Wróć   Forum Wizaz.pl > Hobby > Dom, nieruchomości

Notka

Dom, nieruchomości Tu dowiesz się gdzie kupić dom lub mieszkanie, jakie dokumenty są niezbędne, ile kosztuje notariusz - a jak już kupisz, to dowiesz się, jak urządzić pokój, przemeblować kuchnię, nakryć do stołu, zreperować krzesło, odnowić szafę, wywiercić dziurę w ścianie i jak pielęgnować fikusa.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2004-02-02, 14:07   #1
Korba
Przyczajenie

Według feng shui

hejka. Mam pytanko czy ktoras z was interesuje sie feng shui?Chcialam sobie odpowiednio pokoj urzadzic tak jak to pasuje do odpowiednich sfer-zdrowie,kariera,wiedza itp. Ale mam problem bo w 2 roznych zrodlach sa inne sposoby podzialu, w jednym mowia ze dzilei sie pokoj tak jak sie stoi w drzwiach a gdzie indziej pisza ze trza podzielic pokoj na kierunki pld-pln itd. No i badz tu madrym
Korba jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-02, 14:25   #2
Artemis
Raczkowanie

Re: feng shui

Ja niewiele Ci pomoge, bo autorytetem w tej dziedzinie nie jestem, ale mozesz sprobowac wyslac maila do kogos z forum strony www.feng-shui.edu.pl
Moze ten ktos Ci pomoze

Powodzenia w upiekszaniu mieszkania
Artemis jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-02-02, 15:41   #3
Korba
Przyczajenie

dzieki za adres stronki!!!!
Stary 2004-02-02, 21:29   #4
systematica
Wtajemniczenie

Podział na strefy wg kierunków świata odnosi się do najbardziej tradycyjnego nurtu Feng-shui (tzw. porządek późniejszego nieba szkoły kompasu) i najczęściej jest wykorzystywany do lokalizacji budynku w przestrzeni. Zgodnie z tą szkołą podział na 8 stref korzystnych i niekorzystnych jest statyczny i wyznaczany poprzez nałożenie na plan budynku pakua (ośmiobok z trygramami symbolizującymi żywioły i elementy wszechświata) zorientowanego wg stron świata. To jest podejście bardzo uproszczone, powierzchowne i w gruncie rzeczy nie mające nic wspólnego ze współczesną praktyką feng-shui, chociaż w wielu zachodnich i polskich publikacjach można się spotkać z jego szerokim omówieniem. Niestety, w większości naszych publikacji występuje takie pomieszanie pojęć, błędy tłumaczeń i zrozumienia, że więcej one mącą niż wyjaśniają.

W rzeczywistości sprawa jest bardziej skomplikowana - geomanci posługują się w ocenie korzystnych i niekorzystnych stref specjalnym kompasem (luo-pan) biorąc pod uwagę zarówno orientację wg stron świata jak rok budowy budynku. Plan budynku lub mieszkania dzieli się na 9 kwadratów (prostokątów), po czym za pomocą kompasu geomantycznego ustala dla każdego prostokąta kombinację 3 cyfr (od 1 do 9), głównej i dwóch pomocniczych. Zarówno główne liczby jak kombinacje mają swoje znaczenie, określając pozytywną lub negatywną energię poszczególnych części budynku albo mieszkania, przy czym decydujące znaczenie ma cyfra przypisana do kwadratu, w którym znajduje się wejście do budynku albo mieszkania. I to własnie ta metoda jest podstawą planowania wnętrz. Jedyna publikacja, na jaką do tej pory się natknęłam, która wyjaśnia konkretnie zasady posługiwania się kompasem geomantycznym, to książka Ewy Wong.
Stary 2004-02-03, 13:35   #5
Korba
Przyczajenie

Dziekuje bardzo za obszerne wyjasnienie. A ksiazki poszukam, tylko najpierw sesje trzeba zdac
Stary 2005-07-11, 15:35   #6
agnieszka26a
Rozeznanie

Red face Pokój według feng shui

Witajcie!
Chciałabym swój pokoj urządzić według zasad feng shui, ale nie mam pojecia jak to zrobić. Prosze was o rady.
agnieszka26a jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-11, 15:39   #7
Lovisa
Zakorzenienie

Dot.: Pokój według feng shui

http://www.republika.pl/feng_shui_info/
Tutaj jest dużo napisane. Ja mam tak urzadzony pokój, tzn mniej-więcej Mam okreslone kolory, odpowiadające każdej strefie, na które nalezy podzielić pomieszczenie
Stary 2005-07-11, 15:44   #8
agatakomsa
Rozeznanie

Może tutaj znajdziesz coś ciekawego: http://www.republika.pl/feng_shui_info/
Myślę, że warto poszukać podobnych stron w sieci.
agatakomsa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-11, 15:52   #9
agnieszka26a
Rozeznanie

Red face Dot.: Pokój według feng shui

Dziękuje wam za podanie strony.
Stary 2005-07-11, 16:06   #10
agatakomsa
Rozeznanie

O kurczę, podałam takiego samego linka. Chyba dlatego, że w wyszukiwarce wyskakuje na początku.
agatakomsa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-11, 18:25   #11
gaga87
Zakorzenienie

Smaczny profil gaga87
Smaczne przepisy27

Cytat:
Napisane przez agnieszka26a
Witajcie!
Chciałabym swój pokoj urządzić według zasad feng shui, ale nie mam pojecia jak to zrobić. Prosze was o rady.
Ktos tu dzisiaj ogladal "Pytanie na sniadanie" ?
gaga87 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-11, 20:00   #12
agnieszka26a
Rozeznanie

Red face Dot.: Pokój według feng shui

Właśnie moje pytanie wzięło się z dzisiejszego temtu "Pytanie na śniadanie", ale nie miałam czasu obejrzeć w całości tego programu. Dlatego jesli ktos coś wie o urządzaniu pokoju według feng shui to podzielcie się ze mną tymi wiadomościami.
Stary 2005-07-11, 20:34   #13
gaga87
Zakorzenienie

Smaczny profil gaga87
Smaczne przepisy27

To chyba niewiele stracilas, bo nie bylo tam zbyt wiele rad (ja tez przelaczylam )
gaga87 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-11, 20:38   #14
lexie
Super-moderator

A może w bibliotece jakaś ksiażka by sie znalazła? W niektórych mają takie różne poradniki, tam wszystko byłoby szeroko opisane
Stary 2005-07-11, 21:03   #15
destiny666
Wtajemniczenie

GG do destiny666

Ja widzialam w EmpiQ duzo ksiazek o tej tematycePolecam zajrzec tam, mozna na spokojnie przejrzec wszystkie ksiazki i wybrac te najbardziej nam odpowiadajaca
destiny666 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-12, 10:12   #16
lexie
Super-moderator

Ba, w empiku to mozna nawet cala ksiazke przeczytac i zrobic notatki (na wlasne oczy widzialam )
Stary 2005-07-22, 21:01   #17
paolciaa
Raczkowanie

Smile Feng Shui :)

Drogie wizażanki tak się zastanawiam czy któraś z was urządziła pokój wg zasady Feng Shui?Jeżeli tak to chciałabym wiedzieć na czym owa zasada dokładnie polega:P wszystkie ciekawostki na temat Feng Shui będą mile widziane z góry dziękuję ślicznie za odpowiedź i pozdrawiam papa
Stary 2005-07-22, 21:28   #18
streptococus
Rozeznanie

Dot.: Feng Shui :)

podpinam sie pod ten watek
szukalam na necie ale za duzo sie nie dowiedzialam :|

pozdrovionka

taaadaaaam
streptococus jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-22, 21:30   #19
streptococus
Rozeznanie

Cytat z jakies stronki www

"" Aby moc Feng Shui została dobrze wykorzystana należy przestrzegać kilka zasad:

przejrzyj wszystkie domowe przedmioty, jeśli są uszkodzone napraw je albo wyrzuć,

nie przechowuj w szafach przedmiotów ani prezentów, które ci się nie podobają,

wietrz i regularnie sprzątaj mieszkanie, tak aby energia mogła swobodnie krążyć,

jeżeli w twoim domu wszystko dobrze się układa, ograniczaj zmiany do minimum,

nigdy od razu nie przeprowadzaj rewolucji w mieszkaniu, wprowadzaj zmiany stopniowo, najpierw oceń wyniki później podejmuj kolejne działania.

Niektóre elementy i kształty szkodzą przepływowi energii. Oto kilka sposobów na przywrócenie harmonii:

wystający narożnik wychodzący na pokój zakłóca przepływ chi, ustaw przy nim dużą roślinę o miękkich liściach lub zawieś kwietnik,

kąt pokoju zatrzymuje energię, umieść w nim roślinę o okrągłych liściach lub punktowe oświetlenie, powieś lustro, postaw radio (dźwięk też pobudza krążenie energii),

spadzisty sufit blokuje energię, powieś na nim plakaty lub obrazy przedstawiające chmury,

pokój w kształcie litery L jest pozbawiony równowagi , lustro w wąskiej części optycznie powiększy szerokość pokoju. ""

pozdrovionka

taaadaaaam
streptococus jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-22, 21:40   #20
Queen_Mary
Raczkowanie

Smile Dot.: Feng Shui :)

A ja w to nie wierzę. Może to się sprawdza w innej kulturze, jak ktoś lubi w domu egzotyczne nastroje, ale zeby wierzyc magicznie, to juz nie.
Queen_Mary jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-22, 21:49   #21
iwciunia
Zakorzenienie

Thumbs up Dot.: Feng Shui :)

Kiedyś przygotowywałam speech na angielski właśnie o feng shui Było to kilka lat temu, ale zapamiętałam kilka CIEKAWYCH drobiazgów Np. Łóżko nie może być naprzeciw drzwi (była mowa o skojarzeniu z wychodzeniem nogami do przodu ), nie może być obrazów z motywem wody (w sensie wodospad, jezioro, morze itp) na ścianie w sypialni (nie wiem dlaczego ), pod łóżkiem musi być przepływ energii (nie może to być sam materac), nie może być lustra naprzeciwko lóżka (coś o odbijaniu się lustrzanej postaci we śnie i złych duchach ), w sypialni nie powinno być kwiatów doniczkowych, bo zabierają jakaś energię Więcej nie pamiętam, ale było dużo o kolorach i o odpowiednim rozmieszczeniu w 4 kątach -północny-zachód itp. (kąt do nauki np.) a i jeszcze pomieszczenie do spania musi być jakąś ścianką oddzielone od pomieszczenia do nauki

(Od tamtego czasu nie sypiam na samym materacu i nie stawiam lusterka przed lóżkiem ale obraz z Wenecją wisi dalej )
iwciunia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-23, 01:37   #22
Joey
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez iwciunia
Np. Łóżko nie może być naprzeciw drzwi (była mowa o skojarzeniu z wychodzeniem nogami do przodu )
Czytałam, ze kiedys zmarłych tak układano, nogami w stronę drzwi, aby mieli ułatwione przejscie z tego swiata do świata zmarłych. Ta pozycja nazywa się "pozycją śmierci" o ile dobrze pamietam, i wg "wyznawców" feng-shui jest jedną z ważniejszych zasad.
Joey jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-23, 11:17   #23
mezatka86
BAN stały

GG do mezatka86

Cytat:
Napisane przez iwciunia
Kiedyś przygotowywałam speech na angielski właśnie o feng shui Było to kilka lat temu, ale zapamiętałam kilka CIEKAWYCH drobiazgów Np. Łóżko nie może być naprzeciw drzwi (była mowa o skojarzeniu z wychodzeniem nogami do przodu ), nie może być obrazów z motywem wody (w sensie wodospad, jezioro, morze itp) na ścianie w sypialni (nie wiem dlaczego ), pod łóżkiem musi być przepływ energii (nie może to być sam materac), nie może być lustra naprzeciwko lóżka (coś o odbijaniu się lustrzanej postaci we śnie i złych duchach ), w sypialni nie powinno być kwiatów doniczkowych, bo zabierają jakaś energię Więcej nie pamiętam, ale było dużo o kolorach i o odpowiednim rozmieszczeniu w 4 kątach -północny-zachód itp. (kąt do nauki np.) a i jeszcze pomieszczenie do spania musi być jakąś ścianką oddzielone od pomieszczenia do nauki

(Od tamtego czasu nie sypiam na samym materacu i nie stawiam lusterka przed lóżkiem ale obraz z Wenecją wisi dalej )
to ja mam wszystko właśnie tak jak nie powinno być. A tak serio, to kiedy urzą

dziła pokój w taki sposób, ale zabijałam się o sprzęty, bo nic nie pasowało. Zreszta chyba nie za bardzo w to wierzę
mezatka86 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-23, 16:35   #24
marlena1612
Przyczajenie

wiec zaczne heeh zapoznalam sie kiedys z ksiazka o feng shui i tu wypisze niektore rzeczy tam wyczytane

- zwiazki wzmacniaja wspolne zdjecia i łozko stojace wezglowiem do sciany
-wygladajace przez drzwi sypialni nogi lozka oznaczaja czeste sprzeczki
- wybeirajac obrazy pamietaj zeby nie bylo na nich zadnej agresji,zwlaszcza jesli obraz skierowany jest w sttrone lozka
- w poludniowo-zachodniej czesci sypialni powies wesole zdjecie osob ktore w niej spia
--meble w sypialni powinny byc zaokraglone

- np w salonie wykorzystaj zdrowe rosliny o okraglych, nieostrych lisciach,ale ich nie zaniedbuj
-unikaj niebieskich i czerwonych dywanow, gdyz stworza one niepewne podstawy w pokoju

-grzbiety ksiazek sa zrodlem zatrutych strzal; rozprosz strzaly za pomoca odpowiedniego oswietlenia.Jeszcze lepiej gdy ksiazki stoja w zamknietych regalach.

- najlepiej kupowac przyjazna sztke tzn obrazy roslin i owocow.Przyniosa wiele pozytku szczegolnie jesli powiesisz je na poludniowo-wschodniej scianie. Wybieraj tez obrazy z woda ,ktore maja szczegolna moc na polnocnym zachodzie.
- na wschodzie i poludniowym wschodzie warto umiescic silne , zdrowe rosliny , ktore pomoga odwrocic negatywne enegrgie. ZAstanow sie nad pokojowym bambusem, pomarancza albo gruboszem ktore kojatrza sie z pieniedzmi.
- uniakj roslin o ostrych lisciach takich jak kaktusy.
W polnocno zachodniej czesci salonu zawies kule, by mezczyzni w domu odnosili sukcesy.
- wielka waza lub wazon w polblizu kuli bedzie gromadzic szczescie.

-sypialnia
- nie stawiaj lozka naprzeciw drzwi w ten sposob wystawias zi ena dzialanie zatrutych strzal "shar chi"
- z łozka powinnny byc widoczne drzwi, ale nie ich odbicie w lustrze, to bowiem moze przyczynic sie do powaznego wyczerpania
-pod lozkiem nie powino nic stac
-jesli chodzi o dekoracje to warto wybrac obrazek ktory odzwierciedla twoje marzenia i nadzieje
heh narazie tyle info bralam z ksiazki" Feng shui. Droga do zdrowia , bogactwa i sszczescia"
marlena1612 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-23, 19:27   #25
paula78
Zakorzenienie

Smaczny profil paula78
Smaczne przepisy14

eshh gdyby czlowiek chcial mieszkac wdg.jakis zasad to musialby wybudowac dom a nie gniesc sie w bloku z lat 60

osobiscie musialbym zmienic wszytsko w mieszkaniu ,osobiscie ne wierze w te magiczne ustawienia ,najwazniejsze żeby bylo wygodnie i na swoim
paula78 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-23, 20:20   #26
Queen_Mary
Raczkowanie

Smile Dot.: Feng Shui :)

NAJWAŻNIEJSZA JEST WYGODA I EFEKT ESTETYCZNY. Nie lubię, jak ktoś mi dyktuje co i gdzie!
Ta "sztuka" przypomina zabobony sprzed wieków!
Queen_Mary jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-24, 13:43   #27
kajasia222
Zadomowienie

GG do kajasia222

A ja znalazlam to:

Przy wprowadzaniu zasad Feng Shui do swojego domu nie trzeba od razu przestrzegać wszystkich zaleceń. Na dobry początek przydałoby się gruntownie posprzątać mieszkanie i jego otoczenie (korytarz, podwórko). Zaczynamy od narysowania ba gua mieszkania (ba gua to rodzaj siatki, którą nanosi się na powierzchnię mieszkania). Siatka składa się z dziewięciu pól, każde z nich odpowiada innej dziedzinie życia:

1. Kariera i życie osobiste
2. Małżeństwo i przyjaźnie
3. Rodzina i zdrowie
4. Bogactwo
5. Centrum ba gua - zdrowie
6. Pomocni ludzie i przyjaciele
7. Dzieci i twórczość
8. Wykształcenie i wiedza
9. Sława i reputacja

Po narysowaniu planu mieszkania, rysujemy ośmiokątny schemat siatki ba gua zaznaczając na nim centrum i wypisujemy nazwy wszystkich dziewięciu pól. Kładziemy plany na stole w ten sposób, by drzwi wejściowe były skierowane w twoja stronę, równolegle do krawędzi stołu, przed którą stoisz. Połóż ba gua na planie, łącząc w jednym punkcie oba środki. Obracaj schematem, aż bok zamykający 1 pole (kariera i życie osobiste) też będzie równoległy do krawędzi stołu. Aby wykorzystać to, co zostaje nam przekazane przez ba gua, musimy odczytywać symboliczne znaczenia różnych części domu i zastanowić się, co możemy zmienić. W części odpowiadającej polu "małżeństwo", należy usunąć wszystkie niebezpieczne i ostre przedmioty, bo prawdopodobnie to one są winne nerwowej atmosferze. Wyrzuć stare przedmioty z pola kariera, w strefie 7 umieść dzieła sztuki, w 8 książki itd. Dużą rolę w Feng Shui odgrywają rośliny. Według teorii świeże cięte kwiaty mają dobry wpływ na otoczenie tylko wtedy, gdy codziennie zmieniamy im wodę i usuwamy zwiędłe kwiaty i liście. Kwiaty suszone nie wpływają na nas pozytywnie. Jedynie rośliny o okrągłych i łagodnych liściach harmonizują przepływ energii. Feng Shui nie poleca także hodowania w domu kaktusów. Z wyjątkiem dwóch sytuacji: kaktusa ustawionego obok telewizora (by pochłaniał fale elektromagnetyczne), oraz na parapecie tak aby odstraszał intruzów. Aby moc Feng Shui została dobrze wykorzystana należy przestrzegać kilka zasad:

przejrzyj wszystkie domowe przedmioty, jeśli są uszkodzone napraw je albo wyrzuć,

nie przechowuj w szafach przedmiotów ani prezentów, które ci się nie podobają,

wietrz i regularnie sprzątaj mieszkanie, tak aby energia mogła swobodnie krążyć,

jeżeli w twoim domu wszystko dobrze się układa, ograniczaj zmiany do minimum,

nigdy od razu nie przeprowadzaj rewolucji w mieszkaniu, wprowadzaj zmiany stopniowo, najpierw oceń wyniki później podejmuj kolejne działania.

Niektóre elementy i kształty szkodzą przepływowi energii. Oto kilka sposobów na przywrócenie harmonii:

wystający narożnik wychodzący na pokój zakłóca przepływ chi, ustaw przy nim dużą roślinę o miękkich liściach lub zawieś kwietnik,

kąt pokoju zatrzymuje energię, umieść w nim roślinę o okrągłych liściach lub punktowe oświetlenie, powieś lustro, postaw radio (dźwięk też pobudza krążenie energii),

spadzisty sufit blokuje energię, powieś na nim plakaty lub obrazy przedstawiające chmury,

pokój w kształcie litery L jest pozbawiony równowagi , lustro w wąskiej części optycznie powiększy szerokość pokoju.

Organizacja sypialni .

Na samym początku powinniśmy zastanowić się, do czego służy sypialnia. Pytanie to jest tylko z pozoru śmieszne. Oczywiście do spania. Powinniśmy, więc tak ją urządzić, aby sprzyjała właśnie tej czynności i żadnej innej – sypialnia nie może być jednocześnie miejscem do spania i miejscem pracy, oglądania telewizji czy czytania. Telewizor umieszczony w sypialni sprawia, że bardzo często przy nim zasypiamy, co z całą pewnością nie wpływa pozytywnie na jakość snu. Dodatkowo wszelkie urządzenia elektryczne nawet te wyłączone emitują smog elektromagnetyczny. Najnowsze amerykańskie badania publikowane w prasie naukowej wykazują, że smog elektromagnetyczny przyczynia się do silnej depresji mogącej w rezultacie prowadzić nawet do aktów autodestrukcji. Szczególnie narażone są osoby, które mają z nim stały kontakt – osoby pracujące z komputerem, urządzeniami elektronicznymi, korzystające z telefonów komórkowych, elektrycy. Jeżeli w ciągu dnia jesteśmy zmuszeni z takich urządzeń korzystać to zrezygnujmy z nich choćby na czas snu – z korzyścią dla zdrowia i wypoczynku.

Druga sprawa to dzielenie jednego pomieszczenia na sypialnie i miejsce pracy. Jeżeli pracujemy w miejscu spania to zarówno praca jak i sen nie może odbywać się pomyślnie. W najlepszym wypadku patrząc na łóżko w trakcie pracy będziemy myśleć o wypoczynku. Z drugiej strony mając miejsce pracy lub choćby rzeczy z nią związane w sypialni nie będziemy mieli ani chwili wypoczynku.

Łóżko i jego ustawienie.

Kolejną ważną rzeczą w sypialni jest odpowiednie łóżko oraz jego ustawienie. Zarówno łóżko jak i materac powinny być wykonane z materiałów naturalnych. Kształt łóżka powinien być przyjazny człowiekowi – powinno być pozbawione ostrych kantów. Najlepsze są łóżka drewniane z wezgłowiem w kształcie łuku. Ważne jest także, aby pod łóżkiem znajdowała się wolna przestrzeń – materac nie powinien leżeć bezpośrednio na ziemi, może to powodować bóle pleców, wynikające z braku cyrkulacji powietrza pod materacem. Jeżeli w łóżku śpią dwie osoby to powinno posiadać jeden duży materac, a nie dwa dzielone co może doprowadzić do rozpadów związków.

Najlepszym sposobem ustawienia łóżka jest skierowanie głową do ściany - tak, aby można było się do niego dostać z trzech stron. Feng Shui nie zaleca także ustawiania łóżka nogami w kierunku drzwi, co kojarzy się z wyprowadzaniem z pomieszczeń osób zmarłych.

W pokojach znajdują się strefy spokojne odpowiednie do spania oraz takie, gdzie wypoczynek jest utrudniony – jest w nich za duży poziom energii. Miejscami, w których łóżko na pewno nie może stać są strefy na wprost drzwi wejściowych do sypialni oraz pomiędzy drzwiami i oknami.

A jeśli chcesz się więcej doweidzieć to zapraszam na http://www.fengshui.art.pl/modules.php?name=My_eGallery tam jest trochę informacji

Pozdrawiam!!
11.04.2010 01:30 Zaręczyny

23.10.2010 14:30 Tak przed urzędnikiem

21.07.2011 12:00 Ślub kościelny

http://www.suwaczki.com/tickers/gann3e3kjd05v698.png

+ 28.10.11[*] 9 tc ;(
kajasia222 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-01, 11:07   #28
DagmaraRose2000
Wtajemniczenie

Wpisy w blogu: 3
Dot.: Według feng shui

A nie mogę podzielic swojego pokoju na wiekszosc tych czesci? Jesli ucze sie w sypialni i rownoczesnie w niej spie? Czy jesli postawie biurko wg planu feng shui i lozko... to cos sie bedzie blokowac albo hm?? Ostatnio wpadlam na pomysl przemeblowania wlasnej 'sypialni' no i ...
DagmaraRose2000 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-01, 11:50   #29
nysza
Wtajemniczenie

GG do nysza

hmm z tego co ja gdzieś wyczytałam, to zależy od ciebie czy bierzesz pod uwagę tylko pokój i tam się skupiasz aby wydzielić poszczególne strefy czy po prostu bierzesz pod uwagę całe mieszkanie i siatkę ba gua nanosisz na plan całego mieszkania i zaznaczasz w jakiej części domu masz jaką strefę

należy tylko pamietać że odnośnikiem na siatce ba gua są narysowane drzwi, które muszą się pokryć z drzwiami pokoju (a jeśli bierzesz pod uwagę całe mieszkanie to muszą się pokryć z drzwiami wejściowymi do mieszkania)

Międzynarodowy Instruktor Stylizacji Paznokci
nysza jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-14, 08:15   #30
aksunai
Przyczajenie

Moje drogie Wizażanki, może któraś z Was będzie wiedziała coś na temat wieszania wachlarzy na ścianę. Chodzi o to, że ważne jest jak go powiesić tak aby poprawić dobrą energię, czy np. powinno go się powiesić rozłożoną częścią w prawo czy w górę etc. Niestety przekopałam sporo stron w necie i niczego nie znalazłam. Z góry dzięki wielkie. Pozdrówka.
aksunai jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, nieruchomości

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości