Zwiotczała skóra - czy tylko ja się starzeję??? - Forum Wizaz.pl

Administratorem danych osobowych jest Edipresse Polska SA z siedzibą przy ul. Wiejskiej 19 w Warszawie. Dane będą przetwarzane w celu świadczenia usług za pomocą portalu oraz w celach marketingowych zgodnie z zakresem udzielonych powyżej zgód.

Osoba podająca dane ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych osobowych oraz wyrażenie zgody na ich przetwarzanie jest dobrowolne. Dane mogą być udostępnione innym podmiotom z grupy kapitałowej Edipresse Polska SA.

Rejestracja. Proszę czekać
Nie możesz się zalogować? Przypomnij hasło
Masz już konto? Zaloguj się!
Odzyskiwanie utraconego hasła
Odzyskiwanie utraconego hasła. Proszę czekać
Nie posiadasz jeszcze konta? Zarejestruj się!
Masz już konto? Zaloguj się!

Wróć   Forum Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2004-07-08, 10:00   #1
Helena
Zadomowienie

Zwiotczała skóra - czy tylko ja się starzeję???

Niedobrze, niedobrze
Niestety, widać upływający czas - mimiczne zmarszczki, kurze łapki... Zauważyłam też spore zwiotczenie skóry twarzy, która zrobiła się taka "papierowa", cienka, mało elastyczna, długo rozprostowują się na niej "zagniecenia" od poduszki.
Smutne to
Szukam kremów i kosmetyków silnie ujędrniających, stosowałam preparaty z retinolem, które nieco poprawiły kondycję skóry, lecz raczej "któtkoterminowo", serum Matisa spowodowało raczej krótkotrwałe nawilżenie skóry. Może powinnam zacząć stosowac jakieś wspomagacze syntezy kolagenu w skórze Jakie?
Drogie po-trzydziestki - ja radziecie sobie z wiotczejącą skórą? Wszelkie pomysły i porady zachowacm głęboko w pamięci
Choć skóra jst zwiotczała, nie odniosłam wrażenia, że jest niedowilżona - nie mam żadnego poczucia dyskomfortu, co dwa dni nakładam maseczki nawilżające, które robię z kremów nawilżających - według mnie są znacznie lepsze od tych "tubkowych".
Zróbmy "wakacyjny" wątek dla trzydziestek
Helena jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-08, 11:38   #2
systematica
Wtajemniczenie

Re: Zwiotczała skóra - czy tylko ja się starzeję???

Oj

Ty jak pamiętam masz suchą skórę, prawda ? To serum Matisa na pewno jest dla Ciebie zbyt słabo nawilżające.

> Może powinnam zacząć stosowac jakieś wspomagacze syntezy kolagenu w skórze Jakie?

No koniecznie, po 30-tce jeśli nie masz tłustej skóry, trzeba. Po zejściu z rynku nieodżałowanej serii ceramidowej InterFragrances, gdzie był własnie doskonały kremo-żelik z ASC III nie znam lepszych od serii Coherence Lieraca. W twoim wypadku może wystarczyłyby kremy, bo są delikatne, a to szokowe serum (które naprawdę działa niezawodnie) może być dla Ciebie za mocne jeszcze.

Drugi pomysł który mi przychodzi do głowy, to ampułki Rosarium - pisałaś kiedyś że kremy z tej serii stosujesz ale czy używałaś ampułeczek ? Są genialne wg mnie (zużyłam już 2 opakowania) naprawdę polecam

> Choć skóra jst zwiotczała, nie odniosłam wrażenia, że jest niedowilżona - nie mam żadnego poczucia dyskomfortu,

Ale to nie znaczy że nie jest odwodniona ... pijesz te obowiązkowe 1,5 litra mineralnej dziennie ?
A jak z dietką ? bo kolagen to najlepiej się przyswaja z jedzeniem podobno ... próbowałam kiedyś "dietę" łososiową i oprócz tego że idzie mi w biodra stwierdzam że na cere robi naprawdę fajnie. Do sałatek (których wsuwam sporo) używam olej lniany (linola, nie ma go w supermarketach ale można dostać w mniejszych sklepach)
A kosmetycznych pomysłów to jeszcze polecam Ci szczerze maseczki Dermiki - żelową "Rewelacja" "Vita-Retinol" i w ogóle preparaciki z kwasem hialuronowym (np. Sequissimo fluid lub krem do skóry suchej Lieraca)

Jeszcze algi można rozważać - ostatnio miałam też parę próbeczek Thalgo i bardzo mi się spodobały niektóre, głównie z serii Seve Marine (kremy z serii Jeunesse też niezłe, ale mają słodki, nie do wytrzymania dla mnie zapach).

A co z Re-Lipid Daxa ? Ma dobre opinie, może się skusisz ?

Nie wiem jak Ci służą kremy z selektywnych linii Erisu (mnie średnio, ale skusiłam się na nową serię z DHEA) - jeszcze nie otwarłam, bo co innego kończę, ale jak chcesz, to możemy potestować toto razem (mam krem na dzień, na noc i pod oczka )

Stary 2016-03-18, 21:47   #3
zielonymigotek
Wtajemniczenie

Dot.: Zwiotczała skóra - czy tylko ja się starzeję???

mam dopiero 35 lat i zaobserwowałam u siebie dopiero teraz to samo...

27.08.2016r - włosy naturalne do ramionek efekt osiągnięty

moje blogi
https://naturenaturelka.wordpress.com/
od 24.11.2014 r. - uczę się języka angielskiego sama, mój blog https://jezykowepoczatki.wordpress.com/

mój suwaczek http://www.suwaczki.com/tickers/ckai9jcgig5tct6t.png
zielonymigotek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-19, 21:12   #4
jbak
Raczkowanie

Helena nie tylko Ty
niestety ja też
cóż chyba takie życie....
jbak jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-12, 10:21   #5
Helena
Zadomowienie

To już sporo 40+ i jedno muszę powiedzieć - domowe sposoby są tylko czynnikiem "wspomagającym" - najlepszy efekt dają zabiegu ujędrniające w gabinecie. Choć jestem już spoto po 40-tce udało mi się na razie uniknąć wypełniaczy i innych wynalazków mocno ingerujących - obawiam się że to daje efekt kuli śniegowej - jeśli w skorew wrzuci się raz wypełniacz, trzeba będzie robić już to stale.
Helena jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-13, 10:11   #6
jjght
BAN stały

To ja mam dopiero 29 lat i już widzę u siebie kurze łapki wokól oczu.Mam suchą skórę i bogatą mimikę tak więc pierwsze zmarszczki o dziwo wyskoczyły mi jak miałam lat 18 ( bruzdy przy ustach i zmarszczki poprzeczne czoła).
Poprawiło się nieco jak zaczełam stosować japońską filozofię pielęgnacji. Dodatkowo szarpnęłam sie na serum Richevon, które tanie nie jest ale jest to jeden z lepszych nawilżających kosmetyków z jakim miałam do czynienia.
jjght jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-15, 21:04   #7
Kolorowa_Kredka87
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez jjght Pokaż wiadomość
To ja mam dopiero 29 lat i już widzę u siebie kurze łapki wokól oczu.Mam suchą skórę i bogatą mimikę tak więc pierwsze zmarszczki o dziwo wyskoczyły mi jak miałam lat 18 ( bruzdy przy ustach i zmarszczki poprzeczne czoła).
jak miałam 18, to myślałam, że krem na zmarszczki nie będzie mi nigdy potrzebny niestety trochę się pozmieniało po 25roku życia i jednak taka potrzeba zaistniała
Kolorowa_Kredka87 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-20, 18:34   #8
AsiaKru2
Przyczajenie

Ja ratuję się serum z witaminą C firmy Liqpharm i stosuję codziennie krem Dr Eris hialuronowe wygładzenie z linii Clinic Way Chyba wygrywam
AsiaKru2 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości