Żelowanie naturalnych paznokci - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie > Przedłużanie paznokci

Notka

Przedłużanie paznokci Techniki przedłużania paznokci, pytania o produkty do przedłużania paznokci, porady, paznokcie żelowe, akrylowe, kursy, szkolenia przedłużania paznokci

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2007-11-22, 11:31   #91
karolka-bobasek
Zadomowienie

GG do karolka-bobasek
Dot.: Żelowanie naturalnych paznokci

kobitki a mam jeszcze takie pytanie, co do zelu silikonowego to wiem, ok 3-4warstw, ale jesli chcialabym zazelowac swoje pazurki zelami, ktorych normalnie uzywam do przedluzania, tzn baza-builder-nablyszczacz, z frenczem, to czy na pazurkach musze budowac krzywa C? w zasadzie przeciez paznokiec sam w sobie ma ta krzywa wiec chyba zel klade plasko, niezaleznie od dlugosci paznokcia, czyz nie?
bo juz sama nie wiem, wezcie mnie zbijcie jak sie myle
Stary 2007-11-24, 21:55   #92
Indian Summer
Raczkowanie

Witaj

Ja pracuje na żelu silikonowym Sun Flower do naturalnych paznokci i nakładam zawsze 3 warstwy.

Postepuje tak, jak przy tipsach.

Buduje równiez krzywą C ponieważ niektóre klientki mają wybitnie płaskie paznokcie i gdybym tego nie zrobiła, to pazurek wyglądałby jak skocznia narciarska

Wzmacniam tez linię stresu, bo z reguły paznokcie w tym miejscu wybitnie "strzelają".

Sama żelowałam swoje paznokcie w poniedziałek i też budowałam krzywą C, wzmacniałam linię stresu. Póki co mija prawie tydzień a ona są takie same jak zaraz po nałożeniu żelu
grudzien-2008-65,30kg

Łącznie MINUS 15,10kg
na diecie rozdzielnej

Spasłam sie 5 kg-
od poniedziałku 8.11-walcze
jest 69kg
cel 65

kilogram juz zgubilam
Indian Summer jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-25, 12:19   #93
Angel@
Zakorzenienie

Zdecydowanie powiino się budować wszystkie krzywe przy utwardzaniu naturalków ale przyznam, że nie zawsze to robię. Mam "pozaginane" paznokcie i jak dorobię do tego krzywą C wyglądają zupełnie jak ktogulce. Daję więc tylko trochę więcej żelu na stresik (bo nie wyobrażam sobie tego nie zrobić) a resza to nie bardzo jest zbudowana . Tak moje paznokcie wyglądają o wiele lepiej. Ale to zależy od kształtu paznokci, koleżance zawsze buduję tak jak trzeba.
Angel@ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-25, 21:21   #94
kaileight
Zadomowienie

no i cóz.. mam zel na paznokciach niecały tydzien i juz zaczyna odpryskiwac, paznokcie troche sie łamią, sa lekko porysowane..jak mozna to uratowac? konieczna jest wizyta u stylistki, czy moge zrobic cos z tym sama? i jeszcze jedno pytanie, od czego to sie moze dziac?

Edytowane przez kaileight
Czas edycji: 2007-11-25 o 21:23 Powód: literówka
kaileight jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-26, 12:00   #95
karolka-bobasek
Zadomowienie

GG do karolka-bobasek

ale ja np pracuje na zelach spn, i ten do naturalkow jest strasznie rzadki chyba nie da sie nim zbudowac nie.. wiec przy takim zelu kladzie sie chyba na plasko prawda? przy zelowaniu naturalnych zelami ktorych uzywamy do przedluzen owszem, zgodze sie
Stary 2007-11-26, 20:37   #96
Moni@
Zakorzenienie

Ja wybieram sie jutro na zelowanie naturalnych paznokci Robie to po raz piewrszy, kiedys miałam tylko tipsy, ktore zrobiono mi za dlugie i zrazilam sie tym, bo byly bardzo niewygodne..Poprosilam o sciagniecie tych tipsów a szkoda bo przeciez moglam je skrocic...

Czy mam zwrocic na cos szczegolna uwage jak bedzie mi pani robila te zele???

Czy jest cos co powinnam o tym wiedziec??/

Czy po prostu usiasc i o nic nie pytac i niczego sie nie dopatrywac????
Moni@ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-26, 23:16   #97
Indian Summer
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Moni@ Pokaż wiadomość
Ja wybieram sie jutro na zelowanie naturalnych paznokci Robie to po raz piewrszy, kiedys miałam tylko tipsy, ktore zrobiono mi za dlugie i zrazilam sie tym, bo byly bardzo niewygodne..Poprosilam o sciagniecie tych tipsów a szkoda bo przeciez moglam je skrocic...

Czy mam zwrocic na cos szczegolna uwage jak bedzie mi pani robila te zele???

Czy jest cos co powinnam o tym wiedziec??/

Czy po prostu usiasc i o nic nie pytac i niczego sie nie dopatrywac????

Witaj

Przede wszystkim Twój paznokiec musi wygladać naturalnie-tak, jakby był pokryty bezbarwnym lakierem ale musi byc wyraznie zbudowany:krzywa c z boku i z przodu

Żadnych górek, pagórków ani zgrubień.
Postępowanie tak, jak przy tipsach.Ja osobiście nie używam primera.

Potem to juz wyjdzie w praktyce. Z pazurkami nie ma prawa się nic dziać, bynajmniej nie powinno. Tak jak pisałam wcześniej - ja sobie żelowałam pazurki w zeszły poniedziałek i nic-absolutnie nic sie z nimi nie dzieje. Błyszczą, jak błyszczały, zero zapowietrzeń, zero haczenia (zatapiałam brokat). Jedynie mam juz odrost Pazurki szybko rosną ale przed świętami zrobię porządek z nimi

Zobaczysz jak sie będą zachowywały.

Dodam, że nie czuję się ekspertem ponieważ żeluję od roku (naturalne) i mimo, że daję radę to nie chcę aby moje zdanie było brane zbytnio do serca.

Mam nadzieję, że wypowie się Angel
grudzien-2008-65,30kg

Łącznie MINUS 15,10kg
na diecie rozdzielnej

Spasłam sie 5 kg-
jest 69kg
cel 65

kilogram juz zgubilam
Stary 2007-11-27, 09:54   #98
Moni@
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Indian Summer Pokaż wiadomość
Witaj

Przede wszystkim Twój paznokiec musi wygladać naturalnie-tak, jakby był pokryty bezbarwnym lakierem ale musi byc wyraznie zbudowany:krzywa c z boku i z przodu

Żadnych górek, pagórków ani zgrubień.
(...)
Dodam, że nie czuję się ekspertem ponieważ żeluję od roku (naturalne) i mimo, że daję radę to nie chcę aby moje zdanie było brane zbytnio do serca.

Mam nadzieję, że wypowie się Angel
Bardzo dziekuje...Kazda pomoc jest potrzebna Twoje zdanie takze..Jak zrobie to kleje fotki...Pozdrawiam serdecznie.
Stary 2007-11-27, 11:20   #99
Angel@
Zakorzenienie

kaileight aby wytępić "porysowanie" wystarczy pomalować paznokcie czymś bezbarwym. Bedą wyglądały na odświeżone. Jeśli są już czymś zabezpieczone, to zmywasz to i nakładasz od nowa utwardzacz/lakier bezbarwny/czy coś tam w tym stylu. Jeśli chodzi o odpryskiwanie, to nie powinno się to dziać po tak krótkim czasie. Na Twoim miejscu zadzwoniłabym do stylistki, która Ci to robiła i poinformowała co się dzieje. Ona widziała Twoje paznokcie przed nałożeniem żelu, może zauważyła coś niepokojącego, może się domyśla jaka jest tego przyczyna, może zaproponuje Ci poprawkę lub wymyśli inną metodę dla Twoich paznokci??? Przyczym może być wiele ale trudno cokolwiek powiedzieć nie znając konkretnej sytuacji.

karolka-bobasek: przyznaję, że nigdy w życiu nie miałam doczynienia z żelami do naturalków tego typu (choć od dawna się na coś takiego czaję). Z tego co słyszałam 2-3-4 warstwy w zależności od długości paznokci bez budowania. Zastanawia mnie tylko jedna rzecz: jak nałożymy te 3-4 warstwy, to czy nie będzie konieczności przypiłowania wolnego brzegu . Coś mi się zdaje, że jednak trochę trzeba będzie coś z tym zrobić . Ale ja się nie znam. Spróbuj i zdaj relację

Moni@ wszelkie podstawowe informacje znajdziesz tu: http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=175410
Po za tym wszystko to co napisała Indian Summer Dodałabym jeszcze do tego zwrócenie uwagi na to czy stylistka starannie wykańcza wolny brzeg (tzn. koniuszki pazurków, także boczki) i czy przypadkiem w którymś miejscu żel nie dostał się do skórek.

Dodam że ja też żadną ekspertką nie jestem. Fakt, że interesuję się głównie naturalnymi paznokciami (z tipsami nie wiele mam doczynienia) ale do ekspertki w tej dziedzinie to mi jeszcze baaaardzo daleko
Stary 2007-11-27, 13:28   #100
Moni@
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Angel@ Pokaż wiadomość
Moni@ wszelkie podstawowe informacje znajdziesz tu: http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=175410
Po za tym wszystko to co napisała Indian Summer Dodałabym jeszcze do tego zwrócenie uwagi na to czy stylistka starannie wykańcza wolny brzeg (tzn. koniuszki pazurków, także boczki) i czy przypadkiem w którymś miejscu żel nie dostał się do skórek.
Dobra stronka rewelacyjna..dzieki sliczne..odezwe sie po robocie

Edytowane przez Moni@
Czas edycji: 2007-11-28 o 09:14
Stary 2007-11-27, 15:06   #101
karolka-bobasek
Zadomowienie

GG do karolka-bobasek

Cytat:

karolka-bobasek: przyznaję, że nigdy w życiu nie miałam doczynienia z żelami do naturalków tego typu (choć od dawna się na coś takiego czaję). Z tego co słyszałam 2-3-4 warstwy w zależności od długości paznokci bez budowania. Zastanawia mnie tylko jedna rzecz: jak nałożymy te 3-4 warstwy, to czy nie będzie konieczności przypiłowania wolnego brzegu . Coś mi się zdaje, że jednak trochę trzeba będzie coś z tym zrobić . Ale ja się nie znam. Spróbuj i zdaj relację
hmm, z tego co pamietam z kursu to sie nie piluje, bo on jest rzadziutki i sie go naklada jak lakier a lakieru nie pilujesz
Stary 2007-11-27, 16:37   #102
Angel@
Zakorzenienie

Moni@ to czekamy na fotki

karolka-bobasek kurcze a ja na kursie nic nie miałam o tch żelach (oprócz informacji że takie istnieją) . Wiedziałam że są żadkie ale nie sądziłam, że aż tak jak lakier . Coś mi się zdaje że przy mega długości raczej egzaminu to nie zda . A może się mylę?
Może wypowie się ktoś, kto ma doświadczenie w tej sprawie
Stary 2007-11-27, 20:31   #103
Indian Summer
Raczkowanie

To dodam jeszcze coś od siebie apropos żelowania naturalnych paznokci

Mój żel-Sun Flower Silikonowy do naturalnych paznokci ma dość gęstą konsystencję ale za to szybko się "ulewa" i muszę każdy paluszek z osobna wkładać na moment do lampy, zeby się ciut utwardził ten żel. Potem cała raczkę wkładam na 2 minuty do lampy.

Przed nałożeniem żelu nadaję paznokciom odpowiedni kształt, odsuwam skórki (jeśli trzeba je moczyć lub nakładać płyn do zmiekczania skórek-zapraszam Klientkę dzień wcześniej na manicure niz dzień umówiony na żelowanie)

Matuję bardzo dokładnie całą płytkę od A do Z, odpylam, dokładnie odtłuszczam, czekam aż odtłuszczacz wyparuje-kilka minut i nakładam żel

Pierwsza warstwa cieniutka-w nia wtapiam ewentualne ozdoby-LAMPA
Druga warstwa grubsza-modeluję paznokcia, pokrywam ozdoby, wzmacniam linie stresu-robie ładną C tu i tam-LAMPA

Potem odtłuszczam, wygładzam, matuję, nadaję ładny kształt pazurkom, odpylam-znów odtłuszczam-czekam -3 warstwa-cieniuśka i lampa.

Odtłuszczam, oliwka na skórki i już

Może w czymś pomogę, bo juz się nażelowałam tyż naturalków

Kiedyś robiłam tez żelem do tipsów ale efekt nie był ciekawy a żel odpryskiwał, mimo, że postępowałam identycznie jak przy tym do naturalnych.
grudzien-2008-65,30kg

Łącznie MINUS 15,10kg
na diecie rozdzielnej

Spasłam sie 5 kg-
jest 69kg
cel 65

kilogram juz zgubilam
Stary 2007-11-27, 21:23   #104
Angel@
Zakorzenienie

Ach więc jednak jest możliwość budowania tym żelem . Tego byłam ciekawa najbardziej i tak sądziłam że to jakoś musi się dać. Bo o ile jestem w stanie uwierzyć w utwardzenie króciutkich paznokci kilkoma "lakierowymi" warstwami żelu, to przy długich sobie tego nie wyobrażałam. Bardzo Ci dziękuję za wyczerpujący opis Indian Summer . Pewnie w najbliżym czasie to wypróbuję
Stary 2007-11-27, 21:36   #105
Indian Summer
Raczkowanie

Ależ proszę uprzejmie

Tylko tak, jak pisałam, trzeba działać szybciutko bo on się skubaniutki "ulewa"-chwila zapomnienia i juz jest na skórkach albo, co najciekawsze leci, leci, leci...i zatrzymuje się na lini włosa tworząc taką małą górkę

Kiedys się zagapiłałam i miałam dosłownie taki"wrzód" z boku pazurka ale do skórek nie doszło o dziwojakaś samoczynna blokada czy cosikJa nie rozumiem czasem tych żeli ale napewno działają tu jakies prawa fizyki a że z fizyki zawsze miałam pały to nie pomogę
grudzien-2008-65,30kg

Łącznie MINUS 15,10kg
na diecie rozdzielnej

Spasłam sie 5 kg-
jest 69kg
cel 65

kilogram juz zgubilam
Stary 2007-11-27, 21:58   #106
Angel@
Zakorzenienie

Hehe to faktycznie dziwny wynalazek . Ze mną jest tak, że nie cierpię gęstych żeli a uwielbiam żadkie, to może sobie jakoś poradzę z czymś takim . Najważniejsze informacje już mam to będę kombinować Jeszcze raz dzięki
Stary 2007-11-28, 09:24   #107
Moni@
Zakorzenienie

Cytat:
tu gdzie jestem nie ma zadnego programu do pomniejszania

Jak bede w domu to wkleje

aha jestem bardzo zadowolona
Stary 2007-12-01, 22:24   #108
~Olya~
Rozeznanie

GG do ~Olya~

Szukam kogos z warszawy, kto żeluje pazurki...
byłabym baaaaaaaaaaaaardzo wdzieczna za kontakt
~Olya~ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-02, 17:34   #109
oaza
Rozeznanie

w tugodniu ide utwardzic paznokcie akrylem (zele mi odradzana bo podobno odpruskują szczególnie bialy 1 mc temu mialam nalozony przezroczysty i odpryskiwal wiec wole nie ryzykowac z bialym) mam pytanie czy akryl bedzie wygladal sztuczniej??? (wiem ze to zalezy jak kto robi)
jakie sa wasze doswiadczenia?
oaza jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-02, 18:20   #110
Angel@
Zakorzenienie

~Olya~ nasza wizażowa koleżanka Albertyna robi bardzo porządne pazurki. Możesz skonaktować się z nią poprzez prywatne wiadomości

oaza nie będzie wyglądał sztuczniej
Stary 2007-12-03, 08:50   #111
witch_18
Zakorzenienie

Ja zawsze obawiałam się żelowania i tipsowania ale jako,że moje paznokcie od dłuższego czasu są w fatalnym stanie to dałam im czas do końca grudnia i jak nie uda mi się doprowadzić ich do porządku to też nałożę sobie żel na naturalne paznokcie.Z tego co tutaj czytam to wcale nie taki diabeł straszny A marzą mi się takie troszkę dłuższe niż do opuszka paznokcie z frenczem
witch_18 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-03, 12:55   #112
Albertyna
Zakorzenienie

Karola bobasek- nawet rzadkim żelem, można zbudowac krzywa C
Po prostu kładiesz pierwszą warstwe zaczynając kawałek w kiedrunku macierzy od linii stresu do wolnego brzegu, a druga pokrywasz całość- i masz uformowaną delikatna krzywą c. mozesz- jezeli paznokcieki sa dłuzsze rozłozyc to na 3 raty- pierwsza warstwa ciupeeńke za linie stresu, druga nieco blizej macierzy, a trzecia od skórek.

A Natural Nail SPN nie jest rzadki jak lakier, no chyba, ze baaaardzo zgestniały lakier
Stary 2007-12-03, 16:49   #113
karolka-bobasek
Zadomowienie

GG do karolka-bobasek

dziekuje Albertyna, wlasnie cos mi nie pasowalo, widocznie nie zapamietalam z kursu, a nie robilam nic tym zelem. a powiedzcie mi co z przypadku krotkich paznokci, malej plytki, tez mam budowac krzywa C? bo przeciez to nie bedzie naturalnie wygladalo...
Stary 2007-12-03, 17:06   #114
~Olya~
Rozeznanie

GG do ~Olya~

Kontaktowałam sie z Albertyną
niestety zalezy mi na czasie (tj do świąt)... a w jej salonie juz miejsc wolnych nie ma...

jakby ktos miał jakies namiary.... to proooosze
Stary 2007-12-03, 18:23   #115
Asia088
Przyczajenie

GG do Asia088

Właśnie wrociłam z salonu i wklejam zdjecia moich pazurków, oceńcie czy wygladają tak jak powinny (przepraszam za dosć kiepskie zdjecia)
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg paznokcie 1.JPG (37,5 KB, 765 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg paznokcie 2.JPG (38,2 KB, 677 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg paznokcie 3.JPG (35,7 KB, 511 załadowań)
Asia088 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-03, 19:07   #116
~Olya~
Rozeznanie

GG do ~Olya~

na moje amatorskie oko...

bardzo ładne
naturalne
Stary 2007-12-03, 23:40   #117
Angel@
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez ~Olya~ Pokaż wiadomość
Kontaktowałam sie z Albertyną
niestety zalezy mi na czasie (tj do świąt)... a w jej salonie juz miejsc wolnych nie ma...

jakby ktos miał jakies namiary.... to proooosze
Nie bardzo potrafię pomóc ale może ten wątek coś da?
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=70150
W razie czego pytaj tam, prędzej ktoś podpowie

Cytat:
Napisane przez Asia088 Pokaż wiadomość
Właśnie wrociłam z salonu i wklejam zdjecia moich pazurków, oceńcie czy wygladają tak jak powinny (przepraszam za dosć kiepskie zdjecia)
Moim zdaniem są zbyt płaskie. Malutko żelu na linii stresu więc przy jakimś uderzeniu mogą się połamać, trzeba uważać . A po za tym to wyglądają bardzo przyjemnie
Stary 2007-12-04, 19:42   #118
~Olya~
Rozeznanie

GG do ~Olya~

dziekuje
Stary 2007-12-04, 23:59   #119
Moni@
Zakorzenienie

Cytat:
No to po dluzszej przerwie wklejam fotki moich pazurków

Mi sie bardzo podobaja i polubiłam je

Dziekuje Wam za pomoc w zapoznaniu sie o zelkach
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg male IMG_0789.JPG (65,4 KB, 643 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg małe IMG_0791.JPG (98,0 KB, 743 załadowań)
Stary 2007-12-06, 08:51   #120
Mbu83
Raczkowanie

Send a message via Skype™ to Mbu83

Angel mogłabyś mi pomóc znaleźć kogoś we Wrocławiu kto dobrze położy mi żel na naturalnych acz króciutkich pazurkach. Niestety nigdy w życiu nie udało mi się ich zapuścić za opuszek palca tak są łamliwe. Nie chce ich specjalnie przedłużać bo nie lubię za długich. Wcześniej miałam już i akryl i żel na tipsach, niestety u każdej stylistki ciś nie wychodziło i praktycznie co tydzień musiałam biegać bo jakiś odpadał. Więc się wkurzałam i zdejmowałam tipsy a moje pazurki zniszczone zostawały w opłakanym stanie aż do odrośnięcia niezniszczonej płytki.
Koleżanka mi powiedziała że jest obawa iż po nałożeniu żelu na naturalne pazurki zrobią mi się one jeszcze bardziej miękkie, czy to możliwe że żel je rozmiększy??
Koniecznie muszę z nimi coś zrobić bo w maju mam ślub więc gotowa jestem zaryzykować póki jeszcze mają szansę odrosnąć.
Mbu83 jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
diamond nails, master professional, naturalna płytka, paznokcie, rady, żel, żel na naturalne

Nowe wątki na forum Przedłużanie paznokci

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości