Blizny po upadkach/ospie/operacji/uczuleniu/kolczykach-nie trądzikowe!!WĄTEK ZBIORCZY - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2006-04-06, 17:33   #91
olcik
Raczkowanie

Unhappy Blizny Po Ospie...

Witam,
jakie byście mi poleciły kremy, maści na blizny po ospie?
wiem, że większość ludzi ma wklęsłe blizny - ale ja mam wypukłe(może to coś pomoże) i to jeszcze po środku klatki piersiowej(wstydze sie założyć bluzke z dekoltem z tego powodu )
prooooooosze poradźcie mi co mam zrobić
pozdrawiam

(szukałam informacji na ten temat w wyszukiwarce ale nie znalazłam konkretnej odpowiedzi...)
olcik jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-06, 19:00   #92
olcik
Raczkowanie

Dot.: Blizny Po Ospie...

nikt mi nie pomoże?
Stary 2006-04-06, 19:05   #93
destiny666
Wtajemniczenie

GG do destiny666

Witam
Z wypukłymi bliznami to przeszłabym się do dermatologa. Ja kiedy miałam ospe to dostałam od lekarza taki preparat o pudrowo-kremowej konsystencji, nazwy konkretnie nie pamiętam ale poszukam tego, zaczynało się chyba na P... Aczkolwiek stosowałam to w czasie choroby na zmiany ospowe, że to tak nazwe i po ospie ani śladu nie miałam pozdrawiam
p.s - masz śliczny avatarek
destiny666 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-06, 19:15   #94
fuksjaa
Zakorzenienie

Ja też polecam dermatologa. Można u niego zrobić jakieś peelingi kwasami, które mają za zadanie złuszczyć naskórek a co za tym idzie także zniwelować tą bliznę.

Ja mam 2 wklęsłe i już się do nich przyzwyczaiłam, pomimo tego, że mam je na czole

fuksjaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-06, 19:16   #95
olcik
Raczkowanie

pamiętam, że też taki preparat miałam i smarowałam sie ale jak zachorowałam to miałam może z 6-7 lat i jak to dziecko zdrapywałam strupki...;/ mam chyba z cztery blizny po ospie ale ta jedna to mnie dołuje- normalnie nie wiem co mam zrobić(patrz post wyżej))... reszta mi nie przeszkadza bo są naprawde malutkie i w miejscach w których sie w oczy nie rzucają...
spróbuje sie zapytać dermatologa ale jak wiecie coś na ten temat to piszcie prosze
pozdawiam
(dzięki destiny666 to mój piesek tylko że już urósł ale też jest słodki)
Stary 2006-04-06, 19:43   #96
destiny666
Wtajemniczenie

GG do destiny666

W takim wypadku to tylko dermatolog. Ahh ślicznie uchwyciłaś swojego pieska, napatrzeć sie nie mogę
destiny666 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-11, 11:41   #97
złotowłosa
Raczkowanie

Dziwne pytanie blizny

Może niektórym moje pytanie wyda się dziwne, ale mam wielką nadzieję, że jakaś mądra głowa mi pomoże Mam na twarzy dwa małe miejsca, które chciałam posmarować maścią na blizny - Cepan, można ją stosować po zagojeniu ranki, na bliznę. Tutaj pojawia się pytanie. Jak poznać , że owe miejsce to już nie strupek, nie ranka, ale blizna? Czy jesli miejsce jest w nieco innym odcieniu niż reszta skóry, pokryte jest delikatniutką jak pergamin skórką, która jest napięta i wygląda jak nabłyszczona to jest to jeszcze gojąca się ranka czy już blizenka? Dodam tylko że następuje bardzo mały, prawie niezauważalny proces złuszczania się skóry w tym miejscu.
złotowłosa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-11, 13:01   #98
złotowłosa
Raczkowanie

Dot.: Dziwne pytanie

Nikt się na zna na funkcjonowaniu skóry ?
Stary 2006-04-11, 13:23   #99
sweeney
Zakorzenienie

GG do sweeney

Wprawdzie nie znam sie na tym jak wyglada juz zagojona rana, ale nie polecam Cepanu , bo on naprawde niewiele pomoga. A skoro to miejsce na buzi to naprawde lepiej zainwestowac w lepszy srodek

sweeney jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-12, 09:35   #100
złotowłosa
Raczkowanie

Sweeney dziękuję
Czy naprawdę nikt nie posiada fachowej wiedzy nt skóry?
Stary 2006-04-12, 10:10   #101
rzęsa
Zakorzenienie

GG do rzęsa

Cytat:
Napisane przez sweeney
Wprawdzie nie znam sie na tym jak wyglada juz zagojona rana, ale nie polecam Cepanu , bo on naprawde niewiele pomoga. A skoro to miejsce na buzi to naprawde lepiej zainwestowac w lepszy srodek
jaki polecasz? np. ja używam contratubexu
rzęsa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-12, 11:27   #102
ishtar
Zakorzenienie

Przy świeżej bliznie zauważysz takie jakby zgrubienie pod tą blizną, to chyba jakieś związki kolagenu, czy jakos tak. Im blizna starsza tym bardziej zlewa się ze skórą (ja mam bliznę od 6 roku życia na nosie i jej w ogóle nie widać).

Zalezy tez oczywiscie od czego ta blizna i jak jest duża. Nigdy nie stosowałam maści na blizny więc nie wiem jak jest na ulotkach napisane, tzn. od kiedy można stosować.

Po Twoim opisie sądzę, ze to jeszcze ranka (skóra cienka jak pergamin). Czas gojenia się skóry to sprawa indywidualna, w zależności od wielkości rany. Jakbyś mi napisała jak ja dużą masz to byłoby mi łatwiej. Powiem tak, ze u mnie, po szyciu na plecach (3 szwy) czas zabliźniania się to ok. 3-4 miesięcy (tak mi chirurg powiedział). Powiedział też, że zniknie (nie będzie czerwono-różowa) nawet do roku po zabiegu.
ishtar jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-12, 15:05   #103
złotowłosa
Raczkowanie

Ishtar bardzo Ci dziękuję. To jednak będzie jeszcze gojący się malutki strupek. Z dnia na dzień złuszcza się i wygląda coraz lepiej. Jeszcze raz dziękuję.
Stary 2006-04-12, 19:53   #104
Angi74
Wtajemniczenie

Skoro masz strupek,to jeszcze to jest ranka.Blizna będzie wtedy gdy skóra w tym miejscu będzie gładka i nie będzie powstawał strupek.
Angi74 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-14, 09:19   #105
złotowłosa
Raczkowanie

Angi 74 dziękuję za odpowiedż
Stary 2006-04-18, 20:54   #106
Girl15
Przyczajenie

Wink Sposób na blizny??

Hej Mam na nóżkach troche blizn: jedne od mojego daaaawnego uczulenia, a inne od upadków z dzieciństwa:P Znacie moze jakiś dobry krem lub żel by je usunąć albo coś?? Mogłybyście też podać cenę z góry dziękuję papa
Girl15 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-18, 21:31   #107
justynka2o
Raczkowanie

Dot.: Sposób na blizny??

mam ten sam probelem i przez to nie moge nosic krótkich spodniczek
justynka2o jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-24, 19:55   #108
NoŁ_NoRmaL
Raczkowanie

Question Blizny, przebarwienia.. czy cos w tym rodzaju..(watek tu bo dermatrologia zamknieta..

Witam Was Moje Drogie Panie
Mam pytanko takie jedno..Moze byly jz pytanie odnosnie blizn itp ale nie moglam znalesc o takich biznach, czy pzrebrawieniach jak ja mam. Otóz od niepamietnych czasów mam uczulenia od metalu..Wszelkie guziki u psodni itp..Zawsze pzreczekiwalam to smatujac jakas mascia od mamy. Z tego co panietam to to byl alantan, ale mozliwe ze to masc na calkiem cos innego, bo moja mamunia to na poczatku proponowala mi wogogle wazeline olewajac sprawe..ale ona juz taka jest..mimo tego ze pielegnirka to wogogle jakos nie dba o takie rzeczy.., i znokalo..Ale jakis miesiac temu uczulenie pojawilo sie znowu i to na dodatku na posladkach! (kupilam sobie spodnie i nie zauwazylam matelowych cosikow na kieszonkahc z tylu..:/) Wiec najpierw "podklejam je" czyms, a nastepnie zamalowalam lakierem do paznokci od sopdu.Fakt, uczulenie zniklo.. ale zanim doszlam do tego to..wstyd sie przyznac, ale porozdrapywalam to uczulenie na posladkahc i brzuszku(jesce mala ranka zostala ne bebeszku) i zostaly takie..blizny..a moze raczej przebarwienia, bo to takie plamy ciemniejsze takie bezowe..ja mam jasna karnacje i to jest dosc widoczene..psynajmnijem mi sie tak zdaje..
Jaka masc na to uzyc bo moja mam znow proponje mi wazeline! boze ja nie wiemc zy jej na starosc juz obija czy jak..? :/
NoŁ_NoRmaL jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-24, 21:44   #109
fistaszkowa
Raczkowanie

Dot.: Blizny, przebarwienia.. czy cos w tym rodzaju..(watek tu bo dermatrologia zamknieta..

tez mam uczulenie na metale i powiem ci ze bardzo z tego powodu cierppiałam na poczatku ale teraz juz sie przyzwyczaiłam i powiem ci że juz nie mam tak duzych objawów jak kiedyś.. zreszta uczulenie wyszło mi dopiero gdy miałam ok.10 lat a teraz (czyli 6 lat pózniej) juz prawie o tym zapomniałam.. oczywiscie nie porywam sie z motyką na słonce i nie zakładam czystego metalu np. na uszy (patent z lekierem do paznokci działa po pomalowaniu nim kolczyków nie miałam zadnych objawów ) .Mi lekarka zapisała na te wykwity maść elocom ale one wtedy były w stadium rozwoju, w miejscach styku z metalami były czerwone chroski, które ja rozdrapytwałam i robiły sie okropne ranki i to swedzenie... elocom radził sobie ztym w 2, 3 dni (bez drapania!).Prawde powiedziawszy nie wiem co ci doradzić na te przebarwienia bo ja sie takich nie doczekałam ale chciałam tylko wspomóc cie psyhicznie 'mam tak samo jak ty ' ale wiem ze sa takie masci jak cepan, sudocrem (chyba) na przebarwienia popatrz w innych wątkach na pewno cos bedzie trzymaj sie
fistaszkowa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-25, 22:14   #110
NoŁ_NoRmaL
Raczkowanie

Dot.: Blizny, przebarwienia.. czy cos w tym rodzaju..(watek tu bo dermatrologia zamknieta..

fistaszkowa dzieki ja juz głupieje..chyba pojde do apteki i wypytam ale ja przy kupowaniu czegokolwiek jestem straszna..:P Tylko..Jakos zbieram sie do tej apteki od tyg i pomimo ze mam ja kolo wejscia do mojej szkoły to nie potrafie ruszyc dupska do niej
Stary 2006-04-25, 22:31   #111
tessalia
Raczkowanie

Na przebarwienia bardzo dobry jest krem wybielający z Flos-leku, do kupienia w prawie każdej aptece za ok. 17.00 zł. polecam
Stary 2006-04-26, 11:12   #112
Mondzia
Zadomowienie

o taaak ja mam na nóżkach chyba 5 takich blizn i podobnie jak poprzedzniczka są one moim głównym powodem nie zakładania miniówek w lecie Czy ktoś mógłby nam pomóc-podać nazwę jakiegoś kremu który zlikwidowałby blizny, w moim przypadku są to białe zrośnięte blizny po upadkach w dzieciństwie od 1 do 3 cm długości.

Z góy dziękuje za pomoc!!
Mondzia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-26, 11:36   #113
zaczarovana
Wtajemniczenie

GG do zaczarovana

hej! polecam wam krem CEPAN-jest tani i skuteczny, edyną wadą jest zapach cebuli
i jesczze link (ne chciało się poszukać w wyszukiwarce ? )
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...ighlight=cepan
zaczarovana jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-26, 11:38   #114
Mondzia
Zadomowienie

Ok Cepan ale czy jeszcze coś innego mógłby ktoś polecić, bo słyszałam że Cepan na jednych działa a na innych wcale . . kwestia typu cery...
Mondzia jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-26, 17:52   #115
NoŁ_NoRmaL
Raczkowanie

tessalia hmm..no to mzoe zakupie dzieki za rade
Stary 2006-05-08, 09:56   #116
agateczka
BAN stały

Dziury na twarzy po ospie :(

Hej, dziewczyny pomóżcie. Pech chcial że padłam ofiarą ospy, mam 21 lat. Dziś 8 dzień i jeszcze mam kilka strupków ale niestety niechcący kilka zdarłam za wcześnie i mam 2 normalne dziury na twarzy jedna dość spora o szerokości 1cm i dość głębokie to jest. nie mam pojęcia jak ja to zamaskuje. Probowalam juz podkładem- Colorstay- ale niestety wszystko złazi a dziura sie nie zamaskuje tak
Myślałam o Dermacolu ale to chyba niezdrowo tak zapychać to czymś takim, no sama nie wiem
Czy ktoś ma pomysły co zrobic? Bardzo prosze bo popadam w depresje jak patrze w lustro
agateczka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-08, 10:25   #117
karolca
Zakorzenienie

Dot.: Dziury na twarzy po ospie :(

Nie ma co się martwić! Także przeszłam ospe, bardzo cięzki przypadek. Pełno krost na całym ciele, nawet w gardle miałam. Ale mniejsza o to.
W aptekach, bez recepty, dostępne są rózne maście właśnie na tego rodzaju blizny! Działają one regenerującą na skórę, powodując wypełnienie "ubytków" w skórze. Sa dostępne zagraniczne - droższe o przyjemnym zapachu jak i te nasze, polskie, tanie. Maja zapach cebulowy ale działa tak samo.
naprawde polecam bo po bliznach zostaje tylko przykre wspomnienie
Z resztą farmacuta w aptece powinien coś doradzić

♥ ♥ ♥

Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-08, 10:52   #118
agateczka
BAN stały

o dzieki, wysle kogos do apteki w takim razie, nie wiedzialam ze cos takiego jest no ale czego to dzisiaj nie ma
agateczka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-08, 15:19   #119
greenmagda
Raczkowanie

czy takie masci moge byc i skuteczne na takie dziurki na twarzy po zmianach tradzikowych. nie chodzi mi o przebarwienia, tylko wlasnie takie male dziurki, np na czole
greenmagda jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-08, 17:00   #120
alexiaaa
Przyczajenie

GG do alexiaaa

..

Edytowane przez alexiaaa
Czas edycji: 2013-10-09 o 22:10
alexiaaa jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
blizna, ospa

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości