Paznokcie do szkoły - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, na którym kompleksowo traktujemy tematykę pielęgnacji i zdobienia paznokci.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2009-01-05, 19:42   #61
PinkSlip
Różowy Jednorożec

GG do PinkSlip
Dot.: Paznokcie do szkoły

Cytat:
Napisane przez Ayumi78 Pokaż wiadomość
no, ja też do gima chodzę, i zastanawiam się, jak je malować.... jaskrawe odpadają. Mój problem to taki, że nie nauczyciele się czepiają. Tylko 'koleżanki'.....
a co w tym złego że sie czepiaja?
Stary 2009-01-05, 23:24   #62
201607111632
Konto usunięte

Cytat:
Napisane przez Ayumi78 Pokaż wiadomość
no, ja też do gima chodzę, i zastanawiam się, jak je malować.... jaskrawe odpadają. Mój problem to taki, że nie nauczyciele się czepiają. Tylko 'koleżanki'.....
Nie przejmuj się nimi.
Ja mam zawsze paznokcie pomalowane samą odżywką bezbarwną i mam święty spokój.
201607111632 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-18, 18:16   #63
mads
Wtajemniczenie

W gimnazjum nie mogłam malować panokci (chyba, że bezbarwnym), farbować włosów i nosić rzeczy z motywem gandzi Ale widzę, że i tak wszystko się zmienia
mads jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-07, 09:16   #64
marika1324
Raczkowanie

Ostatnio do szkoły maluję paznokcie samym bezbarwnym lakierem+naklejki-kwiatki na dwóch paznokciach .Wszystkim się strasznie podoba. Inna opcja: blado różowy lakier i jakiś fajny wzorek. Co do francuskiego to mi też już się znudził :P
marika1324 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-07, 13:46   #65
La Monica
La Moderatoiure

Ja właśnie ostatnio robiłam pazurki mojej kuzynce. Chodzi do 2 klasy gimnazjum. Mówiła, że jedna nauczycielka szczególnie zwraca uwagę na wymalowane pazurki, więc nie mogą rzucać się w oczy.

Użyłam bladego fioletu Inglota i zrobiłam jej po jednym białym, malutkim kwiatuszku na każdym pazurku. Mam nadzieję, że nie dostanie przeze mnie punktów karnych

Gotuję
La Monica jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-08, 15:28   #66
olgiercik24
Raczkowanie

Ja chodzię do liceum i mimo, że większość dziewczyn (chłopak jeden o zgrozo też ) mają pomalowane paznokcie na jaskrawe (zielone, pomarańczowe, czarne) kolory, czerwień pomijam, bo to jeszcze częstsze :P, to ja trzymam się zdecydowanie minimalizmu. Miałam teraz okres różu i z drobinkami takimi prawie niewidocznymi, wcześniej nakładałam taki białawy błyszczący i lekko różowy- czyli delikatnie, a teraz przerzuciłam się na odżywki bezbarwne. Nauczyciele niby nie patrzą, ale jak zaczyna kotś gestykulować podczas odpowiedzi kolorowymi rękami, to od razu zwraca to uwagę. Tym bardziej w gimnazjum. Bo w liceum część nauczycieli wychodzi z założenia, że jak ktoś jest dorosły to może robić ze sobą (oraz swoimi paznokciami :P) co chce. Jednak w gimnazjum radziłabym delikatny różyk, a co do naklejek, to małe i skromne również są dobrym pomysłem. Grunt to zrobić sobie pazurki tak, żeby wszyscy zauważyli prócz psora
olgiercik24 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-08, 15:53   #67
piubella
Raczkowanie

u mnie raczej nie zwracaja uwagi na to kto jakie ma paznokcie. ja mam np teraz czerwony kolor i nikt sie nie czepia
Stary 2009-03-08, 17:21   #68
ola93
Rozeznanie

Chodze do gimnazjum i zwykle robię frencha, podkreslam jeszcze kreska brokatową ten bialy pasek. Nikt nie zwraca uwagi z nauczycieli. Kolezanki aby podziwiaja zwykle te ktorych paznokcie sa w stanie tragicznym
ola93 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-10, 17:09   #69
bieedronka
Przyczajenie

u mnie też nikt raczej nie zwraca na to uwagi może dlatego, że nikt nie przychodzi do szkoły ze "szponami" tylko delikatnie pomalowanymi paznokciami
bieedronka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-10, 19:36   #70
lilijka
Przyczajenie

Szanowne seksolatki!! Szkoła nie jest miejscem do noszenia pazurów, komuś może stać się krzywda.
lilijka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-12, 14:32   #71
aanika
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez lilijka Pokaż wiadomość
Szanowne seksolatki!! Szkoła nie jest miejscem do noszenia pazurów, komuś może stać się krzywda.
Wydawało mi się, że każdy człowiek w pewnym sensie nosi pazury, bo przecież każdy je posiada. To, że ktoś chodzi do szkoly, wcale nie musi oznaczać, że ma mieć krzywe, niepomalowane paznkocie. Można być wzorowym uczniem i mieć staranny manicure, to tylko dobrze świadczy o człowieku. A to, że ktoś, jak to pięknie wyraziłaś/eś nosi pazury, nie oznacza, że jest seksolatką.
aanika jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-12, 20:49   #72
nietypowynick
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 3
GG do nietypowynick

Moim skromnym zdaniem jaskrawe rzucające się w oczy kolory u dziewczyn w podstawówce czy w gimnazjum powinny być zarezerwowane tylko na jakies zabawy... W tym wieku dziewczyny nie powinny sie skupiać na paznokciach, kolorach tylko na nauce i schludnym wyglądzie. A wiele małych dziewczynek uważa, że jaskrawokolorowo jest piękne.Przykład: jak bylam w mojej dawnej szkole widziałam dziewczynę z paznokciami pomalowanymi nenowymi lakierkami przy czym każdy z paznokci u łapki był innego koloru. Przesada. Rozumiem, że dziewczyny chcą wyglądać ładnie ale neony na paznokciach nie są efektowne. Dla mnie to szczyt kiczu.Jeśli chcą już malować to może warto pomysleć o odżywce bezbarwnej lub jakiejś mlecznej, ew frencz. W liceum już można troszkę poszaleć ale też w granicach rozsądku. Sama jestem w klasie maturalnej i dopiero teraz zaczynam nosić odważniejsze kolorki. Dużo zależy też od nauczycieli- niektórzy są wyczuleni i alergicznie reagują na mleczny róż ale ja na szczęście trafiłam na takich, którzy nie reagują na moje twory. Obecnie mam czerwone w czarną kratkę i nie budzą jakichś negatywnych emocji a niektóre nauczycielki oglądają i pytają o rady Jednak pomimo różnych eksperymentów kolorystycznych(brązy, błękity, zielenie, żółcie itp) uważam, że najelegantszy jest frencz z dodatkiem- niezaleznie czy naklejką, cyrkonią czy hologramem. Reasumując: paznokcie w szkole podstawowej i gimnazjalnejdżywka lub delikatne, w liceum delikatność ze sporadycznie występującym szaleństwem

Chyba zjedzą mnie koty...
nietypowynick jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-14, 12:54   #73
Mrochna Tajemnica
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez lilijka Pokaż wiadomość

Wypraszam sobie seksolatkę. Pazury posiada każdy, taka natura człowieka. Tylko, że ludzie wolą swoje nazywać paznokciami a nie pazurami. Poza tym, jaka krzywda?! Krzywdę to mogę zrobić komuś ołówkiem.

Co do ostrych kolorów nietypowynick zgodzę się z tobą. Ale widzisz, chyba lepsze te neonówki (które wyglądają fatalnie i naprawdę lepszy jest ten frenczyk niż takie coś) niż ostro pomalowana małolata

<3
Mrochna Tajemnica jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-14, 13:28   #74
nietypowynick
Zakorzenienie

GG do nietypowynick

Ogólnie to teraz dziewczyny strasznie wcześnie chcą być super ekstra i wogóle naj więc zaczynają eksperymenty nie tylko z paznokciami... Coraz więcej dziewczyn w wieku podstawowka-gimnazjum ma na twarzy coś na kształt makijażu o czym ja w wieku 18 bym nawet nie pomyślała. Coraz odważniejsze i młodsze dziewczynki wyglądają śmiesznie. Dziewczynom powinno jak najdłużej zależeć na naturalności-przez to pojęcie pojmuję jakieś delikatne akcenty a nie neony na paznokciach, ciężka czerń na oczach, pół tony fluidów... Przecież poprzez delikatne zaakcentowanie oczu(delikatny cień, tusz) i błyszczyk można wyeksponować to, co jest najpiękniejsze w młodych buziach. Delikatność, naturalność i świeżość. Ale cóż, wiele uważa że gruba wartwa "tapety" i nieeleganckie, neonowe "szpony" są trendi. Nic na to nie poradzimy.

Stary 2009-03-14, 22:54   #75
aanika
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez nietypowynick Pokaż wiadomość
Dziewczynom powinno jak najdłużej zależeć na naturalności-przez to pojęcie pojmuję jakieś delikatne akcenty a nie neony na paznokciach, ciężka czerń na oczach, pół tony fluidów... Przecież poprzez delikatne zaakcentowanie oczu(delikatny cień, tusz) i błyszczyk można wyeksponować to, co jest najpiękniejsze w młodych buziach. Delikatność, naturalność i świeżość. Ale cóż, wiele uważa że gruba wartwa "tapety" i nieeleganckie, neonowe "szpony" są trendi. Nic na to nie poradzimy.
Dlatego ja wybieram naturalne, mleczne odcienie, które głównie dają połysk, ale dbam, żeby paznokcie były zawsze zadbane i schludnie wyglądały. Podkładu używam tylko do maskowania drobnych niedoskonałości. Nie rozjaśniam włosów na kurczaka, nie mam fryzury wymagającej tony lakieru - skupiam się na pielęgnacji włosów, bo stawiam właśnie na naturalność
Stary 2009-03-14, 23:04   #76
nietypowynick
Zakorzenienie

GG do nietypowynick

No i prawidłowoJa niestety odkąd pamiętam obgryzałam paznokcie więc nie za bardzo miałam się czym chwalić. Zawsze miałam pomalowane "gorzkim paluszkiem" którego smak uwielbiałamnigdy nie miałam na twarzy fluidu(tylko krem z podkładem nivea ale to raz dla eksperymentu) i przeferuję naruralnosc... Włosy...Tu to jest całkiem inna bajka... Pierwszy rz pomalowałam szamponetką po końcu roku w 6kl podstawówki. Na szczęście nie było widać. Od tamtej pory eksperymentowałam ale w granicach rozsądku. Miałam na głowie przeróżne blondy-od b.jasnego do b.ciemnego a ostatnio nawet szamponetka ozrechowa została użytaAle nie o tym tu mowa.
Fajnie, że jeszcze są naturalne dziewczyny...Dziś n w sklepie widziałam małą dziewczynkę(tak z 12 lat) z bordowymi długimi paznokciamina moje oko zwykle przyklejone tipsy... Do tego oczywiście bardzo wyrazisty makijaż. Świat staje na głowie. Nie wiem czy porównując się do niej mam się czuć jak zakompleksiona szara myszka czy być dumna, że mam jakiś gust i wyczucie..(moje paznokcie są pociągnięte mlecznym różem i do tego czarne kreseczki i cyrkonia)

Stary 2009-05-31, 08:25   #77
aanika
Zakorzenienie

Odświeżam wątek
Paznokcie do szkoły - jak dla mnie króluje mleczny lakier. A długość chyba odpowiednia, jak sądzicie? Czasami zdarza mi się nosić nieco dłuższe paznokcie, ale nikt do tej pory nie zwrócił mi uwagi.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 053009220647.jpg (150,6 KB, 181 załadowań)
Stary 2009-05-31, 12:06   #78
Magdzia94
Zakorzenienie

Łał co za paznokcie, a moje boze tak zapusciłam w pielęgnacji. Totalne kikuty zero białej końcówki, nie umiem ich zapuscic. W wakacje zapewne sie zabiore za nie.

Magdzia94 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-05, 19:00   #79
florus
Rozeznanie

Przepiękne masz paznokcie aanika
Ja chodze do 1gim w sumie nie długo do 2 i maluje pazurki jakie mi sie podoba.nikt nie zwraca mi uwagi. pozdrawiam
florus jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-11, 15:56   #80
Exly
Rozeznanie

Ja kończę II klasę gimnazjum właśnie i nie uważam, żeby było coś złego w malowaniu paznokci do szkoły, ale... bezbarwnym lakierem/odżywką, mlecznymi, delikatnymi kolorami (beż, róż). Im bardziej naturalnie tym ładniej. Bardzo podoba mi się subtelny french.

Przesadą wg. mnie jest malowanie przez moje koleżanki paznokci na kolor ZŁOTY! No i ostatnio również wielka moda na naklejanie tipsów z gazety/kiosku. Jedna koleżanka nawet sobie przykleiła takie, pomalowane na złoto (jakaś nowa moda?! Fuj ) i do tego te tipsy w ogóle nie spiłowane, nie dostosowane do płytki paznokcia. Takie "łopaty", na kilometr bije bazarem...

A po za tym Dziewczyny... wakacje się zbliżają, więc wreszcie mamy okazję na dobre zaszaleć z kolorami i nikt nie będzie miał żadnych zastrzeżeń. A w okresie szkolnym lepiej pozostać przy delikatnych, subtelnych pazurkach

Exly jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-25, 10:33   #81
the kamm
Zadomowienie

Hmm , z tego co wyczytałam w tym wątku , to wynika , że do gim najlepiej malować pazurki na jasne kolorki
Zapamiętam to , przyda mi się po wakacjach ,
bo dotychczas nie malowałam ich do sql .
the kamm jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-01, 23:30   #82
smiley
Zadomowienie

u mnie w lo tez czepiają sie o paznokcie ale tylko niektórych tych co olewają nauke wiec ja mam akurat luz...na całe szczescie bo lubie czerwone,czarne,rozowe,ło sosiowe i jakos nie widze w tym nic złego a niektorzy tutaj chyba stawiają malowanie paznokci na równi z np. byciem panienka lekkich obyczajów.Seksolatki?Co to w ogole jest? ;/
Przykro mi , ze niektorych razi czerwony badz czarny na paznokciach i od razu przypinaja łatke takim osobom (jak czarne to na pewno satanista albo jakis inny diobeł ).
Bardzo dobrze, ze zaczyna sie wolna amerykanak bo moze przestaniemy oceniac innych a skupimy sie na sobie i na ty jak my wyglądamy
U mnie w szkole tez był pkt w regulaminie ze kazdy uczen ma prawo przez swój wyglad wyrazac swoje przekonania etc...i moim zdaniem nie ma w tym nic złego (oczywiscie dopóki nikt nie nagina jakis granic ;]) . Bo gdyby każdy małował sobie paznokcietki na bezbarwny itp to byłoby mdło
Stary 2010-01-02, 15:30   #83
Kiciunia88
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez smiley Pokaż wiadomość
u mnie w lo tez czepiają sie o paznokcie ale tylko niektórych tych co olewają nauke wiec ja mam akurat luz...na całe szczescie bo lubie czerwone,czarne,rozowe,ło sosiowe i jakos nie widze w tym nic złego a niektorzy tutaj chyba stawiają malowanie paznokci na równi z np. byciem panienka lekkich obyczajów.Seksolatki?Co to w ogole jest? ;/
Dokładnie, pamiętam jak chodziłam do LO to nauczyciele czepiali się wyglądu, ale tylko tych, którzy olewali naukę
Poza tym wydaje mi się, ze nawet jeśli nastolatka w, powiedzmy, II klasie gimnazjum ma paznokcie pomalowane na np. wściekły róż, bądź też delikatny french, ale paznokcie są zadbane, a do tego oceny nie pozostawiają wiele do życzenia- to po co się czepiać?

A "sexolatki" kojarzą mi się ze "słitaśnymi tipsikami" rodem z wątku o pseudostylistkach , na pewno nie z licealistką z paznokciami pomalowanymi na czarno lub czerwono, lub też z dobrze zrobionymi "żelami"
Kiciunia88 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-03, 00:54   #84
anuszkaelo
Przyczajenie

ja paznokcie na mocniejsze kolory zaczęłam malować w połowie trzeciej gimnazjum, i zawsze starałam się mieć je pomalowane starannie, bez odprysków i w ogóle. obecnie [w pierwszej lo] nie mam tyle czasu na malowanie paznokci ze względu na wiele nauki i zazwyczaj mam pomalowane na jasne beże żeby nie było widać w razie gdyby zaczął odpryskiwać a ja nie mogłabym tego poprawić co do makijażu - podkład, liner [niby czarny, ale po wyschnięciu jest jasno szary co ładnie wygląda a nie rzuca się w oczy ], tusz i jasna pomadka/pomadka ochronna/błyszczyk.
Stary 2010-02-04, 17:20   #85
inniemamocna
Raczkowanie

Wpisy w blogu: 1

Odświeżam wątek.
Przez ten roku sporo się zmieniło w mojej szkole. Obecnie jestem w III G. No i muszę przyznać, że straszne co się dzieje. Coraz młodsze dziewczyny malują się, że o farbowaniu włosów nie wspomnę. Chodzą w miniówach, noszą wielkie dekolty... Dołączam się do komentarzy, że gimnazjum psuje młodzież.
Moje koleżanki zazwyczaj malują rzęsy tuszem i obrysowują oczy czarną kredką. Ha, ale żeby zrobiły to jakoś "umiejętnie" - rzęsy pomalowane nie dość, że jakimś tuszem z mnóstwem grudek to jeszcze rzucające się na odległość.
U mnie nauczyciele właściwie nie zwracają uwagi na paznokcie, czy delikatny makijaż, ale podchodzą sceptycznie i zwracają uwagę dziewczynom, które mają mocny makijaż.
Ja na co dzień mam delikatnie pomalowane paznokcie: french lub jakiś delikatny wzorek albo naklejki. Praktycznie się nie maluję. Stawiam na naturalność: podkład w jasnym odcieniu, puder i róż.
Nie wiem czy to dobrze, ale stwierdziłam, że nie obchodzi mnie kto, co o mnie myśli. Powinnam przede wszystkim podobać się sobie samej Polecam taką taktykę

inniemamocna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-04, 17:27   #86
nietypowynick
Zakorzenienie

GG do nietypowynick

Baaardzo fajne podejscie
A ja jestem już na studiach i dalej uważam, że makijaz=krem matujący z podkładem,tusz no i pomadka ochronna
za to z panokciami lekko szaleję od święta- czerwień, zieleń, granat. 3 kolory które mam już na serio jak mi sie chce malować. Na codzien bezbarwny ew. french ale jak najmniej rzucający się w oczka.
co do malowania wlosów- 1 raz pomalowalam na zakończenie podstawówki szamponetką W gimnazjum juz chyba zaczęłam farbę ale to dlatego ze naturalne mam szaroblond i chcialam dodac im blasku. Dopiero teraz pozwolilam sobie spełnic marzenie- brązik

Stary 2010-02-05, 13:02   #87
PinUp
Raczkowanie

ahh gimnazjum, ja pamietam mialam wieczna jazde z nauczycielami nosilam baardzo dlugie, ale swoje naturalne paznokcie... i to wystarczylo nie musialy byc nawet pomalowane by sie czepiali a jak juz je pomalowalam uuuu wtedy to byla wojna ale jedyne co mogli zrobic to upomniec...
PinUp jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-09, 16:24   #88
Serena125
Raczkowanie

GG do Serena125

gdybym mogła to malowałabym paznokcie na różne kolorki, w granicach normy oczywiście, bo nienawidzę kiczu, ale niestety nie pozwalają mi na to rodzice (jestem w II gim.)
preferuję w takim razie bezbarwną lub różową odżywkę, a na to czarne, białe lub granatowe (tylko takich kolorów wolno mi używać) kreski lub zawijasy. Oczywiście maluję też frencz i wiele dziewczyn zwraca mi uwagę, że mam śliczne pazurki, czego nie robią w przypadku różowych czy czarnych, ale poobgryzanych i krzywo pomalowanych paznokci.
Dziewczyny w mojej szkole są po prostu często obrzydliwe! Na jednej lekcji mają całe paznokcie pomalowane na np. pomarańczowo, a na następnej już odprysk na pół paznokcia i oberwany lakier. Jaki jest sens takiego malowania?
Serena125 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-11, 23:56   #89
Sheril
Zadomowienie

GG do Sheril

Ja w gimnazjum to nie malowałam z tego co pamiętam paznokci. jedynie jakieś odżywki, bo sobie niczego takiego nie przypominam. Teraz jestem w liceum i maluje paznokcie na każdy kolor jaki mi się spodoba, nie ma jakiegoś zakazu, ale jak mówią dziewczyny zależy to od szkoły.

WWW.DOGOMANIA.PL - zainteresuj się losem zwierząt!

www.nailsbymagda.pinger.pl Mój blog pazurkowy. Moja pasja. Zapraszam!
Sheril jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-21, 08:32   #90
Mingue
BAN stały

ja do szkoły maluje na bezbarwny i na bardzo jasny róż
Mingue jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
lakier do paznokci, paznokcie, pomoc, szkoła

Nowe wątki na forum Paznokcie

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości