Wróć   Forum Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Forum z poradami lekarza ginekologa.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2007-10-06, 06:34   #1
smv
Zakorzenienie

Bolące nogi, (zyły) ból przechodzi w strone łydek i tab anty?

Kochani biore tabl antykoncepcyjne od jakiegos pol roku...od maja dokladnie.
osttaanio zauwazylam dosyc czeste bole pod kolanami, mam wrazenie ze to zyly, bol przenosi sie na strone łydek. boje sie ze to zylaki
po tabl zawsze czuje sie dobrze, nie mialam nigdy zadnych ekscesów.
moja mam i brat maja zylaki, boje sie ze u mnie sie to pojawi i niebede mogla zazywac tabl.
mialam robione wsztskie badania i nic nie wykazano...tlyko z ebadania byly robione rok temu.
czy ktos mial podoba sytuacje??
Stary 2007-10-06, 10:32   #2
Velvet Acid Kitty
Wtajemniczenie

Send a message via Skype™ to Velvet Acid Kitty
Dot.: Bolące nogi, (zyły) ból przechodzi w strone łydek i tab anty?

Które tabletki bierzesz? Może zmień na te z najmniejszą dawką hormonu...

Ból kończyn może świadczyć też o zakrzepicy, ale jeśli nie ma innych objawów więc to pewnie nie to. To tylko tak w ramach ostrzeżenia, bo nie wydaje mi się żebyś to miała .

Velvet Acid Kitty jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-06, 10:50   #3
smv
Zakorzenienie

biore harmonet
Stary 2007-10-06, 13:19   #4
steysi
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez smv Pokaż wiadomość
Kochani biore tabl antykoncepcyjne od jakiegos pol roku...od maja dokladnie.
osttaanio zauwazylam dosyc czeste bole pod kolanami, mam wrazenie ze to zyly, bol przenosi sie na strone łydek. boje sie ze to zylaki
po tabl zawsze czuje sie dobrze, nie mialam nigdy zadnych ekscesów.
moja mam i brat maja zylaki, boje sie ze u mnie sie to pojawi i niebede mogla zazywac tabl.
mialam robione wsztskie badania i nic nie wykazano...tlyko z ebadania byly robione rok temu.
czy ktos mial podoba sytuacje??

Trudno powiedzieć czym to może być spowodowane.Być może genetyka.Ale jeśki bierzesz tabletki anty,to może to być spowodowane ich braniem.Wad tabletek jest kilka,ale ja napiszę Ci te,które być może mogą dotyczyć Ciebie - tabletki niekiedy wywołują różne dolegliwości (bóle i kurcze w łydkach,obrzęki,czasami zapalenie żył).Także trudno mi powiedzieć,ale być może w Twoim przypadku akurat objawy,które opisałaś,mogą być spowodowane braniem tabletek.
steysi jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-06, 20:33   #5
smv
Zakorzenienie

lkurcze tearz np mnie noga nie boli ale w nocy czasami moge sie obuzic i bedzie bolalo
zobaczymy jesli nie przestanie m mnie bolec wybiore sie do lekarza i zorbie odpowiednie badania
Stary 2007-10-06, 21:02   #6
margitta
Zakorzenienie

Bólu łydek nie należy traktować jak efektu ubocznego tabletek. Wszelkie podejrzenia o zakrzepicę czy zapalenie żył są przesłanka do natychmiastowego odstawienia tabletek! Zakrzepica może być śmiertelna. Nie chcę nikogo straszyć, ale po prostu z tym nie ma żartów.

Nie mówię oczywiście, że tak jest u ciebie, ale radziłabym ci jednak pójść do lekarza czym prędzej.

włosomaniaczka CG od 06.2012
margitta jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-07, 20:34   #7
madana
Zakorzenienie

Moja siostra dostała zakrzepicy po tabsach, więc wiem, że żadnych niepokojących objawów nie należy lekceważyć,a sama piszesz, że brat i matka mają żylaki. W tym wypadku branue hormonów może nasilić niepożądane działanie na żyły, stąd ból nóg (bo rozumiem, zanim brałaś- nie było takiego problemu?),
madana jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-08, 06:58   #8
smv
Zakorzenienie

nie..ale mija 3 dzien oi nic mnie nie boli, moze to ze stresu, pogody?
dzis mnie tez nic nie boli
Stary 2007-10-08, 09:59   #9
Sysunia_d
Zakorzenienie

Na sprawę żylaków duży wpływ ma genetyka.

Jeżeli Twoja mama i twój brat mają żylaki to ty też możesz je mieć ( możesz ale nie musisz)

Żby wzmocnić układ krwionosny moja ginekolog kazała mi zażywać codziennie po 2 tabletki rutinoscorbinu. Są też tabletk z kasztanowca -- ale mnie np po nich bardzo bolał brzuch.

Tabletki anty chyba nie maja dużego wpływu na żylaki -- bo moja siostra nie zażywała tabletek i ma teraz żylaki w wieku 33 lat .
Sysunia_d jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-08, 18:08   #10
smv
Zakorzenienie

hm a dzis mnie znow cala noga boli;/ nie wiem, mowie mamie aona z e zylakow nie bede miec bo po tacie mam nogi-to fakt.
ale noga mi dretwieje i w ogole chyba naprawde wybiore sie do lekarza..
Stary 2007-10-09, 09:19   #11
Sysunia_d
Zakorzenienie

A może tobie poprostu brakuje magnezu ?

bo mnie jak brakuje magnezu to wtedy zaczynaja mnie boleć nogi albo rece ( to jest taki dziwny ból ).

A brak magnezu powoduje skórcze itp.

Wiec może kup sobie magnez i zobaczysz juz po kilku tab jest poprawa.
Sysunia_d jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-09, 15:50   #12
smv
Zakorzenienie

hm no moze..w sumie tata poradzil mi to samo
Stary 2007-10-11, 14:00   #13
Kasia212
Raczkowanie

GG do Kasia212

Cytat:
biore harmonet
Ja się właśnie harmonetem załatwiłam, a raczej to on załątwił moje nogi. Brałam go rok czasu i trochę zeszło mi zanim połączyłam moje bóle nóg z tabletkami. Moje łydki puchły, drętwiały i do tego ból. Na lewej nodzę widoczniejsza zrobiła się żyła. Z tabletkami dałams obie spokój (z innej przyczyny) natomiast ból nóg nie znikł zupełnie, owszem jest dużo mniejszy, ale nogi puchną mi dalej i bolą. U mnie w rodzinie są żylaki, moja babcia je ma, dziadek miał i moja siostra ma początki. Ostatnio jak byłam i lekarz zapytał mnie o tabsy czy biorę to odpowiedziałam mu z jakiego powodu nie biorę ich już i jego odpowiedź była taka, że skoro takie coś miało miejsce to tabsy są nie dla mnie i do końca życia mam ich nie brać.
Kasia212 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-11, 14:47   #14
czarna_kawa80
Zakorzenienie

GG do czarna_kawa80

Mnie moj lekarz (chirurg naczyniowy) zabronil stosowania tabletek wlasnie dlatego ze zylaki u mnie w rodzinie sa dziedziczne

jestem zbyt za✂✂✂ista żeby ociekac za✂✂✂istością, to za✂✂✂istość ocieka mną

czarna_kawa80 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-11, 18:01   #15
smv
Zakorzenienie

ja poszlam do lekarzqa stwoerdzila nadwyzerezenie...
dosalam leki, magnez i zobaczymy jak podziala
Stary 2007-12-20, 19:55   #16
klejuszek
Raczkowanie

ja rowniez przez tabletki antykoncepcyjne nabawilam sie problemow z nogami :-(((
Zaczęło się od opuchnietych lydek, potem bol w zgieciach nog, az potem doszlo jeszcze czeste mrowienie powyzej kolan. Lekarze na poczatku nie widzieli w tym powaznego problemu. Dopiero chirurg naczyniowy stwierdzil powazna chorobę. Teraz probuje wyleczyc wszystkie zmiany zylne, ale do konca tego problemu nie zlikwiduje.
W moim przypadku taka jest cena za kilka miesiecy uzywania tabletek anty. Żałuję!
klejuszek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-18, 14:08   #17
jununi
Przyczajenie

Dziewczyny podpinam się do wątku.

Mam problem. Dziś koło 14 pojawił się ból łydki w lewej nodze. Dziś mam wziąć 14 tabletkę. Problem w tym, że nie wiem co robić. Wczoraj kochałam się z chłopakiem.

Proszę o poradę
jununi jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-22, 21:05   #18
travis
Zadomowienie

GG do travis

niestety dopadlo chyba i mnie.
biore rabletki ponad 3 lata. zylaki ma moja mama, jej obie siostry i moja babcia.
Od jakiegos czasu zauwazylam ze jak stoje kilka godzin(a stoje codziennie w pracy) czuje ciezkosc nog, od kolan w dol. bol ustepuje po odpoczynku, a jeszcze lepiej jak sie poloze a pod nogi wloze poduszke.
Oczywiscie wybieam si edo lekaza, zapewne kaze odstawic tabletki. Chcialabym sie Was spytac, czy jest to odwracalne tzn czy po odstawieniu tabletek ten bol ustapi?? widac mi tez kilka zylek na lydkach, ale tego pewnie juz sie nie da skorygowac inaczej niz operacja
the performance.
travis jest teraz online   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-23, 23:42   #19
truskawkowawiosna
Moderator

Cytat:
Napisane przez travis Pokaż wiadomość
biore rabletki ponad 3 lata. zylaki ma moja mama, jej obie siostry i moja babcia.
Od jakiegos czasu zauwazylam ze jak stoje kilka godzin(a stoje codziennie w pracy) czuje ciezkosc nog, od kolan w dol. bol ustepuje po odpoczynku, a jeszcze lepiej jak sie poloze a pod nogi wloze poduszke.
Oczywiscie wybieam si edo lekaza, zapewne kaze odstawic tabletki. Chcialabym sie Was spytac, czy jest to odwracalne tzn czy po odstawieniu tabletek ten bol ustapi?? widac mi tez kilka zylek na lydkach, ale tego pewnie juz sie nie da skorygowac inaczej niz operacja
Powinno być lepiej jeśli odstawisz anty, ale i tak powinnaś się badać u specjalisty pod kąte żylaków, jesteś obciążona genetycznie, jeżeli będziesz kiedyś chciała zajść w ciążę, to może być jeszcze gorzej.

Łykaj Rutinoscorbin z 2-3 tb dziennie, a do tego 2x 500mg czegoś z diosminą, to Ci nie zaszkodzi, a może zapobiec dalszym problemom z żyłami. Trzeba jednak wspomagać się cały czas, a nie doraźnie

Ta reklama pokazywana jest pod 9 308 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
truskawkowawiosna jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-24, 09:18   #20
weegirl
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez travis Pokaż wiadomość
Z doświadczenia wiem, że nie ustąpi A przynajmniej, będzie wracać. Popieram Truskawkowąwiosnę, chociaż ja nic z diosminą nie biorę. za to codziennie biorę Esceven. Do tego maści (mnie nie pomagają te z heparyną chyba, nie czuję ich działania, obecnie testuję żel z babką lancetowatą, kasztanowcem i czymś jeszcze ), ja kocham też indyjskie olejki chłodzące No i ruch- wieczorny spacer codziennie to bardzo dobry pomysł

Dodam, że ja na razie stosuję antykoncepcję hormonalną mimo tego, że takie bóle żył pojawiły się przed podjęciem decyzji o hormonach (które postaram się odstawić, jak lekarka mi da na to zielone światło). I przy obecnej profilaktyce jest ok, tylko ważna jest regularność. No i leczenie od wewnątrz więcej daje, niż same maści, które, przynajmniej u mnie, są tylko dodatkiem.
weegirl jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-24, 10:38   #21
blanca1987
Przyczajenie

biore yasmin od tygodnia. od jakichs 3 dni bola mnie nogi. to taki dziwny bol.. poczytalam troche na internecie i zaczelam sie bac o zakrzepice. podobno u niektorych pojawiala sie juz po 2 tygodniach! w mojej rodzinie byly problemy z zylakami. no i teraz nie wiem co robic, odstawic yasmin natychmiast? czy jeszcze poczekac bo dopiero biore je tydzien? doradzcie cos!
blanca1987 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-27, 08:43   #22
konspiracja
Zakorzenienie

A tyle szukałam, podobnego tematu, bo miałam podobny problem...

Mi noga dziwnie mrowiła, od razu po rozpoczęciu przyjmowania daylette.
Co dziwniejsze nigdy podobnych problemów nie miałam, a w przeszłosci brałam cilest z jak wiadomo wiekszą dawką hormonów
Zrobiłam badania krwi wszystkie wskazane przed rozpoczęciem brania anty - wyniki wzorowe. A noga po daylette mrowiła coraz bardziej...
Wg mnie chodziło o progestageonowy składnik tych tabletek - drosperinion, choc nie wiadomo, moze to taka reakcja mojego organizmu na "przyzwyczajenie' się do tych tabsów. W każdym razie ja się dosyc przejęłam, zrobiłam nawet usg dopplerowskie żył i na szczęscie wszystko ok, ale tabsy zmieniłam i mrowienie ustąpiło

Cytat:
biore harmonet
Harmonet zawiera gestoden.
Podobno najmniej inwazyjna w zakresie żył jest druga generacja. W trzeciej nalezy unikac tych z dezogestrelem.

Cytat:
ja poszlam do lekarzqa stwoerdzila nadwyzerezenie...
dosalam leki, magnez i zobaczymy jak podziala
I co lepiej, pomogło Ci?

Zawsze lepiej zrobic dodoatkowe badania, mnie to od razu uspokoiło!

na Groszka orbicie

~~~zafalowało~~~
*** zazuzkowało ***

Syzyf była kobietą
konspiracja jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-29, 16:37   #23
prince_polo
Zakorzenienie

tak szukam informacji i znalazłam ten watek widze , moze ktos sie znajdzie kto mi odpisze.
Mam problem zaczęłam brac tabletki anty(biore pierwsze opakowanie jestem w polowie) dodam ze mam zylaka. Przed rozpoczeciem gin robil mi jakies wyniki, i podobno sa ok wiec stwierdzil ze moge sprobowac. Lekarz moj rodzinny mowil to samo.

W drugim dniu brania dostałam bardzo bóli nogi (tył uda, i łydka tej nogi co mam zylaka) byłam wtedy na spacerze powiazałam to z @ i z chodzeniem ale gdy wrocilam do domu to mnie zalało i wtedy bol nogi znikł. Sytuacja sie powtorzyła. A bóle głównie tej nogi pod kolanem z tyłu i stopy mam prawie codziennie.(nawet teraz dlatego juz szukam info bo do gina jestem zapisana na srode)
Wczesniej mimo zylaka pod kolanem mnie na pewno nie bolało. A teraz to dosyc ze pod kolanem, tyl uda to jeszcze ogolnie mnie przy kostkach "kręci"(cos w stylu jak boli na zmiane pogody , chyba ze tylko mnie tak boli )

w związku z tym mam pytanie czy to mogą byc objawy wskazujące na cos powazniejszego?
prince_polo jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-30, 10:56   #24
ellish
Zakorzenienie

oczywiscie, ze moze byc to cos powaznego, a rownie dobrze moze to byc przejsciowy bol. Nikt Ci tutaj na to nie postawi diagnozy, a tylko zgadywac. Moze to byc od tabl, moze to byc od zylaka, moze to byc od zmeczonych nog, moze to byc od zapalenia stawow/zyl, moze to byc objaw miesaka.
Duuzy wybor mamy na zgadywanki.
Jesli sie martwisz, idz do lekarza.

ellish jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-30, 15:57   #25
prince_polo
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez ellish Pokaż wiadomość
oczywiscie, ze moze byc to cos powaznego, a rownie dobrze moze to byc przejsciowy bol. Nikt Ci tutaj na to nie postawi diagnozy, a tylko zgadywac. Moze to byc od tabl, moze to byc od zylaka, moze to byc od zmeczonych nog, moze to byc od zapalenia stawow/zyl, moze to byc objaw miesaka.
Duuzy wybor mamy na zgadywanki.
Jesli sie martwisz, idz do lekarza.
byłam u lekarza. wiec juz wszystko wiem
Stary 2013-04-30, 19:35   #26
ellish
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez prince_polo Pokaż wiadomość
byłam u lekarza. wiec juz wszystko wiem
czyli wszystko dobrze Super

Stary 2013-04-30, 20:08   #27
prince_polo
Zakorzenienie

Cytat:
czyli wszystko dobrze Super
na obecna chwile ogladal noge chirurg ale nie mogl zawiele zrobic tylko ogladnal. Zeby zrobic usg musiala bym sie polozyc w szpitalua niestety niemam takiej mozliwosci z 9 miesiecznym dzieckiem jestem sama mąz w delegacji nie mam komu jej zostawic. Wiec po dlugim weekendzie mam isc prywatnie na usg . Zapalenia zyl nie widzial ale mowi ze usg wszystko pokaze jesli cos sie bedzie działo to tam wyjdzie i podejmiemy leczenie. Zwlaszcza ze mam zylaka majaz 25 lat i to wcale nie malego a wypukłego

dzis juz tabsow nie wzielam. A noga pobolewa. Mam nadz jednak ze bedzie ok i ze to jednorazowe bole
Stary 2013-04-30, 20:21   #28
ellish
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez prince_polo Pokaż wiadomość
na obecna chwile ogladal noge chirurg ale nie mogl zawiele zrobic tylko ogladnal. Zeby zrobic usg musiala bym sie polozyc w szpitalua niestety niemam takiej mozliwosci z 9 miesiecznym dzieckiem jestem sama mąz w delegacji nie mam komu jej zostawic. Wiec po dlugim weekendzie mam isc prywatnie na usg . Zapalenia zyl nie widzial ale mowi ze usg wszystko pokaze jesli cos sie bedzie działo to tam wyjdzie i podejmiemy leczenie. Zwlaszcza ze mam zylaka majaz 25 lat i to wcale nie malego a wypukłego

dzis juz tabsow nie wzielam. A noga pobolewa. Mam nadz jednak ze bedzie ok i ze to jednorazowe bole
na pewno bedzie dobrze. Gdybys widziala moje zylaki...na szczescie mam tylko na lewej stronie. Ale sa one okropne, wypukle (mam 31lat). Niestety to u mnie dziedziczne. Babcia, mama, siostra mamy, tata- wszyscy mamy zylaki. Dwie ciocie mialy nawet operacje, gdyz juz lekarz sie martwil, ze moze sie jakis zakrzep zrobic. A moja siostra ani jednego zylaka, gladziutkie nogi

Nie wiem czy to stad...ale przez cala zimie chodzilam w kozakach na koturnie. I teraz na wiosne przeszlam na adidasy, baleriny. I zaczely mnie nogi bolec, nie wiem czy to przez to przerzucenie z obcasow na plaski.
Mnie bola nogi jak leze, czyli jak jestem w stanie spoczynku.
Ale tez ide w maju do lekarza na USG zyl.

Stary 2013-04-30, 20:26   #29
prince_polo
Zakorzenienie

Cytat:
na pewno bedzie dobrze. Gdybys widziala moje zylaki...na szczescie mam tylko na lewej stronie. Ale sa one okropne, wypukle (mam 31lat). Niestety to u mnie dziedziczne. Babcia, mama, siostra mamy, tata- wszyscy mamy zylaki. Dwie ciocie mialy nawet operacje, gdyz juz lekarz sie martwil, ze moze sie jakis zakrzep zrobic. A moja siostra ani jednego zylaka, gladziutkie nogi

Nie wiem czy to stad...ale przez cala zimie chodzilam w kozakach na koturnie. I teraz na wiosne przeszlam na adidasy, baleriny. I zaczely mnie nogi bolec, nie wiem czy to przez to przerzucenie z obcasow na plaski.
Mnie bola nogi jak leze, czyli jak jestem w stanie spoczynku.
Ale tez ide w maju do lekarza na USG zyl.
ja tez te cholerstwo odziedziczyłam
mama babcie obie tata itp. Ehh. Mi wyszedl w ciązy. I został. Wczesniej mialam takie widoczne pod skorą ale ten w ciazy to taki duzy wypukly.

Na szczescie tez od wewnetrznej strony na lydce wiec tak moze nie bedzie widac latem
Ja obcasow nie nosze dlugi juz czas. Tzn rzadko na okazje a tak to plaskie ale ze wzgledu na moj kregoslup. Ciekawa jestem co powie lekarz po weekendzie.

Edytowane przez prince_polo
Czas edycji: 2013-04-30 o 20:28
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości