Wszystko o dekoloryzacji włosów - Strona 104 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Pokaż wyniki sondy: Z czarnego na blond?Czy wyjdzie kolor blond??
Oczywiście, że tak! 134 9,34%
Raczej tak! 188 13,11%
Raczej nie! 445 31,03%
Na pewno nie!Wyjdzie inny kolor! 667 46,51%
Głosujący: 1434. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2009-03-11, 16:16   #3091
vico
Przyczajenie

Dekoloryzacja-z ciemnego na jasny kolor włosów

Witam otóż mam włosy koloru bardzo ciemny brąz. Chciałabym je rozjaśnić, próbowałam już farby która podobno ma rozjaśnić włosy - brillance luminance o odcieniu lśniący brąz. Niestety farba ani troche nie rozjasniła moich włosów, jedynie odrosty wyszły strasznie żółte! Zastanawiam sie nad dekoloryzacją. Mam dość mojego czarnego koloru wlosów, chcialabym je rozjasnic do odcienia jasny brąz. Czy dekoloryzacja jest dobrym wyjsciem? Czy w jakimś stopniu niszczy włosy? Pomóżcie, bo ja nie wiem już co robic.
vico jest offline  
Stary 2009-03-11, 21:40   #3092
dzulia86
Raczkowanie

Dot.: Dekoloryzacja-z ciemnego na jasny kolor włosów

FARBA FARBY NIR ROZJASNI!!! to jest jedna z podstawowych zasdad we fryzjerstwie! jezeli macie ciemne wlosy i chcecie przejsc na blond i kupujecie farbe na ktorej pisze ze jest rozjasniajaca to dotyczy to tylko naturalnych wlosow.

Jezeli chodzi o dekoloryzacje to niszczy to wlos i po takim zabiegu trzeba i wypadaloby zainwestowac w dobre produkty odbudowujace wlos i wloski beda jak chodnik
Stary 2009-03-12, 02:26   #3093
atenaz
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez dzulia86 Pokaż wiadomość
Jezeli chodzi o dekoloryzacje to niszczy to wlos i po takim zabiegu trzeba i wypadaloby zainwestowac w dobre produkty odbudowujace wlos i wloski beda jak chodnik
chodnik?

wymiana http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=920711

szukam: CK Euphoria, Arabian Oud Kalemat, Gucci Rush, Moschino Love Love, Jimmy Choo Edp, Givenchy Ange ou Demon, Mancera Roses Greedy
atenaz jest offline  
Stary 2009-03-12, 16:35   #3094
Zabeczka13
Przyczajenie

Witaj! Ja dekoloryzowałam włosy z czarnych na blond. Jest to możliwe ale tylko u dobrego fryzjera. robiłam to już dwukrotnie w swoim życiu a włosy mam nadal w doskonałej kondycji. Za całość zapłaciłam 150 PLN (wrzesień 2008) dekoloryzacja trwała ok 2 godzin. Jestem z Bielska - Białej i znam fryzjerkę ,(starsza pani po szkoleniach zagranicznych, która naprawdę fachowo się tym zajmuje ( przyjeżdżają do niej kobiety nawet z Niemiec).Jeśli jesteś bardzo zainteresowana mogę podać jej namiary.Pozdrawiam Joanna
Zabeczka13 jest offline  
Stary 2009-03-12, 19:36   #3095
dzulia86
Raczkowanie

chodnik to taka przenosnia. chodznik przewaznie jest szorstki i nei mily w dotyku
Stary 2009-03-12, 21:01   #3096
vico
Przyczajenie

Dziekuje co prawda mam spory kawalek do Bielska Białej, ale jak coś to się jeszcze odezwę.
vico jest offline  
Stary 2009-03-13, 16:52   #3097
ifrit
Zadomowienie

Dot.: Wszystko o dekoloryzacji włosów

dzis zrobiłam dekoloryzacje w salonie REVLON
z ciemnego brazu ala czarny na brazik jasniejszy ... fryzjerka uprzedziła mnie ze po ok 3 mysiac włoski wyjasnieja jeszcze...
1 obecny
2 zdjecie wyjsciowy kolor

fryzjerka zadbała aby włoski sie nie poniszczyły
dodatkowo przeszłam kuracje odzywcza - włoski delikatne
200zł
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg bez☠tytułu.jpg (44,5 KB, 185 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg bez☠tytułu7.jpg (7,5 KB, 139 załadowań)

Edytowane przez ifrit
Czas edycji: 2009-03-13 o 16:55
ifrit jest offline  
Stary 2009-03-14, 13:42   #3098
alechandra
Przyczajenie

Hej. Mam naturalny kolor włosków ciemny blond ale od ponad roku farbuję na granatową czerń. A teraz tak marzy mi się jaśniutki rudy. Nie mogę się patrzeć już na ten czarny. Włosy mam bardzo mocne i grube.Nawet aż za grube. Nawet codzienne prostowanie od ponad 2 lat nie jest w stanie im zaszkodzić. Jak myślicie przeżyłyby dekoloryzację? A i jescze jedno. Słyszałam ze po dekoloryzacji mniej się krącą.To prawda?
alechandra jest offline  
Stary 2009-03-14, 14:59   #3099
kotbalamot
Raczkowanie

Dot.: z fioletowego szatyna na bląd

Dziewczyny potrzebuję fachowej pomocy.!!!
27 lutego 2009r. w salonie L`Oreal we Wrocławiu przechodziłam dekoloryzację pastą Platinium. Kolor wyjściowy średni brąz fioletowy ( z natury jasny szatyn) poziom 4. Znudził mi się fiolet i chciałam mniej jaskrawy kolor np popielaty szatyn : majirel nr 5,11 a jeszcze lepiej popielaty ciemny blond 7,1.
Zawsze marzyłam aby być blondynką, zresztą w moim wieku juz należy się odmładzać.
Farba zchodziła nad podziw dobrze , włosy szybko się rozjasniały i w niecałą godzinę rozjaśniły się z poziomu 4 do poziomu 7-8, do koloru wściekłego kurczaka, na końcach lekki pomarańcz. Ponieważ jestem zimnym typem kolorystycznym ( chyba zima) zażyczyłam sobie jakiś zimny-popielaty blond. Fryzjer stwierdził, że sie dobrze rozjaśniają więc za 3-4 miesiące zrobi mi demakijaż i położy jasny lub bardzo jasny opalizujący blond ( nr 8,2 lub 9,22) i że wtedy już wyjdzie ten odcień.
Ponieważ w salonie była resztka majirel 7,1 fryzjer mieszał rózne kolory i zafarbował mi na taki naturalny ciemny blond. Niestety po myciu zamienił się w paskudny, słomiany , rudo-zółty blond mimo , że używałam płukanek srebrnej i fioletowej oraz fioletowego szamponu Joanny.

Dodam , że dekoloryzacja nie za bardzo zniszczyła mi włosy. Tzn. są w dotyku prawie tak samo miękkie, dobrze się rozczesują a jedynie straciły blask, są matowawe. Przed dekoloryzacją były super lśniące i były moją dumą. Fryzura też zyskała na objętości co oznacza, że łuski są rozchylone. Końcówki podcięte o około 4-5 włosów są w niezmienionej kondycji i nie są popalone. Przez dwa tygodnie intensywnie odżywiałam włosy.

Do czego zmierzam.
Otóż dzisiaj , po 2 tygodniach od dekoloryzacji zafarbowałam włosy : kolor 7,1 Majirel ( popielaty blond) + 6% woda z Subriny zmieszany z 121 Wella SAfira Blask księżyca ( mroźna platyna) + woda 9%. Wymieszałam te dwa kolory coby nie wyszedł mi za ciemny oraz z zamarem ochłodzenia tej żółci. Trzymałam około 40 minut , zmyłam i co? Guzik!!!!!!!!!!!! Słomiana zółć jak była tak jest , rozjaśniły się co najwyżej o pół tonu. Nie muszę mówić, że przy moim typie kolorystycznym jest to wyjątkowo niekorzystny odcień , ja muszę mieć chłodny blond.!! Przeczytałam kilka wątków o doborze kolorów, farbowaniu i nie wiem , gdzie popełniłam błąd.
Generalnie jaśniejsze włosy bardzo mi odpowiadają, wyglądam młodziej i bardzo dobrze sie czuję. Jednak zwątpiłam i nie wiem co zrobić, aby ten wymarzony mroźny blond uzyskać.
Dziewczyny pomocy , bo jestem załamana.!!!!!
kotbalamot jest offline  
Stary 2009-03-14, 16:35   #3100
April007
Zadomowienie

GG do April007

Ja też już po Jakiś tydzień temu dokonałam dekoloryzacji. Schodziłam ze średniego brązu farbowanego L'Orealem Preference - Mroźny Kasztan. Nałożyłam dekoloryzator By Fama na 40 min, kolor bardzo ładnie się rozjaśnił do żółtka z rudościami Na to nałożyłam mieszankę Majirel: 8.0, 8,2 i 9,23 z czego więcej 9.23 niż niż 8,2 To wszystko na wodzie 9%, 35 min na włosach. Nie zniszczyły się bardzo, choć liczyłam na ciut jaśniejszy odcień. Mam zamiar powtórzyć zabieg za jakiś miesiąc i nalożyć farby na poziomie 9-10, bo faktycznie po dekolorze łapie ciemniej, a marzy mi się kolorek 2 tony jaśniejszy niż mam teraz. No ale nie jest źle Jestem zadowolona. Zabieg wyniósł mnie ok 130 zł, przy czym farby zostalo na 2-3 kolejne użycia - napewno coś jeszcze z nimi pomodzę
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Ja przed.jpg (120,3 KB, 224 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Ja po copy.jpg (156,7 KB, 320 załadowań)
April007 jest offline  
Stary 2009-03-15, 14:45   #3101
ifrit
Zadomowienie

cudowny kolorek bardzo mi sie podoba...
moje włoski jasnieją po kazdym myciu
Stary 2009-03-15, 16:37   #3102
tewa1259
Zadomowienie

cudowny ten kolorek, a mój jest taki ciemny i boję się dekoloryzacji jak diabli
tewa1259 jest offline  
Stary 2009-03-17, 16:35   #3103
ilustrowana inaczej
Rozeznanie

a czy jeśli farbuję włosy szamponem koloryzującym Pallete do 24 myć na czarny, to żeby przejść na rudy, też jest potrzebna dekoloryzacja?
Bo słyszałam że szamponetki nie wnikają we włos, tylko na barwią na wierzchu, więc może jest nadzieja?

<3
ilustrowana inaczej jest offline  
Stary 2009-03-17, 20:58   #3104
mes-bijoux
Rozeznanie

palette jest trudno zmyć. Ja szmponetkę do trzech myć miałam na głowie 6 miesięcy... oczywiscie wyblakła, ale odcień dość intensywny pozostał. Włosy wtedy myte codziennie, max. co 2 dni.

Razem od 08.02.2008
Zaręczona 20.08.2008r.
odliczanie do Wielkiego Dnia
8.08.2009
mes-bijoux jest offline  
Stary 2009-03-17, 21:27   #3105
ooodeta
BAN stały

GG do ooodeta

o boze , szamponetka brazowa paletta mojej siostrze zrobila z blondu fiolett , na dodatek nie mogla tego w oogole zmyc i byla zmuszona uzyc ciemno brazowej farby aby zakryc kosmite na glowie .. w ogole na wizazu wszyscy bardzo negatywnie wyrazaja sie o palettach ..
ooodeta jest offline  
Stary 2009-03-17, 21:36   #3106
mes-bijoux
Rozeznanie

przede wszystkim fryzjerzy nie chcą podejmować się dekoloryzacji, szczególnie z czarnej palette. Podobno najbardziej się z włosem zespaja.

Razem od 08.02.2008
Zaręczona 20.08.2008r.
8.08.2009
mes-bijoux jest offline  
Stary 2009-03-17, 21:45   #3107
ooodeta
BAN stały

GG do ooodeta

dobra , czyli z punktu dekoloryzacyjnego paletta jest najgorsza bo najbardziej wnika ze wlosy , ale .. w takim razie uzywajac ogolnie plaetty jest dobrze bo sie nie zmywa tak szybko jak inne farby ? .. mhmmm ..
ooodeta jest offline  
Stary 2009-03-17, 21:48   #3108
ilustrowana inaczej
Rozeznanie

czyli sie wpakowałam w bagno? mi kolor ładny wychodzi, co prawda te do 6 myć mi nigdy nie wychodziły. A tutaj wszystko ślicznie. Ale w takim razie chyba z tego co mowicie dziewczyny, bez koloryzacji sie nie obejdzie, a szkoda, boje sie jej strasznie

<3
ilustrowana inaczej jest offline  
Stary 2009-03-17, 21:55   #3109
brudzio
Przyczajenie

.

Edytowane przez brudzio
Czas edycji: 2009-05-16 o 17:58
brudzio jest offline  
Stary 2009-03-17, 22:40   #3110
mes-bijoux
Rozeznanie

zapytaj fryzjera. Moja fryzjerka odradza mi mycie głowy tuż przed zabiegami związanymi z koloryzacją, bo naturalna warstwa sebum jednak minimalnie chroni. Ja bym nie myła.

Razem od 08.02.2008
Zaręczona 20.08.2008r.
8.08.2009
mes-bijoux jest offline  
Stary 2009-03-18, 19:13   #3111
dark01
Zakorzenienie

GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01

Cytat:
Napisane przez ooodeta Pokaż wiadomość
dobra , czyli z punktu dekoloryzacyjnego paletta jest najgorsza bo najbardziej wnika ze wlosy , ale .. w takim razie uzywajac ogolnie plaetty jest dobrze bo sie nie zmywa tak szybko jak inne farby ? .. mhmmm ..
.......
jesli chcesz mieć przeżarte farbą włosy i nadające się praktycznie tylko do ścięcia,bo nie do ładnego noszenia koloru<zmiany koloru na jakikolwiek inny> to takkk...zaiste paletta się do tego nadaje

wizażowo&pazurkowo
dark01 jest offline  
Stary 2009-03-19, 15:04   #3112
Makwkarmelu
Przyczajenie

Hej Dziewczyny! Gdzie kupiłyście Elgon i ile trzeba czekać na realizację przesyłki?

Chciałam zdekoloryzować włosy Renee Blache, zamówiłam zestaw w hurtowni fryzjerskiej Cyrkonie.eu, ale to oszuści, pieniądze przelane dawno temu, tysiące wysłanych maili, a paczki ani chociaż odpowiedzi ni widu ni słychu!
Makwkarmelu jest offline  
Stary 2009-03-19, 15:13   #3113
April007
Zadomowienie

GG do April007

Renee Blanche kupisz też w hurtowni prosprzęt- wpisz tak w googlach - wyjdzie Ci ich stronka. Wiem, bo sama chciałam tam kupić ale poszłam do fryzjerskiego i kupiłam By Famę A z tego co wiem, dziewczyny tutaj chwaliły ten sklep -sprzedaje też na allegro, ale dekoloryzator RB widziałam tylko na stronie sklepu.

Edytowane przez April007
Czas edycji: 2009-03-19 o 15:14
April007 jest offline  
Stary 2009-03-19, 21:45   #3114
pupcia
Przyczajenie

dekoloryzacja wlosow

witam mam pytanie mam dlugie wlosy ostatnio fryzjerka miala zrobic mi pasemka jasne i czarne ale nie wyszlo tak jak chcialam i teraz mam problem poniewaz mam za duzo czerni i troche pomaranczu i czy jest szansa to rozjasnic probowalam sama w domu roznymi farbami ale kolor pomaranczu niczym nie moge rozjasnic a juz nie wspomne o czerni prosze o podpowiedz co zrobic w takiej sytuacji czy jest to wogole do uratowania!
pupcia jest offline  
Stary 2009-03-19, 22:39   #3115
Connlasair
Raczkowanie

GG do Connlasair
Dot.: dekoloryzacja wlosow

widzisz, z dekoloryzacją to jest tak, że jeśli miałaś czarne włosy, po tym zabiegu będą żółto-pomarańczowe - najciemniejsze przy końcach, gdzie jest najwięcej warstw farby. Można by to niby dekoloryzować kilka razy, ale z włosów niewiele ci zostanie. Jednak z tego co piszesz zrozumiałam że chcesz rozjaśnić tylko te pasemka co nie wyszły - napisz dokładniej jak to było z tym farbowaniem. Miałaś czarne i rozjaśniałaś pasemka, tak?

Connlasair jest offline  
Stary 2009-03-20, 11:59   #3116
Makwkarmelu
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez April007 Pokaż wiadomość
Renee Blanche kupisz też w hurtowni prosprzęt- wpisz tak w googlach - wyjdzie Ci ich stronka. Wiem, bo sama chciałam tam kupić ale poszłam do fryzjerskiego i kupiłam By Famę A z tego co wiem, dziewczyny tutaj chwaliły ten sklep -sprzedaje też na allegro, ale dekoloryzator RB widziałam tylko na stronie sklepu.
Dziękuję za odpowiedź A gdzie kupiłaś Famę? I jakie Ci włosy wyszły, nie zniszczyły się?
Makwkarmelu jest offline  
Stary 2009-03-20, 12:06   #3117
April007
Zadomowienie

GG do April007

Kilka postów wyżej napisałam o efekcie i zamieściłam zdjęcia przed i po ( z tym, że po już z farbą, przed nią były trochę jaśniejsze i pomarańczowate ;-) ). Im bliżej skóry głowy tym ładniejszy był ten ściągnięty kolor - najgorsze końce - wyszły rudawe. Ale farba ładnie to wyrównała.

By Famę kupiłam w sklepie fryzjerskim w Krakowie. Nie mieli RB.
April007 jest offline  
Stary 2009-03-20, 17:23   #3118
pupcia
Przyczajenie

Dot.: dekoloryzacja wlosow

nie ja nie mialam czarnych mialam jasne wlosy z czarnymi pasemkami tylko chcialam sobie odswiezyc kolor i fryzjerka zrobila za duzo czarnych pasemek a potem chcac znow je odfarbowac to wtedy wyszly pomaranczowe nie jest tych pasemek duzo ale strasznie korci mnie taki kolor i nie idzie go jakos odtlenic ? a czy sa szanse zeby jeszcse zrobic z tych czarnych jasne?
pupcia jest offline  
Stary 2009-03-20, 21:23   #3119
natussia
Przyczajenie

Właśnie jestem w trakcie dekoloryzacji Elgonem. Mój naturalny kolor włosów to ciemny blond, od roku farbowane na różne kolory. Tydzień temu coś mnie podkusiło, aby zakupić farbę palette bez amoniaku (coś podobnego do Casting Loreal'u). Wybrałam najjasniejszy kolor czyli jasny brąz i... wyszły prawie czarne. Myślała, że się popłaczę, bo ostatnio rozjasniałam włosy i powoli starałam się powrócić do naturalnego koloru. Po peirwszym nałożeniu Elgonu ściagneło mi do takiego złoto-rudego blondu, niestety nie rozjasniło do końca końcówek, są nieco ciemniejsze. Mam nadzieję, że za drugim razem kolor się wyrówna. Mam do was pytanie, ponieważ używałam wcześniej farb Natural&easy Shwarzkopf i byłam z nich bardzo zadowolona i teraz chciałabym uzyskać kolor ciemny blond i nie wiem jaki odcień wybrać, aby włosy spowrotem nie stały się ciemne.
natussia jest offline  
Stary 2009-03-20, 22:38   #3120
mariikadnb
Przyczajenie

Witam
Mam mega problem, i sama przed soba od 7 m-cy udaje ze nic sie nie stalo. Kupilam szampon Palette,kolor czarny. Fakt wyszlo bardzo ladnie...ale mam ten kolor do tej pory,mimo tego ze myje wlosy codziennie. Odrosty mam juz o dlugosci 8 cm...i nie wiem co zrobic by powrocic do mego naturalnego koloru czyli brazu. Jesli znacie jakis dobry patent,to prosze dajcie odp. bo juz nie dam rady dluzej cierpiec
mariikadnb jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
blon i brąz, blond, brązowe, celestial, czarne, czarne włosy, czarny, czerń burgund wiśnia, czerwony, dekoloryzacja, dekoloryzator, elgon, farba, farbowanie, farbowanie włosów, fryzury, loreal, palette, platyna, platynowy, pomoc, problem, rozjasniacz, rozjaśniacz, rozjaśnianie, rozjaśnianie włosów, rozjaśnić, rude, rudy, włosy, zczarnego na rudy, zła farba, zmiana koloru, zmywanie koloru

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości