy o jak najmniejszych skótkach szkodzących włosom, wiem że to cięzko osiągalne. Ale czy może już technologia nam coś nowego dostarczyła? Co same polecacie? Naprawde nie chce już za mocno katować włosów a czasami niektóre pasma mam tak niesforne, że aż się proszą o przeciągniecie prostownica więc szukam najmniejszego zła. Z góry dziekuje za porady
połączone z wielkim wątkiem zbiorczym, na przyszłosc proszę korzystać z wyszukiwarki, zajrzyj tez tutaj http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=219266
mikroREKLAMA
MAMOTOTO Tkaniny, dzianiny, haft, handmade WROCŁAW
Sprzedajemy dzianiny, tkaniny, dresówki bawełniane. Zajmujemy się haftem komputerowym. Szyjemy dla małych i dużych:)

Ta reklama pokazywana jest pod 9 815 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
truskawkowawiosna jest offline  
Stary 2008-09-20, 12:08   #5303
wicia00
Raczkowanie

Hej! Po raz kolejny wypowiadam się w tym wątku i jak narazie nie otrzymałam odppwiedzi, więc licze, że tym razem i pomożecie =)

Mianowicie mam problem z włosami (OKROPNYMI!). Po wyprostowaniu odrazu się kręcą i puszą co daje efekt czupryny ktróej po wyjsciu z łóżka zapomniłaam poczesac ;/

Mam zamiar kupic prostownice, która ujażmi moje nieposkromione włosy. Niestety moje fundusze są okrojone i na prostownicę moge przenaczyc tylko ok. 70-80 zł. Czy za tą cenę kupię coś dobrego?
Zależy mi na dobrej prostownicy, bo jak na razie na kilku (tanich) się zawiodłam.
Czy jakieś cacko w cenie ok. 70-80 istnieje?
Potrzebyje czegos naprawde dobrego...
POMOCY!
wicia00 jest offline  
Stary 2008-09-20, 12:12   #5304
PelniaNocy
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez wicia00 Pokaż wiadomość
Hej! Po raz kolejny wypowiadam się w tym wątku i jak narazie nie otrzymałam odppwiedzi, więc licze, że tym razem i pomożecie =)

Mianowicie mam problem z włosami (OKROPNYMI!). Po wyprostowaniu odrazu się kręcą i puszą co daje efekt czupryny ktróej po wyjsciu z łóżka zapomniłaam poczesac ;/

Mam zamiar kupic prostownice, która ujażmi moje nieposkromione włosy. Niestety moje fundusze są okrojone i na prostownicę moge przenaczyc tylko ok. 70-80 zł. Czy za tą cenę kupię coś dobrego?
Zależy mi na dobrej prostownicy, bo jak na razie na kilku (tanich) się zawiodłam.
Czy jakieś cacko w cenie ok. 70-80 istnieje?
Potrzebyje czegos naprawde dobrego...
POMOCY!
jedynie remington cs5002 ale to 100 zł

Książe z bajki? Mam go w dupi**!
Zostanę niezależną księżniczką
PelniaNocy jest offline  
Stary 2008-09-20, 12:53   #5305
wicia00
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez PelniaNocy Pokaż wiadomość
jedynie remington cs5002 ale to 100 zł
No dobra. WŁaściwie 100 zł też moge poświęcic byle prostownica była dobra i efekt trzymał się dłużej niż 5 min. Czy ten Remington cs5002 jest na serio dobry?
wicia00 jest offline  
Stary 2008-09-20, 12:53   #5306
wanilioweniebo
Przyczajenie

Hej ja też właśnie szukam odpowiedniej prostownicy dla siebie. Zastanawiałam się nad remingtonem S1031 ale widzę, że wg Was Gama jest najlepsza. I stąd moje pytanie, jaki model byłby najodpowiedniejszy dla włosów do ramion, cienkich i lekko zniszczonych? Z góry dziękuję za odpowiedź
wanilioweniebo jest offline  
Stary 2008-09-20, 13:06   #5307
PelniaNocy
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez wicia00 Pokaż wiadomość
No dobra. WŁaściwie 100 zł też moge poświęcic byle prostownica była dobra i efekt trzymał się dłużej niż 5 min. Czy ten Remington cs5002 jest na serio dobry?
najlepszy w tej cenie, jakby co to w realu jest za 99 zł albo allegro
Cytat:
Napisane przez wanilioweniebo Pokaż wiadomość
Hej ja też właśnie szukam odpowiedniej prostownicy dla siebie. Zastanawiałam się nad remingtonem S1031 ale widzę, że wg Was Gama jest najlepsza. I stąd moje pytanie, jaki model byłby najodpowiedniejszy dla włosów do ramion, cienkich i lekko zniszczonych? Z góry dziękuję za odpowiedź
gama z reg temp

Książe z bajki? Mam go w dupi**!
Zostanę niezależną księżniczką
PelniaNocy jest offline  
Stary 2008-09-20, 14:32   #5308
trissmerigold
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez j-kredka Pokaż wiadomość
Krótko:

Prostownica Remington S2002

czy lepiej

Prostownica Remington S1031 (lub S1041-wersja angielska identyczna z S1041)??

Czy może w ogóle coś innego w cenie do 150zł??

Ślinka cieknie na widok GA.MY, ale jednak byłby to już większy wydatek...
Hej.
Ja mialam remingtona s2002, ale do moich grubych i gestych w ogole sie nie nadaje. Wszystko zalezy jakie Ty masz wlosy, jesli cienkie i delikatne, to bedzie ok.

Ja wzielam ga.me. Jak dostane, to zdam relacje.

"To nie jest żadna polityczna demonstracja. To jest zwyczajny rzyg".
trissmerigold jest offline  
Stary 2008-09-20, 15:52   #5309
j-kredka
Przyczajenie

Dzięki za odpowiedź

Właśnie moje są dość grube i gęste, i dodatkowo baaaardzo podatne. Jeśli po umyciu ich nie rozczesze, nałożę piankę, to skręcają się (nie jakieś super sprężynki, ale jednak loki). Przy mojej starej, marnej prostownicy, firmy "no-name" już po paru godzinach zaczynały się wywijać, nie mówiąc o deszczu Po prostu szkoda mi było ich prostować, bo efekt po kilku godzinach żadny, a tylko włosy zniszczone :/ Mimo, iż nie chce prostować włosów codziennie, tylko np. raz w tygodniu, to zależy mi by kupić coś naprawdę dobrego, z czego byłabym w pełni zadowolona. Przeglądnęłam praktycznie większą część wątku i po prostu zastanawiam się, czy poczekać trochę, uzbierać kasę i kupić GA.MĘ, czy dla moich potrzeb w zupełności wystarczy Remington. Pozdrawiam cieplutko
j-kredka jest offline  
Stary 2008-09-20, 16:25   #5310
heidi88
Raczkowanie

Hey, mam takie pytanie czy oryginalna prostownica gamy z płytkami pełnoceramicznymi moze kosztowac 130 zł? Bo własnie na taka niedawno sie natchnełam w sklepie fryzjerskim i nie powiem ale kusi mnie bardzo, niestety nie pamietam pełnej nazwy, jest w miare cienka i czarna z takim białym napisem i ma białe płytki. Co o tym sądzicie?
heidi88 jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
fryzura, nivea, proste wlosy, proste włosy, prostownica

Nowe wątki na forum Fryzury i styling

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości