Wrastające włoski i pryszczki na nogach !!! Pilne !!! - Strona 34 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2010-05-15, 11:20   #991
blackxcloud
Przyczajenie

Dot.: Wrastające włoski i pryszczki na nogach !!! Pilne !!!

A co z tymi wrośniętymi włoskami? Ktoś mówił, że najlepiej jest podważyć je igiełką, oczywiście po wcześniejszym odkażeniu. Jak przeczytałam tak zrobiłam. Tylko, że już przy pierwszym delikatnym nakłuciu pojawia się krew :/ I muszę mechanicznie je podważać. W moim przypadku to syzyfowa praca- najgorzej jest na kolanach.
Jestem świadoma, że najlepsze są peelingi, ale ich tez zbyt często nie można stosować. Boję się, że jeśli nie wyciągnę tych włosków za wczasu to będzie kolejne zapalenie mieszków włosowych.
Igła, pęseta, paznokcie czy peeling przy podważaniu włosków wrośniętych?
blackxcloud jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-15, 12:31   #992
Yoruichi
Przyczajenie

U mnie peeling się nie sprawdza, nawet częsty, gąbka szorstka również
Staram się nie wyciągać włosków chyba że bardzo je widać, są np. długie lub robi się krostka..
Wrastają mi i po depilatorze i po zwykłym goleniu maszynką ;(
Stary 2010-05-17, 13:24   #993
kasa8686
Raczkowanie

ja robię peeling tylko i wyłacznie gąbka Syrena.dziwne bo inne się nie sprawdziły.ta gąbka z jednej strony jest normalna, a z drugiej bardziej szorstka. 2x w tygodniu podczas kąpieli peelinguje Syreną/od strony b szorstkiej/miejsca depilowane i jest ok.nie bawię się w poszukiwanie wrosniętych włosków i nie grzebie w nich. włos po jakimś czasie sam znajdzie droge wyjscia a ja pomoge mu szorstką Syreną i częstym balsamowaniem/najlepiej krem-balsam z dodatkiem wit e/.kiedyś tez sie tym przejmowałam i dłubałam/pęseta&igła/ ale robiło sie coraz gorzej i gorzej.konkretnie mówie tu o okolicach bikini bo z reszta ciała raczej nie mam wiekszego problemu.wiem ze jak sie le depilatorem zrobi albo woskiem to badzo wrastaja.moze doszłam do wprawy z woskiem ,ale radze do kosmetyczki sie udać bo zrobi to najprofesjonalniej i bez wrastania.
A i na ranki i podraznienia po depilacji najlepszy jest tribiotic/mała saszetka kosztuje 1.50/.jest antybiotykiem i nie mozna go stosować bez przerwy,ale działa w zastraszajacym tępie,polecam
kasa8686 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-09, 09:34   #994
lumtecua
Raczkowanie

Moje drogie,
podleczyłam sobie nogi, mam kilka prawie wygojonych krostek i blizn. Nie goliłam się juz chyba z miesiąc więc poradźcie, jak najlepiej ogolic teraz nogi??? Po kremach mam poraznienie poza tym na lato odpadają, maszynka= duże podraznienie i czerwone krostki
wosk na zimno w domu i na ciepło u kosmetyczki=najpierw dobrze potem kiepsko
a co z depilacja cukrową? czytałam, że na niektóre nie działa i że nie wyrywa w ogóle włosków a inne dziewczyny bardzo chwalą... Jakie macie doświadczenia? Mniej wrastania?
Co robić?
lumtecua jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-09, 11:10   #995
dusiaaa
Rozeznanie

maszynka elektryczna(jak masz mocne włoski moze byc nawet meska) ja jestem bardzo zadowolona-zero podraznien
dusiaaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-09, 16:00   #996
agusia342494
Przyczajenie

Czesc przejrzalam jakas czesc tego watku chcialam Was zapytac jak sie uzywa tego acnosan T ?? nalewa sie na wacik i tym smaruje czy moze robicie to jakos inaczej ?? Wogole pomogl Wam jakos na te ranki od wrastajacych wloskow ??
agusia342494 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-10, 16:34   #997
lumtecua
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez dusiaaa Pokaż wiadomość
maszynka elektryczna(jak masz mocne włoski moze byc nawet meska) ja jestem bardzo zadowolona-zero podraznien
dzięki : ) spróbuje dzisiaj na bikini i zobacze jaki bedzie efekt.

Acnosan T jest dobry na krostki i zaczerwienienia. ładnie goi. Po prostu przecierasz zwilżonym wacikiem.
Stary 2010-06-14, 11:48   #998
darunia89
Raczkowanie

GG do darunia89

Witam
Chciałabym zaczerpnąć porady, chodzi o to, że na udach z tyłu pod pośladkami od golenia maszynka mam pełno czerwonych krost... Nie wiem czym to wyleczyć, stosowałam maść z wit. A, myje mydłem siarkowym teraz próbuje z tonikiem Acnosan Max czytałam tu, że niektóre z was polecają Acnosan T ale akurat nie było go w aptece wiec kupiłam ten Max. Czy są jeszcze jakieś sposoby, żeby te krosty zeszły? I czym najlepiej depilować uda, bo maszynka odpada na 100%. Używałam też pasty cukrowej i było w sumie ok.
Prosze o pomoć

darunia89 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-14, 11:54   #999
dusiaaa
Rozeznanie

a moze tradycyjny i dla niektórych kultowy sudocrem? troche podsuszy i podleczy. acnosan max rozni sie troche skladowo od acnosanu T ale moze tez sie sprawdzi
Stary 2010-06-14, 12:15   #1000
darunia89
Raczkowanie

GG do darunia89

dziekuje za odpowiedz aptekarka powiedziała ze ten Max jest silniejszy od T wiec może i lepszy a jak nie to kupie ten T

darunia89 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-14, 15:52   #1001
natalka606
Przyczajenie

Witam
Mam problem, dość dużo na ten temat szukałam ale nic nie znalazłam i jestem załamana. A więc na nogach zawsze mam takie jakby czarne kropki. Nawet jak się zgolę maszynką to w dotyku są one gładkie ale wyglądają jakbym ich nie goliła od paru dni. Myślę że ok 2 mm włoska rośnie pod skórą poziomo a potem wychodzi na wierzch. kompletnie nie weim co z tym zrobić bardzo proszę o rady albo loinki jak ktoś już miał podobny broblem.
natalka606 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-14, 20:13   #1002
blackxcloud
Przyczajenie

Lumtecua próbowałam pasty cukrowej, ale w moim przypadku nic nie wyszło. Może trochę włosków wyrwałam, ale nie jakoś spektakularnie. Napaliłam się na ten sposób, bo zebrałam o tym mnóstwo pozytywnych opinii, musiałam spróbować. Możesz zrobić mniejszą ilość pasty i spróbować depilacji na niewielkim fragmencie ciała. Spróbuj, a nóż widelec pomoże? : )

natalka606 -mam podobnie. Nie wiem kiedy napadł mnie ten pomysł, ale zaczęłam to coś 'wyduszać' i okazało się, że i owszem- są to włoski, w moim przypadku mające długość mniej więcej 3milimetrów. Przede wszystkim: dziewczyny radzą peelingi albo te szorstkie gąbki do masażu. Ja używam jeszcze rękawicy i peelingu-kawowego. Spróbuj. Potem pomyślimy co dalej ; )

Odnośnie moich doświadczeń: zebrałam się do dermatologa (w końcu). Kobieta- były o niej świetne opinie, to pomyślałam, co mi szkodzi.
Przepisała mi żel Clindacin (prawdopodobnie na receptę) na stany zapalne, ale nie powiedziała mi NIC o wrastających włoskach. Żel kosztuje 18zł, ale jeszcze nie próbowałam- boję się pogorszenia stanu moich nóg, bo póki co jest w miarę.
Mam jeszcze pytania do Was, próbowałyście olejek rycynowy? Jak radzicie sobie z bliznami? Czy można 'opalać' blizny na słońcu?
Stary 2010-06-15, 07:13   #1003
dusiaaa
Rozeznanie

clindacynu nie probowalm ale mialam clindacne(tez substancja czynna-klindamycyna) i jest duza poprawa ale wymaga regularnosci i niestety skora szybko sie przyzwyczaja i pozniej juz tak dobrze nie dziala. w trakcie stosowania masci radzilabym zrezygnowac z peelingow a zamiast tego kupic cos z mocznikiem(tez lekko zluszcza) po jednej tubce masci od lekarza powinnas widziec roznice
Stary 2010-06-15, 09:24   #1004
lumtecua
Raczkowanie

blackxcloud na dep. cukrową na razie sie tylko czaję, bo raz próbowałam zrobic pastę sama , ale ją spaliłam i w ogóle za dożo za chodu. Juz przy wosku strasznie mi schodzi to co dopiero z taka pastą.
jesli chodzi o golenie maszynką elektr. to nie dla mnie, musiałabym co 2-3 dni się podgalać a ja nie lubie kłujków, zwłaszcza na nogach.
Ogoliłam łydki u kosmetyczki i jest bdb! Smarowałam je raz sudokremem, kilka razy vitana acne i tribiotic'em, który po przerwie znowu mi pomaga i regularnie pilarix i jestem pod wrażeniem. Do tego acnederm i moze jakos dotrwam do nast. depilacji.
Myślę że pilarix jest lepszy od squamaxu, bo ładnie łagodzi podraznienia i nie śmierdzi.
Gąbka syrena jest dobra i zastąpiłam nią peelingi kawowe - jednak powodowały u mnie podrażnienia i pogrorszenie stanu. Nie peelingowac krostek!
Blizny maja osobny wątek http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=112385

Edytowane przez lumtecua
Czas edycji: 2010-06-15 o 09:26
Stary 2010-06-15, 16:42   #1005
natalka606
Przyczajenie

blackxcloud próbowałam wyduszać te włoski ale nic to nie dało. Chyba że coś żle zrozumiałam więc mogłabyś napisać dokładniej? I zastanawiam się czy nie wyrwać ich zimnym woskiem to może potem już tak normalnie odrosnom. Ale nie wiem czy to dobry pomysł bo w przyszły piątek jade na wakacje i niechce mieć czerwonych krostek czy wrośniętych włosków.
Stary 2010-06-16, 15:29   #1006
blackxcloud
Przyczajenie

Lumtecua- dzięki za podany wątek.
Natalka606- nie próbuj na siłę. tak jakbym je 'wyciskała'? to chyba dobre określenie. Jeśli u Ciebie te włoski nie wychodzą, to znaczy, że włos ma się raczej dobrze- jest dobrze ukorzeniony. I jeszcze pytanie do Ciebie: Masz przesuszoną skórę na nogach? Nawilżasz je jakoś dodatkowo?
Dusiaaa to pewnie to samo ; ) dziwnie mi to na recepcie napisała, więc mogłam popełnić błąd. Dzięki za opinię.

A co z tym kremem z mocznikiem? Słyszałam genialne opinie. Jeszcze nie próbowałam, bo boję się że skóra może się zbuntować- i pokaże jakieś efekty uboczne. To uzasadnione obawy?
Stary 2010-06-16, 16:30   #1007
natalka606
Przyczajenie

Raczej bardzo suchej skóry nie mam, używam codziennie balsam.
Stary 2010-06-16, 21:52   #1008
dusiaaa
Rozeznanie

blackxcloud nie spotkalam sie jeszcze z opinia ze mocznik komus zaszkodzil wiec mysle ze mozesz sprobowac bez obaw, to nie jest silna substancja dziala nawilzajaco i zluszczajaco raczej nie masz sie czego obawiac
Stary 2010-06-18, 17:28   #1009
edytalek
Przyczajenie

Ja mam pytanie do dziewczyn, które stosowały KERANORM. Zakupiłam ten specyfik, jednak przed zastosowaniem mam kilka wątpliwości

- czy można go stosować codziennie, co kilka dni czy tylko bezposrednio po depilacji. Niby kuracja powinna trwac 3-4 tygodnie, jednak widziałam wypowiedzi dziewczyn, które stosują go od np. pol roku,

- czy można go stosować razem z peelingiem?

- co ze słońcem? czy nie pozostawia przebarwień? nie chodzi mi o regularne opalanie czy solarium a zwykłe przebywanie na słońcu.
edytalek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-02, 13:44   #1010
Lionella
Przyczajenie

Ja stosowałam Keranorm codziennie. Zużyłam 2 tubki (w czasie 4-6 tygodni) ale nie zauważyłam jakichś szczególnych rezultatów. Poza tym krem ma dość nieprzyjemna, tłusta konsystencję.
Bardziej odpowiada mi krem o podobnym skłądzie - Cerkoderm - tańszy i nie taki tłusty, lepiej się wchłania i dobrze nawilża.

Co do słońca to nie wiem, bo moje nogi go nie widują
Lionella jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-03, 20:28   #1011
Madzia14102
Raczkowanie

Hej dziewczyny!
Sprawa u mnie wygląda tak: mam te cholerne krosty już chyba z 5 lat! Początkowo potraktowałam je kremem, by usunąć włoski, następnie leciałam już zwykłą maszynką. Zrobiły się straszne kropki. Żal ; / Potem tata kupił mi depilator, bolało jak cholera, odstawiłam, bo strasznie cierpiałam przy tym. Potem golarka dla kobiet. Mało skuteczne. Kropki nadal były, no i są nadal ; [ Mama radzi mi opalać to, codziennie leżę trochę na słońcu, myśląc, że mi to dziadostwo zniknie. Każe mi też smarować, by zmiękczyć skórę. Co z tego, jeśli to są takie czarne plamy, miejscami większe od reszty Czytałam dużo na ten temat, zrobiłam peeling kawowy, skóra jest trochę gładsza, ale tam gdzie jest centrum tych wszystkich ran, skóra jest taka sama ; / Kilka dni temu tak patrzę na te czarne punkty, dotknęłam i wicisnęłam. Wychodzą włoski wrośnięte w skóre z taką ciemną cebulką-bleee. Co ja mam robić dalej? Już nie mam sił! Opalam na słońcu, ale to chyba nie załatwi całej sprawy. Pomocy! Już mam dość użerania się z tymi nogami, chcę wreszcie cieszyć się pięknymi nogami i krótkimi spódniczkami!

Madzia14102 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-09, 21:06   #1012
Madzia14102
Raczkowanie

Pomóżcie, proszę!!!

Madzia14102 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-09, 21:48   #1013
Bruja
Rozeznanie

Cytat:
Napisane przez Madzia14102 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny!
Sprawa u mnie wygląda tak: mam te cholerne krosty już chyba z 5 lat! Początkowo potraktowałam je kremem, by usunąć włoski, następnie leciałam już zwykłą maszynką. Zrobiły się straszne kropki. Żal ; / Potem tata kupił mi depilator, bolało jak cholera, odstawiłam, bo strasznie cierpiałam przy tym. Potem golarka dla kobiet. Mało skuteczne. Kropki nadal były, no i są nadal ; [ Mama radzi mi opalać to, codziennie leżę trochę na słońcu, myśląc, że mi to dziadostwo zniknie. Każe mi też smarować, by zmiękczyć skórę. Co z tego, jeśli to są takie czarne plamy, miejscami większe od reszty Czytałam dużo na ten temat, zrobiłam peeling kawowy, skóra jest trochę gładsza, ale tam gdzie jest centrum tych wszystkich ran, skóra jest taka sama ; / Kilka dni temu tak patrzę na te czarne punkty, dotknęłam i wicisnęłam. Wychodzą włoski wrośnięte w skóre z taką ciemną cebulką-bleee. Co ja mam robić dalej? Już nie mam sił! Opalam na słońcu, ale to chyba nie załatwi całej sprawy. Pomocy! Już mam dość użerania się z tymi nogami, chcę wreszcie cieszyć się pięknymi nogami i krótkimi spódniczkami!
Opalanie nie pomoże, wręcz przeciwnie - utrwali tylko te przebarwienia. Jeden peeling - zdecydowanie za mało, żeby zobaczyć efekty na zmienionej chorobowo skórze. Nawilżanie skóry - tak, ale musi być systematyczne i długofalowe, a nie od czasu do czasu jak się przypomni.
Co do reszty - cały wątek jest o tym, nic nowego nikt na razie nie wymyślił, inaczej z pewnością by się podzielił. Miłej lektury zatem
Stary 2010-07-14, 09:12   #1014
Hadassah
Zadomowienie

Witam, kolejna z tym samym problemem . Mam pytanie do dziewczyn, które robiły domowy Folisan: jak powinien wyglądać po wymieszaniu? U mnie pływają takie białe wiórki aspiryny... Acha, i jak go używać, przecierać płatkiem kosmetycznym (3x dziennie) nasączonym specyfikiem?
Hadassah jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-20, 14:21   #1015
charmed
Przyczajenie

Witam, przylaczam sie do was po kilkuletnim czytaniu watku .. depiluje lydki od wiecej niz 10 lat...problem z wrastaniem wlosow zaczal sie po jakichs 3-4 latach ...peelingi nie pomagaly, natluszczanie- nawilzanie- wysuszanie - wydlubywanie wrosnietych wlosow NIC !!! problem ciagle wracal !!! Teraz jestem na etapie smarowania balsamem dzieciecym z dodatkiem TELOCAPILU...narazie jeszcze za wczesnie na opinie czy pomaga czy tez nie, ale z pewnoscia napisze po kilku tygodniach czy dziala, moj kolejny bardzo przykry problem to wlasnie zapalenie mieszkow po depilacji maszynka okolic bikini! Po kazdym goleniu - nowiusienka swieza ostra maszynka zawsze to samo! Dziesiatki czerwonych kropek wypelnionych bialym plynem! Nie dosc , ze wyglada to dramatycznie to jeszcze boli i swedzi!!! Smarowalam juz wszystkim czym sie dalo! CZEMU kobitki musimy tak cierpiec, zeby wygladac gladko ?!!! Okolice bikini traktuje teraz ta sama mieszanka z Telocapilem, zobaczymy...od dawna mysle jednak o laserowym usuwaniu wloskow... ale wyplata zawsze rozplywa sie i nigdy jakos nie moge odlozyc na ten kosztowny zabieg... przymierzalam sie do zakupu "domowej"maszynki laserowej...ale kosztuje cos kolo 800 zl a na opakowaniu jest napisane, ze nie na wszystkich dziala i w zasadzie kupujesz "kota w worku"...jak nie zadziala to kasa wrzucona w bloto!!!

Ciagle czekam na "cudowny srodek" czy tez mniej problemowa a skuteczna na dluzej (niz maszynka do golenia) metode depilacji!

pozdrawiam wszystkie "wrosniete "
charmed jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-26, 10:06   #1016
kasa8686
Raczkowanie

Thumbs up Dot.: Wrastające włoski i pryszczki na nogach !!! Pilne !!!

Cytat:
Napisane przez Yoruichi Pokaż wiadomość
U mnie peeling się nie sprawdza, nawet częsty, gąbka szorstka również
Staram się nie wyciągać włosków chyba że bardzo je widać, są np. długie lub robi się krostka..
Wrastają mi i po depilatorze i po zwykłym goleniu maszynką ;(
na mnie też gąbki nie działały,dopuki nie sprawdziłam z firmy Syrena..

A NA ZDEZYNFEKOWANIE TEGO SYFU DOBRY JEST TRIBIOTIC,POTEM CLOTRIMAZOLUM+EMOLIUM
no i nie dłubać w tym bo będzie jeszcze gorzej ofcourse

Edytowane przez kasa8686
Czas edycji: 2010-07-26 o 10:09 Powód: poprawka
kasa8686 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-27, 12:45   #1017
legionistka17
Przyczajenie

Powiem tyle, że mi pomogły następujące rzeczy :
- odstawienie depilatora,
- raz na jakiś czas piling np. cukier zmieszany z cynamonem i oliwką, ewentualnie zaparzona kawa z oliwką,
- skinoren - jak miałam jeszcze wrośnięte włoski to złuszczało skórę tak, że się wałkowała i już więcej wrośniętych włosków nie mam
Obecnie krem xerial 50 extreme - po goleniu maszynką - zero podrażnień skóra nawilżona. Pięknie i gładko. Stosuję raz dwa razy w tygodniu. Jest on bardzo wydajny i gęsty. Wystarczy odrobina.

Za przeproszeniem Czasami trzeba się wsadzić do wanny zmiękczyć skórę porządnie i dopiero zrobić piling i ewentualna depilację A nie walczyć pod prysznicem A jak ktoś nie ma wanny to do miski wlać ciepłą wodę wziąć ręcznik i zrobić sobie okłady na miejsca gdzie chcemy depilować

Pozdrawiam wszystkich

Jeżeli nie golę się maszynką chodzę na wosk. Nic mi nie wrasta, a miałam straszny problem.

Pamiętajcie, że pasta cukrowa jest przeznaczona do słabego owłosienia. każda kosmetyczka wam to powie. Jeżeli ktoś ma mocne owłosienie wtedy wosk i nic nie będzie wrastało. Minus jedyny - włosek musi mieć 1 cm.

Kategorycznie odstawić depilator nic nie dłubać - gmeranie igłą czy czymkolwiek może doprowadzić do powstania blizn czy jakiegoś innego cholerstwa. Jeżeli jest wrośnięty włosek smarować go 2 razy dziennie wspominaną wszędzie mieszanką aspiryny czy też kupic sobie na allegro kosmetyk z serii skin doctor, który jak mi się wydaje ma mocniejsze działanie.
legionistka17 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-31, 12:04   #1018
ladynath
Raczkowanie

GG do ladynath

Ja znalalazlam rozwiazanie w koncu i to calkiem przypadkiem... oparzylam sie i kupilam masc a l a n t a n+. Przeczytalam ulotke i przypasowala mi do moich lydek sprobowalam i efekty niesamowite...poprawa 100krotna, ale i tak nie jest jeszcze idealnie... Zostaly mi chyba blizny;/ chce je potraktowac zima kwasem

---------- Dopisano o 12:04 ---------- Poprzedni post napisano o 12:03 ----------

http://kobieta.wp.pl/kat,26369,page,...wiadomosc.html
ladynath jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-31, 20:28   #1019
rudenka
Raczkowanie

[QUOTE=legionistka17;20956 693]...
Obecnie krem xerial 50 extreme - po goleniu maszynką - zero podrażnień skóra nawilżona. Pięknie i gładko. Stosuję raz dwa razy w tygodniu. Jest on bardzo wydajny i gęsty. Wystarczy odrobina.

Mam pytanie. Czy ten specyfik działa złuszczająco w sposób widoczny? tj. czy skóra po jego zastosowaniu się roluje, schodzi tak jak np. po zbyt mocnym opalaniu? Podrażnia w jakikolwiek sposób?
I czy miałaś jakieś blizny, przebarwienia, które udało Ci się "wywabić" tym kremem?
rudenka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-02, 10:01   #1020
Ulotka
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez legionistka17 Pokaż wiadomość

Pamiętajcie, że pasta cukrowa jest przeznaczona do słabego owłosienia. każda kosmetyczka wam to powie. Jeżeli ktoś ma mocne owłosienie wtedy wosk i nic nie będzie wrastało. Minus jedyny - włosek musi mieć 1 cm.

Kategorycznie odstawić depilator nic nie dłubać - gmeranie igłą czy czymkolwiek może doprowadzić do powstania blizn czy jakiegoś innego cholerstwa. Jeżeli jest wrośnięty włosek smarować go 2 razy dziennie wspominaną wszędzie mieszanką aspiryny czy też kupic sobie na allegro kosmetyk z serii skin doctor, który jak mi się wydaje ma mocniejsze działanie.

Mam diametralnie różne obserwacje. To właśnie cienkich, delikatnych włosków często pasta nie chwyta, natomiast te mocne i grube - w stu procentach.
A czekać z woskowaniem aż włos będzie miał 1 cm (!), nie wiem kto miałby tyle cierpliwości.
Ponadto jeśli już ktoś musi gmerać we wrośniętym włosku, to lepiej żeby zrobił to zdezynfekowaną igłą, niż drapał, wygniatał itp. Igłą łatwiej wydłubać włos na powierzchnię i zlikwidować bąbla wokół włosa. Może polać się trochę krwi przy tym, ale zaraz pojawi się strupek który szybko odpadnie. I nie zostają przy tym blizny, czego nie można powiedzieć o metodzie z pazurami.
Z tego co napisałaś, zgadzam się najbardziej z wymoczeniem i pilingiem z kawy z oliwką, ja do tego jeszcze dodaję trochę żelu do mycia. Pozdrawiam
Ulotka jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości