jak się pozbyć nieprzyjemnego zapachu z mieszkania? - Forum Wizaz.pl

Wróć   Forum Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Tu dowiesz się gdzie kupić dom lub mieszkanie, jakie dokumenty są niezbędne, ile kosztuje notariusz - a jak już kupisz, to dowiesz się, jak urządzić pokój, przemeblować kuchnię, nakryć do stołu, zreperować krzesło, odnowić szafę, wywiercić dziurę w ścianie i jak pielęgnować fikusa.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2007-10-05, 20:51   #1
paolla
Zadomowienie

jak się pozbyć nieprzyjemnego zapachu z mieszkania?

z pewną taką nieśmiałością zakładam ten wątek.

od kilku dni mieszkam w starej kamienicy. niestety, w mieszkaniu pachnie nie najlepiej - po wejściu uderza w nos stęchły zapach starości (ciężko ubrać mi to w słowa, jednak pewnie wiecie, o co mi chodzi).
wietrzenie nic nie daje, elektryczny Brise zapachowy jedynie pogorszył sytuację - powstała mieszanina zapachów, która przyprawiała mnie o mdłości. dlatego obawiam się, że inne próby zagłuszenia woni mogą skończyć się podobnie.

czy znacie jakiś sposób pozbycia się takiego zapachu z mieszkania? będę wdzięczna za wszelkie rady i pomysły.

szczerze mówiąc, na ten moment wydaje mi się, że pomógłby tylko generalny remont, a na to nie możemy sobie pozwolić, poza tym jest to mieszkanie jedynie tymczasowe.

oczywiście nie jest to jakiś straszny problem, jednak wolałabym mieszkać we wnętrzu, którego zapach nie zniechęca do wejścia
paolla jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-05, 22:09   #2
nine_inch_nails
Przyczajenie

Dot.: jak się pozbyć nieprzyjemnego zapachu z mieszkania?

hm...
chodzi ci o taki zapach niedogrzania?
taki, kiedy się robi, kiedy przez dłuższy czas mieszkanie było niedogrzane?
jeśli to to to prawdopodobnie tylko remont by właśnie poprawił tą sprawę :/
nine_inch_nails jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-06, 07:43   #3
tymena
Zakorzenienie

GG do tymena
Dot.: jak się pozbyć nieprzyjemnego zapachu z mieszkania?

Paollo, może to przejściowe, może jak namocno nagrzejesz i mieszkanie się wysuszy to ten nieprzyjemny zapach minie. Gorzej, jeżeli cały budynek jest zawilgocony i wszedł grzyb. Wtedy to jest gorsza sprawa Ja też mieszkam starej komienicy z z lat 20-tych i na przełomie lata i jesieni robi się niepprzyjemnie - szybko się wychładza i mury łapią wilgoć. Ale mój budynek jest suchy i po ogrzaniu wszystko mija. W tym roku ogrzewanie już włanczałam pod koniec sierpnia.