Wrastające włoski i pryszczki na nogach !!! Pilne !!! - Strona 37 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki Tutaj możesz zadać pytanie kosmetyczce, wymienić się doświadczeniem, opowiedzieć o swojej pielęgnacji.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2011-07-05, 15:50   #1081
talamaska
Przyczajenie

Dot.: Wrastające włoski i pryszczki na nogach !!! Pilne !!!

Możesz napisać jakiej pasty cukrowej używasz. Na allegro najwięcej jest CAMSAKIZI, właśnie przymierzam się do zakupu a ta ma powodzenie.
Mi też wrastają włoski czasem a po woku trochę mniej niż po depilatorze i chce jeszcze wypróbować pasty.

talamaska jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-05, 22:43   #1082
agata1335
Raczkowanie

A ile płacisz?
agata1335 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-06, 10:04   #1083
talamaska
Przyczajenie

Ja też używam woku już od jakiegoś czasu.
I jest to dla mnie najlepsza metoda depilacji.
Trochę boli ale po kilkunastu próbach wychodzi coraz lepiej.
Wczoraj zamówiłam taki krem z Oriflemu na wrastające włoski
http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,44...ki.html&next=1
Nie ma jeszcze opinii na KWC więc się skusiłam
bo może pomoże Zostanę królikiem doświadczalnym.
Zobaczymy jak się sprawuje. Opis ciekawy, co prawda przestałam już wierzyć w cuda no ale co mi tam.
pozdrawiam
talamaska jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-06, 22:16   #1084
agata1335
Raczkowanie

Na poprzedniej stronie wstawiałam zdjęcia moich nóg. Może ktoś jeszcze coś by mi poradził? Nie wiem już czego używać, pasty cynkowej, maści z wit.A, tribioticu, aloesu - tego wszystkiego używałam do tej pory, oczywiście nie na raz. Ale nie wiem, czego używać teraz. Gdzieniegdzie zostały mi małe krostki, kilka ranek i niestety te brązowe plamy
Stary 2011-07-07, 08:08   #1085
Kasia514
Przyczajenie

Agata1335 przeczytaj może o maści która nazywa się acne derm ona niweluje przebarwienia... ja miałam pojedyńcze plamki na nogach i po zastosowaniu udało mi się je rozjaśnić...
Kasia514 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-07, 14:01   #1086
agata1335
Raczkowanie

a długo jej używałaś? ja ją miałam ale w sumie nie używałam, raz czy dwa posmarowałam
Stary 2011-07-08, 07:59   #1087
Kasia514
Przyczajenie

używam jej od 2 tygodni regularnie, smaruje ją tylko na noc...
Stary 2011-07-08, 09:43   #1088
agata1335
Raczkowanie

To w miarę szybko działa ; )
Dzięki, spróbuję ; )
Stary 2011-07-08, 10:09   #1089
Kasia514
Przyczajenie

faktycznie dość szybko tylko nie wiem czy tak na Ciebie zadziała ale warto spróbować... Pamietaj tylko stosuj regularnie i może przy Twoich zmianach dwa razy rano i wieczorem. Życzę powodzenia i daj znać jakie są efekty
Stary 2011-07-08, 13:31   #1090
agata1335
Raczkowanie

Ok, dzięki ; )
Stary 2011-07-20, 23:30   #1091
ladynath
Raczkowanie

GG do ladynath

Mam ten sam problem po woskowaniu, już jakieś 2 lata... Mój stan poprawił się, gdy przestałam myśleć o moich łydkach, gdy przestałam dłubać, a zamiast tego łykałam wit. A + E. Balsamy zastąpiłam oliwką dla dzieci Hipp lub Babydream (wbrew pozorom - nie zapycha mieszków i naprawdę pomaga; kiedyś mojej koleżance kosmetyczka poradziła oliwkę, ale wtedy myślałam, że to głupota) a także JADALNYMI OLEJAMI, m.in z pestek winogron lub kokosowym. Trzeba uważać, aby w kosmetykach nie było PARAFINY, w olejach także (zapycha).

Dodatkowo polecam przynajmniej na początku rzadkie golenie nóżek. Męczące, ale trzeba..... mój chłopak to akceptuje musi.. Ja używam jednorazowej golarki, którą po jednym goleniu oczywiście WYRZUCAM (kupuję w Tesco 10 szt za 2,5 zł, takie granatowe; są jeszcze niebieskie, ale granatowe lepsze ).

Podsumowując. Prosta, naturalna pielęgnacja. Peelingi też polecam domowej roboty. I nie dłubać. A będzie lepiej!
Kosmetyki na bazie chemii tylko pogarszają sprawę.

Edytowane przez ladynath
Czas edycji: 2012-03-29 o 23:18
ladynath jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-19, 22:06   #1092
lovebites
Raczkowanie

A ja już się poddaje...! nie mam siły na wrastające włoski na nogach!
używałam już wszystkiego i żaden sposob golenia sie nie sprawdza.

1 uzywalam elektrycznej maszynki ale niestety po niej zostawały kropki na nogach a po kilku dniach rosnące włoski wrastaja
2 jednorazowej maszynki robia sie kropki
3 wosku i 4 nawet kremu .

Normalnie nogi zawsze byly moim atutem teraz je chowam bo mam mnostwo kropek i blizn po wrastajacych sie wloskach. Niestety ale nie moge sobie pozwolic na nieogolone nogi;/ Peelingi nie pomagają. A na laserowe usuniecie wlosow mnie niestac...

Zastanawialam sie czy nie zrobic peelingu chemicznego na blizny. probowala ktorac robic peeling kwasami na nogach w celu usuniecia tych blizn?

http://www.pustamiska.pl
http://www.pajacyk.pl

Myślę jak osoba dorosła, mówię jak osoba dorosła, ale nadal patrzę oczami dziecka
lovebites jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-22, 14:43   #1093
_cornelia_
Zadomowienie

2 lata temu moje nogi były straszne. Nawet w domu latem nosiłam długie spodnie, bo mi było wstyd. plama na plamie, dziury, ropniaki itd.
stosowałam peeleng kwasem migdałowym, kremy na blizny, peelingi ostra gąbką, nawilżania, uzbierałam pieniądze na laser, żeby nie miało mi już co wrastać.
może moje nogi nie są idealnie jednolite, ale mogę je już dumnie prezentować
wam też się uda
Stary 2011-11-14, 15:10   #1094
joasia7070
Raczkowanie

Witam kobietki Pisałam już na tym wątku dawno temu, wydaje mi się że nawet ok. 2 lat do tyłu. Problem wrastających włosów już mnie nie dotyczny, na nogach nie pozostały też szpecące ślady. Opisze jak do tego doprowadziłam. Więc:
- odrzuciłam depilator (bądź w waszym wypadku inną metodę, która doprowadziła do tego stanu),
- trzeba wzmocnić włoski, żeby te przebijały skórę, zaczęłam używać maszynki do golenia i tylko tej metody,
- unikajcie rękawic, peelingów w przypadku nie wygojonych ran, skóra musi być w pełni odnowiona,
- NIE WOLNO DRAPAĆ NÓG, JEŚLI NIE PRZESTANIECIE NIGDY NIE POZBĘDZIECIE SIĘ TEGO PROBLEMU,
- CZAS! nie ma co przyspieszać efektu pięknych nóżek, bo gojenie się to w przypadku wrośniętych włosków powolny efekt!!!,
- w gojeniu się może pomoc pasta cynkowa, maść z wit a ochronna.

Moje nogi też wyglądały beznadziejnie przez kilka lat nie mogłam ich pokazywać, wydawało mi się ze na 100% zostaną blizny, a jednak zaskocze was stosujcie się do podstawowych zasad, a wasz problem też minie jak i mój. Nie załamujcie się dziewczyny macie młodą skórę, która ma ogromną zdolność do regeneracji, czas, czas i jeszcze raz czas. Naprawde nie przesadzajcie ze środkami farmakologicznymi bo to ma mały wpływ, grunt to osuszyć zranienia i pozwolić na to żeby skóra się goiła. Wierze was mocno!!!!!
joasia7070 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-15, 18:49   #1095
ladynath
Raczkowanie

GG do ladynath

Dziewczyny Wróciłam w sierpniu z nad morza z totalnie zjaranymi łydkami (nie mogłam spać tak bolało:/) i od tamtej pory nie mam żadnego problemu ze stanami zapalnymi na łydkach!!! Nadal używam tylko jednorazowych maszynek do golenia, nie stosuję balsamów, za to robię peelingi z kawy (rzadko) i do kąpieli dolewam oliwy z oliwek lub innego naturalnego olejku. Golarki używam tylko i wyłącznie na mokrą i naoliwioną skórę. Wszelkie wypryski skórne to nie defekt kosmetyczny tylko odzwierciedlenie wnętrza organizmu, więc poprawcie dietę!! i poczytajcie o oczyszczaniu organizmu... pozdrawiam

Stary 2011-11-16, 09:54   #1096
blimssien
Raczkowanie

powiedzcie mi czy oliwka ( taka nawet dla dzieci) nalozona po depilacji pozwoli mi zwalczyc wrastajace wloski ? ?slyszalam wlasnie takie opinie? bardzo tlusto ale podobno nie robia SIE stany zapalne?

i mozecie polecic jakies dobre kremy po depilacji ? bo niestety krem z veet( po depilacji przeciw wrastaniu wloskow ) jest u mnie nigdzie nei dostepny od dluzszego czasu ! ;/ on byl naprawde swietny.
blimssien jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-29, 17:12   #1097
hawananana
Zadomowienie

dziewczyny czyli jak widzicie czarną kropkę na nogach/czyli wrastający włosek to co - wydłubywać go czy zostawić w spokoju? bo widzę, że opinie są podzielone..

-----------------------

hawananana jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-03, 22:14   #1098
Beacia
Raczkowanie

Cześć,

czy któraś z Was może pochwalić się zwycięstwem z tym paskudztwem?
Jeżeli tak to proszę o sposób, który zadziałał w Waszym przypadku )

hawananana
Jeżeli masz głęboko grzebać to według mnie daj sobie spokój. Jeżeli da się go wycisnąć to ja osobiście bym spróbowała
Stary 2012-03-04, 01:01   #1099
ladynath
Raczkowanie

GG do ladynath

Cytat:
Napisane przez Beacia Pokaż wiadomość
Cześć,

hawananana
Jeżeli masz głęboko grzebać to według mnie daj sobie spokój. Jeżeli da się go wycisnąć to ja osobiście bym spróbowała
Hej Mi się udało - od paru miesięcy mam łydki w idealnym stanie

Edytowane przez ladynath
Czas edycji: 2012-03-29 o 23:04
Stary 2012-03-04, 19:34   #1100
alisza
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Beacia Pokaż wiadomość
Cześć,

mi się udało pamiętam, jak czytałam ten wątek i nie wierzyłam, że to się uda. A jednak. A pomogło m. in.:
- peeling 2x w tyg,
- masowanie rękawicą z celulozy bodajże,
- smarowanie zwykłą maścią z wit A,
- golenie nóg - trudno było mi się przemóc, ale goliłam nogi raz w tyg, do tego 'pod włos', także nóg nie miałam gładkich, ale przynajmniej nie były zarośnięte. Na szczęście było to zimą, więc nikt ich nie oglądał.
Kuracja trwała jakieś 6 m-cy, ale efekt jest naprawdę świetny. Naprawdę włosy nie wrastają, nie mam żadnych czerwonych plam. Dlatego cierpliwość i konsekwencja jest tu najważniejsza. Wszystko się uda
alisza jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-26, 13:26   #1101
wrona9
Raczkowanie

Hej dziewczyny Mam ten sam problem (niestety) co Wy. W maju zeszłego roku, postanowiłam użyć depilatora. Uczyniłam to raz, do dzisiaj cierpię. U mnie nie pojawiają się krostki, już nie. Na samym początku dłubałam, igłami, wyciskałam itd - błąd. Po jakiś dwóch miesiącach postanowiłam "odpuścić" i to spowodowało polepszenie. Nie wyleczenie ale jednak. Peeling stosuję, masowanie rękawicą też, mocno nawilżam, jednak nadal problem pozostał. Blizny to połowa problemu. Drugim jest to, że nie pojawiają mi się krosty, a dziwne czerwone plamy przez które prześwituje włos, jednak nie da się tego igłą usunąć, aby nie pojawiła się krew. Nie umiem wytłumaczyć tego dokładniej. Po tym jak przestałam wyciskać i stan nóg się poprawił, zakupiłam Folisan i tu muszę przyznać, że bardzo mi dopomógł, zatem go polecam. Maści z mocznikiem niestety nic nie zmieniły. Wspomniano wcześniej o okładach z sody (dzisiaj spróbuję i dam Wam znać) oraz dowiedziałam się, aby nie stosować maseł, a oliwki, zatem zmieniam. Co jeszcze robić Jest koniec marca, zatem spódnice i sukienki odpadają w tym roku
Stary 2012-04-05, 09:46   #1102
wrona9
Raczkowanie

Niestety widzę, że nikt już się nie wypowiada Soda mi nie pomogła Nic już chyba nie pomoże. Do końca życia tak. Ani spódnic, ani na plażę, jak się przed chłopakiem rozebrać...? Jestem zrozpaczona już
Stary 2012-04-13, 07:48   #1103
dusiaaa
Rozeznanie

- kup maszynkę elektryczna
- nie ruszaj nóg
- znajdz lekarza który wypisze Ci antybiotyk(tetracykline doustnie, lub maść z bacytracyna albo erytromecyna)
-jesli masz ropne krostki nie używaj w ogole peelingu, jesli przebarwienia to 2 razy w tygodniu
-kup maść z moczikiem 20% która ma w składzie kwas salicylowy
- nie opalaj nóg
-myj łagodnym żelem dla dzieci
- noś przewiewne ubrania, zrezygnuj z obcisłych jeansów
- bądź cierpliwa i daj nogom spokój

to uporczywa choroba i nie zniknie z dnia na dzien, ja walczyłam z tym 5 lat ale w koncu się udało teraz nie ma śladu

Edytowane przez dusiaaa
Czas edycji: 2012-04-13 o 07:49
dusiaaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-14, 09:36   #1104
wrona9
Raczkowanie

Dziękuję Ci za odpowiedź Maść z mocznikiem mi nie pomogła, a zużyłam dwa opakowania. U lekarza byłam, przepisała mi maść, która też nic nie dała. Jednak myślę, że pójdę do innego. A co myślisz o stosowaniu oliwki dla dzieci? Może ona dobrze nawilży? I dzięki za nadzieję, że da się to wyleczyć. Cierpię dopiero rok, ale mam wrażenie, że całe życie
Stary 2012-04-14, 10:03   #1105
dusiaaa
Rozeznanie

zostałabym przy moczniku, zupełnie zadnej różnicy nie zaobserwowałas? skóra nie była bardziej miekka? moze sięgnij po inny preparat z mocznikiem? ja miałam maść robiona i byla super, pilarix tez jest dobry. oliwka moze zatkac ujscia mieszków i efekt bedzie jeszcze gorszy. 2 tubki kremu z mocznika to troche malo na widoczne efekty. a msz blizny czy ropne krosty?
dusiaaa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-15, 10:40   #1106
wrona9
Raczkowanie

Krost już nie mam w ogóle. Włosy nadal wrastają jednak nie pojawiają się wypryski. Są tylko czerwone plamy spod której prześwituje włos. Jednak ropa nie występuje. Niestety nie zauważyłam, jednak możesz mieć racje, dwa opakowania to za mało.
Stary 2012-04-15, 20:26   #1107
kamiila
Przyczajenie

Cytat:
Napisane przez kaskaj24 Pokaż wiadomość
Mi peelingi ani syreny nie pomagają Kupiłam sobie na allegro Foliosan i stosuję od tygodnia 2 razy dziennie i jedyne co to schodzi mi skóra a włoski jak wrastały tak wrastają Czekam na dalsze efekty... może się doczekam?
Ja też kupiłam folisan i po pierwszym zastosowaniu od razu poczułam ulge nie mialam krostek anie mnie nie piekło... zobaczymy jak bedzie póżniej
kamiila jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-03, 08:42   #1108
jagodowa mamba
Przyczajenie

Ja osobiście nabawiłam się tego paskudztwa wrastania włosów przez depilator. Po 4 miesiacach użytku zepsuł mi się i przeszłam spowrotem na maszynkę. I zobaczyłam TO. załamałam się jak zobaczyłam w jakim stanie są moje nogi.
Była zima, wiec troche tłumaczyłam to mrozem i nadwrażliwością. Przyszła wiosna, problem nie znikał.
Szybko wskoczyłam na wizaż i ostatecznie zastosowałam regularne peelingowanie, po każdym goleniu nóg.
Efekty przychodziły powoli.
Odkryłam że coś innego mi pomogło - słońce nieco maskuje ten problem.
Stary 2012-05-10, 13:28   #1109
desire87
Zadomowienie

miałam ten sam problem.. po depilacji depilatorem nabawiłam się takiego stanu zapalnego i czerwono burych blizn, że przez 2 lata chowałam nogi pod spodniami, pudrowałam i dopiero zakładałam rajstopy - a i tak było widać przebarwienia...
Dziś znowu paraduję w krótkich spodenkach blizny zeszły prawie całkowicie. Może jest jeszcze kilka jakiś małych plamek ale ledwie widocznych i jestem pewna, że też zejdą.
A teraz jak do tego doszłam (nie wiem co zadziałało najlepiej więc opisze wszystko)
1. wyrzuciłam depilator, używam maszynki choć włoski odrastają mi bardzo szybko.
2. opalałam się... początkowo przebarwienia ciemniały, ale zniknęły więc nie wiem czy opalanie wbrew pozorom nie pomogło(?) ahh ale nie opalałam się w trakcie kuracji, czyli wtedy gdy używałam maści itp, o których zaraz
3. używałam maści z witaminą a i pudru propolisowego aż ranki się zagoiły
4. następnie smarowałam nogi naprzemiennie cepanem oraz sqamaxem (emulsja). Squamax stosowałam raz dziennie,najczęściej na noc i zmywałam dopiero następnego dnia rano.
5. w tzw międzyczasie przecierałam nogi kwasami aha (10% bodajże, najmocniejsze jakie były) które zamówiłam w Biochemii Urody.
6. szorowałam nogi gąbką (szczególnie po kilku dniach stosowania squamaxu, bo świetnie schodziły zgrubienia i martwy naskórek)
7. Dodatkowo używałam Alantan plus w kremie

Wiem, że sporo tego, ale kosmetyki o których piszę nie są drogie (całość ok. 100zł), nie zużywałam raczej więcej niż 1 opakowania.

Wczoraj usłyszałam, że mam takie ładne nogi, że powinnam reklamować rajstopy )
Mam nadzieję, że moje wskazówki Wam także pomogą! pozdrawiam cieplutko
desire87 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-11, 11:55   #1110
blimssien
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez desire87 Pokaż wiadomość
1. wyrzuciłam depilator, używam maszynki choć włoski odrastają mi bardzo szybko.
2. opalałam się... początkowo przebarwienia ciemniały, ale zniknęły więc nie wiem czy opalanie wbrew pozorom nie pomogło(?) ahh ale nie opalałam się w trakcie kuracji, czyli wtedy gdy używałam maści itp, o których zaraz
3. używałam maści z witaminą a i pudru propolisowego aż ranki się zagoiły

6. szorowałam nogi gąbką (szczególnie po kilku dniach stosowania squamaxu, bo świetnie schodziły zgrubienia i martwy naskórek)
mam podobny problem ! wrastaja cholery jak nie wiem! !
co do 1 - ja uzywam raz maszynki raz depilatora- czasami bol jest do zniesienia!!! maszynka oczywiscie pare dni i trzeba na nowo;/

3 czy to taka zwykla masc witaminowa A . za doslownie 3 zlote tubka?? taka mam : ) nie zaczelam jej uzywac bo cos mi sie wydaje ze musialabym nie wiadomo ile sztuk tubek nakupowac!!1 zeby to dalo efekt? chociaz moze czas zobaczyc czy da to efekt! - cale nogi smarowalas witaminowa mascia czy tylko te kroopki??

co do 6 - gabka? taka do masazu peelingu ? czy jaka??
dzien w dzien? szorowanie??
blimssien jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - Pytania do kosmetyczki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości