Bardzo przetłuszczajaca się cera - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2004-07-06, 18:47   #1
Peony
Przyczajenie

Wyślij wiadomość przez ICQ do Peony

Bardzo przetłuszczajaca się cera

Pomóżcie, bo nie wiem co robić. Mam już dwudziestkę na karku i problematyczna cera nie daje mi spać od ponad sześciu lat. Ostatsni udało mi się wyleczyć trądzik preparatem Roaccutane (strasznie się na niego wykosztowałam) ale co z tego skoro moja twarz nadal wygląda nieciekawie. Mam paskudnie ogromniaste pory, przebarwienia i blizny potrądzikowe na policzkach no i żeby tego było mało to cera strasnie mi się przetłuszcza nie daję sobie już z tym rady. Uzywałam mnóstwo przeróżnych kremów matujących, ale nic z tego. Twarz jak się tłuściła, tak sie tłuści. Kremy nawilżające w ogóle sie nie wchłanają, więc używam niekiedy na noc, bo w dzień wyglądam jak porcelana. Żadne pudry nie kryją defektów, jakie zostawił po sobie trądzik. Kieszenie świecą pustkami, a skóra pozostawia wiele do życzenia. Mamy lato mam ochotę pozbyć się wszystkich pudrów, ale bez nich wyglądam jak ofiara. Z drugiej strony i tak wyglądam jak ofiara, bo moja tłusta skóra zrzuca kazdy puder czy podkładzik już po dwóch godzinach. Wszystko po prostu "ślicznie" spływa. Help me! Co mam robić? Może jest jakis specyfik, który mógłby mi pomóc. Słyszałam o preparacie Biothermu, który podobno działa w pietnaście dni. Czy to prawda? A może jest coś lepszego (w granicach do 80 złotych, bo nie stac mnie już na nic więcej). Czekam na Waszą pomoc. Trzymajcie się
Peony jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-06, 19:00   #2
Smallwitch
Raczkowanie

Re: help me

Czesc Skarbie,szkoda mi twojej skórki.
Też jestem ciekawa jakie są srodki na przebarwienia, blizny i moze jakieś kremiki wyrównujące koloryt skóry?!?
Stary 2004-07-07, 09:46   #3
Rossie
Raczkowanie

Może wypróbuj krem Vichy NORMADERM, podobno jest dobry i wyrównuje koloryt cery, a jezeli chodzi o rozszerzone pory to wypróbuj linię "Pure Zone" L'Oreala lub "Pore Fection" Avonu. Pozdrawiam
Rossie jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-08, 08:20   #4
Szympulka
Raczkowanie

Witaj
Znam ten horror. Moja twarz swiecila sie tak bardzo, ze makijaz trzeba bylo poprawiac doslownie co godzine. Nie pomagaly zadne, absolutnie zadne kremy matujace- od Vichy, Gallenica, Lancoma po Ziaję
Ale jest na to sposob, radze Ci goraco wyprobuj.
Masc BREVOXYL (20zł).
Nakladasz na umyta buzie i juz po kilku zastosowaniach, zapominasz o blyszczeniu Dodatkowo zluszcza on skore, co pozwala pozbyc sie plam, sladow czy blizn.
Wyprobuj, naprawde warto.
Powodzenia!
i pozdrawiam Cie cieplo
Szympulka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-08, 22:19   #5
młodaa
Wtajemniczenie

Szympulka, czy praparat Brevoxyl nie jest fotouczulajacy? i czy dziala takze na pryszcze juz istniejace i zapobiaga nowym?

pozdrawiam
młodaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-09, 07:35   #6
Szympulka
Raczkowanie

Witaj
Tak, poniewaz dziala zluszczajaco powinno unikac sie slonca (szybsze starzenie skory , ktora jest wrazliwsza, mogą pojawic sie przebarwienia), choc znam osoby , ktore opalaja sie przy stosowaniu i nic takiego sie nie dzieje.
Tak, leczy zmiany tradzikowe- blyskawicznie je wysusza,
Tak, zapobiega powstawaniu nowych- to jest lekarstwo choc w aptece , bez recepty.
Pozdrawiam !
Stary 2004-07-09, 08:04   #7
młodaa
Wtajemniczenie

Dziekuje Szympulka, a jak sadzisz, czy jesli stosowalabym go na noc, taka mala warstwe tez mogloby byc niebezpiecznie? bo bardzo chcialabym go miec ale z opalania nie zrezygnuje...

Stary 2004-07-09, 10:50   #8
Szympulka
Raczkowanie

Moja Droga, warto sprobowac Ostroznie i etapami i przekonasz sie jak reaguje Twoja skora.
Ale powiem Ci jedno.
WARTO.
Brevoxyl to naprawde bardzo skuteczna masc
Stary 2004-07-09, 20:49   #9
sousa
Raczkowanie

ejjj Szympulka nie kazdy ma taka sama cere!ja sie uczuliłam na Brevoxyl cała napuchłam i musiałam brac bolesne zastrzyki odczulajace.Na moja tradzikowa cere Brevoxyl nic nie pomogł.nie dosc ze nie zasycha(jak galareta jakas jest) to mi akurat nie pomaga.Wiec lepiej nie dawaj takich rad czytelnikom bo bedziesz byc moze winna czyjejs katastrofyA Peony nie martw sie,idz do dobrego dermatologa i popros Tetracykline(antybiotyk). Tabletki,nie bede ukrywac,tyraja zoladek,ale efekt po 2 tyg gwarantowany i masz spokoj na jakies 2miesiace.Niestety jak skonczysz opaowania to tradzik i tak wroci,bo tetracyklina dziala na pryszcze a nie na ich przyczyne.A jezeli chodzi o kremy to mi pomaga Zineryt(taki plyn z aplikatorem nie drozszy niez 50 zł).powodzenia i sei nie matrw jakos to bedziepozdrawiam Szympulke.Peone i w ogole wszystkie czytelniczki
sousa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-09, 21:13   #10
Szympulka
Raczkowanie

Alez Moja Droga, Przeczytaj uwaznie co napisalam Podkreslilam by stosowac masc OSTROZNIE bo kazdy moze reagowac inaczej.
Ponadto Brevoxyl jest dostepny bez recepty , a to swiadczy o bezpieczenstwie stosowania.
A tak na marginesie, swego czasu toczyly sie tu cale debvaty na temat tej masci, radze przejrzec archiwum
I tez pozdrawiam
Stary 2004-07-09, 21:23   #11
sousa
Raczkowanie

a to przepraszam,zwracam honorpozdrowki
sousa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-09, 23:37   #12
młodaa
Wtajemniczenie

A ja dziekuje za odpowiedzi
poczytam ale i tak pewnie kupie, warto sprobowac
Zineryt tez polecam, kiedys mialam ale moja skora juz nie reaguje na to tak, jak powinna :/

Stary 2004-07-15, 13:23   #13
ogs
Przyczajenie

Dermatolog przepisal mi dzisiaj Zineryt.
Z tego co czytam w internecie to wszyscy mowia ze przynosi zauwazalne efekty ale bardzo wysusza skore. Mam tylko jedno pytanie (do tych co go uzywali),bo ja sie troche nie znam na takich rzeczach Jak nazlezy go stosowac w polaczeniu z innymi kosmetykami? Moge najpierw umyc twarz zelem, potem nalozyc tonik, potem zineryt, a potem krem?
ogs jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości