jak dbacie o naturalne paznokcie przy żelach? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, na którym kompleksowo traktujemy tematykę pielęgnacji i zdobienia paznokci.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2007-09-30, 11:22   #1
madzia.a
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)

jak dbacie o naturalne paznokcie przy żelach?

Od roku nosze żele. Zdaje sobie sprawe, że moje naturalne paznokcie mogą być z tego powodu osłabione. Nie wiem za bardzo jak mogę o nie zadbać Jem tabletki ze skrzypem polnym i pokrzywą, ale może sa jeszcze jakies sposoby na wzmocnienie naturalnych paznokci nosząc żele?
madzia.a jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-30, 12:06   #2
jagódeczka
Zadomowienie

Dot.: jak dbacie o naturalne paznokcie przy żelach?

a dlaczego mają być osłabione?
Jeśli robi je fachura to nic im nie jest!
A zawsze możesz dołożyć jeszcze akryl!
Tak dla pewności...
jagódeczka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-30, 12:23   #3
mona1978
Zakorzenienie

GG do mona1978

Zarówno przy żelach jak i akrylach jedwabiu czy bez nich powinniśmy dbac o pazurki.
Przede wszystkim dieta, nawilżanie skórek i odżywianie ich (np Mirra) i wszystko będzie dobrze
mona1978 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-30, 12:26   #4
madzia.a

chodzę do kosmetyczki, ale staram się to robić jak najrzadziej. Paznokieć żelowy jeszcze nigdy mi nie odpadł, a odrosty można łatwo zakryć przy malowaniu paznokci.
Wydaje mi się, że noszenie żeli przez długi czas, osłabia paznokcie, a nie chciałabym robić przerwy. Nie wyobrażam sobie siebie w krótkich paznokciach Dlatego jak narazie wydaje mi się, że jedynym rozwiązaniem jest łykanie tabletek Zastanawiam się również czy można jakoś jeszcze inaczej o nie zadbać?
Stary 2007-09-30, 17:10   #5
Angel@
Zakorzenienie

Łykaj tableteczki tak jak łykasz i nawilżaj pazurki. Od czasu do czasu moczenie w oliwie na pewno nie zaszkodzi, no i wcieraj coś odżywczego w skórki. Ja swoje codziennie na noc smaruję od spodu oliweczką (ale ja nie mam tipsów tylko żelik na naturalkach).
Angel@ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-30, 17:13   #6
madzia.a

Czyli mam wcierać taką odżywkę dookoła paznokci? Pomimo, że mam żele na paznokciach?

Ostatnio widziałam nowe odzywki (olejki) z Wibo w Rossmanie do paznokci. Może one by się nadały
Czy mogłybyście mi doradzić która najlepiej nadawałyby się do wzmocnienia paznokci osłabionych przez noszenie żeli?

Rewitalizujący żel z wapniem

Wskazania: Naturalnie słabe, delikatne, podatne na złamania i uszkodzenia paznokcie.

Działanie: Wzmacnia i odżywia paznokcie. Uodparnia płytkę i skórki na działanie czynników zewnętrzynych. Nadbudowuje płytkę paznokcia.

Kompleks witaminowy

Wskazania: Rozdwajające, łamliwe i kruche paznokcie uszkodzona płytka po zdjęciu akrylu lub żelu suche i pękające skórki wokół paznokcia.

Działanie: Kompletna i całkowita regeneracja bardzo zniszczonej lub mechanicznie uszkodzonej płytki paznokcia. Totalne nawilżenie i odżywienie suchych i pękających skórek.

Moc jedwabiu

Wskazania: Matowe paznokcie bez połysku. Przebarwione paznokcie po długotrwałym stosowaniu ciemnych lakierów. Pękające i rozdwajające się paznokcie.

Działanie: Wygładzenie płytki paznokcia. Usunięcie przebarwień. Wzmocnienie płytki paznokcia. Maksymalne nawilżenie płytki paznokcia i skórek. Regeneracja i ochrona.

Tęczowy olejek

Wskazania: Matowe pękające paznokcie. Krótkie, rozdwajające się paznokcie. Suche pękające skórki wokół paznokcia

Działanie: Wnika głęboko wewnątrz paznokcia i skórek. Wygładza paznokcie. Intenstywnie nawilża, odżywia, regeneruje. Wzmacnia płytkę paznokcia.

Funny żel

Wskazania: Suche, pękające skórki. Łamliwe, matowe paznokcie.

Działanie: Zapobiega wysychaniu skórek wokół paznokcia. Odżywia paznokcie, zapobiega ich łamaniu
Stary 2007-09-30, 17:31   #7
Angel@
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez madzia.a Pokaż wiadomość
Czyli mam wcierać taką odżywkę dookoła paznokci? Pomimo, że mam żele na paznokciach?
Właśnie tak. Nawet gdybyś żelu nie miała, to i tak powinnaś wcierać oliweczkę w skórki. Smarując paznokcie nic bardzo nie wskurasz bo paznokieć jest martwy. Miejscem, które należy odżywiać w celu poprawienia zdrowia paznokcia jest macierz. A by do niej dostały się substancje odżywcze należy aplikować je właśnie w skórki i na paznokieć w miejscu, gdzie wyrasta.

Co do tych odżyweczek to sama nie wiem. Każda wydaje się dobra. Ciekawe jak działają? Ja stosuję odżywczy olejek do skórek i paznokci z Killy's lub oliweczkę Inglot - jedną i drugą mogę polecić.
Angel@ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-30, 21:25   #8
madzia.a

Może ta odżywka będzie najodpowiedniejsza?

Kompleks witaminowy

Wskazania: Rozdwajające, łamliwe i kruche paznokcie uszkodzona płytka po zdjęciu akrylu lub żelu suche i pękające skórki wokół paznokcia.

Działanie: Kompletna i całkowita regeneracja bardzo zniszczonej lub mechanicznie uszkodzonej płytki paznokcia. Totalne nawilżenie i odżywienie suchych i pękających skórek.
Stary 2007-10-01, 21:03   #9
madzia.a

czy stosowanie takiego olejku nie wpłynie jakoś negatywnie na żele?
Stary 2007-10-02, 12:31   #10
villemcia
Wtajemniczenie

GG do villemcia

nie powinno
zwlaszcza ze przy zelach zaleca sie stosowanie oliwki by paznokcie i skorki natluszczac, a ta odzywka tez ma natluszczac...
Stary 2007-10-02, 14:10   #11
madzia.a

Dzięki za odpowiedź.
Teraz kupiłam sobie ten olejek witaminowy, a następny będzie olejek tęczowy
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości