Wszystko o dekoloryzacji włosów - Strona 21 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Włosy i fryzury

Notka

Włosy i fryzury Podyskutuj na temat pielęgnacji, farbowania oraz stylizacji włosów. Fryzury damskie, ślubne, na studniówkę, fryzury krok po kroku i zdjęcia fryzur.

Pokaż wyniki sondy: Z czarnego na blond?Czy wyjdzie kolor blond??
Oczywiście, że tak! 134 9,34%
Raczej tak! 188 13,11%
Raczej nie! 445 31,03%
Na pewno nie!Wyjdzie inny kolor! 667 46,51%
Głosujący: 1434. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2006-05-26, 10:58   #601
kamaO
Wtajemniczenie

Dot.: rozjaśniacz?

Nutrisse Natea 111 Superrozjaśniający, rozjaśnił mi włosy ledwi o dwa tony.

Co do tego rozjaśniacza z Garniera: czy to ten w jasnym błękitnawym pudełku z blond babeczką na przodzie i jakimiś oznaczeniami E coś tam w symbolu farby? Cena ok. 12zł? Jakie on daje efekty? Bardzo niszczy włosy? Chciałam nim robić pasemka - dlatego pytam
Stary 2006-05-26, 11:18   #602
moorph
Raczkowanie

GG do moorph
Dot.: Do znawców?=>

Nie napisalas jaki masz naturalny kolor wlosow..
Poczekaj az bedziesz miala 3-4 cm odrosty i idz do dobrego fryzjera, ktory powinien dobrac odcien mozliwie najbardziej zblizony do Twojego naturalnego, lub zrobil koloryzacje "ton w ton"
Ciezko jest dobrac farbe tak aby byla ona identyczna z naturalnym kolorem wlosow.
moorph jest offline  
Stary 2006-05-26, 11:21   #603
aska15241
Raczkowanie

najlepiej by bylo jakbys podala swoj naturalny kolor wlosow i skorzystaj z rady moorph
aska15241 jest offline  
Stary 2006-05-26, 11:24   #604
satineS
Raczkowanie

Jestem szatynką.
Problem w tym,że tych odrostów wcale az tak nie widać, a ja chce po prostu miec swoje naturalne włosy.
Naprawde nic sie nie da zrobic?
satineS jest offline  
Stary 2006-05-26, 11:33   #605
moorph
Raczkowanie

GG do moorph

Wiec jesli odrostow nie widac,znaczy ze farbujac na te mokke po prostu naturalny kolor poglebilas
I wnioskuje ze sama zafarbowalas "ton w ton"
Poczekaj az kolor splowieje, i jesli pojawia sie znaczace odrosty i stwierdzisz,ze ich kolor jednak rozni sie od farbowanych - wtedy do fryzjera.
A jesli nie to delikatne pasemka,wtedy nie bedzie rzucala sie w oczy ta roznica. Ale z tego co widze to juz nie chcesz farbowac w ogole.
moorph jest offline  
Stary 2006-05-26, 12:46   #606
Ninedin
Zakorzenienie

Poczekaj aż odrosną A skoro nie widać odrostów oznacza, że naturalny kolor jest prawie taki sam jak ten farbowany Jest jeszcze jeden sposób skuteczny: obetnij włosy wtedy będą wszystkie naturalne
Ninedin jest offline  
Stary 2006-05-26, 14:33   #607
satineS
Raczkowanie

A dekoloryzacja?
Czy istnieje cos takiego?
satineS jest offline  
Stary 2006-05-26, 18:54   #608
KATona
Raczkowanie

po co ci dekoloryzacja...j przez kilka lat uzywalam mokki do zamalowywania pasemek...pomimo iz jest to trwala farba po pol roku (mam brazowe włosy) "zmieszała" sie i splukala tak ze wygladala jak moj naturalny kolor...po prostu nic nie rób tylko czekaj az sie splucze troche....
KATona jest offline  
Stary 2006-05-26, 20:46   #609
basia_poznań
Raczkowanie

Post z ciemnego na jasny

Moje włosy naturalnie są koloru ciemnego blondu. Od kilku lat farbuję je na ciemną czekoladę. Tego lata jednak chcialabym przefarbować je na jasny, złocisty brąz tylko nie wiem jak to zrobić. Musze rozjaśniać? Nie chce tego robić u fryzjera, wolalabym sama w domu. Pomożecie?

Pokonać wroga!!
Wykrzesać z siebie siły i uwolnić pokłady energii!

basia_poznań jest offline  
Stary 2006-05-26, 21:40   #610
Mariti
Wtajemniczenie

Dot.: z ciemnego na jasny

Było już wiele , wiele na ten temat ( dekoloryzacja, demakijaż, pasemka).Ale...niestety musisz w jakiś sposób rozjaśnić włosy ( oczywiście najlepszy fryzjera, ale skoro nie chcesz sa sposoby domowe).Jesli chcesz uzyskac jasny brąz użyj dekoloryzatora Garnier lub Loreal ( w drogeriach ok 45-50 zł) , po tym normalnie użyj farby w odcieniu brązu. Jesli jednak masz włosy bardzo ciemne może wyjśc marchewak i nie każda farba to pokryje ( jeśli kupisz odcień jaśniejszy niż będa włosy po dekoloryzacji to rzecz jasna farba tego nie pokryje, musisz wziąść to pod uwagę)U mnie po nałożeniu na włosy czarne farbowane wyszedł kilka lat temu jasny ryżawy ( gdzieniegdzie jasny blond, gdzieniegdzie ryży- użyłam tego z Loreala ale nieco przetrzymałam na głowie) więc są to specyfiki dość mocne.
Możesz też rozjasnic sposobem pasemkowym ( rozjaśniacz + ososba umiejąca to zrobić), ale jesli chcesz zejśc z ciemnego brązu do jasnego , to ta metoda, choć mniej inwazyjna będzie wchodzeniem pod schody, bo pasemka wyjda nierówno ( w pewnych miejscach ciemniejsze w innych jaśniejsze).Po tym najlepeij byłoby je pokryć farbą , ale wtedy będziesz miała brąz pasemka a nie pokrytą całą głowę . Oczywiście po dekoloryzacji pamietaj o dobrej odżywce do włosów ( najlepiej profesjonalnej , nie drogeryjnej).Powodzenia.
Mariti jest offline  
Stary 2006-05-26, 21:57   #611
Mariti
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez satineS
A dekoloryzacja?
Czy istnieje cos takiego?

Oczywiście , że jest coś takiego , wpisz w wizażową wyszukiwarke dekoloryzacja, wiele już o tym zostało napisane, ale Tobie nie jest ona potrzebna, skoro mokka jest bardzo zbliżona do Twoich naturalnych włosów .Skorzystaj z rady Moorpha.
Mariti jest offline  
Stary 2006-05-27, 09:29   #612
boniulka
Zadomowienie

GG do boniulka

Witam
KamaO-ja pisząc o Garnierze mialam na mysli dekoloryzator,poniewaz autorka wątku chce zejść z czarnego koloru.Garnier ten kosztuje ponad 30zł,a ten co Ty widziałaś to jest rozjasniacz i nie wiem nic na jego temat.
Pozdrawiam
Stary 2006-05-27, 13:33   #613
basia_poznań
Raczkowanie

Dot.: z ciemnego na jasny

dziękuję za radę. Chyba jednak wybirę się do fryzjera, zamiast sama eksperymentować

Pokonać wroga!!
Wykrzesać z siebie siły i uwolnić pokłady energii!

basia_poznań jest offline  
Stary 2006-05-28, 19:07   #614
M@RT@
Raczkowanie

Ja rozjaśniam joanną, mam ciemnobrązowe włosy i wychodzą jasne. Jednak tak jak juz poprzedniczki mówiły joanna jest mordercą dla włosów. Łamią sie i krusza. Ale raz kupiłam jakiś profesjonalny rozjaniacz w sklepie fryzjerkim i erfekt był bardzo marny
M@RT@ jest offline  
Stary 2006-05-29, 09:58   #615
phoenix
Raczkowanie

Wlasnie, podepne sie pod ten temat. Tez chce rozjasnic wlosy od daaawna farbowane na b,ciemny braz, koncowki prawie czarne. Cz ta farba mi pomoze ? Ta ktora opisuje Smerfeta ?
phoenix jest offline  
Stary 2006-05-29, 10:49   #616
kamaO
Wtajemniczenie

Farbą nie zdejmiesz koloru - wiem po własnym doświadczeniach. Potrzebny Ci będzie mocny rozjaśniacz albo dekoloryzator, który usunie pigment z włosów. Potem dopiero czeka Cię nałożenie wybranego koloru.
Stary 2006-05-30, 11:34   #617
montana22
Przyczajenie

Unhappy z ciemnej wisni na blond

mam problem z wlosami niedawno, jakis tydzien temu pofarbowalam sama ( mialam wczesniej balejaz z blondem ) farba garniera na taka ciemna wisnie... nie podoba mi sie wogole to co mam na glowie, lepiej wygladam w jasnych wlosach. mieszkam od niedawna w szwecji a tu fryzjer drogi. czy moge sama rozjasnic wlosy w domu i czy cos z tego wyjdzie...i jakiego rozjasniacza powinnam uzyc?? czy nie wypadna mi wlosy?? prosze doradzcie
montana22 jest offline  
Stary 2006-05-30, 15:08   #618
prowokacja17
Zadomowienie

GG do prowokacja17
Dot.: z ciemnej wisni na blond

myśle że niestety nic z tego nie wyjdzie włosy moga się rozjasnic na brzydki rudo pomaranczowy blond , lepiej zainwestuj w fryzjera
Stary 2006-05-30, 16:27   #619
kasienkaaa
BAN stały

nawet mysle ze fryzjer mało poradzi
ja farbowałam kiedys na braz i chciałam sobie zrobic rude i fryzjerka powiedziała ze musialaby mi zrobic dekoloryzacje i by mi sie wlosy okropnie poniszczyly
kolezanka robila na brązie blond pasemka i jej sie wszystkie te pasemka wykruszyły, druga robiła to samo i jej sie zrobiło okropne siano jakby natapirowane.
samemu nie radze, ja na ciemnych robilam dekoloryzacje w domu to na odrostach mi wyszedł prawie biały blond a reszty nic nawet nie wzieło (mialam dalej brązowe) i wygladało to tak okropnie ze musialam odrazu zamalowywac inna farbą a wlosy to juz nie mowie w jakim stanie byly pozniej- okropnie suche i sianowate!!! musiałam sciać wiekszosc wlosów przez to
kasienkaaa jest offline  
Stary 2006-05-30, 17:42   #620
smerfeta01
Zakorzenienie

moja koleżanka farbowała kiedyś na ciemny brąz Paletą i później nałożyła na głowę 2 opakowanie rozjaśniacza Joanny i o dziwo wyszedł jej fajny, jadny blond i włosy miękkie, wcale nie zniszczone ale sama bym chyba nie ryzykowała
smerfeta01 jest offline  
Stary 2006-05-30, 20:52   #621
Mariti
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez kasienkaaa
nawet mysle ze fryzjer mało poradzi
ja farbowałam kiedys na braz i chciałam sobie zrobic rude i fryzjerka powiedziała ze musialaby mi zrobic dekoloryzacje i by mi sie wlosy okropnie poniszczyly
kolezanka robila na brązie blond pasemka i jej sie wszystkie te pasemka wykruszyły, druga robiła to samo i jej sie zrobiło okropne siano jakby natapirowane.
samemu nie radze, ja na ciemnych robilam dekoloryzacje w domu to na odrostach mi wyszedł prawie biały blond a reszty nic nawet nie wzieło (mialam dalej brązowe) i wygladało to tak okropnie ze musialam odrazu zamalowywac inna farbą a wlosy to juz nie mowie w jakim stanie byly pozniej- okropnie suche i sianowate!!! musiałam sciać wiekszosc wlosów przez to
Da się ,da, jestem tego chodzacym i szczesliwym przykładem ( a miałam czarne włosy , farbowane, jeszcze miesiąc półtora miesiąca temu) teraz mam ciemny blond ( własciwie jasny brąz z blond pasemkami, jeszcze czeka mnie seria pasemek ale to nic, obecny kolor jest świetny) włosy troszkę się zniszczyły , ale to nie taka tragedia jak pisze kasienkaaa, pozatym poszukaj w wyszukiwarce wizażowej pod hasłami dekoloryzacja , demakijaż , itp, było o tym już baprawdę sporo
Mariti jest offline  
Stary 2006-05-31, 08:16   #622
montana22
Przyczajenie

dzieki dziewczyny za porady, w sumie kiedys mialam braz i polozylam na niego rozjasniacz...najpierw wyszedl mi marchewkowy....potem odczekalam tydzien i znowu rozjasnilam....wtedy mi wyszedl piekny blad. wlosy sie troche zniszczyly ale nie bylo tragicznie. teraz troche sie boje rozjasniania bo moje wlosy nie sa w zaciekawym stanie....zastanawiam sie tylko czy nie poczekac az kolor sie wyplucze troche....i wtedy rozjasnic...o ile sie wyplucze hmmmmmm jeszcze sie zastanowie
montana22 jest offline  
Stary 2006-05-31, 10:05   #623
Sara1
Raczkowanie

Masz tu sprzeczne wiadomosci ale tylko dlatego ze to wszystko zależy od włosa ja dopóki nie znalazłam farbki na allegro która daje mi fajny kolorek robiłam tak -gdy odrosty miałam spore farbowałam na kasztan albo brąz całe moje włoski ( naturalne ciemny szatyn ) i zaraz po tym robiłam pasemka joanną i wychodził fajny kolorek słomkowy .- żadna marchewka . Raz nawet za długo przetrzymałam rozjasniacz na włosach i wyszły BIAŁE .
jezeli sie boisz to zrób sobie pasemko na próbe i zobacz co ci wyjdzie , ale nie za szybko zmywaj rozjasniacz nawet gdyby ci sie wydawało ze juz czas bo widzisz biel. Po spłukaniu woda okazuje sie ze włosy sa ciemniejsze , Ja włosy sprawdzałam w ten sposób ze jedno pasemko miałam na próbe i co jakis czas spłukam je wysuszyłam szybko i patrzyłam jaki ma kolorek jezeli był mało rozjasniony to znowu je paciałam i dalej sie rozjasniał z reszta włosów . Tak wiec musisz spróbowac na pasemku co ci wyjdzie Ja nigdy ,jak dziewczyny piszą nie używałam dekoloryzatora jak przechodziłam z ciemnych na jasne ale to widac zalezy od włosa. Nawet teraz uzywam farbki jasny blond + 9 % utleniacz i moje odrosty ciemne jednakowo sie farbują jak reszta włosów
Sara1 jest offline  
Stary 2006-05-31, 10:52   #624
kasienkaaa
BAN stały

no wlasnie to zalezy od wlosa ja mam wlosy cienkie i slabe i dlatego mi sie bardzo poniszczyly, a juz calkiem nie wyobrazam sobie pozloyc 2 razy rozjasniacza u siebie! i w sumie moje wlosy łatwo łapią farbe ale w tym przypadku dekoloryzator ani troche nie podziałał...
ja bym nie ryzykowała..
kasienkaaa jest offline  
Stary 2006-05-31, 10:53   #625
montana22
Przyczajenie

dziekuje za rade....chyba zaryzykuje....i sprobuje z tymi poasemkami zobaczymy co mi wyjdzie
montana22 jest offline  
Stary 2006-05-31, 13:00   #626
smerfeta01
Zakorzenienie

ja proponuję najpierw zrobić kilka pasemek, a za jakiś czas znów rozjaśnić trochę, myślę, że wyjdzie fajny balejaż a jeśli kolor Ci nie będzie odpowiadał to możes zużyć jakiejś szamponetki w odcieniu blondu.
smerfeta01 jest offline  
Stary 2006-06-04, 08:37   #627
kusiaa
Przyczajenie

Unhappy czym zmyć ciemną farbę :( ??

hej dziewczyny macie jakieś pomysły albo sposoby, na to jak zmyć ciemną farbę .. Chciałam sobie pofarbować na jasny brąz a mi wyszedł ciemny brąz , wpadający niemal że w czarny .. jestem załamana i nie wiem co mam zrobić .. Wiem , że po jakimś czasie tak czy siak kolor trochę sie sam zmyje. Ale nie chcem tyle czekać więc jak któraś z was ma podobny problem i wie jak go się pozbyć , to proszę o pomoc
kusiaa jest offline  
Stary 2006-06-04, 09:47   #628
boniulka
Zadomowienie

GG do boniulka
Dot.: czym zmyć ciemną farbę :( ??

Witaj
Już niejedna z nas miała ten problem,jedynie co może pomóc w tym wypadku a jest niedrastycznym rozwiązaniem to częste mycie włosków szamponem przeciwłupieżowym,ja polecam Neril bo ładnie zmywa kolor,ale włosy są po nim poplątane ponieważ jest to szampon leczniczy więc do tego dodaj dobra odżywkę.
Nic innego nie mogę Ci polecić,bo pozostaje jedynie dekoloryzacja bądz pasemka,ale zapewniam,że kolor się zmyje i powinien być taki jak chciałaś.
Pozdrawiam
Stary 2006-06-04, 09:48   #629
Safira
Raczkowanie

Kolor na pewno sie troche wypierze, podobno pomaga mycie szmponem przeciw-lupiezowym....aczkolwiek po swoich doswiadczeniach wiem ze niestety swoje trzeba odczekac Niestety...

Safira jest offline  
Stary 2006-06-04, 10:36   #630
anciaahk
kosmitka

Ja mam teraz ten sam problem. Kilka lat farbowałam włosy na blond, a teraz od 3 miesięcy powróciłam do naturalnego koloru, jakim jest brąz. Niestety farba spłukiwała się dosyć szybko (farbowałam u fryzjera) i w efekcie od marca już 3 raz farbowałam włoski na brąz. Blond wygrywał zawsze. Niestety teraz fryzjerka lekko przesadziła i wyglądam jak czarna mamba . Mam wrazenie, że przy ciemnym kolorze włosów moja twarz jest trupio blada. Wyglądam jak strach na wróble. Myję włosy codziennie, ale narazie nie widać efektów "sprania: i rozjaśnienia. Nie wiem, czy pomogłaby relamacja u fryzjerki? - trochę szkoda włosów, musiałaby przecież jakoś je rozjaśnić.
Ciekawi mnie działanie Nerilu, wypadają mi włosy i mogłabym go spróbować, ale boję się, że efekt mógłby być zbyt mocny... Co o tym sądzicie?

Posłuchaj, jak mi prędko bije Twoje serce...
anciaahk jest offline  
Zamknij wątek

Tagi
blon i brąz, blond, brązowe, celestial, czarne, czarne włosy, czarny, czerń burgund wiśnia, czerwony, dekoloryzacja, dekoloryzator, elgon, farba, farbowanie, farbowanie włosów, fryzury, loreal, palette, platyna, platynowy, pomoc, problem, rozjasniacz, rozjaśniacz, rozjaśnianie, rozjaśnianie włosów, rozjaśnić, rude, rudy, włosy, zczarnego na rudy, zła farba, zmiana koloru, zmywanie koloru

Nowe wątki na forum Włosy i fryzury

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości