Wrastające włoski i pryszczki na nogach !!! Pilne !!! - Strona 19 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2008-07-23, 15:47   #541
dusiaaa
Rozeznanie

Dot.: Wrastające włoski i pryszczki na nogach !!! Pilne !!!

no faktycznie cena przystepna w takim razie czekam na relacje i zycze powodzenia
dusiaaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-24, 14:15   #542
Silwena
Wtajemniczenie

witajcie dziewczyny !

ja się poddaję, moje nogi nie nadają się na golenie ich codziennie. Pomaga zasypka Alantan, pomaga Sudocrem - jest mniejszy ból, zaczerwienienie, swędzenie... ale po depilkatorze skórę miałam cudowną 14dni conajmniej, potem depilator w ruch i znow 14 dni conajmniej. Problem tkwił w czasem wrastajacych włosach i w bliznach, ktore po tym mam. Ale to nic.. ponieważ to co mi sie robi na nich, gdy odrastają po goleniu (czyli po kilkunastu godzinach) to jest taka M*A*S*A*K*R*A, że depilowanie, w porównianiu, wypada 100% zadowalająco, bo nigdy mi takiej krzywdy nie wyrządzało CODZIENNIE, a ja codziennie musze golic. Ale już nie będę! Odpuszczam, wracam do depilatora!

pozdrawiam i 3mam kciuki za Wasze zmagania
Silwena jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-24, 15:31   #543
Mikimice
Raczkowanie

Ja już nie wiem co mam robić!
Wyjeżdżam teraz nad morze a moje nogi wyglądają tragicznie!:eek :
Dbam o to by nie wrastały włoski - robię regularnie peeling i jest ok, ale nie w tym rzecz - chodzi o to, że nie mogę się pozbyć się wcześniej powstałych krostek i ranek!
W ogóle nie chcą się goić - już ponad tydzień bez żadnych zmian.
: (
Stary 2008-07-25, 08:58   #544
dusiaaa
Rozeznanie

silwena skad ja to znam ....ja ogole nogi rano i po kilku doslownie kilku godz mam szczote na nogach i to taka masakryczna:/ nawt moj chlopach ma slabszy zarost na twarzy :P dlatego depilatora nie moge odpuscic...

mikimice a probowalas acnosanu T? mi na prawde pomogl w rewelacyjnie krotkim czasie moze warto sprobowac, drogi nie jest bo ok 8zl wiec niewiele ryzykujesz ile Ci zostalo do wyjazdu?
Stary 2008-07-25, 14:15   #545
Murmolls
Przyczajenie

Czytałam wasze problem ...zresztą nie wszystkie....ale mam ten sam problem....dokładnie mam podskórne włoski i już nie wiem jak się ich pozbyć...kremy do depilacji odpadają....bo nawet nie usuwają moich włosów....wosk...to samo...żyletka ...jeden dzień...golarka....muszę pare razy dziennie...laserowo...odp adło...już nie wiem co mam z nimi robić....smarowałam nogi fluidem...żeby nie było widać podskórnych włosków ale efekt dobry na 15 min...a dalej to samo;/;/ już się przyzwyczaiłam do codziennego golenia....ale do podskórnych włosków dalej nie;/;/
Murmolls jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-25, 15:18   #546
dusiaaa
Rozeznanie

murmolls nie ma innej rady jak peelingi, mocne nawilzanie i w razie potrzeby igla zeby wyciagnac"zagubione" wloski: niestety nic innego nam nie pozostaje
Stary 2008-07-25, 18:43   #547
Mikimice
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez dusiaaa Pokaż wiadomość
mikimice a probowalas acnosanu T? mi na prawde pomogl w rewelacyjnie krotkim czasie moze warto sprobowac, drogi nie jest bo ok 8zl wiec niewiele ryzykujesz ile Ci zostalo do wyjazdu?
Niestety wyjeżdżam już jutro, ale przed wyjazdem skoczę do apteki po ten specyfik
Stary 2008-07-25, 18:57   #548
dusiaaa
Rozeznanie

kup i sprawdz na pewno Ci nie zaszkodzi a ja juz widzialam efekty na drugi dzien-naprawde milego wypoczynku
Stary 2008-07-25, 23:32   #549
Murmolls
Przyczajenie

Cytat:
murmolls nie ma innej rady jak peelingi, mocne nawilzanie i w razie potrzeby igla zeby wyciagnac"zagubione" wloski: niestety nic innego nam nie pozostaje

Ale codziennie siedzieć i to robić.....zwariować idzie...a z igło jak by zobaczyła mnie moja mama to chyba by mnie zabiła....;/
Murmolls jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-26, 09:11   #550
dusiaaa
Rozeznanie

no niestety ja tak robie codziennie czasem i dwa razy dnia a co do mamy moja tez by sie darla zamknij sie w łazience i po sprawie a jak nie to idz do dermatologa ale podejrzewam ze to niewiele da...
Stary 2008-07-29, 10:57   #551
brzoskwinia82
Zadomowienie

Mam do Was pytanko - zawsze goliłam nogi maszynką i nigdy nie miałam problemów z wrastającymi włoskami, niedawno zakupiłam depiltor - depilowałam się dwa razy i niestety pojawił się problem - włoski wrastają i to sporo - stosuje peeling i szorstą rekawicę - trochę pomogło, resztę włosków wyciągnęłam igłą, ale zastanawiam sie co dalej? depilować i wyciągać te wrośnięte igłą, czy dać sobie spokój i wrócić do maszynki? Jak tak czytam o waszych bliznach i przebarwieniach to trochę się boję jednak depilować... Doradzcie, pliss

Mój blog o dzieciach
http://slodkiepotwory.blogspot.c om/

brzoskwinia82 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-29, 11:08   #552
Czykita82
Raczkowanie

ja zrezygnowalam z depilatora "mecze" sie maszynka - czasem jak dusiaaa 2 razy dziennie
boje sie ze jak uzyje depilatora to sytuacja sie pogorszy a tego bym nie chciala!!! ;P

aha zauwazylam ze gdy chodze w dlugich spodniach to wszystko wolniej sie goi niz gdy odkryje nogi i wystawie na swieze powietrze takze niestety troche strasze kropkami ostatnio
Czykita82 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-29, 13:42   #553
WinlyEm
po prostu Łinli

GG do WinlyEm

od kiedy używam depilatora braun tez zaczely mi wrastac wloski, ale nie na nogach, a bikini...przeczytalam ze najważniejszy jest peeling- no to peelinguję i szoruję skórę codziennie pod prysznicem szorstka gąbką, aż się czerwieni. na poczatku balam sie ze podraznię delikatną skóre, ale tak sie nie stalo (tzn na poczatku byla podrazniona, ale szybko sie 'przyzwyczaila' do szorowania;-) ). no i po wrastaniu ani śladu! ale jak tylko odpuszczę sobie szorowanie chociażby na pare dni to juz te cholery wrastają :/ więc robię to ciągle. po depilacji smaruje na noc sudocremem, potem rano
dezodorantem nivea w kulce (tak, tak, bikini dezodorantem) i jest ok

tak wiec podpisuję się pod opiniami, że najważniejsze jest częste złuszczanie skóry.
WinlyEm jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-02, 22:56   #554
karolcia106
Raczkowanie

Witam
Mój pomysł na wrastające włoski jest taki że depiluje nogi na zmiane; tzn raz depilatorem , a jak odrosną, maszynką, zeby je wzmocnic, znaczy te włoski;] depilacja depilatorem powoduje ze wloski odrastaja coraz slabsze i maja problemy z przebiciem sie przez skóre, stad maszynka . jak do tej pory dziala , chociaz zdazaja sie wrastajace wloski, no ale wiadomo..nie ma idealnej metody;/ a szkoda;/
karolcia106 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-02, 23:04   #555
truskawkowawiosna
Moderator

Cytat:
Napisane przez karolcia106 Pokaż wiadomość
Witam
Mój pomysł na wrastające włoski jest taki że depiluje nogi na zmiane; tzn raz depilatorem , a jak odrosną, maszynką, zeby je wzmocnic, znaczy te włoski;] depilacja depilatorem powoduje ze wloski odrastaja coraz slabsze i maja problemy z przebiciem sie przez skóre, stad maszynka . jak do tej pory dziala , chociaz zdazaja sie wrastajace wloski, no ale wiadomo..nie ma idealnej metody;/ a szkoda;/
włoski wrastaja dlatego, że pogrubia sie naskorek- to reakcja organizmu na uraz, a nie dlatego, ze wloski sa slabsze, to bajeczka, ktora powtarza sie od lat.

wloski, ktore sa golone maja ostre konce, dlatego wydaja sie mocniejsze

wloski moga rzeczywiscie sie oslabic, ale przy regularnym wyrywaniu z cebulkami przez dlugi czas, po latach.

aby nie wrastaly musisz nawilzac skore i jednoczesnie ją zluszczac peelingami albo uzywac kremow z mocznikiem w stezeniu 20-30%
mikroREKLAMA
MAMOTOTO Tkaniny, dzianiny, haft, handmade WROCŁAW
Sprzedajemy dzianiny, tkaniny, dresówki bawełniane. Zajmujemy się haftem komputerowym. Szyjemy dla małych i dużych:)

Ta reklama pokazywana jest pod 9 815 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
truskawkowawiosna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-03, 16:09   #556
Dualstar
Wtajemniczenie

Jak miałam zajęcia z kosmetologii na Uniwersytecie nt. depilacji to Kosmetolożka mówiła że wrośniętych włosków w takim stadium zaawansowanym się nie usunie, jedynie co można próbować pęsetką je wyciągnąć, a co do blizn to niestety trzeba je ukrywać jakimiś preparatami . Ja mam też takie powiedzmy męskie włoski , tzn. ciemne , twarde... ale u mnie to także wynik depilacji lecz również problemów z tarczycą niestety i powiedziała mi że jedynie kwalifikuje się do laserowego usunięcia , bo inaczej po depilacji będą rosnąć szybko ( oczywiste ) i widać takie czarne kropki - mniej widoczne w słońcu , ale jednak.

Pozdrowionka i głowa do góry
Dualstar jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-03, 17:19   #557
lily_of_the_valley
Zadomowienie

Ale sie dzisiaj wnerwiłam Zostało mi na nogach dosyć dużo plamek, myślałam że to pozostały mi blizny i długo będę czekać aż znikną, a co tu sie okazało ?! że wewnątrz tych plamek są wrośnięte włosy i dlatego nie chcą sie zagoić Powyciskałam to, posmarowałam Tribioticiem i myślę że już będą powoli znikać przebarwienia. Echhhh ..
Stary 2008-08-04, 10:51   #558
lawenda
Raczkowanie

mi pomaga bardzo na podrażnienia Panthenol spray
lawenda jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-04, 16:08   #559
pani Ru
Przyczajenie

hej, dziewczyny.
wybaczcie, że się powtarzam, ale widzę, że nie wszystkie, zanim napiszą o swoim problemie, czytają historię tego wątku.
Polecam wam specjalny krem Veet przeciwko wrastający włoskom, któremu zawdzięczam udaną wiosnę i lato.
Przetestowany na moich bardzo, bardzo, bardzo wymagających nogach. Nie wiem dokładnie, jak on działa, ale czyni cuda Po skutkach używania depilatora, pomógł mi się dokurować. Teraz używam głównie kremów, ale zdarza się sięgnąć po wosk (depilator wyrzuciłam ostatnio do kosza!) i czasem - w sytuacji podbramkowej - maszynkę. A ten specyfik wsmarowuję po depilacji. Łagodzi skórę i włoski nie wrastają.
o.
pani Ru jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-04, 16:14   #560
pani Ru
Przyczajenie

o, proszę. ten produkt ma tutaj swoją recenzję:
http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,19...u-wloskow.html
większość recenzentek daje ocenę pozytywną.
jest też podany skład i działanie.
pani Ru jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-04, 16:35   #561
a_nirvana
Raczkowanie

GG do a_nirvana

Ktoś pisał o tym problemie (wrastanie włosków) na stronie z rossmanna:

Mam problem związany z depilacją. Ze względu na dużą ilość grubych włosków zdecydowałam się na depilację depilatorem. Niestety po zabiegu włoski nieładnie wrastają i powodują rany oraz stany zapalne. Czy jest jakiś preparat, który złagodzi te dolegliwości?
Polecam zwłaszcza środki farmakologiczne, które można kupić w aptece bez recepty, jak np. Allantan, Tormentiol, czy Bepanthen oraz bardzo skuteczne dermokosmetyki - Cicalfate (Avene), Cicaplast (La Roche-Posay), czy Zinalfate (Blau-Farma). Złagodzą podrażnienia po depilacji i przyspieszą gojenie skóry w przypadku ran i stanu zapalnego. Ciekawa jestem czy mówiąc o stanie zapalnym ma Pani na myśli tzw. rogowacenie okołomieszkowe, które charakteryzuje się obecnością drobnych krostek i pęcherzyków w okolicy mieszków włosowych. Jest to rodzaj infekcji bakteryjnej (gronkowcowej), do której dochodzi pod wpływem drobnych urazów i zadrapań z jakimi możemy się spotkać podczas golenia. Jeżeli tak, dobrze byłoby udać się do dermatologa, być może konieczne będzie zewnętrzna aplikacja płynów lub kremów z antybiotykiem. W aptekach dostępny jest także krem firmy SVR - Xerial 30, który polecany jest w przypadku wrastających włosków po depilacji oraz zapalenia mieszków włosowych. Dzięki obecności 30% mocznika, glicerolu, allantoiny i kwasu mlekowego, działa złuszczająco, zmiękczająco i przeciwzapalnie. A swoją drogą warto pomyśleć o zmianie metody redukcji owłosienia. Być może depilacja ciepłym woskiem byłaby lepiej tolerowana.
Stary 2008-08-04, 21:51   #562
azure
Zadomowienie

GG do azure

Cytat:
Napisane przez a_nirvana Pokaż wiadomość
Polecam zwłaszcza środki farmakologiczne, które można kupić w aptece bez recepty, jak np. Allantan, Tormentiol, czy Bepanthen oraz bardzo skuteczne dermokosmetyki - Cicalfate (Avene), Cicaplast (La Roche-Posay), czy Zinalfate (Blau-Farma). Złagodzą podrażnienia po depilacji i przyspieszą gojenie skóry w przypadku ran i stanu zapalnego.
Szkoda że te wszystkie specyfiki mają tak małą pojemność, że gdyby chcieć używać na nogi to po prostu żal bierze
azure jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-05, 08:22   #563
a_nirvana
Raczkowanie

GG do a_nirvana

Wiesz w ostateczności można się wykosztować, jeżeli ma to pomóc, ja ostatnio oprócz czerwonych krostek i wrastających włosków mam wielkie czerwone plamy od komarów bo mnie pogryzły a ja mam na nie uczulenie, więc już na pewno nie będę tego lata chodzić w spódniczkach i krótkich spodenkach
Stary 2008-08-05, 10:43   #564
dusiaaa
Rozeznanie

ja opalilam nogi i tak juz tych paskudztw nie widac wiec udaje mi sie ubrac cos krotszego na wrastajace wloski znalazlam swoj sposob nie zrezygnowalam z depilatora ale raz na misiac gole nogi i bikini tak z 3 razy pod rzad, wloski robia sie mocniejsze,latwiej sie przebijaja a ja je wtedy depilatorem i tak w kolko. oprocz tego peeling ostra gabka i masc z wit A -naprawde dziala i duzo mniej wloskow wrasta
Stary 2008-08-12, 13:02   #565
ifrit23
Przyczajenie

Czesc dziewczyny!

Ja tak troche z innej strony chcialabym podejsc do tematu.
Jestem aktualnie na etapie kupna depilatora. Chciala bym aby ktos podsunal mi pomysl jak zapobiegac temu problemowi zanim sie pojawi.
Nie mam zupelnie doswiadczenia z depilacja. Cale zycie do tej pory z maszynka
Co robicie przed co robicie po np:
nie dokonca rozumiem co robicie z talkiem nakladacie na nogi i zostawiacie?
co z pilingiem tuz przed czy na dzien przed ?
czym najlepiej zdezynfekowac przed i po?
Po jakim czasie zaczal Wam doskwierac problem z wrastajacymi wloskami?
Tyle tu wszystkiego ze mam troche problem zeby sie polapac
Trzymajcie sie cieplutko
ifrit23 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-12, 13:22   #566
klajdla
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez ifrit23 Pokaż wiadomość
Czesc dziewczyny!

Ja tak troche z innej strony chcialabym podejsc do tematu.
Jestem aktualnie na etapie kupna depilatora. Chciala bym aby ktos podsunal mi pomysl jak zapobiegac temu problemowi zanim sie pojawi.
Nie mam zupelnie doswiadczenia z depilacja. Cale zycie do tej pory z maszynka
Co robicie przed co robicie po np:
nie dokonca rozumiem co robicie z talkiem nakladacie na nogi i zostawiacie?
Yyyy... ja tam zadnego talku nie uzywam Takze lepiej, zeby w tej kwestii wypowiedziala sie jakas inna dziewczyna.

co z pilingiem tuz przed czy na dzien przed ?
Ja robie przed, ale nie zawsze. Bo w zestawie w depilatorze nam nasadki unoszace wloski i generalnie zeby wyciagnac je przed depilacja, czasem robie peeling tuz przed a czasem zdaje sie tylko na ta nasadke, ktora na szczescie spelnia swoja funkcje

czym najlepiej zdezynfekowac przed i po?
Na nogach akurat nie dezynfekuje nicznym, bo nie zostaja mi zadne pryszczyki ani kropki. Jednak pod pachami tak (tez wyrywam depilatorem). Wtedy przed przecieram malymi chusteczkami chyba ze spirytusem (tez mam dolaczone do depilatora) a zawsze po delikatnie przejezdzam wacikiem z 3% woda utleniona. Piecze doslownie minimalnie, ale zadnych pryszczykow potem nie ma

Po jakim czasie zaczal Wam doskwierac problem z wrastajacymi wloskami?
Na nogach w ogole nie mam takiego problemu, ale jak pisalam wczesniej, pod pachami tak. Generalnie zawsze mialam z tym problem (nawet jak golilam golarka). Potem przerzucilam sie na depilator i to samo. Potem wpadlam na pomysl z tymi chusteczkami i woda utleniona po zabiegu i problem zniknal Zero pryszczykow!

Tyle tu wszystkiego ze mam troche problem zeby sie polapac
Trzymajcie sie cieplutko
Mam nadzieje, ze choc troche pomoglam
klajdla jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-12, 15:38   #567
MagdaM
Przyczajenie

z mojego doswiadczenia wiem, że depilator nie sprawdza sie w przypadku grubych włosów. Właśnie dlatego dorobilam sie blizn na nogach, bo nieprzyzwyczajone mieszki zostały za osto potraktowane i zaczęły sie zapalenia, krostki itp.
Teraz pozostało mi sie uporać z wrastającymi włoskami ale to i tak lepsze niż męczenie się z zapaleniami mieszków

zasypka jest na podrażnienia - jak widzisz zę coś zaczyna sie czarwienić poprostu przysuszam zasypką i w miarę szybko robi sie strupek, albo jeżeli to podrażnienie to znika.

ja jeszcze zadowolona jestem z acnosanu, zaczęłam stosować od niedawna ale też ładnie odkaża i goi krostki jak nie daj boże dorwe sie do wyciskania:P

pilingi - ja z regóły robię 1-2 razy w tygodniu piling solą do kąpieli, jak dla mnie dobra rzecz bo zmiękcza naskórek i dostarcza minerałów skórze, przez co po takim osrym pilingu cząść włosków wychodzi a skóra robi sie gładziutka i równiesz szubciej sie goi Po takim pilingu często polewam skórę wodą utlenioną, zeby trochę rozjaśnić krostki

eh, najgorsze to to, ze wiem że nie staram sie jakoś nad wyraz i cząsciej zdarza mi sie zrobić ten piling tylko raz w tygodniu

wogóle staram sie jakos nie myśleć o tych moich nogach, bo inaczej do wariatkowa trza by mnie było zabrać (nad możem to już nie wiele brakowało). Pogodziłam się z tym ze króciutkie spodenki i spudniczki to nie dla mnie, ale znalazłam inne sposoby żeby sie czuć kobieco i sexi dekoldzik czy spódnice za kolano mogą bardziej działać niż mini hihihi

buziaki i pozdrawiam
MagdaM jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-12, 16:44   #568
dusiaaa
Rozeznanie

klajdla a jaki to konkretnie depilator masz bo poszukuje dobrego z nasadka wlasnie masujaco-peelingujaca

ifrit ja za kazdym razem jak sie kapie robie peeling albo sola albo ostra sizalowa gabka przed depilacja peeling-wole tuz przed, lepszy efekt. potem odkazanie jesli pojawia sie zaczerwienienia lub kropki- acnosan lub spirytus salicylowy ewentualnie jakas masc z antybiotykiem jak mam pod reka <tribiotic,davercin>. jesli nogi nie sa az tak bardzo podraznione smaruje je mascia z wit. A czekam chwile potem balsamem ale prawda jest taka ze kazdemu pomaga co innego, jednych dopada to cholerstwo mimo iz dbaja o nogi itd.. a innych nie. ogolnie uwazam ze warto miec na polce wlasnie ten Acnosan. tak jak napisalam MagdaM jak nie daj boze rozdziubie nogi to istny lek cud
Stary 2008-08-12, 20:05   #569
ifrit23
Przyczajenie

dzieki dziewczyny zastosuje sie do wkazowek.
mimo ze do tej pory golilam nogi to wloski mam cienkie. ale troche mnie len zaatakowal i pomyslalam ze dobrze by bylo poswiecac na to czas zamiast raz dziennie to raz na tydzien.
tyle ze dopiero tu dotarlo do mnie ze moze sie to wiazac ze skutkami ubocznymi. co prawda moge odstawic depilator w kazdej chwili ale skoro juz wydam na niego kaske...
nie wiem jak moglabym przewidziec czy mam tendecje do wrastajacych wloskow albo czy nabawie sie zapalenia mieszkow
chyba musze sprobowac poprostu
ifrit23 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-12, 21:47   #570
klajdla
Wtajemniczenie

Cytat:
klajdla a jaki to konkretnie depilator masz bo poszukuje dobrego z nasadka wlasnie masujaco-peelingujaca
BRAUN Silk-epil X'elle 5585 Cudo nie depilator! Zachwalam go gdzie tylko sie da
klajdla jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości