Wysyp po kwasach, retinoidach i nie tylko... - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2006-10-06, 14:47   #31
boniulka
Zadomowienie

GG do boniulka
Dot.: Bardzo proszę o pomoc-Wysyp

Erato-na dzien kiedy nie mam filtru nakładam iwostin żel hypoalergiczny albo effaclar matujacy,czasami nawet nic nie nakładam będąc w domu ,moj filtr to iwostin solecrin spf 40 emulsja nawilżam cerę tez olejkiem jojoba,woda termalna,od czasu do czasu maseczka odżywcza albo nawilżająca.Ograniczyłam podkłady,matuje się skrobia z cynamonem.
Stary 2006-12-17, 14:14   #32
Smallwitch
Raczkowanie

oczyszczanie-to chyba nie tak.....

Dziewczyny siedze na wizazu juz dłuuuugo...i zawsze tak jak wy uwazałam ze jesli jest wysyp po kwasach i retinoidach to oznacza ze skóra się oczyszcza i ze wychodzi z niej to co było głęboko ukryte a teraz pod wpływem tych specyfików wszystko wyłazi........ale .....jest jedno ale ......moja dermatolog tez zawsze przepisuje mi kwasy i retinoidy na trądzik ale jak usłyszała ode mnie ze po retinoidach skore wypryszcza bo się oczyszcza to się zdziwiła.....u mnie zawsze jest wysyp po wszystkim i mi zawsze mowi ze to nie jest oczyszczanie tylko tak jest u mnie ze przy ich stosowaniu zwiększa mi się łojotok i mam wypryszczanie bo tworza mi sie zaskorniki zamknięte a potem z kazdego robi sie bolący syfek....a to nie to samo co oczyszczanie.
Na początku jej nie wierzyłam ale jak mozna wytłumaczyć to ze przed uzywaniem kwasów i retinoidów nie miałm zaskórników, podskórnych pryszczy i grudek a jak zaczelam to wszystko uzywac to moja skora wyglada tragicznie. Ja nie mowie tu o 2 tygodniowym wysypie....u mnie czegos takiego nie ma...u mnie miesiąc po rozpoczeciu wstosowania pojawiają się wszelakie dziadostwa i wysypuje mnie pół roku... .....i to za kazdym razem jak zaczynam stosowac cos nowego lub silniejszego.......
Uwazam ze przy stosowaniu takich rzeczy nie zawsze mozna mowić o takim zwykłym oczyszczaniu...u niektorych dochodzi do nasilenia łojotoku i powstawaniu rolących ropiejących syfków nawet jasli mieli praktycznie idealną cerę wczesniej....
Stary 2006-12-17, 14:39   #33
enigma1985
Zadomowienie

Dot.: oczyszczanie-to chyba nie tak.....

Cytat:
Napisane przez Smallwitch Pokaż wiadomość
Dziewczyny siedze na wizazu juz dłuuuugo...i zawsze tak jak wy uwazałam ze jesli jest wysyp po kwasach i retinoidach to oznacza ze skóra się oczyszcza i ze wychodzi z niej to co było głęboko ukryte a teraz pod wpływem tych specyfików wszystko wyłazi........ale .....jest jedno ale ......moja dermatolog tez zawsze przepisuje mi kwasy i retinoidy na trądzik ale jak usłyszała ode mnie ze po retinoidach skore wypryszcza bo się oczyszcza to się zdziwiła.....u mnie zawsze jest wysyp po wszystkim i mi zawsze mowi ze to nie jest oczyszczanie tylko tak jest u mnie ze przy ich stosowaniu zwiększa mi się łojotok i mam wypryszczanie bo tworza mi sie zaskorniki zamknięte a potem z kazdego robi sie bolący syfek....a to nie to samo co oczyszczanie.
Na początku jej nie wierzyłam ale jak mozna wytłumaczyć to ze przed uzywaniem kwasów i retinoidów nie miałm zaskórników, podskórnych pryszczy i grudek a jak zaczelam to wszystko uzywac to moja skora wyglada tragicznie. Ja nie mowie tu o 2 tygodniowym wysypie....u mnie czegos takiego nie ma...u mnie miesiąc po rozpoczeciu wstosowania pojawiają się wszelakie dziadostwa i wysypuje mnie pół roku... .....i to za kazdym razem jak zaczynam stosowac cos nowego lub silniejszego.......
Uwazam ze przy stosowaniu takich rzeczy nie zawsze mozna mowić o takim zwykłym oczyszczaniu...u niektorych dochodzi do nasilenia łojotoku i powstawaniu rolących ropiejących syfków nawet jasli mieli praktycznie idealną cerę wczesniej....

Już wiele razy była o tym mowa, ale mi się wydaje, że jeśli chodzi o kwasy to nigdy nie jest za dużo. Nie zawsze taki wysyp oznacza oczyszczanie. "Taki wysyp powinien się skończyć po ok. 1-3 tygodniach. Nalezy jednak zwrócić uwagę czy ten wysyp się nie przedłuża, bo wówczas może to oznaczać podrażnienie lub jakieś zakażenie bakteryjne" - to napisałam odnośnie Acne Derm ale ma zastosowanie przy różnego rodzaju kwasach. Czasami skóra nie toleruje kwasów i retinoidów i może dojść do silnego podrażnienia i zakażenia.
Jednak taki niezdrowy wysyp może też mieć zwiazek z nieprawidłowym używaniem kwasów, np na niedokładnie oczyszczoną twarz lub na wczesniej nałożony krem. Ty prawdopodobnie jesteś nieszczęśliwą posiadaczką cery nietolerującej tego typu pielęgnacje Życzę powodzenia w poszukiwaniach środków skutecznych i niedrażniących Cię
enigma1985 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-24, 11:14   #34
sarean
Przyczajenie

Exclamation wysyp :(

Mam takie pytanie, czy jeżeli używam maści, ziół, tabletek, czy czegokolwiek leczącego trądzik i pojawi się wysyp pryszczy, bo dany lek wyciąga wszystko na wierzch, to czy te wysypane pryszcze mam wyciskać, cyz czekać, bo to się wszystko teraz ładnie zagoi?

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

......................... ......................... ....................

STUDNIÓWKA 2008

MATURA !!!
sarean jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-24, 11:35   #35
rudzitsu
Raczkowanie

Dot.: wysyp :(

Wyciskanie to chyba generalnie jest złym pomysłem na oczyszczanie cery z czegokolwiek. Efekt może być odwrotyny od zamierzonego.. nowe ogniska zapalne, przebarwienia itp.
rudzitsu jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-24, 11:44   #36
sarean
Przyczajenie

tak tez wlasnei uwazam, a czy skoro lek powoduje wyciągniecie wszystkeigo na wierzch, cyz pozneij powoduje tez ze to sie zagoi, skoro ma lecyzc to chyba powinien?

......................... ......................... ....................

STUDNIÓWKA 2008

MATURA !!!
sarean jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-25, 13:16   #37
rudzitsu
Raczkowanie

Na kuracjach lekowych się nie znam, ale na logikę biorąc, tak właśnie powinno być. Jeśli nie pomoże, to znaczy, że nie leczy Schemat wygląda na podobny jak przy kwasach: najpierw oczyszczanie, czyli wyciąganie wszystkiego co ukryte, a potem zapobieganie nowym wysypom. Miejmy nadzieję, że tak to u Ciebie będzie wyglądało. Przy czym powinnaś wiedzieć ile czasu ma trwać ten stan oczyszczania, np. przy kwasach to zazwyczaj 2-3 tygodnie. Jeśli bedzie Cię wysypywao dłużej niż jest to przewidziane, to znaczy, że Tobie ten lek nie służy i trzeba go odstawić. Także wszystko zależy od tego, czego się używa.
rudzitsu jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-27, 09:59   #38
aniluap
Raczkowanie

GG do aniluap
Jakie składniki kremów wyciągają pryszcze ?

Hej , nie jestem bardzo zorientowana w tym temacie więc prosze Was o pomoc ) Więc jeśli wiecie jakie składniki kremów , maści czy innych kosmetyków do twarzy wyciągają syfy na "wierzch" znaczy ze mamy po nim wiekszy wysyp pryszczy ( ale tylko chwilowo bo potem zanikaja bo tko taka medota oczyszczania) zreszta wiecie o co chodzi )to prosze napiszcie , jestem bardzooo ciekawa )
Stary 2007-03-27, 11:57   #39
L_V
Zakorzenienie

Dot.: Jakie składniki kremów wyciągają pryszcze ?

Tak działają kwasy i retinoidy - a o tym na foum napisano już tonę postów. dsyłąm do vademecum w wątkach redakcyjnych.
L_V jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-27, 15:16   #40
confused
Zadomowienie

Dot.: Jakie składniki kremów wyciągają pryszcze ?

ichtiol maść cynkowa ale to takie mniej inwazyjne działanie Tylko one nie powodują wysypu, a jednynie wyciągają pryszcze na wierzch
confused jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-17, 20:53   #41
lilly1984
Raczkowanie

Czas trwania wysypu po kwasach i retinoidach

Hej,
mam tłustą,dobrze nawilżoną skórę,ze skłonnością do zaskórników i małych grudek.Od końca maja używam effaklaru k codziennie,a 2 tyg temu kupiłam upragniony Retin A.
Po effaklarze-zero łuszczenia,zaczerwienieni a,szczypania-miałam może na twarzy parę krostek więcej,ale to minimalnie.Sięgnąłam więc po retin.Po jednorazowym użyciu-zero efektu, tzn. łuszczenia szczypania,wysypu.Na drugi dzień użyłam go więc rano i wieczorem-z twarzy-pobojowisko.Luszczenie 4 efektowne pryszcze ,straszliwe zmarszczki.Odstawiłam.Dwa dni używałam elocomu jako koła ratunkowego.Potem znów wieczorem effaclar k.Kolejny wieczór-retin.Łuszczenie.Kolejny wieczór-effaclar.Skóra zaczerwieniona,podrażnion a dużo małych krostek.
Każdego ranka-zwykły effaclar i na zmianę bioderma kolorowa i nie kolorowa 50+ i cernor pod oczy.
Spostrzezenia-effaclar k działa na mnie tak że twarz jest odrobinę jaśniejsza,zaskórniki jakby mniej widoczne ale drobne krostki wciąż są .Natomiast po retinie skóra złazi-podobno normalne-ale jest jeszcze podrażniona.
I tu pada moje pytanie-czy ten wysyp po retinoidach to mogą być taki małę białe krostki,a nie "pełnowymiarowe pryszcze" czy jest to raczej efekt zapychania retinu o którym już czytałam na forum???Jak długo trwała u was faza wysypu?
prosze odpowiedzcie,stawiam pierwsze kroki w świećce kwasów,złuszcznia i filtrów,napiszcie proszę też jeśli coś robię żle
lilly1984 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-18, 00:26   #42
carolinascotties
Zakorzenienie

Dot.: Czas trwania wysypu po kwasach i retinoidach

Retin stosujemy na noc.

dlaczego stosujesz Elocom podczas kuracji retinoidami?

- może problem leży w łączeniu Retinu i Effaclaru? odstaw jeden z nich - obserwuj skórę - próbuj i pamiętaj - co za dużo to niezdrowo
Stary 2007-06-18, 09:05   #43
lilly1984
Raczkowanie

Hmm,prawde mówiąc to traktuje elocom jako pomoc w nagłych wypadkach,zawsze jak skora zaszaleje to po niego sięgam-wiem, pewnie to na dłuższą metę błąd ale widzę efekty to nie mogę się oprzeć .Chyba zacznę żadziej tych "złuszczaczy używać
Stary 2007-06-18, 12:24   #44
carolinascotties
Zakorzenienie

Elocom w kremie to kortykosteryd - jesli chcesz tylko ratowac buzie po retinoidach - powinnas stosowac emolienty - np. krem specjalny Emolium, czy inne - wymienione w wątku o nawilżaniu podczas kuracji retinoidami.

O kortykosterydach mozesz przeczytac tutaj-
http://pl.wikipedia.org/wiki/Kortykosterydy

http://nzj.iimcb.gov.pl/kortykosteroidy.html

zwróć uwagę na - "Mają szereg działań ubocznych stąd ich stosowanie musi się odbywać pod ścisłym nadzorem lekarza."
Stary 2007-06-18, 12:35   #45
Rayne
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez lilly1984 Pokaż wiadomość
Hmm,prawde mówiąc to traktuje elocom jako pomoc w nagłych wypadkach,zawsze jak skora zaszaleje to po niego sięgam-wiem, pewnie to na dłuższą metę błąd ale widzę efekty to nie mogę się oprzeć .Chyba zacznę żadziej tych "złuszczaczy używać
Uważaj, bo jak zobaczysz - tak jak ja - trądzik posterydowy po Elocomie, to może być za późno. Ja to świństwo zwalczałam potem ponad pół roku...
Stary 2007-06-18, 15:16   #46
lilly1984
Raczkowanie

Carolina,Rayne dzieki za ostrzeżenie-ja sobie tak radośnie elocomu używałam nawet nie wiedząc co to jest-dostałam go od taty-mega uczuleniowca z uwaga "nie stosuj non stop".
Carolina,czy ten krem który mi poleciłaś jest bardzo zapychający?bo na kwc jedna z recenzentek pisała że jej zaszkodził,a mojej skórze aktualnie dużo rzeczy szkodzi.
Po effaklarze było ok,ale retin tak kiepsko toleruje-no i własnie nie wiem-czy to co mam na buzi to wysyp po retinoidzie czy raczej mnie retin a zapycha,tak jak niektóre wizażanki?Jak to odróżnić?
Stary 2007-06-18, 15:29   #47
pani-jesień
Zakorzenienie

Ja, kiedy zaczynałam kurację Retinem, wyglądałam fatalnie Wyłaziły mi na wierzch wszelkie podskórne grudki, istny koszmar, bo cerę miałam naprawdę mocno zanieczyszczoną Ale zacisnęłam zęby i po jakimś miesiącu (może trochę poźniej, nie pamiętam dokladnie) mogłam cieszyć się dużo ładniejszą, gładszą skórą
Stary 2007-06-18, 15:35   #48
lilly1984
Raczkowanie

Pani -jesień,dzięki za odpowiedź,ale jak długo miałaś te problemy?1 tydz,2 ,3?miesiąc?bo ja mam wrażenie że już mała poprawa a potem znowu
Stary 2007-06-18, 15:37   #49
pani-jesień
Zakorzenienie

Napisałam wyżej, że trwało to ok. miesiąca, może trochę dłużej, naprawdę się męczyłam, ale warto było
Stary 2007-06-18, 16:31   #50
aptekus
Rozeznanie

mam podobny problem, kupiłam sobie tonik z BU z kwasem bha i mnie wysypało...
odstawiłam i zaleczam, nie wiem czy stosowac dalej...bo rozumiem że on wywabi zaskórniaki i grudy na wierzch i nic nowego nie powinno wyjść?

po tym toniku wyglądam gorzej niż przed jego zastosowaniem
aptekus jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-18, 16:50   #51
mrs.doubtfire
Rozeznanie

U mnie po retinoidach i silnych kwasach tez jest gorzej tak z miesiac lub ponad, gorzej niz przed nimi, ale potem jest juz lepiej.
mrs.doubtfire jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-18, 19:13   #52
lilly1984
Raczkowanie

Dzieki dziewczyny za odpowiedź.Podniosło mnie to na duchu bo ostatnio -sesja siedze w domu i czuje sie piękna jak troll jaskiniowyi na dodatek nie wiedziałam czy sobie czasem jeszcze nie szkodzę.Poza tym zerwałam z solarium,nie chodziłam zbyt często ale jednak chodziłam-samo to jest dla mnie dużym wyzwaniem.Ale nic,zacisnę zęby i jakoś przeżyję-skoro mówicie że są efekty
Stary 2007-10-03, 11:26   #53
byasia
Raczkowanie

Ciągły wysyp po retinoidach?

Przeczytalam juz chyba większość watków na ten temat, ale nadal zastanawia mnie jedna rzecz.
Retinoidów Differin, Zorac, Isotrex uzywam już ok 8 miesięcy. Nakładam je raz w tygodniu. Łuszcze się bardzo, ale też za każdym razem wysypuje mnie krostkami. Nie wiem, czy to oczyszczanie, bo wychodza one w miejscach w ktorych zupelnie nigdy nic nie mialam. Po tych wypryskach zostaja ciemne plamki.
Nie wiem, czy jest sens tak maltretować ta buzię, skoro nowe blizny wciaż przybywają.
Czy te wysypy mają szanse sie skończyć, czy powinnam sobie darować?
Pozdrawiam
byasia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-03, 11:49   #54
L_V
Zakorzenienie

Dot.: Ciągły wysyp po retinoidach?

Czy wysyp pojawia się bezposrednio po aplikacji? Jak wyglądają krostki?
Stary 2007-10-03, 12:12   #55
byasia
Raczkowanie

Często zaraz na drugi dzień, ale i tez po kilku dniach , zanim skóra dojdzie do siebie. Albo są to czerone nabrzmiale podskórne grudki, albo mniejsze czerwone krosteczki. W żadnym wypadku nie sa one ropne, ale jest to wyraznie jakiś stan zapalny. Ja je smaruje Davercinem i przysychają, najczęsciej po 2 dnach, ale sa i takie ,ktore trwają i trwają,po kazdych zostają blizny
Stary 2007-10-03, 12:45   #56
L_V
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez byasia Pokaż wiadomość
Często zaraz na drugi dzień, ale i tez po kilku dniach , zanim skóra dojdzie do siebie. Albo są to czerone nabrzmiale podskórne grudki, albo mniejsze czerwone krosteczki. W żadnym wypadku nie sa one ropne, ale jest to wyraznie jakiś stan zapalny. Ja je smaruje Davercinem i przysychają, najczęsciej po 2 dnach, ale sa i takie ,ktore trwają i trwają,po kazdych zostają blizny

Wydaje mi sie, ze mozesz być uczulona - to bardzo żadkie, ale zdarza sie - niektórzy mają podobne przeboje z kwasami.

Rozmumiem, ze kiedy odstawiasz retinoidy to stan cery szybko sie poprawia?
Stary 2007-10-03, 13:12   #57
byasia
Raczkowanie

Po jakimś tygodniu skóra się porawia. Tylko, że ja to mam wielki problem, bo wiele kremów powoduje u mnie różne zmiany skórne, i bardzo liczyłam, ze alternatywą dla nich będą retinoidy, bo latka lecą
Może jeszcze ktos ma jakies sugeste. Czekam z niecierpliościa, ale chyba będe zmuszona zrezygnować :9
Dziękuję
Stary 2007-10-03, 13:38   #58
utrapienie
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez byasia Pokaż wiadomość
Byasia, ja to miałam po kwasie migdałowym, azelainowym i mam po Effaclarze K, gdzie jest BHA! Wyglądam jakby mnie pogryzły komary, albo jakbym miała potówki! Nie są to absolutnie pryszczyki do wyciskania, tylko takie grudki, jak sama to określiłaś.

Jak zrezygnowałam z kwasów, to przeszło jak ręką odjął!

Tylko nie wiem dlaczego przy tym mogę stosować Diacneal, który ma w składzie zarówno kwasy, jak i retinoidy. Obawiam się go, bo cerę mam płytko unaczynioną i walczyłam z początkami trądzika różowatego, ale narazie psikusów mi żadnych nie robi!!! I oby tak dalej
Stary 2007-10-03, 14:02   #59
paprak
Wtajemniczenie

GG do paprak

to chyba jest najzwyczajniejsze uczulenie na kwas salicylowy. A jak jecie aspiryne to tez macie krostki? To nie wyglada zupelnie na wysyp tylko uczulenie.
paprak jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-03, 14:15   #60
L_V
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez paprak Pokaż wiadomość
to chyba jest najzwyczajniejsze uczulenie na kwas salicylowy. A jak jecie aspiryne to tez macie krostki? To nie wyglada zupelnie na wysyp tylko uczulenie.

Tyle że byasia pisała o retinoidach, a nie o kwasach.

Byasiu, sprecyzuj, po jakim preparacie dostajesz krostek?
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości