Moja skóra nie toleruje złuszczania, co robić? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Analiza działania składników kosmetyków, ich skuteczności i wpływu na zdrowie. Również informacje na temat filtrów przeciwsłonecznych oraz kuracji kwasami.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2007-10-03, 09:44   #1
aire
Raczkowanie

Moja skóra nie toleruje złuszczania, co robić?

Hej dziewczyny, wiem że o kwasach było już mnóstwo i sama to i owo wiem na ten temat, ale jestem załamana swoją skórą, która mimo skonczonych 32 lat nie poprawia się a czasami mam wrażenie że jest coraz gorzej. Mam zanieczyszczoną, naczynkową i cienką skórę. Do tych kłopotów doszły oznaki starzenia, wiotczenie, drobne zmarszczki, drobne przebarwienia.

Moje próby stosowania kwasów i retinoidów przed kilku laty ( nawet pod opieką lekarza) kończyły się zawsze klapą. Stosowałam Effaclar I Cleanance k , Total Turnaround i Differin. Mam chyba jakis wrodzony defekt skóry, naskórek nie złuszcza się regularnie tylko wysycha do skorupy, a potem schodzi płatami. Po BHA i Differinie na maksa nasila się zaczerwienienie i trądzik, który niestety wymyka się spod kontroli do tego stopnia że trzeba przechodzić na antybiotyki. PO AHA, wbrew powszechnej opinii że nie są dla skór naczyniowych jest lepiej, nie podrażnia tak bardzo, ale tez nie oczyszcza. Wysusza mnie nawet Diroseal, poza tym bardzo zapycha.

W tej chwili stosuję Active C, raz w tyg. Diroseal. Moja skóra jest pogrubiała, mało gładka, bardzo zanieczyszczona. Aż się prosi o złuszczanie. Czy nie pojawiło się coś nowego na rynku co ewentualnie mogłabym przetestować?
aire jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-03, 10:06   #2
Hexxana
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 20
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Moja skóra nie toleruje złuszczania, co robić?

Jezeli Diroseal Cie zapycha to go odstaw bo niestety ma w sobie zapychacze i duzo osob go unika;druga sprawa to taka,ze on potrafi faktycznie bardzo wysuszac.

Probowalas moze preparatow Hydracid SVR ?osobiscie jestem zachwycona Hydracidem Alfa na noc a teraz do uzytku poszedl Żel Odnawiający - Tru Face™ Revealing Gel Nu Skin i musze powiedziec,ze bardzo podoba mi sie jego dzialanie-co prawda to poczatek mojej kuracji nim ale czuje,ze zostanie na dlugo u mnie

Tutaj watek o kwasach PHA
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...=137832&page=2

A moze warto byloby zainteresowac sie "mazidlami"?jest tez mozliwosc kupienia gotowych i jedynie laczysz skladniki sama
Stary 2007-10-03, 10:46   #3
aire
Raczkowanie

Dzięki Hexxana! nie znam tych produktów, zainteresowały mnie zwłaszcza kwasy PHA, najbardziej NU Skin. Czy myślisz że może oczyścić twarz z zaskórników? Można wiedzieć gdzie go kupowałaś? Renewal chyba jednak odpuszczę sobie razem z Dirosealem bo niedługo planuje ciążę.

Zapomniałam zapytać czy stosujesz go również pod oczy? ja zazwyczaj stosuję te same kremy co do twarzy, ale kwasów nie próbowałam.

Edytowane przez Hexxana
Czas edycji: 2007-10-03 o 11:16 Powód: Post pod postem
aire jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-03, 11:21   #4
Hexxana
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 20
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Moja skóra nie toleruje złuszczania, co robić?

Zdam relacje jak dluzej pouzywam zel Nu Skin bo trudno jest mi ocenic tymbardziej,ze nie mam wiekszych problemow a Hydracid Alfa bardzo ladnie rozjasnil cere,zmniejszyl widocznosc porow oraz oczyscil wiec traktuje ten zel jako przedluzenie tamtej kuracji

Akurat mam kumpele,ktora jest konsultantka i nie mam problemow z dostepem do kosmetykow Nu Skin ale na necie znajdziesz sklep Ziola Zycia czy jakos tak;ewentualnie poszukaj konsultantki w swoim miescie.

Pod oczy uzywam Dirosealu-mnie akurat on sluzy i daje go na miejsca naczynkowe jak i pod oczy.

Mam bardzo wrazliwa skore i nawet nie przyszloby mi do glowy by probowac kwasy pod oczami,tymbardziej ze jest to bardzo cienki obszar skory.Moze lepiej zostan z uzywaniem Active C pod oczy.

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości