Wielkie Grzechy Fryzjerów - Strona 21 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2010-01-01, 22:24   #601
kejti19
Przyczajenie

Dot.: Wielkie Grzechy Fryzjerów

siema wam mam takie pytanie, ktoś juz się z was ubiegał o odszkodowanie od fryzjera?
moja sytuacja jest taka, byłam dzien przed sylwestrem u fryzjerki, farbowała mi na blond włosy, gdy nałozyła farbe strasznie mnie piekło, powiedziałam jej o tym , ale ona ze "farba musi brać" dobre ^^ no nic siedziałam z super mina ;/ i czekałam na zmycie farby bo myslałam ze oszaleje z tego pieczenia ;/
zmyła i zaczeła suszyć... były takie zniszczone, ze masakra nawet ich nie nawilzyła zadna odzywka chociaz dla pozoru ;/ sama dokonczyłam suszenie włosów tak sama bo ona miała kolejna klijentke. Gdy wróciłam do domu bolała mnie strasznie skóra głowy, gdy zobaczyłam w lusterko nie wierzyłam!! skóra była cała w czerwonych bablach, jakby poparzona. W nocy pojechałam do szpitala i lekarz stwierdził poparzenie i alergie (czyli uczulenie na jakis składnik farby), przepisał mi antybiotyk. Dziś mam juz strupki ale nadal boli gdzie niegdzie. Chciałabym rządać odszkodowania, czy ktoś mi pomoże ? z góry bardzo dziekuje, i nie życze nikomu tego co mi sie strało
kejti19 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-02, 09:30   #602
modnyfryzjer
Raczkowanie

Większość salonów ma wykupioną polisę OC.
Swoich praw będziesz dochodzić od ubezpieczyciela salonu ( co może być trudniejsze).
Oczywiście jeżeli będziesz potrafiła udowodnić winę salonu czy fryzjera.
( prawidłowość wykonania usługi,paragon, zdjęcia, świadkowie, obdukcja lekarza).

Czy warto? Musisz sama sobie odpowiedzieć.Powodzenia.
modnyfryzjer jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-02, 13:20   #603
Ninedin
Zakorzenienie

Paragon? Nie każdy fryzjer daje paragon. O świadka też tudno, zazwyczaj nie chodzi się do fryzjera z koleżanką
Szkoda, że fryzjerka nie kontrolowała tego, co dzieje się na głowie klientki
Kejti19 byłaś potem u tej fryzjerki powiedzieć, co się stało?
Stary 2010-01-02, 16:33   #604
karolca
Zakorzenienie

mam koleżankę-fryzjerkę. Tylko ona ma prawo do moich włosów (kręconych). Nie lubię szukać odpowiednich fryzjerów w mieście, bo to, co dobre dla prostych, na kręconych się nie sprawdza. Bylam kiedyś w salonie na farbowanie - poprosiłam o pasemka, czerwone i czarne (plus oczywiście moje naturalne włosy). Pani uprzejmie powiedziała, że nie zrobi mi tak, bo będę wyglądała jak papuga Na głowie zrobiła mi coś takiego dziwnego, że potem jeszcze dwie godziny poprawiała przepalone na blond pasemka, mimo iż kategorycznie zabroniłam nakładać jakikolwiek rozjaśniacz.
Wracając do mojej koleżanki. Ma upodobania do fryzur męskich i czasem zdarza się jej podcinać włosy za bardzo (bo się zagada lub coś takiego). Idę do niej, proszę o czesanie na taką i taką okazję i wychodzę zadowolona. Mam to szczęście, że włosy podciąć mogę sobie sama, pofarbować też.
Generalnie boję się chodzić do salonów, bo nigdy nie wiem w jakim stanie wyjdę

♥ ♥ ♥

Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-02, 17:18   #605
kejti19
Przyczajenie

tak byłam dzisiaj, pokazałam jej co mi zobiła. Tłumaczyła sie ze to nie jej wina, ze gdyby wiedziała ze mam alergie na jakis składnik nie farbowałaby mi ;/ fajnie ze ja tez nie wiedziałam, mogła zrobic mi próbę ale niestety nie zrobiła. Zapłaciłam u niej wtedy 50 zł, dzis oddała mi 30 zł, nie wiem czy dalej coś z tym robic...
kejti19 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-02, 18:12   #606
Ninedin
Zakorzenienie

Wiesz, próbę uczuleniową robi się 48 godzin przed farbowaniem. Trudno, żeby odesłała klientkę z próbką farby za uchem i kazała jej przyjść za dwa dni.
Pierwszy raz farbowałaś włosy?
W sumie oddała Ci część pieniędzy Nie wiem, co można jeszcze zrobić w takiej sprawie. Chociaż moim zdaniem popełniła błąd, gdy nie zareagowała na to, że poczas farbowania piekła Cię skóra.
Dziwna sytuacja. Sama nie wiem, co bym zrobiła na Twoim miejscu.
Mam nadzieje, że już czujesz się lepiej Pozdrawiam
Stary 2010-01-09, 23:11   #607
malachite
Rozeznanie

Moje koszmarne wizyty u fryzjerek: (czyli z tego co przeczytałam standardowe ''grzechy'')

1.Mały osiedlowy salonik, ceny bardzo niskie, bardzo miła fryzjerka. Wybrałam sie na zrobienie blond pasemek. Pasemka wyszły żółte!! Efekt beznadziejny ale najgorsze dopiero miało nadejść. Suszenie włosów! Już od początku suszarka, która suszyła mi włosy nie podobała mi sie bo dziwnie brzęczała... Nagle bum! Ogień dym i huk spadającej suszarki..! Serce mi staneło ale patrze włosy naszczeście mam... Wzieła derugą suszarke już lepszą.. I moje włosy zaczęła modelować na okrągłej szczocie!! Mialam naście lat a wygladałam na 50 conajmniej!!

2.Super extra salon w całym mieście, mega kolejki itp. Od momentu zapisania się do wizyty czekałam miesiąc więc leciałam jak na skrzydłach z wizją ekstra fryzure którą będe miała na moich włosach. Moje włosięta sięgały prawie za łopatki ale były klapnięte no i grzywka juz nie układała sie wogóle. Siadam i tłumacze: nic z dlugości, prosze podciąc grzywke i je wycieniować na górze tak aby troche sie uniosły. A i podkreśliłam że nie chce żeby były wycieniowane przy twarzy bo wtedy wyglądam okropnie! Fryzjerka wymacała moje włosy i mi powiedziała że jeśli będą wycieniowane na górze to będą po prostu sterczeć bo są za grube. Następnie wytłumaczyła że wycieniujemy troche niżej. A więc ok. Efekt był taki że z długości poszło conajmniej 10 cm!! Były wycieniowane na całej niemalże długości oczywiście przy twarzy najbardziej!!! A z tyłu głowy kilka dłuższych pasm wyglądających jak ogon ;/!! Masakra!!

3. Ten sam salon co powyżej, poszłam by zafarbować włosy... Mały stres ale mówiłam sobie to TYLKO zmiana koloru. Co do koloru wyszedł ok. Ale przy suszeniu ta sama pani która mnie OSZPECIŁA wcześniej pyta: ścinamy?? Ja aż podskoczyłam ze strachu :P ale wiedziałam że moje końcówki sa w okropnym więc przyda im sie podcięcie. Powiedziałam ok i dokładnie na placach pokazałam jej długość nie wieksza niz 2 ,5 cm. A ona co? Pocieniowała mi moje włosy!!!! Myślalam że sie przewróce... Zapuszczałam włosy żeby rosły na prosto a tu co?? ;(

Nie wiem skąd wynikają błędy fryzjerów... Dla mnie jest to coś takiego samego jak: idę do spożywczego chce kupić mąke a dostaje cukier!
Najlepiej by było jakbyśmy za źle wykonaną usługę nic nie zapłacili! Wtedy w miastach została by nieliczna ilość salonów i wiedzielibyśmy gdzie chodzić aby wyjść zadowolonym.
malachite jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-09, 23:14   #608
karolca
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez malachite Pokaż wiadomość

Nie wiem skąd wynikają błędy fryzjerów... Dla mnie jest to coś takiego samego jak: idę do spożywczego chce kupić mąke a dostaje cukier!
Najlepiej by było jakbyśmy za źle wykonaną usługę nic nie zapłacili! Wtedy w miastach została by nieliczna ilość salonów i wiedzielibyśmy gdzie chodzić aby wyjść zadowolonym.
bardzo dobre porównanie

♥ ♥ ♥

Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-09, 23:31   #609
uzunia
Wtajemniczenie

Kiedyś nie przywiazywałam uwagi do tego do jakiego fryziera chodzę,ale odkąd moje włosy z jasnego blondu przekształciły się w granatową czerń..a potem znowu powrót do blondu(taaaak....masochiz m )doszłam do wniosku,że jednak stała kontrola długości,koloru itd mi się przyda.
Z resztą ostatnio sie przekonałam,że nie warto oszczędzac na farbowabniu jesli jest ktoś kto zna się na tym lepiej-tyle w formie wstępu przejdę do meritum.

Moja stała fryzierka zaszła w ciąże i obecnie przebywa na urlopie macierzyńskim-a włosami ktoś zajac się musi.Poniewaz w tym samym czasie się przeprowadziłam to postanowiłam skorzystac z usług miejscowego fryziera.

Ogólnie to wizytę wspominam miło..ale wystąpiło pare niedopuszczalnych grzechów-po pierwsze to miałam balejage a wyszły mi jakbym miała łaty.Dwa temperatura suszarki-myślałam,żę mi skóre włosow spali.Podcinanie grzywki...hmm..mialo być na prosto a wygląda tak jakbym sama sobie ją ścieła i jeszcze zostawiła pare pejsów.
Odnośnie koloru to wiedziałam,że wyjda łaty,bo wcześniej się skrzywdziłam farbowaniem w domu..ale ściecie grzywki..porażka.

NEW~!!! http://wizaz.pl/forum/showthread.php...9#post25471289

uzunia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-14, 00:51   #610
Peanut 1
Raczkowanie

Do szalu mnie doprowadza jak fryzjerka :
...pyta jak mnie obciac i zamiast doradzic (o co prosze) czeka az pokieruje jej reka, .
A kto ma wiedziec co jest aktualnie modne i co pasuje do mojego ksztalu twarzy ?!
Ja laik chodzacy raz na ruski rok do fryzjera czy ona co dziennie ma klientow , czyta fachowa prase i w koncu jest ta fryzjerka
No i w efekcie zawsze jestem niezadowolona , bo nigdy nie potrafie wymyslic czegos oryginalnego a pomocy zadnej.

Inna kwestia to cena "od -do" .
Lubie wiedziec na czym stoje i pytajac na wstepie czuje sie jak zebrak liczacy grosze czy starczy czy tez nie.

Nie cierpie mycia gdy przychodze z ledwiez umytymi , pachnacymi wlosami.
A czy ktos chodzi z brudnymi wlosami do fryzjera , ze obowiazkowo trzeba je myc ?

Zmienilam taktyke. A niech mi . Zapisalam sie do mega drogiego fryzjera majac nadzieje , ze renoma cena i jakos wynagrodza mi strate pieniedzy.
Dzis wiem , ze chyba lepiej isc do taniego , gdzie jest caly czas ruch i fryzjerki maja wprawe anizeli do przeplaconego salonu swiecacego pustkami ,gdzie fryzjerce trzeba pokazywac , ze lewa strona jest wiele dluzsza od prawej !
Peanut 1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-14, 16:40   #611
Alatka89
Przyczajenie

Bardzo dobry wątek!!!!!!!!!
Ja bym mogla napisać książkę o błędach fryzjerów popełnionych na moich włosach - i nie ważne czy były małe osiedlowe saloniki czy dobre firmowe salony.Tłumaczy się jedno, one robią co innego! Chciałam jasny brąz na pasemka wyszedł prawie czarny i zapłaciłam za to 180zł?Czujecie???I jeszcze robiła mi to dziewczyna - praktykantka, a zapłacilam, jakby robiła to jej szefowa!!!!!!!!!!!!!!!!!! Popaliła mi koncówki, a jak kolor schodził to robił się zielonkawy.
Tłumaczę jednej,żeby podcięła mi włosy - na prosto bo mam ich mało, a ta mi ścina w strzałkę Te włosy wyglądały jak chudziutki mysi ogonek
Aj dużo by tak wypisywać...
Zdaje mi się ,ze im odbija z nadmiaru pieniędzy i rozgłosu (co poniektórym) i odwalają chałę albo realizują swoja szaloną wizję i ścinają wszystkie na jedno kopytko
Alatka89 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-15, 15:14   #612
Zafirah
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Alatka89 Pokaż wiadomość
Zdaje mi się ,ze im odbija z nadmiaru pieniędzy i rozgłosu (co poniektórym) i odwalają chałę albo realizują swoja szaloną wizję i ścinają wszystkie na jedno kopytko
Aha. Chyba masz trochę zawyżone pojęcie o zarobkach fryzjerów.
Z tego co napisałaś to wynika, że ta wizja ma polegać na tym, żeby wszyscy ludzie na ulicach chodzili w jednej fryzurze?

Zafirah jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-17, 01:54   #613
matys-magda69
Raczkowanie

Heh my fryzjerzy to zarabiamy miliony to prawda
matys-magda69 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-17, 11:27   #614
Hortencja
Zadomowienie

Ja nie wiem co jest na rzeczy ale też parę razy mnie to spotkało- fryzjerka pyta: "podcinamy?" ja odpowiadam "tak ale tylko końcówki" a ona wtedy zabiera się za to wyciąganie 3cm pasm włosów z całej głowy do góry i we wszystkich kierunkach i cieniuje gdzie popadnie plus jeszcze ewentualnie robi mi na czubku głowy takiego czupurka że nawet mi się włosy w kucyk nie zbierają. Jak poprawnie wytłumaczyć że chodzi o końce na dole i nie wyjść z postrzępionymi włosami na całej długości ?
Co do innych grzechów fryzjerów można zaliczyć robienie balejażu na cztery ręce. Spotkało mnie to w renomowanym salonie, nie wiem czy kobitkom się spieszyło, czy co ale jedna mi wyciągała pasemka nad jednym uchem druga nad drugim. W efekcie pasma tej pierwszej były cienkie i gętsto powyciągane, a tej drugiej były grube i wyciągane w "szachownicę".
Kiedyś w równie prestiżowym salonie spędziłam z 5 godzin na balejażu bo babka robila dwa balejaże na raz i tak: powyciągała mi pasemka nad karkiem, zostawiła mnie- poszła do drugiej klientki- wróciła do mnie, zmyła mi tył, nałożyła boki, poszła do tamtej ja czekałam z mokrym tyłem i farbą po bokach- wróciła do mnie- zmyła boki, nałożyła farbę na czubek głowy- znowu poszła do tej drugiej... i tak w kółko na koniec zostawiła mnie z głową w zlewie z jakąś supwer odżywką na 40 minut i w tym czasie dokończyła tę drugą, wysuszyła obcięła itd. Jawnie spędziłam tam pół dnia i myślałam że jajko tam wysiedzę no ale cóż miałam zrobić..

2 more months...
Hortencja jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-17, 20:40   #615
Papryczkaa
Zakorzenienie

Odwiedzałam wielu fryzjerów szukając tego idealnego niestety wielu z nich skutecznie odstraszyło mnie do następnej wizyty.
Nie wyglądam na osobę, która ma kasy jak lodu i tak nie jest.. ale na pielęgnacji włosów nigdy nie oszczędzałam.
Dlatego też, w wieku chyba 15 lat poszłam do dosyć znanego fryzjera. No i zaczęło się... z przykrością stwierdzam, że pan ten obsługiwał należycie tylko osoby, których portfel był bardziej okazały niż mój..
-nie poświęcił ani chwili, żeby obejrzeć moje włosy
-nie doradzał mi, bo "po co" skoro jestem taka młoda (jego słowa)
-podał do pomacania pasmo moich włosów innej klientce, aby pokazać przykład zniszczonych końcówek a potem jeszcze raz, by pokazać efekt po odżywce
-prosiłam, by nie schodził za bardzo z długości, jednak wyszłam z salonu z włosami krótszymi o 8 cm!

Najwięcej problemów jest zawsze z tym, że fryzjer nie słucha klientki.
Kiedyś testowałam polecany tu na wizażu salon..
Od razu po przyjściu prosiłam, aby nie ruszać grzywki i boków bo zapuszczam, zaznaczyłam, że przyszłam odświeżyć tylko sam tył. Fryzjerka zrobiła mi na głowie grzywkę a'la Mickiewicz, lekceważąc moje prośby.

Inna fryzjerka, w innym salonie szarpała mnie czy czesaniu oraz drapała paznokciami moją skórę tak bardzo, że musiałam poprosić o zmianę obsługi.

Teraz planuję zmianę koloru włosów na jaśniejszy. Jest to pierwsza moja koloryzacja i trochę się boję
nie wiem, czy nie zostałam przez fryzjera wprowadzona celowo w błąd
proszę więc o opinię osoby, które są obeznane w temacie

Chciałabym uzyskać kolor włosów do tego pokazanego na pierwszym zdjęciu.
Wklejam 3 zdjęcia swojego koloru-dwa pierwsze najbardziej aktualne, bo z Sylwestra. Jednak ponieważ wydaje mi się, że kolor jest przekłamany przez lampę błyskową, dodaję zdjęcie sprzed paru miesięcy.

Czy zabieg przejścia z mojego koloru do koloru pokazanego na 1 zdjęciu jest możliwy bez używania rozjaśniacza? Czy włosy będę bardzo zniszczone? czy zmiana koloru jest w ogole możliwa za pierwszym podejściem

Proszę o opinię gdyż podejrzewam, że kolejny fryzjer nieco zabarwił odpowiedź, bylebym do niego wróciła..

dziękuję z góry i przepraszam za swoje 3 grosze nie na temat

Papryczkaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-24, 15:19   #616
dieMadzia
Raczkowanie

tak, ścinanie zbyt dużo...Prosiłam o ścięcie końcówek i lekkie wycieniowanie. Dostałam włosy krótsze o 10 cm, których mnóstwo było na czubku głowy, a niżej zwisał smętnie mysi ogonek. Nawet kiedy chciałam je spiąć w kucyk, to chwytał się tylko ten ogonek, a szopa na czubku głowy latała we wszystkie strony. Mam wysokie czoło, z widoczną blizną, którą zakrywałam włosami,a grzywka do tego cuda miała 1-2cm długości i idealnie konczyła się tuż nad blizną. Wyglądałam jak harry potter po prostu;/
I też istotne- metrowe tipsy u fryzjerek. Kiedyś taka pani myła mi głowę i jak stwierdziła- zrobiła masaż. Szkoda, że masowała tymi tipsami, bo pokaleczyła mi głowę i pokaleczyła twarz przy uchu.
Szukam więc nadal kompetentnej pani fryzjerki
dieMadzia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-24, 18:24   #617
viki1988
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Papryczkaa Pokaż wiadomość

Chciałabym uzyskać kolor włosów do tego pokazanego na pierwszym zdjęciu.
Wklejam 3 zdjęcia swojego koloru-dwa pierwsze najbardziej aktualne, bo z Sylwestra. Jednak ponieważ wydaje mi się, że kolor jest przekłamany przez lampę błyskową, dodaję zdjęcie sprzed paru miesięcy.

Czy zabieg przejścia z mojego koloru do koloru pokazanego na 1 zdjęciu jest możliwy bez używania rozjaśniacza? Czy włosy będę bardzo zniszczone? czy zmiana koloru jest w ogole możliwa za pierwszym podejściem

Proszę o opinię gdyż podejrzewam, że kolejny fryzjer nieco zabarwił odpowiedź, bylebym do niego wróciła..

dziękuję z góry i przepraszam za swoje 3 grosze nie na temat
Jak na moje oko (nie jestem fryzjerką, tylko eksperymentuje z farbami profesjonalnymi) to poziom koloru masz taki sam jak ta dziewczyna na zdjęciu, tylko ze ona ma ciepłą tonację włosów a ty zimną, moim zdaniem jeśli chcesz troche jaśniejsze to wystarczą pasemka o 1 ton jaśniejsze w ciepłej tonacji i przy tak niewielkim rozjaśnieniu nie potrzebny jest rozjaśniacz, można to zrobić farbą na odpowiednim oksydancie jeśli masz niefarbowane włosy, jeśli farbujesz to konieczny bedzie rozjaśniacz/dekoloryzator
Stary 2010-01-24, 18:43   #618
Ninedin
Zakorzenienie

Tak sobie przypomniałam a'propos szarpania przy myciu Miałam kiedyś bliskie spotkanie z uczennicą i jej tipsami Pomijam już jej strój, makijaż i fryzurę w końcu to jej sprawa, jak wygląda Jednak ostre tipsy przelały czarę goryczy.... Zmywała mi farbę tak ostro, że następnego dnia miałam strupki na głowie . Gdy poprosiłam żeby delikatniej myła to mi powiedziała, że musi tak bo skóra się nie zmyje Problem tkwił w tym, że miała tipsy źle zrobione, ostre na końcach i one tak kaleczyły

W kwestii oceniania klienta po "grubości" portfela lub stroju napiszę tyle, że czasami tak bywa Klient może zrobić to samo Unikam fryzjerów z brzydkimi włosami, a to też jest w pewien sposób oceniania kogoś. Podobnie z kosmetyczką, która ma brudne paznokcie Denerwuje mnie jeszcze jedna rzecz - zapach potu podczas mycia głowy
Stary 2010-01-25, 00:46   #619
exodi
SPAMER
Nieopłacona reklama

Cytat:
Napisane przez Nikitta85 Pokaż wiadomość
Myslisz sie bardzo...włosy rosna w roznch kierunkach i modelowanie nic tu nie zdziala(chyba ze uzyjesz duzo lakieru i zastosujesz tapirowanie), a ja mowie o lekkim podmodelowaniu. Wiem ze kazdy dobry fryzjer strzyze na sucho.

O jej a gdzie ty bylas u fryzjera?? Profesjonalny fryzjer nie pokazuje palety klientce. Wybiera dwa , trzy kolory i te pokazuje. A zreszta klientki czesto nie znaja sie na farobwaniu włosow i wydaje im sie ze z czarnego mozna zrobic blond na pierwszej wizycie. Jesli fryzjer mowi ze niestety ale potrzeba na to troche wiecej czasu to klientka mowi ze fryzjer jej nie slucha lub chce ja namowic na czeste wizyty. Totalna bzdura.

hmm wybacz, ale dziwne rzeczy piszesz, gdyż ja jestem żywym przykładem że weszłam z włosami w kruczym kolorze a wyszłam z blondem po paru godzinach zależy od fryzjera czy będzie mu się chciało ściągać kolor no i od włosów jakie są...
exodi jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-20, 21:32   #620
raneczka
Przyczajenie

niektórzy fryzjerzy to po prostu katastrofa!
przez długi długi czas w ogóle do fryzjera nie chodziłam, ostatnio zaczęłam sobie sama włosy ciąć po zakupie porządnych nożyczek.. i jestem zadowolona
pewnego razu nie miałam zbyt czasu i wyboru co do fryzjera, wpadłam więc do pierwszego lepszego salonu. ujrzałam w nim dziewczyne w koszulce w panterke, wysolaryzowaną, z czarnymi włosami z niebieskimi pasemkami prostującą sobie dawno już proste włosy. poprosiłam o podcięcie grzywki, ta bez pytania złapała za nożyczki, dzięki Bogu szybko zdążyłam krzyknąć co chce i jakoś dotarło. stosunek masakrycznie olewający.. obok siedziała jakaś jej koleżanka, wnioskując też fryzjerka. tematem ich rozmowy było zniszczenie włosów tej drugiej "no wiesz no Kaśka, ostatnio to włosy już takie zniszczone miałam że normalnie sobie oleju wylałam na nie!" "no i dobrze, jakoś je nawilżyłaś" załamałam się. w końcu skasowała 5 zł i wyszłam z salonu z niewysuszoną grzywką. tragedia.
raneczka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-24, 12:16   #621
janka_r_p
Przyczajenie

o grzechach fryzjerow to ksiazke moge napisac:
'podcinanie' koncowek o 10cm zamiast o 2, krytykowanie poprzednich fryzjerow 'a kto to pani zrobil na glowie?', nie uzgadnianie 'wlasnych pomyslow' z klientka - bo przeciez fryzjer 'wie lepiej', nie sluchanie co klient mowi.....
Nie wiem jak to jest, ale ja zauwazylam jedna prawidlowosc - im drozszy fryzjer tym gorszy efekt. Owszem maja luksusowe salony, kawe, jakies ciasteczka, ale profesjonalizmu to raczej niewiele - tak sie przejechalam na salonie 'Wajdy' w Katowicach i 'Trendy' (T. Styczen) w Chorzowie.
Stary 2010-04-24, 13:40   #622
Miluuu
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez karolca Pokaż wiadomość
Bylam kiedyś w salonie na farbowanie - poprosiłam o pasemka, czerwone i czarne (plus oczywiście moje naturalne włosy). Pani uprzejmie powiedziała, że nie zrobi mi tak, bo będę wyglądała jak papuga
Mysle, ze fryzjerka byla co najmniej glupia.. osobiscie uwielbiam pasemka na kreconych wlosach (mialam czarne wlosy z czerwonymi pasemkami.. co prawda proste, ale po zakreceniu wygladaly cudownie).

Z doswiadczenia natomiast tez wiem ze liczy sie nie tylko relacja fryzjer-klient ale takze odwrotnie. Przyszla kiedys do mnie taka nadeta baba (bo nie nazwe jej inaczej...) ktora przy farbowaniu wlosow usilnie mnie pouczala.. tak samo po umyciu, ze zlym grzebieniem jej rozczesuje wlosy i zle trzymam nozyczki, i ogolnie w calej sytuacji byla tak chamska, iz mialam ochote jej powiedziec, zeby z wlosami robila sobie sama.. Bylam taka wkurzona..
Osiagnela to, co chciala przy tym probujac udoskonalic moje techniki.. a mogla siedziec cicho, byloby przyjemnie. I na prawde nachodzily mnie mysli, zeby wyciac babie jakas dziure, cos po prostu zepsuc.. zeby wiecej do mnie nie przyszla (niestety przychodzi do dzis i dalej poucza - ale skoro jest to znaczy, ze chyba jest zadowolona, bo ja dwa razy do zlego fryzjera nie chodze).

Dlatego - uwazajcie jak traktujecie fryzjerki bo jakby nie patrzec one maja "wladze" nad waszym wygladem jedno glupie slowo i moga sie mscic ^^
Rowniez, dobra rada, jesli fryzjerka jest nie mila starajcie sie nie unosic.. bo kto wie, czy nie bedzie zlosliwa..

Pominelam fryzjerki, które sie nie znaja na swojej robocie. Zamiast tapirowac to ciagna wlosy tak, ze lza w oku sie kreci.. ale "tak trzeba" i nie pogadasz..

podcinanie wlosow = obcinanie u wiekszosci.. (z wlosow po pas wyszlam z wlosami nad lopatki.. przyszlam podciac koncowki..)

jesli juz chca poradzic jakis kosmetyk do wlosow - mowia CO ale nie mowia z jakiej firmy.. denerwujace. Wiadome jest przeciez, ze mnostwo kosmetykow jest nieskutecznych :/

Osobiscie wole tez tanie salony - bo tam robia z pasja, nie dla pieniedzy. (w wiekszosci) a to sie ceni. Fryzjerstwo jest jak fotografia - albo z pasja, albo bez i dla kasy.. roznica pomiedzy jednym a drugim jest fenomenalna. Patrzenie na dyplomy o niczym nie swiadczy, moga byc przeciez dodrukowane.

Jesli moge cos jeszcze doradzic w wyborze fryzjerki - jesli ma tipsy, badz inne mega dlugie paznokcie - bedzie uwazac, zeby ich nie polamac a fryzura bedzie wykonana byle jak. Szpilki? jak najszybciej, bo nogi bola.. Rowniez jesli fryzjerka ma niedbala fryzure nie łudźcie się, ze wyjdziecie z lepsza.

Kosmetyczne zmagania

Miluuu jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-24, 14:24   #623
modnyfryzjer
Raczkowanie

Znam dziewczyny, które mają długie tipsy i wysokie obcasy i są bardzo dobrymi fachowcami.
modnyfryzjer jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-24, 15:04   #624
Papryczkaa
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Miluuu Pokaż wiadomość
I na prawde nachodzily mnie mysli, zeby wyciac babie jakas dziure, cos po prostu zepsuc.. zeby wiecej do mnie nie przyszla (niestety przychodzi do dzis i dalej poucza - ale skoro jest to znaczy, ze chyba jest zadowolona, bo ja dwa razy do zlego fryzjera nie chodze).

Dlatego - uwazajcie jak traktujecie fryzjerki bo jakby nie patrzec one maja "wladze" nad waszym wygladem jedno glupie slowo i moga sie mscic ^^
Rowniez, dobra rada, jesli fryzjerka jest nie mila starajcie sie nie unosic.. bo kto wie, czy nie bedzie zlosliwa..

najbardziej nieprofesjonalne podejście o jakim słyszałam..
współczuję Twoim klientkom

Papryczkaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-24, 16:32   #625
Zafirah
Rozeznanie

Cytat:
Osobiscie wole tez tanie salony - bo tam robia z pasja, nie dla pieniedzy. (w wiekszosci) a to sie ceni. Fryzjerstwo jest jak fotografia - albo z pasja, albo bez i dla kasy.. .
Jakieś dziwne i nieżyciowe masz pojęcie. Ja znam mnóstwo fryzjerów, którzy kochają swoja pracę i zarabiają na niej niezłe pieniądze. Wręcz uważam, że jesli fryzjer nie potrafi zarobić na swoim zawodzie to niestety jest złym fryzjerem bo gdyby był dobry to pracowałby w dobrym miejscu i miałby dużo klientów a to przekłada sie w prostej lini na zarobki (mało klientów = mały procent = małe pieniądze). Ewentualnie taki fryzjer jest jakąś ofiara losu i pechowcem Pasja nie ma tutaj nic do rzeczy.

A tak a'propos KAŻDY kto nie ma dodatkowego źródła utrzymania pracuje dla pieniędzy - dorabianie do tego filozofii jest niepotrzebne. Naprawdę myślisz, że fryzjer - pasjonat wybierze mały i tani salonik skoro równie dobrze może wybrać duży i drogi skoro ma ku temu odpowiednie umiejętności? Fryzjerstwo to świetny zawód, owszem, ale nie wolontariat.

Edytowane przez Zafirah
Czas edycji: 2010-04-24 o 16:37
Zafirah jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-24, 20:18   #626
Miluuu
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Papryczkaa Pokaż wiadomość

najbardziej nieprofesjonalne podejście o jakim słyszałam..
współczuję Twoim klientkom
Niby dlaczego nieprofesjonalne? Mysli - myslami, przeciez nie wytne tej kobiecie dziury tylko dlatego, ze jest niemila, ale sa osoby ktore tak robia dlatego przytoczylam to jako przyklad. Nieprofesjonalne byloby, gdybym jej faktycznie to zrobila.. ale sa granice (moje koncza sie na myslach), niestety niektore "kolezanki z zawodu" granic nie znaja. Rowniez za nieprofesjonalne uwazalabym obrazenie jej.. no ale klienta szanowac trzeba, bez wzgledu na to jak wkurzajacy jest i jakimi slowami bije w moja strone (a uwierz mi, mile to one nie byly.. ale wnioskuje, ze ona po prostu ma wredny charakter, bo jakby sie nie podobalo to by nie wracala, czyz nie?)
Mysle, iz po prostu zle zrozumialas mojego posta przepraszam, jesli cos nie jasno ujelam.

Cytat:
Napisane przez Zafirah Pokaż wiadomość
Jakieś dziwne i nieżyciowe masz pojęcie. Ja znam mnóstwo fryzjerów, którzy kochają swoja pracę i zarabiają na niej niezłe pieniądze. Wręcz uważam, że jesli fryzjer nie potrafi zarobić na swoim zawodzie to niestety jest złym fryzjerem bo gdyby był dobry to pracowałby w dobrym miejscu i miałby dużo klientów a to przekłada sie w prostej lini na zarobki (mało klientów = mały procent = małe pieniądze). Ewentualnie taki fryzjer jest jakąś ofiara losu i pechowcem Pasja nie ma tutaj nic do rzeczy.

A tak a'propos KAŻDY kto nie ma dodatkowego źródła utrzymania pracuje dla pieniędzy - dorabianie do tego filozofii jest niepotrzebne. Naprawdę myślisz, że fryzjer - pasjonat wybierze mały i tani salonik skoro równie dobrze może wybrać duży i drogi skoro ma ku temu odpowiednie umiejętności? Fryzjerstwo to świetny zawód, owszem, ale nie wolontariat.
W cenie nie mialam na mysli 5zl... moze to po prostu "tanio" dziwnie zabrzmialo Nazwijmy to - normalną stawką, bo zwykle "kosmiczne" salony prezentuja sie tylko "dobra" cena (przynajmniej u mnie w miescie doswiadczylam tego na swoich wlosach.. przez co musze je ponownie zapuszczac do poprzedniej dlugosci "koncowki".. )

Kosmetyczne zmagania

Edytowane przez Miluuu
Czas edycji: 2010-04-24 o 20:21
Miluuu jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-24, 20:23   #627
psyhe666
Zakorzenienie

Ekhm... Dwa tygodnie temu poszłam do fryzjerki i mówię, że chcę obciąć tak z hmmm... 4-5cm... Włosy do połowy pleców zrobiły się... Do obojczyka, ale już je zaakceptowałam
so trójka maybe.

psyhe666 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-24, 20:38   #628
BioIvO
Zakorzenienie

Cytat:

W cenie nie mialam na mysli 5zl... moze to po prostu "tanio" dziwnie zabrzmialo Nazwijmy to - normalną stawką, bo zwykle "kosmiczne" salony prezentuja sie tylko "dobra" cena (przynajmniej u mnie w miescie doswiadczylam tego na swoich wlosach.. przez co musze je ponownie zapuszczac do poprzedniej dlugosci "koncowki".. )
Pewnego dnia brat wrócił zaszokowany z pracy. Okazło się, że koleżanka pochwaliła sie nową fryzurka za 280 zł. Rzecz w tym, że brat praktycznie nie widział różnicy w wyglądzie koleżanki, no może pod światło wypatrzył jakieś nowe refleksy we włosach długości za ucho. I teraz nie wie, czy to snobizm czy głupota wyrzucać tyle kasy. Moja mama obcina swoje włosy za 20 zł i nawet jej w tej cenie ładnie wymodelują fryzurke.

Nikt nie śledzi tak bacznie postępowania innych jak ten, komu nic do tego. (V.Hugo)

Kobieta nigdy nie wie czego chce, ale nie spocznie, dopóki nie osiągnie celu.
BioIvO jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-24, 21:03   #629
psyhe666
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez BioIvO Pokaż wiadomość
Pewnego dnia brat wrócił zaszokowany z pracy. Okazło się, że koleżanka pochwaliła sie nową fryzurka za 280 zł. Rzecz w tym, że brat praktycznie nie widział różnicy w wyglądzie koleżanki, no może pod światło wypatrzył jakieś nowe refleksy we włosach długości za ucho. I teraz nie wie, czy to snobizm czy głupota wyrzucać tyle kasy. Moja mama obcina swoje włosy za 20 zł i nawet jej w tej cenie ładnie wymodelują fryzurke.
Kurde ja za zejście z czarnego do brązu dałam 140zł i to po znajomości A 280 za jakiś tam refleks
so trójka maybe.

psyhe666 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-24, 21:20   #630
uzunia
Wtajemniczenie

Jeśli mam być szczera to też nie wieże w te Leszki Czajki i inne;

Z całym szacunkiem fryzury GWIAZDOM robi serio ladne i profesionalne ale nasłuchałam się juz za dużo o jego salonie i niezadowolonych dziewczynach. Z reszta jak ktos jest slawny albo jesli salon jest w centrum i placi duzo za wynajem to jasne ze ma ceny z kapelusza pomnozone x 100;

Kiedys bylam u fryziera i slono zaplacilam za obciecie i wcale nie btlo jakies wow..za polowe tej ceny mialam duzo ladniejsze ciecie;

NEW~!!! http://wizaz.pl/forum/showthread.php...9#post25471289

uzunia jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
błędy fryzjerów, złe cięcie

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości